Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
3. čer 2011

Dobré ráno,
dneska 5.43 😝 prostě každý den o minutu dřív!
Včera jsme si dali pěkně do těla na kolách, půlka cesty polňačka, půlka stezka, ale projeli jsme se parádně 😉 Dneska kupodivu žádná bolest svalů 😉
@anta Však jak jsem do ní hučela se stříháním a neustále 14dní dopředu opakovala, kdo a co tam bude, i pejsek a že bude mít hezký vlásky a výsledek? Hysterie na celé sídliště! To samý by bylo u zubaře. Jak na ní kouknou cizí lidi a nezačne se s nima bavit sama... KONEC! Honzík je prostě jinej 😉

gina333
3. čer 2011

dobre rano 🙂

Hlasime sa k pekarom a banikom, Sophi je hore od 5:30. 😝 😉

anta
3. čer 2011

Ahoj holčiny, tak dítě to dnes protáhlo do 6,15 hodin, tak mi udělal velkou radost, je i vidět, že je vyspalý. Tak ho sbalím a pojedeme si pro recept na antiko, ať se zabavíme 😉 Včera jsem si koupila čupr triko a dokonce bylo i s náhrdelníkem a sluší mi, pořídila jsem si i džíny velikost XS neboli 34, dobrý, ne? 😀 😀

anta
3. čer 2011

@prchalka - neboj, já to beru, každý dítě je jiný, proto ale není horší nebo lepší 🙂

prchalka
autor
3. čer 2011

@anta Jdi s těma svýma velikostma někam 😠 😠 😠 😔

anta
3. čer 2011

@prchalka - jsou mi akorát, já mám fakt co dělat, abych na sebe něco sehnala, protože všechny věci na normální ženský jako jsi ty, na mně vyloženě plandají 😉

gina333
3. čer 2011

@anta : no konecne niekto ako ja, ja mam tiez vecne ten problem. 😉 A kazdy do mna husti aby som viac jedla, ze to prieberiem, ale ved ja jem normalne, ale ked niekto ma 158cm nemoze mat 60kg, no nie? 😀

prchalka
autor
3. čer 2011

@gina333 No, myslím, že i může 😖 ale není to moc normální 😖

anta
3. čer 2011

@gina333 - no holka, do mě taky hustěj, ať více žeru, ale já jím normálně, nepřecpávám se, to neumím, já si myslím, že taky ty některý ženský závidí, protože jim stačí, aby se nadýchaly vzduchu a mají o 20 kilo víc 😀 😀 😀 Já jsem schopná prožrat výplatu, ale na mě to vidět není, na Honzíkovi jo 😀 😀 😀 Vypadám vedle něj jak týraná hlady 😀 😀 😀 Včera jsem Honzu vážila a má přesně 15 kilíček, tak mi udělal radost. 🙂

prchalka
autor
3. čer 2011

Tak nejdřív jí nešlo v půl 1 zlomit k ležení, se to neobešlo bez scény. Pak spala 50 minut a začala bulit "čuchej, čuchej" kroutit se a mlet a pak asi za minutu "mamííííí, mamíííí, tatííííí" pak se napůl probrala a pak jsem jí zase uspala. Má to nějaký divoký 😖

gina333
3. čer 2011

ahojcek 🙂

u nas sa poo spinkalo dobre, skoro 2 hodky. 🙂 Zajtra je u nas burza, tak sme boli odniet stolicku na jedenie a hojdacie kreslo, bola by som velmi rada, keby to niekto kupi. Isla som riadne pod cenu, len aby som sa toho zbavila. 😲 😉 Dnes som kupila krasny jarny kabat za 10 Eur, bol zlacneny z 50 , no nekup to? 😀 A konecne som natrafila aj na suknu, takze na leto mi chybaju uz fakt iba plavky. 😵

Prijemny vecer vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
4. čer 2011

Ahoj,
u nás nic zajímavého. Odpolko nějaký nákupek a pak ještě chvíli na kola a pivko. Ju jezdí na brčko (džusík). V noci jedno řvaní, MM to pošéfoval, protože mě to probralo až když vstal 😅
Dnes jedem k našim a odpol ještě posezení u švagrové, tak dneska možná už nebudu.. Hezký den všem!
@gina333 Když vstávala S. v 5.30, v kolik usnula na oběd? Když my máme problém o půl 1 lehnout 😖 😝

gina333
4. čer 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : kazdy den ju davam spat o 12:00, na hodinu presne, a zaspi do 15 minut, je to super, dufam, ze jej to vydrzi. 😉

