Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
26. zář 2010

Jo, krásnou neděli všem! Za chvíli se malá vzbudí, tak asi nahodíme pláštěnku a uvidíme..

Jinak - já jsem asi trošku vadná, ale....máte některá pocit, že čím víc se blíží školka, tak tím víc si to zatím nedokážete představit - dát to díkto do školky? Já vím, že je to potřeba a tak, ale tím, jak jsem s ní věčně sama.......No, asi na mě bude muset sednout nějakej ten bacil, co tu poletuje - či co..... 😅 😅 Jenže - na druhou stranu - to by na mě musel sedat pořád a pořád 😀 😀 Spíš kvůli práci mě to štve - vlastně pořád nevím co a jak... Děti má ráda, nebojí se jich, vznikají strašný trapasy - kolikrát - když za sebou tahne asi tak čtyř - pětiletý dítko - holčičku nebo chlapečka a ono se šprajcuje a nechce jít s ní...

lehna
26. zář 2010

ahojky,
no u nás lije taky od rána, vlastně už od večera.
takže sedíme doma a je to znát. Malý už neví co by, je pěkně protivný 😖

gina- právě jsem dopekla tu buchtu,co jsi pekla ty 🙂

my včera dali Štěpánka spát nahoru k našim,ať víme jak tam bude spát, jak pojedem za měsíc na víkend pryč. A zvládl to super, na nás si ani nevzpomněl,než usnul, pořád jen babi a děda. Taťka tam s ním pak i usnul, musel tam s ním ležet, jinak pořád z postele utíkal. Tak štěpi mu pořád něco podíval a taťka vytuhl ,snad dřív jak on,ale pak usnul i Štěpi. jsme tam čekali až usne a pak šli na pivko 😀.
Spinkal prý celou noc, sem tam že se zavrtěl a taťka mi ráno říkal,že spí jak jsem byla já malá, že kope nohama 🙂.
Ráno malého mamka před 9 dovedla dolů, protože Štěpi pořád volal mama domů 🙂. ten byl štastný že nás vidí🙂, ale nahoře byl taky spokojený🙂. a vstával v 6, říkala mamka.
No ale nevydržel ani do oběda, vytuhl v před 11, tak jsem ho z postýlky pak přenesla do postele a lehla si s ním. V posteli totiž spí dýl jak v postýlce,tak dal 2h 🙂 😵

hezký zbytek neděle všem, i když to počasí všude stojí za prd 😉

kaduska
26. zář 2010

@lehna
Ahoj,
u nás je to presne také isté.. tá nespavosť, kriku.. ☹ ach jáj.. dakedy mám pocit, že mám všetkého už totálne dosť.. je to sila keď sa malá dokáže cez noc zobudiť asi 10 krát.. a to iba kôli zúbkom.. takto trpíme už od 4 mesiaca ako nám začali rásť zúbky.. podľa mňa to bolo skoro, aby nám začali už rásť, ale tak.. nevyberieme si!! 🙂) no nie??

gina333
26. zář 2010

ahojte, 🙂

@lehna : tak to je suer, ze Stepi sa citi dobre u vasich. 😵

@kaduska : moje Natali prvy zubok vysiel ked mala 3 mesiaca, Sophi zase ked mala 8. 😉 😉 Ale pri Sophi sa teda vytrapime so zubkami riadne. 😒

U nas cely den prsi, boli sme iba u sokry na obede a potom doma. Ale nestazujem sa, nastastie sa vyhra aj vo vnutri, sice obcas spomenula ihrisko,ale som jej vysvetlila, ze je dnes zatvorene, takze sa hrala v pohode dalej. 🙂 Uz spinka, idem prepinat Talentov. 😉

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

ludka140281
26. zář 2010

ahoj,aj mi mame zubky 😀 2 spodne a rastu nam 2 horne 😖 budi sa neskutocne casto,ani nemam pocit,ze v noci spim 🙄 ....sarka mala prvy zubok v troch mesiacoch a co zub to 40 teploty.....teraz je to sice bez teplot,ale krik,plac a nespavost 🙄 oci mam naozaj ako ten smajlik 🙄
kocky mi spia od 19 hod 😀

gina333
27. zář 2010

dobre rano 🙂

@ludka140281 : tak trapenie so zubkami poznas aj ty 😒 chudatka deti, uz aby tie zuby boli vonku.

