Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
12. srp 2010

tak spí od osmi 😉

@gina333 nemyslím, že ze sluníčka, má to na krku v ohybu a pak na ruce, no sluníčko to nebude ☹ spíš mě napadly potničky, ale teda taky mi to přijde divný, v létě kdy se potil nic a teď potničky?No ale potničky se projevují právě drobnými pupínky až puchýři, které praskají a vytéká z nich čirá voda, ale tohle má spíš do žluta 😕 a hlavně potničky na dvou místech jenom to asi taky ne 😕 no vypadá to jako pásový opar, ale že by u takovýho mrňouse 😅 no taky jsem zvědavá co nám na to poví, ale je to fakt hnusný a přitom včera tam měl jen lehce červenou pložku, která ani nestála za řeč, jen jsme s MM říkali, že to má asi od něčeho otlačený a dopoledne toto 😨 no zítra budeme moudřejší 😉 hlavně doufám, že to není nic nakažlivého a nebezpečného pro těhule 😒

sherry28
12. srp 2010

@prchalka no ono je těžký říct od čeho to je, když to vyleze tak najednou bez varování 😒

gina333
12. srp 2010

@sherry28 : hrozne moc drzim palce aby to nebol pasovy opar 😉 to ani nestras prosim ta, chudacik maly. 😝

Sophi uz zaspinkala, idem k MM, otvorime si aj vinko. 🙂

Peknu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
12. srp 2010

taky všem přeji pohodovou noc i já kráčím k těm dvěma v obýváku 😉 🙂 😔

matova
12. srp 2010

ahojte, u nás sa spalo cez obed 1:40, ja som zaspať už nestihla...poo bol malý k.o.-pobehoval v jednom kuse-doma aj vonku a nič ho nezabavilo na viac ako 2min 😝 , našťastie neprotestovala achcel ísť celkom aj domov a nakoniec aj spať 😕 - tak si myslím že je asi ubolený zo zubov 😖 . Dnes teda rekord, spí od 20:40 😵 , dúfam že skôr ako o 6 sa nezobudí 😠 😀 (na mlieko vnoci môže😉).
🙂 ined: kafčo pijem 2x denne, a viac sa bojím, výnimočne aj 3x..ja neznesiem to teplo, normálne tam vonku stojím a cítim že nevládzem dýchať, je mi úplne dusno hoci okolo nás sú lesy...a zajtra má byť vraj okolo 30-33Ć, dnes tu jediný mrak po celý deň nebol 😒. Teším sa či sa potvrdí správička bud. štvrtok 😉
🙂 🙂 sherry, prchalka: tiež sa vôbec v tých pupínkoch nevyznám, napadlo ma akurát či to nieje čosi podobné ako sme tu minule riešili s prchalkou a hanzou
🙂 gina: 😀 😀 😀mlieková žbrnda 😀, tiež na teba často myslím keď to mlieko vnoci robím, či mu nemám dať menej, ale viac ako o pol odmerky sa neodvážim, jeho švihne z hocičoho 😀, nechcela som to tu písať ale asi to má dedičné- po mm 😉 😀. Tvopja Sofinka asi už v 2 rokoch ani spinkať nebude cez obed 😕, hlavne keď je kľudná a pohrá sa 😉
anta: no teda, hádam to bude len prechodné, držte sa 😉

matova
12. srp 2010

všetkým pokojnú noc 😎

sherry28
12. srp 2010

@matova a taky jste měly z toho puchýře? tohle vypadá jakoby se opařil a naskákaly mu puchýře 😕

matova
12. srp 2010

sherry: nie, mal len také mini pupínky- také asi 1mm, vyzerali naliate ale bolo to dosť tvrdé, akoby mini bradavica 😲

