Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
20. kvě 2011

@anta - a já když nadávám, tak po mě Štěpi řve "maminko tííícho" se pomalu nemůžem ani s MM bavit, pořád po nás hučí "tatínko tícho" a "maminko tíícho"

prchalka
autor
20. kvě 2011

@lehna A za 84,50 🙂
Jako ta pláštěnka asi nevydrží ani do září, páč je to dneska její neoblíbenější hračka 😀 Už do ní šťourala i pastelkou 🙄

anta
20. kvě 2011

@lehna - no to Honza dělá taky, když se bavím s mm, tak Honza drčí jak kolovrátek, takže na něj musím taky houknout, aby byl ticho.

prchalka
autor
20. kvě 2011

@lehna U nás taky maminko tatínko 😀
@anta My když houknem, tak ona ještě přidá. Taky jak rozbitej kolovrátek 😅 😝

hancazivocich
20. kvě 2011

@prchalka - joo, táák... Vy máte velký bazén? Stejně u ní budeš muset pořád být. Z toho bych měla s Kikoušem nahnáno - ten výr je jak pometlo a v momentě, kdy jen mrkneš, tak někam skočí.. Vyleze až nahoru na prolejzačku a normálně se pustí a skočí po zádech a automaticky čeká, že ji někdo chytí 😖 😲 Když mi to udělala prvně, tak jsem ji málem přetrhla. MP jsem varovala a vteřinu na to mu skočila stejným stylem... Byl z toho na prášky, chudák.. Bílej jak křída...
Já našla akorát tohle - http://www.tvproducts.cz/cz/produkty/hracky-vol... - ten skutřík je sezonní,...asi.... Tam ho mívají spíš na sníh a myslím, že dražší...
Mně se líbí ten skákací hrad.. 😅 Jen si myslím, že to naše nemehlo by si v něm vyrazilo zuby.. A i ty potřeby na malování..

lehna
20. kvě 2011

@anta
@prchalka všude stejné 😀. kolovrátci 😀. a on to ještě říká tak důležitě a ukazuje prstem.

hancazivocich
20. kvě 2011

Jo a u nás - maminkoo, tatínkuu - teď muvím jáá.. jááá - Kistýnka 😅
U nás je po srandě - dítě se začíná pouštět do dlouhých souvětí, ale hlavička jí šrotuje poněkud rychlejc, tak ze sebe vypustí větu, neví co chtěla dál a nesouhlasně zamlaská a pokrčí rameny a říká noo a mlaská - jako noo - nahoď 😀 To byste musely zažít ...

prchalka
autor
20. kvě 2011

@hancazivocich Doma malej nafukovací bazének, podle mě se to tam vejde a může si chvíli posedět a cachtat nohy 😀 😀 😀 a u švagrové velký bazén. Jasný, furt u nich někdo musí být. Já už si připadám jak magor, ale taky oči na šťopkách.. zatím to jinak nejde, že..
@lehna U nás se křičí, páč nás prostě musí přeřvat 😅 🙄 😝 😠 Jak v cirkuse! Hlavně, že nejsme sami 😀

anta
20. kvě 2011

Tak holky, sedím s manžílkem, teď ne, teď jsem ho vyhnala pro pivo 😀 😀 😀 Dala jsem si jednoho Kozla desítku, holčiny, já piju pivo po 3,5 letech tzv. abstinence a já se bála, že mi nebude chutnat a ono joooo, chytla jsem slinu a rozhodla jsem se, že budeme s mm užívat hezké pátky a že si budeme spolu doma pít 😀 😀 😀 Můj táta je stále v nemocnici, má žlučové kameny, tak mu je budou příští týden odstraňovat, jdu ho zítra navštívit, prý strašně zhubnul, tak se přiznám, že se trochu toho pohledu na něj bojím 😔

gina333
20. kvě 2011

ahooooooj 🙂
@anta : no ja pivo pijem kazdy den akonahle sa vonku otepli. Kazdy vecer si nalejem s MM, v zime cervene vinko, a v lete pivo. 😉 Zlcove kamene mala aj moja mamina, rozbijali ich laserom, takze to zvladla poho. Drzim palce tvojmu ockovi. 😲

