Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
8. únor 2010

ahojky 🙄 ,
u nás teda noc opět 😝 ...a ráno jsem dostala šílenou pecku kolínkem přímo do oka 🙄 .
jak bude čas,dočtu 😉 .
všem pěkné pondělní ráno 🙂

lehna
8. únor 2010

dobré ránko,

tak dneska u nás po týdnu noc celkem o.k. usnul v 19.20 jako vždy. první probuzení v 20.45, pak 00.30 uspávání do 01.15, pak v 3.30 mlíko, probuzení 5.45,naštěstí ještě usnul do 7.20. takže dneska to šlo.

dočtu snad trochu letecky přes den,

tady zas sněží, mě asi z toho trefí 😠.

hezký den zatím všem,papa

ined77
8. únor 2010

tak jsem v rychlosti dočetla 😉 .

gina 🙂 ...klobouk dolů,že jsi toho tolik stihla,ale jak je motivace 😵 .tatínka si pěkně užijte 😵 .

matova 🙂 ...chuďátko šimonek a tím vlastně i ty ☹ .je to někdy fakt těžké,ale s tím jeho spánkem by to chtělo opravdu nějak pořešit ☹ .
mě nervy tečou taky,někdy to holt není jednoduché ☹ .
snad bude dnes lépe 😵 .

prchalka 🙂 ...tak ať balíčky v pořádku dorazí a hlavně udělají radost 🙂 .

jindri 🙂 ...dej vědět jak jste dopadly 😉 .

katzi 🙂 ...zadkem napřed...to je dobré 😀 .u nás se začalo v noci kňourat a ještě to neskončilo 😒 .ješt k tomu se začal vztekat kvůli všemu 😖 ,to je zase den ☹ .

lehna 🙂 ...tady taky začal ten blbý sníh poletovat 😅 .a venku -8,jak mě už to nebaví 😠 😅 .

dnes vracím přabalovák,tak zas potřebuju vymyslet,jak to budu dělat dál...
mě z toho děcka trafí 😝 ...jdu,ječí tady 🙄 😀 .
pááá po o,jdu ho ven vymrazit,třeba ho to přejde 😀 😝 .

prchalka
autor
8. únor 2010

Bré ránko..
Večer se mi udělalo dost blbě, po tom, co jsem k ní vstala už za 40 minut, v dalších 20-ti minutách brečela ještě asi 3x 😝 😝 Chápete, ona nedá v klidu ani hodinu?!?! 😝 Já už z toho mám žaludek v kelu. Pak už šel k ní manžel a nevím, co se stalo, ale probrala se až ve 23.30 asi, i když ze začátku jsme jí slyšely, jak se tam mrská a mlátí do postýlky.. No a pak u mně.. každou hodinu, max. hodnu a půl převracení, motačky a kňourání na dudel! V klidu spí až opravdu k ránu, to se ani nehne. Vstávala taky 7.30 😅

K nechutenství u zubů i obecně - něco mě napadlo. Nezkoušely jste třeba Glukopur? Teď jsem si četla, co na něm píšou a při nechutenství se doporučuje podávat po dobu 10-14 dní, nejlépe ráno na lačno v celkové denní dávce 100 g na 500 ml čaje.
Já myslím, že hlavně těm našim hubeňourům by to mohlo prospět 😉
Jo a kamarádka přivezla včera klobouček pro čorízo, fotečku dodám 😀

prchalka
autor
8. únor 2010

Ven bych nešla brrrrr! Taky taky zase padá to bílý svinstvo! Kdy to skončí?
Já přebaluju na zemi na dece už od jara - nemá aspoň kam slítnout, přebalovák jsem ani neměla, jen dětský stůl, na který jí pokládáme po koupání a který jí pak bude sloužit ještě asi 20 let 😅

katzi
8. únor 2010

ahojte,

tak podávám taky reference o naší noci: začátek super (v kuse od 20h - 0.00), prostředek noci katastrofa, motačka, kňouračka,...konec noci po mlíku v 3.30 zase fajn (v kuse do 6.30). Ovšem ten budíček v 6.30 mě teda nepotěšil 😝