U nas noc v pohodicke, zatial je vonku slniecko, tak poo sa chystame na chalupu, dufam, ze nam to konecne vyjde. 🙂 Natalka ide na sutaz, ale idu aj svagrina s malym aj svokrovci tak o zabavu bude postarane. 😵 😒

anta
4. čer 2011

Ahoj holky, tak dítě dnes vstávalo až po sedmé hodině 😀 😀 No stal se frk jako trk. Včera byli s mm na hřišti a zabudli tam motorku a všimli jsme si toho až teď, tak šli teď koupit Honzovi odstrkávadlo, které mělo být původně k narozeninám, ale zase nechceme, aby Honzík plakal, že jsou blbí oba 😒 😉

anta
4. čer 2011

Manžel se byl samo podívat, jestli jí tam někdo neodevzdal a ne, prostě mu jí někdo čmajznul, chudák Honzík, bylo na něm vidět, že je z toho celý takový smutný 😒 Že se to těm lidem vyplatí 😝

gina333
4. čer 2011

@anta : aj taki ludia su, nechapem ako moze niekto zobrat hracku ktora patri inemu dietatu.chudacik maly. 😲 Uz len dufat, ze to zobral nejaky zabudlivy otecko, ktory nevie aku motorku maju doma a vrati to. 😉

anta
4. čer 2011

Tak ho máme doma, tak jukněte, Honzík na tom jezdí jakoby na tom někdy seděl! 😕

gina333
4. čer 2011

@anta : paradicka, je zlaty s tou prilbou. 🙂 🙂 To nema ani pomocne kolesa ? 😲

anta
4. čer 2011

@gina333 ne nemá pomocná kolesa, proč by měl mít? 😀 😀 😀

gina333
4. čer 2011

@anta : no ked ich Honzik nepotrebuje tak je naozaj sikovny 😉

gina333
4. čer 2011

Ahojte, asi bolo vsade krasne pocasie ked tu cely den nebolo nikoho. 🙂 My sme boli poo na chate, chvilu svietilo slnko, potom zas trocha prsalo, ale deti sa v pohode vybehali. 😵 😵 Na burze sa moje veci nepredali, ani svagrinej kocik a to sme sli riadne pod cenu. 😲 Nechapem to, ti ludia by asi fakt vsetko chceli zadarmo. 🙄 Sophi spinka, cakame na Natali, uz by mala kazdu chvilu prist domov.

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

anta
5. čer 2011

Ahoj holčinky, tak dítě dnes vzhůru po půl šesté, už prudí a dvakrát se bouchnul do hlavy, no je zbrklý a rychlý 😅 😅 Má dnes výborný den 😝

gina333
5. čer 2011

@anta : nezufaj, do vecera daleko, este budes mat krajsi 😀

U nas sa spalo do 6:30, teraz sa hra s kockami, Natali si fenuje vlasy, MM robi na pocitaci a ja kmitam okolo domacnosti, no proste nedelna pohoda. 😉 🙂 😝

anta
5. čer 2011

@gina333 - o mě nejde, ale Honza má den blbec 😀 😉

gina333
5. čer 2011

@anta : ale ved ja som to pochopila 😉 ked ma den blbec dieta tak to mame aj my, no nie? 😀

anta
5. čer 2011

@gina333 - juju, to máš svatou pravdu 😉

prchalka
autor
5. čer 2011

Ahoj,
my jsme dneska od rána makali, vaření, praní, zahrádka, garáž, zasadit stromek před barák... než jsem se pak dostala ven, tak MM utekla k sousedům za dětma, tak si jí tam nechali a my jsme měli dopolko čas něco dělat 😉 Jen návrat domů byl s hysterickým řevem, až jí MM omyl obličej 😝 Teď MM vyjel se svou mášou a odpolko asi zase ke švagrové..
Snad se dneska v pohodě uspíme - lítaj stíhačky 🙄

prchalka
autor
5. čer 2011

Usnula jak Růženka, tak já si dám po dnešku voraz. Pro změnu jsem si dneska odřela loket o omítku domu - když jsem čistila rámy 🙄 Koupila jsem sice dezinfekci, kdyby tekla červená Ju, aby jí to neštípalo, ale koukám, že jí budu potřebovat častěji já..

anta
5. čer 2011

Tak holky, dneska sumárum z dnešního dne. Dítě protivný, uječený, neposlušný, už mě míchal teda nervy, tak jsem mu dala varování, že tady od zítřka bude s maminkou a že tady bude, co? Klid - správně odpověděl Honzík, tak uvidíme, zda se podle toho bude chovat. 😀 😀 Dnes jsme mu trošku snížili sedátko na tom odrážedle, já to nechápu, ale to dítě na tom jezdí, jako by ho měl 10 let, zmeťour jeden šikovná 😀 😀 😀

gina333
5. čer 2011

nas sumar dna je taky, ze cele poo lialo a to doslova, hnusny, husty a studeny dazd. 😠 Uz ma to fakt stve, clovek ani nohy nemoze vytiahnut z bytu, v shoppingu bol den deti, esteze to mame blizko, tak poo sme boli aspon tam. 😉 Sophi sa vysantila s detmi, takze az tak zle sme sa dnes nemali. 🙂 Bambulka uz spi, dnes je finale Superstar, takze fandime. 😵 😵

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