Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
25. říj 2010

@katzi - u nás taky je takové spavější období, chodí spát v 19. hodin a budí se kolem 07,15-07,30 hodin a ještě přes den naláme buď půl hodinky nebo by klidně spal i hodinu, ale to se přiznám, že ho nenechám, aby to večer neměl komplikované to usínání 😉

anta
25. říj 2010

@prchalka - prolila jsem ho taky trošku teplou vodou 😀 😀 😀 Vážně napití se teplé vody při zácpě dost pomáhá, dostal activii, nepapal sladký 😉

gina333
25. říj 2010

Dnes zaspala s rozpravkovou knihou Macko Pu pod pazuchou, ledva som jej to odtial vytiahla. 🙂 Hodim sem dve fotky, na jednej rano o 7:00 pozera Toma a Jerryho a na druhej pred spanim pocuva rozpravku od Natalky. 😉 😵 😵

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

beruska24.9.
25. říj 2010

@katzi - Děkuji! I když je se zoubky trápení a lepší by bylo takové věci nemuset řešit. Na druhou stranu alespoň vím, že v tom nejsem sama.
Když malé rostly první zoubky, mazala jsem citrovital gelem. Já namazala, ona všechno snědla a chtěla ještě 😀
Čím byla starší, tím míň mi dovolila do pusinky sáhnout. Asi si uvědomila, že to je její intimní místečko a mně do něho nic není 😉

gina333
26. říj 2010

dobre rano 🙂

@beruska24.9. : ani mne nedovoli Sophi pozriet si do pusy a netret uz vobec nie. Este sa my nestalo, ze by ma neuhryzla, takze som to uz vzdala. 😉

Noc bola dobra, len to vstavanie o 5:30, no je to hrozne skoro. 😝 Vonku leje a fuka silny vietor, chuda Nati v takom pocasi do skoly. 😒

prchalka
autor
26. říj 2010

Dobré ráno,
večer už jsem nestihla přijít - druhá skvělá spací vlaštovka nějak nevyšla.. ☹
Počkala jsem, až usne a odplížila jsem se dolů, ale nezavírala jsem ani zábranu na schodech, měla jsem plné ruce a stejně jsem chtěla jít za chvíli taky spát. Vymývala jsem lahvičku a ještě připravovala druhý dudlík, nestihla jsem ani dole zapnout chůvičku a vtom slyším mega řééév! Pěkně ve mě hrklo. Letím tam, stála na chodbě, ve tmě, naštěstí dál od zábrany a křičela "je tam bobeš" ☹ Takže jen co usnula, tak jí zase probudil. Vyřešili jsme to a uspávací pokus č.2 začal. Odcházela jsem od ní, bylo skoro 9h ☹ A za chvíli brečela znova 🙄 🙄 Takže třetí pokus. A po třetím pokusu jsem za 5min slyšela plačtivé zakašlání 🙄 A pak se probrala 23.30 a to už si jí vzal MM radši do pracovny, ať spíme všichni, tak mě bolela záda, že bych u ní strnulá na jednom boku spát a čekat, až usne, nemohla 😝 Asi se to nemá, brát jí jinam, když už má svoje a velký, ale snad se to poddá. Když jí nic neprobudí, tak bude určitě spát líp! No ale už jsem prostě nevěřila tomu, že tam vydrží..

prchalka
autor
26. říj 2010

Jo a v 6.30 začala ze spaní brečet, kopat nohama a křičet: "namalovala domeček" 😅 😅 No a pak už jsme se pomalu budily, i když moc se jí nechtělo..

lehna
26. říj 2010

dobré ránko,

asi máme spavou nemoc🙂. Štěpi vstával v 8!! a prospal celou noc 😵 😵 . tyjo 12hodin spánku to snad ještě nespal. Tak že by ta postel? 😕 .
jsem si vzpomněla, že jsem ještě nedala fotky 🙂

lehna
26. říj 2010

@prchalka - přesně jak u nás ty první noci. plakal, chodil za náma a teďka už čtvrtý den spí celou noc a nechodí za náma 😉 . určo se to poddá i u vás.
Teda doufám,že u nás je to tou postelí a ne náhoda 😅 😀

anta
26. říj 2010

Ahoj holčinky, dnes teda Honzík zase vstával brzy v 6,20, to není nic moc. Tak jsem mu z dlouhé chvíle vyrobila náklaďák na převoz rybiček 😉

gina333
26. říj 2010

@anta : ty mas normalne umelecke vlohy 😉 ze vstaval 6:20, ved to je super, co by som ja zato dala. 🙂

