Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
10. zář 2010

ženy jsem tady 🙂 před chvílí odjela druhá ségra a já uklízela a za chvíli se mi sem žene děda a veze od ségry Davídka 😅 do soboty 😝 no fakt se nenudím a ruce plně zaměstnávám, ale musím říct, že mnohem horší to je, když nic nedělám a ruce jsou v klidu 😅 😒a už jsou tady, večer ještě přijdu 😉

sherry28
10. zář 2010

@prchalka mašinka nám teď dohrála 😉

gina333
10. zář 2010

@sherry28 : len to neprezen, ved teba by mali obskakovat,davat na teba pozor, nie ze budes vsetkych obskakovat. ☹

MM este nic nenasiel, stale sedi na nete, posiela maily, no uvidime. Poo som s nou bola von, spinkala v kociku skoro 2 hodky, potom sme sli do lekarne, na nakupy a klasika ku svokre na kavu. A samozrejme zase leje. 😒

gina333
10. zář 2010

Ale co, cely cas tu nikto nie je, potom tu v noci pismenkujete. 😀 😀 😀 😀

Pokojnu noc prajem. 😔 😔 😔

sherry28
10. zář 2010

@gina333 škoda, že jste tak daleko ☹ jinak bych pro TM měla práci 😉 jeden známý nabízel místo barmana MM jako přivýdělek o sobotách za pěkný peníze, ale MM to nevzal, víkend je jediná doba kdy může být s námi a ještě nemá všechny víkendy volné 😕 no taky mě trošku mrzí, že mi nikdo nepomáhá a je všechno na mě, i když vědí jak na tom jsem, ale to nic stěžovat si nebudu 😉já už jsem taková, že se o pomoc nikoho neprosím, kdyby se nabídli tak je to jiná 😝

@ined tak paní mi dneska v půl sedmé psala, že peníze dneska dorazily 😉 tak v pondělí ráno odešle kočárek za tebou a kdyby jsi měla jakýkoliv dotaz na kočárek, tak na něj odpoví 🙂

na dnešek spal MM s Márou já se nevyspala díky tý ruce, tak jsem se tam byla asi 3x na ně podívat 😅 MM říkal, že malý vůbec necestoval a spal klidně, akorát ho prý 10x přikrýval (známe) 🙂 a dokonce ho i uspával a malý neprotestoval však ať si zvykají, budou spát spolu 😉 jinak jsme se vrátili o půl devátý z Ikeii a konečně máme tu pohovku 😉 zítra sestavíme a teď už jdu spát nemůžu už ani psát 😠 tak všem krásnou víkendovou noc 😔

matova
10. zář 2010

sherry: no teda, fakt by ta mohli aj setrit trochu 😢. Casto myslim cez den na teba ked ma vsetko boli ze ako sa ty musis zvrtat pri detoch, a este aj tie bolesti ruk 😒. Drzim palce nech to aspon pojde hladko so zostavovanim novej pohovky 😉

gina333
11. zář 2010

dobre rano 🙂

@sherry28: si strasne zlata, ze na mna s pracou myslis. Ale MM si este vzdy nieco vymyslel, tak to hadam nebude take zle. 😉 Ty si presne taka povaha ako ja, tiez chcem vsetko robit sama, malokedy prosim o pomoc ale veru niekedy mam toho dost. 😝
Jaj, co sa nam stalo, ani neviem kde zacat: MM pracuje v zahranici stale so svagrom, dobre si rozumeju aj my sme spokojnesjsi ked su spolu. Svagor isiel do Italy uz v juli, teraz prisiel domov na par dni a mali ist spolu nazad. No MM zostal doma a on vcera isiel. Pokazilo sa mu ale auto na dialnici niekde v Nemecku asi 400km od dediny kde robia. Rano o 5:00 MM sa vybral za nim, musi ho odviest do roboty lebo uz vecer robi. Svagor tam spal v aute, chudak v tej zime. MM bral aj veci so sebou, ze si tam urcite nieco najde, musi tam ostat totiz dovtedy kym auto neopravia, aby svagra zobral po auto. Ked si nenajde nic, vrati sa domov. Takze vcera sme mali riadne fofry doma.

