Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
2. lis 2010

@lehna tak to dnes dorazí 😉 🙂

obuju Máru a vyrážíme

katzi
2. lis 2010

ahojte,

dnes jsem od rána dávala do pořádku domácnost a v patách mi zase tradičně šlo bordelící komando - Aduš 😀 Jinak noc - fajn, už je zajetej systém,že po půlnoci jde k nám a tam spí fajn. Musíme co nejdřív koupit tu klasickou postel, ať si to letiště zvětšíme 🙂

ined: krásný bříško, opravdu ti to moc sluší 😵 Na to že jsi podruhé těhu, tak ho máš maličký na 25tt. Mě teda teď dost poskočilo, už to na mě poznávají i cizí lidi. Na vložení fotky si nějak nestoufám, já jsem taková stydlivka 😀 A přijde mi, že už cítím kopanečky, ale zdá se mi to v 16tt brzo 😕 Kdy jsi u Kačenky cítíla první kopanečky?

matova: u vás se pořád bojuje 😖 Je to opravdu masakr, že šimonek jede od 6h až d0 20h non stop. To by byl grogy i dospělej člověk, natož takový prcek. Potřebovala by ses trošku vyspat. O víkendu vyprav někoho s rodiny s dětma ven a chvilku se natáhni. Držím palce, ať je líp.

sherry: u vás to podle fotek vypadá idylicky 🙂 Ale věřím,že to záhul být musí 😔

lehna: no vstávačka v 5h , to je teda krutý 😖 Tak ať se štěpi brzo zakolejí do novýho času.

ined77
2. lis 2010

hojky 🙂 ,
tak já dala matýnka spinkat už v 11.30..takový pokus.chlapi mají přestávku, tak uvidíme, jestli aspoń ta hodinka na spánek v klidu bude 😅 .
matýnek teď stejně vstává v 6h, mele se už od půl, takže unavený je dost, ale pro jisttku jsem mu dala do oušek i vatičku 😀 , která teda na to dunění asi moc nepomůže, ale aspoń to bude mít tlumené 😉 .i když podle mého, jak tam začnou něco vrtat a pod., je konec 😝 .

@sherry28 🙂 ...děkuji 🙂 .
no tvar bříška mám naprosto stejný jako u matýnka, takže nevím nevím 😀 .ale co..kdyžtak se těch pár růžových kousků prostě prodá 😉 .vždyť o nic nejde...jsou důležitější věci 😉 .
jejda, vy to s tím ježděním máte opravdu těžké 😢 .a tak si říkám jak to budete dělat až budou všechny děti ve škole? 😕 je to hodně daleko? 😨

@gina333 🙂 ..i já pěkně pelichám a to ne jen teď ale pořád 😒 .nejhorší to bylo teda vždy po porodu, ale vždy jsem to nechala tak, že se to nějak spraví samo..a asi ne 😅 .takže tentokrát to budu muset taky nějak řešit.
no snad ti to pomůže když už to stojí tolik peněz...kdyžtak se nechám inspirovat.sice drahé, ale pokud to pomůže, tak k nezaplacení 😉 ...plešatá být nehodlám 😕 😅 .

@prchalka 🙂 ..my byli v nemocnici před rokem a moc se tam s dětským jídlem nemažou 😝 .jako naloží na talíř klidně něco, co takový prcek nemá šanci pozřít, ale přesnídávku a nějaké jogurty tam měli..horší že matýnek nic nejedl 😒 .pak taky pár skleniček od hami, ale úplně pro ty miminka...mrkvička s bramborem a pod. 😅 , ale nám to teda bodlo, aspoń tohle matýnek časem malinko pozřel 😉 .co ty plašíš s nemocnicí?to ani nepřivolávej, není o co stát ☹ .

@lehna 🙂 ...super že se víkend vydařil 🙂 .
to vcstávání..u nás je to teď okolo 6h 😝 ...ale teda pátá by mě asi fakt zabila 😀 .i když ten první den po posunu času se taky hrabal už kdo ví kdy z postele, ale nechal se ještě ukecat 😀 .

