Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
16. pro 2010

děkujeme 🙂 🙂 🙂

gina333
16. pro 2010

Sophi spinka, my dnes vecer ideme spravit stromcek, kedze MM uz utorok odchadza. 😉

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

hancazivocich
16. pro 2010

Jen v rychlosti - viděli jste Novu? O rodině, co vyhořela... http://lipova.reddromond.cz/

katkabg
17. pro 2010

bre ranecko,tak nocka bola zase cela o cvrteni a mam pocit ze to je naozaj to co som pocula ze dieta ked dovrsi rok tak sa v nom udeje niaky zlom a zacne si pametat vsetko z dena a potom ked sniva tak sa mu ho halabala premieta a to preto zvykne bud plakat ci smiat sa zo sna...a ze casom sa to upokoji kedze si zvykne ze uz rozumue a pamatesi vselico zo dna,uz tak hadam,lebo som bola hore kazdu hodinku na kazde mrvenie ci 5 sekundove mrncnie,neviem co to je 😝 tu nam napadlo hadam pol metra snehu a este snezi 😀

gina333
17. pro 2010

dobre rano 🙂

@katkabg : my mame dost casto podobne noci ako vy. Cez den v pohode a v noci mrvi sa , place, rozprava, place, no z kazdeho rozka troska. 😉

Tuto noc tiez nespala najspokojnesjsie, asi 3x som ju zobrala k sebe, vstavala so mnou o 6.15. Rano som jej vysvetlila, ze Jezisko doniesol stromcek, tak chvilku chodila okolo., chytala gulky, retaze, ale nastastie ju to nebavi tak, aby to aj davala dole, ted zatial. 🙂 🙂 🙂 Vonku je -16°C, asi by my zamrzol usmev na tvari. 😵

anta
17. pro 2010

Dobré ranko, holčiny. Včera jsem si akcičku moc užila, pila jsem džusík a pohoda. Jen mě večer začala bolet hlava a dosud mě to nepřešlo, nějak podezřele taky smrkám, tak se obávám, že jsem něco cestou čapla, tak uvidím 😉

gina333
17. pro 2010

@anta : to preto lebo si pila dzus, keby si pila vinko, alebo nieco tvrde tak by ta nic necaplo. 😀 😀 Ale prajem aby ta to rychlo preslo. 🙂 🙂

lehna
17. pro 2010

Dobré ráno,

tak u nás se včera po o zase nespalo, tak jsme šli ven, jsme tam vymrzli, pak přišel můj taťka, tak jsem hned šla na štamprli slivovičky, mě hnd zahřála 🙂.
K večeru jsem pekla vanilkové rohlíčky.

dneska budíček 4.35, chtěl mlíko, vypil, usnul, v 5 vstával MM, pak mě 5.20 zase čímsik probral, pak ještě jednou 5.40 něco hledal v ložnici, a v 6.15 volal Pipa, no takže jsem se nad ránem moc nevyspala 😒

dneska přijde zas kámoška, tak aspoň si dětičky pohrají a doufám,že dneska spát půjde 😠 .

lehna
17. pro 2010

@sherry28 - Přejeme Marečkovi vše nej nej k druhým narozeninkách 😉 😵

@anta - měla sis do toho džusu přihodit panáka, nebolela by tě hlava 🙂

prchalka
autor
17. pro 2010

Dobré ráno,
@sherry28 Myslela jsem si, že budu první, ale jsem spíš poslední 🙄 Všechno nej.. nej.. oslavenci. Ať se dortík líbí. Pak dej vědět, jestli to poznal 😉 Prej z toho, co máme doma 😀 😀 😅 😅 To my někdy doma nemáme suroviny ani na obyč. oběd a vy hned na dortík 😀 Jsi navíc kouzelnice 😀 Dneska má narozky i můj dávný kámoš a 1. rok slaví i dcerka od kámošky. Tak je to pro mě taky hezký datum 😉
Všimla jsem si, jak jsou kluci za sebou 16. - 17. - 18. 😀

