Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
6. říj 2010

dobré ránko všem! Mý nervy - zhruba po týdnu, kdy spala relativně krásně je to tu zas - mlíka a bourání postýlky - snad cítí, že i mně je prachbídně či co.. To se děsím toho, jak bude vypadat - boule, modřina, atd.. V noci jsem nevydržela a do mlíka lupla nurofen - řekla bych, že lepší!! Tak že by jí fakt trápil ten zub? Já si připadám jak stará babka přeražená vejpůl.. To vstávání mě zabije!!
Jo a chlap odjel bez svačiny, protože byl .... Ale to je jedno - a't si někde koupí

@prchalka - šmankote - mě zajímal ten článek hlavně kvůli mně - máma každýmu vykládá na potkání, jaký hrozný dítě a mimino jsem byla - furt řev, strach z lidí, ubulenec, atd... Takže podle ní - by to na mě mělo pasovat. Na vás nevím - ale podle toho, co jsi psala, jsem myslela., že taky a tam píšou, že s tím nic nenaděláš a že to, co platilo třeba při usínání včera dnes neplatí..

Jsou to děti s minimální potřebou spánku, k neutahání, ubrečené, uvztekané... Nezabírá nic - vyloženě píšou, že maminky závidí ostatním matkám posezení v kavárně, klidný úklid, klidné dítě, hlídání (když hlídá i babička - vrací uřvané, poblinkané dítě)....A u toho je prý výchova pokus - omyl...
Ale to je vlastně u všech..
Mno - tak mě napadá, že až chlap najde ty její výtvory na zdi v obejváku a u ložnice, tak mě asi zabije... Mám štěstí, že jezdí domů za šera - přesněji za tmy 😅 😅 Mno - a o víkendu budu dělat asi tlustý sklo.. 😀 😀

@matova - díky moc! Ano - laxní a líná matka!! Mi bylo řečeno.. Ty bláho - s tím spaním kolem oběda - uplně se děsím tý chvíle, kdy to přijde 😲 😝 😲 😲 Jinak Kikouš je někdy k sežrání a někdy....tak hodit do sklepa, zamknout, klíče zahodit a zdrhnout 😀 😀 Včera jsem jí vyhrožovala, že ji hodím ... Sice v duchu, ale stejně 😅 😅 Oblíkám boty, ona svlíká bundu.. Zavazuju čepici, hryže šňůrku od kalhot!! Nevím, jak ji mohla vytáhnout.. A vztek - oblíkání na ven po odlovu - snad na 40minut.. Já pěním - nemůžu jí nechat ani chvíli bez dozoru - dokáže se svlíknout až do plíny!! A zrovna, když potřebuju něco akutně udělat, tak přijde, oželí i Tučnáky a Maminku pochovat !! Nebo přijde, čapne za ruku a řekne - poť tam, vleče mě na určitý místo a řekne nebo ukáže co chce... Uff, nerozumět jí, tak je to na mašli, protože to třikrát zopakuje a pak jí chytne nerv - jako že jsem asi uplně blbá či co 😅 😅
Ovšem nejnovější bič, kterej jsem na sebe upletla - přijde, řekne - Mamiko, poštář pudelku, mainkou kížku šíst... Jako - musím si sednout, dát si polštářek, pod její prdelku, pak se přijde s jednou knížkou a jdeme číst 😅
Taky si to začínám myslet - o těch úrazech - včera jdu, čumím do ledničky jak husa do flašky a nevím, co tam chci - pak mi došlo, že jsem šla do mikrovnky pro ohřátý jídlo! A vtip roku - chci malý stříhat nehty - koupila jsem si v Kiku krásnou sadičku na to, ukazuju jí to, ona chce pít, podám pití (mezitím manikůrku odložím na bezpečný místo) a manikurka není 😅 😔 Si připadám ...
Držím pěsti, a't máš kontrolku ok!!

gina333
6. říj 2010

dobre rano 🙂

@matova : drzim silno palce 🙂

@hancazivocich : mne sa ani nechce verit tomu, ked niektore baby rozoberaju ako im dieta spi celu noc, vstava rano o 9:00 a este aj cez den spi 3 hodky. 😒 Podla mna vymyslaju a taraju aby boli dolezite. My sme v sobotu boli v cukrarni, Sophi tam neobsedela ani minutu, chodila okolo stolov, premiestnovala napojove listky, vytahovala stolicky. 🙂 Tiez je to riadny Monk, napr. u svokry vyzliect a obliect moze iba svokra, len svokra moze zo stola odlozit veci, kvety, blbosti. Doma zase len ja jej mozem dat pit, vytah mozem zavolat ja ale stlacit poschodie iba Natalka. 😝 😀 No existuje kopa takychto malickosti ale ja sa natom iba smejem. 😀

