Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
9. čer 2010

omlouvám se za chyby 😔 ...dnes už toho mám fakt dost,tak valím dát sprchu a možná chvilku lehnu k tv 😉 ...tudíž opět nedočtu 😢 ...
snad tedy zítra 😅 ...okna v kuchyni..vlastně všude,jsou zatemněna,tak uvidíme 😉
všem krásnou a hlavně klidnou a ničím a nikým nerušenou noc 😵

ined77
9. čer 2010

co jsem jen ''postíhala'' 😉

prchalka 🙂 ...u nás lautr to samé...klepe kosu,rtíčky fialové,ale z vody nepůjde ani zaboha 😒 ☹
fotky krásné 😵 ...čorí je taková měkoučká 😀 ..já se dnes dívala na matýnka..on je samá ruka,samá noha...stehýnka má jako pavouček(netuším po kom) 😀
kraťásky chce také stahovat...kšiltovka létá z kočárku 😠 😅 😀
zoubky...no comment 😅

matova 🙂 ...neboj,šimi na ten dudel jednou zapomene 😉 😵
pivko bylo dobré,akorát už jsem poslední dny po 17h k.o. 😀
co je spongie??? 😕
stříhali jste?já zatím nechávám matýnka zarůst 😝 ...sluší mu to víc 😀...ale on to má pořád jště kraťoučké 😉

sherry 🙂 ...super pokroky v bezplenkování 😵 ...já hodlám začít pozítří 😅 ..chtěla jsem zítra,ale s tím hlídáním S.budu už tak mít dost co dělat 😉
krásné fotečky 😵 ..chtěla jsem dodat k těm předtím,že to auto by matýnka hooodně zaujalo 😀

hanca 🙂 ...nooo,ve 4h...den předtím ve 4.30 a to jsem si myslela,že nemůže být hůř 😝 😀 ...ho upeču,kohouta 😀
taky super kramřící fotečka 😉 😀 ...jako u nás doma 😀 ...kdyby i hrál..neřeknu nic..on prostě jen bordelaří 😠 ...vše rozháže a jde dál 😖 ...já už se těším až doroste do věku,kdy vyfasuje v sobotu vysavač a pojede😉 😝 😀

tak, a už jdu vážně do hajan,páááá 😉 😅 😀 😔

sherry28
9. čer 2010

ined: normálně se mi zastavilo srdce 😲 až mě koplo mímo 😨 tak to teda mi z toho není vůbec dobře 😠 ještě teď mám husí kůži na celým těle 😲

matova
9. čer 2010

Ined 🙂 : 😕 fúúú, až mi zle došlo ☹ , ale ja sa ti vôbec nečudujem, netráp sa že si bola trošku mimo, veď toľko toho máš na hlave v poslednej dobe, ešte aj tie skoré rána a horúčava a čo ja viem čo všetko do toho 😉 .... ja nejaké blbosti stváram stále...No veru takú situáciu by som vžovote nechcela zažiť...Chúďatko, ale buď rada že to aspoň takto dopadlo... 🙂
A mňa by mm sprdol jak sirotu, on je totiž "vždy a všade perfektný", až na to keď by som to potrebovala 😀 😉

sherry28
9. čer 2010

ined: tak teď máš fakt důvod pohnout s tou autoškolou 😉ale hned je člověk rád,, že může v noci k nim vstávat a ráno jsou brzy vzhůru že, hlavně že jsou s námi a zdravý 😉 🙂

chci vám popřát klidnou noc, ne tak dobrodružnou jako měla dnes ined den 😉 😔 😔 😔

matova
9. čer 2010

ined 🙂 : špongia to je mycí houba- dúfam 😕 😀 😉 . Šimonko má dosť jemné vlásky, už ich ,mal ale riadne dlhé. Teraz vyzerá zas ako bábätko 😀
sherry 🙂 , prchalka 🙂 : krásne fotky aj bazéniky 😉 . My sme mali ešte minulé leto malý bazénik- korytnačku, používali sme ju v izbe, na koberci, pod ňou deka... 😀 , kúpili sme to keď začal konečne sedieť a doma sa nudil, vonku horúčavy....malý bol bez seba a tiež sa nenechal len tak poutierať...vkuse lozil du a von a potom tá hladina vody vyzerala ako jedna chlpatá deka 😀 😝 .

