Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
29. črc 2010

Sherry, chlapečky máš pěkný, jukla jsem do tvého albíčka. Že by do třetice byl zase kluk? 😅 V Tvém požehnaném stavu se ti nedivím, že toho máš plný kecky 😉

sherry28
29. črc 2010

@anta jo věřím tomu, že to bude zase kluk 😅 no dneska toho mám fakt plný zuby, je i blbý tlak 😒

gina333
29. črc 2010

@anta : fu, to by som asi nevdrzala keby Sophi nespala 😒

@sherry28 : necudo ked ti je zle, ved to pocasie da zabrat aj nam, raz teplo potom zas zima, uz aby sa to umudrilo. 😉 😝

Musim vam napisat co ta moja opica vykonala: pred vyse rokom na den matiek som dostala od MM krasnu orchideu. Bohuzial my asi po roku odkvitla, ale dala som ju na okno, co ak sa pozbiera. A veru stalo sa, krasne puciky uz malo, asi tak 20 ,tak som sa z toho tesila. Mala som kvet v pracovni na okne, Nati tam hrala na pocitaci, my s MM sme sedeli v obyvaku pri telke a Sophi spustosila moj kvet. ☹ Odtrhla asi 12 pucikov, no islo ma porazit ked prisla do izby s puckom ruke. 😲 😲

anta
29. črc 2010

Gina, však se na to jeho nespaní ještě necítím nějak zralá 😉 Vůbec nevím, co s ním. Vypadá velmi unaveně, ale nechce usnout a pláče, že se bojí, že ho vzbudí bolest zubů, no a to ráno kecá už od půl šestý, přes den spánek je nic nic a večer dokecá v půl osmý 🙄 Nemáte někdo mobil na pana dr. Chocholouška? 😀 😀 😀

sherry28
29. črc 2010

tak nejmenší už spí 😝
@gina333 teda to naštve a zamrzí ☹ a myslíš, že už se po Sophi zásahu nevzpamatuje? 😕

sherry28
29. črc 2010

@anta taky jsem ti koukla do albíčka 😉 Honzík je fešák, ale teda pěknej cvalda an to, že ty jsi takový tintítko 😀 a tatínek je taky docela hubený 😕 asi dobře baští 😉

prchalka
autor
29. črc 2010

Mám dneska dobré zprávy. Teda po tom, co se 2x počůrala venku už jsem jí dala plínku a pak zase za nějaký čas hlásila bobeš 😅 Ale už to nebylo s velkým brekem, jen takový "achjo, mám v kalhotech", tak jsem ráda 🙂 Dala jsem jí za to Lipo, že byla tak šikovná. Navečer ještě tlačila nějaký mix křupek, co přinesla návštěva, ale kupodivu dneska vypila všechno mlíko 😅 😕 😉 A taky musím říct, že si venku vystačila s tím, že tam sedíme a sama si třeba vzala motorku a jezdila kolem nebo pobíhala - viditelná úleva po tom proříznutí. Jindy byla jak ukňouraná přísavka ☹
Zítra jedem k našim a už jsem mamku dopředu upozornila, ať odstraní všechnu čoko a bonbony, že prostě nic dostat nesmí. Pěkně jsem jí postrašila, jaký jsme měly problémy, takže babí určitě poslechne na slovo 😅
Všem předem dobrou, už jsem taky K.O. 😔

@gina333 No teda, to je ale zahradnice ☹ Ale něco tam zbylo, určitě to ještě vykvete!