Noc sme mali v pohode, o 3:00 som ju prelozila k sebe a spinkala do 5:40 v klude. Len to skore ranne vstavanie, no fakt sme ako banici. 😲 🙂 Vonku leje a leje 😠 iba dufam, ze poo uz prestane. Dnes ma Natalka rodicovske zdruzenie, Sophi bude za ten cas u babky. 🤐

ludka140281
27. zář 2010

aj u nas lialo celu noc a teraz je trosku klud....karinka bola hore kazdu hodinu 🙄

prchalka
autor
27. zář 2010

Dobré ráno,
omlouvám se, že nestíhám teď nějak reagovat - např. Sárinku a její "kolo kolo" si musím pustit ještě se zvukem.
Službu v noci jsem vzala já - dneska to bylo v klidu. Ale musím jít uvařit čorízooběd a momentálně i s ní na wc, tak se snad ozvu nějak poo, až bude spát...

sherry28
27. zář 2010

dobré ráno 🙂
Luky má na dnešek ředitelské volno, zítra je státní svátek tak máme prodloužený víkend a aspoň v tom nečase nikam nemusíme 😉 ale odpoledne stejně jedu po úřadech i MM zůstal doma, kvůli dešti 😕 je tam fakt hnusně 🙄 Mára dneska spal do půl osmé 😨 s jedním probuzením v jedenáct, hledal mě(byla jsem u TV) 🙂 ale hned zase zabral

@gina333 ať slyšíš samou chválu na Nati na rodičovským sdružení 😉 ale ona je šikovná, takže se nemusíš bát 😵 😉

lehna
27. zář 2010

ahoj i od nás 🙂

naše noc vcelku dobrá, sice jsem malého slyšela asi 4x,ale ani jednou jsem tam nešla, jen zavolal ze spaní, budíček 5.45 😖 , vydržel ležet do 6.15 a pak chtěl pořád poustit mašinku Tomáše. Včera kvůli tomu nechtěl ani jít spát, v postýlce brečel a řval pořád š š š 🙂.

dneska je moje mamka doma, tak str¨ávíme dopo nahoře, ještě čekám pošťáka a pak půjdem za mamkou.

Hnusně je i u nás,to bude dlouhý den a protivný ,že nemůžem jít ven .

ined77
27. zář 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc taková všelijaká, sice žádná hrůz, ale několikrát zaplakal a kňoural, tak jsem usínala asi na 5x 😝 .
nevím proč, ale poslední 3-4 dny se matýnek budí přesně v 6.10 😕 , ale žádnou ránu nebo hluk jsem nezaznamenala..venku tma jako v pytli a on už si žvatle 😅 .naštěstí vydrží aspoń do půl u mě a pak se hrabe za kákou 😉 .
včera jsme odpolko byli chvilku na té pouti, sice pořád pršelo, ale nedalo mi to 😀 ..no asi 30 minut a já stihla utratit skoro 1500kč 😕 😅 ..ale..mám pro matýnka krásnou zimní čepičku, zatepl.kalhoty, tričko s dl.rukávkem, zimní bundu..nádhernou a fakt teploučkou 😵 , sobě jsem sehnala konečně vytoužený dlouhý svetr na knoflíky s kapucí, pak nějaké sýry, něco tchánům, neteři a synovci a matýnkovi mašinku tomáše 😝 ...takový průvan v peněžence jsem dlouho nezažila 😀 .ale věciček je to za to dost 🙂 .
dnes jsme byli i v té slotě skoro hodinku venku 😅 ..teda šli jsme nakoupit..cestu tam matýnek šlapal v pláštěnce a gumáčkách, ale nazpátek jsem ho už raději naložila do kočárku a jelo se 😀 .vymetl každou kaluž..no měl mokré vše, i ponožky a punčošky 😀 , ale jak byl šťastný! 😀
tak nám to dopolko aspoń pěkně uteklo a ten čerstvý vzduch udělal fajn i mně(nám) 🙂 .
nooo a to mě včera večer táááák bolelo bříško až jsem měla strach jestli se něco neděje 😨 , ale jak už jsem pak chvilku ležela, tak to odešlo a mimísek pěkně kopkal 😵 .
dnes už máme odpolo tatínka doma, zítra dokonce i dopoledne, ale musí odejít do práce tak v 11h, ale jen na 2h- na obědy 😉 .takže super 🙂 ..jen to počasí kdyby se aspoń trošku umoudřilo 😒 .
matýnek už je myslím úplně v pořádku 😵 , tak plánuju na středu či čtvrtek odpol plavčo, ať netrčíme doma 😉 .
tak to je od nás asi vše...jdu dočítat jak se máte vy 🙂 .

