Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
23. črc 2010

@prchalka tanhle test si dělaly ženy z listopadovek, kam chodím 😉 a dělaly ho už tuším někdy ve 13.týdnu a všem to tam vyšlo, teď to mají potvrzené z UTZ 😵 ale ta cena je dražší než kdybych jela do Kolína na UTZ 😅 v Kolíně byhc platila jen 500,- a tisíc je pro mě dost, kdyby byl levnější, tak do toho jdu 🙂

sherry28
23. črc 2010

@prchalka 🙂 byla tam soutěžní otázka o tři testy celkem, tak jsem zkusila odpovědět 😉 chtěli vědět jaké pohlaví bych si přála a proč nejzajímavější odpověď vyhrává 😕 napsala jsem jim, že mám domy tři chlapy a kupuji jenom trenýrky a po ránu na mě koukají tři šulínci a jestli i tentokrát to bude chlapeček, takže mi ten šulínek naroste taky 😀

sherry28
23. črc 2010

krásnou, klidnou, tichou noc, nikým a ničím nerušenou 😔 😔 😔

matova
23. črc 2010

ahojte,
u nás všetko po starom, vnoci sme boli zas hore a zas nevedel zaspať...cez deň plač kôli blbostiam, okrem obedného spánku sme boli vkuse vonku, chuvička už je preč...maľoval dnes u nás plot a známa išla okolo akričala na malého- ahoj ty pomáhaš tatíkovi? 😀 , viac nás ľudia spolu vidia ako s mm 😔 . U známej som videla ako prebaľovala syna- ľahol si pokadený na gauč, dvihol nohy, nechla si všetko porobiť a s úsmevom čumákoval po izbe- tak toto ja som ešte nezažila 😕
prchalka 🙂 : no jejda, máte to vy teraz fakt hrozné, hádam ak už zajtra nebude čorí vysypaná vyrážkami, tak to tá 6 choroba už hádam nebude ale fakt zuby? Malý mal 6. ch. práve keď mu išli dvojky, na 3 deň po horúčkach bol vysypaný...Chudinka čorí, a ty - držte sa 😉 . Inak s tým kopaním- na bruchu že leží a kope do matracu- to mi robí teraz tiež (keď zaspáva), aj si búcha hlavu do vankúša, prevracia oči dozadu alebo si ich hrozne šúcha...prikladá si fľašu na päťky... 😢
ined 🙂 : čítam že tiež máš doma teraz vztekánka veľkého 😒 , hádam už to ochladenie k vám aj dorazilo, u nás vraj zajtra...A som sa teraz ja zas spätne pobavila na tom že Koza 😀 😀. Držím prsty na budúcu kontrolu, a ten polyp nech nevyskakuje 😉
sherry 🙂 : šikulka Marek s prebaľovaním, keď budeš mať mimi možno už aj asistovať bude 🙂 .
katzi: 🙂 ja som tiež už skúšala skladať prádlo a dopadla som ako ined 😉, nejak sa mi nedarí 😀. Žehlím pre mm- on si to vyžaduje- okrem ponožiek 😀, na seba kašlem a pre malého všetko čo ide priamo na telo 😉. Tie komáre sú teda riadne hovada 😝
gina 🙂 : ja som dnes pri uspávaní myslela zas na teba, že aká si ty krehká žienka a stále nosíš Sofinku 😕. Bola nakoniec u vás búrka? u nás bola poriadna, radšej som k malému ľahla lebo už sa prehadzoval ako hrmelo, tak som dýchala aby my počul a on sa zdvihol v polospánku a ľahool nazad a spal 😵
všetkým pokojnú noc 😎

matova
23. črc 2010

ozaj, minule pozerám, cumeľ na jednej strane úplne prehryzený, dala som mu predvčerom ďalší- aby sa náhodou nezadusil vnoci keby ho "dokončil" 😀 , a pozerám dnes- už má 2 dierky 😕 , mm že ďalší nedostane- kurnik ale keď ho tak chce a bez neho ani nezaspí a bolí ho to tak nedám? ja mu dám aj 200 ďalších keď mu to pom§že pri zuboch, len do mesta nám treba ísť kúpiť 😒 .
Už fakt idem , som osprchovaná, napapaná, práčka doprala, vyvesené mám...len si vychutnávam trochu kľudu.
Tak páááá

