Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
6. bře 2010

katzi: my s mm sme tiež dávno plánovali rustikal z ikey! 😉 nakoniec z toho zišlo, to sme vtedy ešte pracovali v meste kde bola ikea, ale bývame úplne ďaleko-tak sme si dali linku urobiť u kamoša-a úplne inú 😀 , ale sme si ju aspoň nakreslili , je celkom jednoduchá 😅

sherry28
6. bře 2010

teď jsem vyndala bábovku z trouby 😉

matova: já stále nic na povrchu dásně nevidím ☹ jen prosvítají a má je nateklé 😅 asi se zastavily, protože spí lépe, dávají s načas 😠

matova
6. bře 2010

sherry: asi sa fakt zastavili potom 😕 . Bábovka- mňam mňam 🙂
ja len čumím ako sa tam tie baby ďalej dohadujú na údené mäso 😅 hlavne že bielok zatiaľnie a na tortu ide dať jahody 😀

sherry28
6. bře 2010

matova: to mě také rozesmálo 😀

Mareček leze na Lukáškovou postel, vyleze úplně nahoru a dolů jezdí po klouzačce pozadu ☹ ani by mi to nevadilo kdyby to nedělal bez mé přítomnosti 😠 mám strach, že si něco udělá, jednou jsem přišla jen tak tak, když házel nohy mimo klouzačku a už málem letěl dolů ☹ je to docela výška 😅 dala jsem tu postel do alba

sherry28
6. bře 2010

matova. já nejsem žádný machr přes výživu, jsem zastáncem toho, že veškeré jídlo, v malé míře a ne často, neškodí, ale šlehačku jsem tedy do roka ještě nedala a ani jahody v kompotu, dávám to malému teprve teď po roce a pomalu, abych viděla reakci na jednotlivé věci. Naštěstí nejsme nikdo na nic alergický, tak snad ani Mareček nebude 😒

matova
6. bře 2010

sherry: posteľ je krásna ale fakt si takto môže ubížiť 😒 . ja mám stresy len keď sa postaví na okraj- on také tintítko čo padá aj na zemi 😢 , súto stresy stále tie deti pozorvať...

o výžive som čítavala priebežne dlho dozadu a často no ale nemám takú dobrú pamäť zas...som smutná z toho, že som sa snažila všetko od začiatku sledovať a napriek tomu má malý ekzémy- ale tie nemusia mať nakoniec v strave ani príčinu- hoci niektoré jedlá to zhoršujú...
kopec potravín je kontroverzných a aj pri banáne sa može vyskytnúť alergia...ale toto fakt sa tiež rehocem-že piškóty nie ale údené v pohodičke 😀 😝 .
Ja mám sennú nádchu- na pele tráv, ale zastávam tóriu, že v malých dávkach trošičku občas pridávam malému do jedla, nech si práveže zvyká...mne nakoniec med problém nerobí...ale ako vravím, niekde sa píše že med až od troch r. a mám knihu kde sa vyzdvihujú jeho účinky pri smrteľných hnačkách u batoliat 😲

sherry28
6. bře 2010

matova: no právě, když se to podává v malé míře, tak si myslím, že to tělo si na to zvykne snáz 😖 takže já bych se nebála ani medu ani ničeho jiného, co se dává po troškách 😉 a banán 😕 to už jsme také četla, že může být alergie, ale vůbec jsem to netušila,, neboť doktorka řekla, že je hypoalergenní 😨 ale četla jsem na netu, že může být alergie i na něj právě 😅

matova
6. bře 2010

áno, áno,len terba všetko po troške skúšať a pozorovať...
malý nakoniec spinkal 1:40, takže super, ale usmievavý práve nieje 😒
tak všetkým pekný zvašok dňa, páááá 😎

sherry28
6. bře 2010

my spinkali dvě hodiny a jsme usměvavý, tak přeji všem, ať přežijeme do večera 😉 🙂

gina333
6. bře 2010

ahojky, ani nestiham vas docitat, aspon napisem, bola som s nou von, spala 1,5 hodky. Je cela usmoklena, kasle, celkom sa doteraz vymotkala. 😉 Desim sa noci, bude urcite horsia ako minula 😖 😖 . Idem ikupat Nati, majte sa krasne zatial.