Jako můžu vám říct, že dobře spala asi i proto, že brala Fenistil, teď už to jde zase do kelu, dneska snad 3x vzhůru, po 1h ranní už jsem teda fakt moc nespala ☹
Na ined myslím snad pořád, díky tomu, jak se přes den to dítě chová, někdy mi připadá, že to snad ani nerozdejchám. Dělá docela naschvály a odmlouvá snad na všechno. Mezitím se vzteká. Chci jí něco po dobrým vysvětlit, jen jí něco řeknu a jí chytne rapl, takže už mě ani neslyší.
Taky bych potřebovala radu. Jak jsme doma a nevystrčíme nos, tak se nudí a celý den opakuje: "já chci křupinky, já chci lízátko, já chci žvejkačku, já chci čokoládu... já chciii.... já chciiii" Přitom křupíny dostává po spaní a čoko (bílou) za bobeše. A to ostatní fakt minimálně. Jenže nedám a opět je oheň na střeše a díky tomu se několikrát vzteká. Vysvětlím, že před chvílí už měla čoko a že křupinky odpol a ona začne řvát: "néééé čokoládku, nééééé křupinky, neměláááááááá" ☹ Samozřejmě se jí snažím převést myšlenky jinam, ale... pomáhá tak max. jí nechat vyřvat. Už mě to nebaví. Už abychom mohly zase nějak chodit ven - jenže to bude ještě trvat... těším se na jaro!!!

anta
17. pro 2010

@sherry28 - já se též přidávám s gratulací k velkým druhým narozeninkám Marečka, Marečku, vše nejlepší, ať zdravíčko slouží a buď stále tak fit a dělej rodičům radost 😉
Teď jsme koukali na fotky a dítě z toho lehlo, uondalo ho to 😀 😀

katzi
17. pro 2010

Dobré ránko,

u nás dnes noc fajn - jako na houpačce, po včerejší hrozné noci, dnes zas skvělá a moje tělo je z toho zmatený 🙂 Včera přijela moje mamka, dovezla nám nepečený cukroví 😵 Prošly jsme odpol. město a vánoční trhy. Večer Adeli poprvé vylezla s postele - ja tu byla babička, tak chtěla být společenská s nama 🙂 Naštěstí jsem ji docela rychle odvelela a uspala, byla uťapaná z města.

@sherry28 : i my s Adélkou se přidáváme s gratulací a pusou pro Marečka. Ať se má krásně, je zdravý, spokojený a dělá vám jen radost 😵 Jsi šikulka, takový dortík na rychlo bych v životě neudělala 😕

@prchalka : jj, čokoládičky to je i naše 😝 Dostala od obou babiček na Mikuláše adventní kalendář + další sladkosti k tomu, takže když po ní něco chci, tak ona už že teda jo, ale že jako za odměnu chce čokoládku z kalendáře 😠 No vyčuránek. Taky jí to musím různě přerozdělovat, ať to nespatle všechno zaráz. A taky se u nás kvůli tomu fňuká, když vydám zákaz 😖

ined: to jsem se tě právě chtěla už kdysi zeptat - jestli v novém bytě jsou klidnější sousedi. Takže taky dupou? Ale hlavně že tak nějak celkově máte větší klid. Ono je to často i podlahama to dupání - ani se na ně kolikrát nemůžu zlobit. Bydlíme v takovým starým cihláku, jsou tu parkety a když MM jde u nás doma,tak taky úplně kolikrát slyším jak to duní, takže ti pod nama taky musí nadávat že dupem a přitom on normálně jde, nebo třeba jen trochu rychleji.