sherry28
24. črc 2010

dobré ráno 🙂 spíš teda pro mě je ošklivé(prší) ☹ ale nenechám si zkazit náladu 😉
jsem si vzpoměla na prchalku, dneska Marek kopal celou noc do matrace 😠 ale ráno v šest jsem mu řekla udělej ještě hají a on ještě usnul do sedmi 😨 takže jsem dnes spala do 7:10 což neznám 😉 ale bylo to asi tím, že jsme spali při otevřeném okně a ochladilo se a že v noci blbě spal 😕

ale za to MM je od rána pěkně protivnej 😠 už má keci, že chodí všude s Markem, protože ho bere za ruku a chce být s ním, ale je to pochopitelné, když normálně si ho moc neužije 😅 tak jsem mu řekla, že kdyby šel do práce, udělal by líp 😝 protože u nás je od rána pohoda 😎 a on nám jí kazí(blbě se vyspal) 😠

prchalka
autor
24. črc 2010

Dobré ráno,
tak u nás - nekadila už 2 dny, no protože jen do jídla ďobe 🙄 dnes už je to třetí den, tak nevím, co s ní, mlíka si na noc jen cucla, takže šla spát hladová 🙄 Vydržela spát asi 2h, celkem dost na její poměry 😕
Pak mi ji MM přenesl, teplá konečně nebyla!! Ale pak - motáky, motáky. Já jsem v klidu a dělám, že spím a spím, ale když už byla u noh a zdálo se mi, že se vzdaluje a furt kutálí, tak rozlepím oči a... kutálí se přes zábranu a letí z postele. Chytla jsem jí v poslední vteřině ve vzduchu, vůbec nevím, jak jsem to udělala. Sice letěla po nohách, ale i tak by si namlátila, protože byla jak guma. Hodila jsem jí na postel, chvilku klid a pak začala řvát pitíííí. Nestihli jsme připravit, takže jdu budit MM do druhé místnosti a než se probral, ona už stála na chodbě u schodů 😠 🙄 Zbytek noci docela ušel, už to bylo lepší.
Ale snídaně 0 bodů, ďobne a nechce a už ani přesnídávku, to je co říct!

sherry28
24. črc 2010

a tady je vidět jeho účes líp 😉

sherry28
24. črc 2010

@prchalka my taky jenom ďobem 😒 ale ona ta chuť zase přijde, hlavně ať pije 😉

gina333
24. črc 2010

dobre rano 🙂

@matova: s tym prebalovanim to aj u nas ide v pohode, nikdy my nikam neusla, pokojne lezi. 😉

@prchalka : fajn, ze uz neteplotuje, aj ked par dni Cori nepapa, myslim, ze jej to neuskodi, 🙂 ved je krasna baculka.

@sherry28: zlaty Marecek na taj fotke. 🙂

U nas v noci bola strasna burka, dazd my az tak nevadil, ale strasne hrmelo a blesky lietali take, ze nam normalne presvietili celu izbu. Sophi sa dost prehadzovala, ale s jednym budenim spala do 7:00.

sherry28
24. črc 2010

tak a jsou pryč 😉 vykopla jsem je pro novou kliku 🙂 jsem vám úplně zapoměla říct co včera Mára proved 😅 přišel domů MM dřív a Mára ho viděla chtěl se schovat tak v pokojíku zabouchl prudce dveře, já stála na chodbě a MM vedle mě, jenže dveře nešly už otevřít 😲 a Mára za nima, už pobrekával a volal mamíí, tatíí, prostě se zaklaply a zlomil se ten zobáček a zůstal ve futrech 😅 běžela jsem pro šroubovák a MM je začal rozebírat, já zatím mluvila na Máru přes sklo 😀 vysvětlovala jsem mu, že jsou dveře rozbité a že je musí táta rozebrat,, že nejdou otevřít, tak se uklidnil a poslouchal asi za dvě minuty jsme se k němu dostali 😀 hned běžel se se mnou obejmout 😵 no a teď musíme jet oupit novou kliku 😀

gina333
24. črc 2010

@sherry28 : dobra prihoda, no u nas by Sophi bekala kym by sme neotvorili dvere. 😉

Sophi spi, len neviem dokedy, pred panelakom nieco vrtaju na ceste, robia novy semafor, tak je riadny randal 😠 😠 😠 mohli by aspon cez obed prestat.

