Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
18. srp 2010

to od prchalky mi stále načítava, tak som nrevidela ešte, ale niečo na pobavenie od nás-
už bolo dosť chladno tak malého ťahám preč- domov po svetrík a zrazu pozerám, nejak divne mal rozložené objemy v teplákoch, niečo cítim...on si proste nakadil do plienky, ešte si aj jednu stranu plienky odopnúť stihol a tá sa mu celá zosunula dole na kotník (tepláky má dolu zúžené pružným patentom), takže pobehoval si ako väzeň s guľou (so smradľavou plienkou 😝 ) samozrejmä že ani náhodou nič nehlásil 🙄 , žiaden svetrík už nedostal, išiel rovno do vane 😀

matova
18. srp 2010

tak už si to ani nekuknem, malý mi už plakal, som mum musela dohovárať že sa nemá čoho báť....atď...a stále čumel na dvere, kde previtá cez deku svetko z lampy z chodby kde sedíém s pc...bože to bude revu keď sa to malé narodí....fakt škoda že nebude mať už aspoň 5 rokov 😒 , tak dobrú noc

prchalka
autor
19. srp 2010

Dobré ráno,
dneska u nás žádná sláva 😖 Odcházela jsem ve 20.25 asi a ve 22 už si ji bral MM, ani nevím proč, asi jsem neměla sílu tam vůbec jít. Pak jsem jí slyšela někdy kolem půlnoci a pak ještě asi 2x.. 😖 Tak netušíme, co zas. Probrala se 5.45. Od rána je kvičivá a mele zase o bobeši 😖
Pojedem do města, botky už asi řešit nebudem. Ony ty 24 jsou jí taky samozřejmě ještě větší, ale ty 23 co má doma už mi připadá, že tlačí, tak aby si v tom neničila palečky, i když ona teda nic neříká.
Jinak mi psala paní, že když nikoho neseženu na koupi těch fialkových, že jí je můžu poslat zpátky 🙂 Psala jsem jí, že došly, ale že tlačí. No tak aspoň tak, aby mi nehnily doma. Tak bych přišla max. o 100vku dohromady za poštovné no...
Jo ještě, taky mám blbý zprávy, včera když jsme jeli od našich, volala tchýně, že musejí jet dát uspat psa, že už vůbec nemůže chodit, no tak už to má za sebou. Chtěli půjčit rýč, ale nebyli jsme ještě doma. Jak bulila do telefonu, tak jí malá zezadu říká: "Nebeč" ☹ N
Četla jsem tu obézní knížku po cestě, tak to hlavní, co mi utkvělo v paměti:
1. Přestávky mezi jídly min. 3h (to já teda tak nějak dodržuju, jen mamka zase po vydatném obědě jí hned cpala dortík a pak Bonpari a ještě něco 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ) Všem tu knížku dám přečíst!
2. A umělé mléko způsobuje sklerotizaci tepen, takže my už jsme asi celkem dost sklerotický 😖 Ale zase nebyla doteď vlastně nemocná..
Tak já už jdu, tady je každou chvíli kvílení 😖 😝

lehna
19. srp 2010

dobré ránko,

u nás noc děs ☹. Včera celý den nespal, protože po tom budíčku v 4,30 si pak od 6,30 do 8,30 ještě pospal a pak přes den neusnul. šel spát už v 19h, to usínal v křesílku u večerníčku, byl tuhý během 5ti minut. Poprvé jsem tam šla už ve 20.05!, pak 22.20, 1.05-2.00 jsem tam seděla, pak 2.40,to tam šel MM, stačili jsme se i pohádat☹, a vstávačka v 5.35 ☹ .
MM si dělal mezitím kafe, položil si ho na stůl k PC jako vždy, Štěpiho nikdo nehlídal, já byla na wc, a MM šel pro kapky do nosa. samozřejmě malý kávu vzal a vylil. naštěstí to vylil jen na zem, měl to i trošku na nožičkách,ale preso s mlíkem není naštěstí tak horké. mě málem omylo, jak šel za mnou s hrnkem od kávy 🙄 .

