Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
3. srp 2010

Holčinky, Honzík chodí spát večer tzv. v 19,00 hodin, ale usíná tak před 19,30 a spí cca do 05,30 a kecá a kecá, přes den buď spí anebo nespí, bůh suď, jak to všechno bude, špatně se mi na to zvyká ☹

sherry28
3. srp 2010

tak my spíme 😉 dneska šel rád a rychle moc toho nenaspal a vzhledem k počasí nebyl ani venku 😅
@prchalka no já to pochopila ta, že společenskou hru jim dáváš a ještě chceš něco jinýho 😉 ale určitě společenská hra je prima, taky jich máme dost 🙂

takk všem pěkný večer 😉

sherry28
3. srp 2010

@prchalka: jo líbí se mi ta plesk a plác, protože to enní nic složitého i pro toho malého čtyřletého prďolu, oni ještě neumějí většinou počítat, takže tahle hra je dobrá a hodně se mi líbí 😉

prchalka
autor
3. srp 2010

No tak na to, že spala dnes jen hodinu bylo uspávání horší, než kdyby spala 3h! 4x si sedla, tlemila se, velká sranda, opravdu 🙄 Sice jsem chtěla jít koupat dřív, ale MM to nakonec zdržel, takže usnula jako jindy. To jsem zvědavá, jak to ovlivní noc a jestli bude spát opět blbě.
Všem dobrou!!

@sherry28 Mně se líbí obě hry, ale fakt vůbec nevím, kterou, ta do auta má taky něco do sebe 😉 No a k tomu pak ještě nějakou maličkost, jestli seženu něco kloudnýho, páč to nebudu přehánět. Jak už jsem psala, co jim chybí, to nevím a ptát se nechci a jsou to sousedovic kluci. Jsme pozvaný na oslavu, ale už to živě vidím s bobinou, jak budeme slavit. Šla bych tam jen na chvilku, jinak budu oddělaná a čorízo na koni 😅 😀 Lovit z jezírka už ji nehodlám a mít tam oči všude a pobíhat jen za ní je fakt náročný 😝

janca.mareckova
3. srp 2010

@prchalka Moc díky, zkusím koupit....... Je nám za 10 dní 8 měsíců a trvá to už 3 týdny!!! Rostou jedničky a dvojky nahoře

gina333
3. srp 2010

U nas sa tiez spi, zaspala celkom rychlo, dufam, ze spanok vydrzi do rana. 😉

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

matova
3. srp 2010

Ahojte, moje dieťa konečne dnes po neviem koľkých mesiacoch zaspalo večer len po 20 minútach- bolo práve 21:45 😝 . Som mŕtva, riť sa mi zdvihnúť nechce aby som si niečo dala na večeru...Ráno sa zobudil o 6h s veľkým plačom asi sa niečo snívalo), zaspal ešte do 7, doo celé vonku- bazénik, a turizmus po dedine a záhrade, pobehovanie s náradiami a krhličkou....klasika (poo detto). Nasilu som ho vtiahla dnu, zaspal o 12:30, po 1:20 vstával tak som zrúkla ľahni a spi 😔 a on ešte zaspal- hrozne bolo v spálni horúco- celý bol spotený- asi nevládal odporovať 😀 . Nakoniec dal 2:20, a od 15:30 sme už boli zas von až do 20:45, to už bola aj tma- kurnik a on domov ani náhodou, mm prišiel asi o 19h ale celý čas sa vonku bavil so susedom, malý samozrejmä dnu nechce keď tam eše vidí blízke osoby...dala som mu rozprašovač nech sa zabaví a to bol zas omyl, chodiť už poriadne ani nevedel, ale všade s ním ešte chcel pobehať a všetko ostriekať- čistý tranz 🙄. A to sa doma po večeri ešte kúapať chcel- rezolútne som mu dala sprchu, pyžamo, mlieko a natvrdo zavelila dobrú noc- zakňučal ako havko, až mi z toho slzy vyhŕkli 😔 . Ženy, keby mi on za celý deň aspoň 5 minút niekde sedel, vkuse sa vrtí a premiestňuje- aj keď to kakao pije tak s ním behá po dvore a zakopáva, som z toho už na nervy....
ps: na obed mal zas jogurt 😀 , ale privítal to, však bol úplne zvonku rozpálený 😝, večera chlieb s maslom a vajíčkom natvrdo. zajtra mu spravím varené zemiaky na obed (asi hneď ráno) a k tomu ešte neviem, možno biely jogurt, alebo syr nejaký, strúhanú mrkvu...

