Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
13. únor 2010

U nás je úplná víchrica,psovi fakt asi fúkalo do huby tak je dnes ticho, zato vietor hrozne hučí, aj sneh poletuje a čo budeme dovečera robiť-netuším. A dnes je tu nejak prázdno 😉
ined: dufam ze aspon este trosku pospi,len ci este zaspi pri tom buchani ☹

ined77
13. únor 2010

u nás spánek nakonec 2.20,jsem ráda,protože to zjevně malůšek potřeboval.
po 1.15 spánku tady začal někdo něco bouchat 😠 ,malý plakal a vůbec nevypadal,že ještě zabere,tak naštěstí 😵 .

matova 🙂 ...tady ten sníh také pořád poletuje 😖 .dnes už budeme doma 🙂 .snad se nám podaří trošku poklidit 😉 .

prchalka
autor
13. únor 2010

Tak jsme doma. Cestou tam spala asi 20 minut a zpátky asi hodinku, ale až tak od 13.45, no tak snad to dneska všechno projde, hlavně večer 😉 Po cestě jsem jí koupila 2 svetříky pod bundošku, nemá ani jeden a mám z nich fakt radost a tatínek se zcvoknul a máme chůvičky po skoro roce a půl 😅 To proto, abychom mohli v klidu koukat dole na ty jeho filmy 😀 Zatím jsem nedočítala, jak to probíhalo tady 😕 A jíst bude až večeři, babička jí nafutrovala na týden dopředu 😝 😝

katzi
13. únor 2010

Matova: jako myšky nejsou ani náhodou. Spíš jako stádo splašenejch koní (hrozně dupou 😠 No ale jsou tam ty malý děcka, takže vím, že s tím ti rodiče nic neudělají.

Ined: tak to je fajn, že válčíte vcelku dobře. Jen tak dál a ještě líp🙂 Tatínek našel cestu domů v 4.30. Ani jsem moc nedržkovala, když slavil ty třicetiny...Dnes teda celej den furt větrám, protože to z něho táhne ještě teď jak z putyky 😝 Různě se tady povaluje, zývá a těší se až uložíme Aduš, že se uloží taky 🙂

Matova: tady taky hrozně fučí. Byli jsme se tak na hoďku vysmradit venku, ale měli jsme toho za chvíli všichni dost.

Prchalka: chůvičky jsou super věc. To se v baráku hodí. Já si je k mamce taky vždycky beru, tam by se mě chudák Aduš jinak nedovolala 🙂

ined77
13. únor 2010

holky,tak u nás byla po spánku nkonec teplotka 38,2.matýnek je totální klíšťátko,takže fakt bez něj ani na krok 😨 😅 .
ale...v 17h spápl kaši,plnu misku,tak jsem moc ráda 🙂 .

katzi 🙂 ...no jo,tak narozky jsou omluva,asi trpí už tak 😝 😀 .to větrání znám,fuj 😀 .

prchalka 🙂 ...svetříčky jsou super,máme 3 opravdu fešácké a pod bundičku super 🙂 .
chůvičky do baráku určitě super 🙂 .mě spíš překvapuje,že jste dokázali v domě fungovat do teď bez nich 😅 .

musím,kňučká

ined77
13. únor 2010

pouštím malému zrovna tipa a tapa a jsem z toho konsternovaná 😀 .to byl můj nej nej nejoblíbenější večerníček 😀 😅 .
matýnka to moc nebere,ale maminka by čučela až do konce dvd😀

katzi 🙂 ..ti sousedi stojí vesměs za h... 😠 ,u nás je to to samé 😖

prchalka
autor
13. únor 2010

matova: Psovi fúkalo do huby 😀 😀
Ježiši, větrání a smrad po tahu - to taky miluju, umejt, vyprat, jinak je to fakt hnus! Pak se ošklíbá, že to smrdí, ale když v tom kalí, tak to mu nevadí 😝 😝
ined: Jsem jí koupila v Tescu klučičí, já jí nějak do růžový nestrojím a oni na ty holky mají vesměs samý sladký barvy a obyč hladký svetřík nemají vůbec.. Takže teď už jsem spokojená!
Ve 3+1 jsme chůvičky nepotřebovali, když byla mimčo a pak jsem to přestala řešit a zvykla jsem si být nejdřív na příjmu a poslední dobou jí hlídat radši vedle v pokoji a už mě vůbec chůvičky nenapadly řešit..