@matova 🙂 ...já vždy když od tebe čtu nějaký příspěvěk, tak mi vstávají chlupy hrůzou na těle 😅 ...pak se uklidńuju tím od sherry 😀 .ale ne...tak to prostě chodí..já počítám, že ten první minimálně půlrok bude pakárna i u nás 😒 ...nezbyde než to nějakým způsobem ve zdraví přečkat 😅 .
ale stejně tě hrozně obdivuju..musí to být náročné hlavně psychicky a já se svojí povahou bych asi bulila a bulila 😅 ..což bych si teda nijak nepomohla, ale možná by se mi maličko ulevilo 😒 .
ale je každopádně moc dobře že se TM pořádně zapojil 🙂 .
a hroznou radost mám z vašeho kojení, až na grckání teda 😒 ...ale třeba se to časem upraví, možná julinka jen moc hltká 😉 .
a ještě s tou zručností..to ano, to věřím....jak já se bála přetáhnout bodýnko matýnkovi přes tu maličkou šišečku 😀 ...a nemluvě o dalších věcech.jen by to chtělo aspoń minimální spolupráci toho staršího prďolky že 😉 .

@kristinka.s 🙂 ...já už věřím že u zoubků je už všechno možné 😅 .jen nechápu, proč jedno dítko ani neví že mu něco leze a druhé vyvádí 4 měsíce před prořezáním 😀 ..asi je to holt život 😝 .
držím palečky ať jsou to u vás ''jen'' zoubky 🙂 .

jinak teda všem přejeme krásný den, opět se pro jistotku rozloučím a pááá 🙂
PS:přesně před rokem začal matýnek chodit! 😵 přesně teda v 16.40 u KŠ 😀 ...šel sám od stolu kuknout k tv na františka 😀 .
letí to teda hrozně 😕 😅

ined77
2. lis 2010

@katzi 🙂 ..děkuji 😵 .
ale jen se nestyď 😉 🙂 .na mě to začínají taky už poznávat...ono taky v bundě nebo v kabátě toho moc vidět není že 😀 .
první pohyby jsem zaznamenala taky v 16tt 😉 ..sice jen takové pošťouchnutí, ale kopanečky to byly zcela určitě 😉 😵 .
a těhu jsem potřetí 😉 .

myslím že slyším matýnka 😕

gina333
2. lis 2010

@ined77 : teda ako si to vsetko presne pamatas, aj den aj hodinu, no hanba pre mna, ja si to veru nepamatam. 😉 😵

@katzi : presne ako u nas, ked upratujem zasadne Sophi so mnou, drhne vanu, mota sa pri zachode, no radost prevelika. 🙂 🙂

Uz nastastie spi, MM boli s Nati na velkom nakupe v Tescu, ja som zatial navarila obed. Vonku je krasne poo pojdeme kuk na chalupu, treba odstavit vodu, trocha sa poprechadzame po dedine kym je este slniecko. 😵

katzi
2. lis 2010

gino: jj, jsou to "pomocnice" 😀 Já mám vždycky radost, když je v bytě alespoň čisto (vytřeno, vysáto), když už se všude musí povalovat nějaké hračky, pastelky, oblečení,..... 🙂 S tím padáním vlasů - mě se teď taky hrozně zhoršily vlasy - taky padají, rychle se mastí, jsou zplihlý,... 😝 Snad je to tím podzimem a na jaře zas vykvetem do krásy 😀

ined: já jsem si taky asi jistá, že je TO ono - myslím ty kopanečky. Měla jsem to už u Adélky, jsou to u mě takové jakoby nervové tiky v břichu 🙂 To mimo těhu nemívám 🙂 Na mě to včera poznávaly maminy ve cvičení - úplně jsem viděla pár těch zvědavých, překvapených pohledů na břicho - jakože zničeho nic tam mám těhu břicho 🙂 Já ani nevím,že jsi těhu potřetí, to mi nějak uniklo 😕 To mě mrzí, že jsi měla nějakou nepříjemnou událost s jedním těhu 😔

ined77
2. lis 2010

@gina333 🙂 ..tohle si pamatuju dobře 😀 .za 1. jsem čekala na první krůčky už jakou dobu..matýnek chodil okolo nábytku už od 10ti měsíců, ale ne a ne se pustit. a za 2. na dušičky se to dobře pamatuje 😅 a ten čas...byla KŠ 😉 😀 .