gina333
19. srp 2010

Dobre rano 🙂

@matova : ja normalne nechapem aodkila taky stuply chlapcek aky je Simonko berie v sebe tolko energie 😒 nepoznam veru nikoho kto ma take hyperaktivne dieta ako ty, vsetka cest, ze pri nom stihas aj domacnost. Uz len dufat, ze vekom sa to zlepsi a ze to bude coskoro. 😉

@prchalka : s tymi botkami je to mrzute, ale aspon, ze ta pani je ochotna ich zobrat naspat. Chudacik psik. 😖 , je to strasne, ked clovek pride o niekoho s kym dlhe roky zil, i ked je to iba zvieratko. 😲

@lehna : Tak Stepi vydrzal cely den nezaspat? Fu, a ako citam ani noc nebola slava, no a to rano. ☹ S tou kavou to aj nam spravila Sophi, a to MM sedel pri nej ale samozrejme cumel do pocitaca. Este, ze ta kava bola studena. Ti chlapi su v tomto hrozne nezodpovedny, ja pijem kavu denno denne pri Sophi a este my nikdy nevyliala, oni si jednoducho nedaju pozor kde tu salku polozit. 😝 😠 Ale tak je to aj s nozmi, taniermi, sklenenymi poharmi, vzdy ich maju deti poruke. 😲

U nas noc opat fajn, s jednym budenim spala do 7:00. Nati ide dnes ku kamoske na oslavu narodenin, asi tam budu aj spat. Ti moji si zazelali na obed kacku s knedlou a kapustou, no dnes varim ako keby bola nedela. 😉 🙂

hancazivocich
19. srp 2010

Dobré ránko,
omlouvám se, ale vůbec nestíhám... Dítko je na pěst a chlap taky - ten projistotu na dvě! Včera jsem si říkala, že vědět, že to přežiju, tak mu dám ránu, aby se probral.... 😔 No nic, už čerpají, tak brzy pojedou...
Včera mě vysadil na houbách - že se s malou projede okolo - že jim chybí na závody konec trasy. Říkám mu - kam pojedeš, je to bezpečný? Neměj péči matko, Kikouše neohrozím... Hahaha..
Zabad do bažiny a jak se snažil dostat ven, prorazil gumu ráfkem a musel měnit kolo - tzn. heverovat náš ,,traktor" nahoru. Je to nissan terrano - pro představu 😖
Málem mě šmejklo - sice byl zpátky relativně brzy, ale bahno až na střeše - a to je to auto vysoký přes 180! Fakt jsem si málem lehla do kolejí vedle... Tsss - chlapi a jejich koníčky, hračky - na zabití.... Bylo tu psáno o lobotomii - noo, když se chlap ,,zamiluje" do auta nebo motorky, tak nemá v prachu půl mozku, ale rovnou celej! Jo a slíbila jsem mu, že první, kdo mu to ojede korunou, budu já - pokud provede něco podobnýho
Noci - teď hodně pila, tak měla budíček jen jednou (přičítám to i kapkám na tu alergii), na dnešek dva velký budíčky (včera pila míň) a po těch zážitkách se ani nedivím... Na druhou stranu - ji nevzbudily ani petardy

Matova + ined : 🙂 : i naše dítko je v poslední době jak kdyby bylo vyměněný - uvztekaný, ubrečený, nemůžu pomalu ani na wc - k zubům štípance... No, mý nervy... A k tomu kecy od tchýně... Já se uklidňuju tím, že tchyně vrazila do jeslí jednoho v roce a druhýho v půl roce, takže ..............
matova . - kup samolepící solii a nalep to na sklo (teda asi chlap) dveří - klidně i pod ten závěs... Je to super. My to máme kvůli světlu taky... Asi dva dny 😅 😅 Sklo si klidně ještě polep samolepkama - prcek z toho bude na větvi - aspoň chvíli.... 😀
A zkus střídat ,,zábavu" To jediný pomáhá - aspoň trochu...Malá má ráda Hurvínka - tak jí ho chvilku pustím - stejně od něj odbíhá, pak navlíkáme kroužky, čteme z knížek (já pak odpo občas lepím), nejradši má tu Pro chytrý batolata... Nějak zábavný úkoly, nebo tak... Kostičky, panenka, hází je do postýlky, kočárku, atd...
Ale když dochází moje síly, tak ona je protivnější a protivnější a já to odcházím vydejchávat do vedlejší místnosti... Uff... Včera se natáhla po dědovým kafi - oni jsou prostě nepoučitelný - tak jsem ho držela než si pro něj přišel.

