Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
7. říj 2010

@katzi - ona je držka! Fakt - nazvala to tak i gina a trefila se! Ten pokoj se bohužel asi naučila ode mě - když furt po mně v noci hulákala a já na ní zpátiy - sakra Kikouši, dej už pokoj, zavři klapajznu a koukej chrnět! 😅 😅
No - i to sakra používá - ale to ji učí naši - a mají z toho děsnou srandu.. Já si rvu zbytky drnu, páč je síla pozorovat dítě, který si hraje třeba s klavírem, ten má vybitý baterky a ona do toho buší pěstí a říká saka, saka, hlaj.... Nebo jde do kopce - a říká saka - kopec.... Ufff..... To je páce, to je páce...
A nebo si madam kráčí uplně někam jinam než já a volám na ní : Kam jako jdeš? A ona na mě mrkne a ukáže a řekne - no TAM, ne?
A včera jí vysvětluju, jak pojedeme trolejbusem, že musí pěkně sedět, jedeme za babičkou, atd... A ona na mě : Jooo? Pooč? No....... No comment...

gina333
7. říj 2010

@prchalka : chudinka Cori, staci chvilka co si clovek neda na nich pozor, a nestastie je na svete. 😲 Esteze nic horsie sa jej to nestalo. 😉

@hancazivocich : my uz druhy tyzden chodime von bez kocika, zo zaciatku pekne sla za ruky no teraz veru kraca kam ona chce. Najradsej do mlaky, do travy, nahana na namesti holuby, veru obcas mam co robit aby som za nou stihala. 🙂 A obcas my ujdu aj sproste slova 😅 ktore s oblubou opakuje, 😀 😀 😀 nemozem ju ani okriknut lebo sa jej to paci a hovori to o to viac.

prchalka
autor
7. říj 2010

@matova Já byla a jsem srábek, mimču bych v tom nepomáhala cíleně. Naštěstí se čorí ozvala sama, když se jí chtělo ven 😅 Váhový odhad máte pěkný 😉
U nás když neposlouchá a nehodlá na nic reagovat, stačí říct, jestli si dá čokoládu a to máte hned vidět ten zájem!

@hancazivocich Já jí zase včera večer přeju hezký spinkání a ozvalo se: ee-ee 😠

ined77
7. říj 2010

@sherry28 😨 ..určitě písni, bude čekat!!! 😨
moc držíme palečky, určitě bude všechno v pořádku 😵 .jsi už 37tt, mimi se může narodit pokud to pro něj bude lepší.
myslím na tebe 😵 .

@prchalka 🙂 ..jejda, teda to je úraz ☹ .
no a jestli tě to ''potěší'' 😅 , asi i u nás se začíná bojkotovat po o spánek 😕 .už třetí den se vzpouzel, nakonec teda usnul, ale včera šel spinkat ve 12.30, dnes také a to jsme byli oba dny venku bez kočárku! 😖
nakonec teda vždy usne, ale zdaleka ne tak hladce jako doposud, chjo ☹ .

@katzi 🙂 ..jj, i u nás se vždy něco naskytne abych neusnula na vavřínech 😝 😅 .teď začal dělat hrozné scény před spaním, jak večer tak po o ☹ .snad to přejde 😨 .

@hancazivocich 🙂 ... 😀 😅 😀 😅
jako číst to je fakt sranda, ale žít to už věřím že menší 😀 .
ty trojky nám vylezly první dolní, horní si dávaly na čas 😝 .

