Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
22. únor 2010

my se jdem pomalu večerně chystat 😉 ...
tak tedy hezký večer všem a... 🤐 ,ale jo,všem přejeme dobrou a klidnou noc 😵 .
páá 🙂

gina333
22. únor 2010

ahojcek,

my sme boli cez obed spinkat vonku v kociku, spala skoro 2 hodky, co je fajn. S jedenim je tak, ze ani za svet si nic neda do ust, ked sedi v stolicke, musim za nou behat lyzickou po byte. Nikdy som sa k tomuto nechcela dopracovat, ale ked chcem aby daco zjedla, holt, clovek mieni..... 😠 😠 😠 Rano tu krasne svietilo slniecko, od obedu je zatiahnute, mrholi a fuka otrasny vietor. Takze noc moc. 😒

prchalka: daj vediet ako makovy kola zabral, ked ano natlacim to do nej aj ja. 😀

matova: ved uz priznaj kde byvas!!! 😵 😵 😵

gina333
22. únor 2010

No ja pisem jak madar 😀
Oprava: pocasie nic moc.
prchalka: makovy kolac, nie kola 😀 😀 😀 😀 😀

matova
22. únor 2010
matova
22. únor 2010

ahojte,
celý deň je dobrý kolobeh,veď to všetky poznáte, už mi to ide na mozog 😀 vkuse striehnem aby niekde nespadol, aby niečo nespapal...či nie je hladný alebo smädný...nehovoriac o nočníku a našich neúspechoch. nechce mi hlásiť kedy ide kakať, a keď už je po tak ani náhodou....vôbec mu to nevadí, skúšala som ho nechať sa po "tom" hrať ako dlho vydrží a tuším aj spať by tak išiel 😝 tak musím len vziať nasilu a prebaliť- jak on to už neznáša 😒 . Večer išiel k nočníku krásne sa usmial, robil ee, rýchlo som natešená rozbaľovala pyžamko a plienku, sadol si...máme tam knižky tak chcel všetky pozerať ale len to. Tak mi potomto docvaklo (keďže chcel ísť potom spať), že on si takto vydobil akurát večerné čítanie na nočníku- ale iných kníh ako zvykneme pred spaním 😅 .
takže som rada že je bystrý a bojím sa že čochvíľu bude vychcaný 😝 😀 ...
pekný večer všetkým a dobrú noc...
ozaj, keby som tu náhodou dlhšie nebola- blokli nám pevnú linku (net stále fachčí- zatiaľ 😅 )- vraj sme prevolali nekorektné množstvo minút- pritom z nej voláme asi 3x týždenne 😠 tak neviem čo toto má zas znamenať...mm tam zajtra zavolá.

prchalka
autor
22. únor 2010

Tak my jsme vydržely, koupem o chvíli dřív, za chvíli jdu já a pak mlíko a spaní.. snad se to povede, ne jako včera. Jestli dneska není unavená, tak už nikdy!
matova: Bobky v plíně jim asi nevadí. Když je u nás nadílka, tak si malá krásně hraje sama a je potichu.. 😅 😝 😝
Tak pá a brou, dneska asi vrznem čípek, v noci mi občas připadá docela teplá, tak preventivně..

matova
22. únor 2010

gina: okres Prešov 😀

gina333
22. únor 2010

matova: takze vychodnarka 😀 No mate tam viac snehu ako my na Liptove.

Co sa tyka kakania do plienok tak my ani nocnik ani zachod nepozname. 😒 Uz reve ked jej nocnik len ukazem, kupili sme aj sedatko na wc, ani si nohy nedovoli pokrcit, vobec si nesadne. 😝 😝 A samozrejme jej absolutne nevadi ked ja zakakana. 😅