@lehna : no Sophi na Vianoce asi dostane postel, ma nestvite s tym spanim 😀 😀 😀

lehna
26. říj 2010

@anta -super nakláďák. ty jsi teeda šikovná 😉

@gina333 - já čekám,kdy nám to zas skončí to spaní 😀. zatím si to užívám a spíííííííííííím 🙂 😵 . Sophi začla vstávat docela brzy,teda. aha, já už vím, proč Štěpi tak vstává, bude se měnit čas,tak to budem vstávat zas brzy 😀.
a fotečky krááásné,jak hezky poslouchá pohádkku a kouká na TV, zlatíčko 🙂

beruska24.9.
26. říj 2010

Tak u nás dnes ´´klidnější´´ noc oproti jindy. Uklidňovala jsem jen 3x od té doby, co jsem šla spát (ve 23h.). Ráno kolem 7h. budíček, což je super, dřív vstávala pořád kolem 5.30h. No, jenže dřív, i když ranní ptáče byla ráno usměvavá jak sluníčko. Teď, co se v noci budí a špatně spí, i když vstává později, je protivná jak vosina v pr.... 😠

beruska24.9.
26. říj 2010

@anta - jsi šikulka!! 😉 U nás by zatím nic takového neobstálo, hned by byl na placku 😖 Poslední dobou to je všechno zbourat, shodit, se vším třísknout apod.

petardice
26. říj 2010

Ahoj holky, drze vám sem na chvíli vlezu do rozjeté diskuze... nemáte některá zkušenosti s tím, že by se růst zoubků pojil s kašlem, nachlazením? Naše malá byla cca před měsícem nastydlá - silný, dávivý kašel, velká rýma. Každou chvíli jsme odsávali nos, v noci jsme téměř nespali díky kašli. V té samé době se jí vyklubala první stolička. V noci na dnešek začala zničehonic opět kašlat, od rána je uplakaná, což u ní není obvyklé. Dásně má natelké až běda, ale to už má dlouho. Když jsem jí šla namazat Calgelem a sáhla jí na místo další rostoucí stoličky, evidentně ji to bolelo, tak mě napadlo, jestli je to její nové nachlazení opravdu nachlazení nebo to má nějakou souvislost s růstem zubů. Přijde mi to jako nesmysl, protože dásně přece nemají s průduškama co společného, ale je to přinejmenším hodně zvláštní náhoda, proto by mne zajímalo, jestli jste se s tím některá taky nesetkala...

lehna
26. říj 2010

až mi z toho běhá mráz po zádech 😔 . přišlo mi meilem.

https://www.youtube.com/watch?v=V2gObHWrHgA
anta
26. říj 2010

Holčinky, děkuji za pochvalu. U Honzíka stejně vedou mašinky, co jsem mu vyrobila asi před měsícem, jsou tedy skoro na hadry, ale děsně ho baví, nedá bez nich ani ránu 😀 😀 😀

hancazivocich
26. říj 2010

@petardice - já nevím, ale naše dr. tvrdí, že děti jsou náchylnější k infekci, když jim rostou zoubky. Takže bývá rýma, občas i šestá nemoc, atd... My máme zácpy a bolení bříška. Každej prcek reaguje jinak. A pokud si v tomhle počasí venku hryže packu až pomalu v lokti - jako ta naše, tak se není čemu divit, .... Uvidíš, snad to nebude nic vážného!

jinak dobrý den všem, jen nakukuju. Včera nespala vůbec, dnes od rána - spíš od noci na ránu, špičáky není vidět... Ale včera se nám potloukl MP na stavbě, tak možná jen přenáším nervozitu na ni... Ale fakt se mi nezdá - jen už si to nepamatuju - jak to bylo před zubama. Myslím, že to bylo dlouho dopředu - protivná, unavená, chovací, řvoucí... Mý nervy... Ale bude líp..

