Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
15. únor 2010

Holky, přidala jsem 3 fotky.
gina: My měly na očkování MMR 2 dny teploty, taky kolem 38, asi i lehce přes, ale fakt nic hroznýho 😉 Taky jsem měla strach, na netu dost straší 😖 Ale o 4té hexe nic nevím, pozvaný nejsme... Asi se budu muset informovat, já myslela, že jsou jen 3!
matova: Myslela jsem, jakože malý půjde spát asi dýl, než jindy, ale určitě dřív, než my, že?? 😅 😀 My 20.20 jako obvykle.
martinka17: To moc nechápu. Lezou vám teď dvojky dolní a někde výš má bílou tečku? Tak to třeba zoubek bude a snáší to líp?!?! Nám se teď taky tlačí 4řky a spí o hodně líp, než v minulých měsících.. 😕 A taky je pod dásnem cítím a ta dole i prosvítá obrys..

martinka17
15. únor 2010

no neviem, totiž ja som vedela, že sa predral konečne zub vtedy, keď sa v noci zobudil s prííííííšerným plačom a musela som mu nakoniec dať situp na bolesť. Každý si tak pretpel, doknca pri hornej ľavej jednotku mu tá potvora spravila na ďasne ešte aj modrinku. To som samozrejme nevedela, že aj to zuby pri prerezávaní dokážu, takže som letela na pohotovosť, čo toje 😖 Lekárka sa len zasmiala, a vysvetlila čo to znamená. Ale vyzeralo to v tej pusine hnusne 😲 🙂

martinka17
15. únor 2010

joj,zabudla som poďakovať za odpoveď 😵 😵 😵 😵 😵

martinka17
15. únor 2010

matova
mne sa zase stále zdá, že ma krivulky...ale potom sa vytlačia a je to celkom rovné 🙂
Ste ma obe potešili, že asi nie som magor, ale že to fakt bude zub. Dúfam 😵

martinka17
15. únor 2010

prchlka
podľa stavu ďasna, odhadujem, žemu lezú dolné dvojky...a ten fliačik je na dolnej štvorke 😉 Ale neviem sa tam pozrieť, stále mi zaklapne pusu 😀

prchalka
autor
15. únor 2010

Omlouvám se.. svůj příspěvek jsem smolila při tv asi 15 minut, tak proto píšu jak magor 😀
matova: Aha, tak to jste usnuli stejně dřív 😀 Ale čas dobrý, snad bude spinkat i klidněji.. Jinak jsme mrkali na koberce, musíme se domluvit ještě s bráchama, jestli něco koupíme 😉 ale vybrat by se dalo..
Tak já už asi půjdu taky radši dadý.. 😔

meleri
15. únor 2010

čaute,

malý má z ničehonic silnou rýmu a velmi sliní, do toho má úplně červené tváře...doktorka si všimla před asi 3 týdny že mu rostou stoličky..tak nevím může být rýma z růstu zubů? ☹ zrovna nedávno jsme se z jedné vyhrabali...a už zas..

sherry28
15. únor 2010

prchalka:4.hexavakcína se dává min. půl roku po třetí hexavak., my už jsme ovočkovaný 😉
martinka17:to bude zub 😉

martinka17
15. únor 2010

meleri
posledný pol rok, pri každej poradni doky podotkne, že je zahlienený, ale to sú zuby 🙂 takže asi môžte byť chorý aj vy zo zubov 😉

sherry28
15. únor 2010

meleri:my máme taky furt rýmu, furt odsáváme 😀 od zubů může být úplně všechno 😉

prchalka
autor
15. únor 2010

meleri: My měly rýmu teď nedávno k poslední dvojce, takže fakt může a i trochu kašlala, zahleněná teda byla, je to vopruz 😖 ☹ ☹
sherry: My máme jen 3.hexu, nic víc... nechápu to!

