Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
11. pro 2010

Ahojky v rychlosti zdravím 🙂
teď tu máme dědu a v neděli přijede babička (mamka) opět na týden 🙂 má mrznout a padat sníh a Mára ještě není vyloupanej z neštovic, už se mu nové nedělají, akorát tyhle ještě nejsou úplně O.K. teprve zasychají
😉 doufám, že nebude nějak poznamenanej 😕 , tak ho nebudu muset tahat sebou

@hancazivocich teprve se uvidí jestli jizvičky nezůstanou 😒

@prchalka tak botičky mi paní dávno poslala jen pošta to někde zabrzdila 😅 , v hledaných zásilkách píšou, že je to dopravováno k naší poště, tak snad během příštího týdne už je bude mít 😕 stejně teď nemůže ven, ale jak chudáček kouká za oknem na Lukyho jak staví ze sněhu zvířata a vozí se na sáňkách(babička venčí 😀 )

házím fotky neštovičníků

katkabg
11. pro 2010

😀 dnes hrozne malo casu,ale do temy co dnes varite som teraz dala recep na super bulharske jedlo tak vyskusajte...je to mnami mnamky 😀 krasnu noc...my sme zaspali o 20 00,tak padam aj jaaaaaaaaa 😔

gina333
11. pro 2010

@katkabg : recept som pozrela, znie to dobre. 🙂

@sherry28 : bodkovanu fotku mam aj ja, Natalku sme tiez vyfotili. 😵

U nas je strasne vela snehu, den noc snezi a neprestava. Tesim sa z toho, Sophi este viac. 🙂 🙂 Krstiny dopadli dobre, len v kostole bola strasna zima 😲 ale u svokry sme si naliali potom vinko a hned nam bolo teplejsie. Sophi uz spinka, idem k TV.

Prajem pekny vecer. 😔 😔

katkabg
12. pro 2010

bre ranko....ja som hore uz od 6 00,mala este haja aj napriek tomu ze vcera zaspala o 19:50 😅 no uz to viem ze ona je spachtos po tatovi 😀 tak si hovorim ze konecne sem napisem prva 😎 dnes chcem varit bravcovy perkelt s kolienkami,len neviem ako.Ja viem len kuraci 😕 tak skusim mrk na nete 😉
@gina333 recept je veeeeeeeeeeelmi chutny 😝

gina333
12. pro 2010

dobre rano 🙂

Sophi je hore od 6:45, aj noc bola dobra tak sme vyspate. MM a Natali este spia, to len my dve buntosime. 😵 A je pekna kosa. 😉

katkabg
12. pro 2010

@gina333 hej ?aj u nas je kosa bolo v noci hadam -10...boli casi ked som tu zazila v zime -32 stupnov a v lete +42 😝

gina333
12. pro 2010

@katkabg : to su riadne vykyvy 😲 na buduci tyzden aj tu hlasia -20 stupnov tak sa mame naco tesie, ale aspon sa sneh do Vianoc udrzi. 😵

katkabg
12. pro 2010

@gina333 tak tomu ver ved ti vravim ze pred 4 dnami sme tu mali presne cez den 21 stupnov a vecer dosiel vietor teda uz vychrica s rycj=hlostou 122 km za hodiny a studeny vetrisko znizil teplotu z 21 na ubohe 2 stupne...a teraz mame stale len pod nulou...ta vychrica niekde strhavala strechy zastavky stromy vytrhala...aj sa blyzkalo niekde aj snezilo...niekde krupy padali...no sibe tomu...ty nievies ako urobit perkelt bravcovy s kolienkami?

gina333
12. pro 2010

@katkabg : a zabudla som napisat, ze stale velmi husto snezi. 😝 Bravcovy perkelt robim tak ako kuraci len dlhsie. 😉 Ale ked chces varti domace dobroty tak na FB si daj Irenkine dobrotky, je to stara pani ktora vari neskutocne dobre jedla, ja uz som od nej vyskusala kadeco a poviem ti, ze sme sa vzdy oblizovali. 😉

