Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
4. srp 2010

katzi: teda, ty sa nezdas, mas inu kondicku ked tak zvladas to bicyklovanie. 😉

@lehna a. super noci 🙂 drzim palce aby to vydrzalo co najdlhsie, neboj v 10. mesiaci sa meni cas, to bude spat o hodinu dlhsie. 😉 😉

@prchalka : fajn, Cori je zdrava, hadam aj vysledky z vyteru budu dobre. 🙂

K tym chlapom, normalne som rada, ze ten moj tu nestrasi kazdy den, ked citam ake trampoty s nimi mate. 🙂 😉 Ja som sa uz naucila za tie roky spolahnut sa vacsinou na seba, uvidite aj vy si zyknete ked budete s niekym tolko rokov ako ja. 😉 Prevychovat sa to neda, o to sa uz ani nepokusam, takze u nas je relativne pokoj. Koli detom sa nikdy nehadame, su v mojej rezii, MM robi veci okolo bytu, zahradky a tak. 🙂

Sophi spi, poo sa chystame na nakup do nedalekeho mesta, treba my par veci do bytu takze to bude Baumax, nabytok a podobne. 😵 Vonku je tam ako v sude, o slniecku sa nam moze iba snivat. 😒

ined77
4. srp 2010

@prchalka 🙂 ..tak pro přehled jsem tě vyslyšela 😉 😀

@katzi 🙂 ..tys to vzala vážně s tou tour de france 😀 , ale teda klobouk dolů..máte se krásně a jak ty budeš namakáná...se máš 😅 😀 ...já už mám nahoře kilíčko 😖 😀

@lehna 🙂 ..krásně jste se měli a ten spánek, hmmmmm, to nedá než závidět 😵

u nás teda po porodu to byl taky celkem převrat 😀 ..já se snažím většinou věci brát s nadhledem a s úsměvem, ale i ten mi po čase zmrznul na rtech 😝 .
ale teda přes to všechno..u kolejí jsem nestála, tak daleko jsem se nedostala 😨 ☹ ...
MM se snažil..on je sice věčně v práci, ale když už byl konečně doma, tak pomáhal jak to šlo...ačkoliv řeči typu...a je to normální aby tak pořád prděl a bolelo ho bříško atd. jsem už taky ''milovala''.na druhou stranu se mi snažil pomoct s kojením...chtěl abych s tím prostě sekla a dala matýnkovi flašku, když viděl jaký je to boj toho prďolku nakrmit.
nemůžu říct, že by se snažil někdy z domů ''utéct''...my jsme byli moc rádi, že matýnka po tom všem máme. takže ono nás hlavně hodně stmelily i předešlé události (ztráta mimíska) ☹

matova
4. srp 2010

ahojte, tak malý aspoň prespal celú noc ale mohol to natiahnuť aj dlhšie než od 21:45 do 5:30 😝 😲 . Dala som mu mlieko ale už nezaspal. Dnes je úplne k.o. - nosí všade vankúšik so sebou a líha na neho, od rána nič nejedol ani nepil- ani kakao jeho obľúbené 😕 , z mlieka pred spaním vypil len 20ml 😔 . Asi sa mu naďalej vyrezáva tá horná päťka....vonku je zima, tak ma aspoň prebral chladný vzduch 😉. Prišla pred obedom svokra- chcela sa s ním pohrať- rezolútne jej dal najavo že dnes žiadne srandy 😀, ale čo do večera ešte bude, a ako bude teraz spať...neotvorí ani za nič pusu, nechce ani gel namazať- mučeník 😀, práve sa prevalil na brucho, riťku má hore ako radar .

