Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katkabg
18. pro 2010

@anta no to teda je hi hi hi 😀 😀 😀 dnes aj tortu ochutna 😀 dufam sa nam podari sfuknut sviecku 😅 😀 😀

katkabg
18. pro 2010

taky mix 😀 😀 😀

anta
18. pro 2010

@katkabg - je to správná šmudlinka, tak hlavně, aby to zdravíčko sloužilo a byli jste všichni spokojení 🙂

lehna
18. pro 2010

Ahoj všem,

naše noc v pohodě. budíček dokonce až 6.10 😵 .

@katkabg -Přejeme Katušce vše nej nej k prvnímu ročku. hlavně zdravíčko 🙂.
moc hezké fotečky 😉

katkabg
18. pro 2010

dakujeme vsetkym zo srdiecka 😅 😅 😅 😀

ined77
18. pro 2010

@katkabg 🙂 ...jééé, všechno nej nej nej, ať je kačenka pořád tak hodńoučká holčička a dělá vám jen samou radost!!! 😵 😵 😵

ined77
18. pro 2010

ahojky 🙂 ,
tak noc u nás celkem šla...kdesi se začal matýnek vztekat a kopat mě 😠 , ale čapla jsem ho pod křídlo, chvilku sice prostestoval ale nakonec usnul.budík asi v 6.30...já se vykulila v 6.50 🙂 (a to doslova 😀 ).
ráno jsme prali 2 pračky, koukali na krtka a jinak si hráli...matýnek nejdřív že ven chce a pak zase že ne..no stejně sněžilo, tak jsem to vzdala a půjdeme až odpolko 😉 .
včera už odpoledne bylo celkem klidné...byli jsme na poště...tam teda chvilku neposeděl a všude musel lézt 😅 (mimochodem těhu rifle super 😵 ....sice malinko větší, ale jinak bezva...kupodivu i délka 😀 , jsou to nexty..to jsem ani nevěděla 😉 ).
pak jsme se stavili u babi a dědy, byla hrozná kosa a venku se nám být nechtělo 😉 .tam teda dostal matýnek jednu na zadek při oblékání...pořád se šprajcoval a vzdoroval a hlavičkou mě bouchal do prsou 😠 , tak jednu prdítkovku slíznul 😝 ,ale doma pak už v pohodě a dnes...víceméně ho musím pochválit...sice měl asi dva pokusy mě vytočit, ale nepovedlo se, tak to vzdal 😉 .
spináme asi od 11.50 🙂 .

ined77
18. pro 2010

@lehna 🙂 ...prý AŽ v 6.10 😀 , ale ne, chápu 😉 .já tohle měla v létě, ty budíčky o páté 😖 .

@katkabg 🙂 ...krásné fotečky 🙂 .
sníh raději ne, děkujeme...stačí i nám 😉 .

katzi 🙂 ...no však jsem ráda, že vcelkuuž nikam nemusím..jako do nějaké vřavy a pod. 😉 .v úterý sice jedeme do zlína na ty vánoční trhy, ale nakonec jsme se domluvili se švagrovou a pojedeme všichni našim autem 🙂 .to je šestimístné, takže se vlezeme akorát 🙂 .matýnek je natěšený jak cosi...on má chudáček z jízdy autem svátek 😅 .

anta 🙂 ..ale jo...já to fakt taky zoušela, ale spíš mi přišlo, že to matýnka ještě víc rozčiluje 😅 .zkoušela jsem i ''batoletštinu'', ale u toho jsem si fakt už připadala jako blázen 😅 😀 .
fotky super 🙂 ...honzík je vyloženě zimomil 😀 .to matýnek je spíš letní typ, jsem zjistila 😀 .

prchalka 🙂 ...jj, u nás najdeš vždy pochopení 😀 .
no taky nevím co to všechno má znamenat..fakt je, že když začal matýnek jančit v roce, že jsem si myslela, že tím dřív ten vzdor budeme mít za sebou 😅 ..no, tak ne no 😅 .
ale myslím že ještě pořád by mohlo být i hůř 😉 .
a co se týče těch povelů...to si zase nějak nenechám..matýnek to taky zkouší..kouká na krtka a na mě...sednout 😀 .tak mu řeknu...maminka musí jít udělat to a to a pak přijdu..to už je zvyklý, u tohodle mi nějak nevzdoruje.maximálně jde se mnou plantat se mi pod nohama 😀 .
mně nejvíc vadí, když nevím proč jančí a není schopný mi to říct 😖 .