Ined - Kačenka - gagaga... Tak to mě fakt pobavilo... Oni moc nerozlišují - jako chytni si ten hrníček pořádně za ouško ... a chytí sama sebe za ucho... Nebo v botičce tě zlobí jazyk, vytáhnem ho.. A vyplázla ho na mě....

gina333
26. říj 2010

@lehna : no je to strasne, a prave teraz som citala, ze podozrivy ktoreho pustili ☹ ☹ ☹ sa stratil z dohladu. Ja nechapem co je to za sudcu ktory ho pre Boha pustil. 😖 😖

sherry28
26. říj 2010

@lehna já to nechci otevřít 😅 🙄 ale nevim jak to dopadlo, od té doby co se narodil Eli nekoukám na tv 😕

hancazivocich
26. říj 2010

@lehna - mě vyděsilo, když jsem prvně viděla ty policajty s lopatama....... Člověk tak nějak tuší, ale pořád doufá.... Je fakt, že média to neulehčují - ani policajtům, ani rodině..

sherry28
26. říj 2010

je teda mrtvá ?😕

hancazivocich
26. říj 2010

@gina333 - táta je bývalý policajt a ........ kolikrát se vztekal - že chytili grázla a soud ho propustil i kvůli chybějícímu slůvku........... Třeba to byl tah policajtů - třeba ho sledují a doufají, že....

hancazivocich
26. říj 2010

@sherry28 - oni ji nenašli, zatím..

sherry28
26. říj 2010

aha 😝 docela se mi ulevilo 🙄 i když podle mě je stejně už mrtvá a nebo za hranicema 😕
jinak krásné úterý, chystáme se na odjezd pro Lukyho 😉

gina333
26. říj 2010

@sherry28 : ja si tiez myslim, ze uz chudatko nezije. 😢 Ako sa ti dari? Muskatieri posluchaju? 😉 🙂

lehna
26. říj 2010

@petardice - no všechno je možné, i když se to jeví jako záhada 🙂. Já si taky myslím,že děti mají u zoubků sníženou imunitu,tak bývají nachlazené. U nás teda se to projevuje jen špatným spaním, i když teďka u pětek spí jak dudek 🙂

@gina333 - jj, pustili a on zmizel. Taky nechápu. Já to sice moc nesleduji, je mi z toho hrozně smutno, úzko, blbě,tak se na to radši moc nedívám. když to vidím,tak brečím.

@hancazivocich - to máš pravdu, že media to neulehčují,hlavně těm policajtům,bych řekla. nemají na to podle mě svůj klid,nebo jak to říct 🙂

@sherry28 -pořád se hledá ☹. ale mám stejný názor jako ty. buď mrtvá,nebo kdo ví kde 😔

hancazivocich
26. říj 2010

@lehna - právě, ať se hnou, kam se hnou, pořád mají novináře za zadkem. Mně by se taky dobře nepíchaly injekce, kdyby mi pod ruce pořád někdo čučel - tak jsi to myslela....
Já vím, že novináři jsou za to placení, ale snad by měli mít aspoň nějakou úctu, ne? Vždyť jde o dítě!!!

hancazivocich
26. říj 2010

holky - mám prosbu - kolik máte kombinézek připravených na zimu? Nebo teplých gatí.. My máme jedny zateplený gatě od loňska, posunul se knoflík a měly by být. Teď jsem jedny koupila, ale pořádnou kombinku nemůžu sehnat... A to pitomý číslování neodpovídá.........

lehna
26. říj 2010

@hancazivocich - jj, přesně tak jsem to myslela. Mám nějak vygumováno 😀
No my ještě kombinézu nemáme ani gatě. teda měla jsem jedny gatě, fajné zateplené šusťáky, jenže je má jaksik Štěpi úzké v pase. Tak je můžu zas prodat :(