Noc v pohode, nastastie moc sa nemetala a spala do 6:15. No kuvik to je. 😵 😵 Dnes je svetovy den usmevu, tak sa nemracte a uzite si to. 🙂 🙂 🙂 🙂 Okrem toho aj moja Natali ma meniny, darcek jej dam dnes ale s nasimi to oslavime v sobotu.

prchalka
autor
6. říj 2010

Dobré ráno,
jen v rychlosti, spalo se, já jí slyšela asi 3x a MM jen 1x - a to s ní spí 😅 😀 Jo a já taky docela spala! Dnes jsme přes noc samy, takže si to asi vyberu dneska 😝
Jinak už zas chytla záchvat. Postavila jsem před ní po snídani flašku, kterou předtím dopila a říkám jí: "Tady máš pitíno" a ona? Hysterie, brek, vztek, slzy: "Necííí pitíno" No tak co na to říct... 🙄
V Dobrém ránu dneska téma - hyperaktivita 🙄 paráda!
@hancazivocich Nijak jsem to nemyslela 😉 , klidně sem piš poznatky a nebo do IP, když se dozvíš něco zajímavého. Mám doma teď 3x Máma a já a 21 Maminek, jen ten čas chybí, takže budu číst jak to půjde!

lehna
6. říj 2010

ahoj 🙂

my jsme se vyspali do růžova, až do rovných 7 😵 😵 a celou noc 😵 🙂.

jdeme snídat, zatím paá

venuss
6. říj 2010

ahoj holky, nepročítala jsem celé téma,protože by to bylo asi na dlouho.Chtěla bych se vás zeptat, mému synovi (7měs.) rostou zuby, se spaním problémy nemá, ale s usínáním hrozný. Začal dělat strašný scény když usíná.Nevíte, jak bych mu mohla pomoc? Nebo čím by to mohlo být.Když už usne,tak spí hezky.V noci, když ho nakrmím, tak usne hned, bez problémů,ale přes den a večer hrůza...V kočárku venku usíná dobře. Jinak spí v postýlce...děkuji

hancazivocich
6. říj 2010

@venuss - scény? Jak jako přesně? Kikouš měl období, kdy přes den spal jen v kočárku - zima, déšť, vichřice 😖 , pak zas období, kdy jenom v postýlce....
K zoubkům - radí holky homeo, nurofen, čípky, atd... Taky gely na dásně...
Ono taky - my dělaly ,,scény" - pokaždý, když se něco novýho naučila - sednout, kleknout - pořád a pořád do omrzení - položila jsem ji, sedla si, tak jsem ji pak nechala, až padla....

hancazivocich
6. říj 2010

@prchalka - máš IP

hancazivocich
6. říj 2010

@gina333 - já ji v pět svlíkla gatě od pyžama a ehm..chrněla až do půl 9.... Pořád se odkopávala, atd.., tak jsem to prostě riskla... Jinak nevím... Uff -jsme jen lidi, nejsme stroje...

gina333
6. říj 2010

U nas sa spinka, zajtra chcem robit lososa na obed tak idem pohladat nejaky receptik. 😉

michalag
6. říj 2010

kolko trva kym sa prerezu zubky ak su dasienka uz viac ako 1,5 mesiaca spuchnute, tvrde?

anta
6. říj 2010

Venuss - my to tak měli taky kolem toho 7. a 8. měsíce mi neusnul nikde jinde než v kočárku, to bylo děsný, možná mu začínají růst zoubky, jestliže má červené tvářičky, tak by to mohlo být tím 😉

gina333
6. říj 2010

@michalag : asi ta nepotesim, ale moja Sophi mala spuchnute dasienka uz v 4. mesiaci, a prve zubky jej vysli ked mala 8 mesiacov. ☹

michalag
6. říj 2010

@gina333 no zbohom, nasa Lucka ich ma uz od 3 mesiacov, tak to si este asi pockam kym nam vylezu

