Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
29. pro 2010

@ined77 - no to bude asi začátek, tak zhruba 3,4tý týden teprve. v pondělí budu volat na gyndu.
tak odpočívej, potřebuješ to jako sůl 😉

ined77
29. pro 2010

@lehna 🙂 ..tak to je krásné 😵 .a zle ti není? 😕 budu držet mooc palečky 😵.
já mám radost jak se krásně množíme 😀 ..to si tu budeme ještě dlouho povídat 😀..až se trošku vylížeme z těch počátečních šoků samozřejmě 😀.
no já už přemýšlím, že se zvednu 😅 ..jsem v tomhle fakt hrozná..jen aby mi náhodou něco neuteklo 😝 😀 .

lehna
29. pro 2010

@ined77 - není mi vůbec nic,zatím teda. jen trochu pobolívá břicho,ale to je normální,že? u Štěpiho nebýt těch kontrol u dr., tak jsem taky nevěděla ,že jsem těhu,tak snad to bude taky tak 🙂.
jen seď, kluci přijdou a zas je budeš obskakovat 🙂.

ined77
29. pro 2010

@lehna 🙂 ..jj, to normální je 😉 .no to bys měla super, kdyby to bylo zase stejné.moc ti to přeju 🙂!

no já se aspoň vrhla na fotky 😉 .
tak přihodím pár foteček našeho nového bytečku...ovšem ještě je co vylepšovat 😉 .

je to sice jaksi přeházené, ale myslím, že komentář netřeba..ta herna je matýnkův pokojík 😀

anta
29. pro 2010

@ined77 - juj krásný byteček, díky za exkurzi, vypadá to tam u vás moc pěkně 🙂 . Jo a kapky na kňourání vážně neznám 😀 😀 😀 , jako by vám nestačily ty kapky, co vám dává Matýnek 😅 😅

anta
29. pro 2010

Dnes se Honzík vrátil s mm zvenku a mm povídal, že Honzík viděl plechovku od redbullu, která se v trávě, jakmile ji prý spatřil, tak začal rozvíjet své řečnické schopnosti: "plechovka redbull, zmačkaná a špinavá, nesmí se házet na trávu" 😀 😀 😀

anta
29. pro 2010

Další historka z venčení. MM stál s Honzíkem u nějakého vchodu a byl tam sjezd pro kočárky a onzík se pochopitelně ptal, co to je toto (obvyklá to jeho otázka) a mm říká, že to jsou koleje pro kočárky a Honzík to začal komentovat slovy "koleje, bába tě poleje chacha" 😀 😀 😀

gina333
29. pro 2010

dobry vecer babulky 🙂

@anta : teda tvoj Honzik je hotovy basnik 🙂 🙂

@ined77 : krasny bytik, vidno, ze ste si ho zariadovali s citom. Kupelnu aj ja mam oranzovu, dokonca aj v kuchyni mam oranzove kachlicky. 😵

@lehna : strasne moc ti drzim palce aby sa to potrvdilo, gratulujeeeeeeeeeeeem 😀

Sophi spinka, dnes sme boli poo na prechajde vonku, potom sme sa sli ohriat do obchodaku, dost sme sa tam drzali lebo objavila kutik na hranie, ael aspon sme sa ohriali, u nas je totiz riadna zima aj cez den .8°C. 😉 Idem si naliat horuci punc a sup k TV. 🙂

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gina333
30. pro 2010

dobre rano 🙂

Az teraz som sa sem dostala, varim od rana, Sophi sa krasne hra aj dobre spinkala celu noc, zobudila sa az o 7:10. 😵

anta
30. pro 2010

Ahoj holčinky, tak jsme sami, mm je v práci a je tu nevídaný klídek 😉

prchalka
autor
30. pro 2010

Tak už jsem popadla dech a píšu 😀 😀 To jsem se teda dostala do party aktivních žen 😝 😝 Já říkala, že budu poslední ze všech.. a to ještě za pár let, jestli vůbec 😖
Ale jedno překvápko přeci jen mám. Konečně jsem se dostala do města na výměnu toho ŘP 😅 Říkám paní, že mám i změnu jména a bydliště.... no prostě jsem si nezvládla vyměnit ŘP po svatbě, takže mám asi tak 4 a čtvrt roku zpoždění, narozdíl od 5ti zákonných pracovních dnů 😅 😅 😖 No nic, paní to vzala 😅 Takže zažádáno by bylo, teď pak už jen to odhodlání 🙄
Noc vo ničem, několikrát si sedala, válela se po mně .. 😠
@lehna Obrovská gratulka k takové bleskovce 😅
@ined77 Fajn byteček a jak hezky uklizený 🙂 U nás furt mrdník 😖 🙄