@prchalka : skuter vyzera suprovo. ale mam strach, ze Sophi by na nom neobsedela. 😝

My sme dnes cele poo boli pri svagrinej, kupili skrinu tak to chlapi skladali od 13:00 do 18:00 😀 my sme boli s detmi na ihrisku, Sophi sa nesla vyjasit na novych hojdackach, cely vecer sa vypytuje kde sme to boli. 🙂 🙂 Este nespi, ale som ju nechala samu v spalni, stale nieco rozprava, dufam ale, ze sama zaspi a nebudem musiet ist ku nej. 😉 😵

Prijemny vecer prajem. 😔 😔

prchalka
autor
21. kvě 2011

Dobré ráno,
večer se mi zase udělalo zle.. po 3/4h spánku začla kašlat, ale po zbytek noci dobrý. No to jí snad vždycky musí zaskočit nebo co.. ?!?! 😕 😖 Kolem půlnoci někdo pouštěl ohňostroj, tak bulila, do rána v klidu.
Dnes jedem k našim, tak se odpojuju.. Hezký den všem! 🙂

gina333
21. kvě 2011

ahojte 🙂
u nas spanok do 7:15, no som zvedava kedy pojde spat cez obed. 😝 U nas je krasne slniecko, prezliekam postelne pradlo, polievka sa mi vari, dnes mame na obed bryndzove halusky od svokry a poo sa ide na chatu. 🙂

anta
21. kvě 2011

Ahoj holčinky, ve zkratce, dítě nás dneska zburcovalo v 5,13! Ano čtete dobře, vůbec nechápu, co se děje. Já za chvíli vyrážím směr nemocnice, jsem na to opravdu skvěle (ne)vychrápaná 😝 A ještě mě bolí levá kyčle a to dost. Jinak jsem si udělala radost, koupila jsem si čupr tílečka, dlouhou sukni, panč mám nohy jak výhybky do pekla, tak to chce schovat 😀 😀 A pantoflíčky jsem si pořídila 😉

lehna
21. kvě 2011

Ahojky,
U nás noc, no byli jsme sami, MM je do zítra fuč. V 1 volal mlíko, v půl 2 se přestěhoval ke mě do ložnice a budík 5.15 😠. a ne že by mě nechal třeba ještě chvíli ležet, pořád něco vymýšlel. chjooo. Dopo jsme nějak zvládli, s našima jsme byli venku, teďka vařím a Pipa leží v posteli, tak nejspíš brzy vytuhne. no se nedivím.

anta
21. kvě 2011

Holky, stal se zázrak, zahnala jsem dítě do postele, aby si odpočinulo. Dala jsem mu "dobrou noc" stylem "koukej chrápat nebo bude céres" 😀 😀 😀 A holky, ono mi to dítě usnulo 😵 😵 😵
@lehna - hele, to jsme o dvě minuty lepší 😀 😀 😀

gina333
21. kvě 2011

@anta : tak to je doooost skotre vstavanie 😲 Ja by som urcite posunula vecerne uspavanie aspon o hodinu. A ze vyhybky do pekla, dobre som sa zasmiala. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@lehna : citam, ze aj Stepi je ranne vtaca. 😉

U nas sa spi od 12:30, moc jej na spanok nebolo, naslubovala som jej hory doly, co si moze zobrat na chalupu, takze zaspinkala celkom rychlo. 😉

anta
21. kvě 2011

Tak holčinky, byla jsem v té nemocnici, no povím vám, pohled na tátu nic moc, vlastně dost hrozný 😢 😢 😢 Není to rozhodně pohled pro děti, ale moje ségra starší tam vodí svoji "milou" dcerušku až k němu do pokoje a holka se dědovi normálně směje, což je děsný 😖 😖 😖 Ale pro pobavení mám pro vás frk. Honzík se mě ptal, od čeho dědečka bolí bříško a já mu říkala, že má kamínky v bříšku a Honzíkova reakce byla - vyvalené oči a hláška "jeden sežral" 😀 😀 😀

gina333
21. kvě 2011

@anta : deti do nemocnice ani na pohreby nepatria, aspon moja zasada je taka. 🙄 A kedy budu tvojho tatka operovat? Neboj sa, urcite vsetko dobre dopadne. 😉

Dnes z opekanie anebolo nic 😠 poo liali, hrmelo, proste burka ako hrom. 😲 Tak sme boli chvilu u babi, potom sme si sadli do auta a sli sa previezt po nasom krasnom Liptove. 🙂 Boli sme v jednej malej doline na prechadzke, takze sme mali v podstate taky maly vylet. 😵 😵 Sophi vedie svoj vecerny monolog v posteli a my s MM a Nati pozerame telku.