@gina333 🙂 ..super, že losos sophince šmakoval 🙂 .matýnek měl zatím jen pangase a tuňáka.jo a v pomazánce makrelu 😉 .on má zdá se ryby rád 😉 .
i u nás bylo včera a i dnes nádherně..pomalu fakt na krátký rukáv 🙂 .teda pro děti ne 😉 .

matova 🙂 ..tak mě napadlo, nejsou ty vaše podpňovky václavky??? 🙂 .to je dobrá houba 🙂 .
kontrola parádní 🙂 ..to mám velikou radost....jen se teď hrozně bojím o sherry 😢 .ale to určitě dopadne dobře 🙂 .
no ještě ještě 😀 .
a až bude s vámi mimísek...teda julinka 😵 ..myslím, že šimonek velmi rychle pochopí, že i julinka potřebuje maminku, tak třeba začne i pomáhat 🙂.
a porod..no na okna bych raději nelezla 😕 ...ještě nějak blbě spadneš, za to to nestojí 😢 .zkus to raději přes tu psychiku, jak píše hanca 😉 .neboj, ono to přijde samo a velmi brzy..to se jednou vztekneš na šimonka a už pojedeš 😀 .
já se chci zítra zeptat na kontrole dr. jak to se mnou tentokrát asi bude..jestli mám počítat opět s vyvolávačkou a jestli mě pak na konci pošle na ko už do porodnice nebo budu stále u něj až do konce...má totiž v ordinaci i CTG.

jinak ahojky všem 🙂 ,
noc u nás dnes totálně super, opravdu...usnul sice až skoro ve 20.30 😖 .pořád se mlel a nemohl se usídlit a nakonec ještě hodil bobek do plenky 😝 .ale pak spal až do rána a neprobral se ani když jsem byla 3x čurat 🙂 .
ráno úklid, pak procházka...opět teda bez kočárku jen s motorkou a pohoda 🙂 .pak jsme potkali známou s dětma a se psem, tak se matýnek hned chopil vodítka a neviděly jste zlatější dítě 😀.
domů jsme došli až v 11.20, pak rychle obídek a teda ta scénka před spaním 😖.
odpo máme tatínka ještě doma, ale o víkendu zase pracuje.tak já si vyžehlím a kluci se půjdou venčit 😉 .

no a budu teda čekat na sms od sherry 😨 .

ined77
7. říj 2010

@hancazivocich 🙂 ... 😀
matýnek zase říká šmarja 😀 ..to má ode mě 😔 ..šmarjáá, co to zase vyvádíš!!!! 😠 😀 .
a včera v kroužku vzal chlapeček do ruky plyšovou kravičku a říká jí...nech toho nebo dostaneš na prdel 😝 😀 .
a TAM se u nás také rádo říká..ale až po...matýnek se prostě sebere a odchází na druhou stranu než já..já čekám, dlouho čekám a on nikde..zajdu za roh a to tele tam stojí pod stromem a usmívá se jako jeliman 😠 .jemu je úplně šumák jestli se zlobím nebo ne 😝 .a když mu říkám jak si představuje, kam jako jde, tak řekne tam 😝 .
ale ano..zavolat kokino na na kilometr, tak doběhne jako střela 😀 .

prchalka
autor
7. říj 2010

@ined77 chopil vodítka...šmarja...nech toho nebo dostaneš na prdel 😀 😀 Zas se bavím, jako vždy!
My zase říkáme jéžiš 😅

hancazivocich
7. říj 2010

@ined77 - my říkáme šokládka - jako čokoládka... Teď je vzhůru a kramaří.. Lámu ji na ven, ale svlíkla mi dvoje punčocháče, našla prostírání s melounem a vzal jí nerv, že jí ho nechci dát ... teda nakrájet.. Tak jí lámu, že půjdem ven a koupíme melouna...
Tak prej jo- vobíkat, koupit meoun, kájet, peníky, baťoh, dem..... 😒 😖
Mně vyletí před barák a řekne tady tudy, dem.... Hotovo dvacet....
Jo - bodě bodě taky umíme...

ined77
7. říj 2010

@prchalka 🙂 ... 😀 ...i do prd...mi ujede, ale to ještě neumí zopakovat, naštěstí 😎 ..já mám výhodu, že matýnek ještě moc mluvit neumí 😀 .
sylvinka vlezla např. mamince v tescu u pokladny pod sukni a prohlásila, že maminka má pipku 😝 🙄 😀 .tož to by se ve mně asi krve nedořezalo 😀 .