hancazivocich
19. srp 2010

jinak matova + ined : taky vám vadí, když se na vás koukají lidi - teda na vaše dítka jako na spratky? Minule jsem malou dala na zem z kočíku, lítala kolem kočáru a nějakej chlap prohlásil : Ty jsi ale pěknej parchantík, viď? Tak jsem to málem obulela... Nevím, jak to říct, ale nemá dovolený vše, dostane i na zadek - když to přehání, určitý věci prostě dodržovat musí, i když se vzteká..... Ale fakt je živější - a kde kamarádkácm stojej dítka jak pecky a rozkoukávaj se, tak naše přijde a hned řádí... Chjo.. Jenže brácha byl to samý - a my měli přísnou výchovu... A stejně to u něj nezabíralo... No, já taky nebyla zlatá - ale prej děsně uřvaný dítě...

katzi
19. srp 2010

Dobré ránko,

u nás noc hrůza, řvala co chvíli 😝 Zdá se mi, že má nabobtnaný místo na jedné z horních pětek, tak že by se to už zas chystalo? 😕 🙄

matova: úplně tě chápu, jak píšeš, že s bratrem odjede vždycky jakoby i kousek tebe 😒 My jsme s bráchou o rok od sebe, vycházíme spolu hodně dobře a taky bych to těžce nesla ☹ Taky mu přeju fajn let i pobyt a tobě ať ti to rychle utíká. Třeba se naopak po narození miminka vše se šimonkem uklidní, neztrácej naději 😉 🙂

katzi
19. srp 2010

hancazivocich:jj, taky mi vadí když na Aduš lidi koukají jako na spratka a uřvance. Oni ji bohužel neznají,že umí být hrozně roztomilá a hodná a vidí ji třeba v situaci, kdy se na dětským hřišti ožene rukou po jiné holčičce, protože jí něco vzala 😖 Já to chápu, v tu chvíli působí jako agresor a protiva největšího kalibru, ale taky mě to mrzí 😒

pepibubu
19. srp 2010

@hancazivocich Hani, tak to bych teda drahého pána zpražila "a vám je po tom CO pane? "

sherry28
19. srp 2010

dobré ráno 🙂
my jak jinak, Mára do rána s jedním buzením kolem desáté, jen zavolal mamíí, tak jsem naklusala a během 5 minut spal až do rána 😉 no co se týká chlapů, tak oni přeci nemají schopnost předvídat dopředu 😠prostě takový věci jim nedochází.....MM to kafe malýmu klidně i podá, hlavně, že je od něj klid 😅

sherry28
19. srp 2010

@hancazivocich tak to bych si líbit taky nenechala, jemu je do toho úplné hov.... 😠 a ještě bych mu řekla, že on taky asi nebude z těch slušně vychovaných, když má takové připomínky 😝

pepibubu
19. srp 2010

@sherry28 a to je taky pravda, to mi vůbec nedošlo....

