Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
26. kvě 2011

Jinak u nás noc - malá relativně dobrý, akorát já nic moc - vedle dělali do půlnoci takovej bordel, že na ně přišel vlastní spolubydlící 😅
Mám jich fakt plný zuby!

gina333
26. kvě 2011

Prave sa dos.ala, klude v tom sedela ani jej to nevadilo, a ked som sa jej pytala co to spravila, ona s kludom anglicana zahlasi, ze sa pokakala ale navadi to ani Minnie na nohavickach. 😲 Uz som jej za cikanie dala knizku, slubovala hory doly, ale podla mna ona este rozumovo nato nema aby to pochopila o co ide.

hancazivocich
26. kvě 2011

@gina333 - tak malý to pos..právě už vadilo.. Nebo spíš to přebalování..Akorát mi bojkotuje plínku - myslím na spaní.. Jsou to nervy. Tak na poo spaní nedávám. Na noc se nechá ještě ukecat..
Tak to teda nevím - jak u vás...Co poradit..

lehna
26. kvě 2011

@gina333 -jééjda, tak Sophi si nedá a nedá říct ☹. taky nevím co poradit ☹. je to u vás běh na dlouhou trať 🙄 .

@hancazivocich - na spaní taky Pipa odmítal plínu, tak jsme nedávali, jak už odmítal i na večerní,tak jsme nedávali ani tu. spí bez plín v noci už asi měsíc a počural se asi jen 2x. rychle to zvládl se odplínkovat, jen 4 měsíce 🙂.

gina333
26. kvě 2011

@lehna : na velmi dlhuuuuu 😀 Ona dokonca sama vypyta plienku, takze je to ine dieta asi vo vsetkom ako ti vasi. 😉

gina333
26. kvě 2011

@lehna : to akoze 4 mesiace cural kade take kym mu to docvaklo, ze sa to robi do nocnika ? 😲 😝

Sophi pred chvilkou vstala z nocnika a sla sa vycikat do spalne k balkonu. 😒 Ja sa nato odplienkovanie asi vyprdnu velebnosti. 😲 😀

anta
26. kvě 2011

Ahoj holčinky, byla jsem u těch policajtů a za chvíli jdu ven s dítětem, tak doufám, že se k něčemu zase nepřimotám 😀 😀 😀 Na ty policajty jsem jela na kole 😀 😀 😀

gina333
26. kvě 2011

@anta : ako bolo? normalne ako vo filme ? 😀

lehna
26. kvě 2011

@gina333 - jéé ne,že 4 měsíce cikal kam neměl. že začal v lednu na nočník a v dubnu už neměl plínu ani na noc 🙂, tak jsem to myslela 🙂

gina333
26. kvě 2011

@lehna : aha 😀 no mam strach ze u nas to curanie mimo nocnik bude trvat najmenej 4 mesiace. 😝 😉

anta
26. kvě 2011

@gina333 - jasný, dostala jsem obuškem přes ucho a už jsem mluvila 😀 😀 😀 😀

hancazivocich
26. kvě 2011

@gina333 - u nás si borka taky na začátku přála plínku - čistou plínku prosím... A odmítala si ji svlíknout. To samý je obrovský boj jí sundat plínku po noci - protože se odmítá jen zastavit a nechat si to sundat. Musím být hodně rychlá...

@lehna - ty tenisky už máte? Já mám problém ji tu nožku přesně změřit. Má přes 17cm, ale radši s ní zajdu k Baťovi a přeměříme..
Budem shánět něco kotníčkovýho - nejlépe tenisky a asi i sandálky. Lídíb se mi třeba tyhle : http://www.boty-detske.cz/produkty/letni-obuv/s... - ale mám strach - bez zkoušení to objednat...
Má sandálky klasický - jen mají dva proužky přes nožku a včera opět hodila čumáka a rozbila si rozbitý koleno plus odřela druhý. Naštěstí měla gaťky od tchýně - přes kolínka.. Tak ji to uchránilo od něčeho horšího. Já se jen modlila, abych tu krev dostala dolů..Protože to jsou světlé kalhoty..
To zakopla několikrát - něco jsem udržela já, něco vybrala ona... Vím, že za něco může kvalita chodníku, za něco její ztřeštěnost, nešikovnost, ale ona v těch sandálkách asi neumí chodit - ta nožka jí tam kloktá.. Tak zkusíme koupit kotníčkovky a uvidíme. Sejří mě vidět ji pořád v krvi.. Chudák malá - ani se jí to nezahojí a pořád dokola..

