Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
18. zář 2010

@hancazivocich : ale moja, nic si prosim ta nevycitaj, ved ty si tu chorobu neprivolala ani si jej to pre boha nepriala. ☹ ☹ Je to velmi smutne, drzim vam moc paste aby vysledky boli co najlepsie. Len sa z toho vsetkeho neobvinuj.

lehna
18. zář 2010

ahojky,

tak přes oběd jsem to za vámi nestihla ☹- odpo jsme šli hned ven, přišli před chvílí, tak ani nedočítám ☹ ☹

jsme byli na i na pivku, večer nikam nejdem, se nám na návštěvu nechce,i když by naši hlídali. přijde bratránek a i s našima zahrajem Bang!, no to bude prča 😀.

štěpi celkem v pohodě, v noci jsem tam byla kolem půl 12, pak až 5.20 a 5.50 zas budíček. MM s ním teda vstával, kolem 7 to MM zalomil a já se věnovala malému, šli jsme do obchodu, pobyli venku s dědou a kolem půl 10 se MM vyhrabal 😀.
No zítra prý vyspávám já 😀

mějte se fajn, snad to zítra bude lepší 😅 se za vámi stavit 😉

hancazivocich
18. zář 2010

@gina333 - no, já vím, ale ono se to tak nějak semlelo... Tchyně mi brečí do tel., Kikouš mi řval doma, chlap napruzenej - oni tomu nerozumí a chtějí to vysvětlit nebo uklidnit po mně!! Je to tu zas - jako před lety, ... tenkrát to dopadlo zle, bohužel to byl člověk, kterého jsem milovala, teď doufám, že se to opakovat nebude.. Ale stejně - ,,jejich" mluva - je taková dost zavádějící...
Ani nevíš, jak moc bych si přála těm termínům nerozumět!! Snažím se nedat na sobě nic znát, nebo ji upínat k nějakým banalitám, které by to mohly být.. Já pevně doufám - upínám se k jedné možnosti, která to může být.. Pak tady sedím, civím do prázdna, snažím se zaměstnat... V po chlap zase odjede a já se děsím toho, že zvednu tel a ona mi něco řekne, bude brečet a já nebudu vědět, co jí na to mám říct...

hancazivocich
18. zář 2010

Každopádně na nás myslete! Bude to děsných pár dní.. Pořád se snažím uklid'novat tím, že to jsou hnisavá ložiska, no ... držte pěsti!!

gina333
18. zář 2010

@hancazivocich : ja som tiez zdravotacka, tak tusim o com hovoris. 😒 Drz sa, myslim na teba.

Sophi spinka, ja som zacala pozerat novy serial na Prime, vyzera to dobre. 😉

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

matova
18. zář 2010

ahojte 🙂
my sme mali báročný deň, ja som ešte o 4h ráno vôbec nespal (proste nemôžem, nedá sa mi 😢 ) a boli sme odrána dnes v meste, malý spal len 40 min v aute, na záhrade to rozchodil a ešte aj do postele ho bolo treba nútiť napriek únave, zaspával hodinu, tak zas o 21. Len som preletela stránky, pozerám že tu sú nové tváre tak sa nám to tu osviežuje, niektoré čoskoro vypadneme a iné prichádzajú 😉.
hanza: je mi to ľúto, a prosím ťa neobviňuj sa, každá tu má nejaké problémy, každý človek s niekým jednoducho raz za čas nevyjde, a boli by sme asi stroje keby sme boli voči tomu úplne chladní, človek sa musí niekedy aj vyžaloveť keď už nevládze...hlavne za to predsa nemôžeš, to je jasné ako facka 😉. Raz je nakoni jeden, inokedy ďalší, jeden si užíva života, druhý ochorie, a naopak...je to proste život. Drž sa, nech to čím lepšie dopadne 😉
gina: taký minivysávačík máme tiež, aj s ním už kedysi vysával a neviem prečo ale aj toho sa bojí 😢

