Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
2. únor 2011

@anta : to je pravda, u mna dufam maju porozumenie, uz len koli tomu , ze som predsa vacsinou sama na deti. 😉

Sophi spinka, pred spanim vzdy skace v obyvacke na sedacke, dnes tak sa salela, ze sa jej podarilo celou silou buchnut hlavu do steny, revala ako tur, nastastie hlavu nema rozbitu, dufam, ze v noci bude spat. 😒 😲 Idem trocha k telke.

Prijemny vecer vsetkym. 😔 😔

hancazivocich
3. únor 2011

Dobré ránko,
u nás jsme vzhůru už od pěti 😅 😕 , ale vzhledem k tomu, že se spalo celou noc skoro bez buzení, tak je to luxus... Opět byla včera chamom a dítko se mi zazdálo i lepší... I když mám podezření, že se o ni něco pokouší - semtam zakašle, není to ONO.. nevím, jak to mám napsat, ale nezdá se mi... Uvidíme - a pozor - klube se i poslední špičák.... Takže fakt už JEN ty dvě horní pětky.. špičák je nateklý, ostrýho tam zatím nic není..
To druhý homeo jsem zkoušela - i na sobě a na malou nic moc - měla tu noc dost divoký sny, na mě to mělo nějaký umrtvující účinky - ale totál... Možná i tím, že jsem toho před tím moc nenaspala.

@sherry28 - snad mu brzy zaberou a bude ok.. Uvidíš, jak ti bude baštit.. Mě osobně děsně štve, že prostě ty doktoři kolikrát nedají na ty maminy - když se ti to nezdá a tak - a přece jen - ty už máš třetí dítě, tak už to máš očíhnutý ... Nebo že ti nedal recept s tím, že kdyby se to nelepšilo, tak máš to antibio dávat - to udělala dr. sousedce - byl víkend, kdyby horečky nezmizly, tak měli u sebe v záloza antibio..

O doktorech bych teď mohla psát - létaly u nás opravdu moc sprostý slova - kvůli dědovi a tak - protože mi řekli, že vzhledem k věku s ním nic nebude... Ale ... no - před Vánocema měl obrovský bolesti, sice jsem mu píchla injekci na bolesti, ale zdál se mi...šokovej, tak jsem volala rychlíky, v nem. ho chtěli druhej den poslat domů a najednou zjistili, že mu praskl vřed!! Vzhledem k věku neměl nárok na předpis nutridrinků (stejně jsme je kupovali)....Ať jdou fakt někam...

Ale miminko!! Ts - to už přehánějí, ne? A vy tam nemáte stejnýho doktora? Nebo to byl záskok..

@gina333 - mě potkala minule sousedka a říká mi - tak jsem zjistila, že si taky umíš pěkně zařvat 😅 😔 Prej - jsem ráda, že nejsem sama... Ale hned mi bylo jasný, kdy to bylo 😠

gina333
3. únor 2011

dobre rano 🙂

@hancazivocich : au, tak to je riadne skore vstavanie. 😲 S tym kricanim, u nas v panelaku sme najmladsi, byvaju tu prevazne dochodcovia alebo rodiny s vacsimi detmi, oni uz asi zabudli, ze mali male deti, lebo obcas sa na mna cudne pozeraju. 😉 🙂

U nas sa spinkalo s mensimi motanicami do 6:00. 😵

anta
3. únor 2011

Dobré ranko, holčiny. Máme za sebou skvělé ráno. Už jsme stihli tři hysteráky, opláchnutí obličeje studenou vodou a pak to dítě korunovalo tím, že mi při převlékání řeklo "ty mámo jedna zlobivá", výborně, jen tak dál!

