Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
8. říj 2010

@katzi - já práci s masem vyloženě miluji, nevím, jestli to není tím, že mám mámu bývalou řeznici, ale chápu, že v těhu to může být nepříjemný 😉

gina333
8. říj 2010

@anta : teda ty si sikulka, taky papierovy vysavac by sa zisiel ja nam, prave som dovysavala za asistencie Sophi, a da to veru zabrat, lebo by chcela vysavat iba ona sama. 🙂

@katzi : nakrajat maso my nerobi problem, teda okrem vnutornosti a kralicieho masa, to teda nikdy. 😒

@hancazivocich : ste pekne urastena rodinka 😀 u nas MM je aspon poriadny kus chlapa, ja som taky poskrabok, dufam, ze dievcata nebudu po mne. 😉

anta
8. říj 2010

@gina333 - snažím se hárošovi dělat radost, baví mě to a našla jsem v sobě netušené vlohy uměleckého typu, i když na výstavu bych s tím nešla 😀 😀 😀

hancazivocich
8. říj 2010

@gina333 - podle tý nohy určitě 😀 😀 Nevím o nikom, kdo by měl tak 155 cm a nohu číslo 7 😀 - ke které má Naty ,,našlápnuto" 😀

gina333
8. říj 2010

U nas sa spi, bodaj by nie, ked uz o 5:45 bola hore. 😲 😉 Dnes jej obed moc nechutil, furt to drzala v puse a neprehltla to, ani flasu mlieka nevypila ako obvykle, dufam, ze na nu nelezie nejaka choroba. 😒

hancazivocich
8. říj 2010

Já měla dnes zubaře - pochválená za výbornou ústní hygienu!! Před půl rokem vynadáno - zuby si čistím stejně, tak fakt teda nevím...Hlídala tchyně, zabloudila, místo v půl přišla skoro ve 45, já v 50 vylítla a naprosto bez dechu v 55 v čekárně. Pak rychle nakoupit a v 21 už jsem byla doma..
Kikouš teď taky moc nedlabe - nechtěla ani čokoládku od babičky.. Tak jsem zvědavá... Jinak zvládly to výborně.. Akorát postupně volal náš táta, tchán a Mp - jak to zvládly? 😅 😅 No a mě to taky zajímalo, ale dělala jsem ,,statečnou" 😀

hancazivocich
8. říj 2010

@katzi - já se po 😝 😝 i z přípravy kapra na Vánoce... A u kuřete stačilo vybalit z igelitu, nebo cokoliv... 😝 Měla jsem seznam jídel a potravin podle toho, jak špatně se blinkají... Tfuj... Nejhorší byly tuším špagety... 😖

hancazivocich
8. říj 2010

No, tak touhle dobou by měla Sherry snad už něco vědět a Ined se asi dozví jestli Kačenka nebo Lukášek - krásný jména 😵

ined77
8. říj 2010

ahojky 🙂 ,
před chvilkou jsem teprve dojela domů..jsem hin, ale 🙂 ...mimísek je v pořádku a je to.....holčička 😵 .
sice jsem měla utz na 2x, protože prďolka spinkal a dr. nemohla najít pořád cosi na srdíčku, což mě řádně vydeptalo 😨 , ale nakonec to dopadlo dobře, uf 😵 .
mám i fotečku a dodám..nevím jestli to ještě stihnu, matýnek spinká ž od 11.30..vstával totiž se mnou v 5.30 😅 .tatínek si k němu lehl a bylo béééé, maminka maminka 😅 ..tak se šli koukat na dvd a já se chystala 😉 .
tak netuším kolik dá a hlavně, babi mu nezatáhla žaluzky 😒 ...a já tam teď nechci chodit abych ho nevzbudila..tak fakt netuším 😅 .
dlabu rychle aspoň tuňáka s rohlíkem, bylo mi zase řádně zle z mhd 😝 .

sherry se mi už neozvala 🙂 ...tak snad je to v pořádku 🙂 .
jinak všem krásný den 😵

gina333
8. říj 2010

@hancazivocich : ja som tiez na ihlach, cakam kedy sa ined ozve a dufam, ze obidve budu mat iba dobre spravy. 🙂 U nas je take krasne pocasie 🙂 🙂 tesim sa ako mala ked pojdeme von. 😉

gina333
8. říj 2010

@ined77 : holcicka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 super, velka gratulacia. 😵

ined77
8. říj 2010

seznamte se...naše kačenka 😵

ined77
8. říj 2010

@gina333 🙂 ...děkujeme 😵 😵 😵

hancazivocich
8. říj 2010

Super - ined - takže páreček!!