@katzi 🙂 ..no však už jsi také pokročilá těhulka 😀 .včera u nás byla domovnice zapisovat topení, tak to hned zmerčila..venku to fakt myslím ani moc vidět není..takže dnes už to ví všichni sousedi, jak ji znám 😅 .
no jo...jsem potřetí....nevadí že ti uniklo 🙂 .přišli jsme o prvního chlapečka v 39tt ,2007, strangulace pupečníkem 😔.
stává se no 😒 .
ale žádné chmury 🙂 ...tentokrát opět dopadne vše výborně, musí 😉 😵 .
jj, kopanečky a tiky v bříšku jsou nezaměnitelné, u mě to bylo to samé 😉 .

prchalka
autor
2. lis 2010

U nás to bylo 17. listopadu - to se taky dobře pamatuje 😀 ve 13,5měsíci. Jinak si teda pamatuju houby. Taky vím první hovínko do nočníku - na bráchovy narozky no a tak dále 😀 😀
Dneska jsme se ven strojily snad 20 minut, pořád něco, hlavně u toho tancovalal a zpívala si "tancujem, tancujem"!! 😅 😠 a pak když už jsem jí posílala pro boty mi oznámila bobeš. No né, že bych nebyla ráda!!!!!! 😀 😠
Vzali jsme ven motorku, tak jsem si na procházce zaběhala, je teda pekelně rychlá na tom vozidle! 😅 No a stejně vytuhla až ve 12.55, ale každej den dobrej 😕
@ined77 Hlavně né do nemocnice, já se jen ptala.. 😕
@katzi Padaj, mastí, zplihlý - to mluvíš o mně, ne? U mě to teda podzimem asi nebude, to mám od určité doby furt! 😠
@sherry28 Elimu se nelíbí v sedačce? Bečí?? ☹

katzi
2. lis 2010

ined: 😨 😢 😔 život je někdy opravdu tvrdej. Ale teď ti to všechno vynahradí, budeš mít dvě krásný, zdravý dětičky a navíc páreček 😵 První krůčky si vyjímečně taky pamatuju (ostatní už ani moc ne), ale tohle se taky pamatuje dobře: bylo to na nový rok 1.1. dopoledne, prostě jak na nový rok, tak po celý rok 😀

prchlako: no já se tím podzimem taky jen utěšuju, nepočítm, že to na jaře bude lepší, navíc po porodu že 😒

sherry28
2. lis 2010

@prchalka @no on v tý sedačce přímo řve ☹ a přestane až se uřve ani motor a jízda autem ho neuklidňuje 🙄 Mára zase bez sedačky nemohl být 😉 i doma jsme ho v ní občas museli uspat 🙂

@katzi no naprost idylické to u nás je 😉 🙂 zrovinka dneska Eli brečel v autosedačce a já sii brala boty a Mára ho přetáhnul uhmělohmotnou dětskou kytarou, naštěstí jen do fusaku, kde neměl ani nohy(je malej), ale ten de mě dostal nařezáno 😨 😕 on si myslí, že s ním může jak s Lukym 😅 no pak jsem mu to vysvětlila, ale byl bit 😝 a odpoledne, když brečel (Eli), tak už jen na něj volal: "Eli dobý, to bude dobý "😀

@lehna 🙂 tak už jí máme doma, ale vůbec sis nemusela dělat škodu a posílat klukům sladkosti, balíček rozdělával Luky 😵 a hlásil: "Proč si tohle kupovala, když je Eli ještě malej a nebo už v tom může být?" 😀 tohle jsem od něj nečekala 😨 a pak tam objevil ty sladkosti a hned se ptal, proč to k tomu posílaj 😀 no tak jsem mu to vysvětlila a tak šel a přesně všechno rozdělil na půl(i brumíka přeřízl 😀) je moc pěkná a moc děkujeme, pošlu v pondělí penízky 😉

@ined nene já tam vidím holčičku 😵 a netušila jsem, že takhle ke konci jste o něj přišli, ale tak teď budeš mít druhé děťátko a kdo ví jestli později ne i třetí 🙂 děti jsou náš smysl života

prchalka
autor
2. lis 2010

Tak u nás se doslova chrápalo 2h, pak už jsem tam šla trošku buntošit, rozdělat žaluzky atp. tak se neochotně probrala 14.50! Pak že se jim nechce spát!! Mezuláni jsou to! 😀
@sherry28 Ten tvůj Luky, to je fakt anděl, takovej hodnej! A teda Eli ☹ že tam nechce být ☹ U nás zabíralo občas jen to auto! A Mareček taky perlí: "to bude dobý" - to jsem se musela smát 😅 😀
Tak my jdem dojíst Kostíky s kuličkama 😀 a vyrazíme na hřbitov a nevím kam ještě..