sherry 🙂 ...vy jste rodinka jako z romantického filmu 😀 .
ale ne...je moc dobře, že klučíci jsou tak hodní a poslušní 🙂 .taky ony ty pravidla holt asi budou krapet o dost přísnější než třeba u nás...ale to je samozřejmě vyplývající ze situace 😉 .matýnkovi bylo vždy povoleno hodně..ne samozřejmě na co vzpomněl, ale když bylo jen trošku možné vyhovět, tak se mu vyhovělo(pokud se nejednalo o nějakou vyloženě blbost)...no a tady to mám 😝 .ale tím nemyslím, že bych den ze dne nějak přitvrdila...spíš už si to podvědomí samo začíná budovat prostor a čas i pro druhé dítko..asi teda 😅 ...já přece nemůžu jen oblékat dítko které má přes dva roky každý den dohromady skoro hodinu 😨 😉 (počítám i přemlouvání a domlouvání 😒 ).
no třeba ho to zase časem přejde 😅 .

gina333
18. pro 2010

@ined77 : tak Sophi po zadku dostava asi kazdy den 😉 ale ocividne jej to nevadi,asi je uz nato zvyknuta. 😵

U nas sa uz nastastie tiez spi, ale nad nami zase posuvaju nabytok, tak sa len modlim aby ju to nezobudilo. 😒 Idem pozmyvat podlahy, poo est neviem co ideme robit, vonku je zase zima ako v ruskom filme 😲 tak asi zostaneme iba doma.

ined77
18. pro 2010

@gina333 🙂 ..no já to kdysi počítala a u nás to vychází, že lupanec přijde v průměru jednu za tři dny 😀 .ale taky přijde týden, kdy si nevzpomenu, že by jeden den žádný nedostal 😅 .
já na něj spíš zařvu 😔 ..ono ten efekt vyjde nastejno...nula 😀 .
u nás hned po uložení začal někdo mlátit do zdi 😠 ..naštěstí toho brzy nechal 😨
paní učitelka dělá vánoční úklid? 😅
taky nevím co odpoledne...vůbec se mi do té zimy nechce, ale na chvilku budeme muset 😒 .stejně asi skončíme opět u babi na čajík 😀 .aspoň že jsou tak blízko, v té zimě je to celkem výhoda...hlavně teda že matýnek má změnu a já chvilku oddechu 😉 .akorát jak už se tam jeden či dva dny neobjevíme, už se ptají kde že jako jsme? 😅 ...to bude remců v létě 😅

gina333
18. pro 2010

@ined77 : ja tiez chodim k svokre kazde poo, keby sme nesli tak by to asi ani neprezili, ale aspon od Sophi mam chvilku klud ked je u babi. 🙂

lehna
18. pro 2010

@ined77 - u nás jsou budíčky brzy ráno na denním pořádku,kolem té páté. tak jsem ráda,že si to dnes protáhl AŽ do 6.10 😀. a jsem ráda,že tu kámošku tady mám, Natálka je jen o dva měsíce starší jak Pipa,tak je to fajn. Udělají u nás nebo u nich bugr a jde se domů 🙂, ale je aspoň chvíle klidu, pokud se nervou o hračky, čaj apod. 😀

u nás se taky zlobí, někdy je to taky o nervy jako u vás všech 🙂, vzteká se bezdůvodně a když mu nechci něco dát nebo půjčit tak se vzteká ještě víc. uřvanec 🙂, taky za to kolikrát schytá na zadek, no co mě nebude dirigovat přece 🙂.

