Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
21. únor 2011

@prchalka taky hezký 😢 u nás to vypadalo podobně a to po týdnu braní ATB Mára vypadá furt stejně, akorát teda už nemá ty horečky, ale vypadá blbě, rýmu má furt 🙄

gina333
21. únor 2011

@prchalka :skore uzdravnie tym tvojim marodom. 😉

Aj ja Sophi taham sopliky zase, kasle, ale nastastie vykaslieva, tak do hadam bude dobre. 😝 Tyzden mala tieto stavy,potom ked bol MM doma bola v pohode a teraz zase. Ja neviem odkial sa to na nu lepi, ved Nati mala prazdniny ani v skole nebola, do kolektivu nechodime, tak ja si uz naozaj myslim, ze sa to musi sirit vzduchom. 😲 U doktora v pohode, len mi zobrali vytery, vysledky su do 2 tyzdnov. 😉

anta
21. únor 2011

No to je děs tohle. Mně se zdá, že Honzík taky nějak hoří, je unavenej a nechtěl ani moc obědvat, no tak to teda mám radost a přemýšlím, jak to udělat. Protože mě pořád taky není nic moc, ale už to není tak strašný. Uvidím ještě. 😒

anta
21. únor 2011

Tak dneska jsme šli ven bez scény, protože jsem Honzovi pohrozila, že když bude dělat haló, že se bude muset dívat na jednoho ošklivého čerta, ze kterého má vítr jak blázen, no a zafungovalo to 😀 😀 😀 Je to podlé, ale poslouchat musí, s tím naprosto souhlasím 🙂

prchalka
autor
21. únor 2011

Tak Ju spala 2h, celou dobu jsem byla u ní. Byla jsem ráda, že ležím, ale nezabrala jsem ani náhodou, jak už jsem z toho vyplesklá 🙄
Sirup jsem jí dala ve 12 a připadalo mi, že teplota byla pořád stejná ☹ až teď kolem té 15h je trošku lepší, tak nezbývá, než to střídat. Prostě jen chvilkama vychladne. Taky jí občas omývám houbičkou, ale na víc teda nemám (zábal apod.) to by se nám zcvokla.
MM se sotva plazí ☹

anta
21. únor 2011

@prchalka - achjo, to jsou radosti ☹

prchalka
autor
21. únor 2011

Ve 3.40, tzn. za 1,5h jsme šly znova na hodinu spát, tak je vidět, jak je KO ☹ no a od té doby zas, oči jak škvírky a ta teplota furt nad 38 i po sirupech. Chvilku je to třeba lepší a pak znova zpátky!
Srážely byste to i jinak?

katzi
21. únor 2011

ahojte,

ajaj, tady je lazaret 😖 😢 Všem marodům brzké uzdravení! My se zatím držíme (ťuk ťuk na dřevo).

@prchalka : co třeba dát jí ponožky namočený ve vlažné vodě? Radila mi to sestra, když jsem volala na pohotovost, když měla Adel jako menší šestou nemoc s vysokýma teplotama. To by Ju nedala?

anta
21. únor 2011

@prchalka - to už bych se poradila raději s dr., aby Ju nebyla zfetlá ještě nakonec nebo aby jí z toho nebylo špatně od žaludku 😒 Můžu říkat tvé holčičce Jů? 😅 😉

sherry28
21. únor 2011

@prchalka já bych zábaly ani nedělala, to jen fakt v případě, že by teplota byla 40°C a nešla srazit 😔 do Lukyho jsem cpala panadol sirup a do Máry čípky a zabralo to vždycky na dvě hodinky 😒 teploty bývají až čtyři dny 😅 a pak taky dělám omývaní čela a končetin octovou vodou a nebo ty ponožky v octový vodě vymáchaný, to jsem dělala Márovi v noci, když fakt hořel, bylo mu fuk co dělám 😔

sherry28
21. únor 2011

@prchalka dávala bych čípky v kombinaci se sirupem, pokud by po čípku do hodinky teplota nespadla aspoň na 37°C, tak bych jí za tři hodiny dala sirup, čípky jsou účinější a působí rychleji

gina333
21. únor 2011

@prchalka : ja by som davala cipky a sirupy prsne ako sherry, zabaly len v nutnom pripade. 😒