My už jsme vzhůru - jádro dělá své.. A to začnou příští týden další.. Už druhý den mecheche vedle - vydržela jsem do do 23.25 a pak jsem mlátila vařečkou do zdi.. A bylo nás víc 😅 😅

hancazivocich
8. říj 2010

Tak za chvíli půjdem taky ven.. Ehm... ehm... krásný miminko -- tédaaa, zas jak kdyby tu lítal nějakej ..... ale radši nic 😅 😅

prchalka
autor
8. říj 2010

Já jsem šla uspávat až po 12.30 a byla za 10 minut v klidu tuhá, takže fajn 😉 Tatínek pobíhal dopol, před 12ctou musel ještě zavést neplánovaně ségru do HK, teď ještě jede s motorkou na registraci nebo tak nějak.. takže skoro jako každý všední den, ale dneska to bylo celkem fajn, já jsem klidnější, když je někdo doma - jako asi si myslím, že když bude nejhůř, že mě někdo vysvobodí nebo co 😀 😀
@ined77 Tak jaký jsou pocity? Gratulka veliká 😎 Já vám to těm těhulím v jistým pohledu i závidím, ale jinak před bacilama se chráním, dneska zrovna MS 😅

gina333
8. říj 2010

@hancazivocich : ja si nasich susedov neviem vynachvalit,dufam, ze to nezakriknem a tak to aj ostane. Vlastne v panelaku my sme najmladsi, takze od nas ide asi najvacsi ramus. 😉

Sophi bola pred chvilkou hore, normalne otvorila dvere na izbe a vysla, nastastie sa my ju podarilo uspat. 🙂

anta
8. říj 2010

Jé, Ined, holčinka, je moc teda pěkná na tom ultrazvuku 🙂 Já nechala Honzu chvíli už samotnýho v pokoji, včera spal těch celých 15 minut, takže je unavený už od rána, ale musím zaklepat, že je hodný, jen už se nějak na něj nemůžu pořád koukat 😀 😀 😀

gina333
8. říj 2010

@anta : o kolkej ti vstava Honzik a kedy chodi spat?

ined77
8. říj 2010

@hancazivocich 🙂
@prchalka 🙂 ...moc děkuji 🙂 .
pocity..je mi blbě 😀 .ale ne..jsem fakt šťastná.jak dr. pořád objížděla to srdíčko, tak už jsem fakt trnula..žuchlala si noc a už jsem čekala že řekně něco fakt špatného 😔 .vždyť já si i modlila!!! a to to ani neumím 😀 .
o jinak holčička super, ale stejně mám ještě strach koupit něco růžového..co když ten pipík ještě naroste? 😀
12.11. jsem se ojednala na 3D utz 🙂 , aby mohl kačenku vidět i tatínek, ještě se chudák se mnou na žádný utz nedostal...teda jako teď. u matýnka byl se mnou skoro na každém ☹ .

a to vás ještě pobavím..dostala jsem u dr. ráno takový kufřík pro nastávající maminky..jsou v tom nějaké letáčky, vzorky čajů, myslím nějaká plenka pampers..prostě vzorečky.pak jsem si šla do lékárny vyzvednout léky no nenechala jsem ho tam? 😅 už jsem byla ve městě když mi to docvaklo a protože jsem měla 2h čas, tak jsem se vrátila a našla ho!no a ať to zkrátím..nenechala jsem ho já kráva zase v nemocnici na utz 😀 ..ale to už jsem se nevracela, neboť mi jel trajfl 😅 ...tak mám prd 😝 😅 .
jinak mám magnézko na křeče a cosi na křečové žíly 😝 ..holt jsem starší kus 😅 😀 .
ale hlavně že se nám daří dobře 🙂 .kačenka má podle váhového odhadu 389 g.to je macík že? 😀
a já 5kg nahoře 😔 😀 .

gina333
8. říj 2010

@ined77 : teda ty si popletka 😀 MM bol so mnou iba na 3D UTZ, ale to bol krasny zazitok. Uplne ine ako obycajny UTZ, ked tak vidis tu tvaricku, ako ti kyva s tymi prstikmi, no krasa. 🙂

ined77
8. říj 2010

@gina333 🙂 ..no já vím, dnes jsem byla fakt nějak mimo 😅 .