matova
12. srp 2010

sherry: má to rozsiahlejšie do plochy? normálne pľuzgiere? 😕
pozerám tu v knižke, buďpopálenina od slnka, alebo aj pľuzgieriky vzniknuté oterom nejakého odevu, obuvi...
Ale tiež som tu našla: tzv. "žihľavka"- všeobec. označenie pre kožnú alergickú reakciu, charakteristické sú biele pupence so začervenaným okolím- koža veľmi svrbí., môžu miznú v priebehu niekoľkých hodín ale môžu sa tiež objaviť aj nové..."veľa detí ju dostane iba raz a príčina sa nikdy nezistí. Ak sa však opakuje, treba pátrať po príčine alergénu: napr. v strave, v liekoch, uštipnutie hmyzom, či aj psychické napätie. Spomína sa tu aj ďalšia forma- pri kontakte s blchami zvierat- ktoré sa môžu vyskytovať napr. aj v senníkoch,.,,,
No veru je tu toho popísané, uvidíte zajtra ako to bude vyzerať a čo na to dr., držím palce 😉

sherry28
12. srp 2010

@matova děkuju 🙂 má to plošné červené a na tom velké puchýře, které praskají a teče z nich žlutá vodička 😨 ale sluníčko si nemyslím, napadlo mě to otírání o oděv, ale, žeby z toho měl takové puchýře s hnisem? 🙄 nevím zdá se mi to divné, jsem zvědavá co nám zítra řekne 😕

sherry28
13. srp 2010

dobré ráno, my už jsme vzhůru, vzbudila nás moucha 😠 mrcha jedna 😝

lehna
13. srp 2010

dobré ráno,

my dneska vzhůru od 5.15 😖 , ale spal celou noc aspoň. jednou si zařval,ale nešla jsem tam. V 5.30 jsem mu dala mlíko, no stejně pak nezabral, převaloval se do 6, pak vylezl, šel si hrát, mě nechal v posteli skoro do 7 🙂

včera po o spal 2,5h!! zase měl výdrž po dlouhé době. probudil se po 1,5h a vypadl,že ještě by spal, tak se nechal ještě uspat a vydržel hodinu 🙂, ale večer, kolem 17h už vypadal jako by ani nespal tak dlouho, ospalý byl,že jsme ho tak tak aspoň udrželi do 19h.

dneska zase bude pařák 😝

prchalka
autor
13. srp 2010

Dobré ráno,
poslední dny spím jak zabitá - s buzením samozřejmě, ale opět nevím, kdy MM přišel do postele a kdy jí přehášel a spala i když jsme se střídali a pak asi do 6.15, tak je to dobrý!
Dneska už tu máme zataženo, ale má být asi 26, no počítala jsem s deštěm už od rána, tak zatím ne, což je dobře.
Od včera řeším záhadu - dopol jsme šly na mašinku, měla ten svůj růžový klobouček, myslím, že jsme s ním přišly i domů, ale jistá si nejsem, ale že by ho vyhodila??? To bych si všimla snad.. No a od včera, jak jsme měly jít na busík, tak jsem ho nemohla najít a nemůžu doteď ☹
Vtípek: Koukáme na Červený traktůrek ráno ve Snídani a říkali tam "gratuluju" a čorí kouká a říká: "gratuluju k bobeši" 😀 😀 To jí totiž říkám, když ho udělá 😀 😀

@matova Šimonovi bych to mlíko ani nešidila, když tak mizerně jí, tak aspoň ať roste z toho 😅

@sherry28 Pásový opar teda znám, ale to by měly být malé pupínky a měl by to snad jen na jednom místě 😖 Jsem zvědavá, s čím přijdete 😕 Hlavně, ať je to jen nějaká banalita. My ty pupeny měly 2 velký, nateklý, jako štípanec a ještě teď je to tam vidět a to už je snad měsíc 😝

gina333
13. srp 2010

dobre ranko 🙂

@lehna: uh, Stepi riadne ranne prace 😉

@prchalka : zlata Cori, ma perfektne hlasky 😀 😀 hadam ten klobucik sa najde.

