Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
3. pro 2010

dobré ráno,

včera nešel skoro net. Ono jak se zhorší počasí,tak to stojí za prd.
ale Štěpi si pospal včera do 8h!. ne že by spal v kuse celou noc takhle,ale probudil se v 4.45, chtěl mlíko, pak na mě 5.10 volal, tak jsem si ho vzala k sobě, skoro hned usnul a spal do těch 8.

dneska spal taky celou noc, volal 4.15, pak v 5.10, tak zas ke mě,ale moc už si nepospal.

Já včera byla na koncert Tomáš Klus a Jana Kirschner. bylo to docela fajn, Klus mě teda nenadchl, jako písničky nemá tak nějak špatné,ale ty jeho kecy. dost trapné a dělal ze sebe takového blbce, až to někdy přeháněl.
Kirschnerka byla fajn, na to, že v březnu má termín porodu, tak docela na podiu pařila 🙂

prchalka
autor
3. pro 2010

Dobré ráno, dneska lepší. Byli jsme tam myslím 2x a spala do 7.10 😕 i když někdy ve 4.15 říkala, že už nechce sípat 😅 🙄 Dokonce včera večer před koupáním začla něco vykašlávat, to mi přišlo po tom týdnu jako sen, tak snad už se jí to trochu protrhá!
Sen co si pamatuju - brzo ráno - zdálo se mi o novorozenci, co měl už min. 4 a půl zubu a ostatní jsem viděla! Už mi hrabe 😅 😝
Teď hodně používá frázi: "To je blbý" (když má třeba špatně něco na sobě nebo se jí něco nelíbí, tak tohle ječí) 😅

gina333
3. pro 2010

@lehna : Kirschnerku mam rada aj ja, ma krasne texty a je taka prirodzene krasna. 🙂

@prchalka : teda ty mas sny 😲 vyzera to tak ze to mimco si privolas. 😉

anta
3. pro 2010

Ahoj holčinky, dnes se Honzík vzbudil v šest, ale nechala jsem ho v postýlce do půl sedmý. Dopoledne půjdeme na boby a odpoledne do kočárku, i kdybych se měla strhnout, je mi to vážně už jedno. Chci, aby se Honzík prospal, taky si mi stěžoval, že už ho bolí hlava, ani se mu nedivím, má to z toho nevyspání 😒

anta
3. pro 2010

Tak jsem vymyslela vynález století, na přední kolečka kočárku jsem přidělala takovou tu stříbrnou karimatku, pokud to pojede bez problémů, tak si to nechám patentovat 🙂

gina333
3. pro 2010

@anta : nas kocik sa v snehu absolutne neda tlacit, ma male kolesa, clovek sa do toho boji opriet aby sa nezlomili. Ale nevadi, Sophi spinka aj v vnutri, a poo ked pojdem von aj tak bude iba behat. 😉

Bola som s Nati u dokiny, tak to bola crevna viroza, teraz je toho moc vsade, ale uz je jej lepsie, zjedla aj rozok, dala som jej aj polievku a uvarila som kuracie prsia nech papa, ved uz od hladu chudatko nevidi. 😲 U nas neprestava snezit, ale aspon so svokrou pojdem na jarmok, este nemam kupeneho mikulasa tak aspon pokupim sladkosti. 🙂 Sophi spinka, Nati je na pocitaci, MM tiez, esteze mame kazdy svoj. 😵

hancazivocich
3. pro 2010

U nás poletuje, ale dopo byla vánice..