gina333
11. zář 2010

Ja chcem aby si nasiel robotu,ale odisiel tak rychlo, dufam, ze sa mu cestou nic nestane a dobre dojde. Aspon, ze Sophi konecne spinkala celu noc, ale je uz od 6:10 hore. 😉

prchalka
autor
11. zář 2010

Dobré ráno,
včera už jsem tu taky nějak nestihla být
@gina333 No ještě tohle do toho, musí jet chudák takovou dálku ☹ A oni pracovali přímo spolu nebo každý jinde? Třeba se mu poštěstí a něco sežene 😉
Tady je po ránu pořádná mlha, ale snad se vyčasí a mohla bych je vykopnout ven, aby se trochu protáhli, protože včera byla celkem bez pohybu a.. bobek byl zas až v noci 😖 ☹ A hlavně vstávala až 6.45, tak aby byla poo unavená 😕

gina333
11. zář 2010

@prchalka : oni pracuju na tom istom mieste aj v Rakusku aj v Italy. Do Rakuska chodia stale naraz, ale do Talianska svagor isiel skor, a MM dopadol ako dopadol. 😒 No ved uvidime ci si daco najde. Tu u nas od vcera prsi, neznasam take to pocasie, to bude zase o nicom den byt iba doma. 😲

lehna
11. zář 2010

ahoj holky🙂,

Štěpi poslední dva dny jaksik přes den nespal, tak jsem tady ani nestihla zajít za vámi ☹. Ráno si vstane v 5 a pak to ještě kolem půl 7 zalomí tak do 8, 8.30 a po obědě už nespí, vydrží až do večera. je to pěkný nezvyk,abych kolem něho byla v kuse celý den. ale zvládli jsme to. Kdyby ale aspoň ty noci spal celé a nebudil se! člověk si říká,celý den nespí,to by mohl v noci spát a stějně prd.
Dneska vstával zase v 5.30,tak doufám, že za chvíli půjde spát. dopo jsme byli na nákupu, tak byl trochu protivný,tak jsme si říkala, že to v autě zalomí a nic, pořád tady pochoduje.

Poslední dobou se i s MM nějak hádáme, vyčítá mi,že jsem na malého protivná,že po něm furt jenom pyskuju(což není samozřejmě pravda). On prostě nepochipí,že z toho jeho ranního vstávání a chození k němu v noci jsem celkem unavená. Já malému něco zakážu, mě neposlechne,MM se diví,že mě neposlechne,že ho poslouchá, prootože ON po něm nekřičí. On to vidí nějak jinak ,tak ani nemám náladu tady radši za váma chodit s tou mojí náladou. no to já jen tak na okraj, už jsem to potřebovala říct, protože před chvílí mi to řekl zas. ach jooooo ☹ 😢.

Gina- to je mi líto,že TM nemá práci. Přeju,aby si něco dobrého najde 😉

Jo a Štěpi čím dál více mluví a opakuje 🙂, ukecané dítě až hrůza 😀.

lehna
11. zář 2010

a ještě jsem vám chtěla pisnout,že dneska jdeme s MM tady k nám do jedné hospody an Metalicu revival 🙂, naši zas večer Štěpiho pohlídají,tak jsem zvědavá jak se bude budit. Protože než my jdeme spát kolem 23h,tak se vzbudí i 3x a řve. no uvidíme, zatím co ho večer hlídali 3x tak spal celou dobu než jsme přišli před půlnocí 🙂.
a příští víkend si ho naši berou k sobě na sobotu neděli i se spaním přes den a noc. Musí natrénovat, protože my na konci října jedeme od pátku do neděle na oslavu kamarádových narozenin do vinného sklípku 🙂.

lehna
11. zář 2010

sherry- ty se opatruj, ty ruce teda nezávidím,že tě tak zlobí. a to přejde až porodíš??? nebo i dřív?