prchalka
autor
12. pro 2010

Dobré ráno,
u nás teda včera sněžilo a to jsme jeli ještě k našim do podhůří, na cestě před náma udělala jedna ženská hodiny, takže jsme do ní mohli vrazit jak my, tak protijedoucí, okamžitě se dostala do protisměru - no hroznej zážitek!! Nebylo prohrnuto, byla to prostě jízda sněhem 😖 Dneska už jsou silnice čisté, je nad nulou.
Noc - po usnutí stále tak hodinu kašle, ale už je to o dost lepší, už jí to tolik nedáví a ani se nevzbudí, aby mě volala. Dneska spala až do 4h v klidu a pak ještě do 7! 😉 No ale nejásám předčasně, bůhví, jak to bude po dobrání atb 😕

katkabg
12. pro 2010

@gina333 idem na vec 😝 ty tusim chces aby som sa aj oblyzovala,len hacik je v tom ze tu niektore slovenske veci nemaju 🙄 ale nevadi niak to poriesim...a ten perkelt robis so smotanou ci??? tak a unas zima jak slak a pece slnko

katkabg
12. pro 2010

@prchalka ahoj prchy 🙂 pocuj a pjeco tvoja malinka tolko kasle,doktorka este nezistila co to moze byt?

gina333
12. pro 2010

@katkabg : ked robim perkelt z bravcoveho masa tak bez smotany, bud s lecom a knedlou alebo s kolienkami. 😉

@prchalka : ja mam tiez hrozny strach v zime na aute, ked vidim ake su tie cesty, MM uz coskoro tiez pojde prec, tak sa uz dopredu strachujem. 😲

anta
12. pro 2010

Ahoj holčinky, já vařím dnes kuře na paprice, včera se mi podařilo sehnat masíčko v akci a je ho dost, tak si pochutnáme všichni i zítra. Mám dojem, že dostanu k vánocům šicí stroj, to by bylo moc fajn, protože vše šiji v ruce, ne že bych neuměla, to umím, ale myslím si, že takový šicí stroj by byl velkým pomocníkem pro takovýho domácího sysla jako jsem já 😀 😀 😀 Včera byl mm v hospodě a dneska mi přijde takový přešlý, čím to asi bude? 😀 😀 😀 Má smůlu, nechala jsem mu dítě na krku, ať si ho užije pořádně, no už ho ráno zdržkoval (malý manžela 😀 😀 😀 )

ined77
12. pro 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc fajn, budík ale už tak v 6.30 😝 ...bylo maminko šátat a strčil mi budík až pod nos...prý moc hodin 🙄 😀 .
kluci jsou ještě venku, já peru, vařím, uklízela jsem a na odpolko mám kupu žehlení 😝 .
včera jsme zdárně napekly, takže jedno máme z krku 🙂 ...ve středu max ve čtvrtek jdu na dárky a musím to mít už vše..jsem se usnesla 😀 .
no jdu ještě pohlídat oběd ať to ještě nakonec nepřipálím a po o snad pááá 🙂 .

neděle neneděle, i dnes nám tu vrtají 😒 ...jo a mě bolí asi zub 😕 ..teda bolí mě tvář a levý spánek, ale nejsem si vědoma, že bych obdržela nějakou perdu 😕 ...tak snad to přejde ☹ .zuby néééééé 😔 .

gina333
12. pro 2010

@ined77 : drzim palce aby to neboli zuby, fuj to je hnusna bolest. 😒 Ja budem piect buduci tyzden, na darceky idem zajtra so svagrinou, dufam, ze zozeniem vsetko co my este chyba. 😉

@anta : len nech si TM uzije maleho. 😀 Sijaci stroj, tak to je paradny darcek od Jeziska. 🙂

MM siel do mesta, pre Nati uz konecne ma vyhliadnuty notebook tak dufam, ze si ho dnes kupi. Nech mam o jednu starost menej. 🙂 🙂

anta
12. pro 2010

@gina333 - to je tedy super dárek a zaslouží si ho Nati? 🙂 🙂 🙂
@ined77 - zuby jsou pohroma huby, jak říkal Jára Cimrman, je to hnus, tak ať to přejde 😉

lehna
12. pro 2010

ahoj holčiny,

zdravím při neděli, po delší odmlce. Nám zas blbne jaksik net ☹

a pořád mám nějaké návštěvy.