gina333
6. bře 2010

Mam chvilku, lebo ju dnes nebudem kupat ked je taka soplikova. Takze na pohotovost som s nou nesla, lebo horucky nastastie nema. Kupila som Thymomel sirup, mam kvapky do nosa, koalku, tak dufam, ze to zvladneme. 😲 V utorok aj tak idem na dokine, i ked nas ockovanie zase minie, ale aspon ju poppcuva a popozera ci je ok.

prchalka
autor
6. bře 2010

Jít s malou na návštěvu je fakt horší, než s ní být doma. Neustále něco bere, vyhazuje, dostala tam z ničehonic děsnej záchvat breku, abych byla pořád za zadkem. Nakonec ocucala zelenou fixku tak, že vypadala, že má právě sešitou pusu! A doma taky brekány a hlavně - zas jen jednou dneska kozí bobky, ale vůbec nevím proč, z čeho to má?! Taky když jsme tam dorazili, tak byl zrovna čas svačiny, ale ten ruch tam a tak.. moc toho nesnědla a pak se živila drobnýma krádežema!
Tak koupem a pak se uvidí, doufám, že spaní, nakonec dala odpol snad 2.20 😕
Tak všem 😔 😔 😔

gina333
6. bře 2010

Pozeram jednym okom spravy, no baby co sa u vas deje s tym pocasim v Cechach ☹ ☹ to je des, len dufam, ze ku nam to nedorazi. Dnes tu bolo cely den slniecko i ked mrazivo.

prchalka: no ja som so Sophi na navsteve nikde zatial nebola, ku svokre chodim kazdy den, takze sa tam citi ako doma. 🙂 Bobky sme este nekakali, ona kaka kazdy den, neviem z coho ked neje, ale ma taku polotuhu stolicu.

sherry28
6. bře 2010

ženy, tak spíme 😝 Lukas je také vykoupán a připravuje letiště v obýváku chce, aby jsme si tam všichni lehli (krom Marka) 😀

gina333:. já ani k doktorce nechodím pokud nemáme teplotu dýl jak tři dny, mám koalku, kapky do nosu také (ale nedávám), sirup na kašel jitrocelový http://www.levnalekarna.cz/mucoplant-jitrocelov..., doktorka stejně dá to co mám doma a čekat tam dvě hodiny se mi nechce 😠 tak držím pěsti, ať se z toho dostanete a není to nic horšího 😉

prchalka: jedna z možností, kdy bývají tvrdé bobečky, je malý příjem tekutin 😖 ale může to být klidně i po nějakém jídle 😉

prchalka
autor
6. bře 2010

sherry: Tak ona pije celkem jako vždy. A když se mi zdá, že pije málo, tak jí udělám něco, co vypije určitě, třeba celou lahvičku naráz 😅
Myslíte, že může být k zubům třeba nějaká vnitřní horkost? Švagrová říkala, že jo.. a proto má třeba bobky.
Včera se zase rozjela a dělala tužší mazlavý hovínka - 5x! Jediný, co jsem jí dala novýho bylo ochutnat čokoládový pomazánkový máslo - je to jako termix a mazala jsem jí to na kousky housky. Jenže ty bobíny měla už i tak 2 dny předtím a NIC jiného, co by ještě nejedla neměla.. 😖

sherry28
6. bře 2010

prchalka: teď jsem chtěla říct jestli třeba neměla něco čokoládovýho 😀 náš Mára to má občas také po čokoládě 😀 ale když říkáš, že je měla i předtím, tak to asi bude k těm zubům 😖

prchalka
autor
6. bře 2010

matova: Hodně mě pobavilo, jak tatínek houkl a malý usnul! To je nespravedlnost, co? Co si ti chlapi pak o nás musí myslet - jak jsme neschopný?? 😖 🙄
A koupila jsem dneska i Šmakouna i tofu 😀

prchalka
autor
6. bře 2010

sherry: Já jí čokošku nedávám - sama vůbec, MM jí obča dopřeje, ale jen kousínek a nerada to vídím, právě mám strach, aby jí to nezabetonovalo, takže tomu se fakt vyhýbám.
A nebo je na mě tak napojená (jak pořád jen řve, kamkoli se hnu), že mě kopíruje i v tomhle, těhle pár dní to taky nemám s wc zrovna lehký 😝 😝 🙄
A na té návštěvě mi dobří lidé říkali, že jí budu muset zvykat beze mě, že tohle je teda děs, jak po mně furt jede.. no to nevím, jak to udělat, aby nebyla stále jen se mnou.. 😒