prchalka
autor
15. únor 2010

Už fakt jdu, všem pá a brou. Zase zítra.. 😔 😉

sherry28
15. únor 2010

prchalka:ta čtvrtá má být podána do 18 měsíců, tak ji teprve třeba dostanete 😒 nevim 😖 my máme všechny čtyři už

matova
15. únor 2010

Meleri: aj my máme pri zuboch nádchu a keď mu išli prvé štyri stoličky, tak to bol des niekoľko týždňov v kuse 😒 a tiež som už nevedelači je to len výrus alebo zuby...začal potom z toho ako mu stekali hlieny na priedušky aj kašľať, tak som mu pár dní dávala skorocelový sirup. ale od nádchy nič 😉

matova
16. únor 2010

dobré ráno 🙄 ,
napriek tomu že šimon zaspal večer o 20:15, vstal o 5h. ja som sa tešila že pospí dlhšie...hrozne som sa naštvala ☹ ,mám dosť- vypil trochu mlieka a jednoducho sa chce hrať. ako to robíte že vám po mlieku zaspí? On proste jak raz otvori oči, koniec spania. a teraz sa bojim aký bude celý deň, to ho mám dávať spať 2x ? MM išiel radosstný do práce-asi že nieje sám čo vstával.
Vyzerá to tak, že u nás sa prejde z cici na fľašu. Ale keď začnem dávať fľašku aj v noci,tak sa z toho nevyhrabeme ešte 5 rokov,on keď si na niečo zvykne...Alebo prechádza na svoj osvedčený "letný režim" z minulého roku? vstávala o 5-5:30 a spať chodil o 21h. jasné,medzitým som kočíkovala cez deň...

matova
16. únor 2010

KATZI: včera som zabudla,
s tým cumlíkom-ja plánujem začať odnaúčať až keď mu vyjdú všetky zuby. Náš je tiež veľký závislák, aj vonku v mraze musí mať dudu lebo inak oslintáva okraj bundy (to by tam mal potom ľadový golier 😀 ). Skôr ho odúčať nebudem, ale pri ňom človek nikdy nevie, možno prejde z cumľa na palec 🙄

gina333
16. únor 2010

Ahojte,
matova ty si ma predbehla 🙂 vzdy tu ja strasim ako prva. My sme mali zase o nicom noc, skoro kazde 2 hodky boly hore, no na nervy. Ja ani neviem ci su to zuby, furt iba mrnci, musim jej dat pit, chodit s nou. 😒 Teraz ked neje cez den, na noc jej normalnu davku mlieka robim, vypije za noc 240 a nadranom aj kojim. A presne ako pises matova, z ciciky prejdeme na flasu. 😝 😝

prchalka: to si ma ukludnila, ze to ockovanie az taky strasiak nie je. Ozaj, davali ste ockovat proti ovcim kiahnam? Ja ju dam, lebo sme si pri Natalke uzili svoje, a nerada by som to zopakla.

Co sa cumlika tyka, moja Nani bola dost velky zavislak, odnaucila som ju az ked isla do skolky, par krat sme sice cumel vytahovali z kos 😀 😀 ale bolo to v pohode.

prchalka
autor
16. únor 2010

sherry: Nevím o tom, že bychom byly někam pozvaný, napsaný to nikde nemáme, ledaže by to přišlo smskou.. 😕 No času je ještě 1,5 měsíce, tak nevím... Jak to máte ostatní? Už máte 4. HEXU?
matova: Já mám dnes taky dost!!!! Proč já jen včera přála brou?!?! 🙄 Dnes je ze mě napůl svářeč!
Ve 23.30 docela jekot (bolestivý), šla ke mně, tam na hodinku usnula a pak začaly motanice, funění a pořád si sedala ☹ Úplně se mi vrátily ty probdělé noci. Bylo vidět, že by spala, ale že zuby asi tlačí ☹ Pak vytuhla a v 5 ještě spala, probrala se pár minut před 6h 😖 😖 Táta už nebyl doma, tak jsem riskla s ní nic nedělat, ani mlíko nedávat, aby mi zas pak neusnula na další 2h.. Jenže ona už pak nevydrží v klidu ani chvíli, válela se mi po rukách, mačkala je, už není schopná zabrat.. Takže uvidíme, možná to byla chyba, příště třeba budu chytřejší. Takže dneska to vidím docela černě, unaveně a ubrečeně, tak už aby šla spát a v klidu jsme to do té doby přežily.
matova: No a že po mlíku zaspí - musí se vzbudit tak do těch 5ti hodin, vypije, položím jí, chytnu za ruku, ona se otočí na bok a ještě vytuhne, ale ty naše holky zase chodí spát dýl, než vy obvykle..
Jo a cumlík máme jen na spaní, takže odnaučovat nebudu, třeba to někdy přejde samo.. I s tou flaškou 😅
Zatím pá, už se mi to tu durdí 😖