gina333
27. zář 2010

@ined77 : teda ined, ty mas asi nakupnu horucku. 😀 Ja sa tiez chystam konecne dnes z MMB objednat zateplene gatuse pre Sophi, aj snehulky som videla za dobru cenu, takze hor sa na nakupy. 😉

matova: si este Kinderko? vcera si sa neozvala, kde si? 🙂

Moje ranne vtaca spi, idem teda na MMB. 😵

ined77
27. zář 2010

@hancazivocich 🙂 ...tak co se týče školky, já se spíš obávám, že mi tam matýnka nevezmou 😀 .ale ne..teď jsem hrdina, ale dát ho někam na půl dne pro mě taky nebude lehké ☹ .ale jinak bych ho tam dala moc ráda, protože se bojím,že se bude se mnou a mimískem doma prostě nudit ☹ .práce...no to si ještě chvilku počkám..ale myslím, že se budu moooc těšit 😀 .mě spíš děsí, jak to budu dělat potom 😨 ..ale nějaké řešení se určitě najde 😉 .

@lehna 🙂 ..štěpulka je šikulka 😵 .
jéé, tak to by byl nadšený z té nové matýnkovi mašinky tomáše...ta vydává zvuky jako vlak, houká atd...mám z ní hlavu kolem 🙄 😀 .
co buchta, chutnala? 🙂
já jsem dostala první várku cuket...tak chci dnes dělat z nich placky jako bramboráky a buchtu 😉 .

@sherry28 🙂 ...ahojky 🙂 .jak pokračují práce na domečku? 🙂
a odpočívala jsi??? 🙂
u nás mají také dnes ředitelské volno na třech základkách 😉 .

@gina333 🙂 ..na natálčiny třídní schůzky musíš chodit určitě s radostí 🙂 .u ní asi nehrozí nějaká lumpárna 🙂 .
jéé, já když vzpomenu na sebe 😔 ...chudák taťka, ten si se mnou užil a jestli bude matýnek po mně..což asi jo 😅 , tak si to taky pěkně užiju 😀 .

@kaduska 🙂 ...ahojky 🙂 .i u nás ty příznaky byly od 4. měsíce a první zoubek vylezl matýnkovi až v 10 měsících 😅 .
teď už čekáme jen na 5, ale zase bych mu ráda zrušila dudlík na spaní, ale bojím bojím 😅 .
to spaní se celkově myslím hodně zlepšilo, ale spí pořád se mnou..sám se budí 😒 .ale zase přišel vzdor a pod. takže pořád je u nás cosi 😝 😀 .

@ludka140281 🙂 ..ahojky 🙂 .no a ty to máš ještě ve dvouch vydání 😅 ..a co ta starší, spinká už hezky? 🙂 .

a kdepak je katzi 🙂 a matova 🙂 ? 😕 😨 😕

ined77
27. zář 2010

@gina333 🙂 ..no to teda mám tento měsíc, ale peněz už moc ne 😀 ..ale MM už je s tím smířený 😀 .
ale ne..nejsou to žádné blbosti 😉 .teď už seženu jen nějaké oteplovačky..teda spíš kombinézku a zimní botky a myslím, že už máme všechno 😉 .no ještě asi jednu čepičku a několik rukavic, ale to se dokoupí vždy 😉 .