gina 🙂 : no to je mi teda novinka- homeo pri pôrode, celkom ma to zaujíma, mala by som si to asi kuknúť v nejakej téme- a to ti normálne povolil pôrodník- boli ste vopred dohodnutí??? 😕 😕 😕. Ja som mala nachystané akurát masážne oleje pre 1 a 2 dobu pôrodnú ale hneď po príjme mi všetko vzali- celú tašku a šupli ma trpieť na sálu 😲.

prchalka 🙂 : po dlhšej dobe som nakukla do albumu, teeeeda čorí je už hotová slečna 😵. A havko drží pri plote statočne 😀

hanza 🙂 : veď som si aj pomyslela že u tvojej malej to s kadením vôbec neplatí 😉 a som rada že píšeš že jej je niečo zbytočné zakazovať...to u nás taktiež, musí si to proste vyskúšať asi všetko lebo inak by vôbec nespal 😝. Alke je opačný extrém v kecaní- ľudia sa ma tu pýtajú či aj doma nič nehovorí 😀

idem ďalej dočítať...

matova
3. srp 2010

ined 🙂: neobdivuj, nemáš čo, som troska 😀vyzerám asi takto 🙄. ( 😀). Gratilačka k čurkaniu, iste, aj to je posun, u nás sa to celé potentovalo, neviem čo sa stalo, už nechce zas ani len prebaliť, dnes som mu aj jednu už plesla, aspoň potom držal...na záver sme sa objali 😀. Výbavička? väčšinu po šimonkovi+nové dupky+košieľku+čiapku a tri overalky z tesca 0-3- akurát som zistila že sú oveľa väčšie ako na newborňáčika, tak neviem či kúpiť ešte no asi už nie...postupne periem chcem znovu látkové plienky dať vyvariť a požehliť....nočné košele pre seba mám nachystané...len to žehlenie nejak ide mimo- vlastne stojí. Nedá sa pri ňom, zvalil by to celé.... Cez obed sa najem a idem aspoň chvíľku dobyť baterky v leže a vnoci ma už hrozne bolia nohy+ jasné- zapínam net...včera som odoslala konečne podkaldy na tú výstavu ufff 😅
sherry 🙂 : ak by si mala náhodou zas chlapca, tak kľudne môžeš ísť ešte aj na ďalšie bábo, zvládla by si ich asi aj 10, keď popri dvoch stíhaš ešte aj hračky na nete hľadať.... 😕 😀 😉 . Keď budem mať problém napíšem ti a ty hneď nájdeš šikulko 😉. A čo to sedátko, kupuješ? ja som sa ešet nerozhýbala v tomto...
anta 🙂 : aj môj malý je na mne závislak, ja už som zvyknutá že ako sa vzdialim pár metrov už je rev....ale to vtedy keď by s ním mohol byť aj niekto iný, ke)ď sme sami a snažím sa dostať ho domov a zakývem papá tak ma má naháku 🙄 😝
kadlecova misa 🙂 : u nás prechod na 1 spanie vyžadoval veľkú námahu- znášal tie posuny dosť zle,navyše každý deň býval unavený v rôznych časoch...ale už som nevládala krkolomne ho uspávať vozením v kočíku 2x denne, uspávanie začíbnalo byť dlhé ako samotný spánok...A ako blbec som si tiež pripadala, chodil spať o 21, a vstával o 5- 5:30, jeden čas dokonca o 4:30, keď som s ním chodila ráno na chlieb tak sa ma predavačka pýtala že prečo ho nenechám dlhšie spať...kurnik iné detiská jak píšeš- zaspávali o 19 h, vstávali o 8-9 a cez deň spali aj 3h vkuse...a to sa budil eštze X x vnoci....Len teraz asi posledný mesiac mi konečne aspoň cez deň spí dlhšie ale musím priňom byť, inak je hore skôr...tak nech sa vám to podarí nejak poriešiť aj s 1 spaním 😉
katzi: ahojky, našla si niečo do bytíku nakoniec, či si zostala pri pokochaní sa? 🙂
zabudla som na niečo? 😅 ..........Dobrú noc má milá, dobrú noc......dobrú noc, pekne spi, nech sa ti snívvajú pekné sny 😀 😎

hancazivocich
4. srp 2010

Dobré ráno
matova 😵 : ono to, co popisuješ je i u nás - malá chvíli neposedí - opravdu. A u jídla - občas ano, občas ne.. Vím, musím se snažit, aby jedla jako člověk - ale nejradši má sváču za pochodu 😠 . Prostě - hlavní jídla se snažím, aby pořádně seděla, na ostatní - sváča a tak - ji klidně posadím na židli k pc, když budu mít relativní 3 minuty v klidu! Jinak včera na oběd seděla za stolem na velký židli a měla z toho strašnou srandu 😀 Akorát tam chtěla sedět pořád, tak pak byla scéna, abych ji dostala dolů...