U nas noc taka bezna, 2x bola hore, o 1.00 som ju prelozila k sebe, mrncala, oci zavrete, uz druhu noc place zo sna, neviem ci s jej furt daco zle sniva, alebo je to len zvyk. 😒 Tu uz veru slnko nevidno 😠 len aby aspon neprsalo.

matova
13. srp 2010

ahojte,
u nás vstávačka o 6h, mm si nechal budík nejak blízko za dverami či čo...A ja som nespala celú noc, proste som nevedela zaspať 🙄 , neviem čo budeme robiť do obedu, tu leje ako z konvy...
sherry: idete k dr s tými pľuzgiermi? 😕

hancazivocich
13. srp 2010

dobré ránko

sherry : napadá mě alergie, malou štípl komár, má vodnatý obsah a vypadá to jako puchýř - na velkém pupenci tři jakoby puchýřky, když to náhodou poruší, tak z toho vytéká obsah...
Pásovej - mám za to, že je jen u lidí, co prodělali neštovice? Ale nejsem si jistá... A je to několik puchýřků vedle sebe - podél nervu.. A hrozně to bolí...
Nemohlo ho něco kousnout? Komár? Ovád, nebo tak něco? No, dr. vám určo poradí co a jak...

sherry28
13. srp 2010

tak jsme zpět a při mém štěstí, tam dr. není do dneška až od pondělí, předělávaj celou ordinaci a zvenku nahazujou, zástup má až v Sázavě a při auktním problému volat sanitu ☹ takže jsme tam, kde jsme byli, do Sázavy s nima nepojedu bylo by to na dlouho a nemá ždíné jiné příznaky, tak uvidíme v pondělí 😅 dneska už má puchýře prasklý a má tam vidět novou kůži 😒 alergie to asi nebude, už ho komár štípl a dobrý, pásovej opar, taky žiju v tom, že ho maj jenom lidi, který prodělali neštovice, ale ono to tak opravdu vypadá má to velký flek a na tom spousta puchýřů(teď už teda ne)a má to právě na jednom místě víc a na druhém v menším a na tý ruce, to bylo něco jinýho, protože tam nemá už nic 😒 hledal jsem na netu a našla jsem ještě toto http://www.jarodic.cz/cz/impetigo-otravna-nejen...

sherry28
13. srp 2010

no zkusím mu to namazat framykoinem, tím bych neměla nic zkazit 😕 jsou to antibiotika 😉buď to zabere nebo ne, do pondělí musíme nějak vydržet 😅

gina333
13. srp 2010

@sherry28 : to je otras s tymi doktormi, ale kedze je dovolenkove obdobie co moze clovek ine cakat, ze 😒 😒 😒 Ten Framykoin uzrcite neuskodi, skus. Mozno, ze do pondelka sa to zlepsi. 😉

sherry28
13. srp 2010

@gina333 to jo, ale ona nemá dovolenou 😉 ale kdyby to tady aspoň k nám dávali na nástěnku, aby to člověk věděl, zbytečně jsme se tam hnali 😅 Luky nadával, prý: "To jsem mohl ještě spát" 😀 ale když jsem mu řekla, že za 18 dní už jde do školy, tak jenom takový užž? 😨 🙂

gina333
13. srp 2010

@sherry28 : myslela som to tak, ze v dovolenkovom obdobi preraba ordinaciu 😉 Veru, kratia sa prazdniny, ani si nechcem predstavit zase to ranne vstavanie. 😝 😲

sherry28
13. srp 2010

@gina333 taky jsme si zvykla spát teď do půl sedmé minimálně 😉 v lepším případě až do sedmi 😵 ale to skončí, budu muset vstávat v půl šesté, abych všechno stíhala a Lukyho budit v šest je to louda 😅 aby jsme to do sedmi stihli odejít z baráku 😉

gina333
13. srp 2010

@sherry28 : u nas to take radiklane nebude 😉 😉 lebo teraz vstavame okolo siedmej a do skoly 6:15, ale uz ten pocit, ze musim vstat brrr 😀 😝

