Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
26. led 2011

@ined77 : este stale my nie je najlepsie, nieco mam so zaludkom. 😠

@anta : usaty snehuliak, tak takeho som este nevidela. 🙂

U nas spanok 1:40, isli sme von trocha sa prejst, na nakup, v DM zase bola vo svojom zivle, ale dalo sa to zvladnut. 😵 U nas tak strasne husto snezi, ze nevidno ani na krok. Tak sme uz doma, pekne v teplucku a cakame na Natali. 🙂

katzi
26. led 2011

@hancazivocich @gina333 @ined77 : děkuju za tipy na dárek, prosurfuju net jestli někde něco z toho najdu

@gina333 : jak se jmenuje to homeo, které vám teď zabírá? Já chci taky 🙂 A přeju ať tě žaludek už nezlobí.

gina333
26. led 2011

@katzi : vola sa to gelsemium sempervirens 15CH. Mozem povedat, ze fakt to zabralo, dava sa to ked je dieta nervozne, nekludne, 5 guliciek ako pri Chamomille. 😉 Mozem jej to davat 4 dni, potom mam volat doktorke, ze ak dalej. Takze zajtra uz jej musim volat. 😵

Sophi spinka, idem k telke, na Markize je Seherezada, normalne ma ta telenovela dostala. 😵 😵

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

prchalka
autor
27. led 2011

Dobré ráno,
víc dneska nestíhám, asi se vypravíme na busíka. Jsme samy až do večera, tatínek přijede tak na koupání, tak abychom měly program, i když teda sněží.. Zatím pá

anta
27. led 2011

Dobré ranko, holčiny. Tak Honzík se nám vrátil s tím vstáváním do starých kolejí, to jest na šestou hodinu, ale dobrý 😉

katzi
27. led 2011

Dobré ráno,

u nás noc děsná 😖 V podstatě jsem celou noc pendlovala mezi ložnicí a Adélčiným pokojíkem 😠 Dokonce si pamatuju i ty časy: poprvé k ní už v 22h, byla jsem tam do 23.30,přesun do ložnice, potom znovu k ní v 0.45 zůstala jsem tam do 2.15, přesun do ložnice, a zpátky k ní v 3.30, zpátky do ložnice hned v 3.35 a v 5.00 jsem ji přesouvala k nám do ložnice 😝 😝 😝 To prostě není normální, spávala teď poslední dobou hezky, tak fakt nevím co jí je 😕

@gina333 : díky za informaci, zkusím to homeo sehnat u nás v lékárně. Kdyby takto spala dlouhobě, tak by mě asi hráblo 😝

prchalka
autor
27. led 2011

Taky jsme vstávaly v 6. Buzení jedno, zato se dobu hrabala, furt chtěla ruku, mačkat mě a sedala si a maminko maminko. Jsem se od ní otočila zády, jinak bych se zcvokla. Pak dala pokoj. Dokonce jsem tam i usula a odcházela za 2,5h. Je mi to sice líto, ale to je to, co na tom všem z celýho srdce nenávidím!! ☹ Plus její hysterie.
V jedom koutku v Albertu se s kamarádem vyblbli, zívá mi tu, tak myslím, že bude dneska rychle zralá na spaní 😉 Ovšem tu zase jezdí bagr 😠

ined77
27. led 2011

ahojky 🙂 ,
tak já včera oběhla tu sociálku..no a bohužel se tomu 4 letému rodičáku nevyhnu 😖 ...no co už.
večerjsem byla utahaná jako pes, matýnek ne a ne zabrat a když už konečně zalomil, bylo určitě dost po 20.30, tak jsem tam zůstala ležet s ním 😝 ...MM měl za to že jsem tam usnula, ale neměla jsem náladu lautr na nic.tak jsem si aspoň poležela..sice jsem nespala bůhví jak dobře, ale aspoň to bylo v poloze ležmo 😀 .
zítra vstávám už před 5.30..na 7.30 musím být v zlíně u dr. na ktg 😝 .jsem zvědavá jestli se už ''něco chystá'' 😕 .malá se i dnes snažila nejspíš prolézt pupkem 😲 😀 ...ale teda bolí to jak cosi 😅 .
jinak dnes jsme nakonec zůstali dopolko doma...uvědomila jsem si, že má dojít ten balík s postýlkou a ostatním 😕 ...ale co myslíte..jasně že nedošel 😖 .
ven matýnek chtěl hned ráno a pak už ne 😠 , pak zase až když se schylovalo k obědu 🙄 , ale četli jsme, malovali a blbli, tak to celkem uběhlo...spinká od 12h 🙂 .
odpoledne budu relaxovat u žehlení a ještě bych chtěla stihnout vytřít, ale uvidíme 😉 .
zítra ráno bude matýnek se švagrovou, ta ho pak vezme sebou do sluníčka, takže nemusí s MM do práce, to jsem ráda, aspoň si tam pěkně pohraje 🙂 .a odpoledne má dojet na návštěvu kámoška se sylvinkou 🙂 , tak nám aspoň pátek pěkně uteče.víkend jsme opět sami 😝 .
včera jsem nakukala matýnka, aby postavili s tatínkem sněhuláka, že jim dám starý hrnec a mrkev na nosík 😎 😀 ...MM se moc nadšeně netvářil, za to matýnek ano 😝 😀 😵 ...pomsta bude sladká 😝 .to jsem zvědavá co vytvoří 😀 .asi to bude taky ušaté (jako maminka) 😀 , za trest 😝 😀 .