ined77
6. říj 2010

čauky 🙂 ,
tak u nás se spinká od 12.30 🙂 .
noc celkem ušla, akorát 2x kolem sebe mlátil a plakal a nakonec z něj vypadlo..auta auta 😅 , asi má holt divoké sny, ale já jsem dokopaná jako pytel brambor 😝 ...taky jsem prý kopala v dětství..jako ve spánku, tak to má asi po mně 😝 😀 .
ráno v 8.30 odchod do kroužku...a teda bez kočárku 🙂 .no , cesta tam v pohodě.ze začátku v berušce super, ale pak ouha...nastal přesun od hraček do tělocvičny a to bylo řevu 😅 😔 ...nakonec se jakžtakž umoudřil a spolupracoval a celé to dopadlo poměrně dobře 🙂 ..dokonce jsme tvořili papírovou berušku prstíkovýma barvama!!! naposled matýnek ječel jako tur, když jsem mu chtěla ručky zamatlat barvičkou 😅 , ale dnes ho to bavilo a pořád říkal ještě ještě 😵 .
berušky visí na nástěnce, dostaneme je příští kroužek, tak pak hodím foto 😉 .
jo foto 😅 ..noo, vzala jsem sebou i foťák, ale v batůžku se mi zapnul a než na něj došlo, vybily se mi baterky 😅 ..klasika..já a foťák..buď ho zapomenu nebo mi dofrčí baterky 😝 .tak taky příště 😉 .
cesta zpět taky v pohodě, ani nést nechtěl, tak jsem byla fakt mile překvapená 🙂 .
doma ještě zdlábl jakžtakž pěkně obídek a už byl tak akorát zralý zavřít očka 😵 .
já hladná jako vlk, žízeń jako trám..no prostě hotofka 😀 .
ale jinak jsme si to fakt užili 😵 .
odpoledne máme doma tatínka, tak plánuju úklid a kluci půjdou ven 🙂 .
a to je asi vše..jdu kuknout jak u vás 🙂 .

prchalka
autor
6. říj 2010

Dneska zdoláno ve 12.30 - úspěch 😉 Ale taky jsme byly 2h venku a zaspávala asi 20 minut..Jsem pěkně vyvětraná! 😅 😝 ale nebyla zima, tak to šlo!
@venuss Ahoj, ve vašem věku jsem myslím uspávala jen v kočáru venku, tam už moje paměť tolik nesahá.. Jak to máte dlouho? Lezou mu první? Člověk zkouší všechno možný, my se zase začaly budit v noci a budí se už rok. Já vyzkoušela homeo čípky, gel tak max. přes den a velmi zřídka. Pokud by ho to fakt bolelo, tak sirup, ale ani ten není zárukou. Ale první zoubky většinou velkou paseku nenadělají... 😕 Mimochodem právě i my jsme ve fázi, kdy mi doma začala dělat v poo usínání trochu cirkus 🙄
@michalag Asi to je u každého jinak. Mně připadá, že od 7 měsíců neděláme nic jiného, než že řešíme, že nám rostou zuby. Myslím, že v tomhle tématu jsme bezkonkurenčně nejvíc pozadu - vzhledem k věku. Dorůstá nám poslední 3jka až teď! Takže já bych tuto otázku radši komentovat neměla 🤐 🤐

didi35
6. říj 2010

Na bolest zubkov odporucam jantarovy nahrdelnik - neverila som, ale na odporucenie dvoch mamiciek som ho kupila v Rakusku v drogerii BIPA a neviem si vynachvalit... ziadne problemy. Dovtedy sme mali teploty az 39,5 C. Vraj sa da kupit aj v SR.

gina333
6. říj 2010

@didi35 : o tom nahrdelniku som pocula aj ja, len pochybujem , ze moja Sophi by to chcela mat na krku. 😒

@ined77 : parada ten kruzok, deti sa tam naucia kopu novych veci. 🙂 🙂 Doma by som asi so Sophi nemalovala, to by som mala pomalovany cely byt a nie vykres, ale super, ze v kruzku je nato prileztost. 😉

Ja som ju nedavno fotila, tak hodim pa foteciek aj do albumu. 😵

venuss
6. říj 2010

@anta jj, má červené tvářičky, zoubky mu určitě rostou, ale vubec neslinta, porad si cpe dudlika nebo cokoli dozadu a kouse do toho.Jakoby mu mely vylest stolicky... ☹

venuss
6. říj 2010

@hancazivocich scénama myslím to, že se překuluje na bříško, mlatí hlavou a nohama do madrace a mrčí a pláče. Když ho otočím, uklidním, zpívám mu, tak se nekdy uklidní, to spíš ze začátku, ale za chvíli začne zase. Když už takhle k němu pořád běhám, tak už nepomáhá nic, jedině ho vzít do náručí a buď s ním pochodovat a nebo aby na mě seděl... Uspávání na rukách ani v posteli se mnou nepomáhá.dělá úplně to samí.Zkrátka,jako kdyby nechtěl spat, ale přesto se mu chce spat...snad je to srozumitelny...🙂 on se zatím umí jen plazit a všechno mám. i homeo (teda ne čipky,ty si chci taky koupit), nurofen, gely,ale nic nepomaha..