prchalka
autor
3. únor 2011

Dobré ráno,
včera přišla jen ségra MM, on to spletl a druhou švagrovou měl jen dovézt do Pardubic, neměla v plánu návštěvu u nás. Akorát ségra MM se ještě vzpamatovávala z chřipky a byla celá chcíplá, skoro tu spala, tak jen doufám, že už byla vyléčená... nebo!!!!! 🙄
Noc - ASI jedno buzení, MM s ní zůstal pak do rána, kdy se v 5.30 při jeho vstávání probrala a pak zas usnula - na mně.
@anta No vítej v krásném novém dni 😅 🙄 😠 Já bych je pustila k sobě, to by byl mazec 😖
@sherry28 Úplně tě chápu. Nedá se to srovnávat, ale cítila jsem se stejně s tím kašlem. Však víte, že to trvalo přes měsíc od prvních příznaků, než jsme dostaly ATB a pak trvalo 5 dní,než bylo vidět zlepšení ☹ To byla beznaděj, já věděla, že to není normální, ale ničeho jsem se dřív nedovolala! Achjo, snad to Elimu rychle zabere a bude zase dobře! 😔 Spíš ty vůbec?? ☹
Tak se zatím vzdálím, než mi vleze na hlavu. Švagrová jí včera nazvala "tyranosaurus" - to sedí 😀
PS: Kdyby vás to někoho zajíímalo, tak nový Pusík je celý o mašinkách - včera jsme dostaly, tak to vím 😅

prchalka
autor
3. únor 2011

Už chce zase svačinku.... mě asi taky vomejou!! 🙄

sherry28
3. únor 2011

ahojky 🙂
@hancazivocich to byl záskok, naše dr. byla na horách na lyžáku 😅
@prchalka věřím, že jsi byla kvůli tomu vyřízená, je to něco strašnýho poslouchat svoje dítě jak trpí 😔 včera jsme dostali i inhalátor ventolin s maskou na dýchání 😅 docela síla, musím mu to nasadit na obličej a přidusit a jak začne lapat po dechu, tak mu tam stříknout tu dávku 😔 no dělám to nerada a pouze jednou po šesti hodinách 😕 přitom to bylo tak zdravý dítě a může za to sestra, protože si Lukyho na předoperační vyšetření pozvala mezi nemocný, měla jsem přijít i s Elíkem na 3.m KO a Mardou na očkování, takže jsem táhla všechny tři naprosto zdravý děti mezi chřipkově nemocný 😔 a první kdo onemocněl byl Mára, kterej si hrál přímo s těma dětma, pak chodil líbat Elíka a nakonec i Luky dostal rýmu a na operaci mi ho nevzali 😒 takže fakt super 😝

hancazivocich
3. únor 2011

@prchalka - mě taky omejou, jsme nemocný.... A tatínek zítra odjíždí do Jeseníků - do neděle večer. Jede odpočívat 😅 😅
Myslím, že chci zpátky svoje hyper dítě... Divný - kouká na KŠ, tak to bude asi fakt nemocná 😖
@gina333 - tu chamomilu dáváš jen na spaní - 1x denně?

anta
3. únor 2011

No před chvilkou se Honza rozhodl, že bude chodit po bytě se zavřenýma očima, no fakt hovězí nápady, tak jsem ho čapla do ruky a donesla do obýváku a zase řev, no je jak praštěnej! No co to je toto? Ten má fakt štěstí, že jsem vcelku ve formě, jinak by měl peklo se mnou. 😝 😅 😅
@prchalka - by se pomlátili, no co to s tím klukem dneska je?! Zničit krtka! 😅 😅 😅

anta
3. únor 2011

@sherry28 - no koukám, že máš chlapečky taky slušně rozsypaný, no ti doktoři, bych je pomlátila, dala bych jim lopatu do ruky, ať jdou konečně taky něco dělat pořádnýho, kurňa! Se vždycky tak naštvu, když to čtu 😠 😠 😠

hancazivocich
3. únor 2011

Nám to sestra taky udělala - na očkování a náušničky nás pozvala mezi nemocný, prvně jsme to odnesly rýmou obě, podruhý jsem se cukla a tu sestru sprdla - že odmítám chodit mezi nemocný s malým miminem, že chci na odpo.... No a neseděla tam mezi poradnovejma chřipka? Když nám nadávalo víc, tak se sestra začla divit, že jí to nikdo neřekl - haha...
Já myslím, že se toho namarodí až až, tak proč to zbytečně vyhledávat?