anta
30. pro 2010

To my máme doma pořád uklizeno, jsem šílená 😀 Dítě si řeklo o plínku na kakání a vykakal se v klidu. Jinak měl přes vánoce ještě plínky, aby byl v klidu a od včerejška má zase slipy a i si řekne o WC, což jsem ráda, ale na kakání ještě plínu, což nevadí, jsme v začátcích 🙂

ined77
30. pro 2010

ahojky 🙂 ,
u nás se spinká od 12h 🙂 .budík byl v 7.15 🙂 ...to bude zase návrat do starých kolejí 😝 , MM teď jezdí do práce o hodinu později, tak proto se u nás tak vyspává a taky samozřejmě proto, že matýnek spí také 😉 😀 .
no jinak noc celkem ušla, až na 2h ráno, kdy si matýnek začal stěžovat na bolest (asi) zoubků, ale chtěl namazat dásínka 😕 ...4x 😔 .pak teda jakžtakž usnul, ovšem nalepený na mně a já na kraji postele 😅 .nad ránem mě chytla hrozná křeč do lýtka, kterou se mi teda naštěstí podařilo hned rozchodit, ale i tak 😨 ...lýtko mě bolí do teď ☹ .
jo a ještě jsem se já blbka večer nafutrovala u filmu arašídovýma křupkama a žáha mě pálí do teď 😠 .
kukali jsme na ženy v pokušení, neboť v tv bylo prdlačky 😉 .
takže toliko mojich bolístek 😀 .
jinak dnes celkem fajn...i matýnek je docela v pohodě, byli jsme venku, ráno jsme uklízeli..klasika, ale v poklidu 🙂 .
tak a jdu mu ušmiknout ty zbývající nehétky 😅 ...práce na 3 dny 😀 .

@prchalka 🙂 ..noo, uklizeno zrovna nebylo, uklízeli jsme dnes 😅 .ale je pravda teda, že já nějaké povalování věcí a pod. nesnesu, takže chodím, hartusím a sbírám téměř neustále 😀 .
a děkujeme 🙂 .
jo a moc gratuluji k tomu velkému kroku s řidičákem 🙂 ...pořád jsi lepší než-li já..aspoň ho máš 😀 .

@anta 🙂 ...to je honzík rozený tiskový mluvčí 😀 .
a děkujeme za pochvalu 🙂 .

@gina333 🙂 ...horký punč celkem závidím 🙂 ..hned bych si dala do frňáčku 😀 .
a děkujeme za pochvalu 🙂 ...nakonec z té hrůzy cosi slušného vylezlo, ale ještě je potřeba dodělat spustu věcí..vyměnit dveře, v léte bychom chtěli vyměnit radiátory...ty staré jsou škaredé a hlavně nebezpečné pro prcky...pak na chodbu vestavěné skříně..no prostě, ještě je toho dost, ale na to máme času dost 😉 .
jj, oranžová to je moje 🙂 ...i já chtěla do kuchyně oranž kachličky, ale nakonec jsou tam takové béžové,ale stěna proti lince je taková červeno oranžová...tak jako na fotce jídelního koutku 😉 .
i u nás je zima jak cosi...my byli dopolko venku skoro 1,5h..matýnek v pohodě, ale já celkem trpěla 😀 .

tak a jdu šmikat, snad se ještě vrátím 😅 .