@anta - my byly s kočárkem naposledy před několika týdny, pěšákujem nebo sáňkujem.. Ale vymyslela jsem taky něco dobrýho. Já táhnu sáně, za ně připřahnem přezkou na šňůře klíče a k tomu kámošky kočár... Něco jako - Honza jede, nemá koně, Honza jede, táhne za ně.. 😀

hancazivocich
3. pro 2010

docela solidní rasovina, připadáme se jak dvě pubošky, co se ve sněhové vánici zmítají smíchy. Protože naše ,,zlepšováky" berou lidem dech..
Např - naše dítě nesnáší sníh v ksichtíku, tudíž zabavilo kámošce deštník a borka sedí na sáňkách pod deštníkem nebo pod pláštěnou od kočárku 😅 😀 😀 A nebo ji posadím naopak - na maminku sněžit může, že? 😝 😀

ined77
3. pro 2010

čauky 😅 ,
u nás se dnes nespinká 😝 .dopol mi matýnek vytuhnul venku v kočárku a doma teď nezabral 😖 .zato noc byla hrozná...ukňouraná až děs a asi začíná kašlat ☹.
půl hodinky jsem to zkoušela, ale už na to kašlu 😒 .
dopolko jsme byli v kroužku, byxl tam dnes opět mikuláš, takže paráda 🙂 .
ale teda cesty a chodníky děs...z kočárku jsem nadřená jak cosi a pořád sněží.
tak teda dnes už nic...snad zítra 😅 .
tak se mějte všichni moc pěkně, pááááá

anta
3. pro 2010

@gina333 - no ten náš se taky nedá vůbec právě vozit, jinak by kluk ty tři minulé dny spal, že? Proto jsem vymyslela ten "zlepšovák" tedy aspoň doufám, že to je zlepšovák 😉

gina333
3. pro 2010

@anta : no drzim ti palce aby to vyslo. 🙂

@hancazivocich : Sophi ta reve ako tur ked jej snezi do tvare, ale hlavu dole by nedala ani za svet. Vcera sa jej sneh dostal du rukavic, no pistala ako keby tam mala pijavicu. 😉

@ined77 : tak to dobojujte do vecera, hlavne v zdravi. 😵

anta
3. pro 2010

@gina333 - díky, sama jsem zvědavá, vezu si s sebou raději nůžky, kdyby to nešlo, tak to vyhodím 😀 😀 😀

anta
3. pro 2010

@hancazivocich - holka já vzbuzuji pozornost i bez zlepšováků, lidi fakt tak divně čuměj, nevím proč. Asi nevypadám zrale 😀 😀 😀 Asi si říkají, že taková školačka a má už dítě 😀 😀 😀

katzi
3. pro 2010

ahojky,

tak jsme po o vytuhly obě 😅 Noc stála totiž za prd 😝 Taky tady zas sněží - nevím co budem dělat odpol. Adeli taky řve, když jí sněží do ksichtíku, do města se jet nedá, počítám,že zas bude všechno ucpaný....Tak nějak budem bojovat celý den asi doma.

anta, hancazivoch: taky bych se asi smála, kdybych vás někde v terénu potkala - sněžný pluh, dítě pod deštníkem..... 😀 😀 😀

ined: tak úspěšně bojujte a snad padne Matýnek rychle a brzo večer.

prchalko:snad se u vás blýská na lepší časy s tím kašlem

gino:jarmark závidím, to budete mít fajn. Tady jsou na náměstí taky vánoční trhy, až nebude sněžit tak tam některý den taky vyrazím 😵 To je dobře,že Nati už má zase chuť k jídlu.

anta
3. pro 2010

Tak holčinky, dítě spííííííííííííííííííííí, klouzačky na kolech vcelku dobrý, jen jsem zjistila, že na kolečkách je to přece jen lepšejší 😀 😀 😀