to my k našim chodíme tak jednou týdně, a k tchánovcům(oběma) tak jednou za 2-3 měsíce 😀. tak aspoň máme tu kámošku, se kterou jsme skoro každý den 🙂

anta
18. pro 2010

Tak to vám holčiny závidím ty babičky za rohem, to my máme prd prd a táhneme to sami 😒

lehna
18. pro 2010

@anta - my máme rodiče nad hlavou a jak jsme psala vidíme je jednou týdne a to tam musím jít taky já. takže v klidu, jsme na tom skoro stejně 😉

prchalka
autor
18. pro 2010

Ahojky,
nedočítám, byli jsme na dopol nákupech jen s MM a mám docela radost. Navzdory našim předsevzetím jsme nějaký dárečky koupili 😅
A teda MM mi koupil bundu z Alpine, takže se docela dost prohnul 😝 a já si vůbec nemohla vybrat asi mezi třema 😖 😖 To byly muka! A pozor - pro čorízo jsem objevila bundičku v Tescu za 195,- Kč a z toho mám snad radost největší, nekupte jí to! Bude taky někdy za holku 🙂 🙂 Barva tmavě malinová. Jo a přidávám snídani batolat 😀

prchalka
autor
18. pro 2010

@katkabg Všechno nej Katince, už je taky batole 😅 😀
Ježiši, vy máte Jacka??!?!?!??!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

anta
18. pro 2010

@prchalka - jů, my měli podobnou, v hnědé, Honzík v ní vypadal jak medvídek. No Čorízo je dobrá značka, že? 😀 😀 😀

ined77
18. pro 2010

@anta 🙂 ..my nejít k nim, tak taky nic...jako že by si třeba matýnka vzali někdy ven nebo tak, to nehrozí 😝 .ale jezdila jsem tam s malým vždycky tak 1x týdně..hlavně kvůli němu, má jen jednu babičku a už jen jednoho dědečka, tak ať si je užije.a teď co jsme na novém je máme přes cestu, bydlí v paneláku naproti.ale zatím žádná změna..když nepřijdeme my, tak nic 😝 😅 .

@lehna 🙂 ...jj, ta kámoška mi taky chybí..my s nima nebyli každý den, ale hodně často a matýnek se dodnes po sylvince ptá 😒 .vidíváme je jen teď v kroužku...ony taky moc ven nechodí v téhle kose, takže třeba se budeme zase více vídat až bude tepleji...i když ...zase jezdit někam ještě s miminkem..no nevím...tak třeba potkáme někoho tady 😉 .
ta zima je teď na prd...venku není ani noha a když, tak je to babička s dítkem 😅 .

@prchalka 🙂 ..tak já si vánoce bez dárků představit neumím... 🙂 ...vždycky se rozjedu až moc, ale zase mám radost, když ostatní mají radost 😀 .
bundička je moc pěkná 😵 .
a co to je za výrobek? 😕 ..jen jsem přelouskala, že tradičně český 😅
jakého jacka má katkabg? 😅 😕 😅

u nás se normálně ještě spinká 😲 ..od 11.50 😅 ..teda po hodince stál matýnek mezi dveřema, tak jsme ho ještě vzala zpět, že aspoń na 20 minutek a on usnul a spí a spí 😅 .jako mě to nevadí, ale už se teda děsím večera 😀 .
jen doufám, že je v pořádku..snad na něj nic neleze 😨 .a u nás sněží a sněží 😨 ...nemuset jít ven, tak my to nevadí, ale takhle 😖 😅 😉 .

ined77
18. pro 2010

@gina333 🙂 ..zvyk je železná košile 😉 .ale je to zase fajn mít se kam zastavit...aspoń se to dítko na chvilku vyjančí na někom jiném 😉 😀 .a matýnek tam chce zatím sám 😉 .tak jasně že až bude zase teplo a pěkně, tak budeme bývat více venku..to je logické, ale jen aby to pak pochopili 😅 .

anta
18. pro 2010

@ined77 - tak co, kdy se ti vzbudilo dítě? Teda, ty máš dobrý nervy, já bych ho takhle dlouho spát nenechala 😀 😀 😀

gina333
18. pro 2010

@prchalka : krasna bundicka. 🙂 A svoju si preco neodfotila, musi byt pekna ked si ju tolko vyberala. 😉