sherry28
19. srp 2010

@pepibubu 😉

pepibubu
19. srp 2010

ad kafe, malej taky "nam nam" na kafe, tak jsme mu koupili CARO a dostane ho k narozkám, a bude mít vlastní kafe 😀

prchalka
autor
19. srp 2010

Koukám, že si HANCA stěžuje 😅 😅 , tak já se přidám!
Dneska ve městě asi takhle 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Sotva zastavíme a otevřu dveře auta, ještě ani nedám nohu na zem, už zase začíná to její divadlo, to samé při příjezdu dom! Křičí, piští, svíjí se jak hadice, chce hned ze sedačky! 😠 😠 😠 😠 Co mám jako dělat, mám se přetrhnout, rozdvojit nebo nejlíp roztrojit??? Už mě to nebaví a normálně už ujíždím! Jenže moje zařvání na ní, ať se srovná, nemá buď žádný nebo opačný účinek.
Chvíli to bylo dobrý, ale už na to zase najíždí chvílema! To samý v kočáru, jen se zastaví a chcem se např. na něčem domluvit, tak béééééééééé eeeeeee a tak podobně! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Já bych taky ráda, aby mi jednou stála jak pecka 😒
Ještě mi do toho někdo cizí něco říct, tak mu fakt jednu vlepím!
Cestou dom to málem zapíchla a to jsme jeli tak 10 minut, tak jsem na ní mluvila, bude hodně unavená, už jdem jíst za chvíli a spát 😝

prchalka
autor
19. srp 2010

A kafíčko u nás jede, furt ho chce 😖 Náhražky jako Caro apod. odmítá 😅

ined77
19. srp 2010

hojky 🙂 ,
tak já přicházím dnes z vesela 🙂 .
teda sice ráno cesta k dr. a i zpátky stála za to...skončilo to pěknou šavlí 😅 ..ale jinak dobré 🙂 .
začnu od včera...odpo už dobré..byli jsme venku, matýnek se vyřádil na průlezkách...prostě poklidné odpoledne.
usínal sice 30 minut, ale pak spinkal pěkně 🙂 .já čučela na tv až do 23h 😔 ..no však se mi taky v těch 6h chtělo fakt vstávat 😅 .
ráno klasika a v 7.30 jsem vyrazila z domu..hned na zastávce se na mě nalepil nějaký ožrala a zahrnoval mě lichotkama..zřejmě měl ještě hodně promile v krvi, neboť mně neustále tipoval 22 let a básnil jak se mu líbím 🙄 😅 ...naštěstí dojel brzy bus, do kterého on bohužel nastoupil také, ale konečná je jen 2 zastávky a tam už jsem zdrahla na trajfl 😀 .
akorát přede mnou seděl další ovíněný člověk...tak jsem 30 minutovou cestu pěkně rozdýchávala.
u dr. dnes bohužel bez utz 😢 ...no jo, nic mě netrápí 😀 ...takže vyšetření jen pohmatem, ale děloha roste pěkně a odpovídá týdnům 😵 .nepřibrala jsem nic (kupodivu 😅 ), moč v pořádku, otoky také 0, tlak 160/70....
další ko až 16.9. a jsem už objednaná na velký utz ve 20tt...8.10. 🙂.takže jsem sice mimíska neviděla, ale cítím se i tak dobře...můj vnitřní hlas hlásí, že je vše tak jak má být 😵.
cesta zpět poměrně rychlá až na smrad močůvky či čeho z polí 🙄 ...to jsem doběhla za MM do práce pro matýnka a první přišel na řadu záchod 😎 .a to jsem si předtím dala v bufetě chlebíček a kakao ☹ 😀 ...
matýnek dnes celkem hodný...pěkně si sám hrál..obídek sporadický..byl přeťápaný vším možným, takže jedl nakonec trošku se mnou...křenovou omáčku 😀 (jsem si dala na oslavu nepřibraných kil 😀 ).
spinká od 11.45 🙂 .
zítra jdeme na kontrolu na oční - matýnek, tak snad to bude v pořádku 😉 .
no a to je asi vše, jdu dočítat jak u vás 🙂

hancazivocich
19. srp 2010

Tak, já se hlásím - přijeli jsme z chirurgie. Mám 4 stehy na malíčku - vypadl mi talíř a rozřízl prst a pořezal i okolní... Naštěstí naši nejeli na chalupu, ale vzali mě do nem..

