Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
1. lis 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc fajn 🙂 .v půl šesté mě přišel Mm vzbudit a zalehl ještě k matýnkovi, ten se sice už nějakou chvilku vrtěl, ale nakonec spali do 6.30 🙂 .
kontrola dnes v pohodě,mám se objednat na cukr...bléééé 😅 ..jinak vše v pořádku. dr. poslouchal i srdíčko kačenky a krásně tepalo 😵 .
akorát teda matýnek opět pár dní fakt perlí a do finále se začal opět nějak počurkávat 😕 ...včera teda jen 1x..to nic, ale dnes už 3x! 😕 ..tak nevím jestli je nějaký pochlazený nebo co 😒 .nebo že by naschvál, že jsem byla pryč? 😨
byl s MM v práci, zase tam zbouchal kde co a obídek doma samozřejmě nula..no co už 😅 .snad si to dopapká k večeři 🙂 .včera zblajzl 2 plné taléřky špenátové polévky se suchárkama 😀 ..však taky to hovino dnes bylo 😀 .
jo a perlička...MM dal bratrovi občanku...potřebovali něco zařídit kvůli přepisu auta a ten osel bratr ji někde vytratil 😠 .tak jsme se cestou domů stavili na úřadě, jestli ji tam náhodou někdo nenašel a zaplaťpánbu ji zrovna jedna holčina odevzdávala policajtům 😅 ..tak jsem hrozně ráda..zrovna teď když budeme potřebovat přepisovat byt atd. 😉 .z radosti jsem koupila matýnkovi auto policajtů co má 3 různé houkání a otvírací dveře 😀 .no ale stejně jsme došli domů a řev a řev a řev...to je děs co to dítě předvádí 🙄 .
odpoledne půjdeme nejspíš opět do herničky..ať se matýnek vyřádí, snad se vybije a bude hodný 😉 😅.

jinak všem děkuji za pochvalu břichulána 😵 .

@hancazivocich 🙂 ...to byla sherry kdo psal o těch vysokých horečkách u zoubků.
já teda nevím, ale matýnek při pouhém nachlazení má kolikrát také hodně přes 39C 😒 ..myslím, že někdo na to holt trpí a někomu nevyleze teplota výš jak k 38C.
hlavně ať jste brzy fit 🙂 .
jo a teploměr...my máme klasický digitál a s měřením problémy nemáme. ten čelový je prý hodně nespolehlivý...možná fakt ten ušní, ale ten bude určitě docela drahý.

@anta 🙂 ...taky bych ty vzteky chtěla zvládat levou zadní, ale poslední dny mě to fakt zmáhá a už opravdu rostu 😅 .

@gina333 🙂 ..a jak se líbí TM v nové práci? 🙂
tak ta růžová není špatná barva a holčičkám fakt sluší 😵 ..já se spíš bála, jestli se nakonec ještě z kačenky nevyklube chlapeček 😀 .
i u nás je krásně teplo...akorát se pak bojím toho přechodu..jen aby pak hned nenapadl sníh, to bychom určo odnesli nějakou nemocí 😝 .


@prchalka 🙂 ..tak vidím, že někdo investuje do realit a u vás je to do motorek 😅 😀 .ty jo, to musí stát šíleně peněz ne? 😕
podsedák..no určitě až pro předškoláky, ale přesně fakt nevím. my máme sedačku do 18kg a pak z toho jde udělat právě jen ten podsedák 😉 .

@katzi 🙂 ..ty jsi také řádná poletucha 😀 .
a co mimísek? 🙂 hoď fotečku bříška 🙂!

jinak všem krásný den 🙂 ...kdyby něco 😅 😉

hancazivocich
1. lis 2010

Tak s těma teplotama - to jste mě naštěstí uklidnily!!

No, on by možná i ten náš digitální byl spolehlivý - kdyby s ním ehm někdo netřískl opakovaně na zem... 😅 😅 Takže tak... No, nic - až bude bez teplot, tak se podíváme po jiném, no..

gina333
1. lis 2010

@ined77 : som rada, ze na KO je vsetko OK. 😉 😉 MM sa v praci pacilo, ale tam v Italy bol len na 2 mesiace, teraz bude doma nieco vyse mesiaca a ide do Rakuska, to ma blizsie a robi tam uz dlhsiu dobu. 🙂 Sophi je taka roztatarena s Tatka, ze jedenie nehrozi. Ani chvilu pri mne neobsedi, vyjeda blbosti, takze uz si ani nelamem nad tym hlavu, ze neje normalne. 😝

