Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

bufina
15. srp 2010

@gina333 Díky, tak to budou třeba opravdu už zoubky 🙂

ined77
15. srp 2010

ahojky 🙂 ,
jen nakukuji...dnes jsme doma, ráno v 6h se tudy prohnala mega bouřka a vše je mokré, tak jsme rději zůstali doma 😉 .
tak jsme uklidili atd. 🙂 .
noc celkem ušla 🙂 , budík v 6.15 🙂 .
už počítám minutky do oběda 😅 ...jsem nějaká unavená či co 😅 .
tak zatím pápi po o 🙂

penny13
15. srp 2010

Juj, tak to sme mali pred pár dňami. ☹ Dnes je to už na to lepšie.

sherry28
15. srp 2010

tak rizoto se peče 😉 Mára je po obědě a jdu uspávat 😉

ined77
15. srp 2010

u nás se spinká od 11.50, ale ta kráva nad námi teď začala vysávat, tak čekám kdy matýnka vzbudí 😠 ...to snad dělá naschvál, pinda jedna 😠 .
úplně jsem zapomněla co kdo psal, tak si to budu muset pročíst znovu 😅

prchalka 🙂 ...tak vidíš že jsi se taky dočkala 🙂 ...u nás to snad taky někdy přijde 😒 ...zatím se mnou stále chodí i na wc 😖 😅

@bufina 🙂 ...jj, u nás to bylo podobně...matýnek přestal spinkat a často se budil..slintal, pěstičku neustále v pusence narvanou, ale zoubky nikde.takhle to šlo od toho 5-tého měsíce a první zoubek se objevil až v 10m 😅 .
je to trápení s těma zoubkama ☹ .

ined77
15. srp 2010

@lehna 🙂 ...také posílám gratulaci TM užijte si oslavičky i dobrůtek 🙂

@gina333 🙂 ...tak už máš celou rodinku pěkně pod křídlem 🙂 .
a copak ti provedl TM že jsi o musela jít rozdýchat 😕 😅 ?taky to znám 😅 ...čerstvý vzduch dělá divy 😀 .
včera jste se ale měli kásně 🙂

@sherry28 🙂 ...já ještě břicho velrybí nemám, ale štve mě to úplně stejně 😀

@anta 🙂 ..hezké fotečky 🙂

tak, ještě nakuknu o další stránku zpět co to písala matova a bude to 😉 😀

sherry28
15. srp 2010

my už taky spíme 😉 jdu nandat oběd MM a Lukymu 🙂
@ined77 některý lidi jsou na zabití já to tady mám taky 😠

sherry28
15. srp 2010

@bufina u těch prvních zubů jsme ani nevěděli, že lezou 😅 bylo to spojené s kolikou, takže občas neklidné noci, ale i dny, ale nic strašného, oba kluci měli zuby brzy ve 4. a 5. měsíci 😉 takže si toho ani člověk nevšiml

gina333
15. srp 2010

@ined77 : no proste on je ti, ktory vsetok svoj volny cas travi pri pocitaci, studuje, hlada furt nieco ohladne pocitacov, no maniak. Odmietol ist s malou von, lebo ma vraj rozrobenu pracu ktoru nemoze nechat, on totiz to surfovanie nazyva pracou. 😉 😀 To ze ja som este nemala obed, na stole kopa zehlenia ho vobec nezaujimalo. Ale aspon som si prevetrala hlavu a prisla na ine myslienky. 😉

Aj u nas sa spi, Nati s MM uz isli na obed ku svokre tak mam chvilku pre seba, vonku leje, je tma ako podvecer no veru takto si letnu nedelu nepredstavujem. 😠