Prchalka : naprosto tě chápu! Jenže čím je člověk nasr.., tak jsou víc na ránu..

hancazivocich
19. srp 2010

Já se fakt uklidňuju mým bráchou - jako dítě byl na zabití, teď je z něj inža s IQ génia 😎 😖
To mi připomíná - minule přijel s tím, že spolu s dalšíma kolegama kopali díru - každej inža + ieden doktor či co, jde kolem babka s vnoučkem a povídá - takhle dopadneš, když se nebudeš učit 😲 😲 😲 😲 😀
Říkal, že jí tam málem hodili taky 😀 😀

gina333
19. srp 2010

@hancazivocich : no boze, tak nech sa ti to rychlo zahoji. 😲

@ined77 :tesim sa s tebou, ze mimco je v poriadku. 🙂 🙂

@prchalka: u nas je opacny poroblem, jaci ked si sadame do auta, ona totiz auto nemusi, neznasa ked je priputana a nechce sediet. Takze nosime knizky, hracky, ceruzky, papier aby sme ju zabavili. 😒 😉

Sophi je von s MM, dufam, ze si pospi v kociku a ja utekam do kozmetiky, obocie mam v prisernom stave a mihalnice uz tiez potrebuju zafarbit. 😉

hancazivocich
19. srp 2010

sherry, peppi - děkuji, asi bych normálně reagovala, ale dostalo mě to, nějak jsem byla v nenáladě...

ined : bude to asi holčina - podle těch nevolností, co? Nebo i chutí? Já teda maso nemohla ani vidět... Hlavně, že je vše ok... Na mě se taky lepili divný lidi 😠

gina : doufám, že to bude ok, se mi udělalo normálně zle

prchalka
autor
19. srp 2010

Už spíme skoro 2h v kuse! 😕 Aspoň jsme s MM koukli zas na jeden filmeček, už ho teda známe, ale taková odlehčená komedie poo 😉 😀

matova
19. srp 2010

ahojte, u nás ako sa zobudil už pred polnocou tak potom už len raz na mlieko, ale takmer som nespala, neustále sa presúva la zamotával do paplónu...vstával o 6:30.
A to je sila že kade chodím, všade sa čudujú že stále neprespí celú noc...to aj u vás???
Inak šimon je veľmi aktívny a pobehuje v jednom kuse aj keď nevládze ale navonok to vôbec nieje také dieťa ako napr. prchalky, hanzy, katzi...on je vyslovene "tichá voda čo brehy myje" alebo taká "podšívka" práveže vyzerá ako úplný tĺčik čo nič nevie...až keď ma ťahá od niekoho preč tak ľudia nechápu čo robí 😀

hanza 🙂 : rýchle zahojenie 😉 , nápady a hlavne prkotinky- to on má rád, však ja vymýšľam v jednom kuse odkedy sa prebral do vizuálneho sveta, inak len plakal, trebalo ho v jednom kuse niečím zaujať... 😝len ono nápady človek už nemá 😝....práve som si spomenula ako mal asi 6 mesiacov a ja som mu vyrábala škatuľu kde by ležal- s otvormi, obrázkami...a lámala si každý večer hlavu nad tým čo tam ešte prirobiť, každý večer som aspoň hodinu vymýšľala a on to okukal za 5 min a bolo po zábave 😀 . Samolepiace fólie už som dala mm 3x kúpiť a fut nič 😠, no proste jemu problém nerobí že malý sa budí, však ja ho musím usapť...sama by som kúpila len nikdy nemáme cestu okolo obch. kde to majú, akurát si ešte lámem hlavu čo s tou štrbinkou keď sú dvere pootvorené?, deku dávam tak že ju prekryje.
gina 🙂 : už si kupovala tú magnetickú tabuľku?, sú aj s magnetkami čo robia na nej odtlačky- možno by ju to v aute zabavilo. Inak poznám tu z jednej témy na m.k. viac podobných detí a je tam aj jeden chlapček čo tiež takmer nepapá ale on takmer ani vnoci nespí- to šimonko je popri ňom ešte dobrý 😒
ined 🙂 :gratulujem ku kontrole, super že všetko o.k. 😉
sherry 🙂 : keď mi niekto na malého niečo povie, tak sa snažím vysvetľovať, ale v konečnom dôsledku z toho vyjdem vždy ako blb ja 😠
prchalka: ja mám opačný problém- šimon tak málinko zobe že je rýchlo nervózny- už hladný asi, tak zobká častejšie a trápi ma to lebo to nieje zdravé 😢 . Teraz sa zamiloval do obilninových-pšeničných zrniek s medom, mm to kúpil v Bille, no chlapec je úplne na sladké, my už nevioeme čo s ním, nikdy sme ho neučili na to, ale on vyslovene vyhľadáva sladkú chuť, alebo vyložene slanú- tak to bude mať asi po mne 😔
lehna: ach vy chúďatká, to nieje možné že vkuse sa Štepi tak často budí 😢
katzi: ja si Adelku ani neviem predstaviť ako sa po niekom zaženie, vyzerá tak nevinne 😀