Keby som uz nenakukla, tak dobru nocku kazdej a kazdemu. 🙂 🙂

sherry28
22. únor 2010

ahoj, spí 😝 konečně mám doma autí a můžem zítra razit do školky 😉 🙂 ještě jsme si musela vyměnit přední světlo, když jsem viděla jak to MM šroubí, tam kde se to nemá 😠 tak jsem mu vrazila do ruky malého a sundala masku a vytáhla světlo, jenže jsem zjistila, že nemám tu žárovku do potkávaček 😅 takže jsem to namontovala zpátky a musím zítra koupit novou 😉

ined77: ona se nezobrazila, protože už je vyprodaná 🙂

matova:jo tak to je ta třetí, která se nezobrazila, ale byla dřevěná, tahle vypadá z umělé hmoty 😕 nebo se pletu? a malý už vyčůraný je 😉 aspoň podle mého názoru 🙂 jak krásně věděl, co má mamce říct, aby toho dosáhl 😀

gina333: já taky radši nechám malého jíst ve stoje, hlavně, že to sní. On totiž začne jíst v židličce a pak spodem vyleze a stojí u toho jak v bufetu míchá si lžičkou do talíře a já ho druhou krmím, ale sní vždy úplně vše🙂

také přeji krásnou noc a mějte se 😉 🙂

prchalka
autor
22. únor 2010

Tak u nás blbý, vypila možná 60 nočního, možná ani ne a koukala jak zraja. Je možný, že nechce ani mlíko? Teď uhoupává MM, musela jsem vám to aspoň napsat ☹ Už teď je mi z toho všeho a z noci zle.. pá

sherry28
22. únor 2010

prchalka: není ji něco? teplotu nemá? 😕

matova
22. únor 2010

tak som bola žehliť 😝 🙄

prchalka: jej sa asi derie ďalšia špička alebo čo 😒 ☹ . My sme pri štyrkách teploty nemali, skôr mal znížené teploty. predtým pri skorších zuboch boli horúčky.

gina: a u Natálky bolo nočníkovanie lepšie? lebo ja mám pocit že ho to nenaučím, aj by som sa skľudnila, však nebude nočníkovať do pätnástich, ale moja mama mi nedá pokoj v tomto 😝

sherry: ano, je to tak, veľmi dobre vie čo chce 😀 . len toto je ešte v celku milé, ale sa bojím aby sa to neskôr nezmenilo na niečo zlé, zákerné...tá vychcanosť....to sú také predčasné depky z výchovy puberťáka asi už 😉. ale možno si stačí počkať aj na ten vzdor... 😝
tá archa je z plastu.

lehna
22. únor 2010

Dobrý večír,
jsem před chvíli dofuněla z aerobiku a jsem dopitá víc jak minule. leze na mě bacil, mám rýmu, tak jsem zvědavá co to se mnou udělá 😅 .
Štěpi dnes usnul trochu hůře, furt vymýšlel,ale zatím spí, tak jsem zvědavá.....

my jsme taky pořád na plínách. na nočníku sice neřve,ale když ho tam dám,tak si jen sedne, pak sleze a vyčůrá se vedle 😝 . taky do mě mamka a tchýně furt ryjou, že proč ještě nechodí an nočník. no nechodí a co, mám ho tam držet násilím? však já ty plíny platím,ne? 😝

jídlo jí zatím vše, on by přes den jedl snad pořád. nají se,pak jím já, a on na mě pořád ham, tak jí jeeště se mnou 😀