matova
8. únor 2010

ahojte,
zatiaľ v krátkosti.
Po zaspaní 18:30 dal asi prvú hodinku bez budenia a potom mám pocit že každých asi 30min sa budil, plakal -to sa mu isto zdalo om ne jak som na neho včera vyletela 😒. O 22:30 som ho vzala z postele k TV (Prepadnutie v pacifiku-tatikova parketa 😀 ), potrebovala som dať nejaké papierovačky dokopy a keď bol tak neuspateľný, tak nech je hore. čuduj sa svete, taký šťastný bol, híkal, pišťal, spravila som Sunar (neochutený zas nechcel 😖),dal 30ml 😀, ahjde nazad do postele. Vrtel sa, krútil sa ....boj....musel ísť spať aj mm a všetko zhasnúť. 🙄. nadránom sa tiež rád vrtí- vtom je expert (asi preto že sa rodil v noci a narodil o 4h).
vstávačka s tatikom o 6 🙄. ozaj, máme ďalší deravý cumlík, ale na matýnka od ined sa nehrabeme (je tam len 1 dierka 😀)
tak zatiaľ pa

prchalka: fakt je to už na porážku keď sa dieťa vkuse prebúdza... 😝
- že ma dojali býskavé nohavice z.b., vyzerala akoby sa vracala z baru a nie z porodnice 😀
ined: on by š. potreboval fakt ten viburcol,asi mu ho dám zapiť 😀 keď to z druhej strany nejde 😉
katzi: ako Ady a chodenie? (noc čítam nic moc)
vlsatne všetci mali dnes blbú noc-len v iných časoch 😖

prchalka
autor
8. únor 2010

Nj, zaneprázdněná maminka! To mě vždycky může nasr... 😠
www.super.cz/bulvar/hvezdne-kauzy/37552-veresov...
Ani jsem to nečetla...

prchalka
autor
8. únor 2010

matova: Aha, nohavice Z.B. taky jsem si všimla, jak v latexu.. hlavně, když se do nich vešla..
Tak už taky musím, za moje nohavice visí dítě 😅 😅 😝 😝

gina333
8. únor 2010

prchalka tie gate som si aj ja vsimla na Zuze 😵 nechapem ako mala odvahu par dni po porode sa nasackovat do nich, vsak ju museli rezat ako fras 😀 😀 😀 tak jej treba, neznasam ju, je nechutna ako sa s tym bruchom vsade predvadzala, ako keby bola jedina tehulka na sitrom svete. A ze po tlacovke sa vratla naspat do porodnice, chuda dieta, mala byt v inkubatore hned ale ona sa s nim musela predvadzat.

jindri
8. únor 2010

Ahoj, tak má virovou angínu 😲 dost se mi ulevilo, že vím, co jí je. Musela jsem odebrat moč, to byla moc velká zábava. Ta je naštěstí ok. Se zoubkama to mohlo souviset, že je organismus oslabený a náchylný k infekcím.

katzi
8. únor 2010

tak my spíme. Kéž by chtěla co nejdýl. To dopoledne se mi zdálo jakýsi nekonečný 😖

Ined: my přebalujem buď taky na zemi (ale to mi utíká a je to na prd). Lepší je to na pračce (mám tam gumovou podložku), aby ležela musím jí dát ale vždycky něco do ruky (krém, pastu, kartáček,....) 😉

Matova: Šimonek je na to spaní opravdu expert 🙂 I když teda Aduš taky moc nezůstává pozadu. A chodí už docela dost, ještě sice tak trochu ťapkavě a nejistě, aĺe chodí 🙂

Prchalko: já Glukopurem sladím čaj už hodně dlouho. Je fakt že Aduš nechutenstvím netrpí 😀 Jo a ta Verešová - mě zaujalo hlavně to jak se píše v článku,že tráví v podstatě celou zimu na horách. To se někdo má, pěkně lyžovačka.... A ten model co měla na sobě mi přide jak od kolotoče 😝

Jindri: tak přeju ať se malá brzo uzdraví

matova
8. únor 2010

ahojte,
tak sa nám dnes podarilo vydržať do 11:35 🙂 , ale obedu zas vela casu nedal 😒,
vyzeralo to však celkom sľubne,dokonca sa mi podarilo šupnúť mu viburcol 😨 -bol všakaj plač ( aj keď som čítala že homeo kým zaberú potrebujú viac dní...).
včera som zabudla - mali sme takú 20minútovku, kedy som malému dávala zakaždým iné veci na hryzanie, úplne všeličo, a on to testoval, najviac sa pobavil s koženým náramkom (nenosím ho 😉, pekne sa mu prispôsoboval a dal ho kam potreboval 😀.
a práve začal nie pes ale jeho pán s nejakými búračkami hneď za našim domom,takže to tu pekne duní 😠...kurnik

