Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
25. bře 2011

Ahoj holčinky, za chvíli jdeme ven,tak se těším, panč je tam fakt krásně 😉

prchalka
autor
25. bře 2011

Dobré ráno,
RTG za náma, ale nebyla tam dr. na vyhodnocení, tak závěr budu znát až asi odpol, prý zavolají naší dr. Pak tam půjdu na kus řeči. Jinak máme doma taťku, tak se dneska asi moc ukazovat nebudu..

prchalka
autor
25. bře 2011

Tak jsem vyplňovala přihlášky - mezitím, co jsem jí teda pro klid dovolila vyhrabat celou peněženku. A když jsem si zandávala peněženku asi 5 minut, tak mi na baru vyplnila do té jedné přihlášky nástup do zaměstnání 😠 😠 😠 😠
Potřebuju radu, dávám si 2 školky.
Na první místo jsem napsala MŠ Doubek, na druhé MŠ Duha. Na druhé přihlášce to mám být taky tak nebo mám otočit?? Netušíte někdo?? 😕 Díky!

anta
25. bře 2011

@prchalka - já bych na jednu napsala ten Doubek jako první a na tu druhou tu Duhu, aby bylo zřejmý, že to patří té školce. 😉

prchalka
autor
25. bře 2011

@anta No právě, přemýšlím taky tak, jen jestli je to správně, ale snad asi logicky jo 😕 😅

gina333
25. bře 2011

ahojte 🙂
ja som bola doo praci, aj u nas je krasne teplucko, treba si to uzit, od zajtra hlasia zase zimu. 😒

prchalka
autor
25. bře 2011

Tak jsem po poradě s dr. Nález jak na dutinách, tak na plicích lepší, máme dobrat atb. Dle ní jde o opakovaný infekt a měla prostě smůlu, že to chytla znova. Ptala jsem se jak na reflux, tak na alergii - že to prý nevypadá ani na jedno, zatím nejsme poslaný na žádný další vyšetření. Ještě že mi můžou udělat zvýšenou citlivost nějakým krevním testem ze žíly, ale bůhví, jestli by jí to šlo nabrat, když žilky skoro vidět nejsou.. Nezbývá, než se modlit, že už se to prostě nebude opakovat! Přihlášky mi potvrdila.
Byli jsme taky na obědě, ale nic moc. Dala jsem si kravinu, kterou jsem ani nesnědla. Ju 2 lžíce polívky a na 2 vidličky druhého, to se najedla, s ní někam jít je marný 😝
O půlnoci jsem jí zase slyšela nahlas polykat, už mi zas začínalo být mdlo. Zub je vidět čím dál víc, tak snad to byly jen hleny nebo se jí teď tvoří víc slin 😖

anta
25. bře 2011

Holky, dítě mi složilo Rubikovu kostku, netvrdím, že byla extra rozházená, ale prostě byla a Honza to normálně složil, je to možný?

kadlecova.misa
25. bře 2011

@prchalka ...SOUCÍM S TEBOU..U NAS TO SAME!!
nelinka se nevyhrabala porad z nemocí, je pořad zahleněná, málo jí,někdy vecer i zvrací, kašle ,ted navíc dostala od tatínka průjem,do toho všeho.Pořád soplí,nevím odkud se ten hlen pořád bere :o(

gina333
25. bře 2011

@prchalka : tak uz len dufat, ze tie choroby mate uspesne za sebou. 😉

@anta : akoze vsetkych 6 stran podla farby? Sikovny chlapcek, ved to nedokazem ani ja. 😀

anta
25. bře 2011

@gina333 - no ona byla rozházená tak, že byly ty proužky jakoby u sebe, ale na jiné straně a on to dal dohromady a bez pomoci, jinak kdyby byla rozházená komplet, tak to by asi nezvládl, ale i tak mě překvapil, že dokázal ty proužky dát k sobě tak, že srovnal všechny ty barvy 😉

gina333
25. bře 2011

@anta : vravim ze je sikula 🙂

My sme cele poo boli vonku, Sophi by na tom ihrisku aj spala. 🙂 Potom nakup, teraz som zapla aj pracku, lebo uz si nemame co obliect, zehlenia mam vyse hlavy, takze mam o vecerny porogram postarane. 😝 Natalka idu zajtra na tanecnu sutaz, takze budem s tou mojou certicou sama. 😲