U nás se já řídím tím, co mi radila kámoška, co má podobnýho živla - říkala, že kvůli malý chodí i k psychologovi - i s ní i sama se sebou. Tvrdí, že jí dr. říkala, že u živých - velmi živých dětí platí zásada - když ti všichni říkají, že musí jít spát po koupání, po večeři, tak to není tvoje chyba, že prostě nejde... Já se s tím hrozně prala, stresovala, říkala jsem si - všíchni spí, tak proč ne ty? Samozřejmě babky si rejply...
Že jí dr. říkala - nechat být, když vstane v postýlce, tak až bude unavená, tak prostě si sama lehne, když usne při hře na koberci - odnést do postýlky atd...
Mně to pomohlo - teda do takovejch extrémů jsem to niky nenechala zajít, ale párkrát usnula po 22., někdy i dýl, ale já se uklidila - tím, že to být může a ejhle - madam začla mít najednou svůj ,,režim".
Strašně moc pomůže, když se uklidním, když mi není dobře, tak malá exceluje a já mám chuť jí přiškrtit - pak je to začarovanej kruh..... A ještě říkala prej dr., že jekýkoliv přerušení ,,jejich" režimu vede k tomu, že na to strašně špatně reagují.. U nás je to teda pravda..

Jo a i když lítá celý den na chatě, chalupě, tak stejně dřív, jak ve svojí hodinu nepadne - spíš dýl - vlivem zážitků, ze kterých se musí ,,vykecat"....

U nás - jak jsme spolu samy většinu týdne, tak je to taky veselý... Nejvíc mě dostává, když kramaří, já nesu plnej koš prádla a ona mi mezitím vyklopí do cesty dveře od trouby 😠 Kramaří šíleným způsobem, teď si zkouší ze šuplíků dělat schůdky, z vozíku na kostky skateboart, jsou tisíce maličkostí, který mě už nechávají v klidu, ale lidi kolem mě šílí

prchalka 😉 z návštěvy u někoho, kdo má jezírko, bazén, psa, gril, oheň, moc skla, krásný věci, moc knoflíků u spotřebičů, bych byla na antidepresivech... Dobrovoně se vzdávám dost účastí - tam, kde něco hrozí, nebo tam, kde to malé zvídavé dítě nepochopí 😀
Nám žuchla na chatě do bazénku s vodou - to jsem u ní stála! Jinak gril na chatě je, přiblíží se, začne řvát auva, auva a máchat rukou....zatím....... Ale tuhle jsem ji chytla, jak se v něm šťourá (z bezpečný vzdálenosti) koštětem... No, tak jsme koupili v tescu jiný...
Včera si přivezla stůl - na kolečkách k malému stolečku v obýváku a než jsem uklidila plínku, tak slyším jak řve Hapám, hapám..... Tak tam letím - jedno koleno na stolečku, druhý na stole... Kdyby to ujelo........
Jdu po ní jak loveckej pes... Dokud mele a mele, tak je to dobrý, v momentě, kdy ztichne, tak je průšvih (zaujetí nějakou moc!! krásnou hrou) 😠 😠
Včera se pokreslila propiskou, jdu jí to drbat a najednou zjistím, že mi na mé vlastní noze roste jinej moc krásnej obrázek!! 😝
Minule čmajzla tchánovi kladivo!! takový malý, on jí ho chvíli nechal - prej ať si hraje (do chvíle, než zjistil, že dělá ťuky ťuk do jeho auta) 😖 😲

A to jsem dostala ještě vynadáno, že ji dostatečně nevedeme k samostatnosti - že jí pomáháme ze schodů - když už by měla umět slézt sama!! Že jí ještě pořád chováme (jsou to mikrosekundy, kdy vydrží v náručí, spíš bere chování jako přestup od někud přes někoho 😀 😀 , atd))
Byl to postřeh tchyně, která má přístup k netu.... Přitom se malá už umí i trochu svlékat - sundá svetřík, gatě, občas i triko - což dělá ráda v postýlce, když má spát..... Při oblíkání ,,pomáhá" ... Levou, pavou, eťě duhou nožišku, sakva, nejde (to jí obouval děda 😖 ). Samozřejmě, že si levou i pravou plete, ale je to sranda.......