Sophi spinka, sopliky jej tecu, kasle tiez, no parada. 😲 Zajtra idem do prace, dufam, ze rano nevstanem nevyspata a zlamana. 😝

Pekny vecer prajem. 😔 😔

anta
22. únor 2011

Dobré ranko, holčiny. Tak dítě dnes vstalo v 6,30 a já jsem vzhůru od 5,06,to zase padnu na hubu. MM má dnes ještě k tomu akci, no to jsem celá ráda. Ale pozor, už je mi dobře, tak hurááááááá 🙂

lehna
22. únor 2011

Ahojky holky 🙂,

nějak zas nestíhám, pořád něco. a vidím,že tady je nemocno 😖 . u nás zatím nic, jsme v pohodě.

Noci u nás zase docela podobné, mezi 3-4h se budí, pak usne, za necelou hodinu znova budík, mlíko,pak spí skoro do 7. včera 7.10 😨

dneska mi dopo přijdou kámošky s dětmi, tak zase trochu změna. v takové kose se nedá ani jít pořádně ven, brr. a večer mám zcuka z holkama z beremka,se těším , už jsme se dlouho neviděly, spíš nepokecaly jen tak bez dětí 🙂

anta
22. únor 2011

Tady je mínus sedm, brrrrrrrr, zima jak blázen 😅

prchalka
autor
22. únor 2011

Dobré ráno,
u nás to docela jde. Spát jsme šly rovnou na letiště, aby bylo víc místa, usnula nějak ve 20 a spala do 6.30 s pár přestávkama na pití, 1x sirup, trošku válení, spaní na mé půlce, ale jinak fakt spala 😉 což taky pomůže!
Sirup jsem jí dala ráno nějak po 6ti hodinách, to už jde 😉 a pak měla teplotu lehce nad 37!
To je dobře, že tu nejste hned pro zábaly, myslím, že by se mi z toho zbláznila. Z těch ponožek by taky měla amok. Žínkou jsem jí otírala minulou noc, to držela, dneska otírat ani nechtěla, no tak nás to bude muset přejít jen tak.. Ale už jsme v druhém dni, tak snad to bude ustupovat, aspoň ty teploty - ty jsou teda nejhorší ze všeho! ☹ To je peklo!
Trošku se jí trhá kašel, tak už jsem jí dneska lupla i Mucolvan, když už ho máme od minula.. A trošku chrblá s rýmou, takže se jí to pak asi vrazí do příznaků klasického nastydnutí..
Jinak já jsem unavená tak nějak celkově z toho všeho, ale neleze na mě nic - ještěže tak, fakt nevím, jak se dá fungovat, když je nemocná celá rodina. Poslední 2 dny totiž jen ležela na mně, mohla jsem jedině tak na wc, doma jsme za tu dobu nic neudělaly.. 🙄 😖
@anta No ono se to střídat může po 3 hodinách a vlastně i musí, když nic jinýho nepomáhá. Vím to už dlouho, dr. říkala to samé. Jo, můžeš jí říkat, jak chceš 🙂
Děkuju všem za rady 😉

lehna
22. únor 2011

@anta - u nás mínus 8 a jak vstával MM do práce,tak -10. jako super zima, ven nejdu 😝

prchalka
autor
22. únor 2011

U nás ráno asi - 14 blééé, ale měla bych skočit aspoň pro citróny a sýr, taky jsem chtěla cibuli na sirup, máme tu jen jednu.... No budu muset vylézt 😝

anta
22. únor 2011

@prchalka - já byla chcíplá od soboty do včerejška, ono se řekne jen tři dny, ale mějte hároše na krku, když je vám blbě. Byli jsme chvilku venku a našli jsme na trávě mrtvého netopýra, no to mě teda překvapilo, panč co vím, tak nikde okolo žádné jeskyně nejsou 😀 😀 😀

prchalka
autor
22. únor 2011

Zdá se, že to u nás trochu polevuje, je docela čilá a už zlobí, jak jinak.. 😅 Se sirupama už asi končíme, dneska už byla 3x kákí, no né úplně průjem, ale paseku jí to tam asi nadělalo. Aby ne, když do jídla zatím jen ďobe a dá si 2 lžičky a už nechce.
Vytáhla jsem teda Nutrolin B, co nám zbyl od ATB, aby se jí to zase srovnalo. Furt něco, ale snad už jsme z nejhoršího venku!