@gina333 🙂 ..ale to se ti teda vleče docela dlouho 😨 .mě se to drželo ty tři dny, kdy jsme fakt neměla chuť vůbec na nic.tak snad už bude líp, nebo chystáš se pro jistotu k dr.?
jo ty homeo mě také zajímají...pak písni co říkala vaše dr...jak dál 😉 !

@katzi 🙂 ...pak písni co jsi pořídila 😉 .
ta vaše noc teda ☹ ...snad jen vyjímka 😨

@prchalka 🙂 ...já už včera večer taky pěkně pěnila..pořád se mlel a převaloval a furt maminko maminko 😒 ..tak jsem na něj nakonec houkla ať už je zticha a spí 😠 ...se rozbrečel, ťula 😅 ...tak i to zase bylo líto 😔 ...bože bože s děckama 🙂 .

@anta 🙂 ..tak myslíš že je to jen takové období té bázlivosti 😨 ?já jsme si říkala, že fakt netuším, že by se něčeho tak strašně polekal ☹ ...pak mě akorát napadlo, jestli není vystrašený tady z toho vrtání a pod. 😖
ušatý sněhulák...neměl to být třeba pejsek? 😀 ale snaha se cení 😉 .
u nás dnes budík až v 6.30 😀 a spal by klidně dál, ale MM rachotil v kuchyni a přišel nám rozsvítit 😠 🙂 .ale aspoň jde spát rozumně po o a večer to snad taky nebude protahovat.
včera spal do 14.30 a večer ne a ne zabrat 😒 .
jdu na margotku 😎 .

gina333
27. led 2011

ahojte 🙂

@ined77 : ja ked nemusim doktorov nevyhladavam, uz my je fajn, vyliecila som to bylinnou horkou, asi je to najlepsi liek na zaludok. 😉 To zajtra riadne skoro vsatvas, mne ked rano o 6:00 zvoni budik obcas je aj do placu. 😒 Drzim palce zajtra na KO, nech si Kacenku pekne este schrupne v tvojom brusku. 😵

@katzi : ako tak citam, ste zrely na to homeo, zajtra budem volat dokine, dnes som to nestihla a poo uz nerobi, tak potom dam infosku co dalej. 😉

Sophi este spinka, dnes isla neskor, z roboty som prisla az po 12:00. Vonku je krasne slniecko a kopec snehu tak pojdeme von ked vstane. 🙂

ined77
27. led 2011

u nás spánek 1.30 🙂 .
teď čekáme na taťku 🙂 .

@gina333 🙂 ...děkuji 😵
jj, možná zítra ráno bečet budu, taky to ranní vstávání nesnáším 😅 .ale co už že 😝 .
fajn že je ti lépe 😵 .taky volím doktory až jako poslední možnost, není čas 😉 😀 .

tak všem pěkné odpoledne 🙂
pááá

tufi
27. led 2011

ahoj,u nas byl stejny problem jak u vas jen ja mam chlapečka tak k zoubkum se jestě přidavalo i bolave břiško,možna i u vas bude menši boleni s tim jak ti kaka,mě pomohlo davat pred spanim caj pro klidne spani,sice neprospi celou noc,ale nebudi se tak silene casto 😖 a pres den mu davam pit fenykl aby ho v noci břiško nebolelo,samozřejmě to střidam s ruznymi čajčky ale zatim musim zaklepat,zabralo to