ined 🙂 ? kde si? ako sa držal matýnek doobedu? 😅
prchalka 🙂 : veľa radsosti z balíčkov 🙂 pre malú.
gina 🙂 u nás si zúbky "čistí" sám, včera behal s kefkou asi hodinu 😀 . nesilím to, nenechá ma vždy prejsť mu zúbky, ráno+večer dávame trošku pasty Elmex (detská) a šibrinkuje si v puse sám, sliny sa valia po tričku...hlavne že ho baví, inokedy hryzie opač. koniec
všetky 😎 : úplne sa už zlostím keď niektorá napíše že síce bola nejaká motanica 1,5 vnoci, ale dalo sa 😕 to si človek veru asi zvykne na všetko už. Ja musím povedať, že tie 4pohodovejšie noci čo sme mali po štyrkách- tak rýchlo som si na to zvykla že teraz zas nechápem a čudujem sa kedy to všetko skončí. niekedy by som už bola radšej, keby medzi zubami ani neboli bonusové noci... 😔 je to akurát provokácia 😅

prchalka
autor
8. únor 2010

jindri: Chudák malá ☹ Ať je brzo zdravá!
My přes pozdní vstávání taky spíme od 12h. Od 11 to bylo furt jen kvičení, ječení, válení, brečení a kvílení (zdravíme Adélku 😀 )
katzi: Asi na tom Glukopuru něco bude, viď, já jím taky občas sladím, tak to asi funguje na to nechutenství 😀 😀
Nj, ale víš, kolik ten model musel stát? A ta její lyžovací výbava vždycky!! Mě stačí vždycky jen nadpis k článku a dál radši nečtu! Né že bych poslední dobou měla něco proti sestrám Slovenkám 😅 😀

matova
8. únor 2010

katzi 🙂 : to je super že ťapká 😀
šimunek od rána padal- ani sa nečudujem, nespavec.
prchalka 🙂: glukopur mám, len mu ho nemám kam šupnúť, čaj nechce 😒. Ale má hrozne rád hrozienka 😉

prchalka
autor
8. únor 2010

matova: Tak normálně do jídla bych mu to dala (přesnídávka, jogurt, jablíčko...) a něco pije, ne? 😅 😉

jindri
8. únor 2010

Díky, nejtěžší je udržet ji v klidu a nějak zabavit. 😖

katzi
8. únor 2010

Prchalko: to máš dobrý, že u vás se pištělo až od 11h 🙂 U nás hned od rána. Jak mě to pištění leze na nervy, kdyby řvala jak tygr nevadí mi to asi tak jak to pištění 😠 No ten model musel být drahej jak prase

Matova: a co mu tím Glukopurem přisladít třeba nějaký jídlo, třeba ovoce, nebo nějakou kaší

prchalka
autor
8. únor 2010

Napište vždycky, co děti obídkovaly, ať mám nějakou inspiraci. My polívky nejíme, jen hustý druhý a nebo zeleninu z polívky, ale rozmačkanou na kaši. Brala bych nějaký tipy na omáčky dětský. Dneska měla opečený brambory s králíkem 😅

prchalka
autor
8. únor 2010

katzi: Hlavně přes to pištění neslyším tv, dneska tam dávali právě kolem 11h nějakej dokument, jak se mění lidi a jejich zamilovanost v průběhu let a zkoumali nějaký 4 páry lidí, bylo to zajímavý, ale jakxi jsem z toho moc neměla. A to jsem si jí vzala na klín a pejsci byli v tv a nic.. byla mimoň prostě 😝

prchalka
autor
8. únor 2010

No jakxi - to je slovo!! 😅 😀

ined77
8. únor 2010

ahojky 🙂 ,
spíme,uf,konečně...dnes jsem se fakt nemohla dočkat 😅 .jak jsme doma sami vytuhne do 2 minut,přes víkend vždycky vyváděl a vymýšlel ptákoviny a než usnul,málem se mi zlomily záda 😠 😅 .
dopolko jsme byli akorát v obchodě,kosa je tam řádná a jelikož malý bojkotuje rukavice,tak se ani moc dlouho venku v takové kose být nedá.navíc co tam že 😒 .teda matýnek se chtěl houpat,na takové té dlouhé těžké kládě,kde mi po třech zhoupnutích nastupuje houser 🙄 ...naštěstí šel okolo jakýsi čoklík,tak jsme hned hnali za ním 😀 ,hlavně nenápadně 😎 .
jsem ráda,že zatím toto na matýnka funguje,převést pozornost,většinou i u vztekání,ale kdo to má pořád vymýšlet 😅 .