Ined- nemáš dneska náhodou svátek??? Přejeme vše nej nej nej 😉 😵

gina333
11. zář 2010

@lehna : dik. 😉 Teda vy si krasne uzivate 😵 😵 😵 😵 to je super, ze vasi sa vedia o Stepiho postarat.

prchalka
autor
11. zář 2010

@lehna To začíná brzo nespat, chlapeček 😖 Z té nálady si nic nedělej, je nás tu asi víc, je to jak na houpačce. Děti nás mají na háku, proto nás neposlechnou, jsou s námi celý den.. Tak ať se nikdo nediví. Ostatní jsou pro ně vzácnější a líp na sebe tím pádem reagují.
My jsme si před švagrovou dělali srandu, že tam třeba bude čorí brzo spát (jakmile někam přijde, tak nezapomene navštívit ložnici, válet se tam a sípat)! 😀 Takže kdyby jí to šlo takhle dobře i v noci, tak by nebyl problém jí někam udat. A švagrová na to řekla, že ať si neděláme srandu, že jestli to vyjde, co ona plánuje, tak u nich prý asi spát bude.
Tak mě napadlo jediné - že by plánovala dát MM k narozkám nějaký romantický relaxační víkend kdesi... ?!?! 😅 😕 Tím pádem bychom se s těžkým srdcem museli rozloučit s čorízem... No nevím, jestli bych to ustála (hlavně kvůli zajetému režimu a jídelníčku, který by se jí každopádně hodně zkazil).. No nebudu předbíhat, třeba mířím vysoko 😖

ANO, ano, Deniskám vše nejlepší 🙂 🙂

lehna
11. zář 2010

@gina333 - jj, s našima problém není. Vzhledem k otmu,že s nima bydlíme pod jednou střechou a venku se vídáme,tak je na Štěpi nejvíce zvyklý. Což je v tomhle fajn a musíme už je na to zvykat,aby ho občas pohlídali 🙂. Teďka už se se Štěpim dá domluvit,on hlavně miluje dědu😀, jak ho vidí,tak mu nedá pokoj 😀. a děda je zas rád 🙂

@prchalka - možná by odpo i usnul,ale až tak kolem 16h, což mu už nedovolím, jinak by šel večer spát kdoví kdy. tak držíme až do večera.
Právě, že my chceme na ty narozeniny jet,proto už musíme naše trénovat ,ať si Štěpi u našich zvyká spát. snad to bude o.k. a nějak to zvládnou. Nejhorší hrůzu mám z toho,že se mu asi chystají ty pětky a zrovna v tom říjnu to bude asi nejvíc poznat ☹.
To jsem zvědavá co švagrová chystá, a myslím, že Čorí to zvládne v pohodě. U nás se o režim ani jídelníček nebojím, naši ví co a jak.
njn chlapi nechápou spustu věcí. ale u nás je to tak, že chvíli bouřka, hádka a za hodinu je klid jako by nic. tak aspoň,že tak. MM je totiž splachovací, mě to žere a on se pak tváří,že se nic vlastně nestalo.

prchalka
autor
11. zář 2010

@lehna To máš dobrý, že vaši ví, co a jak, hlavně pokud mu necpou kraviny, aby jedl v kuse! Já tohle říct nemůžu.
U nás to tak prostě je, jakmile jí dáme někomu pohlídat, hned jí cpou věci, který si nepřejem, aby jí dávali (párky, zmrzlina, sladkosti, lízátka, čokoládu atp.) Jenže nikdo na nás nebere ohledy. Co my do toho máme co mluvit, že jo... ☹
To je moje noční můra, že jí všichni všechno dovolí, nic před ní neschovají, spíš naopak!
Její váha, nedávné problémy s bobešem a občasný ekzém...?!? Proč by se s tím někdo zatěžoval! 😠 Dám jí jídlo s sebou a myslíš, že ho dostane? Né, radši párek s kečupem a zrmzlinu např... To je jasný, že pak to, co jí připravím už nejí 😠 ☹
Já se vždycky tak na..ru!! 😠

lehna
11. zář 2010

@prchalka - u nás je to taky občas tak, že mu dávají to co my mu nedáváme,radši se ani neptám co mu cpali,když u toho nejsem. ale na druhou stranu chápou,že je malý a že by to neměl jíst, tak mu zas zakázané věci necpou. i od nác občas dostane párek, zmrzlinu, čokošku,ale jen občas, je dost veliký na 20 měsíců, takže to taky nepřeháním.
Takže chápu i tebe,že tě to nas..., to mě taky. a myslím, že nejen nás 😉

Už je vzhůru, spal hodinu! 😠 . MM se ho snaží ještě uspat,ale myslím, že je po spánku 😖 .