ined77
7. říj 2010

@hancazivocich 🙂 ..nemáš to s ní jednoduché 😀 ..je to generál 😀 .
ale aspoń nemusíš vymýšlet program 😉 😀 😅 .

hancazivocich
7. říj 2010

Tak - máme třetí punčocháčky, prej hešký, tak hurá... Tam ty měly takový...chupy - bolí - pak mi došlo, že jak mají obrázky, tak jsou uvnitř smotaný nitě od nich...
Chlap se třískl minule kladivem, skákal a řval to do pr..., malý spadla za chvíli panenka na zem a ona zvesela - do půdélee... Takže tak.... Teď se naučila řvát Pomoccc - to je na pěst..Hm..tak teď řvala pomoc, protože na svoje třetí punčocháče vylila mlíko... No nic - jdu převlíct a jdem ven, nebo ji pošlu napřed! 😠

ined77
7. říj 2010

INFO OD SHERRY!!!
cituji 😉
ahojky,tak si mě tu nechali.zítra mi budou dělat veškeré vyšetření a podle toho se rozhodnou.
buď mě pustí nebo vyvolají porod.tak mi držte pěsti ať mě pustí.

u nás spánek 2.40 😅 ..to zas bude večer uspávačka 😝 .
tatínka už máme doma, tak jdeme svačit a vypravím je ven 🙂 .pak ještě nakuknu,zatím pááá a kdyby něco sherry psala, dám vědět 😉 🙂 .

hancazivocich
7. říj 2010

@ined77 - tak to jsem si myslela...
sice je mimi 37. týden - ale váhově je málo... A sherry psala, že o 18 dní zpět - tak je mladší.
Tak držím pěsti, ať to mimouš dožene..

Sherry chce domů, tak budem držet pěsti, ať jí pustí....

gina333
7. říj 2010

@ined77 : no ako moju Sophi poznam, zachvilu zahlasi podobne veci ako Silvinka. 😉 Mylsim na sherry, dufam, ze to s mimi zvladnu a vsetko bude v najlepsom poriadku. 😉

My sme bli od druhej vonku, krasne pocasie tu mame, hotove babie leto, tak sme sa boli hrat na ihrisku. Smykalka a hojdacky su jej, ale bolo tam jedno jej podobne dievcatko tak sa krasne hrali s kamienkami. 🙂 Dnes my prisli z MMB Fifi pancusky aj krasne zelene podsite gate, som rada uz my na zimu treba iba ta kombineza. Vcera totiz volala moja mamina, ze jej kupila snehulky, dufam, ze budu pekne a ze jej sadnu. 😵

gina333
7. říj 2010

Boli sme vyhliadnut pre Nati cizmy, vybrala si krasne za 75 EUR 😖 no neviem co na ne povie MM. Najhorsie je to , ze ma 38 nohy 😝 a ja 36 takze uz teraz po nej neobujem nic. Len dufam, ze uz jej noha neporastie, a to ma iba 10 rokov. 😉

ined77
7. říj 2010

@hancazivocich 🙂 ...jj, to máš pravdu 😨 .
také doufám, že ji pustí, určitě si má ještě mnoho co zařizovat a nemluvě o dětech, hlavně teda marýskovi ☹ .
ale důležité je, aby byl eliášek v pořádku 🙂 .no, musím na ně pořád myslet 😔 .

tak já se pro dnešek už loučím, mám vyžehleno, ale čeká mě ještě zašívání kalhot 😝 .pak klasický večerní kolotoč a taky jsem už nervozní trošku ze zítřka 😅 .
tak držte prosím palečky i nám ať utz vyjde dobře, kujeme! 🙂
všem fajn večer a klidnou, prospinkanou noc 🙂 .