prchalka
autor
16. únor 2010

Jo a teď ráno si tak 2x kousla do chleba a snědla jednu kůrku, toť vše 😖
gina: Co si s ní jen lehnout? Fakt bych nenosila, no u nás už by to kvůli její váze ani nešlo, to bych zhebla 😝
Jo a to MMR - u někoho to proběhne i bez nějaké reakce, a když, tak trochu teplota, jo ještě jsme měly pár nějakých pupínků, ale fakt to proběhlo v pohodě! Myslím, že pokud je dítě zdravé a není alergické, tak nic moc velkého nehrozí! Jinak se zatím nechystám na žádné další nepovinné očko, bude mi stačit zase ta 4.hexa, jestli jí vůbec dostanem 😅

matova
16. únor 2010

gina: tak ahoj, to je uz fakt na zblaznenie, a to ty este musis dalsie dieta obriadit...kde beries energiu?? a este aj ten tanec...ja sa uz ani pohnut nevladzem...pritom sme mali fakt posledne dni dobre noci. vnoci bol dvakrat hore a cucal, ale o 5h ked som mu dala, tak sa zacal smiat 😠 😀
keby mi rano aspon vypil viac ako 50ml- tak si myslim ze asi ani smädny nebol,len chcel vstavat,mozno sa mu daco snivalo,lebo vykrikoval kuk, kuk....
a ako zarabas tolkokrat vnoci mlieko?

prchalka
autor
16. únor 2010

http://ekonomika.idnes.cz/specialni-priloha.asp...
Tak tohle ještě jde, aspoň něco se těm dětem může dát, ale už druhý den mrkám na potraviny dospělé a to je teda fakt hnus..
www.lidovky.cz/10-nejhorsich-potravin-z-nabidky...
http://ekonomika.idnes.cz/test-obaly-na-potravi...
atd... blééé 😝

gina333
16. únor 2010

prchalka: u nas nehrozi ze by len tak zaspala, ked si ku nej lahnem. Bude plakat, vrtiet sa, kym ju nezoberiem na ruky. Ju sa neda ani pritulit tak sa vrti. Najhorsie je, ze aj na rukach sa mi mece, raz ju nosim poleziacky, raz v polosede, potom na ramene a tak striedavo, no da to zabrat. Teraz idu byt prazdniny, tak som si povedala, ze ked rano nemusime vstavat skusim ju uspat vecer bez cicky a bez nosenia, musim vydrzat aj keby to trvalo cely tyzden. 😝 😝

matova: ked sa budi okolo ponoci vtedy spravim 240-ku, vodu mam v termoske, len si zarobim. Jasne, ze mi nevypije vsetko naraz, potom dam mliecko do termotasky aby zostalo teple a to pocuckava ked sa budi, aby som nemusela dat cicku. Ona aj rano co spravim mlieko o okolo pol osmej pije aj do deviatej. 😉 A tu energiu ani neviem odkial beriem. Ja som strasne neposedny clovek, furt musim nieco robit, chodit, aj ked mala spi cez obed nikdy som si k nej nelahla, vzdy si daco najdem co mi treba spravit. A potom vecer a v noci padam na hubu, ale neviem to zmenit. 😝 😝 😝

lehna
16. únor 2010

dobré ráno 🙄 ,
mám pocit, že jsem snad ani nespala.
byla jsem včera na aerobicu na 20.00, jsem se překonala. přijela jsem v 20.15 a Štěpán byl mezitím 2x vzhůru. pak do rána nepsočet, nevím ani časy, on usnul, já usnula, on se probudil a furt dokola.

a to čumím ještě dlouho na TV na olympiádu 😕 😅 .

no letecky dočtu po obědě, ať jsem trochu v obraze. nebo mi to tu někdo zhrňte dco důležitého se probíralo, dííík 🙂

lehna
16. únor 2010

přijela jsme z toho aerobicu 21.15, nebyla jsem tam jen na otočku 😉 😀

gina333
16. únor 2010

lehna, ze olympiada, 🙂 ja mam tiez strasne rada vsetky sporty, ale akosi sa neviem vecer donutit na telku. Ja si pozriem o osmej Panelak, potom nejake to krimi do desiatej a spat. Vlastne lahnut si a cakat na budicek 😉 😉

katzi
16. únor 2010

Dobré ráno,

u nás taky spíš slabší průměr. Už o půlnoci šla ven z postýlky a tradičně mezi tou půlnoci až 4h byla několikrát vzhůru - nevím kolikrát, nějak jsem to zas zaspala 🙄 Po mlíku zas naštěstí do 7.00h spala v kuse.