gina333
2. lis 2010

U nas sa spalo 1:20, poo sme teda boli na chalupe, u nas je krasne pocasie, skoro ako na jar, Sophi sa vysantila do syta. 🙂 🙂 🙂 Nati s nami nebola, MM usudil, ze ked ma prazdniny moze robit co chce, ona zvolia pobyt konecne sama doma 😀 😀 😀 Boli sme este u svokry na kave a na vinku 🙂 takze pekny den za nami.

@sherry28 : mas uplnu pravdu, bez deti by bol zivot o nicom. 🙂 🙂

sherry28
2. lis 2010

@prchalka on je to andílek, však si něco prožil.....a má pocit, že mě musí furt bránit a zastávat se mě 😅 😉 někdy mě mrzí, že jsem na něj přísná 🙄 ale na druhou stranu vím, že je to pro jeho dobro, nechci, aby to byl maminčin mazánek co se beze mě ani nehne, tak se ho snažím popostrkávat, aby si uměl víc poradit sám a spolehnout se na sebe 😉ale chtěla bych mít víc času pro něj 😒

@gina333 🙂 ještě, že ty děti jsou a síla nahoře nám dala tu moc být maminkama 😵 😉

gina333
2. lis 2010

@sherry28 : to si krasne povedala. 😵 😵

Sophinka spinka, idem si dat vinko s MM. 🙂

Pekny vecer prajem. 😔 😔

matova
2. lis 2010

Ahojte 🙂
ined 🙂 : u vás tam pracoval dnes jeřáb? MM naučil šimona ukazovať pozíciu "jeřáb" - z kung fu 😀, povieme ukáž jeřába, tak sa hrdo stavia na jednu nohu a dvíha ruky...a keď sa ho svokra spýta "jej to je žeriav?" tak zaznie nieeeeeeeeeeee, "tak jeřáb?" anoooooooooooooo 🙄 😀. No, v týchto dňoch nechce nič ukazovať, a bojí sa- novinka- na dušičky u nás bolo zopár blízkych z rodiny ktorých ešte nevidel a teda schovával sa mi za nohy, plakal, držal sa ako kliešť...on sa bojí asi že ho prišli zobrať 😕.Inak keby malá nemala to zažívanie také krehké tak by iste lepšie bolo, lebo takto ani variť nestíham. Zaspí, bežíme dolu do kuchyne s malým, dávam mu jesť, vieš akým spôsobom ťažkým a zrazu zhora už plač...to je zle že máme 2 podlažia.....

katzi 🙂 : bordelící komando 😀. Pospať, hej veru, to by bodlo, teraz by som chrňať mala a nie tu sedieť...najhoršie sú rána-nakojím malú okolo 4:30- 5:00, než zaspí tak hodina prejde a o 6 sa dvere otvoria- mm s malým - mm do práce a ja hore sa 🙄 😝, no čo už, všetko raz prejde...Už si vravím že tri roky vydržať a potom buem spomínbať že už nikdy tie det nebudú také zlaté malinké 😅. Inak ja som tiež prvé pohyby cítila v 16tt, aj pri šimonkovi aj pri julinke 😵.

gina 🙂 . ako vždy, závidím ti to večerné vínečkovanie, ale zaslúžiš si 😉. Ozi, uniklo mi, problémy s vypadávaním vlasov? pozor na to, ja som sa tak dostala na endokrinológiu- z ničoho nič, celé chumáče som si každý deň vyčesávala...dr. ma poslala ku kožnej a tá zas na endokrinológiu a už tam teraz chodím na kontroly od 96r.- bolo to spôsobené štítnou žľazou- zníž. funkciou 😖

sherry 🙂 : aj u nás malá nejak v sedačke nechce byť, ale aspoň nemusíme každé ráno niekam ako vy 😲. To ťa obdivujem, už to vidím aj ja však že keď sa niečo proste musí, tak napriek všetkému žena beží zo záložných zdrojov ako turbína 😀

všetkým dobrú noc a štepi 😠 , nechaj mamku dlhšie spať než do 5h ráno 😉

gina333
3. lis 2010

dobre rano 🙂

@matova : vlasy my padaju ked si mokre rozcesavam, ked si ich cesem suche tak ani moc nie. 😒 Ja len dufam, ze to nesuvisi so ziadnou chorobou, ale je to tym, ze je jesen, unava a podobne. 😉 To je super, ze si optimistka, presne, cas uteka tak rychlo, ze zachvilu budeme iba spominat aky boli zlati tie nase ratolesti ked boli mali a zlostili. 🙂 🙂 S Natalkou mame teraz uplne ine starosti, puberta je des 😲 😵