katzi
13. únor 2010

Ined: tip a tap? To snad ani neznám, mám mezery 😅 Já za chvíli budu umět nazpamět Macha a Šebestovou, to teď jede furt u nás 🙂

Prchalka:už se mi ten smrad doma podařilo jakž takž zpacifikovat a přebít 🙂

Holky, tak já se jdu natáhnout k TV (teda po uložení Adélky). Mějte se a hezké sny (třeba o spavých dětech 🙂

gina333
13. únor 2010

Ahojky zeny 🙂
idem sa pochvalit, mam za sebou prvu hodinu Zumby a bolo to super, pri detoch bola svokra, moc sa jej nevidelo, ale nedbam. Ved hodinku za tyzden ich moze postrazit no nie? Sice sa teraz citim ako krkavcia mat, lebo ze vraj mala cly cas chodila ku dveram, mama-mama, ale hadam to o tyzden zopaknem. Uz som ju okupala, dala Vibrucol, dam jej mliecko a hajat. Som zvedava na noc. Drzkajte sa moje mile. 😉 😉 😉

Dnes zase len zobkala, uz ma to vazne stve, este ze ideme v stredu ku dokine na ockovanie, sa jej popytam ci je to vsetko v norme.

prchalka
autor
13. únor 2010

Tak my hodily jeden bobí u babí a 2 doma, ale tomu, co tam pustila těsně před koupáním, se bobí říkat fakt nedá - rychta! 😅 😝 Není se co divit po babiččině zásahu. Teď se nahoře suší, už jí slyším z chůvičky, to je mazec 😅 😅 Pak už asi nebudu, MM má rozdělaný vínko 😅 😔 😔

matova
13. únor 2010

ahojte,
nedalo sa mi nejak otvoriť koníka tak až teraz...do večera sme to nejak s malým a mm dotiahl,
hlásim že sa spí, a želám dobrú noc 😉 😀

prchalka: mne sa tiež nepáči ke´d chalani chodia vyslovene v modrom a dievčatá v ružovej...malý má jeden bordó pulóver a červenú bundičku s kapucňou a veľmi mu to pasuje 😉 aspoň si myslím 😅. vínko máte večer?hmmm 🙂
katzi: stádo divých koní 😖...najlepšie asi budú u vás pracovné dni cez deň a postrachom asi prázdniny 😖
gina:máš za sebou prvú hodinu čoho? rumby?
ined:dobrú nôcku pacientíkovi 😉

gina333
14. únor 2010

Ahojte,
matova zumby nie rumby 😀 To su latino tance spojene s aerobicom, no zacala som cvicit.
prchalka: ako po vinku? 😉 😉 Co sa oblecenia tyka, my nosime vacsinou ruzove veci, take babikovske. Ja sa v tom vyzivam, ved kto si moze same ruzove veci nosit, ked nie babatka? Viem ze take cukrikove veci sa mnohym nepacia, ale moja je v tom ako anjelik. 😵 😵

Takze noc: O 22 a 23 iba plac, nemusela som ju vybrat z postielky. O 24:00 som dala mlieko a zobrala ju k sebe. O 3:00 plac, nosenie na rukach skoro do 4:00 a o 6:10 budicek. Uz to radsej ani nekomentujem. 😒 😒 😒 A to som jej dala Vibrucol.

prchalka
autor
14. únor 2010

Dobré ráno,
u nás noci stále trvají 😉 bez motanic - to je jako sen, nějak tomu stále ještě nemůžu věřit.. 😨 😕 Budíček většinou mezi 12-1h, to už jde a ve 4.30 mlíčko, vstávání 7.15!
Dnes přijdou tcháni na oběd, tak doufám, že jí i pak uspím. Jdu něco dělat, pá 😎

prchalka
autor
14. únor 2010

Ještě k tomu oblečení - já jí strojím spíš jako kluka, nic růžového sama nakupuju, stačí, co dostane od ostatních, pár holčičích věcí taky máme 😀 Takže jeden svetřík je modro-šedo pruhovaný a druhý tm. hnědý a v tom slabý proužek 😉 Hlavně mi šlo ne o barvu, ale o to, aby to byl slabší svetr bez kapucy, když to ještě musíme narvat do bundičky, která není zrovna zimní a v holčičím nic takového stejně neměli 😅

gina333
14. únor 2010

prchalka suprova, noc tisko zavidim, ale velmi ti to prajem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Potes ma, ze sa to polepsilo po Vibrucole, tak velmi chcem aby sa uz aj u nas polepsilo. A co dobreho varis pre svokrusku? 😉 😉 😉

katzi
14. únor 2010

ahojte,

u nás dnes noc na prd ☹ I přes osvědčenou krupici začala už v 22.00, pak zas v 23.00 (to už šla ven z postýlky). Pak zas ve 2.00, jenže to se jí podařilo jaksi úplně se probrat, takže byla vzhůru do 3.00, to jsem dala mlíko, nemohla po něm usnout, ale naštěstí aspoň neřvala, dokonce si sama potichu hospodaříla v postýlce. Usnula někdy po 4h, vstávala v 7.30 - no aspoň že vstávala relativně pozdě.