Ja som bola poo este trocha nakupit, kupila som krasnu mikinu pre Nati aj sebe sveter, bol zlacneny z 20 na 8 EUR, no nekup to. 🙂 🙂 🙂 A este baliaci papier, zajtra by som chcela konecne zabalit darceky aby som vedela kolko ich je. 😵 😵 😵 Stihla som aj zumbu, takze spokojne sa mozem na vianoce napchavat. 🙂 🙂 Sophi uz spinka idem sa navecerat a dnes si dame horuci caj s rumom. 😵 😵

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
19. pro 2010

Dobré ráno,
my se probudily ve 23h s brekem, že bobeš, ale nebyl tam. Pak usnula a spala do 5.45.
@ined77 Taky mě zajímá, jak to u vás dopadlo se spaním 😕
@gina333 Bundoška je to tato: www.alpine-shop.cz/bundy/damska-zimni-bunda-alp...
Vybírala jsem ze 4 a chtěla jsem nějakou barevnou (dokonce se mi móóc líbila růžová), ale ostatní byly všechny tak do pasu, chtěla jsem delší. Tohle nebyl muj favorit, v podstatě na posledním místě a nakonec jsem s ní odešla 😅 Ovšem opět je to tmavá barva, což mě mrzí. Ale hodí se mi aspoň k botám a je jak sportovní, tak elegantní 😅 😀

katzi
19. pro 2010

Dobré ránko, u nás se pořád spí fajn, jdu tam tam 1x za noc a vstává kolem 6.30. Jen co jsem tu psala, že Adeli se teď ani moc nevzteká, tak na to pěkně najela. To je tak, když si člověk něco pochválí 🙂

@katkabg : ze zpožděním taky vše nejlepší Katušce k roku, hodně zdravíčka a hodně lásky. Krásná holčička i krásná maminka na nové fotce.

@ined77 : to máte fajn s tou babi poblíž, ale teda té kamarádky se Sylvinku je škoda, že ji teď máte z ruky 😒 Adélka když si nějaký dítě oblíbí, tak se po něm taky pořád ptá - má třeba kamoše Vojtíška, našla podobnýho chlapečka doma v jednom časáku a pořád si s tím chlapečkem jako povídá a chodí mi ho ukazovat, že je to Vojtíšek 🙂

@prchalka : super bundička, taková ńuchňací 🙂 A TM si tě hýčká - bunda z Alpine 🙂

katzi
19. pro 2010

@prchalka : ještě jsem teď kukla na bundu.Tak ta nemá chybu 😵

katkabg
19. pro 2010

dobre ranko vam,tak som si konecne precitala aspon nieco od zaciatku a tak podla prchalky mozem posudit ze katka robi to iste co je corizo robila takze tym padom nam fakt asi idu zubky,asi niake stolicky,kedze nam uz od zaciatku isli skoro zubky mozno aj teraz idu skorej stolicky alebo niake ine,tuto noc som bola si 7 krat hore z tho o 6 00 som dala malej kasu a spala do 8 30 😀 ale tak uz som si niako ako tak zvykla len som chcela vediet pricinu ze preco sa uz nech tak nahle zmenilo to spanie lebo ona spala uplne krasne do 11 mesiacov,no a to ako si kuse palce s dasienkami mi tiez pripada ze to budu fakt niake zadne zubky,nemyslite?Narodeniny boli krasne tak behom dna vam sem dam fotecky.Inak uz sa blyzia vianoce,tesite sa?Ja za 48 hodin letim na slovensko a uz sa neviem dockat,dufam katka bude poslusna ako vzdy 😀

katkabg
19. pro 2010

@katzi dakujeme krasne este raz 😅 😅 😅 no aj za kompliment dakujem 😀 😀 😀

gina333
19. pro 2010

dobre rano 🙂

@prchalka : ta bunda je super, urcite ti v nej bude teplucko. 🙂

@katkabg : verim, ze sa nevies dockat kedy prides na Slovensko. Je tu poriadna zima, tak sa dobre oblecte, ale mozte nam aj trocha tepla priniest. 🙂 🙂

