Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
21. srp 2010

matova :
tisíckrát za den si na tebe vzpomenu - v různých situacích.. Mimochodem - dnes se malá tam moc chtěla koupat, že mi do sprcháče vlezla v botičkách a ponožkách 😅

matova
21. srp 2010

hanza 😀 😲 . Ja som dnes musela malého doma pokadeného "odchytiť" - išiel sa hádzať do postieľky a u som fakt mala nervy, na ruky ťažko tak som si ho vyhodila cez pleced ako Schvarz. v Comando 🙄 😀

matova
21. srp 2010

už som aj rozmýšľala že večer napíšem sem na mm že no comment ale deň si vyžehlil tým opatrovaním večer- to už som fakt ale musela vyhrážať že nevládzem už stáť a dýchať a že nech si nerobí srandu lebo keď mi odtečie voda v 32 tt, tak to môže skončiť naozaj veľmi zle 😲 . Už fakt musím ísť na to z ostra. Proste buď nás to prevalcuje alebo sa ubránime 😉

hancazivocich
21. srp 2010

@matova : právě - já to samý. Dokopala jsem ho k nádobí a k oblíkání malý, ale před tchyní nee - to nechá mě.. Ono jim to nedochází - až na výjimky.
No, já jí chystala koupání, otočila jsem se pro osušku, máčela tam rukávy, tak si říkám - to je dobrý, otočím se po druhý, pak kouknu, dobrý, stojí pořád u sprchy. Nesu ji vzout, chlap jí bere botičky a říká - ona už se cachtala? A v botech? Ty jí nesundáváš na koupání botičky? 😠

Jo a malá dneska volá choej, choej - předtím říkala chovej jako hají.. A choej mama.. A tchýně - tak si běž k tý svý mámě - ta tě zachrání, co? Aby ses z ní taky... nepo..nedořekla, protože ji zarazil můj pohled a kašlaní tchána

matova
21. srp 2010

hanza: to je však sila u vás, lebo ty máš tú ruku zošitú, to by sa fakt mali hanbiť 😔 . TAk ma napadlo čo by robila tvoja svokra keď by zostala zostarnutá a samučká, čo bude čakať potom, kto zachráni ju???

hancazivocich
21. srp 2010

matova : já malou odchytávám naháněním do kouta - přemýšlím o lase 😅 😅 Pak ji kopající tahnu přebalit.. Páč i když tam má kvákoše jak Brno, tak jí to nevadí a klidně si na něj ze svý vejšky 90cenťáků kecne.. a ještě se šoupe po zadku 😖 😝 . Pak si vyžebrá papírovej ubrousek, že si utře pusu a při přebalování mi ho tam cpe a patlá si ho po prd.... a po okolí... Já postýlku ani nestahuju dolů - jsem vysoká, tak ji dávám i beru přes bok..

Pohyby ... já je extra necítila Kika kopala hlavně večer a v noci... A to ne dramaticky. Ale jsem mamut, tak je to i tím.

hancazivocich
21. srp 2010

oni mají babičku - bydlí sama v paneláku, začala jsem jí před lety pomáhat s úklidem, nákupy, dostalal jsem vynadáno, že jsem ji rozmazlila a že by ji nezabilo, kdyby si došla nakoupit sama!! Nemůžu už...je mi z nich blivno - nechají ji tam, měsíc k ní nejdou, když chce jet s nima na chatu, kterou s dědou budovali, tak je problém - nechtějí ji tam a vymlouvají se...

hancazivocich
21. srp 2010

matova . malá říká dneska tchyni - mamika bebí bolí auva a ona - podívej se Kristýnko, jaký velký auva má babička - ukázala škrábanec asi 7dm dlouhej - na předloktí... Berou mě jako simulanta..