prchalka
autor
19. zář 2010

Dobré ráno,
slavili jsme všechny naše narozky dohromady, ale hodně předčasně, aby bylo venku ještě hezky a to bylo 😉 Hlavně kulatiny MM a podle toho taky vypadal ten konec, byla jsem na všechny dost hnusná, protože to opět nabralo nesprávný směr. Prostě nemám ráda, když lidi nerespektují, že je tu to dítě a dál se nezřízeně baví, jakoby se nechumelilo 😠
Tak to překvapení s hlídání čorí přes noc už znám - lístky na koncert 15.10. No být to teď někdy, tak snad ani nikam nejdu, mám právě po společenské náladě. A hlavně, bojím se toho jejího režimu, jak spacího, tak stravovacího - toho ještě víc! Když jsem viděla, co jí všechno včera dovolili. Opět nejedla nic kloudného, jen zobala kde se co dalo a už to všechno jen plivala a stejně zase dostala 😠 😠 Prostě, jestli někdo nebude respektovat moje přání, tak fakt nikam nejedu!! 😠
Jinak když jsem jí ukládala večer, tak jí říkám: "Dobrou noc, Julinko" a ona řekla "maminko" 😅 😉 To se teď nějak naučila sama od sebe. To jsem se zas dojala! Ale pak po 21h začala zase maminkoooo maminkoooo, ale to už bečela v postýlce a byla neklidná, jen co jsem odešla, už zase ječela, tak šla se mnou na postel. No nechtěla jsem s ní moc spát, hlavně aby něco nechytla a nemohla jsem smrkat, ale nebyl nikdo schopnější na skladě.. ☹ Tak jsem s ní byla až do 2h, kdy už jsem se šla vysmrkat dolů a někdo mě vystřídal.
@hancazivocich Neblázni, za nic nemůžeš!
@matova Já vím, bude to náročné, ale přijdeš někdy, viď!! Žádné odcházení z tématu!! ☹

gina333
19. zář 2010

dobre rano 🙂

@matova :veru ziadne odchadzanie, aspon vecer vzdy daj spravicku o vas. 🙂

@prchalka : a preto ja chodim kusvokre iba na kavu. Uz som to na Natalke otestovala, ze oni tym detom jednoducho nevedia dat jest. Najprv sa jej pyta ci je hladna, no samozrejme nie, ale cokoladku by si dala, potom chce sunku ale bez chleba a podobne. 😒 Ja si neviem predstavit co by jedli keby tam boli na cely den alebo nebodaj na cely weekend. Svokra to berie tak, ze nech sa stara mama u nej mozu jest a robit co chcu. 😲 A moja mama to riesit tak, ze sa opyta ci si da jogurt, otvori tak zje z toho lyzicku, potom otvori dalsi, co ked ten zje 😝 alebo este puding, ked nie tak vymysla nieco dookola. A pritom je to byvala ucitelka zo skolky, mala by najlepsie vediet ako na male deti. 🙄 🙄

Noc po dlhom case otrasna, striedavo plakala, kricala, valala sa. Spala sice do 7:20 ale ja som nevyspata az hruza. 😠

prchalka
autor
19. zář 2010

@gina333 Tentokrát v tom nebyla namočená tchýně, ta tu odpol nebyla, ale ono je to prašť jako uhoď.. 😖
Skladba jídla byla asi taková: olivy, salámek, hořická trubička, víno, nějaký želé had a já už nevím co...a tak nějak dokola 😝 fuj!

gina333
19. zář 2010

@prchalka : no presne, clovek sa doma snazi aby to dieta jedlo normalne a oni sa na nas potom pozeraju ako na mimozemstanov, ze im nedoprajeme. 😉 A kde su fokty, rada by som Cori videla pri torticke. 🙂

prchalka
autor
19. zář 2010

@gina333 Ještě jsme ji nefotili, asi až dneska, až přivezou naši další dort, tak ji vyfotíme s ním a s ježkem 🙂 A přijedou i tcháni, tak to toho zase dneska moc kloudně odpol nesníme, ale snad to aspoň bude klidnější. Tak jsem se dneska koukla do kalendáře a máme to už za 14 dní 😨 😅

prchalka
autor
19. zář 2010

No, tak už taky soplí, kýchá 😠 😖 ☹ Teď jsem se snažila odsát aspoň trošku něco JEN hadičkou a hysterie jako blázen ☹ Už jsem jí namazala i Koalkou, kterou jsem konečně poprvé použila.. a celý mě to štve!

