Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
12. kvě 2011

@lehna Usnula po 20ti minutách dneska, ale jen kvůli tomu, že vstávala v 5.30, jinak by to byl větší masakr, ale taky krákala dobu.. Já myslím, že se to asi nijak neupraví, jak nemá zacpanou pusu a neududlá se.. ☹ Nebude to jednoduchý 😝 😝
Počásko se nám samože zkazilo, chtěly jsme ke švagrové, tam bychom ještě došly, ale když by pršelo, zpátky už ne a přeci jen je to přes kilák, tak jsme to vzdaly! Snad dorazí ona.
@hancazivocich Ju taky včera úkolovala jednoho malýho chlapečka na hřišti, nakonec pro ně vymyslela hru - jedna, dva či - běžíme k bránce! A tam si sedni a poď, poď, běž do domečku.... 😀 😀 A dneska na holčičku na chodníku, chvíli koukala a pak - běž holčičko domů na obídek 😅

anta
12. kvě 2011

Ahojky, tak jsem tam volala do té nemocnice a táta má celkově prostě unavený organismus, celkově je i zavodněný či co, ale na životě ohrožený není, žádný nález nebyl zjištěn nebo alespoň nebyl sdělen. Nebylo mi to řečeno do telefonu, neboť to dr. nedělá, ale pak jsem se to dověděla od mámy 😉 Tak jsem si dala panáky ne panáka, čtete dobře 😀 😀 😀

anta
12. kvě 2011

Dítě mě dneska dostalo ráno po probuzení, říká:"Mámooooo, víš, co je to vodní kámen?" 😀 😀 😀 😀 😀 Pak volal na své telefonní budce a říká do toho sluchátka: "Paní, nechcete sklenici vody? A táto, proč nepiješ, nebudeš kakat ani čůrat" 😀 😀 😀 Včera jsme šli ven s kočárkem a před barákem seděli na lavičce 4 kluci pubertálního věku a dítě z toho kočárku říká"Jé, mámo čtyři klucí na lavičce", on je normálně spočítal, až mě to překvapilo! 😕 😉

gina333
12. kvě 2011

@anta : to je dobra sprava, ze tvojmu tatikovi je dobre. 🙂 A Honzik je drzka, keby si to nevedela. 😀

Ja mam tiez dobru spravu, Natalku prijali na 8 rocne gymnazium 😵 😵 🤐 😵 sme stastni, verili sme, ze to zvladne, ale hlasilo sa 40 deti a brali 20, ona urobila skusky ako 4 najlepsia, tak som pysna na nu ako pav. 😀 Poo sme sli do mesta, dnes bolo krasne, dali sme si zmrzlinu, Sophi sa skoro okupala vo fontane, a cuduj sa svete vobec jej nevadilo ked jej to ostriekalo vlasy. 🙂 😉 Uz spinka, idem si naliat aj ja panaka. 😵 😵

Prijemny vecer prajem. 😔 😔

prchalka
autor
12. kvě 2011

Dobrý večer a noc,
tak švagrová nakonec dorazila, byly jsme i na prochajdě. Zataženo, ale rozpršelo se až v 7 večer a zatím žádné bouřky 😉 Ju sice navečer jeden velký záchvatek - nechtěla jít domů.. Ale usnula po dvou pohádkách do snad minuty, dnes naprosto bez keců! 😉 Tak ty večery by nám šly, horší a zdlouhavé je to poo 😝 😝
@anta To je dobře, že to nic není! Dětičky a jejich slovní zásoba - k sežrání!! 🙂
@gina333 Nati je šikula. Já už se školy děsím.. Já teda byla do jisté doby šprt, ale myslím, že s Ju to bude asi iné kafe 😅

gina333
13. kvě 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : uvidime ako zvladne gympel, je to dost narocna skola, ale ja jej verim. 😉 Sophi je ine kafe, uz teraz sa z nej smejeme, ze z nej bude lupeznik. 😀

Noc dobra, vstavala o 6:10 so mnou. 🙂 A vonku prsi. 😠

prchalka
autor
13. kvě 2011

Dobré ráno, jedno bůzo a vstávačka v 6.
@gina333 Já mohla v té 5.třídě přejít na gympl, ale nechtěla jsem ani za nic, chtěla jsem prostě zůstat na té staré ZŠ 🙂 U nás pršelo asi v noci, ale jemně, žádná bouřka, dneska by se zase mělo vyčasit na sluníčko a 20st. Zhorší se to zase v týdnu 😠 ☹

anta
13. kvě 2011

Ahoj holčinky, dnes vstávačka v pohodě a já konečně taky. Posledních 14 dní nestálo nějak vůbec za nic, ale už je to dobrý a cítím se zase ve formě. Honzík tady zavádí novinku, sotva se vzdálím z místnosti, tak na mě volá "mámo, koukni", čímž mě teda dostává fakt do varu. Vůbec nevím, jak na to reagovat a štve mi to 😅
@gina333 - a víš, že o tom, že Honzík je držka, vím od jeho dvou let? 😀 😀 😀

hancazivocich
13. kvě 2011

Dobrý den
@lehna - jo, ona si s těma oraženýma dětma rozumí víc, než s těma klidnějšíma.
@prchalka - já se smířila s tím, že budu ve škole ímrvére a žákovskou bude mít plnou poznámek.. A určitě nás bude čekat hora vyšetření (jak je to bohužel v dnešní době moderní) - jak se dítko vymkne, tak ho valí někam... 😅 😅 Nebo z toho třeba vyroste (hahaha) a bude klid.

