Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
5. srp 2010

matýnek teď plakal 😕 , ale zdá se že už zase spinká 😔 .

katzi 🙂 ...jj, pravda, pozdravuj maroda a že mu přejeme brzké uzdravení!!!! 🙂
snad to není nic vážného 😨

lehna
5. srp 2010

jsem tu 🙂

zas jen na skok, jak vy to děláte,že tu jste skoro pořád, já to nějak nedávám☹.
Malý spí skoro hodinu už, měla jsem tu kámošku, takže není čas.

Taky jsme včera přemýšleli,že na dva roky koupíme Štěpimu velkou postel, ale taky jsme uvažovali o té 160x70cm, hmm, tak to ještě přehodnotíme, asi to bude lepší 🙂

Hanca- jak kdybych viděla našeho Štěpánka 😀, taky se jen tak kouká když někdo raubířuje 🙂. Ta naše kamarádka o 2 měsíce straší ho pořád někam tahá, povaluje ho na zem, a on drží a nic neudělá 😀

Katzi- tak to u vas vypadá na zubky. Já pořádně Štěpimu ani do pusy nevidím jestli tam něco má nebo ne. ale spí teďka dobře, tak nás asi zuby netrápí 🙂

Ined- na primu jsem se včera dívala asi 10 minut, jsem to musela přepnout, nevydržela jsem ty řeči.

sherry28
5. srp 2010

@ined77 ne, zatím to tady u nás s tou ikeou nefunguje ☹ proto musíme osobně 😠

m.r.
5. srp 2010

Ahojky,tak už mám výsledky ,tak výtěr byl vpořádku nic se tam nebylo 🙂 ,ale stejnak jdem ještě zítra na odběr krve 😖 a na test na celikaliji 😒 .Tak doufám,že i to bude vpořádku a že to fakt byly jen zoubky...

sherry28
5. srp 2010
sherry28
5. srp 2010

@m.r. to je dobře, že testy dopadly takto 🙂 teď ještě aby to nebyla celiakie, ale to snad ne, to už by měl příznaky mnohem dřív si myslím 😉 tak asi fakt ty zoubky 🙂

gina333
5. srp 2010

@m.r. : super, ze ste v poriadku. 😉

@sherry28 : ta postel je paradna, boli casy ked o takej snivala aj Nati, ale nemali by sme ju kam dat, budem rada, ak sa este jedna postel zmesti do detskej. 😲 😉

m.r.
5. srp 2010

@sherry28 Já ani pořádně nevím jaký mohou být příznaky 😨 .A ještě mě napadlo jestli to nemůže být s antibiotika,protože jsme před měsícem marodili s angínou.No uvidíme,snad to nic není...

m.r.
5. srp 2010

@gina333 🙂

ined77
5. srp 2010

@sherry28 🙂 ..děkuju, hned na to kuknu 🙂 .
aha, já jsem rpávě slyšela, že tam se musí jet osobně. je to škoda, mají tolik krásných věcí, ale my máme nejbližší tuším v olomouci..to je trošku z ruky 😒

@m.r. 🙂 ...držím moc palečky aby bylo vše v pořádku 🙂 .celiakii nedávno prokázali kamarádčině malé ☹ ...to je hrozná nemoc ☹ .
tak tfuj tfuj tfuj ať jsou to ''jen''zoubky 😉 😵

@lehna 🙂 ...taky to tu moc nestíhám, ale po o se snažím nechybět, pokud jsem doma 😀 .pak je hrůza dočítání a jsem mimo 😀 .
já se teda dívala do konce, ale o nic jsi nepřišla..teda jo, mohlo tě to i pobavit 😅

prchalka
autor
5. srp 2010

@ined77 Brala bych taky velkou - co největší - víš, jak se motají 😀 😀 Já MM pogratulovala taky - ze lušnosti 😅
Spaly jsme 1,5h. Odpol možná pojedem s tchánama do města - že bych si zažádala o novou kartu (to byl tchýně nápad) a čorí furt chtěj hnát na zmrzku 😅
Jinak my máme opět ekzém a v ohybech kolen to má teda opravdu tentokrát poprvé hodně suché - no je vidět, že u zubů je vždycky zhoršení a i pupínky má po těle.
Ty Befado botičky se asi neudržím a koupím, né-li dvoje 😅 Já si snad nevyberu!!! Už dříve jsem je chtěla, ale před nosem, když jsem objednávala ještě něco k tomu, mi jednu velikost někdo vyfoukl.
Jo a už i dloubeme samy šušníky 😅 😝 jen trochu ostudy před lidma, no.. 😅

m.r.
5. srp 2010

@ined77 děkujem 🙂 taky doufáme,že to nic nebude 😖

sherry28
5. srp 2010

@ined77 já nevím co máš blíž, ale v Brně je taky Ikea 😉

ined77
5. srp 2010

@m.r. 🙂 ...příznaků může být prý strašně moc..ale to teď neřeš a nestresuj se 😉 🙂 .
ty ATB by to mohly mít na svědomí 😨 ...i matýnek při a po ATB strašně průjmoval ☹ .je to pěkný sajrajt do dětského tělíčka ☹ .

ined77
5. srp 2010

@sherry28 🙂 ...olomouc je pro nás určitě blíž 😉 .
ale za ty peníze by to stálo, než kupovat nějaký šunt tady po obchodech 😒 .
musela bych zbuntošit švagrovou..ona tam jezdí často, má to jako koníček 😀 .