hancazivocich
26. kvě 2011

@lehna - já to vidím u nás taky na dlouho.. A když je tu návštěva nebo si hraje, tak převlíkám pořád... Někdy je krásnej den, kdy si říkám - konečně... A druhej den zase louže 😠

prchalka
autor
26. kvě 2011

Já se hlásím teď, až bude spát, chci aspoň něco málo vyžehlit.
Jako občas mám fakt chuť jí několikrát denně zmydlit! Neposlouchá ani prd, naschvály dělá, člověk jí říká, že to a to nesmí a proč, ať to nedělá, nesahá, jde dál... a ona jak zabedněnec - prostě jak v pubertě, klapky na uších a polibte mi šos! 😠 😝 A stejně to udělá. Vztekány kvůli všemu několikrát denně!
Přijely jsme z kola, postavila jsem ho před garáž a že jí jdu přes barák otevřít. Postavila se před garáž a já jí říkám, ať se uhne nebo jde se mnou, že budu otvírat. Přilepená tam, když se odlepila, ještě jí říkám - POZOR na kolo!! Jdu odemknout hlavní dveře a rachot.... Proč by kolem toho mýho kola se sedačkou prošla bez povšimnutí? Shodila ho a povalilo jí, tak skončila pod ním! Sice neřvala, že by se jí něco stalo, ale slovně jsem na ní teda vyjela, tak chtěla řvát potom! S ní prostě není kloudná řeč momentálně! 🙄 🙄
K tomu nočníkování - jsme měly problém ještě s kakošem pár měsíců, jestli si pamatujete, tak buďte rády, že jim to jde-nejde, tak jak to jde. Nebude to ze dne na den. Asi jsou v tom holky línější nebo nevím. Když čtu, jak je 1,5 letý chlapeček bez plínek, tak taky zírám jak vejr a nechápu, jak to někdo dokázal. My už teda udržíme všechno a všude, ale.... po spaní stále nadojeno, takže vůbec nemá cenu jí teď prostě zkoušet bez! To musí opět přijít časem... 😕 😔

anta
26. kvě 2011

@prchalka - tak zase vzdor? Tak se modlím, aby to nebylo nakažlivý a Honza to taky nechytil. Fakt to chce nervy, viď? 😝

hancazivocich
26. kvě 2011

@prchalka
jo, já tady ty vztekance radši ani neventiluju. Přesně jak říkáš - ustup - né, bude se motat pod nohama. Potřebuju vylézt s košem prádla z balkonu - stojí přede mnou ani se nehne.. Nesu nákup, postupuje pomalu přede mnou, ale aby uhnula.. Nešahej na to - lup a už to letí a připlácne ji to k zemi. Kupodivu neřve - páč si je vědomá toho, že to dělat neměla.. Já ji samozřejmě dořvu - protože jsem se vyděsila, tak madam začne řvát taky, že..
Nedávej ty prsty do dveří, strčí je tam.. Netahej za tu krabici - už pod ní leží... Nepatlej to sklo - tak ho pro jistotu rovnou i oslintá... Nestrkej si ty rukávy do talíře - tak tam šoupne lokty... Běž se vyčůrat - to nezvládnu... Není voda v bříšku... A už to teče... Ha - maminko - uteklo mi čůrání - na koberec.. Honem - utřít...
Nechci plínu, chci nechat plínu, chci támhleto, když to podám, tak řve, že to nechce... Zkouší mý nervy neustále.. A je to samý - saáákryš - hapalo to, kucipísek - tohle to teda néé...A když mám dlouhý proslov (výchovnej), tak si přede mě za chvíli stoupne a řekne - pardon - co si říkala maminko? 😅 😀 A to už teda jdu fakt pryč, nebo si dát studenou sprchu..