Tak se mějte a hezký víkend🙂

ined77
11. zář 2010

ahojky 🙂 ,
tak dnes už líp 🙂 .
noc celkem fajn..matýnek byl vyřáděný z oslavy, tak usnul jako špalík a spinkal celkem dobře 🙂 .
akorát švagr včera říkal že mu není nějak dobře, začala mu rýma atd., my dojedeme domů a matýnek měl 37,5 ☹ .
tak jsem to přes noc nechala s občasnýma kontrolama rukou..no nad ránem hřál víc, ale nechtěla jsem ho budit.
léček dostal až v 6.30 při budíčku.pak byl dobrý, byli jsme venku...nakoupit, vláčky, kačenky a taky koupit sanitku s otvíracíma dveřma 😅 .
u obídku už se mi zdál teplejší, taky vyváděl a vypadalo to, že papat se asi nebude 😨 , ale nakonec se uklidnil a po dlouhé době snědl celý hlavní chod 😕 😵 .polévky měl teda jen 2 lžičky, ale to není podstatné 😉 ...dám mu ji k večeři 🙂 .
pak jsem mu dávala plenku a poměřila ho....měl sice jen 37,5, ale tvrdil že au au hlavička 😨 , tak dostal nurofen.
spinká od 12h 🙂 .
a ještě ho teda musím pochválit..na včerejší cestu na oslavu jsem mu dala plenku...že ho nebudu tahat od hraní s dětma atd. 😉 .dojeli jsme pro babi, já šla na wc, matýnek se mnou(samozřejmě) až prý že čurat 😀 .tak jsem mu dala plenku dolů (byla úplně suchá 🙂 ) a matýnek se řádně vyčurkal.pak chtěl obléct slípky 😅 .
tak je dostal, a na oslavě byl čurkat 2x a vše proběhlo bez nehody 😵 .šikulka 🙂 .

@lehna 🙂 ...moc děkuji 😵 !
téda ale štěpánek a ten spánek ☹ .
ale na metallicu bych si taky dala říct 😀 , určitě to bude super večer 🙂 .
jinak s tím hlídáním..myslím, že to pipa zvládne dobře 😉 .
co se týče nálad..no však já tu včera skuhrala a skuhrala a nejen včera 😅 .jsme jedno velké ucho 🙂 .
ti chlapi si to neumí představit být s dítětem pořád..neustále splňovat něčí přání a zabezpečovat potřeby na úkor vlastních.kdo nezkusí nepochopí 😒 .MM má celkem dost pochopení, ale také dokáže vypustit něco, že bych ho čapla za hovník a smýkla s ním o chodník 😠 😀 .

@prchalka 🙂 ...moc děkuji 😵 !
já bych to zase tak krušně neviděla to případné hlídání 😉 .každopádně by to byl super relax pro vás oba a čorí už je dost velká, určitě by to zvládla na výbornou 😉 .
já když přemýšlím nad nočním hlídáním, tak mám strach spíš ze svých pocitů než např. že by matýnek utrpěl nějakou újmu 😀 .samozřejmě by to u nás muselo být jedině u babi, tu zná matýnek dobře 😉 .
nabízela mi teď švagrová, že by si ho vzali přes noc na víkend, ale on ji vidí málo a to by se určitě bál, takže takto to vylučuju 😉 . a babi zatím nenabídla 😀 .
no jsem zvědavá jak to dopadně 🙂 .
co čorí a reakce na očko? 😨

@sherry28 🙂 ...no pravda, vždyť vy jste měli tu návštěvu..já už sýčkovala 😀 .
ale teda pomoc by ti vážně měli 😒 ...ale jsem také podobná, dokud někoho něco nenapadne samo od sebe, tak si nějak poradím 😅 .
ale ty tvé ručky ☹ ...takže asi vitamínky spíš nepomáhají..to je na prd 😢 .
jinak na kočárek se moooc těším, jsem zvědavá až hrůza 😀 .doufám, že ho poskládám 😅 .

