Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
23. bře 2011

Dobré ráno,
u nás noc fajn. Pořád jsem ještě s ní a spala hezky v klídku, jen jsem jí asi 3x posunula na její půlku. Vstávala 5.50, no ale aspoň budem poo rychlejší, snad!
Radši jdu, už neví co by.... včera např. rozsypala činčile celý krmení po podlaze - pak hodím fotku!
Moje rýma je otravná, napůl včera tekla, napůl něco smrkám. No ještě den a snad to už bude lepší. Musíme ty nemoci nějak zakončit 😅 😅
@anta Jaký to jsou flíčky - červený a suchý? My teď máme fakt drsnou kůži na nohách, MM to přestal večer nějak mazat 😖 Ale opět jsem to přehodnotila, že to není nic, když to srovnám s tím posr...m kašlem 😢
@katzi Moje tepláky 😅 😀

lehna
23. bře 2011

Dobré ránko,

u nás noc taky o.k. poslední dobou zase spí dobře 🙂. ráno budík 5.40 a už nezabral,no ale aspoň usne normálně po obědě, jedu v 15h na gyndu,tak aspoň bude vyspaný. Pořád jsem to od té revize nedostala,tak snad to bude vše o.k..

večer jsem žehlila, kupa už tu byla jak blázen, a další prádlo vyprané a jdu zapínat další pračku,má být hezky,tak to šoupnu zase ven 🙂

anta
23. bře 2011

@prchalka - jsou to suchý flíčky, takový fuj. Čím to mažete?

zuzanka26
23. bře 2011

Ahoj holky,
jdu vás zase pozdravit po dlouhé době. čtu vás, tak jsem docela v obraze, jsem ráda, že tahle diskuze je taková normální 😉
U nás nic nového, Sárinka je teď kupodivu zdravá, spaní je tak nějak relativně v pohodě, budí se někdy 2x někdy jen jednou za noc, někdy něco volá a bohužel se teď taky budí v 6, což je na mě strašně brzo, uvidíme s tou změnou času, jak to bude.
Teď taky řešíme školku, nevím, jestli mi jí vezmou, ale loni prý tady vzali všechny přihlášené děti, jedna školka bere 52 dětí, druhá 40, tak nevím. 😕

Taky máme flíčky po těle, červené a suché, ale vzhledem k tomu, že měla ošklivou vyrážku na zadečku, tak jsme chodily ke kožařce, te´d to má lepší, a doporučila mi mazat to krémem od Vichy, což je samozřejmě pálka dost velká, ale jednou jsem dostala od mažela k Vánocům tělový mlíko Lipikar od Vichy ( asi když chudák netušil, co mi má furt kupovat 😀 ) tak jí tim teď mžu i ty červený flíčky a připadá mi to super.

Mno my jinak chcem pořád to druhý a už fakt dlouho se nedaří, takže od dubna budem chodit do Pronatalu 😝 ale co se dá dělat, chci zkusit všechno.
Já jsem se byla včera podívat v práci a napůl úvazku nic neexistuje, jedině na plnej, tak to nedám ani náhodou.
🙄

prchalka
autor
23. bře 2011

@anta Teď jsme to mazali nějakým mlíkem z DM. Žlutá lahvička s miminem. Ono se to líp roztírá. MM např. odmítl mazat Indulonou, že to jde blbě a že je pak mastná!
@zuzanka26 To je dobře, že jsi nakoukla 😉

sherry28
23. bře 2011

dobré dopoledne 🙂
nějak jsem neměla čas 😖
@prchalka Elík měl druhé ATB(první měl Ospamox a druhý Zinnat) 😅

Lukyho mi opět kvůli rýmě nevzali a odložili to až bude lepší počasí a bude plně zdráv mám zavolat a do 12 dní mi udělají místo 😕

sherry28
23. bře 2011

jinak mám kluky opět nemocný, mají rýmy a kašlou 😔

@lehna jo u nás teda veselo je 😀 😉

prchalka
autor
23. bře 2011

Holky, jen dotaz. Mívají v nemocnicích na dětským taky soukr. pokoje jako třeba v porodnici?
My tam stejně jednou zase skončíme, tak mě to jen zajímá.. 😕

gina333
23. bře 2011

ahojte 🙂

ja som bola doo v praci, teraz Sophi spinka, cakam na Natalku. 🙂 Noc v pohode, spala do 6:30, babi ju chvali, ze sa tak krasne hrala cele doobedie. 😵