sherry28
24. črc 2010

nás tady navštívila babička, tak byl trošku problém s uspáváním 😅 bránil se, ale únava vyhrála 😉
já vařím koprovku, už je hotová ještě k ní dělám vejce na tvrdo 🙂 Mára už nevydržel 😀 tak bude papkat po spa

ined77
24. črc 2010

ahojky 🙂 ,
tak u nás večer konečně v poklidu, matýnek pěkně spinkal a já kukla i na tv 🙂 .
pak jdu za ním a našla jsem ho 😕 !...na zemi!!! 😕 😀 ...spinkal na zemi vedle postele 😀 .
tak jsem ho zvedla, řekla že co tam dělá, bambula malá a spalo se dál 😀 .
v noci bouřka jak cosi...matýnek si sedl a že prý se chce dívat 😀 ...tak jsem ho čapla pod křídlo, myslela jsem že se bojí, mrknu na něj po pár minutách a ten spal jako dudek 😀 .venku takové dělovky, otevřené okno a on si chrní 😀 .
takže fajn 🙂 .akorát teda budík v 5.30 😔 ...no ale nechal nás hajat do 6.30 🙂 ..jen mezi námi nastřídačku poletoval 😀 .
obě dolní 3 jsou teda fakt venku 😵 .
obídek dnes pro všechny téměř stejný...rajská pol. s nudlemi, peč. kuře, pro matýnka s vařeným br. pro nás s pečenýma br., okurkovo-rajčatový salát...maty měl jen rajčátka 🙂 .
odpoledne máme sraz s babi a dědou a se švagrovýma v jedné hospůdce...venku se asi ale sedět nebude moct, ale mají tam i nekuřácký salonek 😉 .tak tam chvilku pobudeme, jinak bychom tvrdli celý den doma a to by byl matýnek určitě protifka 😉 .tak aspoň nějaký program 😉 .
jdu vás dočítat 🙂

ined77
24. črc 2010

@sherry28 🙂 ..noo, tak něco podobného se brzy stane i u nás, protože maty mlátí dveřma v jednom kuse 😠 😀 ...zlobidlo 😝 .
ten test pohlaví...jůůů, kdyby to nebylo tolik drahé, hned ho koupím 😕 , ale tisíc je teda i pro mě mooooc 😒 .jsem tam taky odpověděla do té soutěže...takže ještě jeden je volný 😉 😀 ..no né, já mám štěstí v lásce ne ve hře 😝 😅
no uvidíme pak na utz 😉 , ale jestli to bude jako u matýnka, tak do poslední chvilky budeme vědět prdlačky 😅 .
já jsem sice prohlašovala, že tentokrát se necháme překvapit, ale jsem baba zvědavá a když to půjde, budu to ráda vědět 😅 😉 😀.
takže TM je protifka 😝 ...já si taky někdy říkám, že je nám dvěma s matym samotným doma líp 😀 ...zvyk je zvyk, ale ne...když je pohodička, je to fajn 😉 .jen nesmí prudit 😝 .
marýskovi to moooc sluší 😵
a co mimísek? 😵 pořád je jako fotbalista? 😀...mně fakt přijde, že se ti ten tvar bříška po tom poplachu opravdu hodně změnil, ale může to být jen zdání z fotky 😕

jo, perlička...MM chystal jídelní židličku, matýnek mu tam přismrdndával..no pat a mat jako vyšití, tak říkám, že jsem zvědavá, jak to buzdou dělat až budu v porodnici 😝 a MM prý co jako, že v pohodě, prý levou zadní 😎 ...no přeju mu aby to vyšlo 😉 😀 ...jsem mu říkala...jo? vždyť jsi ho ještě ani jednou po o neuspával...večer jednou, nacož mi odpověděl že kdy by to měl asi dělat 😀 (třeba dnes si to mohl zkusit, když matýnka před spaním tak rozbuntošil že 😎 😀 )...no nějak to zvládnout budou muset 😉 .

@gina333 🙂 ..taky si vždycky říkám ať táhnou na oběd 😠 😀 ...aspoň přes to poledne 😉 .
tak držím palce ať toho nechají a sophi může v klidu spinkat 🙂 .
i u nás byly blesky jako svítilny 😕.