jo a my spinkáme od 11.35..zase už chtěl jít hajkat sám 🙂 .to bude to počasí 😉 .

katzi
27. zář 2010

ahojky,

ined: tady jseem 🙂 Zas pauzíruju, přes víkendy se sem moc nedostanu jak máme doma MM. Dnes má i dovolenou a zítra je ten svátek, takže se věnuju rodině 🙂 Jinak u nás: noci pořád 😝 😝 😝 , ovšem dnes spala do 7.15, takže luxus 🙂 Taky to bylo znát dopol. ve cvíču, byla tam fajn. Odpol. navlečeme pláštěnku a půjdem všichni procházkou tady kousek do cukrárny s dětským koutkem na nějakou dobrotku 😵 a pak možná ještě do Tesca, jim tam trochu vyplenit oblečení 😵

ined77
27. zář 2010

@katzi 🙂 ...no tak to je jasné, tatínek se nesmí šidit 😉 🙂 .
já už raději nikde nic neplením, neboť už bych musela začít leda krást 😀 ..tento měsíc jsem se už naplenila až až 😎 😀 .ale držím palečky ať natrefíte na něco mooc pěkného 😵 .
já už mám v tescu vyhlídnutou nááádhernou kombinézku na mimíska 😵 ..ale koupím ji až po velkém utz 😉 .ale stejně raději asi bílou..pro jistotu 😀 .
ty jo, už ti tam svítí krásný 11tt 🙂 ...to to letí 😵 .
a co nevolnosti, lepší? 🙂
já si včera večer chladila žáhu vanilkovou zmrzlinou, ovšem bezúspěšně 😀 , ale byla dobrá,to jo 😀 .

gina333
27. zář 2010

Baby tak pred chvilou my zvoni postarka, ma slo porazit, jasne pri zvonceku mam napisane, ze nezvonit medzi 12-14 hodinou. Je normalna? 😠 😠 😲 Niektory ludia su fakt bezohladny, vravi my, ze prepacte nevsimla som si to. 😕 Nastastie my Sophi nezobudila.

@katzi :u nas v Tescu akosi nic teraz nemaju, teda okrem bodyciek, vacsina peknych veci je pre mimiskov, pre Sophi som tam akurat nakupila overaliky na spanie a tie bodynka. 😉

sherry28
27. zář 2010

tak já jen v rychlosti, Luy chce jít hrát 😉 Mára usnul 🙂
@ined77 domeček má zpola střechu hotovou, já opravdu tentokrát téměř nic nedělala, krom běháním za Márou, ale vařila a myla nádobí jen ségra s její kámoškou 😵(mají obě hotelovky), takže jsem si odpočinula aspoň takhle 🙂

dneska je Mára absolutně umrčený a protivný, táhne se to už třetí den, není se čemu divit venku má už dvě pětky celé (spodní) a nahoře skutečně lezou obě 😉 🙂 tak ať je to už za námi 😕

zuzanka26
27. zář 2010

holky ahoj,

jen se jdu pochlubit, u nás dnes poprvé noc od 9- 6.00 bez probuzení! sice to není dlouhá doba, někdy spí třeba i 10 až 11 hodin, ale i tak trhla rekord a já tomu ráno nemohla uvěřit, takže jsem dokonce byla v těch 6 svěží taky! 😅

katzi
27. zář 2010

ined: nevolnosti pořád pokračují 😝 Ale už je tomu snad vidět pomalu konec - u Adelí to myslím někdy po tom 12tt pomalu přešlo, tak snad..A fakt to letí, jak má člověk už to jedno dítě, tak to letí jaksi hrozně moc 😅 U Adélky jsem počítala každý týden, nemohla jsem se dočkat kontrol, nebo jsem furt myslela na velký ultrazvuk. Teď to jde jaksi mimo mě 😅 🙂

gino: dnes právě ve cvíču jedna holčička měla krásný baretek a prý z Tesca, teď někdy kupovaný. Tak na ten si hlavně dělám zálusk. A taky potřebujem hlavně koupit nějaký trika pro MM. Ještěže Sophi zvonění "prežila" a chrní.

ined77
27. zář 2010

@gina333 🙂 ...mě to ani nepřekvapuje 😖 ..lidi no 😠 .
hlavně ale že malou nevzbudila 🙂 .