Uz mam uvareny obed, zo vcera sosovicovu polievku, Sophi ma kurca so zem. pyre, nam som dorobila iba penne s mletym masom. Mnamka. 🙂 Takze som sa moc nenadrela. 😉

lehna
13. srp 2010

gina- to je přesně jak u nás, 2x za noc se probudí, teda neprobudí a pláče ze sna. musím ho vždycky trochu probudit svým hlasem,aby se uklidnil a spal dál. Ranní ptáče,dál doskáže,že? ale já to nějak nedávám, jsem zbitá ráno jak pes. od 8 jsme byli venku, zašli jsme si s kámošou na jedno malé do hospody,děcka na písek, kamínky, Štěpi už je v postýlce a spí, kéž by zas dal aspoň 2 hodiny, když tak brzo vstával.

sherry- teda,tak to by mě taky zajímalo co je to za puchýřky,škoda,že zrovan má dr. volno a spravuje ordinaci. Framikoyn určo neuškodí🙂

matova- jej moja, takové trápení s malou v bříšku, ale určitě to bude dobré, letecky jsem prolítla tto téma a bude to dobré určitě i u vás 😉 . a ten tvůj tlak, uf, to je teda hodně nízký, já měla v těhu vždycky tak 136/90 nebo tak nějak. jinak mám tlak normální. z acidofilního mlíko ses teda moc neopila, to ti TM měl dovézt aspoň nějký nealko drink, než toto🙂

prchalka- super noci, konečně🙂. záhada se určo vyřeší, někde se klobouk najde 😉

Ined- holčička na 70%, třeb to vyjde a bude🙂, jen aby to pak nedopadlo jako u nás 😀 , my to měli na 99%

JInak holky,moje večerní story - jsem jela večer cvičit autem od našich, je to starý vergl sem tam sám od sebe zdechne a musíte nastratovat znova a jet dál. No takže jsem jela z kopce ,tak mi zdechlo, dobrý, nastartovala, jela dál, zaparkovala jsem před hištěm, šla cvičit, zpátky cesta no děs. Nejdřív zdechl když jsem musela zastavit do kopce přes koleje na stopce, dobrý chytl, rozjela jsem se, pak jsem už byla kousek od baráku v kopci přímo před hospodou mi to zdechlo, jsem podřadila a najednou mi to zdechlo, no tak nastartovat a rozjet,že? noooo, jsem to udělala asi 5x a ani za sviňu jsem se nerozjela. jak já jsem nadávala,přímo před hospodou. Tak jsem musela zařadit zpátečku, couvnou asi 15m odbočit doprava na parkoviště(JÁ KTERÁ NEUMÍ COUVAT), jsem se tam už viděla v té značne parkoviště, naštěstí to vyšlo a rozjela jsem se tedy z kopce a dojela domů. no moje nervy, už s tím nejedu, začnu hučet do našich ať si koupí nový vůz.
Naši totiž jeli našim autem na dovču, protože na jejich auutě v sobotu praskl výfuk(opět) ,tak v pondělí museli odjet našim. ještě ,že jsem s tím verglem nejela někam dál.
takže tak,

malý spí, jdu ven čistit bazén, pááá

prchalka
autor
13. srp 2010

Teda dopol to s ní bylo... 😝 Jen jsem naházela něco do hrnce, tak prostě dělala lotroviny.
Hodila bobeše, chtěla si to sundávat, takže jsem to musela vypnout a jít, pak si namotala vlasy do hřebenu, pak se hrabala v šuplatech a šla si čistit zuby starým kartáčkem, jen aby se mohla máchat ve vodě a ještě další kraviny, to už nebudu rozepisovat.. Tak jsem to rychle dovařila a šla s ní na hřiště, skoro celou dobu lomcovala s kočárem - no to jí snad dneska píchla vosa nebo co!! Na hřišti půl hodiny nikdo nebyl, tak super, lítala od jednoho k druhýmu a pěkně se vyvenčila a doufám, že i unavila 😉 a bude v kuse spinkat 😅
Klobouček se našel, hozený pod komodou 😝 no já ho tam nedala!
Normálně tady svítí slunko 😕

brisalek
13. srp 2010

Ahoj, chtela bych se zeptat, jestli davate nejake gely detem na zoubky? A jestli to pomaha?? Mala ma ted hrozne otekle dasnicky nahore i dole na 4ky a zacina byt nejaka uknouranejsi tak bych to treba zkusila.