@anta Chudáci, když jim to ani nedá spát!! My teda usnem, ale taky se mi budí po obědě třeba za hodinu a pak chce ještě spát, abych byla u ní, už toho mám taky plný brejle. A vlastně nemá ani teď akutní problém - tak ze zvyku?!?! Nevím... Zas bych jednou chtěla zažít, aby lehla, vzbudila se za 2h a byla v dobré náladě, ale to ne, maminka musí pořád fungovat a znovuuspávat.. 😖

ined77
29. črc 2010

ahojky 🙂 ,
tak jsem to dřív nestihla 😝 .
dnes jsem dorazila domů až v 17.30 😨 ..odešla jsem ráno v 7.30 😅 .
jinak teda ko dopadla výborně 😵 ...fotečky jsou v albu, ale hodím je i sem 🙂 😉.
a přibrala jsem už kilo 😲 😅 , ale to jsem dnes možná i shodila 😅 ...vyklízeli jsme ten domek, ale teda...já nic samozřejmě netahala, ale i tak mi to stačilo 😝 ...jen jsem pytlovala věci, skládala a tak ☹ .
kontejner nám ale stačit nebude, takže se bude zaplatit později ještě jeden, no nedá se 😒 .
zítra tam ještě jede MM se švagrem a kamarádem to dodělat.
lepší zpráva je ta, že se snad rýsuje kupec...možná dokonce dva 😉 .to bych byla fakt šťastná, kdybychom tohle měli za sebou ☹ .
jinak...včera výlet do aqua dopadl super 🙂 .fotky mám sice jen 4 a to z vlaku 😅 , pak už nějak nebyl čas, ale tak ještě tam pojedeme vícekrát 😉 .
no a dnes...matýnek usnul babi v kočárku už v 10.30 😖 a tím spinkal za celý den jen 30 minut 😕 .
už v 19h byl tuhoněk 😔 😀 .akorát měl trošku zvýšenou teplotku, tak doufám, že jen z únavy a max od zoubků 😨 .
obě dolní 3 už pěkně trčí..je jako upírek 😀 (i se tak někdy chová 🙄 😀 ).
11.8. jdu na screening v 1.trimestru 🙂 ...tak snad vše dopadne dobře 😨 ..škoda jen, že pojedu sama ☹ .ale jinak to nejde, MM si střídají s bratrem dovolené, takže to jinak zařídit nejde 😒 .ale plánuju si to nechat nahrát na dvd, ať má požitek i tatínek 😉 .myslím že to stojí ''jen'' 250 kč, tak to není tak hrozné 😉 .
zkusím vás dočíst, teda pokud se nevzbudí matýnek 🙂

takže 😀 ...
moje těhu nová průkazka 😀
a mimísek si vesele řádí 😀 ...asi to bude taky pěkný rarášek 😵 😀 a je veliký-36 mm 😀

anta
29. črc 2010

Sherry, Honzík papá velmi velmi rád, už snědl tátu a zítra se dá do mě 😀 😀 😀

prchalka
autor
29. črc 2010

@ined77 Gratulace ke kontrole. Tééda, jakto, že se babí tak brzo vzbudil?? 😖

@anta Kolikpak váží Honzík? Myslím, že jsem tě zahlídla někde v tématu o jedení 😅 😀

gina333
29. črc 2010

@sherry28 : no to pochybujem,ze sa spamata, je to jednoducho certik. 😉

@ined77 : gratulacie, idem este kuk ostatne tvoje foto. 🙂 🙂

Sophi spi, idem sa navecerat, spravila som zeleninovy salat s kuracim maskom, MM ma vychvalil do nebies, ze to je riadna mnamka. 🙂 😉

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

ined77
29. črc 2010

tak jsem v rychlosti dočetla, ale teda je toho mooc 😀 , pomoooc 😀

gina 🙂 ...sophince vše nej k dvacetiměsíčninkám 😵 .tobě upřímnou soustrast k orchidei 😅 ...je to škoda, ale děti jsou zvídavé 😅 .aspoň má TM zase tip na dáreček 😉 🙂 .