prchalka: zlomená kartička teda nepoteší 😒
gina: nehodíš sem prosím ťa link na tú tému na homeo pri pôrodde? díik 😉
sherry: to bude blbé že malý ešte nebude vo veku rozumnom, a s bábätkom sa nejak zvlášť nedá pohrať, no uvidíme každopádne nejak to už len bude 😲
lehna: super noci 😉
kadlecova misa: ja mam teraz zas dilemu s tým jeho obedným spánkom- viackrát sa mi osvedčilo nebudiť ho, lebo naoniec to vypálilo zle, aj mi prišlo že by mohol cez deň kratšie spať keď ťahá potom dlho do večera ale asi to tak potrebuje ke´d spí 😉
katzi: teda ty cyklistka, to je paráda 😉
hanza: no tedaa 😔 , neboj, malá ti to iste všetko vynahradí keď bude väčšia 😉 . U nás sa ťahalo za 1 povraz než sa neuchytil na kojenie, potom si mm vydýchol a prestal všetko evidovať, na iné deti že spia nepoukazuje- on totiž si myslel aj keď sa malý vnoci 10x budil - že spal- keďže sám spal ako drevo...Pár nocí sme bývali aj sami, teraz chodí každý večer ale je to ako u vás- veľké privítanie (alebo rovno žiadne) a potom len útek od neho, prípadne ak má malý náladu tak besnenie- šteklí ho ja to tak neznášam pred spaním- vraví mi že však sa malý smeje-no je to tak ako keby niekto teba šteklil aj keď nechceš sa smeješ...Náš je *28.10., keď som chcela aby spal tak vozenie v kočíku, naši mi tiež vraveli že či som blázon- v mrazoch a sama do lesa- no čo asi som mala robiť-ostatní vraj som ho tak sama naučila- asi som ho mala nechať keď nevedel zaspať inak len plakal až sa nadýchnuť nevedel alebo čo 😠 Chodíme s ním na neuro, aj na rehabilitáciu sme chodili- bol hypotonik, na gastro kôli nepriberaniu...O tom tiež v jednom kuse počúvam ale odmietam ho cpať jedlom keď otáča hlavu, sama som to neznášala keď som nevládala a nútili ma ešte jesť 😝 Už bude mať 2 roky ale behám za ním všade- tiež to počúvam že načo- no len on sa vyškriabe až neviem kam a nazad by išiel štýlom vystretá noha vpred 🙄 ........je to ťažké- ten režim- on má rád režim- ale robí si ho v podstate sám- tak ako píšeš- akurát nám nikdy neodkväcol na koberci, to on už potom hrozne plače alebo je v tranze- stále sa snaží chodiť a padá, tak to reba odsledovať, vziať ho nasilu do postele a on potom už nechce utiecť keď je unavený 😀. Inak nieje až tak divoký- skôr je ako tichý výskumník...

prchalka
autor
4. srp 2010

Tak jen 1,5h a ve 12.30 opět vzhůru - to je zase tohle za móresy?? 😕

ined77
4. srp 2010

@matova 🙂 ..jediná dobrá zpráva na tom všem je, že za chvilku budete mít všechny zoubky venku a já jsem fakt přesvědčená, že ze šimiho bude nové dítko 😉 🙂.
já když před někým řeknu jak třeba malý spal nebo nespal..tak přesně, každý začne, jak si dítko naučil spát např. na balkóně a pod. 😖 ...to u nás prostě nešlo...to ne že jsem ho nenaučila, on by tak prostě nespal a plícečky by si vyřval 😠 .jak já tohle...musíš (mělas)ho to naučit nesnáším 😠 .každé dítko holt není spáč a kdo to nezažije, tak to prostě nepochopí a basta 😒 .to je jak s tím sytým a hladovým 😖 .