Já ještě nemám napečeno. Sice mám s mamkou objednané cukroví od jedné paní co nám pekla i na svatbu a má hrozně mňam cukrovíčko,ale já vždycky ještě peču linecké,rohlíčky, a pak nějaké nepečené. No tak se na to chystám přes týden.
Včera jsem byli ještě na mikulášské besídce, bylo to fajn, jen Štěpi chtěl pořád domů 😀. ale čertů se nebál, byli milí 🙂, žádné hrůzostrašné masky 🙂.

dneska jsme byli ještě dokoupit pár dárků a snad to máme z krku 🙂

Jo a naše noci, v pátek nic moc, včera katastrofa, byla jsem tam snad 5x, v 4.30 šel ke mě do postele, a už moc nepospal, budík 6.15 a dneska změna jak blázen, spal celou noc a budík až 6.35! No tak se v tom dítěti vyznejte 🙂
a je hrozěn ukecaný, vše opkauje, mluví si sám pro sebe, pořád chce říkat říkanky, je s ním sranda 😵

Mějte se hezky a užívejte neděli 🙂

Včera jsme ještě v chumelenici byli venku na bobech a dneska po sněhu ani památky 😒

hancazivocich
12. pro 2010

Ahoj, jen v rychlosti..

@prchalka - i my se včera vyhnuli nehodě snad o cenťáky.. Je mi zle ještě teď.. Vjížděli jsme do sídliště, z vrchu jel chlápek, zatočil před námi, my vjížděli za ním a on nějak zazmatkoval a strhl to proti nám - jestli se spletl nebo na poslední chvíli rozmyslel... Děsná chvíle - já se lekla, zařvala, ale to už MP stál na brzdě, pak jí zase pustil a coufalo to s námi - přitom ten magor furt k nám.. A začal se rozčilovat a ťukat na hlavu. Tak se MP začal odepínat a otvírat dveře. Ten dotyčný rychle odjel.. Já nevím - jet za námi něco a nemoct kam uhnout.. Nebo kdyby nám to uklouzlo při brždění...

@lehna - naprosto tě chápu, u nás zní celý den a celou noc malý ,,rádio" taky. A když neodpovíme my, tak se baví s plyšákama..
@ined77 - héééč, já už mám něco zabalený... 😀 😀 Včera - když malá spala. Přivezli jsme to i od babí. Troška jemné hysterie a vše najednou jde 😀 😀 😀

hancazivocich
12. pro 2010

A u nás je kuře a rýže z jednoho hrnce.. A MP si dělá čínu - asi mu půjdu ochutnat 😀

ined77
12. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ..téda, taky silniční zážitek 😒 ...no v takovém počasí je lepší asi nechat auto doma.
to se máš, že máš zabaleno 🙂 .ale já si nějak poradím, však je ještě čas.zabalit je to to poslední, to udělám za jeden večer v pohodě, ale dostat se na nákup ☹ ...MM než dojede z práce je dobře 15-15.30 😒 a tento týden bude doma opět jen 2 odpoledne, tak to se blbě vše zařizuje 😒 .
jo to odrážedlo..no jo, ale to je bez přídavných šlapek 😕 .a já to chci rovnou 2v1 😉 .což bude sice dražší, ale ve finále to bude stát pořád míň než teď odrážedlo a v létě třeba malé kolo 😉 .

@lehna 🙂 ...tak to je štěpi šikulka, že se čertů nebojí 🙂 .
a sníh..to samé co u nás..včera závěje a chumelenice a navečer už bylo nad nulou a poprchalo...do rána všude jen bláto a břečka 😖 .však taky dnes přišel domů matýnek jako vodník, vymetl každou kaluž 😔 .
u nás se taky začala říkat konečně nějaká říkanka 😀....kolo kolo mlýnský 😀, to je ovšem konec, pak přijde už bác 😀.

@anta 🙂 ...jj, to je pohroma, hlavně když nemůžeš pomalu nic od bolesti ☹ .už jsem sondovala příbalový leták u ibalginu...v třetím trimestru vůbec 😝 , tak jsem zobla aspoń jeden paralen, ale bolí to dál 😒 .

@gina333 🙂 ...já se modlím aby to zase přešlo 😅 .
ty jo, notebook?to je teda dar to musela být nati hooodně hodná 🙂 .
já chci od ježíška nový fén 🙂 .ten starý už je hrozný 😅 .