ined77
15. srp 2010

@sherry28 🙂 ...jo a fotečky školáka krásné!!! 🙂 😀 ...aktovka větší jak marýsek 😀


@matova 🙂 ...no právě já na to zyvklá nejsem, resp. jsem zvyklá udělat co je potřeba, to už musí holt trošku chápat 😒 ...za chvilku tu bude druhé mimčo a času bude ještě míň a nechci se dočkat toho, že mi bude vřískat za zadkem 😀.
nechci po něm moc...tolik jako vždy..ráno cca 45 min během kterých s ním stejně komunikuju atd., něco pomůžu, podám, ukážu, pustím pohádku a pod.
já doufám, že je to jen takové období 😅 ...''jen'' na prořezání zoubků moc nespoléhám..spíš myslím že je to prostě vzdor a sebeprosazování...projít si tím musí, to chápu....ale všechno má své meze 😝 .
já mu v hodně věcech pro klid ustoupím, vyhovím, ale pak to nebere konce..znáš to...už tak se 98% dne děje podle něj, což je v pořádku, ale nemůže mi diktovat všechno i když by moc rád 😝 ...to je pořád dokola..chce ven..jdeme se oblékat..ječí..jdeme z venku domů...nechce...ječí 🙄 ...zase začal bouchat hlavičkou o kde co 😠 ..už si říkám, že mu snad za to plácnu vždy ještě jednu 😒 ...je na mně moc znát teď těch deset dnů, kdy jsme byli fakt pořád jen a jen spolu..tam není úniku a je to ponorka... 🙄 ...naštěstí je už zítra pondělí a začíná normální život 😀
uf, to jsem si postěžovala 😅

sherry28
15. srp 2010

@ined77 no on musí mít všechno jako Luky a když to nemá, tak si to aspoň půjčí 😀

ined77
15. srp 2010

@gina333 🙂 ....chápu 😖 ...no comment 😔 ..jj, na to je fakt nejlepší na chvilku vypadnout 😅 ...
hmm, u nás to vypadá s počasím stejně 😒 ...to se pak těžko vymýšlí nějaký program ☹ .
my možná pojedeme opět k babi...pořád lepší než dřepět sami doma 😉 .

ined77
15. srp 2010

@sherry28 🙂 ..noo, to je jako matýnek..ten zase musí mít vše co mám já 😀 ..nedej bože jak zamelu hubou a jemu nedám 😀

sherry28
15. srp 2010

@ined77 jojo všechny jsou stejné 😉

ined77
15. srp 2010

@sherry28 🙂 ..v kolik dnes marýsek vstával po tom večerním jančení? 😅
u nás klasika v 6.15 😝 ..zajímavé ale je, že ho neprobudila vůbec ta bouřka a že to byly rány jak z děla 😨 ...i hasiči tu byli..řezali pak nějaký spadlý strom...a on, zrovna on, kterého vzbudí téměř vše u bouřky spí jako dudek 😕 😀
i tu minulou noc ho nic nevzbudilo..teda já jsem ráda že jo 😉 😀
no lidi všude stejní..ona prostě nemůže v neděli po o sedět asi na zadku 😠 a včera ve 22.30 tu zase dělali estrádu ti dolní sousedi..mlácení, křik.. 🙄 ..nééé, fakt, i když nám nájemci dali nedávno na tenhle byt slevu, tak tady se bydlet prostě nedá 😒 ...a s mimčem už vůbec ne.tady má každý nejvíc práce po 12h dopoledne a po 20h večer 😠 ...ohledy nulové 😒 .no vždyť to znáš 😒.
a zase si stěžuju 😀

gina333
15. srp 2010

@sherry28 : zabudla som pochvalit skolaka 🙂 🙂 krasnucky. Ja sompre Nati minuly tyzden objednla vsetko cez MMB, chcela Twilight tak to bude mat, stalo to sice kopu penazi, ale co clovek pre deti nesparavi, 😉 🙂

@ined77 : je to hrozne byvat s takymi otrasnymi susedmi, ale bohuzial clovek si ich nevyberie. 😒

Tak strasne hrmi a leje, ze mam strach aby sa Sophi nezobudila. 😲

gina333
15. srp 2010

Samozrejme, ze sa zobudila 😲 😲 spala asi 50min, idem zavolat MM aby prisiel po nas, nemam sancu ani prejst cez cestu ku svokre v takom lejaku. 😒 😝

ined77
15. srp 2010

u nás spánek dohromady 1.40..po 1.20 začal plakat..no co už... ☹ ..zase začalo pršet..ani se mi k té babi jet neche..ještě se rozmyslíme.
dala jsem vařit polévku k večeři a uvidíme co dál.
v albu matýnkův sourozeneček jsou fotečky mimíska ze screeningu 😵 ...foťák se umoudřil 😀

@gina333 🙂 ...jj, to si fakt nevybereš 😒 .

už se mi ta moje pinoha věší na na nohu 😝 😀

bufina
15. srp 2010

@ined77 Jejda, tak to teda doufám že u nás to až takový nebude a zuby vylezou brzo. Měl ty noci tak střídavě, jednu spal blbě, pak zas další prospal v pohodě celou, to trvalo tak 14 dní to střídání a teď už spí jenom blbě ☹ Taky slintá jak pitbul a pěstičku by si asi nejradši narval až do krku.