Už musím - tatínek chce pinkat 😀 😅

matova
21. srp 2010

hanza: jj bež, ja som bola práve ukľudniť malého, už tam v izbe plakal, celý spotený 😒 , nejak som ho uchlácholila adala kamistad...radšej to tu povypínam, prádlo idem vyvesiť... 😉 tak dobrú noc, a drž sa 😉 😉 😉

ronja27
21. srp 2010

.Maminky mela jste naka stejny problem? Byla jsem se synkem v patek na pohotovosti a bylo nam receno ze problem je v tom ze synovi roste stolicka. Uz druhy den nam vubec nespi(tak hodinku pres den a dve v noci) nosime ho na rukach a neda se sklidnit. Davame nurefenove cipky. Ale ode dneska nam kubik nechce ani pit.dnes jsem do nej dostala tekutiny jen lzickou nebo injekcni strikackou. Hodne slinta. A porád place. Ma natekle rtíky. Meli jste to nekterá podobně. Uvozujeme jestli nemame navstivit dr pohotovost znovu

gina333
22. srp 2010

dobre rano 🙂

@ronja27 :az take velke problemy so spanim sme nemali, nastastie. s jedenim ano, ale mlieko vzdy vypila takze ani neschudla. Ja by som isla este raz na pohotovost, monzo, ze tam bude ina doktorka, a ta ti nieco poradi. 😒 😉

Nasa noc ok, bola hore o 5:00 ale nastastie zaspala, do 7:00. 😵 Dnes ideme opekat na chalupu, asi to bude posledna pekna letna nedela tak treba vyuzit. 🙂 🙂 🙂 Pekny dnik kazdej. 😵

hancazivocich
22. srp 2010

Dobré ráno, dnes jedeme na chalupu k tetě

@ronja27 - mně říkala kamarádka, že u zubů v noci nespali, malou si museli dát do velký postele mezi sebe, aby se mm vyspal do práce - aspoň trochu.
Mně teda u zubů taky odmítá pít, jísti, ale nateklé rtíky? Neštíplo prcka něco? Změřte teplotu - a uvidíš.Pokud by byl nějaký plačtivý - že křičí i s čípky celý den a celé noci, no nevím, já bych asi jela... Nám teda pláče, když ji to bolí, ale když dostane nurofen v sirupu, tak se zklidní...

hancazivocich
22. srp 2010

@ronja27 - jak nespí? Že pláče, nebo se budí? Kikouš třeba celou noc kňučí, cestuje po postýlce, pořád se budí, ale má zavřený očička, nebo když dostane mlíčko, tak chvilku spí dál... Ale pokud pláče a pláče - že něco bolí - celoun noc, tak bych jela - hlavně, pokud má oteklé rty (pokud si je nekouše teda)

bufina
22. srp 2010

Ahojte, tak u nás ještě zoubky venku nejsou, pořád to má nahoře nateklý, tak čekám kdy konečně vylezou. Teď sem mu už druhou noc nenatřela ty dásně Calgelem a stejně byl v pohodě a v noci se budí tak jen 2x, usne kolem osmé a nejdřív se vzbudí ve dvě. Akorát přez den to stojí za to, spí max 10 minut a konec. Včera jsme byli odpoledne na dlouhé procházce v údolí kolem rybníků, takže klídek, čistej vzdoušek no a vyrazili jsme ve dvě a usnul až kolem páté a za půl hoďky byl zase vzhůru ☹

kadlecova.misa
22. srp 2010

ahoj všem..u nás klid,po té,vylezly zarár 4 stoličky,malá pěkně spí a Jí!!!
Hancazivoch: tebe teda číst..to je maso!! hlavně klid,a odpočivej jak to jde!! at pomáhá TM. ať se ruka zahojí co nejdřív..takový tajný boje s tchyní mám taky...ale takový sado tako ty!

gina333
22. srp 2010

@bufina : tak to je dost na take male dieta, ze cez den nespi, ale aspon v noci je v pohode. 😉