sherry28
4. srp 2010

dobré ráno 😉

@matova to jsem ani nemusela nějak výrazně hledat, o tom pytli vím a tu modelínu jim chci taky koupit 😉 takže to bylay má inspirace co kupuju klukům, aby se zabavili sami beze mě 😉 jinak oni když jsou dva, tak si vyhrajou, takže můžu dopo všechno udělat, když jsem s Márou sama, je sice víc klidu(nehádají se), ale visí na mě a nic sám dělat nechce 😅 takže neboj, až budeš mít dva a budou si spolu už moc hrát, tak budeš mít taky víc času relativně samozřejmě 😉 zase to má i jiné nevýhody 😀 aorát netuším jak to bude až budou tři 😉 🙂

gina333
4. srp 2010

dobre rano 🙂

@matova: o homoeo pri porode som sa dozvedela z MK, a chodila som na cvicenie aj tam o noch rozpravala sestricka. 😉 Ziadneho zazmluvneneho doktora som nemala, isla som do nemocky len tak bez protekcie. 🙂 sestricke som vravela, ze mam tie tabletky, ona ze uz zeny s nimi rodili, takze to bolo v pohode.

@hancazivocich : ako tak citam tak mas tiez riadneho certika doma. 😝 Co sa jedenie tyka aj my jeme vsade len na stolicke nie, a veru vacsinou v behu. Uz som si nato zvykla, ved z toho raz vyrastie. 😉

U nas noc uplna pohoda, zobudila sa iba rano o 7:00, tato bola tusim prva noc od narodenia, ktoru prespala uplne celu. 😀 😵

kadlecova.misa
4. srp 2010

matova,gino...u nas je právě problém že spí málo v noci (8h a do toho se ted v poslední dobe ještě 3x budi..) a i když spí dopoledne hodinku a pul,tak by jí to do večera rozhodně nestačilo...už tak ve 16hod by začala mrčet,padat,tak ji dám spát a usne...tak jestli ji mám budit?,aby spala mín...ale jí stačí i 10 min a prdelkuje až do večera do 21hod minimálně. 😒
gino:gratuluji k prostpané noci..už se nám to taky párkát podařilo!! škoda že to není zatím napořád. 😀

kadlecova.misa
4. srp 2010

matova,gino...u nas je právě problém že spí málo v noci (8h a do toho se ted v poslední dobe ještě 3x budi..) a i když spí dopoledne hodinku a pul,tak by jí to do večera rozhodně nestačilo...už tak ve 16hod by začala mrčet,padat,tak ji dám spát a usne...tak jestli ji mám budit?,aby spala mín...ale jí stačí i 10 min a prdelkuje až do večera do 21hod minimálně. 😒
gino:gratuluji k prostpané noci..už se nám to taky párkát podařilo!! škoda že to není zatím napořád. 😀