dobrou noc 😉

prchalka
autor
23. únor 2010

Ahoj,tak noc napůl probděná jak za starých časů.. MM uhoupal za chvíli, ona byla vážně unavená, poo spala málo. Ale vzbudila se už za hodinu, to ji taky ukonejšil a pak ve 23 a to už šla ke mě. Chvíli spala, pak vzdychala, pak třeba nemohla hodinu a půl zabrat a tak stále dokola, spala, vstávala, spala, vstávala, hrozný! Mám pocit, že spala snad jen půl noci. Zas jem každou celou hodinu koukala na mobil. 2x jsem jí uspala hlazením po zádech - to jsem docela koukala. Ve 3 už jsem dala mlíko, tentokrát lepší, nechala jen asi 40tku, tak dala aspoň něco, ale to noční mlíko mě naprosto dostalo ☹ Tak uvidíme, jak dneska jídlo. U nás je toto opravdu nezvyklé a vlastně poprvé v takovým měřítku! No snad to nebude trvat 14 dní. Vstávala 6.40.
My a nočník - chodíme od 9m, ale to už jsem tu jednou psala. Vydrží tam, udělá všechno, ale někdy se jí taky nechce, ale přes den jí 100x plínku taky nesundávám! Prostě občas se to povede, občas ne. A klukům se tam moc být nechce, to znám 😉 Myslím, že plínky není to, co by nás mělo nejvíc trápit, že jo 😅 😅
Ale myslím, že bobana už si uvědomuje. Někdy tahá nočník a sedá si na něj, ale když jí chci na něj posadit nahatou, tak zas vyváděla, takže si prostě sedne oblečená a hodí to do plínky, ale někdy to taky vychytáme, když se zadaří. A v sobotu přišla, držela se za zadek a říkala blééé - no a měla to tam, takže myslím, že už si to docela uvědomuje, teď to jen vypilovat 🙂

lehna
23. únor 2010

ahojky,

prchalko-teda taková noc hrůzy zase 😢
jste dobré s tím nočníkem, už od 9tého měsíce. já vím,žes to tady psala. u nás prostě nic, sem tam sundám plínu a dám ho tam, někdy kjdyž ho přebaluju,tak ho tam pak posadím,ať se mu větrá dupa a po koupíní taky. a nikdy nic🙂.

u nás celá prospaná 😵 , aspoň o tom zas nevím, že bych němu vstávala 😅 . ale manžel ráno taky říkal, že o ničem neví, tak asi jsme spali celou noc. Usnul v 19.40h a probudil se v 5.54. pak už nezabral. má kňouravou náladu, to bude den, mi není 2x nejlíp, tak si tio dneska fáákt užiju 😝

gina333
23. únor 2010

ahojcek,

tak u nas nic moc noc, bola hore skoro kazde 2 hodky, furt sa napila, spala dalej, ale aspon rano potiahla do siedmej. 😒

matova:mne Natali sedela na nocniku tusim uz od 8 mesiaca. My sme vtedy mali jednoizbovy byt, ja som ju na nocniku aj krmila 😀 😀 takze som s noz ziadne problemy nemala. Tatkto som zacala ucit aj Sophi, sedela tam par krat, potom z nocoho nic to zacala odmietat, a teraz reve ked ju tam chcem posadit. Skusala som aj tak, ze ju tam posadim oblecenu, ale ona si ani tak nesadne. 😒 😒

sherry28
23. únor 2010

tak malej už je ve školce, hrozný nezvyk po třech týdnech, je nám smutno 😢 ale zase i klídek je 🙂 navařeno mám ze včera, takže dnes budu mít trošku volný den 🙂

sherry28
23. únor 2010

jinak noc=dobrá; malý se vzbudil asi jen 2x a prděl, tak jsem mu masírovala a hladila bříško a hned usnul bez houpání 🙂
co se týká nočníku, tak ten starší na něm seděl od roka (vyčůral se někdy i vykaka)l, ale pak se to v roce a půl otočilo a jak viděl nočník tak spustil šílený řev ☹ že si sousedi museli myslet, že ho vraždím 😢 , nechápu tu změnu, prostě sám od sebe ho odmítal , tak jsem ho nenutila, nechala být, ale při každém přebalování mu to připomněla, že je to ee, a že se to dělá do nočníku. Týden po druhých narozeninách si ho sám přinesl, že chce dělat ee, tak jsem ho rychle svlékla a skutečně se tam vykakal 🙂 od té doby kakal jen do něj (občas nějaká nehoda) 😉 a čůral mi brzy ve stoje do záchoda nebo venku(to ho bavilo nejvíc) 😀 U Marečka jsme zatím nezkoušeli, ale chci hned záchod, abych sebou nemusela všude tahat nočník, hned jak bude tepleji, ta ho budeme dávat na záchod, on už teď sám chodí (špehuje Lukáška) a řiká, že ee tam, když se pokaká 😀