ined77
19. srp 2010

@hancazivocich 🙂 ..hele nesebevraždi se prosím tě jo? 😀 ...teda ty máš ale pech holka 😅 .
auto..no comment 🙄 ..našla jsi aspoň hřiby?
s pohledem na děti..no ono je to s matýnkem takové jiné,on působí v cizím prostředí spíš hroozně hodný a tichý...ani na hřišti se nějak neprojevuje a už vůbec ne agresivně, ale jakmile přijde čřada na něco co se mu ale opravdu nelíbí...např. jdeme domů..tak začne ten jeho tyjátr 🙄 ....nejdřív se tváří jak kocourek ze shreka a pak začne prskat 😠 😀 .jinak teda mi ho ještě nikdo nekomentova...to bych si ale odpověď neodpustila 😠 .
jen co jsem viděla pohled na něj v nestřežené chvíli naší madam sousedky slonice z bytu nad námi..tak mi to stačilo 😠 ...no tak piští, ječí a vzteká se..má ten věk..mám ho snad zabít nebo co...každé děcko nebo skoro každé to dělá nebo dělalo, no ne? 😝 .baba zase vším mlátí, vysává ve 12h v neděli nebo ve 20h večer...pod námi spratek 18-19 roků vyhrává na plné pecky v kteroukoliv dobu...matýnek je dítě...malé dítě...nemá z toho prostě rozum 😠 ...já z toho chvilkama taky pěkně teču, ale dobře vím, že je to všude téměř stejné 😒 .

@prchalka 🙂 ...botičky moc pěkné 🙂 .
fajn že si ty fialkové kdyžtak paní vezme zpátky 😉 .
kafe ze zásady nedávám...to už by nespal vůbec 😀 ...ale třeba by mu to caro jelo..zkusím 😉 .

@pepibubu 🙂 ... 😉 moje řeč 😉

@sherry28 🙂 ...super, že marýsek už je lepší 🙂 .
adobe to u nás není...nechce jet bs player...no vlastně žádný z přehrávačů...chce to kodeky a když je nainstaluju, stejně nic nejede a navíc tomu zpola rozumím jako kůň kafi 😅 .musím na to někoho povolat 😒 ..a já se na ty filmy tak těšila 😖 .

@katzi 🙂 ...upřímně řečeno..když na hřišti pozoruju holčičky..tak téměř každá si to své chrání...to je moje, to je moje...dokonce ty malinko starší, okolo 3 let jsou ještě horší 😀 ...je logické, že si chrání svůj majetek, když konečně dojdou poznání, že mají také něco vlastního 😉 .rodič od dětí by se nad tím myslím neměl ani pozastavit..je to prostě běžná věc.z toho bych si hlavu fakt nedělala...pokud by to samozřejmě nepřešlo do nějaké mega agresivity viz.kousání atd.