Sophi spinkala do 5:50, tie skore rana ma ubijaju, spala pri mne asi od 2:30, ale stale ma kopala 😠 no co uz, asi to uz inaksie nebude, ale ja este pockam asi rok kym ju dam do velkej postele spat, nechcem aby v noci budila Natalku. 😵

prchalka
autor
3. lis 2010

Dobré ráno,
večer při uspávání jsem asi zachrápla taky, zvedala jsem se od ní cca ve 20.45, no prostě byla jsem unavená snad už od 7 večer 😅
Budíček nějak o půlnoci.. no ještě to potrvá, než se budit nebudem 😝 já se probrala zase nějak ve 4 ráno, jako předchozí noc, naštěstí jsem do 5.30, kdy jdu budit MM, ještě asi 2-3x usnula 😅 Čorí vstávačka 6.15!
Chtěla jsem se zeptat - už se v leže nedusí, jen kašle přes den, neměla bych jí vysadit ten Mucosolvan (dostává ho jen ráno) a ten Stuptussin (poo a večer) za nějaký jiný - třeba jitrocelový sirup nebo něco přírodního - třeba Hedelix je, myslím.. 😕
Jinak já nemusím být ani těhotná, rozbrečí mě všechno - když čorí řekne něco nového, to že vymyslí, co bych nečekala a dneska i to, že na jedné stavbě vytáhli psa, co spadl do nějaké díry, no je to se mnou špatný 😖 ☹

lehna
3. lis 2010

Dobré ráno,

u nás budík tentokrát 5.30 🙂, ale zase jsem u něho v noci 3x byla 😖 . ach jo, ten změněný čas mě fakt nebaví, jsem z něho unavená ☹

sherry- hlavně,že se kluci podělili a nosítko se líbí, hlavně aby se tam líbilo i Elimu 🙂.

včera dopo to zalomil v 11.15! a spal do skoro 14h. a probudil se protivný jako kdyby spal hodinu. no bylo to na mašlu.

dneska přijede kámoškatak zas bude trochu spestření. Počasí nic moc,tak to na nvenek moc nevypadá ☹

zbytek pisnu později, už mě tahá ......

hancazivocich
3. lis 2010

dobré ráno,
jen v rychlosti - rýma + ohlodávání uplně všeho - i židlí.... A ke všemu srajda...Kašlík sem tam... Ale ty nálože v plíně.. Ani netlači - šplíchne to tam samo..A nesmrdí to jako klasický bobek.... Takže špičáky?
Jenže k tomu všemu vymejšlí uplně šílený kraviny a furt
Přijdu do koupelny, otervřený zásobník na prášek, ,,zapnutá" pračka, hnuto s programy, odmotaná role toaleťáku po celým bytě, pytle do koše máme..máme z nich dálnici.....Obsah šuflat opět na zemi..Včera natřela autíčko vařečkou, ulítlo mu kolečko - prej splavit!! Ze zoufalství jsem začla strašit bubákem - tak si stoupla, ruce v bok a řve - Bubáku, pocem..honem!!! A má z toho děsnou pr**l!
Pak se jdu vyčůrat, přiletí a řve - taky kadíš? tačím bobka..uuuuuuuu - takle tačim, to je páce.... No, byl tam....
Nebo chce nosit takový kraťásky s kšandama - Hurvínkovky 😀 😀 , jenže jí jsou akorát, někde zůstala viset, ulít knoflík a ona : Sakkla - knoflik, pyc
Pak si řekne, že chce čůrat, vyčůrá se, zdrhne, narve si mezi nohy plyšovou kočku a řve - utřít pip*nu 😅
Včera neměla teplotu, vylezly jsme akorát před barák, sousedka tahne psa na vodítku a ona na ni - Půč mi to.... Ta byla mrtvá smíchy...