Inak poobedie sme akotak zvládli doma do 17:15 a potom sme vyrazili, fúkal vetrík tak super, turistika až ma chodidlá ešte stále bolia..........menší olovrant spapal vonku a večeru už nechcel 😒 , tak kúpanie, mlieko...a konečne zaspal v normálnom čase o 2O:50 🙂, síce po mlieku ešte nervózne kopal noihami a klepkal si rukou ale nakoniec zalomil, už bolo vonku celkom slušné šero 😉 . Rýchlo som nabehla žehliť, sprchovať a som tu. Dole v kuchyni je "výbuch", mohol by sa aj mm zapojiť že? 😠 😢
Pokjnú noc 😔 😔 😔

matova
9. čer 2010

ešte čosi, vážila som dnes Malého len tak v plienke - na klasickej dospeláckej digi váhe- tak konečne dosiahol 11Kg 😅 - v 20 mesiacoch 😀
Pridávam pár fotiek- malý v období "zúbkovej pauzy": staviteľ cesty pre autíčka, kukuk, venčenie po vonku 🙂

sherry28
10. čer 2010

dobré ráno 😉

tak opět jeden nádherný den v roce 😵 těch nebude moc ☹ musíme si toho tepla užít 😉

Máry byl v deset večer vzhůru, tak jsem ho šla uspat, usnul asi za 10 minut, ale předtím dost brečel ☹ přes den je zase takový umrčený, možná se ozývají ty zuby 😕 dnes vstával v 5:15 😅 ale mě to neva, když je venku tak krásně 🙂

sherry28
10. čer 2010

matova: hotový vědec Šimonek 😵 taky takový intelektuál jak Luky 😉 🙂

kadlecova.misa
10. čer 2010

ahoj sherry, malá ted taky usíná pozdě a vstává brzo ráno..asi si i děti chcou užít pěkného slunného počasí. 😀

gina333
10. čer 2010

dobre rano 🙂

@matova : konecne Simonko bez cumlika, krasny usmev a tie okale 🙂 🙂 🙂 🙂

Mame za sebou druhu prespatu noc v nasej historii 😵 😵 😵 zobudila sa ale uz 5:40, ale neva, ako sherry pise ked je vonku slniecko nic nevadi. 😉 😉 😵

sherry28
10. čer 2010

kadlec.misa:no Mára jak otevře oči a vidí venku světlo hned vstává 😉 nemáme žaluzie ani závěsy nezatahuju, mám ráda, když na mě ráno svítí sluníčko, tím pádem budeme vstávat brzy 😵 aspoň se víc stihne a když jinak prospí skoro celou noc, tak je mi jedno, že vstává brzy 🙂

teď už musíme běžet, dneska už dávám Lukyho do školky, tak doufám, že bude dobrej, zakázala jsem mu jíst ještě máslo a pít mléko pro jistotu 😒 ještě se domluvím s učitelkou 😉

lehna
10. čer 2010

Dobré ránko,

tak naše noc takový průměr. Poprvé v 21,30, pak 00.10, 00.45, 3.30(mlíko), 4.45 a v06.00 budíček.

Zas bude pařák, nevím jestli půjdem dneska vůbec ven v tom hicu. Půjdem teďka ráno a odpo až tak kolem 4, stín tady moc není,tak aby sakriš nedostal úpal.
včera bylo u kámošky fajn, děcka se vyráchali v bazénku, dokonce za námi v 15h přišel MM, v práci jim vyhořela elektrika,tak je poslali domů🙂. A samozřejmě jsem foťák nechala doma,takže fotky nejsou.