sherry28
6. bře 2010

prchalka: já mu také nedávám záměrně čokoládu, ale přiznám se má jí asi tak 1-2x za 14 dní, Lukášek jí baští, také ne často, ale když ji má, tak se rozdělí 😀 no to nic není, minule spolu snědli na půl tic tac 😅 mareček nesmí vidět Lukyho , když něco má , tak mu spousta věcí dávám potají 😝 ale všechno neuhlídám 🙂 no takhle závislej jako je málo čorízo byl na mě Lukášek, ten na mě visel neustále 😠 ale časem jel k dědovi na víkend(byl mu 1 rok a 8 měsíců) a zvykal si na něj, teď už je v poho a zvládl by to beze mě kdekoliv

gina333
6. bře 2010

Tak my uz tiez spime. Natrela som ju koalkou, krasne to vonia, este aj mne sa lepsie dycha. 😉 Kvapky som jej zatial nedala, potom vzdy place a este jej viac idu sopliky. 😒 Idem sa pritulkat k Natalke a dne si pojdem skoro lahnut. Prajem kazdej dobru a pokojnu noc. 🙂 🙂

katzi
6. bře 2010

tak jsem taky konečně dosedla - dělala jsem velkej úklid a chystala na zítra špízy na oběd (přijde rodina od MM k nám na oslavu, tak budu za hospodyňku - já se v této roli dvakrát necítím, jak neumím moc vařit a vůbec 😅

s tím jídlem : souhlas se vším co píšete. Žádný extrémy. Jahody, med atd. jsme zaváděly taky opatrně a postupně. Sladkým se taky snažím ji neládovat, ale přece jen když vidí jak má matka ke kafi sušenku tak pochtívá, takže dostane. Bych měla s tou zdravou stravou začít asi nejprve u sebe 😀

prchalko: to bych si moc nebrala ty řeči, že máš malou zvykat bez sebe - jednak je to dost těžko proveditelný, když jsi celý den jen ty a ona spolu, jednak to k tomuhle věkovýmu období patří - však si tady všechny píšeme co máme stejně starý děcka a všechny jsou naše ocásky. Ono je to myslím přejde samo. A kdy? To by nám mohly poreferovat zkušenější matky - co Sherry, Gino? 🙂

katzi
6. bře 2010

gino: taky přeju klidnou noc. Už byste to potřebovaly jako sůl 😔

prchalka
autor
6. bře 2010

katzi: Jo, to je výhoda, že tady má taky někdo už větší děti a ví a vidí, že donekonečna se se zubama trápit nebudem, že se jednou tý máminý nohy pustěj, nebudou pořád jen pištět a bude s nima někdy domluva 😅 😀 Jak nemám starší dítě, tak mám někdy pocit, že to je nekonečný a upadám v letargii 😀
Já bych potřebovala doma taky takovou jednu Natálku 😀

prchalka
autor
6. bře 2010

No nic, jdu hajat. Před chvílí jsem navštívila wc a čekám zase po měsíci břichabol, tak doufám, že v noci, abych se tuplem nevyspala! Matova má aspoň v tomhle směru pokoj 😀
Tak hybaj na kutě všici 😔 😔

sherry28
6. bře 2010

katzi: právě říkám, že Lukášek by si asi nikdy nezvykl ode mě, také trávil čas jen a jen se mnou a kdyby bylo na něm, tak nikam dodnes nepojede. Tak jsem to vyřešila tak, že jsem ho nechala na jeden den a půl dědovi u něj doma, byl na něj přeci jenom trošku zvyklý, občas ho pohlídal 😉 ale nedělala jsem to kvůli nějakým řečem, ale kvůli sobě 😕 už jsem nechtěla, aby na mě vyloženě visel a k nikomu nešel u nás to byl i případ stydlivosti, kdyby se něco stalo a já musela být třeba v nemocnici, tak by se zbláznil ☹ takže jsem to úspěšně vyřešila, jinak je to pořád stydlín 😒 u Marečka vím, že by to zvládl beze mě, není tak fixovaný, ale nevím jak je to u prchalky 😉 🙂

jinak všem přeji dobrou noc, obzvláště Gině a Matove, ale vám ostatním samozřejmě také 😉 😔 😔 😔

katzi
6. bře 2010

prchalko: já taky upadám 😀 Ono to den po dni uteče a jednou budem třeba smutnit, že to bylo vlastně hezký 🙂 Jsem idealistka, co? 😀