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

anta
21. kvě 2011

@gina333 - tento týden by to mělo být. Jsem z toho táty dost špatná, vypadal strašně. Šedivý v obličeji, pohublý, no děs běs 😢 😔 Vcelku mě to dostalo do kolen. Ale ustanu to, jen je to šok 😔

lehna
22. kvě 2011

Dobré ráno,
u nád budík opět 5.15 😠 🙄 . jsem fakt do růžova 😝 . a to v půl 2 přišel s peřinou,že je celý mokrý. pročůral komplet vše. takže jd zapnout pračku.
K večeru jsme jeli na výlet k vodě, samozřejmě ,že se ke konci vyráchal. ještě,že jsem měla věci na převlečení. ale bylo fajn 🙂.
dneska asi taky vyrazím na nějaký výlet, MM dorazí kdoví kdy, odpo má stejně formule, tak bude chtít samzřejmě odpočívat a mít od nás klid 😒 .

@anta -zvláštní,že tátu ještě neoperovali. přeju brzké uzdravení a hodně sil všem. bych té neteři plácla přes zadek.

@gina333 -my přijeli z výletu v 19.30 a bylo to tak tak. buřilo už skoro hodinu ,ale sotva jsme se vybalili z auta začlo pršet,tak jsme to stihli akorát 🙂. fajn,že jste nakonec i tak měli hezký den 🙂.

gina333
22. kvě 2011

dobre rano 🙂
@lehna :potok a vsetko co tecie tiez Sophi veeeelmi fascinuje, 😉 aj vcera hadzala kamene do vody, a veru mam co robit aby tam neskocila aj ona. 🙂

@anta : ono ten prvy pohlad v nemocnici je vzdy zly, urcie ma aj dietu, nemoze jest tak tak aj pochudol, ale po operacii sa to vrati do normalu neboj sa. 😕 😉

U nas sa spalo do 6:40, Nati vcera mala zvysenu teplotu, MM kycha tak sa len modlim aby Sophi od nich nic nechytila a nebolo to este horsie. 😲

hancazivocich
22. kvě 2011

Dobré ránko,
u nás se v týdnu skoro nespalo - myslím po o. Včera jsme byli na chatě a usnula a po cca půl hod ji vzbudil švára, protože se rozhodl si k ní jít lehnout a dospat tah 😠 Opravdu nemám slov, ale no....

@gina333 - jejda, snad se vám ta nemoc vyhne.. A mám stejný názor jako ty - děti do nemocnice prostě nepatří.. Hlavně na některé oddělení. Je tam i plno infekcí, které jsou nebezpečné, atd...

@anta - oni ho ještě neoperovali, protože ho potřebují stabilizovat a pokud měl akutní žlučník, nebo zánět, tak většinou, když to jde, tak se neoperuje a čeká se, až to odezní... A teprve pak - po normalizaci..Potřebují ho dostat do lepší kondice - aby lépe snášel operaci i pooperační průběh 😉

prchalka
autor
22. kvě 2011

Ahoj,
zatím nedočítám, ještě dodělávám něco doma, dítě už lítá venku.. tak později.
U nás se spalo od 20.45 do 6.30 a to už jsme jí k tomu pustili písničku 🙂 Ráno jsem se dala do přehrabování malých a letních věcí, co jí snad ještě budou, tak už máme za sebou dnešní ranní záchvat (hlídal dole tatínek a sám neví, co se jako stalo..). Taky jsem včera dostala tašku věcí po sousedce, tak mám radost. Všechno se hodí 🙂 🙂 Ještěže máme nové sousedy 😀 😀 😀 😀
Včera jsem si od našich ani žádný kytky nepřivezla, už toho fakt nemaj tolik, co před lety.. tak budem muset opět vyrazit do zahradnictví.