sherry28
23. únor 2010

tak žádný volný den, malej už spí a já mažu vyměnit tu žárovku 😀

prchalka
autor
23. únor 2010

Tak u nás ráno kousek koláče, k sváče hrozno, to snědla všechno a oběd - taková falešná svíčková ze zeleniny, co nám zbyla, s knedlíkem a to taky docela jedla, i když ne vše, no ale aspoň něco.
Zuby na pohmat stále stejné 😖 Spí od 11.40

matova
23. únor 2010

ahojte,
u nás bola trochu horšia noc, od 21:30 hodinu nespal, poplakával, napil sa síce mlieka ale videl že za dverami sa svieti...tak som musela isť spať s ním a nestihla som čo som chcela uúpratať...do toho mal mm telefonáty, čo ho viackrát pebralo. Potom sme spali do 3:15, išla som zas spraviť mlieko, potom bol ešte raz hore, ale napil sa zvyšného mlieka, vstávali sme o 6:30. a vôbec sa mi nechcelo 😒
cez deň bol zas ako chvostík, vôbec som nestíhala navariť, nakoniec teda hej 😝 .Boli sme ešte aj vonku na návšteve 😕 kde chlapček o pol roka takmer starší bol riadne číslo a môj malý je pri ňom úplný anjelik, len tak oči vyvaľoval a pozoroval čo sa deje. A z obedu potom nezjedol takmer nič, ale vypil aspoň 110 ml mlieka.
Spí od 11:50.

idem si vás dočítať 😉

ined77
23. únor 2010

ahojky 🙂 ,
takže noc...až na večer vcelku dobrá.po půlhodině spánku mi ho 2x po sobě vzbudili sousedi 😖 .pak už plakal byl i vylekaný z těch rán(myslím,že bouchali tak dveřma nebo co 😠 ),že nechěl usnout,takže jsem s ním zalehla ve 20.30 😅 .pak co vím plakal jen jednou,chviličku...tak jsem malinko pochovala a pohoupala a hned usnul 🙂.
okolo páté opět rány 😠,ale naštěstí to vzbudilo jen mě akorát jsem už nezabrala 😒 .
vstávali jsme v 6.30.
dopolko jsme uklízeli,byli na procházce a nakoupit s kámoškou a její malou 🙂 .
zítra máme oslavičku matýnkova svátečku,tak mě čeká příprava pohoštění 😉 .
obídek stejný jako včera,spinkáme od 12.10 🙂.

my a nočník...také jsem už psala,chodíme od 10.m a zatím v pohodě,dnes dokonce po o letěl do pokojíčku a říkal kakat 😀 .a vykakal se 😀 ...ostatně jako vždy po obídku 😅 .
kámoščina malá nechtěla o nočníku ani slyšet a těsně před ruhým rokem se tam jednou vyčůrala a od té doby začala hlásit 😉 .
já chci zkusit až bude tepleji nechat doma matýnka bez plenky a dávat ho často na kakáč,aby si zvykl,že se čůrá tam...no ale uvidíme,jestli to není sci fi 😀 .

prchalka 🙂 ....jéjda ☹ ,to byla teda noc 😢 .no buď na ni něco leze,nebo to musí být zoubkama 😕 .to není přece možné jinak 😖 ...

sherry 🙂 ...téda ty jsi kutil tim 😀 .u nás je to ale podobné,kolikrát když vidím jak mm něco dělá,raději to udělám sama 😀 .
jj,ta archa to jo ono 😉 .máme stejnou jako matova 🙂 ,plastovou 😉 .super hračka...až podle ní se mi podařilo naučit matýnka kravičku 😀 .

lehna 🙂 ...já se chystám s matýnkem na cvičení příští středu 🙂 .aspoň spolu než vůbec 😅 .jde i kámoška,tak jsem ráda 😉 .
jejda,nemoc? ☹ ,tak snad to bude jen nachlazení...nám teď tady řádí střevní chřipka 😢 ...tak se jen modlím,abychom to někdo nechytil 😨 .
tak hlavně přejeme brzké uzdravní a štěpánek ať je na maminku hodný 😵.