matova
13. srp 2010

U nás sa spí od 11:35, ani to nebol dnes problém, malý sa chová ako včera poo- vrieska, nehrá sa, nesústredí, pobehuje 😝...Našťastie prestalo asi o 9h pršať tak sme vybehli von, jeho kroky mierili rovno k svokrovcom- tak som aj rada bola že nejde do mokrej trávy niekde...a tam ale to isté čo doma, vrieskal po svokre 😀- nemôže mu nič povedať, hne´d to na ňu vybalí 😀, ale má ju rád, len neznesie keď mu nikto do niečoho kecá 😉...MM dnes výnimočne dorazí už okolo 15h, ale aj tak bude musieť niečo písať do práce 🙄...A odvčera počujem nejaký lomoz- hrot- dnes som na to prišla že asi v komíne alebo rovno v pci-asi tam je chudáčik vtáčik - spadnutý cez komín, nechám to na mm, aby sa šimon nevyľakal, on keď je vtáčik blízko pri ňom tak sa ho bojí- a tento asi bude úplne čierny od sadzí... 😕
Pred spaním som mu mazala ďasná- dolná päťka je vonku už 3/4, druhá dolná začína napúchať, horná má von jeden vršok a druhá horná je napuchnutá 😖
gina: keď si objednávaš tovar cez net, využívaš stránku najnákup na porovnávanie cien? hrozne to žerie čas, aspoň mne to trvá dlho, než popozerám...
lehna:jejda, tak s takým autom keď pocvičíš viackrát, s novším ti to už pôjde ako po masle 😉
sherry: no teda, s tou dr. ... inak pri tej žihľavke- tam sa to píše že je to rozsiahlejšie, pľuzgieriky sú naliate...fakt by ma zaujímalo z čoho to má, ale snáď sa to do pondelka stratí 😉
prchalka: ja dnes s varením asi ako ty- vlastne nijak- len som riady umyla z večera a na obed mal hustú polievku zo včera, no ešteže mu chutila- karfiolovo/zemiaková s ovsenými vločkami 😉. Gratuluju k bobeši 😀

matova
13. srp 2010

brisalek: ahoj, áno, používa nás tu viac žien gely na zúbky, napr. Mundisal, Dentinox, Camistad- ten Camistad senzitive. Zaberá to asi tak na chvíľu, napr. pred zaspávaním...ten Camistad mi príde trochu silnejší.

gina333
13. srp 2010

@matova : ja objednavam iba z MMB, takze ceny neporovnavam. 😉 Ale ked si objednava MM, co robi casto aj z Nemecka, z Rakuska tak porovnava, a veru travi pri tom hoooooodne vela casu. 😉

@prchalka : takze klobobucik bol doma 😵 😵

@lehna : ty musis byt dobra soferka, ked si poradis aj so starym autom. 😉

Sophi spi, zaspala na flaske, cela spotena, to sa nam uz davno nestalo. 🙂 Vonku je krasne slniecko a je aj dost teplo, takze poo sa ide na ihrisko. 🙂 🙂