kadlecova.misa
4. srp 2010

nevím proč se mi to tady objevilo 2x??
Ted usnula..vstávala o půl 6. 😢 😒

prchalka
autor
4. srp 2010

Koukám, tady jsou taky romány, tak jeden přidám 😅
Noc - asi ve 23, bere si ji MM, prý byla v klidu, no ale věřte mu, když on u toho dokáže spát, ale co. V 5.45 ji slyším několikrát křičet, že chce dudínek, ale MM jí ho nedal, protože jí chtěl brobrat, aby brzy vstávala k té doktorce, čímž mě pěkně naštval, mohla spát aspoň do půl 7. No a byly jsme vzhůru. Hodil nás, byly jsme tam první, snažila jsem se říct spoustu věcí, ale mudra vzala stěr, prohmátla břicho a dala nám doporučení na vyšetření na chirurgii. Nic moc jsme tam opět neřešily. Zprávu chtěla v pátek zavolat, tzn. že tam musíme co nejdřív.
Venku čekáme na bus, volám MM, kam nás poslala a že bych ho asi potřebovala s sebou - už jsem viděla, jak budem vyvádět. Ale řekl, že do pondělí nemá čas. Nebylo ještě 8h, tak jsem se rozhodla teda jet do nemocnice sama, i když ani nevím, kde to tam je.
Mezitím dítě ocucává lízátko, co dostala od doktorky a kouše to i s igelitem. Dala jsem jí podržet el.kartu na bus, uklízím to lízátko a do 10ti vteřin to udělalo křup a moje el.karta na 2 půlky. Myslela jsem fakt, že jí zabiju. Měla jsem naštěstí u sebe i 2 jízdenky! Po cestě si strčila levou ruku mezi tyč a sklo - nejšpinavější místo v autobuse, nešlo to jen tak otřít, ani kapesníkem, následně si jí strčila do pusy a tudíž tím vyřešila tu špínu. A než jsme vystupovali, tak si z nosu vytáhla ňuňána a jelikož jsem jí měla na klíně, batoh pod nohama a plnej bus lidí, tak bylo štěstí, že jsem dokázala nahrabat kapesník a zajistit, aby to nerozmala všude.
U nemocnice vystupujem - jaký překvapení, sedí tam naše známá v trafice, tak si koupím další jízdenky a řeknu kam jdem. Chíru jsem našla, za 20min. jsme šly na řadu, vše v pohodě. 1 doktorka, 1 mladá, co se asi učila a 2-3 sestřičky. Tahle se na všechno vyptávala a než jí vyšetřila, tak vše v klidu a pohodě, až 10minutový rozhovor.. Mluvily na ní, takže sice věděla, že se jí tam někdo hrabe, ale vůbec neřvala, pak dostala obrázek. A ještě máme nechat udělat rozbor na parazity. Závěr je asi takový, že nic zdravotního to nebude, jinak je naprosto v pořádku (to já věděla taky), tak asi fakt má ten blok ☹
Poté opět busíkem, vylezly jsme ve městě, prošly pěsí zónou na další zastávku a že tam počkáme, najednou přijel neočekávaně bus jiný a dřív, popadla jsem asi v 5ti vteřinách všechno do batohu - zrovna jsme jedly a jely. Doma jsme se stavily ještě na houpajdách. Byl tam chlapeček s dědou. Naše usurpátorka chtěla zase sedět na obou houpajdách, přebíhala od jedný k druhý, jakmile se pohnul.. Klučík byl opět o půl hlavy menší a drobnější (jak jinak), já mu tipovala tak 1,5 roku, ale byl mrštnej jak pavouk, všude se vydrápal, ale měl plnou pusu zubů 😕 😨 tak jsem se osmělila zeptat, kolik mu je. Prý v říjnu 2. Tak říkám, že nám taky, ale že on je celej zubatej a děda říká - on už má všechny zuby! Zubař prý říkal, že tohle ještě neviděl! Opravdu potěšující 😝 Tak jsme se pohoupaly, dorazily dom, ještě jsem rychle rozmrazila jídlo, který jsem si ráno nevyndala a od 11h spíme.
No a já jdu dočíst.. snad to stihnu, musím ještě napsat hlášení MM 😅
Nečtu to po sobě, omlouvám se za chyby!

anta
4. srp 2010

Teda Prchalko, to je román 😉 Nás dneska čeká návštěva u mý sestry, no to bude kolotoč. Honzík se válí a dívá se na teletubies, zahnala jsem ho na chvíli na odpočívandu, protože odpoledne spát prostě nebude 😀 Mám pocit, že se díky Honýsovi s manželem pořád jen hádáme, je to děsně nepříjemný a přemýšlím, jak z toho vylézt ven 😅

prchalka
autor
4. srp 2010

Jo ještě dělala opičky na jednu paní v busu, otvírala plnou pusu a u baráku řekla dvěma chlapům, co tam dělali plot "ahoj paní" a oni jí odpověděli a jekoliž kluci byli fešáci, tak jsem trapně pozdravila taky - no jak říkám, seznámila by mě hned 😅

sherry: Koukala jsem, že ten kufřík do auta je až od 6+, což teda asi pro 4letého ještě moc není, tak by asi byla lepší ta stolní hra 😕

prchalka
autor
4. srp 2010

@anta Neboj, dítě je u nás taky většinou důvod k častým hádkám a výměnám názorů, bohužel ☹ A po narození to bylo pěkně drsný! No a jak byly ty šílený noci, já vyřízená, tak to samé.. Teď, jak je větší, víc chápe, tak už to doufám bude jen a jen lepší 😉

lehna
4. srp 2010

ahoooooj holky,

jak se máte?

My se v neděli vrátili z chaloupky, ale jaksik mi nevyšlo se za vámi ještě podívat☹
Měli jsme se fáááájn, byli jsme tam s rodiči od MM, takže hlídání super, jen kdyby mě ten Štěpi pořád nepotřeboval kolem sebe☹. chvíli jsem si sedla, ať se zabaví s někým jiným, ne mama sedět nebude, musí být někde vedle něho a hrát si. No ale jinak dobrý, celé 3noci spal v kuse až do rána, bez jediného probuzení. vstával v 5.30, no co, hlavně že spal, po 7mé hodině s ním rodiče vždycky vyrazili do obchodu pro rohlíky, tak jsme měli hodinku relax🙂. Jeden den nám pršelo, jinak počasí na procházky a pivko bylo fajn 🙂.