anta
25. bře 2011

Holčiny, dala jsem fotky školky do albíčka 😉 Kuky kuk 🙂

gina333
25. bře 2011

@anta : ta skolka vyzera ako maly kastielik, urcite sa tam bude Honzulak citit dobre. 😉 😵

anta
25. bře 2011

@gina333 - to doufám, je to moc pěkná školička. Dokonce ji mám vyhlídnutou už z dob, kdy jsem ještě nebyla ani těhu a to je fakt zázrak, že se nám to podařilo ho zrovna tam umístit 😅 🙂 🙂 No ale jinak si myslím, že Honzíka by nějaké to modlení dvakrát nebavilo 😀 😀 😀

gina333
25. bře 2011

Sophi spinka idem sa pustit do zehlenia. 😝

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

hancazivocich
26. bře 2011

Dobré ránko, u nás noc nic moc.. Já padla se střevní virozou, malá kadila přede mnou... Akorát včera jsem byla kaput, tak ji MP vzal na hřiště a na nákup. Ale.. Přišli a malá měla uplně rozbitou pusu. Srazila se s nějakou holčičkou, spadly, akorát ta naše padla pusou na dřevo.. Rozražený oba rty, krve.. Pořád přemýšlím, jestli to přežily všechny zuby. Jediná věc - že nemůže dudlat, tak se asi oddudláme.... Jo, noc nic moc, od třech jsem se modlila, aby bylo ráno - horečkovala a chytla rýmu od MP!!!
Jo a školka u nás nehrozí...

gina333
26. bře 2011

dobre rano 🙂

@hancazivocich : chuda Kika 😒 ja sa tiez rych padov bojim, Sophi je dost diva, tak sa ju snazim ustrazit aby sa vpratala do koze ked je medzi detmi. 😉 Zase ryma 😠 to pos.ate pocasie, uz aby bolo stale teplo. U nas bolo cely tyzden krasne, dnes je uz vsetko pod mrakom, dokonca hlasia snezenie. 😲 😲

U nas noc v pohode, Sophi ranajkuje, Natalka isla na sutaz, polievocka sa my vari tak si dam rannu kavu. 😵

gina333
26. bře 2011

@hancazivocich : este som zabudla, preco u vas skolka nehrozi? 😕

anta
26. bře 2011

Ahoj holčinky, tak chlapi jsou venku, ale povím vám, je hnusně pod mrakem. Jedu po obědě za ségrou a její opičkou Žofkou, tak jí vezmu nějaké věci, které se mi nechce vyhazovat, např. nádobí pro děti apod.. 😉 No vezmu si zimní bundu, nehodlám někde mrznout, celá cesta trvá hodinu a půl, což je děsný 😝

gina333
26. bře 2011

@anta : u nas uz prsalo, teraz sice prestalo ale vidim poobednajsiu prechadzku blede. 😠 My sme sa vcera asi nepochopili, ja som myslela na tu skolku, ze vyzera ako kastielik, teda zamocek, ty si to asi poplietla z kostolikom. 😀

anta
26. bře 2011

@gina333 - to víš, ne nadarmo mi Honzulák říká "máma je stará popleta", promiň 😀 😀 😀 No co beztak už mi nezbývá dát se na modlení 😀 😀 😀

anta
26. bře 2011

@gina333 - a zase jsem se přiučila cizímu jazyku, to není nikdy na škodu 😉 Honzík už taky říká "drzý jazyk brzy Ruzyň, to si pamatuj", no ale, že by si to zrovna pamatoval, tak o tom já nic nevím 😀 😀

gina333
26. bře 2011

@anta : ale no tak, ze stara, kde nato tie deti chodia, ze ? 😀

gina333
26. bře 2011

@anta : Sophi casto pozera na nete ceske rozpravky, tak u nas teraz letia slova ako kalhotky, holinky, je to zlate. 😉