@prchalka 🙂 ...takže matýnek nebyl jediný nocležník toužící po spánku na zemi 😅 .já ani nevím jak se tam dostal, ale neplakal.a kdyby tam žuchnul, tak by plakat musel 😕 .možná ho to nevzbudilo 😅 .
takže už jste bez teplotky? 🙂 to nechutenství přejde 😉 .
co se týče přesnídávek, tak ty maty bojkotuje už tak dobře 14 dní.. 😒 dá 2 lžičky a šlus.už ani tu frutapuru nechce.jogurty taky moc ne...teď frčí kakaový kostík 😨 ...křičí kostíkýýýýý 😀 , akorát jsme měli už 2 vykradené...bez magnetky 😠 .já už jsem v koncích se svačinkama..nevím co mu dávat ☹ .

matova 🙂 ...prdlačky, tady začalo pršet až v noci.celé odpolko jsem vyhlížela po obloze mraky a na idnes pátrala na radaru po bouřce 😀 .naštěstí začalo asoň k večeru trošku pofukovat, tak to nebylo tak hrozné 😉 .
večer jsme otevřela v pokojíku okno i balkon a rychle se to protáhlo 😉 .
chůvička už je pryč 😨 ...no jo no...my jsme s matýnkem taky vidět většinou jen sami 😒 , taková je doba ☹ .
co se týče přebalování..tak to si vždycky vzpomenu hned na tebe...maty vříská jak pominutý, až když mu pohrozím, že mu šupnu na holou, tak většinou přestane 😅 ...a pak už se směje jako jelítko 😀 .přijde mi, že prostě vzdoruje z principu nebo co 😖 .ale hodně dělají určitě ty 3 😒 , takže doufám, že se to pak aspoň o maličko zlepší 😉 .
polyp je zatím v klidu 🙂 ...aspoň člověk kdyžtak ví o co asi jde 😅 , ale je to nepříjemné ☹ .až bude mimísek kopat, bude to lepší 😉 .
hledala jsem dnes hodnocení mojeho nového gyndaře a zjistila jsem, že má 100% 🙂 ...tak jsem ráda.působil na mě opravdu příjemně 🙂.
že je ale zajímavé, že při bouřce ty děti dokážou v klidu spát že 😕 ? jindy je vzbudí miniťuknutí a hromy blesky jim nevadí 😅 .
co julinka, nezlobí? 😵 je hodně živá nebo kope mallinko? 🙂

áááá, matýnek 😕

gina333
24. črc 2010

U z sme hore, spala 1:20, ti blbci neprestali vrtat ani cez obed. 😒 😒 Ideme von, svieti trocha slnko, aspon si pojdem spravit nakup. 😉

ined77
24. črc 2010

u nás spánek 2.30 🙂 .
teď šel matýnek vzbudit tatínka 😀 .
tak všem pěknou sobotu...navečer ještě asi nakuknu...potřebuji ještě něco na netu 😉 .
tak páááááá 😵

ined77
24. črc 2010

@gina333 🙂 ...tak aspoň dala sophi tu 1.20 😉 ...u nás je pořád zataženo, ale co už 😉 .užívám si chladného počasí 🙂 .
dobře nakupte 🙂

prchalka
autor
24. črc 2010

Holky, náročný den a to fakt dost, popíšu později 😖 ☹
Ale musím vám jen teď v rychlosti říct, že se fakt osypala, ráno nic, teplota ani v noci nebyla, pak jsme byli pryč a navečer jsem na to přišla. Vypadá to jako potníčky, i v obličeji, zpředu na těle nic moc, ale vzadu od krku, přes lopatky do půlky těla. Když to nebude drbat, tak se to nemusí ničím mazat? 😕
Mám dneska fakt dost, a to je fakt jen část všeho..

sherry28
24. črc 2010

@prchalka tak vidíš, nejspíš šestá nemoc 😅 my jí zatím neměli 😕

gina333
24. črc 2010

@prchalka : veru, je to ta sestka, podla mna to netreba mazat, vyrazky potrvaju 2-3 dni. Prajem rychle uzdravenie. 😅

prchalka
autor
24. črc 2010

Tak doplňuju info. Dopol doma, na oběd snědla skoro malou skleničku, tak aspoň něco. Mě by nevadilo, že nejí, ale že nekadila už dlouho ☹ Poo do auta a vezli jsme švagrovou pro její dceru asi 70km, čorí spala v autě celou dobu, tak dobrý, chvíli posedět na kafi, pak zpátky, to už se jí v autě moc nelíbilo, jakmile nespí nebo nejedem jen kousek, tak by se chtěla odpoutávát, ječí a nudí se, nic jí nevysvětlím... 😖
Dojeli jsme domů, nechali jí švagrové chvíli na hlídání a MM mě vezl na pohotovost. Přijedem zpátky, čorí byla nervózní, chtěla kakat, ale nešlo to, pořád se chytala za zadek, kňourala, sama to nepustila, na nočník nechtěla. Pak jsem přišla na tu vyrážku 🙄 Švagrová s ní šla do sprchy, kdyby náhodou jí to pošťouchlo, tak nic, jeli jsme dom. Ještě nám dala stříkačku na klystýr. Nakonec jsme na ní nastoupili, nalili do ní celou stříkačku vlažný vody, cvičila jsem s ní, masírovala, už jsem se fakt modlila, dali jsme plínku a za 10 minut to pustila. Rychta nejsmradlavější, co jsem zažila, fakt! Je to všechno se vším, nejedení, horkost a takhle to dopadlo. No snad se jí už trochu ulevilo.. Kéž by už začala trošku jíst, aby se jí střeva hnula! Doufám, že to nesouvisí se zadržováním kakání z toho důvodu, že doma nenosí plínku 😕 ☹
Na noc dala max. 30-40 mlíka, taky nic moc! A MM nás ve 21h opouští a jede vyzvednout rodiče do Prahy, tak už to bude 3.noc zase na mě, snad budem spát aspoň už trošku v klidu.
Tak to je asi vše.. dobrou noc 😔