Stále máme skvělé spaní, max 2 probuzení,ale spíš spí celou noc, nebo se probudí jen 1x. Jen to vstávání by si mohl trošku ještě prodloužit, v 5.30 jsem pořád KO.
MM v pondělí nastoupil do nové práce, tak už jezdí v 6.05 busem, tak se nemůžu ani už pofalkovat do 7 v posteli pořádně 🙂. ale zas je to dobré, že už je před 16h doma, lepší jak v 17.30, to je fajn.

No a Pipin zlobí, vzteká se, na nočník nechodí, málo jí, zuby nové žádné, reakci na očkování neměl, aspoň jsem si ničeho nevšimla, možná měl trochu teplotku, jenže já na chalupu zapomněla vzít teploměr, tak jsem to tak jenom odhadla, že byl tršoku teplý,že asi teplotu má. Takže u nás vcelku nic nového, jen prostě HEZKY V NOCI SPÍ 😵 😵

fotky ještě musím stáhnout a pár hodím 🙂

prchalka
autor
4. srp 2010

Jo a ještě jsem zapomněla - včera večer kolem 21h jí tam jdu vypnout chůvičku, opatrně, neslyšně... vytahuju ten kolíček a... ona se posadila v postýlce. Já myslela, že mě fakt klepne.. 😖 Nechápu, jak je to možný!!

katzi
4. srp 2010

ahojte spisovatelky 😀

nedočítám, nemám šanci 🙂 Od doby, co jsme se daly s Adelí na cykloturistiku nic nestíhám. Dopol. něco pošontám doma, pak spí - já většinou taky, máme teď nevím proč blbý noci. No a odpol. vyjíždíme a vracíme se většinou až na večeři. Mám tady vedle ve vchodu jednu známou se skoro stejně starou holčičkou a ty jezdí s nama. Včera jsme ujely 26km. Takže večer odpadám 🙂

lehna
4. srp 2010

katzi- ty jsi teda borka takhle jezdit na kole. 26km bych nedala ani za týden 😀

anta
4. srp 2010

Zázrak, stal se zázrak, dítě usnulo!!! Hurááááááá, jdu se opít do němoty 😀 😀 😀
Prchalko, po porodu to byl svým způsobem děs, ale jak jsme byli s manželem šoklí z toho, že dítě řve, tak jsme táhli za jeden provaz a makali jsme, jenže pak se dítě zklidnilo a najednou se začal ten stres uvolňovat a bylo po srandě 😅 Dítě chvíli sekalo dobrotu a celkem dobrý, já vyšla ze cviku s tím, že mám zlatíčko doma a ono ejhle, dítě se změnilo a já mám pocit, že to nějak nezvládám, kdyby manžel chodil do práce, bylo by to lepší, protože se občas tváří jak kyselá prdka a to mě teda otrávit dokáže stopro 😅

prchalka
autor
4. srp 2010

@anta Hmm, u nás jsme tahali, ale každý jinam ☹ ☹ ☹
A houkaj sirény, tak jsem zvědavá, jestli jí to vzbudí!!

hancazivocich
4. srp 2010

@anta
souhlasím s prchalkou - hádky kvůli dítěti jsou i u nás... Já mám něco nastolenýho, on prostě přijde a zbourá... Malá na něj každý večer čeká a řve, že táta pácí, jede, píde Kistýnka.... Kistýnka tatí.......pide - pořád dokola... Jako že tatínek už jede z práce a Kristýnka na něj počká..A on, když přijde, tak sice velký přívítání, ale pak řeší svý zájmy, zuří, že zakopává o hračky, že nemá jídlo na stole, atd..... Pak s ní blbne a mně se zvyšuje tlak - když má jít spát, že jo?
Nebo poznámky, že fakt nechápe, že mu kámoš říkal, že ty jejich spí celou noc a že když jí řekne ať sedí, tak sedí... A nic nerozbíjí, nic nevytahujou, atd...
No, tak si večeři i svačinu dělá potom sám a příští den se chová ...slušně 😔
Nesnáším tyhle srovnávací kecy - je to pro maminy hrozný - jako on má v roce jen tolik kilo, jak to, že malá má už tolik? A není divný, že jejich Pepíček dělá tamto a vaše tohleto? Hlavně od babiček je to milé, že?