@sherry28 - tři nemocný děti, to je síla... A odložení operace - když už jsou na to všichni psychicky připravení....Taky síla!

ined77
3. únor 2011

ahojky 🙂 ,
u nás noc dobrá 🙂 .včera jsme byli ještě odpolo venku skoro 2h, tak jsme byli vyvětraní až až 😉 .
akorát já jsem někde chytla nějakého bacila...rýma, bolest v krku + hlavy 😝 ..teplotu teda nemám..aspoň tak, ale radost z toho teda nemám ani za mák..to můžu čekat, že matýnek začne zítra chcrchlat taky 😢 .
opravdu v pravý čas 😒 .
dnes jsem ráno převlékala postele, pak vše oprala, uvařila na zítra (mám ráno ko a bude hlídat babi).já přijedu až nejspíš odpoledne s MM...chtěli bychom využít hlídání a stavit se konečně vybrat ty brýle...měl to být vánoční dárek a nějak nebyl pořád čas 😅 .tak pak podám určitě info 😉 .
no a to je od nás myslím vše 😉 ..matýnek je dnes hodný, i včera vlastně byl..tak ho veřejně chválím 😀 .
dnes trdloš spadl ze židličky, svojí malé plastové...čumákoval mi u linky při vaření, pak si sedl a začal se houpat 😝 ..jasně, že hned letěl na záda a hlavičkou do zdi 😔 ...ale nic hrozného, já tam stihla frknout nohu, tak se to trošku zbrzdilo a on se spíš leknul..no ale slzičky jako hrachy byly, to jo 😅 .
jdu vás rychle dočíst 🙂 ..vidím, že tu byla sherry 😵 .

na našem TP máme další dvě nové miminka 😵 ..celkem už 5 😀 ...dnes je to pepíček a toníček 🙂 .
prý by to chtělo už nějakou holčičku...tak že by 😀 .

prchalka
autor
3. únor 2011

@sherry28 GRRRRRRRRRRR 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ☹
@anta My si zase na ty oči dáme kolem hlavy dřevěný korálky, takže taky nic nevidí 😅
U nás se teď s oblibou říká: "Já se z toho zbáznim" 😅
Na spaníčko nějak nevypadá, ale snad jí do 13h zlomím 😕

ined77
3. únor 2011

@sherry28 🙂 ..ahojky 🙂 .
no to snad není pravda!!! 😠 ..to je vážně děs tohle... 😢
my měli ventolin v nemocnici..teda ne teď, ale u té bronchitidy...nejde mi do hlavy proč mu ty ATB fakt nenasadili hned 😨 ..u tak malého miminka !!!vždyť tomu může ublížit i hodně velká rýma 😲 😠 ...no opravdu..no comment 😢 .
co se týče poradny atd.já taky čekala s šestitýdenním matýnkem v čekárně nekecám 1,5h!kde už měla probíhat poradna, ale pořád jim tam lezli nemocní 😠 ...kdyby to bylo ráno a nějak akutní, ale tohle bylo po 12.30 😖 .
sestřička se mi pak sice omlouvala, no ale stejně že...kdybychom něco chytili, (naštěstí teda ne), tak mi budou její omluvy tak nějak k ničemu že, slušně řečeno 😒 .
a s tou operací...ach jo...snad elískovi ty léčky zaberou a budete už brzy v pořádku 😢 .

@hancazivocich 🙂
@anta 🙂
@gina333 🙂 ...tak jsem si dodnes myslela, že stud před sousedama mám jen já 😀 😅 ...jsem ráda, že ne 😉 😀 .

@prchalka 🙂 ...jen si postěžuj...já si taky pořád stěžuju, ale pomáhá mi to a to je dobře 😉 .
tady z nás každá dobře ví o čem je řeč....a určitě taky každý kdo má jen trochu živější dítě...což např. čorí bezesporu je 😉 .
já abych byla neustále happy, vysmátá a'' v pohodě'' bych musela asi každé ráno vyhulit nějakou hooodně silnou marušku 😀 .....to se prostě nedá 😉 .
držím palce aby švagrová k vám včera nepřinesla nevhodný dárek v podobě bacila 😕 🙂 .
držím palce ať čorí rychle zabere 🙂!