@kadlecova.misa: jupi, takze aj papa aj spinka, no krasne dievcatko. 🙂 🙂

Ja uz mam pobalene na chalupu, dnes obed u svokry, takze som varit nemusela 😉 😉 som fakt rada, ze mam taku perfktnu svokru, veru neviem co by som bez nej robila. Fakt, my dost pomaha, uz len v tom, ze v nedelu navari, zabavi my Sophi ked je treba, no vdaka bohu, ze je taka. 😵 😵

prchalka
autor
22. srp 2010

Čauky, u nás celkem dobrý, dneska jsem spala jak medvěd - teda budím se, ale naštěstí se mi chce zase spát dál, takhle bych to potřebovala vždycky!! Bobina taky spala, ale s MM, takže moc detailní info neznám 😅 A už nám šel zase jezdit na motorce. Aspoň má nějakou výmluvu, že musí z domu, protože to MUSÍ pilovat, to je jasný...
Řekl mi památnou větu - !! Až začnu jezdit autem, on začne uspávat !! Tak to je docela dobrá motivace, že?? 😨 😕
Včera i dneska už jsem žehlila, no jde to pomalu, a asi bych na to zase měla jít!

@ronja27 Je to boj!! Taky jsme měly děsné nespací období, ale spíš sebou mlátila po posteli, kňučela, sedala si, né že by nespala vůbec.. ☹ Na zklidnění pomohlo mlíko v noci a vzít si jí k sobě, sama už pak nebyla schopná v postýlce ničeho a ze začátku ani to chování nepomáhalo ☹
Ty rty - to je divný, to tady pokud vím, nikdo neměl, a třeba ho bolí víc to, než zub 😕 Ale je to zánět, takže se může rozšířit i takhle bych řekla. Jestli se vám to nebude dál zdát, tak jeďte, ať vám na to aspoň něco dají!
Nevím, co pijete, ale dávej cokoliv, třeba i šťávu, jen ať má tekutiny! Držím palec! 😉

ined77
22. srp 2010

ahojky 🙂 ,
tak přece jen mi to vyšlo, dnešní koupák se nekoná, neboť já se včera při práci na zahradě nějak užehla a večer mi bylo moc fáájn 😝 🙄 😅.plus do toho začal opět zlobit polyp 😢 ...takže je dost možné, že zítra pošvihám neplánovaně k dr. ☹...pro jistotu.
jinak noci u nás celkem jdou..až dnes na jedno vzbuzení, ale s hrozným křikem 😨 .musela jsem i rozsvítit a pak už se dal matýnek uklidnit. jinak dnes se spalo až do 7h 🙂 .
jinak teda zahrada je jakžtakž zkulturněná a stihli jsme to i v dobrém čase.matýnek byl na hlídání taky prý hodný, takže to vyšlo dobře 😉 .
jdu se kuknout jak se máte vy 🙂 .
spinkáme od 11.50 🙂

ined77
22. srp 2010

@hancazivocich 🙂 ...téda 😢 ...já bych ji se svou povahou už dávno poslala do pr....., fakt 😠 .
a co přítel na to? to jako nevidí?nebo nechce vidět? 😠 ..jasně...máš pravdu, dvě ženské spolu můžou válčit a chlapům to nemusí dojít, ale může...mluvila jsi s ním o tom?přijde mi to teda hlavně sprosté i od něho..protože zprvu je malá jeho dcera a ty její matka...žije on s tebou...a měl by si tě před svojí mámou obhájit 😠 .pokud nebude v tomhle stát za tebou, tak to taky nemusí skončit dobře...tohle se nedá vydržet donekonečna..to je prostě psychické týrání..a ta její mluva před malou...no comment 🙄 ..ta má hubu pěkně nevymáchanou..s prominutím 😠 .
je mi tě moc líto 😢 ...já bych na to asi reagovala prostě tak, že bych odmítla k nim jezdit a basta...až by partner pochopil a udělal si ve své rodině pořádek 😝 ..já vím...může to být o hádkách a nepohodě doma, to ničemu nepřidá, ale pokud se tak hodně stýkáte jiné řešení asi nebude 😖 .
jo a nabízené hlídání určitě neodmítej...na tom není zbla špatného..právě naopak 🙂 ..navíc pokud máš ještě zranění.
já ani nedomýšlím co bych dělala s nepoužitelnou rukou nebo nohou..nezbývá než se modlit 😅 .