sherry28
24. črc 2010

u nás spánek od teď 😉
@prchalka tak to byl opravdu dobrodružný den 😅 tak snad bude spát jak zabitá a budeš mít alespoň večer klid, hlavně, že už teploty nejsou a je vykakaná 😉 teď už by jí snad nic trápit nemuselo, Mára by zase naopak potřeboval něco, aby nekadil 😅 nemá vyložený průjem, 3x denně kadí měkčí hovina, což přičítám tý pětce 😕

gina333
24. črc 2010

@prchalka : uff, tak to ste mali fakt perny den. 😲 Hlavne, ze uz je vykakana, prajem kludnu noc. 😉

My sme mali dobre odpolko, sli sme k svokre, Sophi cely cas behala vonku s Dedom, dokonca kocikovala Andrejka ako velka slecna. 🙂 So svagrinou sme upiekli slahackovu tortu, bola to riadna kaloricka mnamka. 😵 Drobcek akurat zaspal, dufam,ze v noci nebude taka burka ako vcera. 😝

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

hancazivocich
24. črc 2010

ahoj, moc sem teĎ nechodím - nějaký trable, ale :
prchalka - myslela jsem si, že to je ta šestá, ale žila jsem v tom, že jsi psala, že už jste ji měli? Naše malá ji měla - rostl jí zrovna zub, tři dny horečky, sálala, pak se osypala - jukni na šestou nemoc - tam jsou i fotky... Ale chci tě uklidnit - my s tím bobkem taky takhle válčíme. A u horeček, zubů nebo rýma - dycky je zácpa a prdy. Ať se láduje čím chce. Nechce jíst, pít, je jak ... kamenolom - bobky, atd.. Sousedka měla s holčičkou to samý - ta kadila jen do plínky - vlastně my taky.. Kromě pár záchytů.. Začla kadit pravidelně, když jí pořídila prkýnko na wc a kadí jako velká holka 😀
U nás je taky problém - když se naruší ,,režim a nemá klid na to svoje tvoření.........
Snad jsem uklidnila, kdyby něco, tak se ptej. U nás teD na bobek zabírají meruňky. A když to hoří - tak glyc. čípek - kousíček.

katzi
24. črc 2010

ahojte,

zdravíme zase už z Brna 🙂 Včera večer pro nás MM přijel a dnes nás stěhoval. S příjezdem MM se trochu zlepšila Adélčina závislost na mě, tak snad se to doma zakolejí úplně.

prchalko: tak u vás opravdu asi ta šestá 😒 Hlavně, že jste z nejhoršího venku a taky pozitivní je, že šestou nemoc už nikdy mít nebudete, ta je jen jednou 🙂 Zvládni čorí bez TM. A vezl tě dnes na pohotovost, nevím jestli jsem to někde nepřehlídla, ale co se ti stalo? 😕

sherry28
24. črc 2010

jo aha?tebe vezl, já myslela, že s Čorí jste byli na pohotovosti, to jsem zase já špatně pochopila 😅