anta
3. lis 2010

Ahoj holčinky, včera nám nešel net, jsem myslela, že se po..., ale vydržela jsem a dočtu, jak to půjde 🙂

sherry28
3. lis 2010

dobré ráno 🙂 tak já dnes konečně ukázala Eliho dr. 😉

@matova tak to máte rána jak u nás, Eli se budí taky kolem půl pátý a usíná na šestou, pak vstávám já a za pět minut Mára, toho hned oblíknu a posadím k snídani do kuchyně, pak se letím obléci já a za chvilinku se Eli zase budí(Mára je hlučnej 😀)pak vzbudíme nevzbuditelnýho Lukyho(s Márou)a vyšleme ho do kuchyně, pak oblékám Eliho a kojím a na to vzápětí hned razíme ke garáži se řvoucí autosedačkou 😕

@lehna jo jo Eli je přímo nadšenej, moc se mu tam líbí 😵 je na mě a o to mu jde 😉 ale používáme zatím jen na cestu do školy a k autu(je ještě malinkej) takže v tom je tak 15min ráno a 15min odpo 😉 jinak jí určitě bohatě využijeme, u Máry jsem taky měla klokanku, ale prodala jsem jí

gina333
3. lis 2010

@sherry28 : vy ste hadam dve, ved to nemoze jedna zina stihat. 😀 😉 ale ty si sikulka, nepoznam inu maminu ktora by to takto zvadala ako ty, 🙂 tretie dieta sa snad vychova samo. 😵 😵

@hancazivocich : no uf, tak tvoj stav sa snad ani komentovat neda. mas teda doma riadneho certika. 😉

Ja uz mam obed skoro hotovy, uz my len treba dovarit ryzu, polievku mame od vcera - gulasovu. MM isiel na zahradu opilovat ovocne stromky tak sme so Sophi sami. 😉

gina333
3. lis 2010

a dnes som varila toto http://www.facebook.com/album.php?aid=32377&id=... uz som to robila druhy krat, je to neskutocna mnamka. 🙂

anta
3. lis 2010

Nasadili jsme Honzíkovi laktulózku a kaká nám aspoň každý druhý den. Teď se válí v ložnici v posteli a že chce být samotný mi říkal, tak ho nechávám uležet 🙂

gina333
3. lis 2010

Sophi spinka, ja obedujem a zhanam na MMB Vianocne darceky. 🙂

prchalka
autor
3. lis 2010

Tak jsme byly zase na prochajdě, sice svítí, ale větší zima a fouká, ale šlo to. Jen byl bobek na hřišti, tak jsme musely vystrčit zadek na vítr 😝
Jinak jít s ní mezi lidi je fakt výživné: na kluka asi 16-17r, co stál za náma u pokladny se otočila, když už jsem měla zaplaceno, ukázala na mě a prej: "to je maminka"! Ten se tlemil a prodavačka taky! A nacamranýmu chlápkovi vprostřed cesty začala vykládat, že: "tam je pejsek" (kousek dál za plotem)...
No a teď mi tu rozbalila kolínka a začla je házet do dřezu, kde je mísa s vodou! Už aby šla spát!

ined77
3. lis 2010

ahojky 🙂 ,
noc u nás fajn, akorát už byl zase třetí ráno pročurkaný..jak to jen dělá? 😕 😅 .
ráno jsem se valila rychle osprchovat+umýt vlasy, s tím že tatínek se s matýnkem nějak popasuje a nasnídají se..hmmm. to určitě...za chvilku řev a řev, volání maminka maminka, pak řev MM ...matýnek se durch počural v židličce 😅 😀 .no nic..nakonec jsem do matýnka dostala alespoň kousek makovky u autíček 😝 .s tím jídlem fakt poslední dobou hrozně vymýšlí 😠 .
pak odjezd do kroužku..tam super, matýnek krásně spolupracoval a chodil i čurkat 😵 .jedna maminka to dnes s holčičkou vzdala a šla pomalu se slzama v očích domů....úplně jsem se viděla jako tenkrát 😅 .
ale jinak to tam ty děti fakt baví 🙂 .dnes jsme tvořili proncezniny korále..teda spíš maminky tvořily 😀 , ale sem tam nějaká ta dětská pomoc byla 😉 . a mamčám to nevadilo..super relax a o prcky postaráno 😀 .
příjezd domů už teda s kńouráním..bylo už vidět, že toho má tak akorát...doma dokonce snědl i celou rajskou polévku, ale nad druhým už začal plakat 😝 .tak jsem ho nechala jít 😉 .
spinkáme od 12.05 🙂 ..dnes je tu (zatím) klid 🙂 .ráno dovezli jen nějaké fošny, ale jak to tam naházeli, tak to tam leží...tomu říkám pracovní nasazení, ale mně to teda nevadí..vůbec 😎 😀 😉 .