ined77
19. zář 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc celkem šla, ale od rána je matýnek řádá protifka..vše musí být se vztekem a křikem 😔 .
spinká od 11.50..tak trochu dáchneme a snad bude odpolko lépe 😉 .
jedeme k babi a dědovi popřát ke 40. výročí svatby 🙂 ...neskutečné že 😅 .
no jinak matýnek také pěkně soplíkuje, takže smrkáme co se dá a když nechce, hrozím odsávačkou a většinou to zabírá 😀 .ale dopravit mu do nosíku nějaké kapky je nadlidský výkon ☹ .
jdu vás dočítat 🙂

ined77
19. zář 2010

@prchalka 🙂 ...tak vám všem přejeme vše nej nej nej 😵 😵 😵
ach ty babičky a podobně 😒 ..matýnek má ode dneška zakázané sladkosti 😝 ..obídku dal od každého 3 lžičky a šlus 😠 ...hlavně že venku měl půl banánu(to je v pohodě, ten měl na svačinu), chleba pro kačenky a lentilky 😠 ...pak dojde domů a s obědem to dopadne takhle.odpo jedeme k babi dá dědovi a zase bude plácat samé koniny 😠 ...už toho začínám mít taky dost 😖 .a ještě budu poslouchat..jen ho nech ať si dá 🙄.
jinak s maminkou jsem to včera nějak přehlédla 😕 ....je super, že výsledky jsou v pořádku 😵 .

@hancazivocich 🙂 .... ☹ jejda, ale hlavně se prosím tě nijak neobviňuj ☹ ..tohle stejně neovlivníš, ani řečma, prostě ničím...držím tchýni palce ať se prognóza nepotvrdí a je z toho brzy venku 🙂 .
já netuším jak s nemocnými mluvit 😨 ...ale buď silná a dejte o sobě vědět 😵 !

@matova 🙂 ..ta nespavost je ke konci těhu běžná 😒 ..já to měla taky s matýnkem ale to se pak dalo přes den dospat že...teď to bude horší ☹ .
no to néé, nikam se odcházet nebude....občasné zprávičky vyžadujeme!!! 😀

@gina333 🙂 ..kuchyńka vypadá suprově 😵 ..to by si i matýnek vyhrál 😀 .
jj, ty babičky jsou všude stejné..u nás tvrdí to samé...babičky jsou přeci na rozmazlování a rodiče na výchovu 😔 ...akorát to se pak těžko vychovává, když to někdo takhle systematicky podkopává že 😎

@lehna 🙂 ..jůůůů, já bych vyspávala hned, ale aspoň 2 dny v kuse 😀 .
včera a dnes se cítím fakt utahaná..asi proto, že jsme vstávali až v 7.30, což je u nás hrozný nezvyk a to malé prodloužené spánku mi spíš ubližuje 😅 .
co TM už to rozchodil ten športový zážitok? 😀

ined77
19. zář 2010

u nás spánek 1.40 🙂 , posvačíme a vyrážíme 🙂 .
všem krásnou neděli a zítra páááááá 🙂

prchalka
autor
19. zář 2010

Holky krize, je jí fakt blbě ☹
před obědem si tiskala, pak si chtěla utřít ruce špinavý, tak dostala jeden vlhčený ubrousek Balnea z DM a pak si s tím otírala i obličej a naskákaly jí pěkný pupeny, jak popálená od kopřivy, tak nevím, jestli to bylo těma tiskátkama nebo spíš tím ubrouskem, ale asi tím. Pupeny ještě má i kolem oka ☹
Snědla pár lžiček polívky a dost. Spaní poo - to jsem ještě nezažila, myslela jsem, že vydrží aspoň chvíli, ale brečela, ani jsem si dole nestačila nandat oběd, no 10 minut to nebylo a pak jen maminko, maminko ☹ ☹ Spala napůl oka, motáky, chroptění, celou 1,5h svírala mojí ruku a každých 10 minut maminko, maminko ☹ Červená je, teplotu určitě má a z nosu jí taky leje. Myslela jsem, že to nechytne, jsem z toho taky hotová ☹
Budu se ozývat, jak budu stíhat...

prchalka
autor
19. zář 2010

Vůbec nevím, jestli jí má cenu odsávat, když je to boj a dva máme co dělat a hlavně jak hrozně brečí, tak jí stejně hned zase teče z nosu!!