anta
27. led 2011

@ined77 - promiň, nemohla jsem odpovědět, dítě dneska teda slušně prudilo takovým způsobem, že dostal teda už lupanec přes prdelku a to neměl plínku, tak ho to asi štíplo, že si tu prdku ještě rukou pěkně chladil 😀 😀 😀 Chová se taky jak nevycválanec, tak jsem řekla, že bude vojna, co lítám po tom zubákovi, tak má tak uvolněné mravy, že ho teda brzy zase vychovám 😉 Holka, s tím strachem, snad je to jen období, dítě se bojí lézt k nám do ložnice, vylíhlo se mu v hlavě, že tam máme ošklivou mašinku a nechce tam zaboha jít, no nemůžu mu to vymluvit a tak na něj prdím, protože jsem ráda, že máme pěkně ustláno 😀 😀 😀 Ráno se probudí, houká jak siréna a pak volá "mááááámoooooooo, mááááámoooo a takhle na mě dneska volá i přes den, normálně jsem kvůli němu připálila i makaróny, to se mi teda ještě nikdy nestalo! 😖 😖 😀 😀 Jinak jsem dobrá kuchařinka, ale harant mě prostě nenechá na chvíli. Sotva odejdu do jiné místnosti, tak začne vyvádět, fakt zničit krtka! 😀 😀 😀

ined77
27. led 2011

@anta 🙂 ...to je mi nějak hoodně povědomé všechno 😀 .mates je poslední dobou taky upištěný, uječený, jak není hned po jeho začne jančit..no moje nervy... 😝 .nejoblíbenější fráze..maminka sednout 😝
ten strach..no snad zase přejde...čert ví, co jim v té hlavince straší 😅 .
kluci šli ven, ale nálada doma na bodě mrazu 😒 ...tak jdu žehlit a pustím si k tomu nějaký film aspoň jako kulisu 😅 .
relax jako vyšitý 😅 .
a to jsem si ještě uvědomila, že příští čtvrtek by měl mít MM opět tu schůzi..akorát mu to vychází blbě, má být v práci, takže jestli tu směnu kvůli tomu opět přehodí jako minule a tím opět rozdrbe celý víkend, tak už se fakt nas.... 🙄
no nic...jsem protifka 😒 ...jdu makat 😉
dělání dělání........ 😅

katzi
27. led 2011

@gina333 : tak to nové homeo jsme sehnali, zkusím nejprve nasadit Chamomillu (teď jsme byly asi týden bez) a když nezabere, tak jdu na to nové 🙂 Ale Adeli se dnes spustila rýma, tak možná jí nebylo před tím dobře a proto ty noci, uvidíme dnes😕

@ined77 : ten čtyřletej rodičák je dost na prd, hlavně finančně teda 😖 Ale tak zas si dětiček užiješ, malý jsou chvíli a do práce pak už budeš chodit pořád 🙂 Držím palce na zítřejší kontrolu, pak napiš jak to vypadá.

@ined77 @anta : s tím bázlivým obdobím: to nám trvá už delší dobu. Momentálně se asi nejvíc bojí 10ti měsíční dcery mojí kamarádky - je to v podstatě ještě mimino,který ještě ani nechodí a ani si jí nevšímá, nic jí nebere a tak, ale jak leze po čtyřech k naší Aduš tak ta chytá hysteráky a letí ke mě abych ji zachraňovala 😀 Fakt mi to hlava nebere 😀 😒 A dalších milionu věcí se bojí. Asi to musí přejít, protože vysvětlit si to nenechá.

anta
27. led 2011

Dítě nám usíná a hlásá u toho "nůžky, nože brousím, nůžky, nože brousím" 😀 😀 😀
@ined77 - jojo, to znám, maminka sednout, tak maminka si nesedne a ještě ho sprdne, že nejsem senegalský negr, abych ho poslouchala 😀 😀 😀

gina333
27. led 2011

Sophi spinka, Natali sa pustila do citania Harryho Pottera tak mne ostala uz iba telka. 🙂

Pokojnu noc prajem.

ined77
28. led 2011

dobré ránko 🙂 ,
za chvilku jedu na ktg, tak jsem zvědavá 😨 .v noci opět poslíčci, do toho jančil matýnek a pak se mi zdály blbiny...jsem vyspaná opravdu do růžova 😝 😀 .
jak dorazíme domů, dám vědět..nejpozději po o 😉 .
všem krásné ránko a pááá 🙂

gina333
28. led 2011

dobre rano 🙂

@ined77 : myslim na teba 🙂

Noc sme mali dobru, vstavala o 6:30, dnes ma caka upratovaci den 😝 na obed upeciem pangasiusa, pre Sophi 😝 uvarim bravcovinku na cibulke a rajsku. 😵