@gina333 :TM vám odjíždí před štědrým dnem? Jéé to teda blbě vyšlo 😖 Tak se pěkně ještě užijte. A ty plínky v noci - já to zatím asi nechám ještě chvíli být a až se Adélka bude blížit třeba k tomu třetímu roku a pořád se bude počurávat do plinek, tak bych ji začala v noci budit.

sherry28
17. pro 2010

ženy děkujeme 🙂
Marečkovi jsem řekla, že tyhle tety z netu (ukázala jsem fotky) mu přejou všechno nejlepší 😀uculovall se jak sluníčko 😵od babičky už dostal první dárek- formuli na setrvačník 😉 my budeme slavit až přijde večer táta, babička už dnes odjíždí 😅 😕

@prchalka jo já dělám nákup na měsíc kolem 5.000,-(mám v tom mouky, cukry, tuky atd.)pak už chodím jen pro pečivo popř. to co dojde 😉 však jsem taky v tescu přes hodinu a pak půl hodiny u pokladny 😀 mám to vychytaný, že Elda začne brečet těsně před odchodem z tesca 😎 takže upéct dort nebyl zas takový problém, spíš ho nazdobit 😉 kluky mám pěkně za sebou a od nejstaršího 😀 uměli se narodit 😀

@anta 😀 no vidíš a pak že nespí 😀

sherry28
17. pro 2010

ženy děkujeme 🙂
Marečkovi jsem řekla, že tyhle tety z netu (ukázala jsem fotky) mu přejou všechno nejlepší 😀uculovall se jak sluníčko 😵od babičky už dostal první dárek- formuli na setrvačník 😉 my budeme slavit až přijde večer táta, babička už dnes odjíždí 😅 😕

@prchalka jo já dělám nákup na měsíc kolem 5.000,-(mám v tom mouky, cukry, tuky atd.)pak už chodím jen pro pečivo popř. to co dojde 😉 však jsem taky v tescu přes hodinu a pak půl hodiny u pokladny 😀 mám to vychytaný, že Elda začne brečet těsně před odchodem z tesca 😎 takže upéct dort nebyl zas takový problém, spíš ho nazdobit 😉 a jestli ho pozná jsem sama zvědavá 😝 kluky mám pěkně za sebou a od nejstaršího 😀 uměli se narodit 😀

@anta 😀 no vidíš a pak že nespí 😀

gina333
17. pro 2010

@sherry28 : to som rada, ze Marecek sa na nas aspn usmial. 😉 Nakupy tiez praktizujem tak ako ty, je to jednoduchsie, clovek potom nema vytahane ruky od tasiek. 😉

Ja som uz stihla povysavat, vydrhnut kupelnu a na obed som spravila krupkovu polevku s udenym masom a budu iba buchty na pare. 🙂

anta
17. pro 2010

@sherry28 - ne opravdu nespí, byli jsme teď hodinu venku ve sněhu a Honzík se pěkně vyřádil teda 😀 😀 😀

gina333
17. pro 2010

katzi: s tymi Vianocami je tak, ze keby kazdy chcel byt na najkrajsi den v roku doma a netrepal sa na hory, tak by sme Tatka mali doma aj my. ☹ Bohuzial su ludia, ktorym to je jedno a veselo sa lyzuju aj na Stedry den a niekto im musi nalievat, obsluhovat takze preto sme bez MM. 😒

ant🅰 fu hodinu vonku, brrrr ale asi u vas nie je tak zima, ze?

Baby u nas je stale -13°C, no riadna zima. Poo sa pojdeme trocha prejst, nechcem byt dlho vonku, ten ostry vzduch vadi aj dospelemu, bola by som nerada keby Sophi na Vianoce ochorela. 😲

anta
17. pro 2010

@gina333 - no zima taková není, ale po té hodině jsem byla i tak už vymrzlá 🙂 . Vy nebudete mít doma manžela, protože bude na horách na Štědrý den? 😒 To by mě dost štval teda 😖

anta
17. pro 2010

Teď jsme se váleli 20 minut a povídali si pohádky o autíčkách, to má Honzík moc rád 😀 😀 😀

gina333
17. pro 2010

@anta : oprava je -15°C 😀 MM bol na nakupe, tak vravel, ze je to riadne maso. 😠 Ano, MM bude na horach ale v praci. 🙂 🙂

hancazivocich
17. pro 2010

Dobrý den,
taky dodatečně Marečkovi vše nejlepší!
Noc tak nějak klasika - tři, čtyři budíčky.. Já usnula až po půlnoci... Nějak toho bylo dost k přemejšlení 😒