kaja73
26. kvě 2011

Baby nechcem vam to tu rušit-ste tu taka mala sukromka 😉 ,ale napadla ma jedna vec k tym vasim problemom s odplienkovanim-aspon u niektorych-možno je problem,že to robite v obdobi silneho vzdoru vasich deti.Moj starši syn sa tiež odplienkoval skoro-mal 18m,ale keby sa odplienkovaval vo veku 2 a pol roka ,tak by to bol asi totalny pruser-vzdor,vzdor a vzdor.Nedalo sa s nim ani ist dalej od domu-hned sa trieskal o zem,vyzliekal sa, vsetko ignoroval. 😠 No skoro ma trafilo.Vtedy by sa asi za tyžden neodplienkoval.Aj teraz krpaty-uplne bez problemov- za 4 dni bol bez plienok.Nema este vzdor,poslucha-v madziach normy- a tak to slo.Mne sa zda, že je problem tam.Tie babulky su už určite na to zrele,len to proste ignoruju. 😉

gina333
26. kvě 2011

@anta : aj som si myslela 😀 😀

odfotila som Sophi na nocniku, povedzte kde robim chybu, ze u nas to vyzera takto:

hancazivocich
26. kvě 2011

@kaja73 - díky - mě to taky napadlo... Víš, když má dobrý den, tak si krášně o čůrání říká, když vstává ,,prdelkou napřed" - tak je jí to uplně jedno.. Ta naše je divoška.. Tušila jsem, že to nebude brnkačka... Tak prostě zatínám zuby a snažím se... Nejhorší je, že je pro okolí Spratek nevychovanej.. Nevydrží chvilku v klidu..
Možná jsem měla vloni zatnout zuby a zkoušet.... No, to už je teď fuk...
A nerušíš

kaja73
26. kvě 2011

@hancazivocich No to je to-už si začina uvedomovat sama seba,chce si robit veci po svojom.Ja som so staršim normane sla k psychologovi,čo sme si s nim už nevedeli rady a dnes je to užasny chalanisko,studujicu na 8r gympli na same jednotky,je samostatny,zodpovedny. 🙂 Nikdy by som si to o nom v tej dobe vzdoru nemyslela-že bude raz taky super.Treba to len vydržat.Tie neposlušne deti vo veku 2-3 roky su neskor fajn.Ved uvidiš 😉

hancazivocich
26. kvě 2011

@gina333 - apartní klobrc 😀 😀 😀 Hele - ale taky úspěch - aspoň to neignoruje. Aspoň si s ním hraje... U nás se minule málem potento... Protože potřebovala čůrat s medvědem.. Nemohla jsem medvěda najít a ona že chce medvídek kadit... Pak spolu trůnili - madam na svým s kačenkou, medved na zeleným se lvem.. Pak mi dávala čuchnout k medvídkový šíše a řekla mi, ať to jdu spláchnout, aby jim to tam nesmrdělo. A šla mu utřít pudel 😲 😅 Takže tak 😝

anta
26. kvě 2011

@hancazivocich - jů s tím "co jsi říkala maminko" mi je to nějaký povědomý 😀 😀 😀 To jen zakoulím očima a Honzík raději řekne "jo, už vím" 😀 😀 😀 Teda, musím uznat, že to máš vcelku drsný, takhle se teda Honza nechová, to je zajímavý 😕 Spíš je podrážděný, když já jsem podrážděná, tak to jako na mě řve "mámo, neřvi na mě!" 😅 😅 😅