@prchalka : neviem ako v CR, ale u nas nadstandardne izby su iba na porodnici. 😒

@sherry28 : tak ste zase chori ? 😲 prajem rychle uzdravenie, chudacik Luky, uz mohol byt po operacii, to cakanie je des. 😝

anta
23. bře 2011

Tak holčinky, dneska byl fakt super den, dopoledne jsme byli venku 2 a čtvrt hodiny, pak jsme chvilku pobyli doma a hurá na procházku s kočárkem, že se bude spát a co to? No nespalo se, pořád se vykláněl Honzulák z kočárku a pořád ho něco zajímalo, tak jsem ho poté "vytrestala" tím, že jsem ho vzala kopat za barák, tam jsme byli taky pěknou hodinu, takže dítě už je od 19. hodin "kožený" a já jsem ráda, že sedím na papérdeli 😀 😀 😀 Do toho jsem stihla uvařit, uklidit, vyprat a já nevím co, no Supermanka hadr 😀 😀 😀

gina333
23. bře 2011

@anta : no to veru si, zasluzis si aj medailu 😀 😀

My sme tiez boli cele poo vonku, u nas sice fukal aj vietor, ale Sophi sa dostatocne vyblaznila na ihrisku. 😉 Teraz uz spinka, ja idem konecne k telke. Prilozim fotky buducej superstar, aj z dnesneho poobedia. 🙂 🙂

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

anta
23. bře 2011

@gina333 - jů, to je kočka, kam se na ní hrabou ty puberťačky ze Superstar 😀 😉 🙂 Honzík taky moc rád zpívá a to si chodí pro něco do pokoje a normálně si toho zpívá "tadatadatydydy" 😀 😀 😀 Připomněla jsi mi jeden vtip - Jelcin stojí u zrcadla a mne si obličej a říká "jsem stár, velmi stár, jsem superstár" 😀 😀 😀

gina333
24. bře 2011

dobre ranko 🙂

@anta : 😀 😀

Noc uplne super, spinkala krasne do 6:00. 😉 Vonku uz je teraz svieti slniecko, dnes poo ju dedko zoberie na ihrisko. Svagrinej maly ma v nedelu narodky, tak sa chystam na vacsi nakup do hrackarstva a nerobilo by dobrotu ist tam so Sophi. 😵 😵 esteze mame dedka, ten ju vzdy rad vyvenci. 😉

anta
24. bře 2011

Dobré ranko, dnes mě čeká lítací den. Nejdřív nakoupit papů, pak do dvou školek pro rozhodnutí a potom k zubaři. V pondělí jdu s zubaři s Honzíkem, budou mu dělat zákrok, tak se trochu bojím, jak to půjde 😉

gina333
24. bře 2011

@anta : a co mu budu robit? 😲

lehna
24. bře 2011

ahoj holky,

tak jsem včera byla na gyndě. No moc mě nepotěšila. jak jí přišly výsledky z té revize, tak prý to ani nebyl plod,ale jakésik moly,nebo muly, nebo jak to říkala,že to jsou prostě takové jakoby bublinky, něco podobného jak cysty nebo tak něco. dělala ultrazvuk, děloha je v pořádku, čistá,jak má být. ale vzala mi krev na HCG,že se podle toho zjistí,zda tam ještě něco jakoby není. pokud bude vyšší jak 5,tak mě pošle zas do Poruby,aby mi to zkontrolovali a kdyžtak udělali znova. ale vzhledem k tomu,že je děloha čistá apod, tak to snad bude o.k. v pátek po 11té mám volat na výsledky.
Na MS mi dala vyvolávačku.

@gina333 -kočka superstáááár 😵

@sherry28 - zase nemocní, to je děs, kdy vy se též z toho vyhrabete? pořád dokola u vás ☹

@prchalka -u nás tuším taky josu taky jen v porodnici.