Dneska záchvat vzteklýho pláče a zjistila jsem, že na místě levý pětky dole je taková černá tečka a špičky prosvítají.. Ale to je blbost, ne? Aby rostly i trojky i pětky? Že jo? 😲 😲 😖 😝

anta
17. pro 2010

@gina333 - i tak je to děs s těmi horami 😒 . No tak to tam máte už dobře, ne? Teploty na plavky, super 😀 😀 😀 Ještě chvilku počkejte, ono se to vyšplhá aspoň na těch tropických -10 😀 😀 😀

anta
17. pro 2010

@gina333 - aha, už jsem to pochopila, TM jde pracovat na hory, ne že by tam šel sám dobrovolně lyžovat, tak pardon 😀 😀 😀 😉

ined77
17. pro 2010

☹ .ahojky 🙂 ,
tak spinkáme od 12h 🙂 .sice matýnek chvilkově protestoval, ale vzápětí zalomil 😝 ..to by nebyl on aby nevzdoroval že 😖 .
venku jsme byli dnes asi jen 45 minut, kosa jak z nosa a ještě fučel ledový vítr...tak jsme šli jen nakoupit a zpět 😉 .
ovšem matýnek je jako kozlík..někde se kousne a dál nejde, popř. se začne dožadovat něčeho co je totální blbost..např.jít do cizího paneláku 🙄 ..prý hrát s autama 😔 ...takže nejdřív začal mrčkat že chce a já že ne, že co bychom tam dělali a bla bla bla a nakonec jsem mu řekla ahoj a šla jsem dál sama 😝 ...čekal asi 20m a pak se teda vydal za mnou 😉 .něco podobného udělal i cestou do obchodu a hned 2x po sobě...zkouší mě ořežproutek jeden, zkouší 🙄 😀 .
no jinak včera..digestoř teda je zapojená, ale...no to by bylo na dlouho to vysvětlovat...musel k tomu dát prostě takový kryt, protože ten odtah byl nízko, jenže tam musí být nakřivo 😒 ..jinak to prý nejde 😖 ..přitom to zkonil totálně on sám už tehdy kdy dělali v kuchyni obklady..ale to už je jedno, už nemám sil se s někým dohadovat atd. 😔 .no ale radost z toho fakt nemám..vypadá to blbě, tak pořád přemýšlím jak to aspoń trochu zaretušovat 😅 .navíc měl dojít někde ve 15h, došel až v 16h(klasika) a protože ještě zalištovával linku u země, tak nadělal super bordel..já netučila, že tu bude řezat to dřevo 😕 ..no hlavně že jsem to ráno gruntovala 😝 ...takže nakonec odešel až po 18h...já rychle musela uklidit ten binec, matýnkovi dát večeři atd.
žehlení mě včera totál zmohlo...to bylo nekonečné 😅 , ale mimi komoda už je plná 😵 .
no a matýnek? hrál si včera s tatínkem v pokojíku, najednou řacha a matýnek na zemi...kus hlavičky nad čelem odřené a na boku dokonce ranka až do krve 😲 ..já fakt nevím jak ho ten MM hlídá 😒 ...nedávno lžička v krku, teď tohle 😖 .oni si totiž vzali do pokojíku zbytky těch lišt a dělali autodráhu 😅 , matýnek byl na posteli a najednou tohle no 😒 ...já to neviděla, ale prý se z ničeho nic skulil a sletěl bokem na zem ☹ .křik byl teda veliký..chudáček malý 😢 .
no, perníčky jsem nakonec nenazdobila, neboť jsem měla nějakou řídkou polevu a tak jsme s tím švihla do koše 😝 😅 .tak buď to udělám někdy anebo zůstanou jen tak holé 😅 .
odpoledne musím zajet na poštu..balíčky se nerady nosí i tady jsem zjistila..včera tu prý byli ve 12.10...kde bych asi byla že 😖 ...jinak ani nevím...taťku máme zase celý víkend v práci, tak budeme bojovat sami ☹ .
a jdu vás konečně dočítat...to už čekám, že dnes budu povolaná opět tak za 50 minut 😝 ...teda už jen za 27 😅 .