Prchalko: takže čirá závist. Ale taky ti to přeju 🙂

Gino:taky doufám, že se to za pár dní u nás po tom Viburcolu zlepší.

No a oblečení - my máme docela dost holčičkovskýho (růžová, červená,..).Adélka sama o sobě vypadá trochu jako klučina, navíc nemá moc vlásků, takže jí ty holčičkovský barvy vyloženě svědčí 😀

katzi
14. únor 2010

Jo a s tím vínkem mi Prchalka připomněla, že ted s mužem budu asi pořád v lihu, protože mu po té oslavě zůstalo 5l točenýho vína. Tak přece to nenecháme zkazit, že 😀

ined77
14. únor 2010

ahojky 🙂 ,
noc se celkem dala,asi 3x se probudil s pláčem a kopkal nožkama 😖 .asi ho bolí bříško z těch spolykaných hlenů ☹ .ale jinak spinkal pěkně,bez motanic 🙂 .akorát teda budíček v 6 😔 😝 .
teplotku zatím nemá,tak uvidíme co bude odpolko 😉 .
oblečení...teda růžového mu nic neoblékám 😀 ,ale červených věcí má několik.i kočárek máme červeno-černý 😉 .
čepičku má červenou s modrýma proužkama hodně lidí se ptá jestli je to kluk či holka 😀 ...nevím,mně červená barva na klukovi přijde normální 😉 .navíc mu sluší 😵 .

katzi 🙂 ...jejda,tak noc opravdu nic moc ☹ .
vínko 😀 ...prosím tě,pět litrů je pryč raz dva 😀 😎.
my budeme mít zítra šampíčko,jakože na valentýna,ale nevím co teda večer s tím matýnkovým spaním nespaním 😅 😀 .

prchalka 🙂 ...tak jak ta nálož skončila v nočníku,tak je to super 😅 .
noci máte opravdu fantastické,také trošinku závidím,ale samozřejmě přeji 😵 .

gina 🙂 ...jasně,hodina týdně nic není 😉 .hlavně že tě to bude bavit a odreaguješ se 🙂 .

jdu pomalu chystat obídek,tak potom pááá 🙂

matova
14. únor 2010

ahojte
u nás noc dobrá-hore4x ale zaspal, vstávali sme o 6:15.
dnes mi nieje príliš dobre,cítim sa úplne vyčerpaná hoci malý teraz celkom dobre spáva. je to s ním hrozne všetko intenzívne, vkuse je v pohybe,neposedí,nevydrží,všetko robím vo veľkom chvate a už mám dosť ☹. A myslela som si že je vyčerpaný -zdal sa mi totálne hotový, nechcel obedovať veľmi,len trochu ani piť...krútil sa plakal,a keď mm povedaľ že s ním ide von tak začal nadšenen prikyvovať 😕 takže O 11 sa vybrali von...obed mu už asi nedám,zarobím mlieko...potrebujem sa dobiť,len neviem ako 😒
katzi:želám úprimne zlepšenie nocí 😉. a na zdravie 😀
gina.ahaaaa 😀 zas som , tak aspoň trochu odreagovania 😉
ined:čo si varila? 😉
prchalka. 🙂 dnes zeleninová s krupicou, zemiaky na oleji pod prykrývkou v panvici, tofu na zelenine zovčera.