@gina333 🙂 ...no jejda, máte teď nějaké divoké období ☹ .tak třeba se podaří MM opravdu narazit i na slušnou práci 🙂 .už se ti ozval? 😨
počasí u nás zatím celkem jde, včera bylo snad téměř 20st, ale dnes už je šedivo a vypadá to na déšť 😒 .
původně jsem měla v plánu jet s matýnkem zaplavčit, ale s teplotkou se nedá, tak přinejhorším si budeme doma odpolko hrát 🙂 .

zítra jedeme k babi a dědovi na oběd,,,teda máme jet, ale zvažuju, že pojedeme až se matýnek doma vyspinká..zprvu i pro svoji chvilku klidu, ale hlavně proto, že tam mají být děti a obávám se, že by nebyly tolik tiše aby matýnka nevzbudily 😅 .
ale bhude kačena, zelí, knedlík 😀 ...pro mě už se prý chladí i nealko pivečko 😝 ...to si nemůžu nechat ujít 😀 .
jen aby se matýnek nerozstonal 😨 .

gina333
11. zář 2010

@ined77 : jej, ty si Deniska, to som ani nevedela, tak vsetko naj hlavne zdrave deticky, lasky a stasti vela. 🙂 MM uz je pri svagrovi, ze vraj auto nechaju odtiahnut na Slovensko a on ide s nim dalej do Talianska. To uz davate na obed normalne 2 chody? No ja som rada, ze Sophi zje jeden, ale zase vzdy vypije aj 210ml za obedom. 😉 🙂

Uz spinkame od 12:30, vonku stale leje, ale asi aspon ku svokre prebehnem nech sa nam minie. 😵

gina333
11. zář 2010

@ined77 : a Matymu rychle uzdravenie, asi teplotkuje od zubkov, ze? 😒

prchalka
autor
11. zář 2010

@ined77 Očko zatím tak nějak nic, dneska je to 8.den. Možná chvilkama byla teplejší, ale teplota větší žádná - kéž by to tak zůstalo 😉 😉
Holky, existujou nějaký vitamínky z lékárny pro 2leté děti? Obzvlášť, jak bude sychravo za chvíli? Né že bych jí chtěla něčím cpát, ale jen tak přemýšlím... 😕
@lehna No to je fakt spáč ten Štěpi 😖 To my jsme uspatelné po těch 5ti hodinách nespaní, většinou kolem té půl 12h! A spí plus mínus hodinu, tak se vzbudí a spala by další hodinu!! Což už mi zas tak skvěle nevyhovuje, aby spala do bůhvíkdy, aby zas šla tak kolem té 20h dadat, ale zatím to vždycky prošlo.. Není to zas takový nespavec, jak jsem tu kdysi popisovala! Jen nesmí zachrápnout někdy v autě dopol mimo plán 😀
Za chvíli se tam chystám, už spí asi 1.20 v kuse 😅