anta
22. kvě 2011

@hancazivocich - dopadne to dobře, já vím, ale je to děs na psychiku 😒
@lehna - no já bych spíš osobně flákla ségře přes hubu, nemá tam co to dítě vůbec tahat, táta si to výslovně ani nepřál a ona si to stejně prosadila 😝

prchalka
autor
22. kvě 2011

Ještě k tomu včerejšku - u našich jsme zažili bouřku jako hrom. Nic se nedělo a najednou vidím, jak se blíží takovej pás od hor a opar a strašnej rachot. Padaly kroupy asi 10 minut, jsme málem nestihly ani ze dvorka vlítnout domů a voda crčela všude. Ju z toho měla celkem cvrknuto 😖 🙄
A u nás dneska ze sluníčka taky najednou zataženo a pěkně lilo, ale už se to zase uklidnilo, jen je trochu pod mrakem.

prchalka
autor
22. kvě 2011

Poo probuzení zase vo ničem 🙄 😖 Spala 1.10, myslela jsem, že to bude stačit, jenže ona se asi zase zakuckala, zakašlala, což jí probudilo (co to sakra furt je????)!! Přinesla jsem jí dolů a řev, řev, to by nemělo cenu, tak hned za minutku ve 14.10 šla znova do postele a znova usnula..

seeweed
22. kvě 2011

Ahojte, prosim o radu, uz ma chyta zufalstvo 🙂 Dcerka, 21 mes., doteraz prespala vzdy celu noc a zahajala vzdy krasne sama v postielke. Spinkavala od 8mej vecer do 8mej rano ako mysicka. Mohli sme mat navstevu, pozerat TV, cokolvek...Zo dna na den sa to zmenilo. Zaspi jedine, ked som pri postielke, trva to cca.hodinu. Potom sa budi a presuchta sa vzdy v pyzamku k nam.....tak sa vratime, opat zaspava hodinu, a po hodine detto...a takto dokolecka aj celu noc. U nas v manzelskej posteli spi strasne zle, len sa prevaluje a place. A celu noc sustavne mrnci a narieka ☹ Tak by som jej chcela pomoct, nech dobre buva. A nech sa konecne vyspime aj my 🙂 nemate nejaku radu? myslite, ze deti sa zvyknu vratit k svojim povodnym spankovym navykom? Netusim, preco takato zmena v spravani...ci zuby...neviem....mozno....chybaju nam este dva ocne zuby...

anta
22. kvě 2011

@prchalka - holka, u nás se opět nespalo 😝 😀 😀 😀

anta
22. kvě 2011

@seeweed - buď zubáky nebo mě napadlo, jestli se jí třeba něco zlého nestalo? Ony ty děti jsou také plné zážitků a v hlavičce se jim to mele ostošest. Nijak bych nic neměnila, přijde mi to jako chvilková záležitost neboli období. Nám Honza od minulého pondělí spal jednou a to do té doby spával pěkně do sedmi a přes den ještě hodinku dal a najednou ze dne na den - nic nic nic a ještě se budí od 5,15 do 6,00 hodin nejpozději a přes den nespí, nic s tím nenaděláme, čekáme, až to přejde a taky se modlíme 😒 😉

gina333
22. kvě 2011

@seeweed : mozu to byt aj zubky, aj zle sny, tazko povedat. Viem, ze je to klise, ale nic ine ti nezostava ako vydrzat. 😲 Ja by som sa kazdopadne poradila s dokinou. 😉

@prchalka : dufam, ze ste v poriadku, a Cori neochorela. 😕

My sme poo boli obzriet chatu kde bude mat o tyzden svagor oslavu, vyzera to tam dooost dobre. 😵 Je tam krasne ihrisko, takze Sophi sa bude mat kde pohrat. Potom sme sli na salas pre cerstvy ovci syr, akurat mi to MM nakrajal. 😉 Je to velka mnamka, mohla by som z toho zjest za plny tanier. 😀

Pokojnu noc prajem. 😔 😔