matova
19. zář 2010

ahojte,
je mi to hrozne ľúto, nestíham poriadne dočítavať 😢
Malý dnes proste nespal- "perfektné" obdobie si vybral na to svoje nespanie cez deň, hlavne že do večera je kaput a aj tak to zalamuje až o 21h 😢 . Fakt to bol vždy čas keď som sa tešila že trochu vypnem....alebo trošku pospím, zas mám strach čo bude zajtra, dnes je aspoň mm doma ak ho vzal o 14:30 na huby, ale o chvíľu budú tu lebo začína pršať a zatiahlo sa, no to zas bude katastrofa vydržať do večera... 😔 .

prchalka: zaregistrovala som že ste mali nejaké oslavy, a ja netuším kto vlastne oslavoval, lebo pozerám do pasu že čorí nie, tak asi ty a tm? Každopádne všetko najlepšie 😉 . A alergia-na čistiaci obrúsok- hádam jej to skoro prejde, keď to bol len povrchový kontakt. Horšie teda tá nádcha-to je zaberák pre dospelého nieto ešte pre dieťa, držte sa 😉.

gina333
19. zář 2010

@matova : ach ten neunavny Simonko, on ma riadne rezervy ked vladze cely den fungovat. 😝

@prchalka : tak rychle uzdravenie pre Cori aj pre teba samozrejme. Chuda mala, prave ked ma oslavu musela ochoriet. 😲

@ined77 : vy tych oslav mate v posldnom case tiez neurekom, tak pekne sa zabavte. 🙂

My sme boli aj spinkat vonku aj potom na prechajde poo, sice svieti slniecko ale je dost zima. 🙂 Akurat som pozehlila velku kopu pradla, Nati sa uci tak idem k Sophi nech ju nevyrusuje. 😉

prchalka
autor
19. zář 2010

Oslava? Tragédie! Proč se vždycky těším, když vím, že to nedopadne 😖 😠 Všichni opět samý bonbony, musela semhle, támhle, tohle, nenechali ji prostě normálně žít ☹ Jsem akorát naštvaná! K večeři si dala 3x plátek brambory do pusy ☹
Házím fotku tý reakce na ubrousek ☹ Opět se jí to stěhovalo po celém obličeji. Pamatujete, před pár měsíci to měla před spaním.. ale to jsem vůbec nevěděla, z čeho to najednou bylo. Doufám, že už zítra bude líp, ovšem noci asi budou strašný. Odpol dostala Panadol, aby se jí ulevilo, tak to pak docela šlo.

prchalka
autor
19. zář 2010

Rychlé info: večer zase teplota přes 38 v podpaží, no jak gumídek, v 19h mi usínala u Shreka v náručí, tak jsme jí šli opláchnout a spinkat, mlíko 0 bodů. Doufám, že se jí k tomu všemu nepřidaly ještě ty horní 3jky nebo že to není celé o nich, to prostě teď člověk zas nic neví, když jsme byli nachcípaní oba ☹ Když je mi divný, že by měla takovou teplotu k rýmě. Má další sirup, kéž by aspoň chvíli spala v klidu, ale nepočítám s tím.. Už teď jsem mrtě unavená i já a to jsou před námi ještě 2 dny, až pak má MM dovo 😖

hancazivocich
19. zář 2010

@prchalka - ahoj, my mely u rymy skoro 39, dr. mi říkala, že to není možný, ale bylo - první rýma to byla, tuším... 😠
Tohle malá měla na bříšku - tu vyrážku - po ocucávání vlhčenejch.
Jinak - zkoušela jsi Lidl ubrousky? Ty zelený? Nebo tesco - s tím uzávěrem, cena dobrá - pro mě super a jsou fakt mokrý..