hancazivocich
26. kvě 2011

@kaja73 - já to tragicky neberu, protože si říkám, že i já jsem tím prošla... Že se to dá nějak zvládnout.. Jen občas chraptím (z toho jak řvu - protože někam padá), baštím občas Ibalgin jak lentilky atd..Občas si připadám jak skenner na letišti - když ji odhaduju - jestli si ji můžu dovolit vzít na pískoviště aniž by sprdla nějaký dítě - že mu to nepůjčí, že má svoje hračky, že ona mu tam taky neleze .... Občas zas leze za chlapečkem a hází mu svoje hračky a půjčuje mu je...
Říkám si, že je to trénink na pubertu 😀

anta
26. kvě 2011

@gina333 - to je teda krasavice, to musím uznat 😀 😀 😀 Ale takhle se nečůrá nebo jo? 😀 😀 😀
Jů, ten policajt je teď u sousedky, doufám, že se neprokecne, že jsem o ní řekla já 😕 To bych měla peklo, dokud by neumřela 😝

hancazivocich
26. kvě 2011

@anta - třeba je to i temperamentem, co já vím? Já si prostě fakt zvykla.. Jen odhaduju - kam s ní jít - podle nálady. A tak..Zjišťuju, že se v ní začínám celkem vyznávat a i se s ní celkem domluvím...

anta
26. kvě 2011

@hancazivocich - to je dobře, že se v ní vyznáš 🙂 Já vždycky ráno čekám, s čím vlastně Honza přijde, s jakou náladou 😅 😅 😅

prchalka
autor
26. kvě 2011

@kaja73 Tak já například taky začala s plínou dolů, když jí byl rok a půl a kousek - prostě před rokem v létě. A bylo to fakt jedno! Ona je palice vztekavá od narození, prostě ta se vzteklí celej svůj život, takže by k tomu nikdy nebyla asi vhodná příležitost 😅 😅 😝 A stejnak nám to trvalo... a navíc ještě měla blok s bobanama skoro půl roku díky sundání té plíny! Ale my už jsme za vodou... Ale klobouk před všema dolů, co to stihnou za pár dnů 🙂 🙂

prchalka
autor
26. kvě 2011

@hancazivocich Já to tu taky ani nepíšu. Jak není něco hned, tak řéééééév. Jindy se baví tím, že zatarasuje cestu, nechce pustit nebo mě chytne za kapsy kalhot vzadu a nechce pustit... zrovna když mám práci, že a chce to trochu švihu... 😠 😠 A když mám proslov já.... začne mluvit úplně o něčem jiným, absolutní nezájem... ende prostě.... Jak má pak člověk docílit toho, že ji chci někam vést a vše vysvětlit a určovat mantinely, když to nemá ani nejmenší smysl. Tolik řvaní by si mohla ušetřit, kdyby poslouchala, co jí člověk říká..

kaja73
26. kvě 2011

@prchalka Možno ide aj o sposob akym sa odplienkovava-moji ani jeden napr nikdy nesedeli na nočniku a u oboch som zacala kakanim do vecka,až ked to mali v maličku, tak sa slo na curanie.U oboch tento postup fungoval-ale fakt je každe dieta ine a na každe plati asi iny postup.Krpaty napr do dnes nesedi ani na vecku.Ja ho len držimv klbku.Ale už obcas- tak raz za den aj na vecko sadne.Nočniky mame v každej izbe,ale ja ho len nad nim podržim-ked sa vypyta. 🙂 Toto klbko sa mi pači,lebo sa maly vycika hockde,so staršim som mala este 2m po tom ako sa odplienkoval problem,že chcel cikat len v sede na vecku,postojačky vonku nehrozilo.A tak sme vždy museli utekat k vecku,alebo sa popisal.

anta
26. kvě 2011

Táta už má za sebou to rozbíjení kamínků, co podle Honzíka sežral 😀 a je na JIP, aby se mu mohly sestry věnovat víc, zatím vůbec nevím, kdy ho pustí, už je tam třetí týden 😖