prchalka
autor
3. pro 2010

Tak u nás se spalo 1.45! Dneska jsem volala mudře, že ani po týdnu moc nevykašlává, jen sem tam, že se něco málo povede, tak jestli zkusit něco jiného, ale poradila jen to, co už týden s obměnami dělám, takže to necháme přes víkend a uvidíme.
Mucosolvan jí zatím dusí. Mudra mi k tomu řekla, že by asi snesla líp menší dávku než obvyklou 2,5ml.. tak nevím!
Já myslím, že i ten Stoptussin rozpouští hleny a usnadňuje vykašlávání, ne? Aspoň tak jsem to pochopila z příbaláku, tak snad prro ni dělám vše dobře 😕
@anta Mně by zajímalo, jak to vypadalo olepené??? On ti pak usne v kočáru a dál spí i když se vrátíš domů nebo musíš jezdit?
Holky, jaké máte dětské zimní botky - pro ty větší postavy - jako jsme my? Jedny náhradní Essi doma mám, ale měla je 2x a má odřenou patu, takže to půjde nosit tak do krámu nebo auta, ale ne na chození. Chci pohodlný a prostorný (něco jako sněhulky) a nevím, kde shánět ☹ Moc se mi nechce obrážet obchod za obchodem s dítětem, který má amok ze zkoušení bot v krámě - navíc v jejím stavu a z auta do auta.. nééééé 🙄

anta
3. pro 2010

@prchalka - ustřihla jsem takové kousky, aby to omotalo ta obě kolečka aspoň z poloviny a přilepila to kobercovkou 😀 Nene, sotva Honzík usne, tak hned jedu domů, aby spal v teple, ale je tedy stále v kočáře a spinká, umístěn do jeho dětského pokoje 🙂

prchalka
autor
3. pro 2010

Tak už máme doma zvlhčovač a mlžíme... 😕
Čorí dostala fakt pestrýho mikuláše (mám to vyfoceno, tak zítra se podělím), k véče jsme si udělali pizzu 😉
Dobrou 😔

gina333
3. pro 2010

@anta : super, kocik zabral, mala si to odotit, ako ten tvoj zlepsovak vyzera, nech to vidime aj my. 🙂

@prchalka : tesim sa na fotky. 🙂

Ja som poo bola na jarmoku so svokrou. Mala bola doma s MM, lebo snezilo tak by sa na jarmoku asi stratila. Ale som nakupila Mikulasa pre deti aj pre MM, zajtra chcem vytiahnut sanky uvidim ci si to Sophi este z vlanajsieho roku pamata. 😉 Strasne rada chodi po snehu, cim vyssi tym lepsie, taka mala gulka je to. 😵 😵 v bielej perine. Najviac jej neide do halvicky, ze nevidi travu 😀 vsade hlada kde travicka vykukne. 🙂 A na Jeziska sa uz teraz tesi, ked niekto k nam zaklope uteka otvorit, a krici, ze Jezisko uz ide. 🙂 🙂 🙂 Uz sa tesim na Vianoce. 😵 😵 😵 zaspinkala, idem k Nati.

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

hancazivocich
4. pro 2010

Dobré ráno,

@prchalka - my máme tuhle značku - http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22310037&tab=7 - větší číslo, ale světlejší. I nám byly doporučené, přímo v obchodě, že jsou vhodné pro vysoký nárt a tlustou nožičku. Tuším šířka G - a má to jak bačkůrky 😅
Pak máme jedny - slam text nebo jak se to tento.. Normálně z boku zip, zepředu tkaničky - vypadají ,,hadrově", ale po impregnaci fakt drží..
A ještě jedny - od toho pána ze sekáče - semišky se zavazováním skoro do špičky a s kožíškem.. Máme boty 25 - 26. 26 počítám, že bude sedět koncem zimy..

Katzi - ono i o to jde - na chvíli se vrátit do dětských let. A s těma špuntama za zadkem je to i takový ,,legální". Znáš to - otrávený dítě se šťourá nohou ve sněhu a nadšení rodiče staví sněhuláka a dítko mají jako alibi 😀 😀

hancazivocich
4. pro 2010

@prchalka - jinak já ty boty prostě musím vidět - to už většinou poznám, jestli ano nebo ne - pokud mají nízkou špičku, šněrování končí kus nad kotníčkem, tak nee.. Ani nezkoušíme..