@prchalka 🙂 ...asi jí to stačí 😒 .nedáváš ji spinkat moc brzy?víš, že pak máte před sebou hrozně času do večera ☹ .

prchalka
autor
4. srp 2010

@ined77 Nj, ale vás si s těma zubama asi tak jediný pamatuju, páč jsme na tom asi stejně, ale jo, díky za info, já to taky předělám trošku.. Chudák Maty a jeho bobíni, ale aspoň u toho nevyvádí jako my!
Dnes jsou tu vůbec samé romány 😅 😀
Dítě si zase hraje s krémíkama. Jo a opět jsem si vzpomněla na jednu situaci - sestřička jí dávala čuchnout ke krémíku, jak jí tím mazaly prdelku - tak proto to možná vydržela, protože krémíky, to je její velká láska 😀 😀 😀

matova
4. srp 2010

gina: presne tak, prevychovať sa "to" nedá 😀 😀 😀. Ja už som tiež zvyknutá že to ide v mojej réžii, už ma len štve keď mi kecá do toho alebo nabúrava režim, ale on je tuším už aj rád keď sa nemusí to tejto témy vôbec angažovať...
ined: ešte čo si písala o tom prebaľovaní a sprške v ponožkách - tak to sa stalo minule mne, keby mm tak to patrične skomentujem 😀. Tak kakačkujete k zúbkom statočne aj vy- my teraz raz viac, iný deň menej- ako aj s tou bolesťou, predsa tie stoličky majú dosť plochu čo sa musí vydrať von 😕. A spiškánim je šikula, mne sa tak zdá že možno keď tým deťúrencom povychádzajú zpbky, že už to bude len krok od zahodenia plienky 😉
idem si ľahnúť k malému, nejak tam vzdychá 😒

prchalka
autor
4. srp 2010

@ined77 Dala jsem jí po více, jak 5ti hodinách, když dneska vstávala brzo. Vždyť jindy dala 2,5 - 3h. No třeba bude zase nějaká změna režimu spaní, no. A usnula mi rychle, do 5ti minut, tak uvidíme, jak to bude pokračovat... 😕 Kdysi jí taky stačilo 1,5h a pak to začla prodlužovat.

prchalka
autor
4. srp 2010

Musím jít, už je celá nagrémovaná 😝

matova
4. srp 2010

ined 🙂 : moja reč, ja by som dokonca už každej mudrkyni veľmi rada dopriala také dieťa, nech si skúsi svoje zásady uplatňovať 😀 😀 😀 😉
tak pááá
prchalka: aj šimon rád privoniava 😉

sherry28
4. srp 2010

tak u nás se spí od 12:30, pěkně jsme se natáhla, když jsem vylézala z vany 😅 ale dobrý 😉

teda tady toho je,jdu číst 😉

ined77
4. srp 2010

@sherry28 🙂 ..jejda, dávej na sebe pozooor 😲

@prchalka 🙂 ...hmmm, tak to je dost no, to by i matýnek byl už k.o. 😒 .

@matova 🙂 ..já to nikomu nepřeju 😎 😀 , ale boha jeho asi by bylo kolikrát potřeba aby si to každá mudrlantka zkusila 😉 😝 😀

gina333
4. srp 2010

@matova :https://https://www.modrykonik.sk/fotoblog/bihan/clanok... skus preluskat toto. 😉

gina333
4. srp 2010

Neviem ci sa to da otvorit, ale ja som vosla do fore porod, tam som natukla homeo a porod a je tam kopec prispevkov o tom, tak sa na to pozri. 🙂

sherry28
4. srp 2010

no tak jsem dočetla 😵

@matova: ale ten miminkovský věk rychle uteče a pak jsi budou mít k sobě bízko mnohem blíž než má teď Mára s Lukym 😉 , tipuju, že Mára si taky bude víc rozumět s mimískem, až malinko odroste 🙂

@ined77 no ty tři budu muset zvládnout, je to výzva od života 😉 ale víc nene 😅 ale bojím se už říct žádné další nebude, aby se to zase nějak nezvrtlo 😀

gina333
4. srp 2010

@sherry28 : dik ze si tam dala ten link, mne to akosi neslo. 😉

prchalka
autor
4. srp 2010

Tak teď na mě sáhla (mám kalhoty) a říká : "Nemáš pínu" 😀 😀 To mě fakt pobavilo!