matova 🙂 ...no ano, já dnes byla na krev a seděly tam nějaké babičky, tak se i pak nějaká asi najde 😀 .já jsem taky jedno velké ucho 😀 .
ano, ty zoubky ☹ ...i u nás je to děs...sice chvilkama už zuřím, ale víc je mi ho líto, chuďátka 😢 .
krásný pupíček 😵 !!!...já neměla pupík skoro vůbec venku, jen takovu špičenku 😅 ...ale anténka je to fakt pěkná 😵
tebe aktiferin projímá 😕 ? na mě působil naopak a myslím, že se mu opět nevyhnu.nějaká alternativa ale musí přece být ne? 😨

sherry 🙂 ...gratuluji k výsledků 😵 !!!
nesnáším, když mi někdo vzbudí matýnka...to bych kousala 😠 .
tak takhle je to s tou těhu cukrovkou 😨 ...no dám si na sladké raději pozor 😔 .jak ho jindy moc nemusím, tak v těhu mi mooc chutná 😎 .

prchalka 🙂 ...děkuji 🙂
ona ta zácpa bude asi fakt nakažlivá...i já mám v posledních dnech veselé historky z wc 🙄 😅 ...
ten milánek, to bude jako náš mates 😅 ..ten se nechá obrat o všechno 😅 , pak tiše kňučí a stěžuje si mamince 😀 .
babí se tak brzy vzbudil hlavně proto, že ho nechala usnout a pak se ho snažila přepravit z kočárku do postýlky 😅 ...on teda dnes vstával jako na potforu v 5.30 😖 ...no ale nebyl nějak hrozný.zvládli jsme to dobře, akorát teda babí vypadala že už toho má chuděrka až nad hlavu 😢 . a to ještě musela doma dělat faktury ☹ .

anta 🙂 ...tak to je hrozné s tím nespaním ☹ .chuďátko ☹ ...tel. na chocholouška je 666 😉 😀
no snad si ten deficit pak jeník dospinká 😅 😉 .

katzi 🙂 ..super, dobré dvě kilečka 😉 .
no ale ber to z té lepší stránky, co shodíš před těhu pak můžeš vesele a v klidu z čistým svědomím dobrat v těhu 😉 😀 .
takže cyklistika u vás 😀 ...trénujete na tour de france? 😀 no, my ani nezačali až začneme, tak už bude matýnek šlapat do pedálů sám 😀 .

hanca 🙂 ..člověče, zapomněla jsem co jsi psala 😅 , ale aspoň tě pozdravím 🙂 .

jinak teda všem přejeme krásnou a hlavně klidnou noc a zítra po o už se těším 😀 ,
páááááááááááááááá 😵

ined77
29. črc 2010

@gina333 🙂 ...děkuji a přeju dobrou chuť 😵 .takový salátek bych si hned dala 😅 🙂 .

katzi
29. črc 2010

Tak návštěva kamarádky s malým u nás fajn, ale jen díky tomu, že malý se ještě netahal o hračky. Jinak co si vzal do ruky, to mu Adu šla vzít,jakože je to její 😠 Ovšem celý odpol. jsme byli u nás doma a pak nastalo uspávání: dnes hodinu, pak jsem ji jaksi zlomila. Teď ale přišel MM z fotbalu, prubudil ji a řve. Takže si za ní šel za trest lehnout 🙂 No jo, nebyla vyvětraná. To teda nevím co budem dělat v zimě 😝

ined: gratuluju k těhu průkajdě 😵 Super, že je mimí čiperka, budete mít doma veselo 🙂 Jj, pokud nebudu těhu, fakt se do tour de france příští rok přihlásím, to už budu mít solidně natrénováno 😀

gino: Sophi by si s Adeli mohla podat ruce - sice mi nezničila žádnou kytičku, zato mi dnes v nestřeženém okamžku v kýblu se špinavou vodou po umývání podlahy okoupala velkou plyšovou kravičku a mokrou ji nosila po bytě než jsem si toho všimla 😝 Musela jsem totiž odskočit ke sporáku a už to bylo 🙂 Jsou to potvůrky 🙂