@kadlecova.misa - to znám moc dobře... My se ještě v deset večer s chlapem střídali a honili se s ní, aby aspoň dřív padla... Spíš jsme padli my 😝
Vím, že kolem roční prohlídky spala chvíli jen jednou, pak se vrátila znova ke spaní dvakrát a spala dvakrát někdy ... 14, 15měsíců? Fakt přesně nevím.... Taky jí to trvalo...

prchalka
autor
4. srp 2010

@lehna Krásný noci 🙂 a 5.30 po prospané noci, co bys ještě chtěla? 😀 Zas pak není problém poo atp. 😉

Navrhovala bych si povinně do pasu psát, co leze a kolik zubů je ještě před náma - byl by to dobrý přehled, takhle si to nikdo moc nepamatuje - já teda ne 😝 😅

hancazivocich
4. srp 2010

jo, u nás jsme taky spíš táhli proti sobě....
Chlapec byl zvyklej na servis a najednou vetřelec - co trpí na šílený prdíky.... Uštvaná mamina, co nemohla kojit, děsně ji to štvalo a vlezlo jí to na mozek 😝 😝
On si přijel jen na víkend, párkrát za měsíc si šel na pivko s kámošema, já řešila všechno.. Ke všemu jsem mu nemohla zapomenout co se stalo v porodce, pak nezájem jeho rodičů... A navalovalo se to a navalovalo... Naši taky k sežrání - kočár mám dát na balkon, ven chodit nemusím - Kiky se narodila do sněhu a mrazů, tudíž absolvování poradny byl menší výstup na nějakou horu - prorvat kočár sněhem - projet koleje a uhnout se chodcům, protože ty neuhnou kočárku - když můžou jít v kolejích, pak se mi hryzly záda - tři měsíce jsem se hejbala se zaťatejma zubama.. Pomoc žádná - naši, jejich, .... On nakoupil co šlo, ale pečivo, občas plínky, nebo něco co došlo, atd........
No a pak jsem najednou stála u kolejí, houkal vlak, blížil se.............a naštěstí malá zavrněla, usmála se ze spaní, takže jsme šly jinam...........

prchalka
autor
4. srp 2010

@katzi Jste borky! Já už i dostala peníze od mamky na kolo, ale nejsem schopná si žádný vybrat, ale tento týden to už nějak musím rozseknout. Chci s ní taky jezdit!

hancazivocich
4. srp 2010

U nás byly noci dycky výživný - malá to měla přehozený, tak se ve tři vstávalo a v 7,8, šlo spát.. Nepomáhalo nic - tma, předstírání spánku, nic.....
Teď to vypadá na špičáky, ale to může trvat, co? Pořád tam má ruce, červenou tvář a dneska říkala - bolí tady.... Takže dostala sirup a šla spát.... Noci aspoň vypadají na to, že něco poleze..... Vrtí a vrtí a skučí....Taky moc nechce pít, tak to dohání v noci...

prchalka
autor
4. srp 2010

@hancazivocich Od jejího narození do 3.měsíců to bylo na provaz kvůli ní a od 3.měsíců kvůli MM. Větší s....y jsem fakt v životě nezažila, ale aspoň jsem se poučila. Co tě nezabije, to tě posílí - opravdu platí! 😎
Hurááá, sirény jí nevzbudily! No když včera spala jen hodinu a dneska ráno byla násilně probraná...!! Tak už bych jí fakt musela kousnout, kdyby se probrala po hodině spaní!!

ined77
4. srp 2010

ahojky 🙂 ,
teda vás dočíst je docela makačka, kecalenky 😠 😀 ...
takže včera se během 2h matýnek 5x pokakal 😲 ..teda špatně jsem začala 😅 ..odpol jsme byli venku opět bez plenky 😉 .jednou čurkal na travičku..pohoda 🙂 .pak jsme si řekly s kámoškou, že zajdeme do cukrárny..děcka měly oplatek a lízátko, matýnek i trošku vanilkové zmrzky(sylvinka ji nejí 😉 ).2x se matýnek čapl za pindíka a letěli jsme čurkat..super 😵 .pak si hráli a najednou vidím matýnka jak zaraženě stojí a ptám se jestli kaká..prý aši joo 😀 a fakt, měl ho tam 😝 ....jenže takovou pološvihulu 😝 .takže šup na záchod, umýt a převléct.pak jsme šli ještě na chvilku na hřiště a tam se na průlezce počurkal..no co, stejně už jsme jeli domů 😉 .doma ho převléknu a ani ne za pět minut ho najdu na posteli v poloze ''na pejska'' 🙄 ...byl strnulý a ani nedutal 😨 ..no just, měl ho tam opět 😝 ...tak jsme teda ještě vše poprala a matymu dala už raději plenku. pak byla véča-polévka a zase kakanec 😕 .pak sprcha, obléknu ho a zase se pokakal a ještě jednou pak už v posteli 😨 .ráno jen co se trošinku probral už jsem slyšela jak tlačí a jak to z něj valí ☹ .takže jsme šli raději k dr., ale nic závratného to není..prostě asi k zoubků ☹ ,koupila jsem nutrolin -B a máme dávat 2x denně.a teda dietkujeme 😒 .teplotku nemá a ani nezvrací, tak aspoň že tak.
spinká od 11.40 🙂 .budík byl dnes v 6h, ale v noci zase kňoural a plačkal ☹ .