ined77
13. srp 2010

ahojky 🙂 ,
tak jsem dnes první dočetla u jídla 🙂 .
no...takže u nás už od včera totální opruz..to co matýnek předvádí je až neuvěřitelné 🙄 ...jsme sami osmý den a jde to poznat na nás obou 😀 , prostě si lezeme očividně na nervy...ale co s tím že 😝 😅 .
navíc...já včera snědla jakési grilované uzené kuře ze kterého jsem chytla (teda myslím že z něj) super průjem 😖 , ještě o půlnoci jsem trůnila na záchodě a matýnek samozřejmě se mnou 😒 .pak ho bolelo bříško...aspoń to tvrdil, ale kroutil se a napínal ☹ ...no dostal nurofen, pak ještě nějakou dobu chvilkama pofňukával a nakonec usnul.
budík v 6.15 😔 .
od rána kňouranice a pištění 🙄 ...měla jsem uklízet, ale nakonec jsem to zredukovala jen na koupelnu a wc a uvařila polévku.šlo se ven...oblékání atd. samozřejmě s křikem 🙄 ...já už nevím, matýnek se asi opravdu rozhodnul, že mě přivede do blázince 😅 ...
pak nákup bačkůrek...v pohodě 😅 , nákup auta s bábovkama(si zaslouží že 😠 ), pak sraz s kámoškou a sylvinkou a šlo se na písek.při odchodu mega řev až do vchodu 😝 .
doma už vcelku dobré....zkoušel nové papučky 😀 .
spinká od 12.05 🙂 ....sotva zavíral očka, někdo začal mlátit do zdi 😠 ...pak asi ještě 10 min, no naštěstí ho to už nevzbudilo 😅 .
uvidíme jaké bude odpoledne...možná dnes ten koupák dáme...jinak budeme sami někde na hřišti a to už mě nebaví 😅 .

sherry 🙂 ...to je dobře že se luky těší 🙂 .
teda ty puchýře 😕 ...to impetigo má synek od známých, ale to je porucha pigmentu ne? 😨
držím palečky ať je to opravdu banalitka 😵

matova 🙂 ...jo tak...néé, další utz ve kterém bude možné pátrat po pohlaví bude až ve 20tt 😉 .můj dr. sice utz má, ale netuším jak kvalitní a jestli se to u něj dá poznat 😉 , ale zeptat se můžu 😉 🙂 .
ty horka dělají špatně i mně teď ☹...prostě na přímém slunci nevydržím a taky mám pocit, že se snad zadusím 😒.
u nás je teď poslední 3 dny taky celkem pařák..už se těším na ochlazení 🙂..hlavně taky potřebuji vyžehlit 😅...to zprvu teď nemám kdy..já večer už fakt nemůžu a po o jsem ráda za chvilku klidu.ráno zase na střídačku vařím, uklízím atd.
včera jsem krájela houby co jsme dostali na sušení...tož mi to tu smrdí v obýváku 😀...ale jsem ráda, že je máme..na vánoce do polévky 😉.snad se taky dostaneme letos konečně do lesa 😅.já houbaření miluju 🙂.

prchalka 🙂 ...i u nás se věci takto ''uklízí'' samy 😝 😀 .
dnes mi paní v obchodě nabízela bačkůrky..ježiš já teď zapomněla ten název..no značku kterou jsi tady zmiňovala...b... něco 😀 .botečky byly spíš něco mezi plátěnýma sandálkama a bačkůrkama, ale moc pěkné.akorát matýnek má hrozně teňounkou nožičku a vyzouvaly se mu 😅 .ale říkala jsem si, že jak mu nožka malinko vyroste, tak pro ně skočím...ta jejich 23 mu vydrží dlouho 🙂 .
pěkný výletík jste měly 🙂 ...vidíš, i to nejklidnější dítko má taky občas svůj den 😉 .
gratuluji 😀 😀 😀

gina 🙂 ...jéé, filmeček, vínečko, večeřka 😅 ...já chci takýýýý 😀 .
už se těším až bude zase vše v normálu a budeme mít doma tatínka aspoň tolik jako obyčejně 🙂 .

lehna 🙂 ...jsi šikulka 😵 .jo holt člověk když musí tak musí 😉 .
no právě....já se raději předčasně neraduju 😀 .zprvu je mi to teda opravdu jedno, ale hlavně..nenechám se zlákat na nákup růžové 😉 😀 .i když teda pokud by to utz potvrdil i v tom 20tt, tak možná nějaký kousíček pro potěšení koupím 😉 ..to se znám, že bych nevydržela 😀 ...jinak na chlapečka máme vše a i hodně v neutrálních barvičkách, takže není problém 😉.růžové věcičky se dokoupí vždy 😉.

musím vyhledat ten název botiček..pořád mi to vrtá v hlavě 😀