prchalko: fajn, že u vás nastává zlepšení, jen tak dál! 🙂

matova
29. črc 2010

Ahojte, malý nakoniec ležal cez obed 3h, spánok to síce nebol kvalitný- prehadzoval sa, a dokonca stonal -asi od bolesti. Aler vďaka aj za to, však by dovečera nevydržal...návštevu sa snažil zvládnuť vrámci možností a ja ťava som plánovala vziať Panadol aby to prežil vo väčšej pohode a zabudla som na to, aj na gely...Poobede mal ešte 3x hnačku 😔. Len dúfam že vnoci ho nešvihne...Inak návšteva fajn, vymenili sme si darčeky, a malý ako správny venkovčan trávil väčšinu času na balkóne 😀. Keď sa išlo gratulovať tak vravím dal si ujovi už ruku? a on dal ruku, zakýval všetkým a rozbehol sa k dverám že už ideme domov😀, na konci už sa vyvracal ako opilček malý, doraziliu sme domov 20:15, ešte večera, mlieko a zaspal po dlhšom uspávaní 21:40 (ruku moju si dával pritom na zub 😢).

ined: jeeej, miminečkoooo 😵, gratulujem k dobrým výsledkom, len tak ďalej 😉, skoré predanie bytíku 😔 😉

prchalka + hanza: áno, podľa popisu presne tak to vyzerá, akurát to od cmúľania- zo slín nebude, lebo ruku si tam neobhrýza a nohu už vôbec nie 😀. Je to ako tvrdý pupenec, začervenaný, na ruke to začervenanie už mizne, ale pupenec zostáva a na nohe si to ráno zoškrabol, tak tam má krvavú bodku...dala som mu na to ráno fenistil gel, ale myslím že štípanec to tiež nieje, na nohe to má len dva dni, to bola u nás kosa, vonku vyzlečený nebol a tieto dni spí doma v overale 😕.
prchalka: šikovná čorí 🙂, super že prišla úľava, naberaj sily, uspávanie s 2 muchami a zbíjačkovým podmazom nezávidím, to si dobá že si ju zlomila a budíček motorkou... 😠

gina: chudinka kvietok, no čo už, možno to ešte prežije? Veru, šimonko hnačkuje pri každom jednom zube 😔, však má stále len čosi cez 11kg už takmer pol roka.

katzi: kúpanie kravičky 😀, môj včera rozbil soľničku, reval e to chce, rád ich vkladá do stojančeka...čakala som že to raz príde 😅. Ja ľutujem že som sa neprinútila pred tehu schudnúť, teraz budem mať eštevviac kg ako pri šimonkovi a to ma vtedy už riadne boleli kolená 😒

sherry: zmrzlinkový pohár- mňam 🙂

pokojnú noc všetkým 😉

anta
30. črc 2010

Ahoj holčinky, tak noc proběhla dobře, ony noci jsou u nás dobré, ale to denní spaní je jeden velký horor. Jinak Honzík váží cca 13 kilíček, není to moc, protože pořád běhá a roste 😉
Prchalko, já byla v diskuzi o dětech, které tzv. sežerou všechno 😀 😀 Občas se tak různě přifařím do diskuzí, které mě zaujmou. Do této bych ani nelezla, ale nouze mě donutila 😀 😀 😀

sherry28
30. črc 2010

dobré ráno 🙂
venku to vypadá na konec září, depak máme to léto 😕
@gina333 tak to je škoda, že rostlinku už nezachráníš 🙄 takový salát mám moc ráda 😵
@ined77 krásné mimi 😵 jak je těhu průkajda, už je to legální 😀 a taky moc se nepřemáhej 😉

katzi
30. črc 2010

Dobré ránko,

u nás noc dnes špatná 😒 Ale nepřekvapuje mě to, už od toho prořvanýho večera jsem to čekala. Nemůže být každýden posvícení no 🙂 A venku zataženo a prší 😖 To bude myslím dopoledne 😝

