Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
14. pro 2010

@katkabg - jo, já myslím, že to v jejím věku určitě normální je. Vždyť je ještě malá, takže když spí dvakrát, tak můžeš být v klidu, to se neboj. 😉

anta
14. pro 2010

@katkabg - o Milence vím už dávno, je to strašně smutný. Dočetla jsem se o tom v diskuzi "zemřelo mi dítě", její maminka je zakladatelkou této diskuze na MK. Já bych se osobně zbláznila, vůbec nevím, jak bych to ustála ☹ ☹ I když kluk divočí a já nevím, bůhvíjak mě rozčiluje, tak děkuju tomu nahoře, že tu se mnou je a že nás od začátku jeho narození nepotkaly takovéto hrůzy 😔

katkabg
14. pro 2010

@anta presne aj ja som sa ktomu clanku az teraz dopracovala..velmi velmi silny pribeh a preto sa niekedy pitam ci ten tam hore skutocne existuje 🙄 a dakujem za radu o hajani...no aj u nas sa uz v malej zobudza sem tam certik 😵

katkabg
14. pro 2010

uz sme vzhuuuuru 😀

katkabg
14. pro 2010
https://www.youtube.com/watch?v=p8Dw4avJ51U

na tuto bulharsku pesnicku katka stale trsaaa 😀

katkabg
14. pro 2010
https://www.youtube.com/watch?v=QvpSrLLA8HY

alebo na tuto 😀 he he aspon si vypocujete nieco co cte nikdy nepoculi 😎

prchalka
autor
14. pro 2010

Ahojky,
tak jsme byli ve městě. Měla jsem namířeno na dopravák - vyměnit řidičák (já haha 😀 ) a čorízu pro zimní botky.
No tak to, že jsem zapomněla ten vyplněný formulář doma jsem si vzpomněla v autě 😅 😅 😅 ale botky máme. Měla jsem je v hlavě už dlouho a věděla jsem, že je tam mají. Jsou to prostě sněhule-bakule jen na stažení, znám je z netu, ale bohužel, měli jen červený a já chtěla černý, no co se dá dělat, aspoň nějaký 😉
@katkabg Já ten příběh taky znám, občas jsem nakoukla do té diskuze a četla, abych se vzpamatovala a uvědomila si, co je důležitý a nabrala tam sílu a teda řvala jsem taky ☹

katkabg
14. pro 2010

@prchalka ze z takeho pribehu clovek dostane sili opat bojovat 😅

mmprchalky
14. pro 2010

a na tohle paří Jula

https://www.youtube.com/watch?v=x8p0FzYJpRU

😀

gina333
14. pro 2010

@katkabg : to je strasne smutny pribeh, ja take nikdy nemozem docitat do konca, ale dakujem Bohu, ze mojej rodiny sa to netyka. 😖

@mmprchalky : Cori ma dobry vkus, aspon to tvrdi moj manzel. 😀

Poo sme nakoniec boli dost dlho vonku, bola sice zima ale nefukalo, tak Sophi sa radostou cupitala po snehu. Boli sme na nakupe, zajtra uz musim zacat piect, apon prvu varku pre muza, kedze uz zaciatkom tyzdna zase odchadza. 😒 😝 Sophi uz spinka, idem k mojim milacikom. 🙂 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

anta
14. pro 2010

@katkabg - to sice ano, člověk se modlí k tomu nahoře, aby ho to nepotkalo, ale prožívat to musí být strašně obtížné a těžké a opruz. 😢 😢 😢
Holčinky, mysleme raději na ty naše raubíře a loupežnice, ať zlobí klidně do aleluja, ale ať jsou zdravýýýýýý. 🙂 🙂 🙂
Dobrou noc holčinky a dětičky 🙂 🙂 🙂

sherry28
15. pro 2010

ahojky 🙂
v rychlosti
@prchalka tak botičky jsou doma přišly v pravou chvíli 😉 na punčochu a slabou ponožku(bavlněnou) mu tam nohu dáme, jde tam víc na fest, ale dá se to a moc mu slušej 🙂 během dne hodím fotku

jinak máme hafo sněhu, jsem zvědavá jestli pojede autobus, protože já nevyjedu ani z garáže 😨 babička jde na autobus s Lukym, ale nejspíš se vrátěj 😕 tak zatím