verešovou moc nemusím,je taková divná 🙄 ,každopádně takové maminky také ze srdce miluju 😎 ...
z.b.já nejdřív vůbec netušila koho tím myslíte? 😀 😎 ...nejsem až tak zběhlá v těch celebritách 😅 ...
nicméně ta je taky divná 🙄 ...četla jsem jen nějaký titulek,že s tou maličkou něco je? 😕 ,ale jen se to mihlo,tak netuším 😨 .

přebalovák...no já jsem na něj právě zvyklá.třeba na posteli se mi matýnek válí a dělá blbiny,což až tak na přebalováku nejde.ale to je jen zvyk.na pračce v koupelně mám ještě také podložku,tam mažeme a chystáme po a na koupání,tak asi přebalovat budu tam.však ono se to nějak poddá,zase bude v pokojíku více místa 😉 .
při přebalování,hlavně teda pokakaného mu musím do ručky vždycky něco strčit neboť jinak tahá tu pokakanou plenku a mě by čerti vzali 😠 😅.

glukopur nemám,mám fruktopur 😅 .ale moc s tím nesladím.jen když měl malý průjem,tak jsem s tím sladila černý čaj.jinak mu nesladím nic 😉 .má sladký život už tak 😝 😀 .

jindri 🙂 ...no vidíš to... ☹ ,tak hlavně že se ví příčina,ty zoubky tomu můžou jen dodat 😢 .tak ať je malá brzy v pořádku 😵 .

matova
8. únor 2010

prchalka: u nás boli kuracie prsia porezané na kúsky s vegetou bez glutamanu a kurkumou+ zemiaky varené s maslom. polievka bude dnes po spaní- zeleninovo-ryžová
katzi:, prchalka: pišťanie- fu- to ešte nemáme 😅

ps: kaše sú už osladené, a iné nemám čo sladiť. dala som mu dne strochu do mlieka.
prchalka: to vieš že niečo pije- vodu v polievke, a odo mňa, vodu v kaši a až tento mesiac začína piť 😅
Sunar- zatiaľ za deň do 60ml-veľký úspech ale nechce ho len taký natural a kôli ekzémom už neviem čo by som do toho dala...doteraz pil asi 20-30 ml čaju za deň 😀 zúfalstvo 🙄. Na gastre nám povedali že si to asi vynahrádza v noci odo mňa ale podľa mokrých plienok vidím že by mal piť viac......

ined77
8. únor 2010

jindri 🙂 ...uklidním tě chceš? 😅 .ve 13-ti měsících jsme byli s malým v nemocnici -2 dny JIP 2 dny dětské odd.tam už to bylo v pohodě,ale ty první 2 dny byl malý na kapačce,na hadičce 1,5m dlouhé a to je pak teprve těžké dítko zabavit 😅 .navíc znáš to...dítko horečka,zasoplené,dospělý by sotva dýchal,ale ono ne...žívé až až 😅 .
to nemyslím probůh zle,jen že když člověk slyší ''čte'' 😉 ,že může být i hůř,je pak rád za to co má 😀 .

katzi 🙂 ...kamarádky malá strašně piští,ale to se fakt nedá 😨 .zlaté kňourání 😀 .pištění mi rve uši 🙄 .to bych musela matýnka asi pořád něčím krmit jen aby byl zticha 😀 .

prchalka 🙂 ...my jsme dnes měli ,tedy matýnek zeleninovou polévku a pak kuř.stehenní dušený řízeček se šťávou a s rýží.myslela jsem,že to chtít nebude,ale překvapil 🙂 .ty stehenní řízky jsou fakt super,maso je úplně křehké a i ten náš téměř bezzubec to krásně pokouše 😉 .

matova 🙂 ...dnes to celkem šlo,no,ale bylo to těžké 😅 .už jsem se fakt modlila ať jde spinkat 😔 😀 .
vstal,jak psala katzi zadkem dopředu? 😀 .začal kňourat v noci a vydrželo mu to až do oběda.navíc pořád ocáskoval.fakt kam se hnu mám ho za sebou 😝 😅.
pak jsme chvilku trsali na dechovku,to se řehtal,pak zase kňárkal a pořád dokola 😨 .prostě chtěl být jen se mnou...ocásek můj jeden malý 😅 .