@anta -akčí den včera, halvně,že to Honzíka unavilo 🙂. co budou Honzíkovi dělat u zubáka?

anta
24. bře 2011

Má nějaký odloupnutý přední zoubek, asi z pádu a už se mu to kazí 😉

lehna
24. bře 2011

@anta -tak mu to bude spravovat, bobek malý,snad to vydrží 😉

Holky nevyznáte se některá v účetnictví a podání přiznání pro právnické osoby?? potřebuju poradit.

anta
24. bře 2011

Tak máme doma přijetí do školky, hurá a bez komplikací 🙂 🙂 🙂

anta
24. bře 2011

Ještě mi Honzík udělal radost, vyčůral se poprvé do trávy, předtím nechtěl 😉

lehna
24. bře 2011

@anta -super, že máte školku 🙂. tak na trávu taky Pipa nechce chodit, pořád se ptám,zda chce čůrat,že půjdem na travičku a nic. buď nečůrá vůbec,nebo se počůrá do gatí.

gina333
24. bře 2011

@anta : gratulujem, super, ze vam ta skolka vysla. 🙂 K curaniu sa radsej nevyjadrim, u nas stale nic. ☹ Baby prchalka tu nebola od vcera, dufam, ze su v poriadku. 😒

lehna
24. bře 2011

@gina333 - pořád se Sophi nechce na nočník? a ty už jsi s ní byla tayk někde se přihásit do školky,že? co ti na to řekli,že má plínu a nechodí na nočník?
Jo vidíš,Prchalka... snad jsou v pořádku a ozve se odpo....

gina333
24. bře 2011

@lehna : nechodi 😲 v skolke ke som to hovorila, tak mi ucitelka vravela s usmevom iba tolko, ze snad to do jesene zvladneme, ale ze s plienkami oni deti neberu. 😝

anta
24. bře 2011

@gina333 - no hlavně, že to paní učitelce přišlo vtipný 😝

lehna
24. bře 2011

@gina333 -chytrá odpověď. tak přeju,aby jste to do podzimu zvládly a Sophi vzali bez problémů.

prchalka
autor
24. bře 2011

Á.. sháňka po nás 😅 Nic se neděje!! Jen jsem to ráno nějak nestihla a dopol tu byla švagrová, tak to líp uteklo. No a zítra ráno na ten RTG. Ten první v pohodě, u druhýho řvala a co bude dělat zítra... nevim 😖 Asi budu muset vymyslet nějaký úplatek.. Nojo, když oni po ní chtěj dávat hlavu na stůl apod., to se jí nelíbí 😖
Venku tak krásně a já mám docela furt bobky jí tam pustit, dokud nebudu vědět ty výsledky atp.. Sice dr.říkala, že podle počasí a podle toho, jak jí bude, ale já už jsem tak vyklepaná, že se to může zase vrátit... 😝 🙄

prchalka
autor
24. bře 2011

@gina333 Hezký fotky jako vždy. Je to taky pěkná pařmenka 😀
@anta Co mu dělali s tím zoubkem? S Juli k zubaři jedině pod narkózou, jinak by neměl šanci 😝
@lehna Takže to vlastně ani nebylo těhu? Snad to bude OK, když dr.nic nenašla 😉

anta
24. bře 2011

@prchalka - nic mu nedělali, zatím. Jdeme v pondělí. Dneska jsem byla já 😉

gina333
24. bře 2011

@prchalka : to vies, ze si nam tu chybala, uz som si zvykla nato, ze kazde rano das infosku ako ste spali a dnes nic. 😉 To je skoda, ze nemozte chodit von, snad sa Cori vylieci a uz bude len dobre. 🙂

Poo sme teda boli na nakupe v hrackarstve, kupila som malemu na 1 rocik taku hraciu Noemovu archu, su tam zviratka, hra, to stlaca sa to, dufam, ze sa mu to bude pacit. 🙂 Sophi bola na ihrisku s dedom, spinava ako prasiatko, vyvalala sa v piesku, na zemi, len dufam, ze neprechladla, svietilo sice krasne slniecko ale fukal dost studeny vietor. 😲 😵 Sophi uz spinka ja zajtra doo pracujem, idem k telke a spat. 😉

Prijemny vecer prajem. 😔 😔