katkabg
15. pro 2010

tak dobre ranko vsetkym...u nas noc janeviem co sa deje...zaspala pekne ale celu noc sa vrtela teda od 2 00 do 3 30 s otvorenymi ocami sem tam plakala a stale sa ploeskala po ustockach,teda nemozu o byt zubky?lebo aj segrina mala toto iste robila ked mala rok a 3 mesiace a stale si udierala pesticku o zubky,teda o dasienka,ja fak neviem ale tak uz som v noci chytala riadne nervy ze co to moze byt 😠 tu napadol sneh...konecneeee 😀 tak zoberem malu na dvor nech si ho trochu uzije 😅 chcem sa vav spitat ake je to jedlo kde sa robi bravcove masko s kyslou uhorkou a varenym vajickom nakrajanaym na stave...ja som to lubila v skolskej jedalni ale nepametam si ako sa to robi...a dnes co myslite varit???jaaaa teda uz fakt neviem.....takze bre ranko vsetkym...u vas je 7 20 u nas uz 8 20 😀

lehna
15. pro 2010

Dobré ránko,

u nás se včera po o nespalo. a to ne že by vstával nšjak pozdě, nějak prostě nechtěl 😲 . za to od 18h byl totálně protivný, unavený, pořád se někde bouchal,ale vydržel do 19 a hned usnul. a spla naštěstí celou noc, budík 5.35h, ale pak už nezabral, jen jsme leželi do 7 🙂

prchalka
autor
15. pro 2010

Dobré ráno,
jéžiš, kdo to tady zase vopruzoval??? 🙄
U nás to buzení se zatím drží - dneska půl 2-2h, uspal tatínek a pak se probrala cca v 5.30 a už nějak nezabrala, tak to bylo jen tak hodinka válení. Paradoxně bych ještě dlouho odpočívala, i když už stejně tak od 4h většinou nespím 😖
Holky, asi to bude znít drsně, ale... i když je to moc těžký, někdy je s**t lepší, než aby dítě zůstalo těžce postižený ☹ Tak to cítím já. I když to se zrovna moc netýká toho, co jste tu rozebíraly, i když bůhví, jak by to s tou malou dopadlo. ☹ Mě na tom mrzí a s**e, že to byla jediná jejich holčička vymodlená ☹ ☹
@sherry28 Jo, zrovna jsem ti ještě chtěla napsat, že mě samozřejmě vaše botičky dál zajímají. No tipla bych si že nám by asi byly těsný nebo nebyly, takže jsem ráda, že jsme koupili ty sněhule. Jaký jsi objednala číslo?

gina333
15. pro 2010

dobre rano 🙂

@sherry28 : snehu je aj u nas hrozne vela, nastastie cesty su udrziavane. 🙂

@katkabg : pastickou do dasien, no to neviem, ale mozu byt zubky, ze ju tie dasienka svrbia. 😉 To jedlo nepoznam, s kyslou uhorkou robievam masko aj ja. Ja dnes varim iba rizoto s kuracim maskom, polievku mam od vcera a idem konecne piect. 😵

Noc celkom ok, nadranom sa trocha viac mrvila, ale som vyspata takze my to nevadi. 🙂

katkabg
15. pro 2010

@gina333 ho tak hadam to budu zuby,ale aj kde hej tak zuby su teda paradne zlo...uf nech uz toto obdobie prejde....jejjj tak ides piect,,,mmmm az sem to ciiiitim 😝
@prchalka ved aj mna mrezelo to ze to bolo ich jedine dievcatko,no su niektore veci velmi nefer 🙄
@lehna hihihi to poznam aj mne niekedy mala spi raz za den a potom vecer uz je unavena a aj mrnci a zaspi mi aj skor...no ona je spachtos po tatovi co sa tyka do neskoreho spania a sa zobudi o 8 00 😕

lehna
15. pro 2010

@katkabg -Štěpi spí už jen jednou za den skoro rok 🙂. jenže včera nespal vůbec 😒 . naštěstí spal celou noc 🙂.
tak dneska spát po obědě půjde,když od 5.30 zas nespí 🙂.
já jsem tak spáč,ale co je Štěpi nemám šanci, on je zas nespáč po tátovi 😀

hancazivocich
15. pro 2010

Dobré ráno,
noc otřes - spala jsem asi dvě hodiny... A stejně vstávala prdelkou napřed.. Mám nějak i celkem dost...