prchalka
autor
6. říj 2010

@didi35 Někdo tu minule psal, že to byly vyhozené peníze a že to vůbec nepomohlo. No asi jak komu.. My na sobě taky nic nesnesem a navíc - jsme skoro na konci, tak už to nějak doklepem 😉
@venuss Kolik těch zoubků vlastně máte?

lehna
6. říj 2010

ty hodiny letí, už spí víc jak půl hodiny.
ještě musím vyřídit meily a snad to za vámi ještě stihnu 😅

venuss
6. říj 2010

@prchalka: no, rostou mu prvni zoubky, ale myslim, ze mu jich roste vic najednou. Pred 14ti dnama se budil hodne v noci ( po pul hodine, po hodine), ted uz v noci spi jako driv, ale za to nas trapi to usinani.☹ mne je ho lito,protoze na nem vidim,ze se mu chce spinkat,ale jakoby mel problem zabrat.Kolikrat uz ma i oci zavreny, ale porad hysterci a place a mlati kolem sebe a pretaci se na brisko...Samozrejme,ze kdyz uz to trva dyl, tak stejne polevim a vemu si ho...Nemam na tohle moc zaludek.☹ ale nechci si zase rozhodit to,co jsem ho uz naucila...a to spat sam v postylce..

venuss
6. říj 2010

@prchalka: prave jeste zadny.

prchalka
autor
6. říj 2010

@lehna Abys to nezakřikla, já vždycky napsala už spí tak a tak dlouho a ozvalo se béééééé 🙄 😝 😅

gina333
6. říj 2010

@venuss : je to tazke pri tych zubkoch, moja Sophi este stale zaspava na rukach. Donedavna som ju musela nosit, to bola fakt fuska 😝 😝 teraz si ju len na rukach pritulkam a tak zaspi. Potom ju ulozim do postielky, ale ked sa v noci preberie musim si ju zobrat k sebe, uz nezaspi v postielke. 😒

prchalka
autor
6. říj 2010

@venuss Tohle jsme my měly s kolikou! Byla naprosto hotová, zavíraly se jí oči a bolest jí prostě nedala spát. Ač jsem dělala všechno možný, uhoupávala, konejšila.... Tak tam jsme to musely jen přežít, takže vím, jak se asi cítíš ☹ Někdy prostě nepomůže nic, ale snad to nebude váš případ! U nás se po Viburcolu občas spalo poo jak špalek (a to jsem ho dávala jen na noc), někdy dala i 2,5 i 3h! Tak za vyzkoušení to stojí 😉 Třeba to bude fungovat 😉

ined77
6. říj 2010

@lehna 🙂 ..aspoň nějaké dítko je tu '¨vzorné'' 😀 .
já bych jim to všem nařídila povinně...v 19h usnout a nevystrčit čumák nejdříve v 7h. 😀 .

@gina333 🙂 ..natálce k dnešnímu svátečku vše nej nej nej 😵 .a super to oslavte 🙂 .
no a ten tvůj pád 😕 ..no to je hned...ještěže opravdu nemáš nic zlomeného ☹ .
tak ať se brzy zahojíš a jsi jako rybička 🙂 .

matova 🙂 ..tak čekám kdyžtak sms 😉 🙂 .moc na tebe myslím!!! 😵
i šimonek dokáže být zlatíčko..vlastně jako každé dítko 😵 .
na ty podpńovky už se vybodni 😝 😀 ...nech taky něco babi 😎 😉 .