anta
30. pro 2010

@ined77 - no tiskový mluvčí, to on je, s tou plínkou mi udělal radost, říkal "plínku, kakat" a teď dává napít brumíkovi a komentuje to slovy, že to do něj "padá jak Němci do krytu" 😀 😀 😀 Prý to ochutnává (šťávu), aby méďa nepil zkaženou 😀 😀 😀

anta
30. pro 2010

Ráno jsme byli v krámu a byli jsme juknout na morčátka, zastavila se u nás paní a pořád něco povídala a tak jsem jí řekla, že už pomalu půjdeme a říkám Honzíkovi, aby morčátkům řekl nazdar, no a on se otočil na tu paní, zamával jí a řekl "nazdar" 😀 😀 😀 Trošku řeším to, že o sobě mluví jako o holce "vypila, uklidila atd. 😉

soniq
30. pro 2010

Ahoj, omlouvám se, že vám skáču do diskiuze, ale chtěla jsem se zeptat, ten růst zuibů a nespavost, jak jste to řešily, pomáhalo něco? malej už několik měsíců v noci špatně spí, nevím jestli to jsou zuby nebo něco jiného např. špatné sny jestli to je možný. Děkuji za odpovědi 🙂

anta
30. pro 2010

@soniq - nic se neděje, no jak jsme to řešili? Řešili jsme to tak, že když nemohl už spát dlouho, tak jsme dávali tzv. na noc panadol, to má utišující účinky a i dítě lépe spí. Nemyslím si, že Kubík trpěl špatnými sny, pokud ovšem nemá třeba moc zážitků, to pak hlavička těžko zpracovává 🙂 . A nemá třeba hladíka? 😉 Pláče?

anta
30. pro 2010

@soniq - jo a taky trochu pomáhá potírání dásniček nějakým tím gelíčkem, my máme Mundisal, ale je fakt, že to chce ozkoušet, protože na každé dítě platí něco jiného 😉 Ať přes den třeba hryže mrkvičku, to pomáhá, jak to tlačí na dásničky. Jinak co mi pomáhalo bylo vyplakat se přes den z tý únavy 😅 😅 😉

soniq
30. pro 2010

@anta Panadol nemám, mám Nurofen, je to to stejný zhruba? Já jsem mu to zkusila jednou dát když už jsem byla zoufalá a ani ted nevím jestli to pomohlo nebo ee 🙂. Hlad nemá a ani žízeň.Ted trochu pomáhá když ho hladím ale stejnak se pak za hodinu nebo hodinu a půl probudí. Nic mu asi není a pláč to vyloženě není, je to takové zkuhrání nebo nevím jak to mám jinak napsat.

soniq
30. pro 2010

@anta jo, to on chroupe pořád přes den kukuřičnou křupku nebo něco 🙂. Je fakt , že gel na dásničky nemám, jedině zkusit to. Nevíš kolik to asi tak zhruba stojí? Jo, to plakání, to taky někdy dělám 🙂

anta
30. pro 2010

@soniq - no dost to zdražili, stávalo to stovku a teď to stojí 115,- Kč, takže si připrav naditou peněženku 😉 🙂

anta
30. pro 2010

@soniq - nám Nurofen nějak extra nezabíral, právě že máme osvědčený Panadol a ten stojí 85,- Kč, já bych to zkusila být tebou, protože vás čeká ještě dlouhá cesta. Já první zub našla v Honzíkových 7. měsících, bylo to přesně 10. ledna 2009 a doteď ty zuby nemáme komplet 😝 😉

gina333
30. pro 2010

ahojte 🙂

Tie zimne prazdniny my veru daju zabrat 😝 nestiham tak casto sem chodit ako by som chcela. 😵 Sophi poo bola s dedkom na sankach, je to super, lebo sa riadne vonku vyblazni, potom nemam vecer problem s uspavanim. 😵 Zase som si naliala horuci punc, je to najlepsie pitie pre studene zimne vecery. 😉

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

lehna
30. pro 2010

ahojky,

děkuji všem ještě jednou za gratulace, i když to není ještě potvrzené od dr., v pondělí budu volat 😉

INED- moc hezky to máte zařízené 🙂,
u n ás to je jak u PRCHALKY, stále binec. mě to teda nebaví pořád chodit a něco sklízet 😝

GINA- jak děláš punč? Mi děláš úplně chutě 🙂

ANTA- Honzík taky hezky perlí 😀

jinak u nás noc zase celkem v klidu, jen si zas v půl 3 řekl o mlíko a pak vstával 5.40 a už neusnul.
dneska jsme byli ráno ještě v Globusu něco málo pokoupit na zítra a MM mi koupil i nealko šampus 😀. a dělala jsem odpoledne ještě vaječňák, jde u nás na dračku,tak pro sebe samozřejmě bez rumíka 🙂