matova 🙂 ...to je mi líto, že bratr už musel jet...to ti věřím, že je to z toho smutno ☹ .no snad si za ním jednou všichni uděláte pěkný výlet 🙂 .
jako jesli chceš naše pětky na vaše bedra...dám a s radostí 😀 ...ještě ti připlatím 😀 .
kdy jdeš na ko? a jak se cítíš? 😨
pěkně se šimi teda prokakal 😅..a ty dveře...my máme z obou stran plakát kouzelné školky 😅 a na dveřích hned naproti závěs 😉...ale stejně to trošku prosvítá..tak leda vyměnit dveře za plné 😒.

lehna 🙂 ...jejda, vidím že mi něco uniklo 😕 ...musím si tě dohledat a přečíst 😨

jo a MM dnes při odchodu s matýnkem spadl na schodech...''zapomněl'' na poslední schod...matýnek je v pořádku, ale MM si zvrtl nohu ☹...tak mu musím odpol aspoň donést tu stahovací fusekli 😅..chudák ☹.

snad jsem na nikoho nezapomněla 😅

gina 🙂 ...téda, takové menu...pošleš mi prosím kousek? 😀 tak stehno 😀
vyfoť sophi..nevím kdo je to ta maruš 😀

ined77
19. srp 2010

@gina333 🙂 ...
děkuji 😵
užij si kosmetiku, já se včera konečně objednala ke kadeřnici, jdu příští středu 😉 🙂

@hancazivocich 🙂 ...ti nevím člověče, ale je fakt, že tohle těhu je jiné...takové chutě na sladké fakt neznám 😅 a i zle mi je víc, to je fakt, ale zase je to možná tím létem 😅 ...předtím jsem byla těhu vždy na podzim.
nikdy nevíš koho vidíš kopat jámu .............. 😀 😀 😀

@matova 🙂 ..děkuji 😵
jj, tichá voda břehy mele 😠 ...známe 😀
musím říct, že i matýnek začal sahat hodně po sladkém..to nikdy nedělal a teď slyším pořád kokino, kokino 😠 .
ale že by byl třeba hodný, to ho ani nenapadne 😠 😀...kokino jedno 😝

@prchalka 🙂 ..ty jsi multimediální 😀 ...zvládáš koníka i koukat na film 😀
copak to bylo? 🙂

matova
19. srp 2010

ined: 😀 😀 zo dve by sme vzali 😀, tak pred prerezaním, nech spí aspoň do pôrodu cez deň dlhšie 😀 . Teda a chudák tm, eteže maty je o.k. ale tm noha- nič moc 😢. Na kontrolu- 26.8. Cítim sa- dnes divne-včera hrozná únava, odvečera som necítila pohyby, vnoci a dnes len také minimalistické, tak súfam že bábo je tak asi unavené ako ja 😕

hanza: moj brat-najtarší bol tiež taký hyperaktiv (aj jeho dcéra teraz), on vraj od bábätka nespal cez deň vôbec 🙄 , a mama mu už v perinke ke´d ležal ukazovala časopisy, obrázky, inak plakal, proste sa asi nudil, ja som so šimonom nelistovala v časákoch ale ukazovala po dome všetko, kvety, farby....pozná každučký kútik ale je ako kapitán Nemo= nemý 😀

matova
19. srp 2010

ined: 😀 kokino jedno 😀 .Malý už vzdychá asi pobežím za ním kým spí 😲 ,hurá, pozerám že mi už poslali objednávku z kníhkupectva, tak sa teším, len kedy to budem všetko čítať 🙄 😉

matova
19. srp 2010

inak u nás by obrázky na dverách neprešli- ja som zo spálne musela poodstraňovať úplne všetky hračky a obrázky, aj detské povlečenie- lebo Monkovi to vadí a rozptyľuje ho to a potom ani náhodou už nejde do postele...kedysi si sám vzal do postele hračku, chvíľu s tam s ňou tešil, potom s ňou zápasil a keď už fakt bol unavený a chcel spať tak letela oblúkom 😀

ined: ja mám chute na sladké aj slané vždy 😅 , ale teraz nezjem už ani kúsok ryby ani kuracieho 😝

matova
19. srp 2010

pááá, všetkým príjemný zvyšok dňa a hlavne čím skoršie a kratšie uspávanie večer 🙄 😒 😉