gino: ani mě neusne jen tak když si ji vedle sebe položím. Taky musím chovat, což ani poslední dobou nechce. Málem mi z té náruče vyskakuje 😒 Takže ji pohoupu v dětské autosedačce, než zas usne.Pak je ale umění ji z té autosedačky vrátit do postýlky aby se mi zas neprobudila 😠 Mě ale Adélka večer usíná krásně sama v postýlce bez nošení, houpání,..Prostě jen položím a jdu. Pak po probuzení někdy stačí jen dudel, ale když se probere víc, tak už sama usnout neumí.

matova: no nevím jak to dělám,že po mlíku ještě usne 😅 Ale asi je to tím, že jsem kojila jen krátce a na usínání na flašce je zvyklá od malýho miminka. A ten dudlík - taky to vidím po tom druhým roce. Jak jsem psala, ona by mi bez něj přestala určitě spávat přes den.

lehna: máš můj obdiv, že zvládáš ještě aerobic 🙂

ined77
16. únor 2010

ahojky 🙄 ,
nedočítám,ale jdu se ''pochlubit''.
takhle strašnou noc jsme teda dlouho neměli...a mm nakonec zaperlil 🙄 .
včera před koupáním malý blbnul na posteli,skákal a tak...samo že se bouchl do hlavičky 😖 ...no vypadal v pohodě,na čele trošku boulička.
pak koupel,uspávání...k sobě jsem ho brala asi až ve 23h.do té doby asi 2x zaplakal.ale pak...
začal tak neskutečně ječet a prostě nešlo ho uklidnit...tak to 3x za noc...navíc ho bolelo i bříško.měla jsem strach jestli to nesouvisí s tím bouchnutím,ale nezdá se...
nakonec došel i mm a střídavě jsme nosili atd.,pak s námi chvilku ležel a malý noroval a vrtěl se...a mm prý...to je normální co dělá?tak říkám tohle?jasně,to dělá téměř každou noc...takže si asi dodnes mslel,že si vymýšlím nebo už fakt nevím 😖 ...
dnes fakt nemám sílu a chuť lautr na nic a není snad nic co by mě neštvalo 😅 ...
a co to jako bylo v noci 😕 ???to nám ještě chybí do sbírky nějaké noční běsy atd ☹ ...přitom byl včera den poklidný, v pohodě,žádné velké nebo nové zážitky..
prostě nevím,ale jsem k.o.. 🙄 .
omlouvám se za ten pesimismus 😅 ... 😢
jinak všem tedy pěkné ráno 🙂 ...pokusím se v průběhu dočíst 😉

katzi
16. únor 2010

ined: ach joooo ☹ Ty noční děsy jak jsem četla přichází až kolem druhého roku, tak to snad nebylo ono. Neboj. Snad ho třeba jen bolelo bříško, nebo něco. Hmm, manžel teda perlil, no aspoň je už v obraze co zažíváš každou noc 😒

ined77
16. únor 2010

tak jsem jen v rychlosti letecky dočetla...

prchalka 🙂 ...my už máme 4.hexu,mli jsme při ní docela horečky.psala jsem,je to měsíc 😉 .ale MMR zase ještě nemáme,ale to nám dojde pozvánka 😉 .

matova 🙂 ...prostě pořád něco ☹ ...

katzi 🙂 ...asi mu malého o víkendu na jednu noc natvrdo šoupnu a bude 😠 ...to mě docela fak naštval..a otázkly co mu je,proč brečí,nemůže to mít z toho bouchnutí atd. 😠 ...řekla jsm mu,že nemám zlaté vlasy 😠 ...
snad máš pravdu s těmi děsy ☹ ...to už bych se fakt asi někam šla pověsit,třeba za nohy 🙄 😨 😉 .
ale že by fakt tak neutěšitelně plakal kvůli bříšku? 😨
poprvé jsem ho rovnou přebalila a rozsvítila jsem u toho,chvilku ještě vyloženě ječel,ale za chvilku na mě koukal jako z jara,jakoby překvapeně 😕 ...proto mě napadly ty děsy 😢...pak byl zase dobrý,za nějakou dobu usnul a pak zase a zase ☹ .
ach jo...jak kdyby to už nestačilo 😒

gina333
16. únor 2010

ined: tak tiez nic moc noc 😖 Aspon sa ti muz zobudil, moj len skonstatuje, ze chudatko zas place, asi ju nieco boli atd a spi dalej. 😠 😠

katzi: ake nocne desi od 2 roku? Nestras prosim ta, pri mojom stasti nas to urcite postretne 😝 😝