no dočtu jak bude spát, zatím páá

ivanulienka81
10. čer 2010

ahojte maminky...
tak ja som totalne nevyspata... krpec zaspal len dakedy kolo 22 hod ☹ cely cas vystrajal, ale ja sa mu ani necudujem ked si poobede zdriemol od 16hod do 18 hod 😕 a rano kolo pol siestej uz budicek 😠
a vcera mi aj pogrckaval... moze od zubkov? teda moc slintal a bolo to zafarbene stravou...

prchalka
autor
10. čer 2010

Ahoj, noc celkem šla, i když už se přenášela někdy po 22h do pracovny, několikrát se v noci převrátila, jednou dudel myslím a pak dobrý 😉 Ovšem už teď tady doma máme skoro 27 stupňů a nijak to nejde odvětrat! 😖 Navíc už vidím, jak TO ke všemu dostanu, aby toho nebylo málo 😖 😝

prchalka
autor
10. čer 2010

@matova Šimi vypadá jak holčička 😀 Rozbalila jsem fotky pro čorí, tak se usmívala jak tydýtek 😀

@sherry28 A co ten Mára, jak jste koukali na ty fotky čorí, co ho tak zaujalo?? 😀

zuzanka26
10. čer 2010

Ahoj, u nás noc docela dobrý, teda manžel si užil mezi 12 a 1 nespala vůbec, pak jsem k ní šla já, ale pak mě nechala od půl 2 do půl 6 spát v kuse a to je po dlouhé době úspěch, vstávaly jsme po 6, ale jsem i vyspalá! 🙂

Tady je taky na padnutí už teď, dnes asi jdeme k vodě.

gina333
10. čer 2010

@ivanulienka81 : no neviem ci od zubkov moze grckat. 😒

@prchalka: aj u nas je riadne teplo, ani neviem kam poo. Zavidim vam co mate domceky mozte do zahrady, tu v meste je riadny upek. Na ihrisku kam chodime je malo stromov, uvidim ci tam poo vydrzime. 😒 V sobotu sa chystame na chaluplu, dovtedy sa musime motat po meste. 😉

prchalka
autor
10. čer 2010

@gina333 My máme na zahradě asi tak 40 stupňů minimálně přes den, zahrádka je celý den na slunci, sálá to z terasy, baráku.. no nic moc zatím. Aspoň teda slunečník máme, ale ten to jako nevytrhne 😝 Chtělo to markýzu, ale otálíme s tím, ta stojí tak 30-40 tisíc.. No ale musíme do toho jít, potřebuju zastřešenou celou terasu kvůli malý, jinak bych jí na to rozpálený nemohla ani pustit, leda tak do toho bazénku a i tak je tam na chcípnutí..

sherry28
10. čer 2010

jsme zpět, venku už je nachcípnutí od rána, ale já jsem maximálně spokojená 😵 konečně mi není zima 😀

prchalka: tak to bych se musela zeptat Máry co ho na Čorí tak zaujalo, on normálně na děti malý, řiká mimi a na větší děti (holčičky)zřejmě pipi(asi podle tatínka), když uviděl Čorí, tak se usmál a vykřikl jééé pipi 😀 asi se mu líbila 😉 🙂

gina333
10. čer 2010

@prchalka : tak to to tiez nic moc, ked je tam na skapanie 😲. Ale nemozme sa stazovat, radsej taketo teplo nech je, ako minulo tyzdnove dazde. 😝 🙂

sherry28
10. čer 2010

ivanulienka: já přidám vlastní zkušenost, nikdy jsem si nemyslela že se může zvracet k zubům 😕 ale prý může, ale nejdřív se musí vyloučit ostatní příčiny, Luky měl u zubů 40°C a průjmoval a zvracel obloukem o sto šest, to jen, že to možné je. Ale to musí určit lékař jestli je to k zubům, pokud ti spíš jen tak ublinkává tak nemůže být třeba přejedený? No každopádně jestli by to trvalo dýl, tak radši k dr. 😉

gina333
10. čer 2010

Vcera som chcela aj ja porobit par fotiek, no Sophi odfotit to je sila. 😝 😀 Fotila som u svokry na balkone 😉

gina333
10. čer 2010

a este jedna 😵

sherry28
10. čer 2010

gina: zatím co Čorí mi připadá jako panenka 🙂 tak sophi je vyložená princezna 😵

ivanulienka81
10. čer 2010

@sherry28 no ono to bolo skor len pogrckavanie so slinkami, ziadna sabla... ale misko sa zvykne aj objednat, velky papkac je, niekedy sa cudujem kde sa to do neho pomestilo 😅

hancazivocich
10. čer 2010

teda Ined - masakr................ No, ještě, že tý slečně došlo, co po ní chceš.