no a vzbudil se malý...letím

kadlecova.misa
22. srp 2010

gino: děkujem,snad nám to vydrží a bude chvíli uz zubů klid. 😀 to máš dobrý že máš supr tchyni..ta naše je takovej trochu lenoch. 😖

ined77
22. srp 2010

ahojky, tak jsem toho dnes víc napsat nakonec nestihla, neboť jsem jela přeci jen do nemocnice 😨 .
ale mimísek je v pořádku 😵 , dr. říkal, že to může být jen z přetížení, takže mám víc odpočívat a prostě dodržovat trošku klidový režim.takže tak.
všem dobrou a hlavně klidnou noc a zítra pááááááá 🙂 .

gina333
22. srp 2010

@ined77 : musis si davat vacsi pozor na seba a na miminko. 😲 🙂

My sme mali dnes fajn grilovacku na chalupe, bolo krasne, hrali sme badminton, Sophi sme postavili taky skladaci domcek, bol este Natalkin tak sa tam paradne vyhrala. 😵 😵 😵Uz som ju aj okupala, spravila mliecko, cakam kym jej trocha vychladne a dufam, ze dnes skoro zaspi. Aj som porobila dost fotiek, skusim ich este dnes nahodit. 😉

hancazivocich
22. srp 2010

ahoj holky,
tak po návštěvě u tety. Proběhlo to uplně v klidu - kromě dvou polibků malý s podlahou v předsíni a jednoho trkance se dveřma na záchod - když z něj sestřenka vylezla 😅 Ale to se může stát - stává se to i doma - že prostě občas v tý svý šílený rychlosti něco nevybere, tělíčko letí jinam než nožičky...
Jinak super - po schodech lítala jak drak, taky no problem... S jejich psem taky v poho - ten provozuje gaučing, tak nebyl problém - akorát pro nás, protože to zvíře má dobrý mimikry - mají sedačku v barvě psa, tak člověk musí dávat bacha, kam si sedá 😅 Aby z toho nebyla drápkatá ponožka 😀 😀
Dá se říct, že jsem si i odpočinula. Určitě líp, než TAM.

ined 😔 : mluvili jsme o tom spolu několikrát, on to nevidí, že si to moc beru - ona i útočí, když tam u toho není on. Já se bránit umím - to poznal už tchán, ten si mě nevšímá (většinou), i se snaží tchyni mírnit. Nevím - teď se švára rozešel se slečnou, tak jestli je tam nepnelismus i kvůli tomu... No, nevím - jsou zlí a já to už ... nemám na to sílu - nebudu tam prostě teď jezdit. Jen v nezbytný situaci. Vyčítá mi i to, že si naši brali na kačeny. Chjo. Jim ji musíme dovézt - a když ji dva týdny nevidí, tak jim to vůbec nevadí..

gina + kadlecova - no, nevim - co delat - ustupovat vecne nebudu, pac jsem drzka a vetsinou, kdyz bouchnu, tak tam klidne mesic dva nejdu... A švára mi řekl, když se pekla kýta z prasete - ať to tolik nežeru, že to platili oni!! Přitom já to nejedla do tý doby vůbec - pendlovala jsem kolem malý a potom už vůbec - z trucu!! Teď chtějí po mým bráchovi, aby jim dovezl další, ale dělám mrtvýho brouka, budou bez ní 😀 😀 😠

hancazivocich
22. srp 2010

@ined77 : jsem moc ráda, že je mimísek ok, my měli začátek těhotenství šílený - krvácení kvůli hematomu, potom nějaký divný výsledky se srdíčkem - nervy a nervy... Takže honem do Brna - tam to bylo ok...
Uvidíš, že to bude v poho, ale když se něco děje, tak pro klid duše radši k dr... To chápu... Nejlepší věta - hodně odpočívat... S jedním dítkem to moc nejde... A pokud je to drakouš 😝

matova : 😎 co výhrůžky u vkás? Zabralo to na mm? Pomáhá? A je ti líp?

gina333
22. srp 2010

@hancazivocich : teda to je strasne ake mas rodinne vztahy. To som este snad ani nepocula. 😠 No ja ta strasne obdivujem, ze vies zahryznut do jazyka, neviem sice ako dlho si vydata, ale poznamka tvojho svagra, tak to je silna kava. 🙄 Ja by som s nim uz nikdy v zivote neprehovorila . A ako sa v takych chvilach a pri takych hulvatskych poznamkach sprava TM?