@hancazivocich 🙂 ..joooo, to u nás už taky bylo...kdybys chrněl, tak nejsi teď protivný 😀 .
snad je kikoušek jen klidná po té chamomille 😅 😉 .

anta
3. únor 2011

Moje máma mi říkala, že Honzíkův bratránek Vašík váží ve svých 1,5 letech nějakých 15,1 kilíček 😀 😀 Ano, dnes řádíme od 6,45 hodin, před chvílí byl zase výstup, tak už jsem mu teda dala výstrahu, že ještě jednou a štípne ho prdel, přiletí jedna chlazená. Už jsem z něj teda docela dost zničená. Teď sedí na hajzlíku a skoro spí 😝

gina333
3. únor 2011

ahojte 🙂

@ined77 : tak rychlo sa uzdrav, ja som mala hroznu rymu, ked som sla rodit, cely cas som sa bala ci to zvladnem, dychat s plnym nosom, ale zvladla som to. 😉

@hancazivocich : Chamomillu davam 1x denne, vecer pred spanim. 🙂

@anta : ta studena voda na tvar je dobry napad, fakt to zabera? 😀 😀 Honzik ma neskutocne napady, asi patri k detoom s bujnou fantaziou. 🙂 😉

Sophi spinka, poo pojdem na postu, Sophi zoberie Dedo na ihrisko, s nou by som tam sla asi 2 hodiny. 😝 😵 U nas teraz fici hlaska, mami zabijem ta, ale ozaj. A pritom ma este aj zurivo stipe, 😒 Vobec neviem odkial to ma, zrejme z telky, lebo my sa doma tak nerozpravame. 😉 Pisala som cez FB s katkabg, je stale pri mame na Slovensku, ostavaju asi aj na cele leto, nechysta sa tak rychlo do Bulharska. A vsetkych vas pozdravuje. 🙂

ined77
3. únor 2011

@anta 🙂 ...hmmm to se vašík řádně pronese 😅 😀 .
u nás už dnes také cosi létalo vzduchem 😎 ...jak není totiž vše hned, začne se u nás pištět a ječet 😠 ....tak jsem i já varovala, že takhle teda ne 😉 .
třeba ti tam usne a bude klid 😉 😀 .
tak mě napadlo a na balkóně by ti nespal? 😕 ..že bys ho tam jako udrncala v kočárku?

prchalka
autor
3. únor 2011

Tak už jsme v duchně - stejně mi vždycky podlehne 😅 😀
Zapomněla jsem info z prochajdy. Byly jsme na motorce - předběhly jsme tatínka hehe! Tomu sezona teprve začne. Načež si jí jedna paní, co venčila psa spletla s chlapečkem 😖 že prej se má pes chlapečkovi uhnout 😀 😀 No nedivím se, maskuju jí dokonale. V pondělí zase jeden chlápek prohlásil, že by do té kaluže kluk rád šláp (když viděl čorízo, jak stojí u zamrzlý díry) 😀
Jo a radost největší - neměly jsme plínu. Já mám vždycky pak tak dobrej pocit, když se nám to povede bez nehody 😉

ined77
3. únor 2011

@gina333 🙂 ..děkuju 🙂 .
mně ani tak nejde o mě..teda taky o, ale hlavně aby matýnek tady nezůstal ''sám'' a ještě nemocný ☹ .no a samozřejmě o miminko 😨 ...nechytla to pak malá po porodu? 😨 nebo že by tím kojením na to dostalo miminko rovnou i protilátky? 😕 ..právě z toho mám strach 😢 .
jéé, tak katku pozdravuj 🙂 ..to si teda tu ''dovču'' pěkně protáhnou 😕 😅 .
no a ta hláška 😲 ...šmankote kde na to ta malá přišla 😲 .

gina333
3. únor 2011

@ined77 : mala sa narodila uplne v pohode, teda s tou srdcovou vadou, ale to nema odomna. 😒

@prchalka :stale sa zabudnem opytat, stihali ste uz Cori vlasy, teda okrem ofinky? Ja este Sophi nie, ale uz ma riadne haro, ked ma mokre vlasy, tak ich mam do pol chrbta, ani gumicku ani sponky nechce, tak vyzera ako divoch. 😀

anta
3. únor 2011

@ined77 - možná spal, akorát, že nemáme balkon 😀 😀 😀 Tak jedině k sousedům 😀 😀 😀 Ano, jak není něco hned, tak se ječí, slzy jak krokouš Bohouš, pomoooooooooc. Leží v posteli a uvidíme, jestli usne, no je teda dneska fakt jedlej, tohle neznám už od rána takhle prudit 😕 😕 Normálně bych ho sežrala láskou, ale dneska to teda vidím na sežrání na česneku 😉
@prchalka - to jsme měli taky pořád, Honzu si zase lidi pletli s holčičkou, už mě s tím vadili dost 😝 On byl pomalu natřenej na modro a stejně "to je ale kráááásná holčička" 😀 😀 😀
@gina333 - jojo, vždy se ho zeptám, jestli nechce opláchnout a Honzík nadšeně volá, že joooooo 😀 😀 😀 Katuš od nás též pozdravuj 😉