@sherry28 🙂 ...tak to je fajn 🙂 .jak už bude střecha skoro se může bydlet 😵.
téda ale jste rychlíci s těma pětkama 🙂 ...u nás nic a protifka je pořád 😝 😀 .

@zuzanka26 🙂 ...moc gratuluji 🙂 !i zázraky se dějí 🙂

ined77
27. zář 2010

@katzi 🙂 ...jj, to můžu jen potvrdit 😉 .vždyť já jsem v půlce, pomooooc 😀 .
ale je to fajn, člověk nemá moc času myslet na to co by kdyby 😉 .
já taky neviděla v tescu nic moc..čepičku tam měli na matýnka jen jednu..sice krásnou, ale byla mu malá 😝 ..má hlavičku jako květák 😀 .ale na holčičky jsem se nedívala 😉.ale na miminka tam moře krásných věcí, bacha na to 😀.
ale včera jsem koupila čepičku krásnou fleecovou, vypadá v ní jako miminko 😵 😀 .

kaduska
27. zář 2010

@gina333
no to tééda áno.. 🙂) ale to je tiež skoro, či ani nie??

kaduska
27. zář 2010

@ined77
Tak to Vám držíme paľľčeky a gratulujeme ku bábätku!! držte sa!! 😉

ined77
27. zář 2010

@kaduska 🙂 ...moc děkujeme! 😵

kaduska
27. zář 2010

@ined77
😀 držíte sa?? maličký Vám nebude žiarliť na bábätko?? 😉 my by sme aj chceli, no skôr drahý.. ale ja by som chcela mať aspoň 3 roky vekový rozdiel.. 😉 takže neviem či je to dobré rozhodnutie.. 😒

ined77
27. zář 2010

matýnek spinká už 2.40 😕 😅 ...teda s jedním probuzením, pak jsem ho vzala do obýváku na pohovku a spinká a spinká 😀 .
no to jsem zvědavá na večer, jak ho zaženu do peří 😝 😀 .

prchalka 🙂 ...???neříkej mi, že čorí ještě nespinká? 😲 😨
nebo jste to zalomily spolu? 😀

ined77
27. zář 2010

@kaduska 🙂 ..no já myslím že asi žárlit bude, tak jako každé jiné dítko, ale myslím že to přejde 😅 .mám v plánu se mu pořád hodně věnovat a neodstrkovat ho stranou 😉 .
jinak co se týče věkového odstupu..asi takhle..být mladší, klidně ještě rok dva počkám..teď se s ním ještě hodně natahám, vyžaduje moře pozornosti, sám se nezabaví atd., ale je mi už 33 let, tak už jsem čekat nechtěla 😉 .
to hrozně moc záleží na tobě (vás) jak se na to cítíte 😉 .
jinak co se týče toho žárlení..myslím že daleko víc žárlí na mimčo ty starší děti, víc si uvědomují ten rozdíl toho jedináčství 😉 , ale je to hodně i o rodičích...čas musí být pro obě děti 😉 .

kaduska
27. zář 2010

@ined77
NO to áno, musí byť.. ako, ja si myslím že aj by som bola na to pripravená, ale bojím sa že malá Emmka bude žiarliť, nakoľko je ešte teraaz sama..ale podľa mňa by jej to aj prispelo, lebo vždy keď máme návštevu, ani nevieme že tie detičky máme.. 😉 určite si popracujeme na tom, aby Emmka mala bračeka alebo sestričku.. 😉

ined77
27. zář 2010

@kaduska 🙂 ..jj, i tohle je podle mého přínos 😉 ...našemu chlapečkovi sourozenec jedině prospěje.s dětma je rád a stejně jako u vás, jakmile u nás někdo je..nevíme o něm 🙂 .myslím že mít jedno dítě je náročnější než dvě 😉 .
teda snad se nepletu 😀 .