prchalka 🙂 ..taky jste měli nabité dopolko 😒 , ani nevím jestli je to teda spíš dobře nebo spíš špatně to zjištění ☹ ...a o tom bloku něco neříkali, neradili? 😨
hry a hračky jsem ještě nezkukla, nestíhám tak ani poradit nemůžu 😅 .právě že děti toho mívají doma habakuk a špatně se pro ně nakupuje...leda..co tak se sousedkou poradit? 😉

matova 🙂 ...je to nezmárek ten šimonek, to je k neuvěření 😅 ...kde bere tu enrgii, fakt?
výbavička...určitě máš hodně maličkých bodýnek po šimonkovi, to bude stačit 😉 .v tom věku ty děti to ani nezničí..to můžou mít i 4 děti po sobě 😉 .

kadlecovamisa 🙂 ...s přechodem na jeden spánek moc neporadím..u nás to přišlo samo v 15.m..prostě jedno dopolko spinkal jen 10 minut, tak jsem ho druhý den zabavila do 11h, dala obídek a šel spinkat 😉 .a od té doby chodil spinkat jen 1x 😉 .fakt je, že se ze začátku budil i po hodině než se naučil spinkat déle...a tím vzniklo i naše dospávání na mně 😅 (které teď pomaličku ruším, protože mě to nepříjemně tlačí na břicho 😒 ).
ale moc držím palečky ať to nějak vyřešíte 🙂 😉 .

hanca 🙂 ..přesně takhle mi vylezl matýnek několikrát na pc stůl...máme u něj křeslo na kolečkách..jednu nožku na stole, druhou na křesle a mě mohli omývat 😲 ...poprvé tak vylezl snad ani ne v roce 😲 .
on je hodně zdatný, všude vyleze, nebojí se ničeho atd..ale je potřeba ho neustále hlídat, protože co se mu rodí v té makovičce, to je perla za perlou 😀 .
a vidím, že u vás to není jiné 😀 .
jj, já jsem také tvrdým zastáncem režimu dítěte a běda jak se to u nás naruší....matýnek je ihned vykolejený.
nedovedu si představit přijít domů třeba ve 22h z nějaké grilovačky, to bychom dávali režim dohromady tak týden 😅 .
a známí to tak dělají běžně...asi je to na povaze toho dítka 😅 .
ale fakt je, že tomu dítku se nalajnovat vše nedá...má své potřeby, svůj rytmus a je potřeba se jen přizpůsobit 😉 .

anta 🙂 ..ty spory kvůli dětem budou myslím skoro všude..my když se hádáme, tak je to většinou něco ohledně matýnka...samé blbosti většinou 😀 ...MM je tvrdá hlava, nesnáší, když mu člověk třeba radí atd. 😅 ...jenže ono to prostě nejde, aspoň ne mě tu tlamičku zavřít a nechat ho třeba něco dělat blbě 😎 😀 ..to byl takový příklad 😅
nebo: v aquaparku chtěl matýnka pořád strkat do takových vodopádů a vírů...malý brečel, nechtěl tam a on že to nic není, a pořád ho tam strkal 😠 ...já jsem ráda, že má vodu rád (malý) a nevidím důvod, proč ho děsit 😉 ... prý moc nadělám 😖 ...no comment 😔

sherry 🙂 ...ty si i ty tři děti v klidu zorganizuješ, to strach nemám 😉 🙂

gina 🙂 ...super, i bez homeo to jde 🙂 .a nechceš zkusit vysadit? asi raději ne že 😅 ...
my už jsme dlouho nic neměli, myslím jako homeo, i když teď by nám aspoń ten viburcol myslím bodl...hned zkraje bych řekla, že to fungovalo.no asi ho opět objednám, alespoň na ty 3 😉 .
a s těma homeo na porod..no říkala jsem si, že jestli mě bude rodit opět stejná dr., tak ta by mě tuším vyhodila i od porodu 😀 ...to je neskutečný masakr ta ženská 😅 ...