gina333
17. pro 2010

@anta : jj na plavky 😀 😀

@ined77 : ja kazdy den odkladam zehlenie, akosi sa my nechce ked vidim tu kopu. 😒 Pernicky su chutne aj bez polevy, mne sa vlani nechcelo zdobit asi polovica varky, tak som to nechala tak, ale teda pojedli sme ich vsetky. Ja sa nedelu pustim do lineckych tie sa robia dobre a hlavne je ich vela. 😵 😵

Sophi spinka, aj Nati je uz doma, idem jej dat obedik. 🙂 🙂

ined77
17. pro 2010

@anta 🙂 ...a co že ty piješ jen džusík? 😎 ..svěř se nám 😀 .
a hlava už lepší? 😕 ...já se včera večer málem udusila kašlem jak jsem zalehla 😒 ...přes den celkem v pohodě, ale jakmile lehnu, začne mě to dusit 😒 ...sirup už jsem vzdala...tak to nechávám na přírodě ať kačku netrávím 😕 😅 .

@hancazivocich 🙂 ...jako mooc ráda bych tě uklidnila, že to blbost je, ale spíš myslím, že je to možné 😕 😒 ..jako ten růst zoubků...nám rostly zaráz 4+poslední dolní zapomenutá 2 😒 .
ale třeba se to jen tak zdá, no uvidíš 😨 .

@gina333 🙂 ...to tě chápu..já jsem ráda, že aspoň 24 a 25.12 je prostě MM doma, 26.už jak to vychází...buď dělá on nebo švagr, ale zase letos půjde do práce 1.1. 😒 ..silvestra bývá otevřeno jen do 17h...ale i tak no 😒 ....lidi mají sedět na vánoce doma na řiti a ne oblézat hospody 😠 😉 .
no stromečku se letos obzvláš´t bojím..teda matýnka 😅 ...loni ho to nějak nebralo, jako kroužil kolem něj, ale brzy ho to přestalo bavit..jenže...on už zná kolekci a to se bojím, že se pro nějakou tu lahůdku začne klidně sápat 😅 .tak už vymýšlím, jak a kde stromeček přivážu, pro jistotu 😀 .hlavně nenápadně 😎 😀 .
aspoń že máte kolem sebe fajn rodinu a budete mít o svátcích veselo i bez tatínka 😵 .když už to tak musí být 😉 .

@sherry28 🙂 ..já kdybych doma měla vše , tak takovýhle dortík asi těžko zvládnu udělat 😀 ...ačkoliv zase..co by člověk pro dítko nezkusil že 😀 .
hlavně že se marýskovi bude líbit a to na 100% bude 😵 .ty jo..já pořád jak je nejmladší a on už má 2 ročky 😕 ...hrozně to letí 😨 😵 .
no a abychom nezapomněli...elískovi vše nej nej nej k zítřejším dvouměsíčninkám 😵 !

@katzi 🙂 ...i tady jsou právě parkety a přesně jak píšeš...o sobě si myslím že ani tak nedupu, ale MM když projde, tak to taky pěkně duní a matýnek 😅 ...to jeho dupkání a létání tam a zpátky asi taky nic moc..no ale, ti co nám to prodali nás právě upozorńovali na paní pod náma, že si jako chodila na ně pořád stěžovat, že hrozně dupou 😕 ..tak jsem měla trochu strach, ale zatím tu nikdo nebyl 😀 .ale my máme v pokojích koberce, jen v kuchyni a předsíni je lino...tak myslím, že v těch pokojích to moc slyšet nebude.navíc večer je tu klid..jak jde matýnek spát tak se provoz domácnosti zastavuje 😀 .
ale nad náma je to taky maso kolikrát 😒 ..nejdřív jsem to tipovala na nějaké děcko (větší), ale myslím že ne...ale v noci je tu klid..ty zdi mi tu přijdou opravdu silnější než na bývalém bytě..tam bylo slyšet vše.tady slyšíš max trochu víc nahlas puštěnou tv..hlasy vesměs žádné 😉 .ale zase jsme blízko štěrkoviště....umělá nádrž, kde je moře hospod a v létě bývají různé akce a zábavy 😅 ...takže tu bude zase slyšet muzika, ale už tu cosi hrálo v blízkém hotelu a přes plastovky to nebylo tak hrozné 😅 ...je to o zvyku.
na samotě u lesa by bylo asi nejlíp 😀 .