anta
26. bře 2011

@gina333 - to mi taky Honzík říká, "mámo, ty máš ale vrásky", no je to možný? 😅 😅 😅 No vážně je to huba nevymáchaná 😀 😀 😀

ined77
26. bře 2011

ahojky 🙂 ,
dočíst zřejmě nestihnu...možná jen něco 😉 .
u nás...matýnek už lepší, ještě sice soplíkuje a kašle, ale už je to pohoda proti tomu co bylo 😉 .jen kačulka je trošku zasoplíkovaná, ale má tu zadní rýmu, odsát nejde nic, tak chuďátko chrochtá ☹ .ale mám libenar, tak jí budu aspoň před kojením kapkat do nosíku 😉 .já jsem také polomarod 😅 , ale nic velkého...rýma, bolení v krku a hlavy.včera jsem pěkně pocítila i ledviny a močák...to jsem myslela, že bolestí asi vypustím duší 😒 , ale to už je dnes mnohem lepší, tak aspoň tak 🙂 .
kačulčina vyrážka mizí, máme mazání a asi to měla z mojí spotřeby čokolády 😎 😅 ...tak už ani tohle nemůžu 😝 😀 .
v pondělí jdeme na kyčle a v úterý máme poradnu...sestřička malou převážila ve čt jak jsme byli ukázat tu vyrážku a držte se, kačka přibrala 1kg 😕 😀 ...tak máme už 4150g...to měl matýnek ve 4 měsících 😅 😀 .
no byli jsme tam všichni, ale matýnek se překonal a byl hodný 🙂 .jen objevil kouzlo kočárku a teď mi nechce venku chodit 😅 .sotva vyjdeme, už se staví zády ke kočárku a žádá posadit 😠 😀 .ale jsme aspoň rychlejší a kačí je ještě maličká, tak jí nožky nemorduje 😉 🙂 .
jo a 5...lezou všechny zaráz 😝 ...klasika, jak jinak u nás že 😅 😀 .ale musím dnes matýnka pochválit...spinkal celou noc v kuse! klobouk dolů 😉 .i kačenka spinkala pěkně, tak jsem aspoń něco naspala 😉 .
tak a jdu kuknout v rychlosti jak u vás 😵 .
kdyby něco 😎 ...tak raději páááá a pěkný víkend všem 😵 .

vendulkalenka
26. bře 2011

ahoj nám zoubky zatím nerostou ale slyšela jsem že jsou na to dobrý homeppatika Chamomilla vulgaris 15 CH -křik teplota,pláč,a taky jantarove koralky kolem krku vytahují bolest a teplotu stoji kolem 300kc

ined77
26. bře 2011

@anta 🙂 ...gratulace ke školce! 😵
se zoubkem držím moc palečky ať to honzík ustojí v klidu 🙂 .
v účetnictví se nevyznám...bohužel 🙂.

@lehna 🙂 ...s tou gyndou ať je to v pohodě! 😵
no a má rád štěpánek krtka?my čůráme na krtince 😅 😀 ...ne vše je krtinec samozřejmě..třeba nějaký hrb z hlíny, já řeknu..podívej krtinec a jdeme zalít krtka 😀 .třeba by se pipa taky chytil 😉 .

@gina333 🙂 ...krásné fotky 😵 .do podzimu času dost..vsadím boty, že sophi bude bez plenek naprosto v pohodě 😉.v létě se to stejně učí nejlíp 😉.

@sherry28 🙂 ..vám posíláme hlavně mnoho zdravíčka! 😵

@prchalka 🙂 ...držíme palečky ať už tam čorí nic nemá a je v pořádku 😵 .
u nás na dětském odd.myslím žádný ''nadstandard'' nemají.pokoje jsou většinou po 2, jeden jsem tam zahlédla vícemístný, ale nebyl tam nikdo 😉 .

zuzanka 🙂 ...držíme všechny naše palečky ať se vám brzy zadaří 😵 .

kačenka už nějak funí...asi jdeme kojit, tak páááá 😵

ined77
26. bře 2011

@hancazivocich 🙂 ...vám samozřejmě hodně zdravíčka také! 😵
to jaro je letos samý bacil 😠 😒 .