matýnek je už vzhůru,. tak se jdu věnovat 🙂 .
všem moc děkuji a omlouvám se, že nestíhám reagovat..zítra to doženu 😉 .
kdyby psala sherry, dám vědět, páá a pěkný den všem 🙂

prchalka
autor
8. říj 2010

@ined77 Já myslela, jak to cítíš směrem k pohlaví 😅 😀 ale vím, že je to jedno a jsi happy 😀 No ta sherry, už aby něco poslala 😕
My spaly tak 1,5h, ve 14.10 se vyvalila, tak to docela jde i s tím pozdějším uspáváním 😉 Tak to budem dělat asi takto! Akorát pak dole na sedačce zase chytla plačtivou kvůli pití, ale hned toho zase nechala, jen se mračí, nj, musí se rozkoukat!

prchalka
autor
8. říj 2010

@ined77 Měla sis kufřík přivázat na ruku! Mně by ho bylo líto teda.. ty jsi ťunťa
Tak já valím zabavovat, poobědvat s MM (ten už měl dneska asi 30 telefonátů)!! A pak na nákup nebo ven.. zatím papa

anta
8. říj 2010

@gina333 Honzík spí tak od 19 hodin do 7 do rána bez přerušení 😉 , no a dnes je tomu 5. den, co nespí přes den, jsem už slušně urvaná 😝

matova
8. říj 2010

Ahojte, u nás sa spí od 13:45...som vybitá, unavená...a psychicky detto..vnoci bolesti ráno nič 😕
malý tekvicový prívarok ani do pusy nedal tak bol zasa o polievke (aspoňže začína jesť cestoviny- ufff 😉)
ined 🙂 : gratulujem tebe aj Katke k o.k. výsledkom 😵 . kufrík...na také veci som zas expert ja 😔 😲takže plne chápem 😉
gina 🙂: mňa by to aj bavilo, hlavne jak píšeš, mám dobrý pocit že to nieje hnojené kadečím a tak len keby času na to bolo, lebo je to vážne všetko len o držku v pote tváre, rýchlo rýchlo...aspoň niečo aby bolo.
sherry 🙂 : večer nakuknem ako dopadli výsledky 😕 , ined 😉 dá vedieť ak by si vás tam nechali.

sherry28
8. říj 2010

ahojky 🙂
opravdu jste mi hodně musely držet pěsti 😵 pustili mě dneska domů, původně mě chtěli pustit až zítra, ale ukecala jsem je 😀 no malej je naprosto v pořádku 🙂 váhový odhad 2,450kg a je zdravý 😵 placenta a průtoky fungují jak mají všechno ho vyživuje tak jak má 😉 to, že je menší spíše odpovídá dědičnosti(asi bude po mě) ale musím tam jezdit 2x týdně na KO na utz, což je docela dálka, ale co už 😒 byla jsem rozhodlá, že na vyvolávaný porod nepřistoupím, museli by mě přesvědčit, že je to opravdu vážné 😕 ale já tak nějak vím, že je malej O.K. a že jen kvůli tomu, že bude mít něco kolem tří kil, by mi ho chtěli vyndat dřív 😠 to by tam musel vyloženě strádat, abych na to přistoupila 😉 jen ať tam ještě je, má ještě čas a on ví sám moc dobře kdy ven 😉 🙂

děkuju vám všem za podporu, hned je člověku líp 🙂

anta
8. říj 2010

@sherry28 - moc gratuluji, jsem ráda, že jste v pořádku oba, no to je důvod, můj Honzulín vážil při porodu 2,950 kg no a jakej je to valibuk, super, už mě ty palce bolely 😉 😉 🙂 🙂 🙂

gina333
8. říj 2010

@sherry28 : ani nevies ako som rada, ze je vsetko v poriadku.super, ze si doma urcite si chybala tym tvojim muskatierom. 😉 To ta len vystrasili doktori jedny. 😒 Ved ti uz dokonca nechyba vela, neboj vydrzis to. U nas sa hovori, co je male to je zlate, ved sa staci na nas pozriet a vies ze je to svata pravda. 😀 😵

@anta : tak to ti spi paradna, moja chodi spat o 20:00 a spi do 6:00 vacsinou, to ranne vstavanie je o drzku. 😝

anta
8. říj 2010

@gina333 - chodí spinkat ve stejnou dobu od narození 🙂 To mě povidej s tím malým, něco o tom vím 😀 😀 😀