@prchalka 🙂 ..to je fakt, ať se má kde vrtět..ale jemu je i letiště malé 😝 😀
botičky kup 😉
hezká nová dovednost 😅 😀 ..
matýnek si zase asi před týdnem uhryzl kus nehtíku 😲 ...to začíná brzo 😨 ...já si hryzala nehty celé dětství, fuj 😝 a on to bude dělat určitě po mně 😖 .

katzi
5. srp 2010

gino, ined: díky za přání pro MM - vyřídím 😵 Zničil se na těch narozkách s klukama jak byli o víkendu. Přijel z nich jak hromádka neštěstí, večer měl pak 39C, tak jsem mu věřila, že je mu blbě. Dostal antibiotika a po nich je už OK, jen teda leží a nic nedělá 🙂

S tou postelí: taky jsem přemýšlela, kdy Aduš koupíme postel a jakou. Já jsem taky pro koupit rovnou normální velikost. My jsme tak s bráchou spali taky - hned z postýlky jsme se stěhovali na válendy a dobrý, neměli jsme tam ani zábrany a myslím jsme ani moc nepadali 😀

Ten včerejší pořad na Primě mám nahranej, Adeli včera nechtěla usnout a řvala asi do 20.45, takže jsem měla o program postaráno 😝 Pustím si to snad dnes, jsem na to zvědavá 😕

ined77
5. srp 2010

@katzi 🙂 ..no to měl pěknou horečku teda...ale to víš, chlapi..ti když marodí tak aspoń týden 😀 .ženské jak se uleví, musí makat 😝 😀 .
no kukni na to, se zasměješ myslím 😀 ...jako kus pravdy v tom samozřejmě je, ale.....no však uvidíš 😉
zábranu koupit musíme, ne-li dvě 😅...to bych matýnka věčně sbírala ze země, ledaže bych mu dělala živou zábranu 😀 ...a to tak stejně asi dopadne 😝 .
co si ale vzpomínám, tak my taky spali hned na válendách 😉 .

ined77
5. srp 2010

já už se pomaličku pro dnešek rozloučím, jak se matýnek vzbudí, začneme se vypravovat 😉 .
tak všem co nejhezčí den bez nehod a krásnou, dobrou noc 🙂 .
páááááááááá 😵

m.r.
5. srp 2010

@ined77 to jo taky mi pár lidí řeklo,že to může být i těma ATB..

katzi
5. srp 2010

ined: jj, přesně jak píšeš. Chlap si tu nemoc užívá, zvlášť teď když mu už nic neni 😉 😀 Na ten pořad jsem zvědavá, pak napíšu dojmy 🙂 Jen nevím jestli mi to MM nahrál hned od začátku. Nám spaní Adélky ve velké posteli zkomplikuje usínání myslím: teď až na vyjímky (jako včera) jen dám do postýlky a jdu. Z normální postele by pořád cestovala za nama do obýváku, to nevím jak jí pak vysvětlím, že tam má jako zůstat a spát 😕

katzi
5. srp 2010

tak jsme dneska nesportovaly na kole, ale po delší době jsme šly na veřejné pískoviště - děs běs 😒 Uvztekaná, nic nikomu nepůjčí, všechny děti od sebe zahání (teda vrstevníky, naopak od 3 let výše ji zas enormně zajímají a dolízá za nima 😀 ). No nic no, zítra zas myslím vyjedem raději na kole - to se vracíme s dobrou náladou obě, dnes mám alespoň já teda dost po náladě a to je před náma ještě celá noc 🙄

prchalka
autor
5. srp 2010

Tak u nás nakonec změna plánu. Jeli jsme ke švagrové na smaženici. Čorízo tam udělalo bobeš do spoďárů a taky v pohodě 😅
Tak všem dobrou noc 😔 😉 U nás dnes slouží MM, tak to snad i půjde!

prchalka
autor
5. srp 2010

katzi, lehna, gina ...a ostatní 😀 😀 upřesnit info v pasu 😎

gina333
5. srp 2010

@prchalka : idem to hned spravit. 😉

Cele poo sme boli na chate, krasne sietilo slniecko, zase sa paradne vysalela, len aby aj dobre spala. 😉 Teraz uz nastastie spi, idem si dat zeleninovy salat na veceru. 😉