sherry28
24. črc 2010

krásně se vyspinkejte 😔 😔 😔

matova
24. črc 2010

ahojte,
my sme mali úplne blbý deň aj noc. V noci hrozná a dlhá búrka ako u giny 😉 , hromy, blesky, dážď....ja som jasne že nemohla zaspať, asi o 1h mi došlo zle, dávala som si obklady, ani neviem kedy som zalomila už som zas vstávala kôli hromobitiu a zatvárala onkná a tak celú noc dokola. Malý bol hore, vypil mlieko, nevedel zaspať, tak zas otvoriť okná hrozne dusno bolo), na to zas psy štekali,,,nadránom kohút- to už malý zas sedel na posteli, a ni a nie zaspať, tak som urobila somarinu a dala som mu Panadol- bolo pred 5h ráno- najprv len tak ležal a asi keď to zabralo, tak ho to naštartovalo, že už nezaspal 🙄 hlavne že večer šiel o 21:30). MM šiel do práce, a malý ani raňajkovať nechcel, záchvatil s topánkami v kuchyni...Dostala som do ňho aspoň kakao, do seba kávu vyliala a šla som ukojiť jeho cestovateľské túžby 😀. Horšie že po takej búrke aj tak vonku parák, takže som fakt mlela z posledného a dobojovali sme to do 11:30, odkväcla som s ním a prebrali sme sa o 3 hodiny 😕. Poobede des, zas len vonku ale už tam bolo dýchateľnejšie, a mm sa vrátil o 16 tak bol hodinu s ním, samozrejmä zrazu sa zjavila svokra ktorej celý deň nebolo nikde takže malý bol skôr s ňou 😔 -ach- konečne hodina bez malého po týždni... 😔Takže rýchlo aspoň upratovanie trochu, a po tej hodine už bol malý neskutočný, vrchol záchvatovosti, hádzania sa...kto má asi vedieť že je hladný, či smädný,ešte nebol čas večere, ale on si ani pýtať nebude, až keď mu potom poviem že ako si to mal pýtať tak frajeruje že mama ham ham...hrozne ma to unavuje zakaždým revom zisťovať čo sa skrýva, a malý precek rozprávať ani za duba nebude. A zaspal neskutočne skoro o 20:30 😕. Tak somsa dala konečne do dožehľovania- bude to ešte aj na 5x...Večer už som fakt mala dosť z neho 😢
prchalka 🙂 . tak u vás dnes tiež poriadny zaberák, a obdivujem ťa, ja by som amlému klystýr asi ani nedokázala dať. Proti vyrážkam pri 6. chorobe sme nedostali od dr. nič, malý mal užívať Fenistil kvapky. Snáď bude čorí aspoň dnes lepšie spať, aby si si oddýchla 😉
ined🙂: julinka je raz aktívna celú noc, niekedy zas cez deň, a inokedy poriadne ani o nej neviem - dúfam že nebude extrémistka ako šimonko 😅 . A prečo to bude s polypom lepšie keď bude mimi kopať? 😕 A teda Matýnek asi lozí vnoci zo sna - on zrejmä nespadol ale z tej postele zliezol v spaní 😀 . Gratulujeme k dolným trojkám 😵
sherry: to by tm mohol byť rád že ho vezme za ruku a chce ísť niekam, mm sa priblíži a malý začne vrieskať, revať, zdrhá ku mne 🙄 😔
gina 🙂 : tak takú julinku ako je tvoja sofinka si objednávam do nebíčka 😢 😵 😉
všetkým dobrú noc 😎

prchalka
autor
25. črc 2010

Noc děs běs, tak ani nepíšu "dobré ráno" 🙄
Vzhůru za hodinu a půl, vzala jsem jí k sobě, pak už si nepamatuju, co se dělo, ve 24h přišel MM, že mě vystřídá, to zrovna spala a ve 2h už jsem střídala já, protože řvala a nadávala tam. A scénář stále stejný, válení, norování a 20x za noc kvílení 🙄 ☹ Třetí noc na prdlačku, to jsem se vyspala!
Jo na pohotovosti jsem byla já, ani se neptejte proč - a hlavně jsem tam nechala 1000,- Kč za napsání receptu a následně za lékárnu. To už byste holky měly skoro testík na pohlaví 😅 Ale jinak mi nic není 😅

@hancazivocich Nene, my 6. ještě neměli a až takový trable s bobanem taky ne! Ale co se dá čekat, když málo jí a hicuje 🙄

@matova Já bych jí taky sama nedokázala propláchnout, navíc jeden člověk by to ani nezvlád s ní bojovat. A bylo mi u toho řádně úzko. Ještě jsem stále nezapomněla, jak jsme z ní všechno dolovali při mimi kolice, to kadila jen po teploměru a jinak nic nezabíralo. No ale zkusit jsme to museli, stálo nás to jen trochu vody a nervů - teda mě! Pak u mě stála a křičela furt nočník a čůrat a pak i bobeš, chudinka. I já znám problémy na wc, takže o to je mi z toho hůř!