prchalka
autor
1. lis 2010

Já si asi budu muset ty hlášky psát, ráno jsem vám chtěla jednu napsat a už vím zase prd, vůbec nevím, o čem to bylo!
Šly jsme ven, v krámě jsem nestíhala, chci nabrat 4 rohlíky, než tam dojdu, rozmotala tam pytlíky, než jsem ty pytlíky smotala, už mi zdrhla k pití a házela si svoje oblíbený do košíku. Jen jsem jí dohonila, vyložila pití, už se zase sápala po Bobíkovi, ujela jsem jí, jdu konečně na ty rohlíky a ona mi zase ujíždí, ale už jseem jí nasměrovala k pokladně. Jako malej krámek, ale byla jsem úplně pozadu!
Pak prochajda a jdem už domů, když u pošty potkáme paní pošťačku, která se na ní asi zadívala a čorí na ni hned: "ahoj dotoko" (doktorko)!! 😀 Pěkně si pokecaly, ještě přidala, že jdem na papání a že má na sobě bundičku. Paní jí rozuměla a byla z ní úplně unešená, že by jí hned chtěla 😅 A odhadla jí tak ty 2 roky. Asi to byla nějaká senzibilka nebo co 😀

prchalka
autor
1. lis 2010

Půjdu se za chvíli pokusit o hají... 😕

prchalka
autor
1. lis 2010

Jo a doma rozmotala asi kilometr pytlů do koše!
Jo že prej jdem sipat, tak to chci vidět. Teď sedí na stole a všechno z něj padá! Tak asi radši jdem...

ined77
1. lis 2010

@gina333 🙂 ..kuji 🙂 .no to věřím že sophinka má z tatínka druhé vánoce 😀 .
tak jste zase aspoń na nějaký čas kompletní 🙂 .

@prchalka 🙂 ..s matýnkem se do tak malého obchůdku ani jít nedá 😀 ...ale tam kam se stěhujeme je zatím jen něco podobného...to tam za chvilku budeme mít asi zákaz vstupu 😀 .
tak ať sipká brzy 🙂 😀 .

ined77
1. lis 2010

@hancazivocich 🙂 ..no i ten náš teploměr už byl na zemi x krát, ale asi máme nějaký odolný kus 😀 .akorát ten průhledný obal už vzal za své matýnkovými zoubkami 😀 .
taky myslím že pro mimčo koupíme raději nový 😉 .

gina333
1. lis 2010

@ined77 ,@prchalka : ja mam dopredu strach ked ideme na nakupy. Minule v potravinach kym som v rychlosti nabrala jablka do sacku ona stihla mandarinky naukladat na paradajky a zahryznut do jednej hnusnej papriky. 😉

prchalka
autor
1. lis 2010

Dobojováno 13.05 😝 Jdu se nacápnout na postel a něco zase přečíst..

anta
1. lis 2010

@prchalka no tak to u nás nehrozí nějaký dobojováno a proto gratuluji 😉

matova
1. lis 2010

Ahojte, idem vás aspoň pozdaviť 🙂 ahojte 🙂 😀 🙂
ani sa mi viac nechce napísať 😀 😅 😝 😔 ☹ 😲 🙄 😒 😕 🤐 😖 😉 🙂
nič dramatické, len proste ťažko...šimon stále trucuje, už chytá záchvaty aj pri prebašovaní také že pomaly kolabuje....
my s malou stále spíme vedľa a ja teda prelietavam aj vnoci keďsa drobec zobudí a plače mamáá 🙄, tak sunar a idem k nemu...malinká- stále podobne, škoda lebo parádne sa vie rýchlo napiť- no, asi problém že aj vzduch nahltá a je to...ona mi aj odgrgne viackrát ale aj tak to asi nestačí, plač...kr´menie nám zaberie dosť času a nespí potom ani pri mne ani v postieľke...nosím ju potom vnoci po izbe...a tak....
A ste zlaté, inak moje nervy??? tie sú už nadranc. Včera som sa tak už naštvala na malého že nechcel ísť spať (vstáva pred šiestou a o 20h má problém ísť do postele). došlo mi veľmi zle...musela som si ľahnúť, už som sa bála že to bude infarkt. 😲. A stým jeho nespaním- gina- to nieje že on toľko vydrží, on práveže padá z nôh už, točí ho, slabý je jak slamka, ale tá jeho hlava dubová zatiaľ víťazí 😢. A o tom že jesť nechce zasa nič už sa ani nerozpisujem.