@anta - tuším, že naše dítko držkuje už od roku a půl... Já zas někam jdu a za chvíli - Maminkoo, kde sii? A nebo jí říkám - já se teď půjdu vyčůrat a .. A ona - jo, můžeš se jít vyčůrat...

Bráchovi se opět objevila krev v moči, čekají ho další vyšetření..Takže tak....
Mně bylo včera celý den zle - hrozná únava a pocit na omdlení.. Málem jsme ani nedošly z vycházky.. Dokonce mi říkal soused u baráku, že vypadám hrozně a vzal mi nákup a doprovodil nás domů.. Po juknutí do zrcadla jsem mu dala za pravdu - bílá jak zeď, kapky potu.... Tfuj..

hancazivocich
13. kvě 2011

Nějak mě ty trable s mámou a vyklízení bytu zmáhá. Taky MP jezdí domů až kolem deváté, dítko usíná až pozdě.. Zítra bude pomáhat novým nájemníkům se stěhováním a v neděli spravovat auto.. Chjo

anta
13. kvě 2011

@hancazivocich - no mně bývá zase blbě od tlaku, tak dám holt panáka slivovice a to mě postaví na nohy, jiný lék neznám 😅 😉

gina333
13. kvě 2011

@anta : moje slova, na tlak, na zaludok, bolesti hlavy slivovica to vylieci. 😀

hancazivocich
13. kvě 2011

@anta
@gina333 - to bych se musela uchlastat 😅 Večer jsem si dala výbornou tu...jak se to...Je to z třešní, sladký a rychle mi to vlezlo do hlavy.. Modlila jsem se, ať to dítě zapíchne brzy..
Holky - Kikouš je nějakej divnej.. Zase chtěla Zámek, pochovat a než jsem dozpívala, tak spala... No, mý nervy, teda

hancazivocich
13. kvě 2011

griotku 😀 😅

prchalka
autor
13. kvě 2011

Ahojky,
jsem po návštěvě sekáče a spokojenost. Trička s dlouhým na Ju - 20, 30, 40, tak jsem tam nechala 360 😅 Sice asi 3 věci jsou až na větší Ju, ale nějak mi to došlo až doma, že jsem vlastně našla věcí dost a tyhle mezi nima zůstaly. Tak má zase co nosit!
Psala sherry, že se stěhují, neprodloužili jim smlouvu, tak nemá čas sem teď chodit ☹ ☹
Letím koupat a spinkat 😉

gina333
13. kvě 2011

@prchalka :dufam, ze sa sherry stahuju do lepsieho, ma toho urcite dost chudatko. 😲 😝 Ja nemam stastiena sekace, nikdy som tam nic nesla, mozem tam chodit aj kazdy den, vsetko sa mi zda vytahane, sedive, no neviem v tom asi chodit. 😲

@hancazivocich : griotka je mnamka. 😉

My sme poo boli iba u svokry, vonku prsalo, tak sa aj tak nedalo nikde ist. 😠 Sophi ma v nedelu meniny, a kedze svagrovci zajtra cestuju na weekend prec prva faza oslav je za nami, dostala pastelky, omalovanky takze bola nadmieru spokojna. 🙂 🙂 Uz spinka, idem k telke.

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

prchalka
autor
14. kvě 2011

Ahoj,
dneska jsme se rozhodli vypravit Ju s tchánama k našim. Snad to proběhne v pohodě, hlavně aby jim usnula zpátky v autě na chvíli a všichni dodržovali nějaký základní pravidla 🙄
No ale musíme to risknout, potřebujem čas a makat a co nejvíc stihnout na tý zahrádce, ať se to hne 😝

gina333
14. kvě 2011

ahojte
@prchalka : aj my sa poo chystame na zahradku, svokra mi kupila do skalky krasne kvety, tak pojdeme zasadit. 😉