anta
30. črc 2010

Katzi, no Honzík není ani tak moc dobře naložený a držkuje 😀 😀 , je vidět, že je unavený a takřka padá na pusu, je to děsný, už aby to bylo za námi. No jen mi, holky, řekněte, kde má člověk pořád brát ty nervy? Já jsem na něj hodná, ale i tak už jsem zcela vyflusaná, je to strašně těžký 😢 Teď ještě k tomu nemůžu najít mundisal, takže fakt bezva ☹

prchalka
autor
30. črc 2010

Dobré ráno,
u nás budíček asi ve 23, lehla jsem k ní já, MM se od ní vždycky tak viditelně rád zvedne, když přijdu z wc 🙄 no a pak asi 2x v noci zabrumlala a trošku se probrala, ale jinak dobrý 😉 To člověka aspoň nabije takovou nadějí, že to klubání zubů musí přežít a pak bude zase líp 😝

@ined77 To ho babička neměla přenášet a radši vozit a vozit, škoda! Kdyby nebyl spáč, tak neřeknu, ale takhle.. 🙄 No hlavně, že jste to doklepali, oni to pak většinou rozchodí!

@katzi V zimě 🙄 🙄 Víš, že už jsem na to teď taky začala myslet, jak se ochladilo?! Včera venku už večer byla fakt kosa, tak už se mi taky stahuje zadek 😅 😝 Mokrá plyšová kravička 😀 😀 😀 U nás by si do toho kbelíku vlezla čorí sama 😅 😝

@matova Tak nevím, že by pupence k zubům nebo teplotám?? My je stále máme znatelný, ale menší a vybledlejší 😕 Je to fakt zvláštní 😕

@anta 13, to fakt není moc 😉 Tak to si tě pamatuju dobře z té diskuze 😀 Já tam psala, že jí prostě dělám určité porce a mezitím se snažím, aby žádný blbosti nezobala, když se pořádně nají. Teď s těma zubama se to trochu zvrtlo, byla jsem ráda, že sní aspoň něco a kdykoliv a i už jí semtam něco povolím. No ono je těžký, když přijde návštěva a přinese si křupky a chce je rozdělat - jako včera, to malý zakázat, tak prostě někdy přivřu oči. Sama od sebe jí nic takovýho nedávám (chipsy apod.), tak když to má jednou za dlouhou dobu, budiž... 😔 No a jinak jen tak ochutnává od všeho, né že by se tím cpala 😅

gina333
30. črc 2010

dobre rano 🙂

@matova : tak ste to zvladli dobre. 😉 Ja sa tych hnaciek desim, dufam, ze nas nepostretnu, zatial sa uspesne vyhybame. 😒

@katzi : to je super, ze mas kamosky s malymi detmi, ja by som to uvitala, keby sme mali detske navstevy. 😉

U nas noc dobra, akurat ked sa zpbudila o 4:20 tak nechcela naspat do postielky, vrtela sa pri mne do 7:00. 😉 U nas celu noc prsalo, veru aj teraz je zatiahnute, takze letny den zase nebude. 😠 Dnes varim zeleninovu polievkyu s krupicovymi knedlickami a kuracie prsia na zahradnicky sposob. Mnamky. 😵

prchalka
autor
30. črc 2010

@anta Hele, já už měla někdy tak dost a byla jsem tak na dně, že jsem si řekla, že prásknu dveřma, vezmu si pár věcí a odejdu někam jinam, jen abych měla chvíli na odpočnutí, hlavně to psychický. Ať si tady dělaj co chtěj a oba poznaj, že to není žádná sranda.
Chlapi totiž nemají žádnou trpělivost, ale maj spoustu řečí, jak by to zvládli levou zadní, proč my jsme z toho starání se o dítě tak podrážděný a vyšťavený... tak bych to ráda viděla 😖 🙄