U nás se spí, jsem hotová - hic jak chrochro - taky tady někomu děti tak blbě snáší ty vedra? Tohle dítě je u zubů agresor, ale v těch vedrech........... nějakej zakuklenej terorista či co... 😝 😝 Včera mě tak štípla do ruky, až mi z těch fleků z lupenky tekla krev ☹ ☹ Fakt už mi dochází síly.. Pořád s ní sama - a ona vymýšlí čím dál větší kraviny. Počítám do dvaceti, abych s ní nezatřásla.. Teď se naučila i rvát za vlasy - ještě, že mám delšího ježuru, ale i tak to bolí 😔 Bez vycházky to nejde, v obchodě ostuda - kdyby mi aspoň hodili naši - když už teda táta musí pro mámu do práce autem (podotýkám, že k nám to má z práce asi 200metrů, od nás 500domů) to pitomý mlíko z lékárny, nee - musela jsem ji tam včera táhnout...

Je hrozný vedro, nikam nepůjdou, ale mám si k nim s malou přijet - hahaha....

sherry28
10. čer 2010

tak Mára spí, já mám puštěnej větrák na plný kule 😉 a já posílám mimču rohlík s nutellou 😀 jsem někde četla, že když v těhu jíme něco sladkéh, že to mimčo tu chuť taky rozezná a má hrozně sladké rádo 🙂

dnes se mě maminy ve školce lekly, vůbec netušily, že jsem těhu a ještě minulý týden jak byla zima, tak jsem nosila bundu a bříško nebylo vůbec vidět, za to teď v šatech to nikdo nepřehlídne 😀

gina333
10. čer 2010

@hancazivocich :tak to je veru skoda, ze ti vasi nepomahaju. 😒 Ja som so svokrovcami kazdy den, aspon na hodinku. 😵

Sophi sa napapala, dnes mala spenatik so zemiakovou kasou, cucla flasu mlieka a spi. 😉 😉

prchalka
autor
10. čer 2010

@sherry28 U nás se říká malým dětem taky mimi a větším, i školkovým taky mimi 😀 To jsem se vždycky styděla v obchodě, když takhle ty velký děti komentovala. No jsem ráda, že Marek zareagoval aspoň nějak a zdá se, že kladně 😉 A ona a panenka, jo? Čert je to 😀

@gina333 Včera jsem od MM dostala vynadáno, jestli vůbec vím, co chci! Když mrzne, je to špatně, když prší a je zima, je to špatně a když je takhle, tak je to taky špatně 😅 😀 No nebudu si stěžovat, ono se pak ochladí, musíme jen přežít tyhle 2 dny 🙄 A Sofinka má krásný xichtík 🙂 (ta 4.fotka je úžasná)!!

@ivanulienka81 My jsme k zubům zvracely 1x, byla červená, malátná, nechtěla to odpol nic jíst, jen si kousla párkrát do rohlíku a do Kinder řezu a pak doma vypila lahvičku.. a pak to najednou všechno vyhodila. To mi bylo jasný, že je to k zubům, nenajedená a přepitá, prostě jí to nesedlo.. ☹

@hancazivocich Včera byla celá uřvaná - kvůli tomu bazénku, že jsme chtěli, aby občas vylezla a pak se prořvala až ke koupání. To už jsem fakt byla na mašli, protože jsme se s MM zase ani neslyšeli a ona se furt vztekala.. Ale nevím, zas takovej agresor z ní není, jen se dost potí pod vlasama, po spaní má celou hlavu mokrou ☹ Pohled na ní blbě snáším já 😖 Je mi jich líto, ale snad to ty 2 nejhorší dny přežijou!