ined77
11. zář 2010

@prchalka 🙂 ..ale zase ti musím dát zapravdu s tím cpaním do čorí kde čeho 😖 ...u nás je to asi jako u lehny 🙂 ...taky u babi dostane i to co normálně nedostává, ale v malé míře..navíc je tam sám velmi zřídka.ale i nám se stalo, že jídlo které dostal z domu na obídek zůstalo netknuto 😒 a prý jedl nějaké těstoviny s masem a zeleninou 😎 .tak snad jo no 😅 .
jinak už jsem na tebe myslela zrovna nedávno s tímto..matýnek si u babi chodí do špajzu jak se mu zlíbí 😠 a babi tam má po ruce různé oplatky a čokošky atd....jenže matýnek si to vezme a chce to rozbalovat, takže pak zbytečné scény že mu něco nechci dát atd 😖 ...a to vždycky děda, ale však mu dej 😠 ...já mu dávám, dopřeju mu kokino, i to lízátko venku má, doma občas sušenky nebo i lentilky, ale nemůže zbouchat vše co si přinese že 😖 .tak jsem ze srandy 😎 nadhodila, že jim budu muset asi špajzku přeskládat, aby na to matýnek nedosáhl....tajně jsem doufala, že tu krabici se sladkostma dají jinam, nebo aspoń výš...ale prdlačky 😝 .
a neteři s atopákem, která fakt nesmí čokoládu taky kousek dají 🙄 , však je to maličko 😖 .no comment 😅 .

gina333
11. zář 2010

@prchalka : neviem ci su vitaminky pre nasich drobcov, ale aj keby neviem ci by my Sophi cmulala nieco co jej nechuti. 😒 S jedenim u nas je bieda, jedava iba doma so mnou, ked sme u svokry tak presne to iste ako u vas, kusok cokolady, lizatko trocha ovocia no proste nic normalne. 😲 😲

ined77
11. zář 2010

@gina333 🙂 ..děkuji 😵 .
tak super, že je TM v pořádku 🙂 .
já dva chody dávám už celkem dlouho 😅, asi od 18m 🙂 ...jako takhle..někdy sní od obojího trochu, jindy sní buď polévku nebo jen druhé.a co zbyde dostane k večeři 🙂 .dřív jsem střídala večeře...jeden den polévku a druhý den kaši, jenže on už ani ty kaše nechce ☹ .takže se fakt obávám jestli má dost vápníku 😨 , za den sní tak jeden jogurt, toť vše 😒 .mléčko nechce už dlouho, ani kakao, ani caro a pod.prostě jak v tom ucítí mléko, šlus 😒 .
jestli je to k zoubkům fakt netuším 😨, nic jiného mu teda není..tak že by ty 5? 😕
no to chování by tomu odpovídalo 😅

@prchalka 🙂...tak to už jste myslím za vodou 😉 🙂 .
nad těma vitamínama jsem už taky přemýšlěla, v pondělí musím skočit do lékárny, tak se chci poptat 😉 .
třeba už nějaké ty marťánky nebo něco podobného můžou 😉 .akorát teda nevím jestli by to zrovna matýnek spíš nekousal, on hryže i to lízátko 😅 .takže o nějaké cumlání asi nemůže být u nás řeč, ale snad by to tolik nevadilo 😅 😉.

ined77
11. zář 2010

@gina333 🙂 ..tak třeba konkrétně ti marťánci chutnají jako lipo 🙂 , já myslím, že by to i sophi chutnalo 😉 .oni to naschvál dělají sladké 😉 .

prchalka
autor
11. zář 2010

Nj, já to říkala, je znovuuložená a chrápe dál 😅

ined77
11. zář 2010

@prchalka 🙂 ..hlavně že spinká 😉 .lepší než kdyby strašila už po hodince 😀 .

gina333
11. zář 2010

@ined77 : Sophi na obed vzdy dostane akoze hlavne jedlo, vzdy je to masko, priloha atd. a vecer je polievku. Ked robim na obed napr. kuraci vyvar, tak na veceru ma trebars kuskus s niecim, cestoviny. Denne zje jeden jogurt a vypije 3 flase mlieka, ale z ovocie iba zobe, kedze nechce aby to bolo nakrajene, takze ovocie skor neje ako je. 😉 Martankov ma doma Nati tak vyskusam ci by to aj ona zjedla. 😵

tomulinka
11. zář 2010

Ahoj, promiňte vpád semka k vám, ale zahlídla jsem, že řešíte vitamíny pro děti. Já jsem teď koupila malýmu Pikovit, je to multivitamínový sirup pro děti od 1-3 let. Doporučila mi ho naše doktorka na období podzimních chřipek a tak. Kdyžtak zkuste 😉