hancazivocich
22. srp 2010

@gina333 - nejsme vzatí - 15. srpna jsme spolu byli 7let. Jeho brácha je...hulvát a mamánek, kterej si myslí, že mu vše projde a maminka nebo tatínek to vyžehlí...
Já se poslední dobou vzmůžu už jen na ksichty a komentáře moc ne... Komentuji a bráním hlavně malou.. Sebe už neřeším - páč jsem tlusťoch zvyklej na to, že se do něj lidi trefujou ☹ 😢

gina333
22. srp 2010

@hancazivocich : to nemyslis vazne, ze sa nechas od nich ponizovat. Vsetci sme nejaky, ale hlavne sme ludia. Sedem rokov je dost dlha doba aby prisli nato, ze si dobry clovek, ja ta sice osobne nepoznam, ale verim, ze mas dobre srdce, si obetava matka, urcite perfektna manzelka, tak hlavu hore a vobec si ich nevsimaj. 😉 Drzim palce aby si to am zvladla, asi nic ine ti nezostava ked sa nechces s nimi rozhadat iba zatat zuby a cim skor sa pobrat domov. Dokedy tam vlastne este budete???

hancazivocich
22. srp 2010

@gina333
díky 😔 , my tam s nima nejsme - ale jak mm vyplavila voda stavbu, tak stál, oni měli zrovna dov a on měl báječný nápad, že tam budem jezdit. Než být v paneláku - čerstvý vzduch a tak...haha... Ano - po sedmi letech bych měla vědět co a jak - víceméně to i vím, ale problém je ten, že kdyby to záleželo jen na mně, tak to utnu, ale ono jde teď o malou - že jako na ni mají právo a blabla.... Já dvanáct kiláků s ní sama neujdu. A autem mě neodveze- pokud neudělám opravdu šílenou scénu. Další možnost je, že volám našim a odvezou nás dom. Ale vše beru jako trapas.. Taky chlap mi pak vyčítá, jaká jsem - on to nevidí, když mu to pak říkám, tak buď tvrdí, že si dělají srandu, nebo to přeháním, nebo ..... Je pravda, že mi párkrát tvrdil, že se do mě dotyčná osoba navážet nebude, že s ní o tom mluvil a požádal druhou osobu, aby ji domluvila... No, taky před dovolenou uznal, že to tchyně přehnala, ale tvrdil, že mu pak říkala, že to bylo tím, že jí nebylo dobře!! A co mám jako dělat já? Když jsem měla bloklý záda, horečky, vozila jsem se po někom já? No, tenkrát jsem prostě měla období, že jsem se chtěla zabít..... Nechci, aby se mi ty stavy vrátily - drží mě sice nad vodou malá, štěstí, že aspoň s našima je to momentálně ok... Prostě to omezím na nejnutnější návštěvy a bude...

gina333
22. srp 2010

@hancazivocich : hadam to take zle uz nebude, neber nic tragicky, mas krasnu dcerku ktora ta potrebuje a pre ktoru sa oplati zit. 😉 Niektory chlapi su fakt divny, nepochopia co my zeny potrebujeme, alebo nevedia dat najavo pred ostatnymi ze im na nas zalezi. 😲 Stretavaj sa s nimi co najmenej, ak je to mozne, al ich revi si nepripustaj k telu. Prajem vela sil, urcite to bude uz len lepsie.

U nas sa konecne spi, MM nakrajal mysu ovocia tak idem bastit. Po tolkom opekanom masa to celkom dobre padne. 😵 😵

Pokonu noc vsetkym. 😔 😔

hancazivocich
22. srp 2010

Pro dnešek se pomalu loučím. Od zítřka začíná ,,normální" život, tudíž víceméně bez tatínka, tak jsem zvědavá co malá na to. Ale nějaké plány určo máme, tak snad to půjde.

Snad mi Sherry moc nevynadá, že nejsem soběstačná 😅 😕 😔 Chjo, tak snad to nějak přežiju 😀 😀
Sherry - doufám, že jste měli parádní víkend, nám se vydařila aspoň ta neděle.
Děvčata, loučím se... Brou