sherry28
8. únor 2010

Ahoj holky, tak se k vám přidávám 🙂 Malej má 12 zubů a leze mu těch zbývajících 8 snad najednou 😅 Od pátku brečíme, chytá se za hlavu, brání se spánku o sto šest, i když je ospalej, zívá a mudluje se. Nechce spát ani přes den ,šílený scény ☹ Přes den, když zabere, tak spí klidně i dvě a půl hoďky. Kolem půl třetí vstává a večer na devátou ne a ne usnout. Usínáme kolem desátý a to v tom lepším případě. Ještě se nám dneska do toho přidal průjem 😒 Ještě, že ten starší synek má jarní prázdniny a nemusím ráno brzy vstávat a vozit ho do školky. Byl by to děs. Nevyspí se tady totiž nikdo ani sousedi z vedlejšího bytu 😖 On má vůbec výdrž v brečení. Oproti tomu staršímu mi připadá, ,že se mi narodil terorista 😀

matova
8. únor 2010

jindri: pripájam sa, skoré uzdravenie.
ined: my prebalujeme na stole v kúpelke.je to boj, na práčke by som ho nezvládla 🙂
prchalka:zatial som robila sampionovú om., cukinovú (cuketovú) s troškou kôpru, zemiakový prívarok. chystám sa na prívarok zo zelených fazľkových strukov. ozaj a ešte zelenina dusená (mrkva,petržlen,pór)+tofu a rozmixované- a to som sa aj ja čudovala že mu chutilo 😅
- inak odkedy sa narodil, tak som si celý nekukla ani jeden program- kým nespí. nedá sa my tu celé dni pobehujeme hore dolu a cez izby... 🙄 ,najnovšie už aj do pivnice chce chodiť, lebo odkedy sme tam boli na zemiaky- ukázala som mu (aj tam na stene) tam tieňohru (pes,kôň) a mám to 😀

matova
8. únor 2010

vitaj sherry 🙂 : tak tvoj malý je teda borec, v takom veku už má toľko zúbkov 😕
jediné pozitívum asi je, že to budete mať čím skôr za sebou. 😉
a prvé dieťa bolo so zúbkami kamarát? nemal také problémy?????

mne sa malý asi ochvíľku zobudí, raz už bol hore ale podarilo sa mi ho ešte spacifikovať, ale začína tu zaz uffkať----

katzi
8. únor 2010

Prchalko: to věřím že přes to pištění neslyšíš nic jinýho. U nás to má taky pěkný grády. Naštěstí to nedělá furt, "jen" když se vzteká, ale to je taky docela často. Co se tohle zas naučila 😝 Doufám, že to brzo nějak odezní. Už jednou měla pištící období, když byla menší, ale to pištěla jen tak, to se ještě nevztekala. No po nějaké době to přešlo, tak doufám...

U nás oběd od tchýně ze včerejška: vepř. maso dušený s mrkví + k tomu knedlík

Matova: buď ráda, že to pištění nemáte. A k tomu pití - Adeli taky dřív nechtěla moc pít, teď se rozpila. Máme asi 3 druhy flaštiček, pak flašky od těch dětskejch šťáv (KUbík atd.) a ona si s tím napřed hrála a pak začala v té hře i pít.

Ined: ty jo, to muselo být teda v té nemocnici 😒

katzi
8. únor 2010

Sherry, vítej to klubu 🙂

matova
8. únor 2010

katzi: to som rada, fakt, asi by som o uši prišla, nemám rada ani nahlas rádio, ani tv 😉
fľaše aj my sme skúsili všelijaké, lebo odkedy sa naučil kojiť tak fľašu s cumľom absolútne nechce (a to máme doma asi 20 druhov 😀). presne tak sme začínali s fľaškami od kubíka...a posledné asi 3 dni som tu kdesi vo fóre čítala, že nejaký chlapček pije z nekvapkajúceho hrnčeka- ale tesnenie má vybraté. Lebo síce taký máme ale ťahať sa z neho nenaučil. Tak som to tesnenie vybrala a konečne už fľašky nemusím často obmieňať, lebo sa dá ten hrnček vysterilizovať. 😉
ined: ano, keď človek vidí aké sú horšie problémy s deťmi tak je rád, len škoda že keď sú problémy, tak ma to nikdy nenapadne 😒
tak nech ti ešte malý dospinká na ruke aspoň 😉

sme hore, pa 😖 😀