anta
30. črc 2010

Já udělala výborné těstovinky s vepřovým masíčkem, mňam mňam 😉

lukza
30. črc 2010

Ahojky holky prosím o radu Muj Luky ještě nemá zuby ale mám poci že asi brzo porostou v noci špatně spí.furt jak když kouše a šklebí se u toho,šíleně slintá a dneska sem mu dala zchlazené kousátko a pak až se ukklidnil jinak ráno sgtrašný pláč a nechtěl vubec položit.v noci furt vzhuru ale papat nechce jen se budí mrčí někdy zapláče chce furt dudana a nebo tam má prsty.prosím jsou to příznaky zubu pokud ano je něco co bych mu mohla na to dávat třeba jen na noc nějaký gel a jestli něco je muže se to používat i když zub ještě ani trošku nevylez?děkuji moc 😉 a snad neva že vám semka lezu

anta
30. črc 2010

Prchalka, jé to jsi mi připomněla, že manža bude mít teď 14 dní dovolenou, tak jsem ho ráno upozornila na to, ať si nemyslí, že to bude s Honzíkem lepší, vím, že nebude, ale nevím, kdy bude 😀 😀 Je to na nic, protože jak má dítě bolest, tak není nad maminku a to jsou nám ti chlapi poněkud prd platný. Manžel naštěstí takový blbý kecičky nemá, ale je děsně optimistický, čímž mě dokáže ale naštvat taky 😀 😀 😀

gina333
30. črc 2010

@lukza : kludne mu dasienka natri gelikom, urcite to pomoze. 😉

hancazivocich
30. črc 2010

ahoj a dobré ráno 😉
matova + prchalka 🙂 - malá měla ten pupenec loni, ale kdybyste mě zabily, tak si nevzpomenu, co mu předcházelo.. Podle mě buď očko nebo rýma..Letos to začlo nějak kolem těch veder - myslím, že po rýmě a taky očko bylo... Zuby se klubou pořád - doklubává se čtyřka - chybí (chyběl kousíček) a teď to vypadá na špičáky... Zatím jsme na počtu 14.
Nemáte to některá vyfocený? Jak to vypadá? Nám už to mizne - bledne, zmenšuje a snižuje...

prchalka 😉 - bacha na ty křupky - aby neměly prsty v tý zácpě 😅

Ined 😀 tak ti děkuji za pozdrav 😀

anta 😉 u nás to o dov lepší bylo 😅 😅 čímž mě tedy chlap doháně k menším hysterickým záchvatům 😠 Řeči typu - ty furt naděláš a podívej se, jak přes den krásně spí 😎 Jo, páč si tatínek šel hajnout s malou, ta se vzbudila klasicky, začla vykládat, šťourat do něj prstem, ale tatínek nereagoval, tak to zalomila znova 😅 😕

sherry28
30. črc 2010

já dělám rizoto 😉 s kuřecím masem a kopou zeleniny 🙂
@lukza kup si Calgel a natírej podle potřeby, je to bylinkový a slaďoučký a můžeš klidně, i když zuby nejsou vidět 😉 ale podle toho co píšeš, to zuby nejspíš budou, my jsme taky hrozně slintali 🙂 a když by ti v noci jo nechtěl spát a brečel bolestí, tak mu dej sirup nebo já bych dala půlku paralenovýho čípku, i když není teplota, malýmu lezly zuby ve čtvrtým měsíci a taky jsem dávala paral.čípek jen půlku, když už v noci fakt vyváděl 😉

gina333
30. črc 2010

ja nakoniec varim kuraci stroganoff, chcela som do omacky dat cerstve sampiony, ale zdali sa my akesi slizke, tak som ich vyhodila, preto ta zmena. 😉

lukza
30. črc 2010

@sherry28 strašně mooc děkuji hned en gel dneksa zajdu koupit at ho mám po ruce🙂) a naštěstí teplota je spíš jen po odečtu 37.6-37.7 takže pohoda a to asi mám kdyžtak přirovnívat k zubum co.v noci se neklidný ale naštěstí žádný šílený řev takže po sirupkiu nebo čípkách zatím čahat nemusím ale ty mám taky doma.ještě jendou moooc děkuji jsi zlatičko