bufina
15. srp 2010

@sherry28 Tak to měli zoubky pěkně brzo. U malé sem o nich taky nevěděla a to měla první až v osmi měsících, byl klid a najednou sem objevila zub a během 14ti dní jich měla 8. Trošku nevrlejší bývala až později, až jí třeba rostlo naráz víc stoliček. No asi radši zítra koupím Calgel 🙂

slnieckoma
15. srp 2010

ahoj maminy, potrebovala by som sa poradit..malinka 6,5mes idu jej zrejme zubky uz este nevidno ale prave som jej merala telptu ma 38stup...mam jej dat hned nurofen ci ju mam len tak schladit nozky a rucky a pockat ci jej neklesne alebo ako??? viete poradit?? berie ju na spanie stale...

brisalek
15. srp 2010

dekuji. Ten calgel mi rekli vsude, ze uz nevyrabeji, kde ho kupujete?? a camistad se mi zdal moc velky driak🙂

slnieckoma
15. srp 2010

@brisalek calgel maju v lekarni-teda u nas ja som ho v piatok kupovala

gina333
15. srp 2010

@slnieckoma : ja by som dala Nurofen, mala bude kludnejsia a je to predsa aj od bolesti. 😉

slnieckoma
15. srp 2010

@gina333 ok dakujem

sherry28
15. srp 2010

tak já tady měla zase histerickou sousedku, tak jsem musela jít, šla mi nahlásit, že Luky se máchá v louži 😕 nechápu co jí je do toho 😅 a pak jsme jeli k ségře 😉
@ined77 tak Marýsek vstával v 7:00 😵 s těma sousedama mi ani nemluv, tady se o nás všichni moc zajímají a starají co máme k věčeři a kde jsme byli atd. i kdyby mě tady nechali bydlet zadarmo bez nájmu tak odsud uteču 😀 přitom já se snažím s lidma normálně vycházet, ale s blbcem se čověk nedomluví 😠
@gina333 takže z Nati bude upírka 😉 😀
@slnieckoma i já by sem podala něco na teplotu, přeci jenom je večer a teplota půjde ještě nahoru a 38°C už by se mělo srážet

gina333
15. srp 2010

@sherry28 : hej upirka, no cela mam 😉 Teda to veru obcas s tymi susedmi je fakt na palicu. 😒

U nas cely den lialo a to doslova, boli sme iba v Tescu na nakupe, nakupila som krasne farebne bodynka za dobru cenu aj biele s kratkym rukavom, zidu sa my na zimu pod pulovre. 😉 Bola som aj u Batu ale nenasla som pre nu nic moc, najskor jej kupim zase Nike botasky v sportovom obchode. Chcela by som jej take vysoke po clenky, videla som krasne, len nam ich treba vyskusat.

gina333
15. srp 2010

Baby, kupili by ste detom cez MMB topanky, ktore uz niekto nosil? Este som Sophi nosene topky neobuvala, ale niektore botasky ktore pozeram su fakt pekne. 😒 😲 😉

bufina
15. srp 2010

@gina333 Já bych je nekoupila, nemyslím to jako že bych měla k nošeným botám nějakej odpor, ale každý dítě má jinej tvar nožičky a jinak je ta botička vyšlápnutá a vzhledem k tomu jak se prckům ta nožička vyvíjí a je potřeba kupovat kvalitní boty, tak bych asi zvolila spíš nový, ať to má vevnitř vytvarovaný podle své nožičky.

prchalka
autor
15. srp 2010

Tak jsem letem světem dočetla, ale asi se nerozepíšu.
Odpol jsme koukali ještě na další film, tak do půlky dobrý, ale bylo to tak na budku, že to do konce nechápal ani MM a čekal, co z toho vyleze a to je co říct, no bohužel bych si konec představovala jinak, bylo to trochu psycho ☹
A kolem 17h přijela návštěva - bráchové a naši z výletu, tak byla zábava.
Dneska padl bobeš do trávníku 😀 Čurku venku docela držela, vychytávala jsem to, ale jak návštěva odjela, pustila to do trenýrek 😅
Tak já jdu, mějte dobrou noc 😔
Nové příchozí zdravím odpovědět nějak nezvládnu.. 😝

@gina333 Však já přeci kupovala botky - ty kotníkové s kytičkou a ty gumáčky, pamatuješ? Ještě jsme to tu řešily!