prchalka
autor
28. led 2011

Dobré ráno,
u nás zas buzení už krátce po 23h 😖 poslední dobou je to zase horší! Ale MM říkal, že po zbytek noci se snad moc nemlela. Vstávali spolu v 6.
@ined77 4letý rodičák - sama říkáš, že je to naposled, tak bych si to užila, pak už bude jen ta práce. Já bych s druhým byla doma klidně i ty 4 roky, ale to je hudba budoucnosti 😒 Moje maminka se mnou byla do 5ti doma - no ale podle toho to pak taky vypadalo - truhel 😖 😀
Koukám, že Kačí si tam celkem cvičí 😅
No jo, tatínci se na ty sněhuláky moc netvářej, taky to zbylo na mě!
@anta Harant mě nenechá na chvíli... u nás to samé 😅 😠 Ještěže vás všechny znám, bych si myslela, že to fakt není normální! 😖

anta
28. led 2011

Ahojky 😉 No mě dítě taky překvapuje, protože včera usnul po půl osmé a ráno vstával už v půl šestý! 😝 No děs běs teda, nevím, co se mu děje 😉

katzi
28. led 2011

Dobré ráno,

u nás dnes noc zas nic moc, ale už ne tak brutální jak včera. Občas jsme spaly i víc jak 2 hodiny v kuse 😀 Ale má tu rýmu, tak je omluvená 🙂

anta
28. led 2011

Teda já bych se asi brzy zklátila, kdyby mi takhle dítě v noci haprovalo a pořád se budilo, to nechápu, jak to můžete vydržet? 😉

prchalka
autor
28. led 2011

@anta Co by se mu dělo? Myslím, že je v normálu. Si nestěžuj 😅 My usínáme k 21h a budíme se v 6-6.30 a v noci se ještě budí a motá... Nejste na tom ze všech nejlíp?!?!? 😕 😅

anta
28. led 2011

@prchalka - myslím, že jsme 😀 😀 😀 . Byli jsme venku a bez pleny - poprvé a dítě se nepočůralo, tak mi udělalo radost 😉

sherry28
28. led 2011

ahojky 🙂 Elík má 39°C kašel, rýma, dáví se hlenama, tak ho nosím 😢 vrátili jsme se od dr. ATB nedostal, ale moc se mi nelíbí už třetí den má horečky a dneska už ani nechce jíst, jestli se mu do zítra neudělá líp jedu na pohotovost a budu chtít ATB 😔 a Mára má to samý, akorát nemá tak vysoký teploty

sherry28
28. led 2011

a doufám, že Luky to od nich nechytne, má jít v pondělí na tu operaci a nevzali by ho jinak 😝

hancazivocich
28. led 2011

Dobrý den - všem děkujiem....
U nás noci - nooo, cca 14 dní na bobek - možná i dýl, na dnešek nejhorší co jsme měli....... Od půl jedné do čtyř se nespalo (teda tatínka to nevzbudilo), malá bečela, svíjela jsem - pomalu jsem začla balit tašku do nem, protože to byl záhul teda.. Vyčůrala se na nočník, vyprděla se tam, chtěla namazat bříško, nožičky a už to jelo..Prohýbala se do luku, svíjení, prdy jak blázen, pak mi říkala, že ji bolí pipinka - což jsem nějak nebrala...Pak mi došlo, že asi bříško hodně dole, pak mi ukazovala, že jí bolí vzadu nad zadečkem pod žebrama - děsně plakala, chovat, vzala jsem si ji k sobě, pořád to neustávalo, tak jsem ji dala do ložnice na velkou k chlapovi - ať ji chvíli pohlídá, že to pobalím, vyleju nočník a tak... Přijdu, madam na půl cesty z postele - ještě, že byla probraná, tak slízala po bříšku a MP si chrápe otočenej pr...k ní!! Mě málem odvezli... Pak jsem mu vynadala, že tam má strašný ozon, tak se uraženě ohradil, že on to teda nebyl a Kikouš se k tomu dobrovolně přiznal - že má v plíně bobek a píchá ji do pudelky...Pak kadila ještě asi 3x, pak byl klid a spala...

hancazivocich
28. led 2011

Jo a před chvílí při bližším zkoumání - špička pravýho dolního špičáku je venku... Jde nám to nějak na divoko - cik - cak... 😖

anta
28. led 2011

@sherry28 - ježiš 39? Fuj, to bych se teda bála 😔 😔
@hancazivocich - vy chodíte na velkou v noci? Já to pochopila, že nekaká třeba 14 dní jako vůbec, to asi ne, viď? 😉

hancazivocich
28. led 2011

@anta - néé, já psala, že minimálně 14 dní stálo za bobek - jako za ho*** 😉 A v noci byla na velký, protože měla průjem

Ined - to kolo-odrážedlo je velký i Kikouškovi - dosáhne jen na špičky