Dnes vstavacka o 6:30, prave som sa vratila z obchodu, vyskusala som krasne sandalky v Deichmane, pojdem si ich kupit, aj saty som si vyhliadla, len musim spracovat MM aby som ich mohla kupit. 😵

anta
14. kvě 2011

Ahojky holčinky, dneska byl takový rozlítaný den 😉 Nejdřív s rodinou do města, tam jsme chvilku pobyli, pak ven s Honzíkem a já výlet do Baumaxu, kde jsem pořídila čupr skříňku do koupelny, dítě neusnulo, pak bylo ještě 2 hodiny venku, hodinu s maminkou a druhou hodinu s taťuldou. Řešíme zrovna, jak zapojit tu skříňku na dráty, protože je se světýlkem, ale mm se nevyzná v elektrice a neví, jak ty dráty na sebe napojit, aby se nestalo něco hrozného. Nemáte doma někdo elektrikáře, který by poradil? Jde o to, že ze zdi teď trčí jeden zelenožlutý drát a černý drát, no a na skříňce jsou tři dráty - hnědý, zelenožlutý a modrý. Tak kdo poradí, má to u nás doooost dobrý 😀 😀 😀

gina333
14. kvě 2011

@anta : MM sa v elektrike vyzna,ale vam radi, aby ste si precitali navod z Baumaxu, urcite je tam elektricka schema, a pri kazdom kabli je znacka. Ak napises pri ktorej farbe je co napisane tak vam poradi. 😉

anta
14. kvě 2011

@gina333 - to je trochu špatný, protože v tom návodu to prostě uvedený není 😅 😅 😅 Děkuji za ochotu 🙂 🙂 🙂

anta
14. kvě 2011

@gina333 - mám návrh jednoho řešení a jestli by bylo možné, tak jestli by TM napsal na to svůj názor. Ze zdi trčí dva dráty - černý a zelenožlutý. Ve skříňce jsou tři dráty - hnědý, zelenožlutý a modrý. Takže návrh zní: černý ze zdi na hnědý ze skříně, zelenožlutý ze zdi na modrý ze skříně a ten zelenožlutý ze skříně zůstane nezapojen. Je to možné? Děkuji😉 Otravuju tady s elektrikou místo, abych se zajímala, kolik má moje dítě pos**aných plínek 😀 😀 😀 😀

gina333
14. kvě 2011

@anta : takze spoj zelenozlty zo zelenozltym a cierny s hnedym. Ked to nebude fungovat, prehod zelenozlty s modrym. 😉 Ak ma skrinka len svetlo, nemas s tym co pokazit. 🙂 hnedy je prud, zelenozlty je uzemnenie alebo nula. Neotravujes, to j v pohode. 😵 😵

My sme teda poo boli na zahrade, potom sm pozvali svokrovcov na pivko a pizzu, takze sme mali peknu sobotu. Sophi spinka, ja idem konecne pozerat Twilight. Uz som to x krat videla, ale nikdy ma to neprestane bavit. 😵 😵

Pekny vecer prajem. 🙂

anta
14. kvě 2011

@gina333 - tak děkuji moc, skříňka má i zásuvku 😀 😀 😀 Tak hezky koukej, já se jdu umýt a zavřít oko 🙂 🙂

gina333
15. kvě 2011

dobre rano 🙂

@anta : dufam,ze skrinka svieti ? 😉 🙂

Noc dobra, spinkala do 6:30. Poo ked sa Sophi naspinka pojdeme na hotel Permon sa okupat. Uz sme tam pr krat boli, je to tam pre take male deti ako stvorene. Ma dnes meniny, Natali zobrali na gympel, tak to tam oslavime. 😵 😵

prchalka
autor
15. kvě 2011

Ahojky,
chystám se napsat už od včera večer. Pěkně jsme si mákli, ryla jsem asi 5 hodin v kuse 😝 Museli jsme to stihnout.. dát fólii a kůru, zasadit kytky zpátky. Protože včera byl poslední hezký den, celou noc lilo a zas by nám to tu týden stálo. Dnes se sice nemůžem hnout, což jsem čekala, ale stojí to za to! Hlavně, že už jet o přikryté 🙂 a prší na to, aby se ty kytky vzpamatovaly!
Čorí dobrý, spala jim v autě asi 40 minut, ale když jí přivezli, nebylo to ještě zdaleka hotovo, tak znovu odjeli (no už tehdy toho měla tchýně plný kecky a moc se jí nechtělo - - a to s ní byly jen u našich na návštěvě, takže kolem ní bylo lidí dost a nebyla na ní sama 😅 😅 ) a přivezli jí někdy po 6té hodině večer, takže spokojenost se vším 🙂

anta
15. kvě 2011

Ahojky 😉
@gina333 - zatím jsme to nezkoušeli, je docela tma a taky není jaksi čas přes Honzíka, teď se s tátou venčí, tak uvidíme, kdy se to povede 😉 🙂 TAkhle vypadá ta skříňka 😉

anta
15. kvě 2011

Tak svítííííííí 🙂 🙂 🙂

gina333
15. kvě 2011

@anta : parada, tesim sa aj za teba, tak sme dobre poradili. 😀 😀

anta
15. kvě 2011

@gina333 - to jsem vybrala já, stála 800,- Kč, což je jedna z levnějších. 😉 Však jsme také za radu vděční až za hrob 🙂 Jinak jsem vytřela barák a ještě jsem vzala byt, jak je ošklivo, tak je to všude vidět 😉