@prchalka 🙂 ...ještě že to dopadlo dobře 😨
noc opět super 🙂 .tak hlavně že ty léky zabírají 😉 .

@sherry28 🙂 ..krásné fotečky marůdků 😵 ...chuďátečka 😅 .
jak se tak dívám na elíska, začínám se už fakt těšit na kačku 😵 .i když poslední dobou začínám mít opravdu strach z toho, jak to všechno v podstatě sama zvládnu 😨 ..hlavně to uspávání a tak. děsí mě, že už to se to všechno rychle blíží 😨 😅 .i když zase na druhou stranu se už opravdu těším až budu zase slehnutá 😀 ...s tím bříškem je to pakec 😝 😀 .

no jinak matýnek spinká od 12h....tak se už pomlau začínám chystat, že půjdu brzy za ním..myslím, že vrtat začnou opět jako obvykle 😒 .
tak pro jistotu, všem krásnou neděli 🙂

gina333
12. pro 2010

Nati si zasluzi taky darcek, dobre sa uci, ozaj my vo vsetkom pomaha tak nech je ten Jezislo k nej stedry 🙂 🙂

@hancazivocich : fu az ma zamrazilo ked som to precitala, niektorym by fakt nemali davat vodicak. 😠

Sophi spinka, krasne vonku svieti slniecko, samozrejme snezi ale poo pojdeme von, hadam sa nam podari postavit aj snehulaka. 😀

hancazivocich
12. pro 2010

@gina333 - Proto ho já nemám 😀 😀 Já se na to fakt necítím - kvůli těmhle ,,náhodám". Bojím se, jak bych reagovala v kritický chvíli - jestli bych nevytuhla a tak.. Jako spolujezdi je mi dost zle - v těch situacích a MP taky - to na něm vidím.. Máme na to smůlu, tak nechci pokoušet osud. A s dítkem vzadu..

Sněhuláka? Já chci taky!! A Kikoušek taky - akorát tatínek se nehodlá ztrapňovat! 😠 😠 Pomoc

lehna
12. pro 2010

@ined77 -naštěstí ti čerti byli fakt miloučcí. ale jak mu v neděli udělal čerta můj taťka, tak řval jak tur, držel se mě jak klíště a řval domů 🙂. tak jsme se MM hrozili co bude dělat v tu sobotu,ale nějak si jich nevšímal.
byli tam i různé soutěže pro dětičky, no pro Štěpiho to ještě nebylo,ale velice se mu líbila autodráha, tak jsme strávili nejvíc času 🙂. Tak jsme dneska byli v Globusu a měli tam takovou malou za 200,-,tak jsme ji koupili,že nás to nebude tak štvát když ji rozbije. Byla tam jedna super velká za 1000,-, tak MM říká-tu si koupíme my a budem si jezdit po večerech jak bude Pipa spát 😀.

@hancazivocich -u ná je taky kuře s rýží 🙂. ale stále Pipa nemá Kikču s těma hláškama 😀 😀.


my naštěstí žádnou kolizi s autem neměli,ale kámošku včera na sídlišti trochu porazilo auto. No hrdinka samozřejmě nešla ani na rentgen, jsem z ní nervozní. Pořád tvrdí,že je v pohodě,že ji jen trochu bolí hlava.

@gina333 -tak to si Naty ten notebook zaslouží 🙂

Já dostanu od Ježíška digifotorámeček 🙂, a MM deskovku 🙂

hancazivocich
12. pro 2010

@lehna - to buď ráda a ani ty hlášky nechtěj slyšet - donesla mi panenku, že je poaná, pebalit - a dělala fuj, fuj, blééé.. Umejt pudel 😅 😅 A tak jsme museli vymyslet na rychlo plínu pro panenku - chlap byl mrtvej!