Jinak dobrý večer všem

hancazivocich
19. zář 2010

@prchalka - jinak dokud to bylo vodnatý a teklo to samo, tak jsem ji nechala bejt... Když to zhoustlo, tak jsem normálně používala tu obyč.balonkovou - při sezení v židličce... Je to rychlejší - já když ji konečně přeperu na hadičkovou odsávačku, tak jsem tak vyflusnutá, že nemám sílu odsávat.. Když to hoří, tak se řídím radou kámošky - sednu, rozkročím, položím si její hlavu mezi svoje nohy, přes její ruce svoje nohy a odsávám.. Jedině tak ji přeperu sama...

gina333
19. zář 2010

@prchalka : tak sa drzte obidve, nech vam to cim skor prejde. A mas nejaky kremik na tie vyrazky? Moja Nati ma taku citlivu pokozku, ked sa jej z niecoho vyhodia vyrazky davam Afloderm, vzdy zaberie. 😉

@hancazivocich : tak isto odsavam aj ja, Sophi reve pri tom ako tur, ale ide to. 😉

Spinkame, talenty cakaju. 😵

Prajem dobru noc. 😔 😔

hancazivocich
19. zář 2010

@prchalka - vydrž, bude líp!! Já jsem z každý rýmy na špagát. Noci, dny...
Tak ať je vám líp..

Dobrou noc všem

gina333
20. zář 2010

dobre rano 🙂

Noc usla, obcas sa sice motala ale dalo sa to. 😉 Na 8:30 som objdnana ku kadernicke tam mam trocha fofry. 😵

prchalka
autor
20. zář 2010

Dobré ráno,
noc jsem čekala horší, takže to vlastně docela šlo. V postýlce po hodině brek, ale MM k ní šel a jen se otočila a spala dál, vydržela tam 2h - a to je výkon, když si vezmu, jak jí bylo! Pak jsem si jí vzala já a dokonce jsem chvílema spala taky. Panadol pomohl tak přes den, na noc ne, měla min. 39,5. Po druhé hodině jsem dala Nurofen, ať jí to trochu klesne a k ránu už tak horká nebyla. V podstatě spala celou noc, i když chvílema se otáčela a funěla, ale naštěstí mohla dýchat nosem 😉 V 6 se vzbudila, napila, dudlík a ještě to zalomila - no je hotovson 😝
Jsem zvědavá, jestli vůbec něco sní a co budeme vůbec tak přes den dělat..
Včera jednoho člověka nenapadlo nic jiného, než se zeptat, jestli bychom s nima dneska odpol nejely na houby 😖 😖 😖 😖 😖 😖 a ještě předtím, když jsme šli všichni naše vyprovodit k autu, tak se čorí počůrala venku a ta osoba jí prostě stáhla tepláky i spoďáry na větru a jako dál nic... MM myslel, že jí zabije. Já chytla malou a letěly jsme domů. To jsou fakt nápady!

lehna
20. zář 2010

ahoj,

u nás noc děsná, od 1.20h jsem tam byla každou hodinu, vstával 6.10.

včera jsme byli skoro pořád venku, bylo hezky, odpo jsme jeli s našima do obchodu, pak ještě na pivko a domů koupat a spát. večer jsem si dělala nehty, tak jsem ani nepřišla.
jinak vkend celkem v pohodě. Nai měli sice o víkendu Štěpiho hlídat,no ale máti že je unavená, tak si ho vezme za 14 dní, jak bude to volno ve čvrtek. asi se musí ještě psychicky připravit, nebo nevím.
v sobotu jsme na náštěvu taky nešli,se nám nějak nechtělo, byli jsme nějací unavení.

Teďka půjdem ven, svítí sluníčko, ještě zapnu pračku. odpo taky strávíme venku, MM dneska přijde později, tak musíme něco podniknout 🙂

napíšu a dočtu jak půjde spát apak půjdu s ní, jsem utahaná z té noci.

lehna
20. zář 2010

!půjdu s NÍM! samozřejmě 🙂

prchalka
autor
20. zář 2010

U nás se spí, tak mám chvilku. Celkově lepší, nebyla unavená ani protivná, byla schopná si sama hrát, normálně fungovat, teplotu možná maličko zvýšenou, ale nic hroznýho, na spaní dostala přesto radši Nurofen. K snídani měla kousek piškotu, v 9h půlku broskve a aspoň k obědu snědla pár brambor 😉
Jen to odsávání hadičkou - z toho je prostě na nervy ☹ A ke všemu mám jen jednu hadičku a nádobku, druhá mi chybí, takže na jedno odsátí toho nemůžu moc vzít, abych to nevdechla taky 😅