ined77
4. srp 2010

u nás spánek 3h 🙂 .
před chvilkou odešli kluci ven a na mě čeká pěkná halda žehlení 😝 .
no aspoń se mi u toho nebude motat matýnek 😉 😅 .
akorát vůbec nevím co mu udělat k večeři 😨...od rána už nekakal, ale chci ještě podržet dietku 😉.
poraďte prosím 😅...já mám hlavu úplně prázdnou 😎 .na oběd měl rýžovo mrkvovou polévku a brambory s mrkví 😅.
a večer nevím...suchý toust? ale toho se asi moc nenají ☹.nebo těstoviny, ale jen tak suché? 😨

@sherry28 🙂 ...to jo, to je fakt výzva 😀 .jj, raději psssst 🤐 😀 .

@prchalka 🙂 ... 😀 😀 😀

kadlecova.misa
4. srp 2010

ahoj holky..u nás se ještě spí..2.spánek..to zase bude noc ☹ 😝 ..u nás přechod na spánek poo prostě nehrozí..snad po druhém roce. 😀
a hádky jsou na denním pořáku...kvůli malé..já špatně vychovávám, mu by líp jedla a spala,já jsem pry moc přecitlivělá.ať mu ji nechám na týden a uvidím..(to bych se po týdnu teda pěkně zhrozila co by z ní udělal)....
chlapi jsou fajn,ale někdy na odstřel. 😎 😵

anta
4. srp 2010

Ahoj holčinky, tak my byli na návštěvě u mé sestry. Honzík byl moc moc hodnej 🙂 Teď už spinká 😉

sherry28
4. srp 2010

tak brouček spinká od půl osmé 😵 dneska se sám hrnul do postýlky 😅 aLukyho nemůžu dostat domů z venku, je na houpajdách, ale co, ať si užije ještě toho světla venku 😉

prchalka
autor
4. srp 2010

To je sranda, my chodíme kakat hlavně do hospůdky 😀 Všimla jsem si, že doma dělá scény, ale venku (nejčastěji na prolízce-klouzačce) to pustí potichu a jen to oznámí. Dneska opět. Tak jsme to šly vyřídit na wc a pak se ještě projet po venku a když jsme přijeli dom, měla tam ještě mazanec. No ona tam ještě něco hlásila, ale jelikož to neprožívala, nikdo tomu moc nevěnoval pozornost 😖 Asi budem muset chodit kakat ven 😀

@sherry28 Díky za info v pasu, ale je to pro všechny 😀
Musím letět, MM má nachystaný film, ale mě teda padají voči 🙄
Všem dobrou 😔

anta
4. srp 2010

Kadlecová Míšo - chlapi jsou fajn na odstřel 😀 😀 😀

sherry28
4. srp 2010

@prchalka no hlavně pro tebe 😉, aby jsi byla v obraze 🙂

@matova: k tomu lehátku s vibracemi, mám vybráno je od narození až do 18kg 😉 později se z něj dá udělat křesílko a cena není vůbec špatná a líbí se mi, že krom ručního houpání to má právě i ty vibrace 😉 více IP 😉

sherry28
4. srp 2010

tak všem dobrou noc, jde sem hrát Luky a já jdu k telce 😉

gina333
4. srp 2010

@sherry28 : to je zlaty chlapcek ten tvoj maly, ked sa sam pyta spat. 😉

@prchalka: hlavne ze sa vykaka, moja Nati sa dokaze vys.at tiez hocikde, aj tej najhorsej krcme. 😀

My sme boli poo na nakupoch, kupili sme krasny koberec s dlhym vlasom do obyvacky, vyhliadla som stol a stolicky takze spokojnost. 😉 Sophi spi, idem pozriet film co si vybral MM, ze vraj 2012 katastroficky 😒 no ma celkom iny vkus na filmy ako ja. 😀 😵