prchalka
autor
4. pro 2010

Dobré ráno,
noc s tím zvlhčovačem - katastrofa, nechápu to! 🙄 ☹ ☹
Kašlala prostě pořád, napůl byla stále vzhůru no a já samozřejmě taky. O půl 2 do toho ještě bobeš a pak už jsem se k ní přestěhovala úplně.
Já se teda nedivím, že jí to zase dráždilo, ze začátku se i mně dýchalo fajn, ale tak po hodině mi začal vadit suchý knedlík v krku, to bylo fakt nepříjemný 😕 😕 😕 Proč ty jo?!?!?! Takže dneska ho fakt nepoužijem, radši ☹ 😠
A dnes tu máme nějakých -17 😢

hancazivocich
4. pro 2010

@prchalka - člověče, já vím, že u nás to bylo tak nějak podobně - zvlhčovač šel z bytu, ptala jsem se na to mámy. Prej jsem ho strašně špatně snášela a nedalo se u toho spát..Ale bylo to v době, kdy jsem byla v první třídě, tak jsem myslela, že od tý doby se to změnilo...

gina333
4. pro 2010

dobre rano 🙂

@prchalka : u vas sa to akosi nezlepsuje 😒 ja so zvlhcovacom skusenost nemam, pri Natalke som davala iba mokry uterak na radiator ked sme mali suchy vzduch v izbe.

Sophi spinkala dobre, iba ten ranny budicek o 6:00 my vadi, ale hlavne ze v noci dobre spi. 😉 Vonku je strasne vela snehu, celu noc snezilo, aj je poriadna zima.

anta
4. pro 2010

@prchalka - napadlo mě, jestli by jí třeba nepomohla alpa do nějaké misky k topení, ale to nevím, aby jí to nedráždilo, achjo, holka, to je na pytel ☹
Vyhnala jsem chlapy ven, ale doufám, že se vrátí co nejdřív, je tam fakt hodně velká zima, tak nechci, aby nastydli 😉

katkabg
4. pro 2010

ajojte maminky...tak konecne mozem aj ja uz pisat...ako sa mate???no my uz celkom dobre 😝 mala tu lieta ako sarkan a ja idem varit...teda vam zavidim tolko snehu...tu bolo do vcera 20 stupnov potom dosla silna burka a dnes je len 7 stupnov a prsi...ale po snehu ani chyru ani slichu 😖 tak asi az na slovensku uvidi katka prvy sneh...letime 21.12.tak sa tesujeme mamina slubila ze narobi huspeninku a tu ja velmi lubim...hlavne sa tesim na tu rodiinu pohodu s najblyzsimi..skoda ze moj m nebude snami ale tak on bude ties tu sbratom a tak....este aj do prace musi chodit...tak aspon dojde na ine myslienky a nebude mysliet na rodicov...tesim sa na vianoce a vy???

gina333
4. pro 2010

@katkabg : ahoj, tolko som na teba myslela ako to zvladas. 😨 U nas je dnes krasne pocasie, svieti slnko, vsetko je uplne biele. 🙂 Vianocnu naladu uz mam davno, este my chyba zopar darcekov, nastastie obchody su plne tovaru. 😵 My sme na Vianoce tiez bez Tatka, musi do roboty, ale sme u svokry, je tam aj svagrina s detmi, takze kazdy rok mame take spolocne Vianoce. 😵 😵 😵 je to uplne super.

sherry28
4. pro 2010

ahojky 🙂
@my čekáme na tyhle botičky, každým dnem by měly dorazit http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=39613852 doufám, že mu budou, máme taky vysokej nárt, přinejhorším vrátím 😉 teď nesmí 14 dní ven, tak se to hodí

katkabg
4. pro 2010

@gina333 ajoooj tak uz sa to celkom zvladnut ale tak je to este cerstve...ale tak mame obrovsky poklad pri sebe...katusku...a coskoro ideme k nasim tak to budu krasne vianoceeeeee...konecne dojdem na ine myslienky...hrozne mi chyba moja svokra...bola mi ako priatelka ved mala len 45 rokov...plna zivota...nepochopitelne....ale treba ist v pred inak by sa clovek znicil...tesim sa ze aj u vas budu krasne vianoce