sherry28
22. únor 2011

ahojky 🙂
tak já byla na 4.měsíční KO a Elíka neočkovali, zase nemocnej a píská na průduškách, tak dostal dejchátko (ventolin), Mára furt mrčí je protivnej z rýmy včera spal od půl šesté večer až do půl osmé ráno 😅 a já jsem nachcípnutí, teče mi z nosu a mám i teplotu, takže u nás nemocnost pokračuje 😔 ve čtvrtek opět k dr. 😔

gina333
22. únor 2011

ahojte 🙂

tak o zime by som vam mohla porozpravat aj ja, ked som sla do roboty o 7:30 tak vonku bolo -14°C, teda kosa jak z nosa. 😉 Noc usla, aj kaslala, aj plakala aj sa mrvila ale aj sme spinkali. 😵 Ten kasel ma hrozny, davam od nedele Stoptussin, vykasliava ale dost casto. 😲 Poradte mi prosim vas ktory sirup je najlepsi na kasel ???? Ani obed moc nechcela, chudatko moje, este mi aj schudne. 😝

sherry28
22. únor 2011

@gina333 strašně záleží jaký ten kašel má, na každý kašel jiný sirup, na hleny a vlhký kašel je dobrý mucosolvan nebo spiropent, ale teď jsme dostali ACC sirup 😉 je toho moc a musíš vyzkoušet a co ten stodal, jak h o propagují, je od jednoho roku a prý na všechny druhy kašle 😕

gina333
22. únor 2011

@sherry28 : ona nema suchy kasel, pekne vykasliava a nastastie ani hlieny nevracala. Pojdem sa poradit do lekarne, diky za tip. 😉

gina333
22. únor 2011

Mojenko male, kasle aj zo spanku, tak som sa rozhodla, ze nebudem experimentovat so sirupmi ale pekne pojdem zajtra ku dokine. Nech mi ju popocuva, budem aj ja kludnejsia. 😒

sherry28
22. únor 2011

@gina333 to je rozumné 😉 my jsme tam víc než doma 😅

anta
22. únor 2011

@gina333 - já nevím, ale jak jsem psala prchalce, tak nám zabral krásně ten Sinecod, je fakt super. 😉

gina333
22. únor 2011

@sherry28 : my tam nastastie chdime len na klebety 😀

@anta : poviem to doktorke, urcite to pozna, som zvedava co mi ona poradi. 😉 Ja by som ani nesla, ale od nedele to ide k horsiemu, praveze sa jej ten kasel zhorsil, preto chcem aby ju popocuvala, ci to nema na prieduskach. 😲

anta
22. únor 2011

@gina333 - to chápu, člověk nechce něco zanedbat, obzvlášť v tomto chřipkovém období 😉

prchalka
autor
22. únor 2011

U nás se poo spalo přes 2h, ale 2x se mezitím vzbudila - jsem jí totiž přikryla dekou, tak se jí to asi nelíbilo, jak se otáčela a musela jsem tam být s ní 😖 A po probuzení byla teda opět teplá a zralá jít zase spát, no to už jsem z toho nemohla 🙄
Jelikož jí dávám ten Nutrolin, aby se jí zlepšilo to zažívání, tak jsem znovu použila Brufen sirup (sice teda s těžkým srdcem, ale co jiného dělat), jelikož to bylo asi po 8mi hodinách a naštěstí teplota viditelně konečně ustoupila, ne jako den předtím 😉 a zase ožila, tak fajn! Hlavně aby nebyly nějaký ty průjmy 🙄
Taky jsem jí dala 2x sirup z té cibule.
@sherry28 Tééééda, od půl 6 spal 😝 😝 😝 bez probuzení???
@gina333 Ono to chce nasadit něco raději hned, jinak se to horší. Já jak zakašlala třeba v noci, tak jsem jí dala kapky třeba jen 2x a bylo to zas dobrý!