@hancazivocich 🙂 ..ale vyprdni se tady na takové kecy 😉 .matýnek se sám ani nevysleče, zaplaťpánbůh...už tak ho na vše naháním půl hodiny 😀 .dudlá taky a to je starší.ještě ten dudel nerozkousal 😅 .plenky se sice jakžtakž daří, ale v noci ji mít musí..to je začuraný jako amina 😉 .a mluvení...no já mu většinou rozumím, ale pro ostatní je to ungrofinština 😝 😀 ..a nějakou básničku nebo písničku aby ze sebe dostal, tak to je úplná fatamorgána 😝 ..no a co 😉 .je zdravý, krásný, šikovný a co neumí se naučí atd. 😉 .
a kamarádka ať si čočkuje sama sebe 😝 .
a kde je teda ta manikůra? 😀
jo, já vyhrožuju že matýnek poletí za kačenama 😅 😎 😀.

@michalag 🙂 ...ahojky 🙂 ,to bude hodně individuální 😅 .my jsme nikdy nijak napuchlé dásínka ani neměli 😅 ..ale třeba 4 trvaly dohromady 4 měsíce než byly komplet 😔 .

@venuss 🙂 ...ahojky 🙂 ,těžko říct..možná je v nějaké fázi vývinu+ ještě ty zoubky, tak to dělá neplechu ☹ .
já taky kočárkovala za větru i deště a to se nesmělo ani zastavit 😅 ...takže v tomhle já opravdu neporadím.

@anta 🙂 ...souhlasím s tebou....je zbytečné přemýšlet proč to dítě je takové a makové 😉 .na každého platí něco jiného, povah je také mnoho...je potřeba najít jak na ně vyzrát 😉 😀 .
ale sláva že jsou to takoví raubíři a živélkové...jsou zdraví a to je to nej 😉 🙂 .

@prchalka 🙂 ..to je časáků jak na celý život 😀 .mám schované všechny betynky a maminky co jsem kdy koupila a pořád se chystám je prostudovat, ale jaksi není kdy 😝 😅 .
co se týče těch vzteků..u nás opravdu durch to samé...to jednou musí přejít.je to sice na hlavu, to uznávám, ale zmírnit to myslím ani nejde..já kdybych chodila po uších s nohama v zadku, tak si stejně nepomůžu, tím chci říct že ať udělám A nebo Z, vše je stejně špatně. 😖 ...nověji se u nás schovává za dlaněčky 😠 ..nejsem tu, nevidím a neslyším tě 😝 .no comment..už to neřeším..nechceš snídat, nejez ....však on si doběhne až mu vyhládne 😉 atd.

sherry 🙂 ...i na vás myslím 🙂 .s tím capuccinkem jsi mi udělala chutě 😕 😀 .

venuss
6. říj 2010

@prchalk: se spaním problémy nemáme. On spí od 8mi do 1hod. pak mlíko a spí do 5hod. zase dostane mliko a vzbudi se o pul 7., koliky asi nema, prdi a kaka normalne, pravidelne...jestli si jen tak nevymrcuje.no, tezko rict.snad ho to brzy prejde.🙂 dekuji za rady....🙂 viburcol chci stejne koupit.🙂

ined77
6. říj 2010

@gina333 🙂 ..jj, přesně.doma malujeme akorát křídou na tabuli--a to jedině bílou 😅 nebo voskovkama, ale to matýnka moc nebaví.fixy mu nedám, to by zmaloval kde co..v tom kroužku je super, že je na to místo a oblečení má taky takové, které může zmazat jak chce 😉 .

jantarový náhrdelník..slyšela jsem o tom, ale nedovedu si představit, že by se mi podařilo ho na matýnka nějak navléknout a natož aby na něm zůstal 😀 .
osobně tomu moc nevěřím, ale jak říkám..nezkoušela jsem, tudíž nezpochybňuju 😉 🙂 .

prchalka..to cvičení 🙂 ...sama bych za ní asi nešla..poptala bych se ostatních maminek jak se jim to zdá nebo nezdá a kdyžtak až potom ve větším počtu 😉 .my jsme vyloženě jen do cvičení nikdy nechodili..klubíčko a teď i beruška jsou takové multifunkční...říkanky, písničky, cvičení, tvořivá práce..zkusila bych pro vás najít něco spíš takového 😉 .vyloženě cvičení mi přijde až třeba pro 4-5 leté děti 😒 .

@venuss 🙂 ..u nás začaly problémy se spánkem ve 4 m a první zoubek vykoukl až v 10 měsících 😅 .ale příznaky napovídaly vše k zoubkům..přesně jak to popisuješ ty ☹ .

prchalka
autor
6. říj 2010

@venuss Já to chápu, jen jsem se snažila říct, že asi vím, jak se cítíš, když je problém USPAT unavené dítě ☹ 😉 Já to měla takhle jako mimino a teď něco obdobného 🙄