Dobrou a břichabol šup šup ještě pryč 🙂

katzi
6. bře 2010

sherry: u nás je to tak, že doma na mě visí, jsme pořád spolu, chodíme spolu na WC, prostě furt mě musí vidět. Ale když někam jdu, tak není problém aby ji hlídal muž, nebo jak jsme byly i mamky, tak i ona, nebo můj brácha. Adu je celkově spíš teď tatínkův mazánek - když odcházím já někam třeba večer, tak je u taťky v náručí, spolu mi ve dveřích dělají pá pá a je vysmátá jak lečo. Ovšem když jde tatínek třeba jen pro něco do auta před barák tak brečí tak zoufale jako by ji opouštěl na věky 😀

sherry28
6. bře 2010

katzi: 🙂 to u nás dělá Mareček, ale Lukas byl vyloženě mamák, nesměla se na něj podívat cizí osoba,, hned brek a úprk za mnou 😅 on byl těžce závislej na mě, to opravdu není moc dětí takhle závislých jak byl on 😒 bylo na čase s tím něco udělat 😉 jednou jsem byla u kartářky a ta mi z karet řekla, že moje dítě je na mě silně vázané a že toto pouto tam bude přetrvávat vždy, i když bude mít rodinu 😨 😅 v té době jsme měla pouze Lukáška, takže to bylo na něj a dost to i sedělo ☹ ale teď už není takový mamák, klidně jede i k dědovi a s babičkou si rád povídá, už mě vyloženě nevyžaduje, ale je vidět, že na mě hodně dá (jak řiká máma, tak činí), tak už opravdu dobrou, čeká tu na mě a je ospalý 😉pa a klidnou noc 😔

katzi
6. bře 2010

sherry: kamarádka to má se synem podobný. Vždycky mi říká, že se děsí co si vybere za ženu, aby si jako ony dvě sedly kvůli tomu poutu a tak 🙂 Dobrou, já už taky šupajdím.

matova
6. bře 2010

Ahojte, ešte som nakukla... 😕
ešteže je víkend a máme doma mm lebo neviem neviem, takto je to lepšie. Malý nechcel ani poobede nič jesť, na večeru len pozobkával trošičku, zas som mu dala Panadol...Pri uspávaní asi zabral, lebo nevedel zaspať...klasické točáky....nakoniec si šúchal bruško, spýtala som sa či chce kašu a on začal táák kyvkať hlavou, tak zas večera.
Desím sa noci...pri uspávaní som zas pri ňom odkväcla aj ja, ale hlad bol silnejší, tak som ešte vyliezla 😀 .

Oslava u nás sa zmenila na upratopvanie, využila som že je u nás svokra a všetko som aspoň povysávala, a bol to celkom pre mňa dnes aj relax 😅 .

katzi, sherry:
U nás je šimonko môj typický závislák, už som to tu písala dávnejšie, ale vidím že sa to pomaličky mení, keď prídu svokrovci alebo zas u mojich rodičov ho nechávam s nimi aspoň trošku samého- na pár minút-čo bolo niekedy veľkým problémom, teraz už to zvláda, len nie večer...to je stále úzkostlivý. Ale je to krásne keď si niekto od neho pýta pusinku, on ide, dá, ale vždy potom beží ku mne a dá na záver poslednej vždy aj mne 😵, hoci si to nepýtam. Alebo mojim nohám dáva akože podudkať cumlík 😀-kde už na toto prišiel? 😀

prchalka: a nemôžu byť tie bobky aj tým, že poriadne viac ničoho nespapá, len z veľa vecí ochutnáva a pozobkáva? 😕. Vnútorná horúčka- to určite existuje. Mne malý v týchto dňoch pripadá horúci a keď merám tak nič. Ale poznám, to aj na sebe-niekedy keď na mňa niečo lezie tak teplotu vyššiu nemám, ale pery sa mi úplne vysušia, niekedy dostanem kútik, alebo mi je hrozná kosa do toho...PS- po pôrode ma prestalo úplne bolievať bruho, som si hovorila že keď už bol taký otrasný, tak aspoň niečo z toho mám 😀, len nie nadlho 😕 😅 😀. Ale predtým.to som bola každý mesiac špeci prípad-úplná hrôza... 😝

gina:držím palce nech sa malej polepší 😉

ined: poobede si sa neukázala, tak len dúfam že noc zas nebudete mať takú hroznú ako tie posledné 😖

všetkým želám lepšiu noc!!!!! 😉