všetkým maródom želáme rýchle uzdravenie 😉
ined: Kčenka má krásny domček 😵
prchalka: tvoj muž má krásne motorky 😀
sherry: super pomocník Luky 🙂. Nôžkami aj my svičíme, dokonca rada je na brušku aj vnoci...ja len kojím prebaľujem, nosím, odbaľujem, zabaľujem...a ti verím že ten ranný zhon musí byť tiež adrenalín...
držte sa všetky 😉

matova
1. lis 2010

ined: ozaj si sa pýtala či lepšie s kojením. Áno, mlieko sa mi zredukovalo na normálne množstvo, odstriekavala som si len úplne nevyhnutné množstvo a upravilo sa to, takže už sa zo mňa nelejú potoky 😀 , a bradavky tiež už lepšie, chrasty už nemám, malinká už lepšie pusinku otvorí prípadne ja jej to tam šiovnejšie šupnem, ale ešte sem tam aj poridne cvakne 😝 😀 . A s manipuláciou s dieťatkom, to je vážne neporovnateľné voči prvému dieťaťu- v pohode poprebaľujem, poprezliekam, nebojím sa chytiť ako vtedy 😅 , okúpem sama, teda až na umytie hlavy lebo pri tejto činnosti mi malý nedovolil nadobudnúť potrebnú prax 😝 😀 😉

prchalka
autor
1. lis 2010

Spala 1,5h a pak jsem jí donesla dolů a ještě by mi spala v náručí - koza jedna 😅
Koukám, že u matovů v pasu nové info a těžko na bojišti ☹ ☹ Já bych z toho měla fakt žaludeční vředy, na což mám myslím stejně už zaděláno.. ☹

gina333
1. lis 2010

Sophi spinkala 1.20, sli sme k svokre na kafco, potom na nakup a boli sme este vecer na cintorine, vtedy je tam na Dusicky najkrajsie. 🙂

@matova : chudatko moje, fakt ta obdivujem, ze si este pri rozume. 😉 🙂 Len aby Julinka nemala reflux 😲 skoda, ze si na tych drobcov vlastne cely den sama. 😝

U nas klasika, Sophi nalepena na Tatkovi, mna ignoruje, je ako z divych vajec, no hadam ju coskoro dostanem pod kontrou zas. 😉 😵 Natastie uz zaspinkala, ale uz teraz mam hlavu v smutku ako budeme spat vsetci traja ked ju budem musiet prelozit k nam do postele. 😒

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

kristinka.s
1. lis 2010

ahojte maminky, ja by som mala jednu otazku k tym zubkom. Mala ma teraz 19M a prave sa jej gulateju vzadu dasna, asi pojdu stolicky. A posledny tyzden byva dost unavena cez den, spala by aj 3x po hodinke. Viac placliva a iba maminka. V noci nespime tiez poriadne, casto sa budi a zaspi iba u nas v posteli ale aj tam sa prehadzuje. Myslite, ze ta unava moze byt zo zubkov? Ja si uz nahovaram vseliake hororove scenare. V stredu ideme este k dr, dame si spravit crp a uvidime. Len by ma zaujimalo, ci s tym mate niektora skusenost. Diky.

prchalka
autor
1. lis 2010

@kristinka.s IP
Odpolko jsme byli všichni u švagrové, byla 2 dny v nemocnici, tak jí pustili. Uspáno v pohodě a já už jsem taky zralá.
Dobrou noc všem!

matova
1. lis 2010

kristinka.s: ahoj, my už máme za sebou aj stoličky, pri prvých štyroch stoličkách to bol so spaním čistý otras-aj vo dne aj v noci-vkuse sa budil, ale pri posledných štyroch naopak- naozaj bol spavejší a spával niekedy cez obed aj 2,5h (síce som musela byť pri ňom keď sa náhodou prebral počas spánku ale keď som tam bola tak zas zaspal. V noci sa budil asi len dvakrát. Takže u nás cez deň fakt bol malý spavý a keď mu tie zuby vyšli, tak úplne stratil záujem o poobedný spánok 🙄 . Tak želám aby to nič iné nebolo 😉

gina: ešteže existujú víkendy-to už by som sa sama fakt zošalela..MM vidí že musí pomáhať, aj s jeho pomocou je to často blázinec...snažíme sa ako vieme, dnes ma akurát napadlo že sme ako takí dvaja amatéri čo si nevedia s deckom poradiť 😀 😝 🙄 😀 . A cintorín večer na dušičky- tá atmosféra je naozaj neopakovateľná, mňa to dosť dojíma.

lehna
2. lis 2010

Dobré ráno 🙂

u nás se vstává už třetí den v 5.00 😝 , to je teda síla.