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

marketicka
4. srp 2010

@prchalka
Ahoj
opravdu tě lituji, taky máme problémy se zoubky,ale ne až takové,teď se nám prořezává třetí zoubek dvojka vlevo nahoře a malý nemohl pořádně spát, pokud spal tak sebou mlel ze strany na stranu a cestoval po postýlce, nebo plakal a byl k neutišení třeba 10min. kolikrán nepomohlo ani to že jsem ho vzala k sobě do postele.Taky jsem ze začátku dávala panadol nebo nurofen ale nechtěla jsem dávat pořád, tak jsem našla jiné řešení a myslím, že pomáhá a malý to snáší lépe.V lékárně jsem si koupila homeopatika Chamomila Recutita : přímo píšou že pomáhá při bolesti zubů, jak rostoucích tak kazivých, při nespavosti a záchvatech zuřivosti..dítě by se mělo celkově uklidnit.Nám homeopatika pomohla, dávám dvě před spaním a je to mnohem lepší a malý lépe spinká..rozhodně lepší než panadol nebo nurofen.Vřele doporučuji a držím palce ať se to brzy zlepší.

matova
4. srp 2010

Ahojky, malý "spal" cez obed 2h- ja chvíľu s ím- spánok asi taký že pes v jednom kuse brechal 🙄. Poo konečne vypil aspoň to kakao a šli sme vonku- teda to sú extrémy- včera v bazéniku- dnes v mikine a čiapke 😒. Vonku jedol jablko- konečne niečo normálne 🙂...dnu sme išli oveľa skôr než včera- ani sa príliš nebránil- fakt kosa... Po kúpaní mi ho mm chcel pomôcť aspoň zo schodov zniesť dolu do kuchyne "na koníka" a šimon sa tak rozreval ako kedysi- nevedel sa nadýchnuť 😔, reval potom až kým sa nezohriali (už navarené) zemiaky...A zaspal konečne skôr ako inokedy- o 20:40 😅- prechádza na zimný režim? 😲
gina 🙂 , sherry 🙂 : ten link od sherry sa da otvorit ale je ta len jedna strana 😕 , viac mi to neukazuje, nevadi, hlavne že viem že treba ísť do skup. tém pôrod a ďalej na homeo. Teda ale vyzerá to priam vedecky, kopec je tam tých piluliek 😕
sherry 🙂 : dík za tip na kresielko, ja som akurát dnes rozmýšľala že by sa fakt bodlo, aj nosič ale šimon by aasi to malé z kresielka vyhodil , mm sa smial že nám treba dve kreslá 🙄 , no fakt to bude mazec 😀 . Ozaj, dúfam že to fakt utečie lebo pri malého pol roku som myslela že už umrem, akoby prešlo 5 rokov 😝 (hlavne to hrozné uspávanie a tiež odstriekavanie ma zruinovalo).
ined 🙂 : ja to veru prajem- presne kôli vyskúšaniu, a by som im tie decká na skúšku nechala až kým by neboli z toho hotofky na padrť ako ja niekedy 😀 😀 😀 😀 to je škodoradosť- však ale len fikcia 😉 . Inak zas som teraz požehlila trošku malinkých vecí- a dosť hlavne košielok je vyťahaných, na bavlnených veciach sa robia žmolky...stojí to kopec prachov ale vydrží to houby 😒 .
prchalka 🙂 . ten moj sa pokadí kdekoľvek, raz už tlačil aj vo vani 😠 😲. Posnažím sa hodiť info do pasu 😉

prchalka
autor
5. srp 2010

Dobré ráno,
u nás opět na prd 🙄 Usíná ve 20, brečí už 20.45 a pak ve 22, kdy mi ji MM přenáší. Docela prdí. Zbytek noci se furt mele, asi 2x chce ruku, kašlu na ní, zas mě chce mačkat, jednou dudel a zbytek prostě jako vždy. S tím rozdílem, že jsem dneska i chvílema pospávala.