ined77
3. únor 2011

@prchalka 🙂 ...zaťukej to 😉 🙂 !
no a co že si čorí spletli s klukem 😉 ..víš kolikrát mně lidi řekli, že je matýnek pěkně okatá holčička 😀 .
naposledy teď ve výtahu matýnek mistifikoval jednu paní tím, že na otázku jak se jmenuješ jí odpověděl sylvinka 😝 😀 ..paní byla značně chvilku zmatená a prohlásila..jéé, já myslela že je to chlapeček 😀.no vysvětlila jsem jí to 😉 😀.
např. zrovna sylvinka vypadá vždy z 95% jako kluk 😉..žádná růžová princeznička 😉 .
ale už ji to začíná taky prý brát..vybírá si do kroužku sukničky a pod. 😉 😅 .
super že vše bez nehody! 😵

anta
3. únor 2011

@gina333 - jestli malá neviděla třeba Shreka, tak by takový hlášky byly možný 😅 😅 😅

ined77
3. únor 2011

@anta 🙂 ...aha 😀 .tak já jsem tak nějak předpokládala, že ho máte, ale proč, to se mě prosím neptej 😀 .
no hele...víš proč honzík zlobí? to aby jsi věděla, jak to vypadá 😉 😀 ..nemůže být přeci jen pořád hodný 😉 .

gina333
3. únor 2011

@anta : u nas je telka zapnuta, non stop, ako zvukova kulisa, Sophi si ju vobec nevsima, ale zrejme pocuva. No co uz, kym nieco horsie nepochyti je to ok. 😉

anta
3. únor 2011

@ined77 - no už to vím, už to vím a budu si to pamatovat, prosím 😀 😀 😀 Je ale fakt, že on je většinu času dost hodný, ale i tak 😅 😅 😅

ined77
3. únor 2011

@anta 🙂 ...no právě...to aby jsi si toho vážila víš 😀 .
zítra zase bude líp 😉 .

@gina333 🙂 ..to určitě zaslechla někde v telce...ty děti na to koukat nemusí a stejně jim v té hlavičce něco uvízne 😅 .
a že vždycky většinou takováhle nějaká perla 😅 😀 .

prchalka
autor
3. únor 2011

@gina333 Ne, u nás jsme taky stále na divocha, vlasy do půl zad, gumičku snese tak na oběd nebo na cvíčo a hned to zase rve dolů, všude jí to vlaje, elektrizuje, padá do talíře... 😠
Prosila jsem kámošku, jestli by nezasáhla, ale že prej, jestli by nevadil sem-tam nějakej zub 😅 a nebo tchýně byla aktivní a ptala se svýho kadeřníka, jestli by nám jí ostříhal. No už vidím, jak si nechá umejt hlavičku (dle slov tchýně) a ještě se nechá stříhat od chlapa!
Každý den si říkáme, že už to háro musí dolů a stále se to nějak nevede. No ještě máme doma mašinku 😅
@ined77 Já si z toho nic nedělám, ani jim neříkám, že je to holka. Až bude nakrátko, v teplákách a temných barvách a bez náušnic... jsem na to zvědavá. Ale jó, já jí to žužu tričko taky občas dám 😅 😀

prchalka
autor
3. únor 2011

@gina333 "zabiju tě" a "mám špinavou hubu" u nás už taky proběhlo... 😕 🙄 😖 To je radost!

ined77
3. únor 2011

@prchalka 🙂 ..no ty náušničky..jsi mi připomněla...hučí do mě všichni ať je nechám dát kačce ještě v porodnici 😕 ...že je jako dostaneme od švagrové(dárek)a že mi je tam doveze, že je v porodnici nakládají na den do lihu či co...
co je teda lepší..počkat nebo nechat píchnout rovnou tam? 😨
hrozí z toho něco? 😕 ...já se v těch holčičích věcech fakt nějak moc nevyznám 😅