JInak víkend u nás v pohodě, na moravě bylo super, sice dost náročné na jídlo a víno,ale bylo fajn 🙂. Štěpi to s našima taky zvládl v pohodě, tak jsem byla ráda.

gina333
2. lis 2010

dobre rano 🙂

@lehna : to mate veru skoro budicek 😝

@matova uz len verit, ze sa to nejak dostane do normalu, drzim palce. 🙂

Sophi sa dnes zobudila o 6:05, tiez ziadna slava, do 7:00 sme este polezali ale uz dlhsie sa s nou nedalo, valala sa po mne, kopala ma z kazdej strany. 😲 Po polnoci som ju az prelozila k nam, moc dobre sa my nespalo, lebo lezala krizom cezomna. Skusila som ju prelozit nazad do postielky, ale ani som ju nestihla zakryt uz sedela a stverala sa von. 😉 😵

prchalka
autor
2. lis 2010

Dobré ráno,
u nás vstávačka zase 22.40 🙄 asi se už nové postýlky nabažila. Takže šla s MM a spalo se celou noc, teď už v noci nekašle! Vstávala kolem 6.10, to jde a pak jsme se ještě asi 20 min válely.
Tak mě napadlo, když jste s 2letým v nemocnici, dostává taky svoje porce jídla nebo jak to je? Takový ovoce, jogurty, přesnídávky, to asi stejně musíte mít svoje, ne?
@lehna No aspoň víš, že bude poo uspatelný, ale v 5, to je teda brzo 😝
@gina333 Co ten Revalid, bereš poctivě? Já už si snad taky budu muset něco koupit. Ještě jsem koukala včera v časáku na GS Eladen, ale člověk neví, co by si měl z toho množství vybrat. Já chciiiiiii lepší vláskýýýýý 😒
@matova Někdy je člověk fakt bezmocný, i když jsou na to 2, radši nebudu ani vzpomínat 😖

gina333
2. lis 2010

@prchalka : Revalid beriem 3x za den, no zatial zlepsenie nebadam, ze vraj po 3 mesiacoch 😒 je to dost draha zabavka, ja len dufam, ze tie tabletky fakt zaberu. Normalne mam strach ked si idem umyt vlasy kolko my zas ostane v umyvadle. 😲

ined77
2. lis 2010

dobré ránko 🙂 ,
u nás noc jakási promrčená 😒 , ale hlavně...přijel nám tu v 6.30 jeřáb a už makají 😖 ...tak už mi asi skončily klidné poo 😝 .
no uvidíme 😉 .
jinak všem krásné ránko 🙂 .
jdeme pustit mašinku tomáše 🙂 😎

lehna
2. lis 2010

@prchalka - to je sice pravda,že bude uspatelný, včera vytuhl 11.45. ,tak dneska to vidím taky tak. pak je zas večer v 7 už úplně KO,tak chodí spát o 20minut dřív než chodil. Doufám,že je to jen otázka pár dní a zase si ten spánek prodlouží, jinak mě klepne 😝

lehna
2. lis 2010

máme pěkně uřvané dopolko, asi půjde spát tak za hodinu 😖

sherry28
2. lis 2010

ahojky 🙂
nějak jsem nestíhala 😅
@prchalka no vydržel horko těžko, byl protivný až na zabití 😀 a šel spát kolem půl osmé nového času, takže docela dlouho 😎 ale jinak o spaní nechtěl ani slyšet i když nohy sotva vlekl 😀

jo, co se týká zoubků,Luky měl až 40,5°C(byl na vyšetření a zjistilo se, že zuby)lezlo mu jich, ale šest najednou(trojky a pětky ty poslední)

co se týká teploměrů, tak digitální jsou spolehlivé pokud je teplota, jinak ukazují co chtějí, pokud není teplota(a kontrolovat baterky)a nejspolehlivější jsou čelní teploměry(mají odchylku 0,1°C), ale stojí kolem 2.000,-, u ušních se musí zase odečítat, ale s těmi čelními se musí umět měřit 🙂 dostala jsem v porodce přednášku 😉 jinak pak si ještě můžete koupit v lékárně klasický skleněný, ale není tam už rtuť, ale snad líh nebo co 😕 stojí kolem 50,-

@ined krásné bříško, žádný pupendo 😵 😉 a růžové se neboj, myslím, 🙂 že ta holčička tam je na 99,9% i podle bříška 😉

sherry28
2. lis 2010

@lehna zatím nám balíček nepřišel 😕 ale tak snad dnes, on jak byl svátek, tak je to zpžděný asi 😉

sherry28
2. lis 2010

tak teď už letím nás šikovat, ať jsme na půl dvanáctou před školou😉je mi líto Eliho nesnáší autosedačku 😢 🙄

lehna
2. lis 2010

@sherry28 - fakt ne? a já myslela,že už ti dojde. Já čekám na botky pro Pipa od úterý ☹

lehna
2. lis 2010

@sherry28 - tak jsem jukla na č.balíčku z podacího lístku a píšou, že je to k tobě přepravováno 😵

Zásilka podána dne 27.10.2010 na poště 725 26 - Ostrava 26.
Zásilka přepravována k dodací poště.
Zásilka připravována na dodací poště 285 04 - Uhlířské Janovice k doručení.
Zásilka doručována dne 02.11.2010 poštou 285 04 - Uhlířské Janovice.