matova 🙂 ...tak tak,ty dětičky jsou myslím už vyčůrané dávno 😅 .akorát v tomhle věku je to ještě miloučké 😉 .o pubertě raději nepřemýšlím 🙄 ,když si vzpomenu na sebe...no,ale kdyby vyváděl ''jen''to co já,tak by to ještě šlo 😉 😀 .

matova
23. únor 2010

prchalka: hrozná noc ☹
u nás raňajky jogurtová kaša s lesným ovocím-Sunarka (to miluje), desiata- zeleninová polievka so zemiakmi a vajíčkom, obed: zemiaky+ kuracie maso na leči (nechutilo mu 😀 ).

lejna: no konečne aj u vás dobrá noc, mohlo by ich byť viac
sherry: ja to tiež nehrotím s tým nočníkom, ani ma to nejak netrápi len to ma trápi (okrem rýpania príbuzných), že keď sa pokadí, tak neznáša prebaľovanie a vypína sa,vzdoruje 😝, a má dosť kašičkovité kako 😖,tak to má nakoniec aj na body...ja som od narodenia celkom rada prebaľovala, ale teraz to začínam neznášať 😝 🙄

matova
23. únor 2010

ined: jéj, nákupy 🙂 a príprava pohostenia 😅 už máš vymyslené čo sa bude podávať? mňamky mňamky 😉
tu dne shrozne breše pes, takmer vkuse, aj skoro ráno brechal, možno aj tým sa mi malý zobudil 😠 😒

prchalka
autor
23. únor 2010

matova: Jsme dneska taky měly kako až na body 😖 Protože to pustila v sedě a zrovna seděla na lehátku do vany, tak jí to vylezlo vrchem, ale utírala jsem jí vstoje. To přebalování nesnášej, ale tak to mají dělat do nočníku, že jo 😀 😀 🙄
ined: Lezou na ní asi zuby, páč jinak je snad v pohodě, žádná nemoc na obzoru, ještě to tak! 😝

matova
23. únor 2010

prchalka: 😀 😝

ženy, kde sa pozriem, všade by to chcelo trochu poutierať, poumývať, vyčistiť... ☹
my máme doma neskutočne veľa nepotrebných vecí-úplných prkotiniek, čo keby sa náhodou niečo zišlo, toto by sa dalo použiť na to či na ono 😠 mi je z toho už fakt zle, ale keď niečo vyhodím,úplnou náhodou krátko na to by sa mi to zišlo. a to sme takí smetieri obaja 😀 .

sherry: montuj montuj, nech si rýchlo tu

matova
23. únor 2010

ined:? 😒

sherry28
23. únor 2010

holky jsem zde 😉 ale malej je vzhůru takže nic 😠 je ubrečenej ☹

matova
23. únor 2010

sherry: 😢
ined: asi ti vypadol net?
prchalka: ??? ležíš pri malej?

a my vstávame 😢 tak spal 1:20, všetkým pekný zvyšok dňa 😎

ined77
23. únor 2010

jj,zase to vyletělo 😠 .

matova 🙂 ...no budu dělat klasiku,chlebíčky,obloženou mísu a nepečný jahodový dortík 🙂 .
my prkotinky naštěst už nemáme,ačkoliv by seužzase něco jistě našlo...při stěhování minulý rok jsem vše bez milosti vyházela 😀 .
my máme kolikrát při kakanici i 3 bodýnka denně pokáknuté 😅...to je pak křiku při převlékání 🙄.
jejda,čokl jeden 😒 .
pěkný zbytek dne i vám 😵

prchalka 🙂 ...jasně chápu 😒 ,také doufám,že zase chvilku bude od nemocí klid 😉 .zoubky postačí 😅 .
ve stoje jsi ji utírala 😕 ?já bych malému neuměla ve stoje dát ani plenku 😅 .musí prostě ležet a basta 😝 .
když moc vyvádí,vždy mám něco po ruce co ho zabaví akdyž ani to ne tak je to holt s řevem 😅.