tak zatiaľ, dúfam že bude uspateľný a nechytí druhý dych 😉

matova
14. únor 2010

ahojte,
tak u nás sa už aj spí 😅
malý po príchode domov spustil obrovský záchvat plaču už som rozmýšľalači sanechce vrátiť... 😕 no ale vybalilasom ho, spravila mlieko (stále plakal) tak som ho vzala rovno do postele. Trochu mlieka tam vypil, potom odo mňa a okamžite zaspal 😕 chudáčik musí byť na padrť, vraj celý čas chodil sám 😉

matova
14. únor 2010

ozaj a chuvičky-to sú tie baby vysielačky? 😕
ani my ich nemáme a možno aj preto sa cez deň malý nenaučil spať v postieľke-ja som ho cez deň brávala od bábätka vždy dole, kde som varila...aby som ho mala na očiach,on si spinkal...až začal spať menej a menej a nakoniec tam už nezaspal vôbec,tak som ho šupla do dole kočíka...zasa spávala tam až raz nevedel zaspať ani tam, len vonku a tak sme sa premiestňovali ďalej a ďale, a kôli psom som ho potom musela chodiť kočíkovať von z dediny (2x dennne) do 1 roka 😝 😀 .

sherry28
14. únor 2010

ahoj ženy: tak jsme včera nikde nebyli ☹ Auto mě nějak neposlouchá a nechtělo jet, tak si aspoň dnes dáme šáňo 😉 Malý teď spí, v noci celkem dobrý, usnul v 8:15hod a probudil se až v 0:30, houpačka a spal do 5:30, zase houpačka a spal do 9:00 😲 místo toho, abych byla odpočinutá, tak jsem nějaká přetažená 😒

dovařila jsme svíčkovou,, tak jdu chlapům nandat 🙂 jinak k oblečkům, líbí se mi, když choděj holky v růžovým, mít holku tak ji nic jiného nedávám 😝 sama mám růžovou ráda 😉

sherry28
14. únor 2010

chtěla jsem napsat ve 20.15hod

prchalka
autor
14. únor 2010

Poo jsme šly až 12.30 - páč když nejsme doma samy a je nějaký rozptýlení, tak se prostě jde dýl, znáte to.. Takže je 14 a ona ještě chrupe 😅 😖 Chůvička ještě ani nepípla!

ined77
14. únor 2010

tak u nás po o spánek 1.40,ale už po 30 min.plakal,tak šel ke mně 😖 .
teplotku nemá,ale je docela protifka a uvztekánek 😠 😅 .máme po svačince a valíme ven,konečně 😅 .

sherry 🙂 ...to jsou asi nějaké erupce na slunci,taky jsem taková vyždímaná 😅 .
a šampíčko si užijte 🙂 .

páááááá 🙂

ined77
14. únor 2010

jo a máme nový móres 😖 ...nechce bryndáček 😠 a pořád si stahuje punčošky 😠 😀.asi mu dám kšandy a bude 😝

sherry28
14. únor 2010

ined77:Díky 🙂

Ženy i vám všem dnes přeji krásnýýýýho Valentýna, ať vás vaše drahý polovičky hýčkají 😀 😉

sherry28
14. únor 2010

Jo ještě jsem zapomněla na velkou novinku 🙂 od včera chodíme bez držení celej den po bytě a dnes ještě víc 😨 vyloženě čekal, až si bude chůzí jstej, vůbec nepadáme 😉 🙂

katzi
14. únor 2010

Tak čtu, že u všech docela fajn noc - až teda na nás 😠 Já chci takýýýýýý ☹ Ale jak píšete, že jste vyždímaný i po dobré noci - to znám, my když spíme delší dobu blbě, tak moje tělo si na to už tak nějak zvykne. A když pak najednou přijde super noc, tak je z toho tak v šoku, že jsem taky úplně mimo..

Matova: děkuji za přání zlepšení. Tobě přeji zase nový příliv energie, třeba přijde s jarem...

Sherry: taky díky za přání Valentýna. My to sice nějak neslavíme,ale tak víno si dáme no (ostatně to si teď budem dávat ještě dlouho každý večer 😀 Vy si užijte šáňo.

Gino: zapomněla jsem napsat, že ta Zumba vypadá zajímavě. Taky bych ráda někam chodila na pohyb - jednak kvůli postavě a taky si vyplavit do těla endorfiny. Jenže teď po těch nocích jaksi nemám sílu 😒 Před těhu jsem chodila na takovej hodně taneční aerobic a bylo to super. Chybí mi to.

prchalka
autor
14. únor 2010

Holky, já taky nejsem kdovíjak vyspaná, taky přejetá, není co závidět 😅 😅 😀 Znáte to!
My měli dnes taky šáňo - tcháni přivezli 😝 😝
A spaly jsme 1.45 v klidu - nad poměry 😉 Už jsme všichni čekali nedočkavě, až chůvička zařve 😀 😀 😀
Venku jsme byli půl hodiny, vyprovodit na bus a fakt stačilo - zamáááá 😝
Achjo, zase týden před námi.. 😝