@prchalka 🙂 ...taky mě to už kolikrát fakt nebaví ☹ ...ono je to taková vražedná kombinace, navíc ještě ta zima, ty děcka se podle mě i nudí a vymýšlejí skopičiny 😒 .
my dnes zase story s rukavicema 🙄 ...navíc nevím proč je dělají tak debilně, nejde to zaboha obléknout a dítě mi nechce dát než dva pokusy 😠 😀 .
ale ne..fakt mám poslední dobou trpělivosti co by se za nehet vešlo a hrozně mě to štve ☹ ...do toho už mě všude všechno tlačí, spát nejde, ležet nejde, žáha mě pálí...šmarja...ať už je kačka s námi 😀 .
v kroužku jsem se bavila s maminkou, která má od sebe děti po 15m a sama říkala, že nejhorší bylo to těhu..pak že to byl sice taky masakr, ale že bez toho bříška se vše zvládalo snadněji 😅 .fakt tomu věřím, protože aspoň teda mě to zmáhá dokonale 😝 ..navíc si připadám jako hroch 🙄 😀 ..ale dnes mám 200. těhu 😀 .
však počkej za chvilku, jak tu budu vzpomínat na těhu 😀 ...teda pokud se sem vůbec dostanu že 😝 😅 .

@lehna 🙂 ..já bych teď potřebovala nějakou kamarádku s prckem jako sůl 😅 .ta zima je hrozná.a kámoška se sylvinkou jsou už pro nás trošku z ruky ☹.ale musíme je brzy pozvat..to zase bude bugr 😀.
joj slivovička...hmmmm a horký čajík s medem a citronkem 😝 ..dala bych si hned na zahřátí těla i duše 😀 .

@katkabg 🙂 ...jj, ony ty děti ve spánku vše zpracovávají a pak se budí 😒 .u nás vždy když bylo nějak živěji nebo výlet apod. a člověk by řekl, že matýnek bude spinkat jako dudek, opak byl pravdou 😅 .
teda ..půl metru sněhu??? jste tam měli nedávno ještě léto 😅 ...to jsou výkyvy 😝 .

ined77
17. pro 2010

@gina333 🙂 ...já měla to žehlení nakupené těma věcičkama pro malou...takže to bylo takové navíc(ale už abych si zvykala že) 😀 .no ale mám toho na ni fakt až nějak moc myslím 😅 .
já budu dělat ještě to šlehačkové a šlus 😉 .a ty perníčky..no že jo 😉 ..určitě se nevyhodí 😀 .

hancazivocich
17. pro 2010

@ined77 - tak to teda moc děkuju... Já si tu černou nebo fialovou čárku pamatuju, když rostl první zub - pro to ten šok.. To by mě kleplo, ale vše tomu nasvědčuje..

anta
17. pro 2010

@ined77 - to víš, játra ztvrdlá 😀 😀 Já jsem se narodila s porouchanými játry, bez žlučovodu a tak nemůžu moc pít, panč je mi druhý den blbě, víš.

ined77
17. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ...no já ti to samozřejmě vůbec nepřeju 😨 ...jen si myslím, že to prostě možné je ☹ .

tak u nás dospáno...nejdřív jsme si spolu lehli a matýnek že se schová pod deku...úsměvy, pohoda..během asi nanosekundy začal kňourat a bouchl se hlavou do zdi...jako chápete to?pak se začal ohánět po mně..asi 10x jsem mu řekla ať toho nechá..nenechal, tak jsem odešla a teď ječí 😝 ...
nerozumím nechápu a asi mě klepne pepka 🙄 😖