Kika spí jednou denně od nějakých... 14, 15 měsíců, asi... Na roční jsem hlásila, že jednou, pak měla rýmu či co a asi na dva měsíce se vrátilo spaní dvakrát....

Máme dnes kuřecí kousky v sýrové omáčce a těstoviny...

katkabg
15. pro 2010

@lehna hehehe tak u vas je to naopak :D ja neviem my mame posledne 4 noci take divne spanie,asi jednu hodinu v noci stale buntosime,mrncime,plieskame sa,nervozne je, alebo sa chce hrat...uf tesim sa ked uz aj my budeme spat celu noc 😅 noc.O
@hancazivocich mmm.to mas super aj ja uz chcem mala nech ma niaky ten rezim,raz mi spi 2x za den raz mi spi iba raz,potom v noci nespi niekdy sa zobudi a dve hodiny sa chce hrat alebo mrnci 😠 uf uf 😅

gina333
15. pro 2010

Baby pisala som s matovou , vsetkych vas pozdravuje 🙂 chudatko trapi sa, vlastne Julinku trapi reflux, Simonka radsej nekomentuje. 😲 No ma toho vyse hlavy, ale mysli na nas. 😉

anta
15. pro 2010

Ahojky holky, tak jsem z výletu doma, byla jsem si u dr. pro antikoncepci. Je to děs ten sníh, ale dítě trvá na tom, že chce na boby, tak holt půjdeme. 😉

anta
15. pro 2010

@gina333 - také od nás pozdravuj matovou, je mi jí na jednu stranu dost líto, musí to mít hoooodně těžký ☹

gina333
15. pro 2010

@anta : veru, ma to asi z nas najtazsie, pre nu urcite materska nie je dovolenka. 😲

sherry28
15. pro 2010

@prchalka koupila jsem 24, nemá dlouhou nohu, má tak vel.23, ale vzala jsem větší, dneska jsem mu botky obula mnohem líp.- 😉oni o něco povolili, ale přes nárt mu jsou fajn a to jako, že mu málo který boty jsou
🙂 dávám fotky

@gina za oknem mi zima nevadí, mě teda nejvíc vadí to ježdění, nesnáším zimu kvůli jízdě autem, ale léto mám stejně mnohem radši 😉

sherry28
15. pro 2010

*povolily

hancazivocich
15. pro 2010

@sherry28 - krásný, nemají je i ve 42? 😀 😅 😅

hancazivocich
15. pro 2010

@gina333 - Vzpomněla jsem si na ní zrovna včera - jak se má a tak... No, myslela jsem, že se to lepší... Reflux - to trvá dlouho, co?

@prchalka - ty bláho - ty tu máš pořád kontrolu? Cenzuru... Hm... Ti nezávidím. 😕

gina333
15. pro 2010

@sherry28 : paradne botky 🙂 ja mam zimu tiez najradsej doma v teplucku, s poharom vareneho vinka v ruke. 😵 😵

@hancazivocich :u nas reflux trval 7 mesiacov a je to horsie ako ked idu zuby. ☹

Doo som stihla okrem varenia urobit aj kosicky s gastanovym pyre a teraz sa vrhnem na kokosove pusinky. Sophi spinka tak idem do toho. 😵 😵

katzi
15. pro 2010

ahojte,

tak u nás se pořád spí celý noci v kuse, po uložení neodchází z velké postele (večer ani po o), usíná bez protestů sama. Já nechápu, divím se a raduju se 😀 To mám už asi jako dárek k vánocům 😀

@katkabg : ten příběh Milenky znám tady z MK - taky u toho brečím 😢 Ta představa je prostě šílená...Některý věci člověk prostě nikdy nepochopí, proč to tak musí být.

@gina333 : kdybyste byly někdy zas v kontaktu s matovou, tak taky posílám pozdravy. Taky na ni občas myslím,jestli se to tam nějak zlepšuje, nebo ne.