gina333
7. říj 2010

@ined77 : budem na teba mysliet a drzat paste. 🙂

prchalka
autor
7. říj 2010

U nás se spalo 2.10 na posteli bez přerušení, tak nevím, co jí tak dostalo, jestli sirup nebo prstík nebo únava, vyřvání...
My jsme si udělali s MM krásný odpolko, prochajda s marodem v kočáru, koupila jsem jí dneska i lízátko. Pak na pifko a pak na louce pouštět draka - sama ho držela a běhala za ním, no šťastná! Pak malý nákupek a dom a už tlačíme véču.
Achjo, to se mi asi bude zase blbě spát, taky na ně budu myslet, kéž by je ještě pustili domů. Vždycky mě to dostává, co všechno doktoři dokážou o mimču zjistit!!
@gina333 Jééé Fifi, to se nám docela líbí. No vidíš a babí vyřešila vaše sněhulky 🙂 😀 Tyjo a 38-39 mám i já, to je síla! Kam jí ta noha poroste? I když neteř 12let má taky asi 39... 😕

gina333
7. říj 2010

@prchalka : no dufam, ze vyrastie aj do vysky, uz teraz ma 153cm, a ja 158cm 😀 takze zrejme bude po MM. 😉 Aj ja stale myslim na sherry 😕 , aj mensie deti sa uz narodili, doktori teraz dokazu aj divy, ked chcu, dobre, ze je v nemocnici, aspon je pod dohladom. Ale zase Luky a Marysek su bez nej. 😖

prchalka
autor
7. říj 2010

Přihazuju fotku marůdka s olepeným prstíkem..

katzi
7. říj 2010

ined: zítra na tebe budu moc myslet a držet palce. Potom hoď info

prchalko: čorí na dálku fouky fouky na prstík

sherry: držíme palce ať vás zítra s mimčákem pustí - ještě ve stavu uvnitř bříška 😉

gino: Nati bude prostě modelka, pěkná je už teď a navíc bude zřejmě i vysoká 🙂

jinak u nás dnes fajn odpol.: cukrárna s dětským koutkem, hřiště a potom nákup jídla. Je vylítaná, snad padne za vlast. Já totiž určitě padnu, mám dost 🙂

Dobrou, klidnou všem 😔

anta
7. říj 2010

Co to čtu? Sherry i já se přidávám s dodáním optimismu a moc moc držím palečky, ať je vše, jak má být, jéje, budu na vás moc moc myslet a tiše doufat, že vše bude v pohodě ☹ 😉
No my dnes spali po 3 dnech nespaní celých 15 minut, jsem myslela, že mě omejou 😝
Prchalko, Čorí je kráska i se zraněným prstíkem, zdálky foukám 😉 My už měli zlomený pravý malíček u ruky 😒

anta
7. říj 2010

@gina333 - jé a nemohla bych po tvé dceři dědit? Mám 158 cm, o váze raději nemluvím - je muší 😀 😀 nožičky 36 a jsem zvyklá dědit oblečky, jsem z 5 dětí 😀 😀 😀

gina333
7. říj 2010

@anta : tak asi si taky tip ako ja 🙂 🙂 🙂 takze asi topanky budeme odkladat pre Sophi 🙂 oblecenie kupujeme rovnaku velkost, takze mam tento rok vdaka tomu raz taky velky satnik ako vlani. 😀

@prchalka : posielame fukanec aj my, nech sa prstek cim skor zahoji. 🙂

Dnes pred spanim Sophi citala noviny, celkom vazne sa do nich pozerala. Lenze ked som ju chcela dat spat noviny ani za svet nechcela pustit z ruky, takze dnes zaspavala s dennou tlacou pod pazuchou. 🙂