všem dobrou a klidnou noc 😉

matova
30. pro 2010

lehna: to fakt? 😅 super 😅 , gratulujem, nech je všetko v poriadku 😉
rchalka: ako sa máte, už ste zdraví?
ined: och, to teda asi bude, keď Matýnka ešte tie päťky čakajú 😒 . Ako tak letmo čítam, u vás je vzdor, je to hruza že? šimon ke´d mi takto vyvádza, tak fakt je to na nervy, trošku mi pomáha opakovať po ňom čo strašne chce al. nechce, keď kričí, tak ja tiež s ním viackrát opakujem niéééé, nieéééé, toto niéééé- viackrát po sebe a potom keď zbystrí pozornosť tak začnem namotávať že ale teraz toto musíš a potom ideme tam a tam...niečo čo odpúta pozornosť, čo ho zaujme...no...na nervy - ja už ani neviem či ešte nejaké mám 😅 . Nemáš knihu: Nejšťastnejší batole v okolí - Harvey Karp-tie rady sa mi fakt zdajú dobré, hlavne má dr. aj skúsenosti s tým, no, len kým dočítam bude mať chlapec 16 😀 ...
anta: šimi sa prejavoval od začiatku dosť náročne, vkuse vyžadoval pozornosť...so spaním mal problém odjakživa, všetko ho rušilo...On inak nieje vôbec divoký, je práveže jemný a citlivý a najnovšie bude asi dosť tvrdohlavý 😝 - to je skôr problém-všetko sa ho dotýka, všetko ho zasahuje, hrozne potrebuje pevný režim a pozornosť, vtedy napreduje. Ale teraz pri malej je to chaos, aj s jedením bol a je problém - už nieje čas ho naháňať s lyžičkou, už nám aj schudol chudák 😔 . Len keby on si aspoň povedal čo potrebuje ale on nie...Najhoršie je že on hrozne visí na detailoch a všetko musí byť presne tak ako si zaumieni alebo ako to videl či zažil prvýkrát a keď to nieje tak je záchvat...preto ho prezývam Monk 😀

matova
30. pro 2010

ined: jej, ide z fotiek teplo domova 😵 . maty má krásny koberček a skrinky na hračky má aj šimi podobné 😉
anta: Honzík má pekné poznámky 😀 . U nás sa nerozpráva ale žvatlá, už som sa naučila mu aj rozumieť, cumlíky by mal najradšej aj tri naraz 😝 . Sme pozadu so všetkým 😔 , ale prví so zubami 😀
tak už padám, dobrú noc všetkým 😉
a ako sa má katzi, chodieva sem ešte? 😕
sherry: krásny chlapček, ako pekne rastie 😵

anta
31. pro 2010

Dobré ranko, holčiny. Tak Honzík dnes hudlal až od 5,45 hodin, to teda vydržel dlouho😝 😀 😀 😀

gina333
31. pro 2010

dobre rano 🙂 c

@lehna : punc robim podla tohto receptu, je to jednoduche a strasne dobre: 300g krystaloveho cukru; 500ml vody; 1l vina; 250ml rumu, 6pol.lyzic citronovej stavy; pomaranc alego grapefruit nakrajany na platky; 2 vrecuska caju (napr. jablko-skorica); hrozienka a/alebo ine susene ovocie; nasekane mandle; 2 skoricove tycinky; niekolko klincekov
Cukor nasypeme do vody a prevarime. Prilejeme vino, ale uz nevarime, iba prehrejeme. Pridame skoricove drievka a klinceky. Ponorime vrecuska s cajom a nechame vyluhovat. Pridame pomarance, susene ovocie a mandle a na zaver prilejeme rum. Udrziavame teple

a jedna nealkoholicka verzia pre deti:
jablkovy dzus, skoricove tycinky, klinceky, pripadne aj cukor dame do hrnceka a v mikrovlne zohrejeme 😉)

@anta : Sophi sa dnes zobudila o 7:00, mohla si pospat aj dlhsie ale co uz. 😉

Doo budeme doma, ked sa vyspinka tak svokor jej slubil, ze s nou pojde na sanky, Silvestrovsku veceru si dame u baby a potom prideme domov. Keby som tu uz dnes nebola tak vam prajem veseleho Silvestra. 😵 😵

anta
31. pro 2010

@matova - mě to napadlo, že je citlivý, s takovými dětmi je opravdu třeba nakládat citlivě, no, i když to jednoho občas taky nebaví. Honzík je taky takový cíťa 😉