U nas noc fajn, zobudila sa o 6:15, zliezla z postele pre tasku s mojou kozmetikou, ale cestou naspat my pri nohach este schrupla na 30 minut, takze sme z postele vyliezli az po 7.15. 🙂 🙂 Dnes doobedu chcem upiect linecke kolaciky, dufam, ze my to Sophi dovoli. 😉

katkabg
19. pro 2010

@gina333 fuuuuuuuu tak ta asi nepotesim no ani u nas neni extra teplo,snehu mame asi 15 sm,mrzne ale dnes uz davaju 5 stupnov cez den a na dalsie dni do 10,tak hadam sa to roztopi,nechcem cestovat v snehovej kalamite 😝

gina333
19. pro 2010

Sophi spinka, linecke je upecene, vecer ich len ponatieram a bude to. 😵

ined77
19. pro 2010

ahojky 🙂 ,
tak včera jsme byli nakjonec venku asi jen necelou hodinku 😅 .matýnek nejdříve vůbec nechtěl a okolo 16.30, že teda jo, že jdeme 🙄 ..to mám tak ráda, když už se s mířím s tím, že nikam nejdeme..no ale aspoń to bylo bez scén 😅 .
noc celkem ušla..kdesi chytil nějaký vztekanec, tak jsem na něj houkla ať přestane a kupodivu toho během chviličky nechal...chňapla jsem ho pod křídlo a spalo se dál 🙂 .
ráno opět ven nechtěl 😒 ..no ale prát se s ním nehodlám 😝 a přitom tam je dns tak krásně.ale odpolko na 100% jdeme, sama už potřebuju pořádně vyluftovat 😀 .zajedeme busem do billy, nechám ho proběhnout okolo stromečku(hraje i koledy, tak se tam děti pořád drží 🙂 ) a pak se zastavíme k babi a dědovi na čajík a teda hlavně pro autosedačku...zítra mám ráno ko a MM musí vzít matýnka sebou do práce ☹ ...tajně jsem doufala, že by mi ho švagrová na ty 2h pohlídala, když mají děcka už prázdiny, ale prý někam potřebuje zajet 😒 .tak škoda no...hlavně totiž, MM tam bude zítra sám...když pracuje s kolegou, tak má na malého čas, ale takhle...to se vždy bojím aby si někde něco neudělal 😖 .já bych ho i vzala sebou, ale mám zrovna poslední velký utz a to by mi tam asi tak dlouho nevydržel 😒 .

@katkabg 🙂 ..ty jo, už za dva dny?to už bych měla asi cestovní horečku 😀 .

@katzi 🙂 ...jj, škoda to je..i já bych potřeboval aspoň jednou za čas promluvit s někým dospělým 😅 .a matýnkovi to chybí, to je vidět..venku se sám jen se mnou nudí 😒 ..ono taky tam není co velice dělat..jak ho zprvu bobování nadchlo, tak te´d už nechce...netuším proč ☹ .

@anta 🙂 ...vstával nějak okolo 14.30 😅 , ale ještě dobře 20 minut se jen tak válel a bylo vidět, že se mu mooc nechce 😀 .večer sice vypadal živě, ale nakonec to zalomil ve 20.30 a to ještě i tím, že jsem ho musela přebalit...stvořil totiž do plenky oínko 🙄 😀 ....říkal....prdíš...tak se ptám prdíš jo?to je dobře, aspoń tě nebude bolet bříško a pak to začalo zavánět až nějak moc, ale zatloukal to 😀 ....tak mu říkám, že jdu pro plenku a pro ubrousky a on prý počkej, ještě 😀 ...nabízený nočník odmítl, prý je to do plenky lepší 😝 😅 ..tak jsem se ještě dusila smíchy 😀 .

@prchalka 🙂 ..tak o spánku už jsem napsala anta 😉 ....a na bundičku musím ještě kuknout 🙂 .
já si ty odkazy vždy raději nechávám až nakonec, protože se mi kolikrát hryzne pc a je to v kelu 😝 .

@gina333 🙂 ..ty se můžeš zvesela napchávat i kdyby si nehnula ani prstem 😀 .

no jinak všem krásnou zlatou neděli 🙂 .jůůů, ježíšek se blíží..a matýnek se ho bojí 😅 ....povídala jsem mu, že přiletí ježíšek brzy a donese dárky a on začal krčit nosík a tak se pitvořit..to dělává jakože se bojí 😀 .asi je chudáček je dopletený z toho mikuláše a čertů 😀 .tak jsem se snažila do uvést na pravou míru 😅 😉 .