Prajem prijemnu noc. 😔 😔

anta
7. říj 2010

@gina333 - mám dojem, že ty vypadáš líp než já 😉
I já se loučím, jsem servaná jak kůň, to je tím počasím a hárošem jedním nespavým, já mu ale dám - přistřihnu mu křidýlka kuřátku jednomu 😀 😀 😀

matova
7. říj 2010

Ahojte, no teda 😲
sherry 🙂 . tiež ti veľmi držím palce, aby vás pustili ešte domkov 😲 , anech sú vyšetrenia v poriadku, ale ak by to bolo pre bábo lepšie, tak nech ide všetko fajn. Myslím veľmi na teba ako tu všetky 😉

ja som vás poriadne neprewčítala, vážne len letecky z rýchlika už 😔, narobila som si prácu so zeleninou. vyťahala som trochu mrkvy a petržlenu a večer teda dllllllho čistila aby som dala spoň niečo do mrazáka, nech to nezhnije vonku alebo v pivnici našej blbej. Je tam toho ešte ale zajtra asi už sa na to fakt vybodnem...

hanza: ja som si tak šimonka vymodlila 😵, a aj aby sa narodil v znamení váh až, a terat tiež juli, nech je tiež váha, keď už mám akú takú skúsenosť s jedným nerozhodným 😀

prchalka: úraz 😢, a čorí je šikovná keď si tak sama pre seba vravela abyneplakal, zlatunká, statočná 😉

ined: podpňovky- jj- václavky 😉 . Si predstav- akurát dnes mi volali kôli tej výstave že mám ešte nejaké fotky dodať- scanner mi neide, musím to zariadiť cez muža a dúfam že zajtra mi to v práci jeho spravia, ale doma ešte musím upraviť farebnosť, rozmery,...a napáliť a zaslať- no- akurát teraz 😝 .

gina333
8. říj 2010

dobre rano 🙂

@matova : asi my uslo nieco o tych tvojich fotkach, co fotis prosim ta? 😲 Ty si riadna zienka domaca ked sa takto zasobujes na zimu 😉 😉ja fakt obdivujem ludi ktorych to zahradkarcenie este bavi, ved v supermarketoch kupis vsetko, ale na druhej strane mas to bio. 🙂

Noc v pohode, od 23:40 spala pri mne, raz asi spadla z postele alebo zliezla dole, lebo som si vsimla ako lezie naspat. 😉

prchalka
autor
8. říj 2010

Dobré ráno,
u nás se celkem spalo, já i oni dva. Dneska si vzal MM půl den dovo, ale taky půl den home work, takže teď maká nahoře v pracovně, ale furt lepší, než kdyby byl úplně pryč.
Tak letím asi zase něco dělat. Prstík už dobrý, neřve, tak to asi nebolí a nechala si tam i ty lepítka - kupodivu.

hancazivocich
8. říj 2010

dobré ránko :
sherry + ined : držím vám pěstičky..

Ostatní ... Noo - já měřím 178cm, chlap 186cm, já přestala růst tak ... ve 13, 14? Nožku mám č. 42, chlap 44 a madam tak 25,26 - jelikož její ,,nožička" má - jak jsem s hrůzou zjistila přes 15cm!
Noha mi přestala růst taky tak nějak kolem 14? Možná i dřív...

anta
8. říj 2010

Ahoj holčinky, my jsme již v plné práci. Jestli budete chtít, můžete juknout na mé výtvory pro Honzíka, mám je v albíčku, tak to víte, matka na rodičovské dovolené nemá co dělat, že? 😀 Tak kuk - pro inspiraci 🙂

katzi
8. říj 2010

Dobré ráno,

u nás se taky spalo, zas nějak kolem 1h šla k nám a pak OK. Ale mám v plánu přestat být pohodlná a zkusit ji nechat spát v postýlce- chce to "jen" tam u ní chvilku postát než tvrdě zabere.Třeba by pak už v postýlce taky spala dál fajn 😕
Musím jít něco uvařit a jak mě se nechce - všechno mi teď smrdí, zvlášť maso 😝 Nakrájet ho v syrovým stavu je pro mě teď utrpení 😝