Pak zalištovával kabel od satelitu, stál na židli, Kika si dotáhla do chodby velkou židli, vylezla si na ní, stála vedle něj a říká mu - Tatínku hapáš - pořád dokola. Vzhledem k tomu, že mu to moc nešlo, tak pěnil rychle - musela jsem pomocníka uklidit z dosahu. A čmajzla mu Šoubovák a vrtala mu s ním do Kufžíku 😖 😖 Pak ho šla vrátit a nesla ho hrdě - prej Pomáát tatínkovi a maminkovi 😀 😅

ined77
12. pro 2010

@lehna 🙂 ...matýnkovi stačilo jen čerty vidět, vůbec si ho nevšímali, ale on byl hned na větvi a že ven ven 😀 .
tak když teď už fakt moc zlobí a vzdoruje, volám čertovi a funguje to 😅 .
jj, taky tak vždycky přemýšlím, aby když už něco rozmlátí nebylo aspoň nějak moc drahé 😉 .
u nás se například všem auťákům sundávají gumy 😠 ...a následně přijde vztekání, že auta nejedou...a pořád dokola 🙄 .... 😅
ta kamarádka 😕 ..no neměla by to podceńovat, to se tak bojí doktorů? 😨
digifotorámeček? 😕 ..jak to vypadá? 😅 jsem asi 100 let za opicema 😀
jo a ještě dostanu tlakový hrnec..od babi...MM se prokecl 😀 .ten jsem chtěla, kvůli hovězímu masu třeba atk a vůbec rychlejšímu vaření, i když se ho teda trošku bojím 😅 .musím se v něm naučit 😉 .

@gina333 🙂 ..ale jo, v podstatě nepamatuju, že by jsi někdy psala, že třeba něco nati vyvedla nebo podobně 🙂 .
je vzorná holčinka 🙂 .tak si zaslouží 😵 .

@hancazivocich 🙂 ...právě, mě by mrazilo nejvíc z toho strachu o děti 😢 .
ale u nás se jinak nedá..v létě na ten řidičák vletět musím...stůj co stůj.

u nás se už vrtá, ale matýnek stále nevolá.... 🙂 , ale raději to ťukám 😀 😉 .

lehna
12. pro 2010

@hancazivocich -já se vždycky u taho tak nasměju,jak to tu píšeš ty hlášky 😀.
Štěpi taky tak rád pomáhá, jak naposledy ukradl šrobouvák, tak udělal do zdi krásnou díru 😀

ined77
12. pro 2010

@hancazivocich 🙂 .... 😀
babi včera řekla matýnkovi, že je důležitý jak tři hovínka...a on hned či oínka 🙄 😀 ...ale když chci aby mi řekl jak se jmenuje, řekne maminka 😀 😝 , popř. káka 😅 a na tatínka volá kubíííí 😀 .takže já už raději na MM volám tatínku 😅 .

lehna
12. pro 2010

@ined77 -taky od neděle používáme sem tam čerta 😀
Kámoška se doktorů nebojí,jen pořád tvrdí,že jí nic není, že jel pomalu, spadla na zem, má modřinu na puse, bolí jí ruka a žebra. no pořád do ní hučím. jsem jí psala,že jak zítra k ní přijdu a bude si stěžovat,tak ji naložím do auta a jedem.
Tlakový hrnec je super věc. Na dušené masíčko perfektní. a mamka už v něm dělá i brambory. za 20minut uvaženo a jsou super.
digifotorámeček.je takový rámeček jak fotky,a tam se nahrají fotky z foťáku a ony se tam tak postupně ukazují. kolik fotek tam nahraješ,tak se ti přehrávají,prostě jak v PC v prohlížeči. nemám pořádně doma žádné fotky,tak je budu pokupě v jendm rámečku a budou se obměňovat, a ještě je to i s meteostanicí. tady je odkaz -
http://www.mall.cz/meteostanice/hyundai-wsc-203...

ined77
12. pro 2010

@lehna 🙂 ..no tak zvlášť, když ji to auto trklo do hlavy tak by měla jít 😕 .kámošku kdysi jen takhle trknul trolejbus 😅 , zavazovala si botu, hlavu nějak už v cestě a přijel trajfl no..já to fakt nebyla 😀 a hnedka měla slabý otřes mozku 😨 .
s tím by si holka zahrávat neměla 😒 .
ty jo, ten rámeček...to je bomba! 😵 já chci takýýýý 😀 .

no matýnek už za námi doběhl, spinkal jen hodinku 😝 ..no ale co už stačí, aspoń stihnu udělat více práce 😅 .
tak se loučím a mějte se moc krásně, páááááá 🙂