@anta 🙂 ...uležet 😀 ..třeba dozraje až do spánku 😀 .

@gina333 🙂 ..na receptík kuknu 😉 .
a co se týče štítné žlázy, tu mám kontrolovanou teď v těhu a v pohodě, takže také pelichám asi jen tak 😅 😝.

@hancazivocich 🙂 ...no comment 😀 ..naše babi by řekla, že je to pěkné střevo 😀( v dobrém myšleno 😉 )

@lehna 🙂 ...u nás se dnes konečně vstávalo zase až v 6.30..že by se už matýnek srovnal? 😅

zato já čumákovala už od půl šesté 😖 ..kačenka do mě čutala, močák přetékal, ale bála jsem se zvednout abych matýnka nevzbudila 😀 😅 .

@sherry28 🙂 ..tak já zažít dvě takové rána a je po mně 😀 ..ale ne, no nějak se zkoordinovat prostě musí 😉 .jen chudáček elísek v té autosedajdě ☹ ..no třeba si zvykne 😵.
teprve dnes vás viděl poprvé dr.?
a další mimčo u nás? 😕 fakt už ne..už mě to zmáhá jak psychicky, tak i fyzicky...mám pocit, že jsem v posledních letech pořád těhu 😅 a stačilo 😉 .už se těším až budu mít kačenku v náručí a začnu zobkat nějaké ty pilule 😀.

@matova 🙂 ...téda, šimonek se nezdá 😀 .takové vlohy v tak malém věku...my na mašince tomášovi a vy u kung fu 😀 .
jj, byl tu jěřáb...zvedali nějaké trámy na střechu....no matýnek měl druhé vánoce, stál na židli za oknem a šmíroval 😀 .
s tím zažíváním to je pravda...to umí nadělat mnoho neplechy...ale julinka povyroste a bude určitě líp 😉 😵 .
i matýnek se před cizíma schovává..to víš, co kdyby 😉 😀 .já když už fakt mooc zlobí, tak ho straším, že ho dám nějaké paní 😝 ...bubák nezabírá, toho chce vidět 😝 .vím, že strašit by se nemělo...ale z něčeho respekt mít prostě musí 😅 .
no však za chvilku bude mikuláš.....to by mohlo fungovat 😀 .

@prchalka 🙂 ..i ty citlivá duše 🙂 .ačkoliv já jsem úplně stejná a teď v těhu ani nemluvě..mě rozbrečí i dětský sbor 😀.
s těma kapkama....já bych zkusila dávat jen ráno a večer ten stoptussin.záleží jak moc ještě kašle.já to vždy zredukovala z 3x denně na 2x a poslední třeba 2 dny jsem ty kapky dávala jen na noc 😉.novým sirupem bych ji už asi nelepila, ať jí to ještě nenadělá paseku v bříšku 😒.

uf..jinak opět už raději teď všem přejeme krásný den 🙂 ...já jdu odpoledne opět pátrat do nábytku, tak mi prosím držte palečky ať už něco kloudného seženu 😉.
jéé holky, já jdu zítra na test na cukrovku, blééééé 😝 ....prý nalačno..tak doufám, že tam vůbec dolezu 😀 .ale aspoň nemusím jet do zlína, udělají mi to i tady u nás..aspoń že tak 😉 . jet ještě 45 min trolejbusem, tak mě asi fakt picne 😅 😀.

anta
3. lis 2010

@ined77 tak nic, neuhnil 😀 😀 😀

anta
3. lis 2010

Ale povím vám, je to hrozný bez toho internetu a koníka, fuj já se strašně nudila 😀 😀

gina333
3. lis 2010

@anta : ja nechapem ako sme mohli bez netu vobec existovat 😲 mne ked minule nesiel normalne som mala abstak, no je to uz diagnoza ten nas konik. 😉 🙂