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

sherry28
5. srp 2010

tak Mára usnul až teď 😅 vrátili jsme se v půl devátý, divím se že mi neusnul v autě 😕 radši jsme celou cestu s Lukym zpívali prší, prší, a pec nám spadla atd.tak z toho byl asi na větvi a nedalo se to poslouchat natož přitom spát 😀 ale doma jakoby ožil, chtěl jezdit na klouzačce co má Luky u postele 😉 a pořád něco vymýšlel lítal sem a tam a užíval si táty 🙂no ve čtvrt na deset jsem ho musela čapnout a dovlézt do postele, vzpínal se, křičel, že spát nene 😝 tak jsem se jen tak zmínila (už jsem nevěděla co) , že na zlobivý děti se chodí podívat baba jestli už spinkaj ☹ a byl v tu ránu zticha a sám si lehl na polštář 😅 bylo mi ho líto, ale aspoň to zabralo a byl v klidu 😉 tak všem krásnou předvíkendovou noc 😔 😔 😔 my jdeme ještě s Lukym řešit věci do školy 😉

matova
5. srp 2010

ahojte,
noc sme mali dobrú, malý sa zobudil o 23:30, to sme boli ešte hore, tak v pohode, dostal mlieko a zaľahli sme všetci naraz, a vstal o 7. Doo vonku, nestíham absolútne variť, včera sa ešte trošku dalo no dnes nevedel vydžať kým rybie prsty opečiem- kreslila som mu zatiaľ autá o stošesť 😀 . Poo zas vonku do nemoty, išiel rád ale po večeri ešte aj kúpať sa chcel zas...a stáť na nohách už vážne nevládal, podlamovali sa mu. A zaspával zas hodinu- zalomil konečne o 21:45, už som mylsela že ma asi odvezú 🙄 ....Zlatý klinec programu- išla som variť na zajtra časť obedu a zhorelo mi to, poslala som mm nech to ide podliať a spraviť mi konečne dačo jesť (čo nespravil za hodinu uspávania) ale keďže v TV šiel futbal tak jedným uchom dnu, druhým von...už som len počula dole praskanie- obed spálený, hrniec tiež... ☹ 😔 😔 😔

matova
5. srp 2010

tak som dočítala-letecky 😅 ,vy tu toho nakecáte, jaj rada by som sa pridala,no čo už, tiež boli časy keď som si tu vypisovala stále hlavne ja 😀....A vôbec som si nemrkla tie linky na nábytok, nestíham 😔 nehnevajte sa, iste zabudnem reagovať na všetky...
prchalka: tie botičky nepoznám, ako sa má ucho? už lepšie? z tej motorky ani ja by som radosť nemala...
ined: sľubný začiatok úpravy režimu odvčera sa des skončil 😀. Tiež chceme kúpť malému posteľ- nakoniec kúpime asi klasickú dlhú ako pre dospeláka, akurát má z troch strán bočnice.
hanza: malému jeden špičák presvital asi 3 týždne- normálne bol už akoby nad úrovňou, ale stále pod sliznicou, každý deň som len čakala kedy už konečne... 🙄tak dúfam že u vás čoskoro 😉. A ako rýchlo ti malá zaspáva??? moj keď sa s ním chcú deti hrať sa zoberie a beží inde, to isté keď sa s niekým začnem rozprávať 😒
všetky 🙂 : veru, mužov skolí aj nádcha a nás asi len tí muži 😀 🙄 😉
Mám sto chutí žehliť, také nervy mám z toho mm, iste nezaspím teraz, ale bolí ma všetko, nechce sa mi zasa stáť pritom...
dobrú noc 😉

matova
5. srp 2010

katzi: ešte raz som to letecky prešla a teda 39,Ć je už naozaj dosť, tak verím že bol tm vyriadený, a dúfam že mu je už lepšie 😉

hancazivocich
6. srp 2010

dobré ráno...
Noc.... dneska noc o trochu lepší než včera....

matova : usíná v 85 % během pár minut a sama. Přebalím, dám pyžamko, její milovaný žabáky, dudel, položím do postýlky, pohladím, odejdu a za pár minut spí - položí se na bok, jednoho žabáka škrtí a druhýho si dá na hlavu..
Výjimky jsou - hlavně, když je něco s milovaným tatínkem - nestihne to domů, nebo ji bolí bříško, nebo je plná dojmů a potřebuje se vykecat....
V noci - prostě dostane mlíko a chrní dál... Kromě nocí, kdy rostou ty zuby - to kromě mlíka je děs.......... Ale prý jsou to jen moje výmluvy, tak fakt nevím

prchalka
autor
6. srp 2010

Dobré ráno,
tak u nás snad včera trhla rekord - kňourala už za ani ne 20 minut po usnutí 🙄 ☹ ☹ Pak zas někdy ve 22 a pak v noci několikrát brečela. Já nevím, jestli jí trápěj ještě ty dolní nebo už horní? 😖 🙄 ☹