Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
17. pro 2010

@ined77 - ježiš, to znám. Mě zase chtěl Honzík kousat do tváří, tak jsem mu to zatrhla, chtěl se se mnou prát, naštěstí jsem ho přeprala 😀 😀 😀

ined77
17. pro 2010

@anta 🙂 ..a jejda, tak to jo 😕 ☹ .to za to nestojí to je jasné 😒 .

dítě stojí mezi dveřema pokojíku, řve jako tur a když se na něj otočím, bouchne ručkou do zdi 😅 ...tak jako kdo je tu gogo 😕 😅 .my jsme asi oba gogo 🙄 😅 .

hancazivocich
17. pro 2010

@ined77 - já to zle nemyslela - jen něco jako potěš koště! Měla jsem ruce zalepené od izolepy - nešel smailík 😅 😅
Ano, chápu - to samé se děje i u nás.. Momentálně můžu uplně za všechno - mám takový pocit... 😒 Blbne, třískne se, vzteká se, to samé - a pořád se snaží kousat! Mě z toho trefí... Takže v tomto tě opravdu chápu

anta
17. pro 2010

@ined77 - no málem jsem umřela 😒 Ale utekla jsem hrobníkovi z lopaty a teď za to pyká manžel 😀 😀 😀
Neboj, všichni jsme GOGO 😀 😀 😀 Evidentně je unavený, ale ještě má sílu tě provokovat, panebože jako by jsi psala o Honzíkovi, smraďoši jsou to 😀 😀 😀

hancazivocich
17. pro 2010

Jo, bouchne do zdi a pak řve, že ho to bolí, že? Už jsi našla to číslo? (Chocholoušek) 😅

anta
17. pro 2010

Musím se pochlubit, Honzík umí "š", "ž", a začíná říkat HonZík a ne Honýýýýýk 😀 😀 😀

hancazivocich
17. pro 2010

@anta - u vás se taky hryže?

anta
17. pro 2010

@hancazivocich - no právě, že nehryže, nevím, jak ho to napadlo, kurňa, jestli je to místo bití, tak snad budu raději jednu držet 😀 😀 😀 Prát se se žralokem fakt nemám sílu 😠

ined77
17. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ...jj, přesně..už toho na chvilku nechal a volal..maminko, tabletka(do myčky)..jenže..my ji pouštěli dnes už vyjímečně dopolko, neboť byla plná...takže? další řev 🙄
vzala jsem si ho na klín, v klidu mu to vysvětluju a jediné čeho jsem se dočkala byla rána 😝 ..panebože za co 😔 .

@anta 🙂 ..ježiš 😕 😨

unavený???spal 1.15..to zase není tak málo..navíc já ho nebudila že 😠 😀

ne, fakt jsem z něho zelená 😖 .všechno na mars 😝

anta
17. pro 2010

@ined77 - no asi synátora štveš, ne? Jsou to fakt smradi na pěst - občas 😝 😀 😀 😀 Že by vzdor? Tak mu to ukaž, jak to vypadá, říká se tomu zrcadlení, já to používám a dítě kouká jak blbec, co to ta máma dělá 😀 😀 😀

ined77
17. pro 2010

@anta 🙂 ...to určitě, se budu ještě dobrovolně otloukat ne? 😀 ..ale ne...to jsem už taky zkoušela, sice na mě chvilku čučel, ale pak začal nanovo 😝 .
už se zdá být klid....dostal termix, papká a vypadá vyrovnaně 😅 .
ustála jsem to v klidu, jsem na sebe hrdá 😀 ....jen aby ho zase něco hned nenakrklo 😅 😀
tak a už by rád prý divoká auta...tak snad už bude klid 😅 .
tak jdu na to 😉 .
všem krásné odpolko a hlavně klidné 🙂 , páááááá

katkabg
17. pro 2010

@ined77 avoooooj no hej ona ma teraz vela zazitkov,a tocoskoro ide na slovensko tak to tych zazitkov ale bude :D aj to moze byt ze ju bolia dasienka..ale sak to hadam to prejde casom... 😅 no ty brdo fakt snehu tu mame na rozdavanie 😀 😀 😕

katkabg
17. pro 2010

@hancazivocich aj u nas sa hryzeeeee 😠

prchalka
autor
17. pro 2010

Jsem ráda, že jsem tu mezi samýma smrádkama 😅 😀 😠
Dnešní den u nás taky na mars: nuda, výmysly, vztekání, naschvály a tak dále! Fakt nejhorší den za poslední dobu 😠 No a furt "mami vstávej" a nevím, co mám dělat jako dál - stát jak trubka vprostřed místnosti????... a když se naprdne, tak mlátí kolem sebe a kope a vůbec neposlouchá, když jí napomenu - myšlenkama mimo, nevnímá mě. Tak jsem zvědavá, jak dlouho tohle zase bude trvat.
Taťka už je doma a spaly jsme skoro 1,5h 😉

anta
17. pro 2010

@ined77 - ty se budeš smát, ale já jsem to tak udělala, prostě jsem mu ukázala ve stylu kozáčka, jak to vypadá, když se bije přes hlavu a tak, no mohl se po... smíchy, ale pomohlo to. Když kňourá, kňourám taky a není mu to příjemný, ale úspěch to slaví, když jsem doma, tak je mi to jedno, nikdo mě nevidí, jak ze sebe prakticky dělám idiota 😀 😀 😀
@prchalka - zkouší, jestli ji poslechneš. 😎
Dítě mi usnulo, ale podivně chrápe nahlas, tak doufám, že nebude mít rýmu 😅 😅

anta
17. pro 2010

@katkabg - sníh nechcemeeeeeee 😀 😀 😀

sherry28
17. pro 2010

Jinak jen bych řekla, že Marečkův vzdor je v poho, na to, že se mu tlačí poslední čtvrtka horní pětky a už bude mít zuby komplet, je zlatej, akorát teda v noci pobrekává tak 3x za noc 😒 Jinak musím říct, že mám doma miláčka, který neuvěřitelně poslouchá a dneska se i poprvé vykakal do nočníku 😀 mám doma prostě skvosty 😵 někdy zlobí, to abych na ně nezapoměla, ale jinak teda moje zlatíčka 😉 moc moc je miluju 🙂

kukuca
17. pro 2010

sem na prášky a totálně KO.Naše 6.nemoc není asi 6.nemoc,ale zuby.Po třech dnech horeček jsem čekala vyrážku a nic.V noci kvílel bolestí a má nateklý vrchní dásně.A to co předvádí dneska je na palici.Chodit vůbec nechce, drží se za tepláky ječí jako když ho na nože berou, unavenej je až hrůza,ale dal za celej den 30 minut a to se mnou.Pokusy uspávání asi 9x za den a nic.Fakt se zas těším na noc.Když už skončily horečky,kdy už vyleze ten zub????

kukuca
17. pro 2010

Ahoj, vy co řešíte zuby snad poradíte..jsem na prášky a totálně KO.Naše 6.nemoc není asi 6.nemoc,ale zuby.Po třech dnech horeček jsem čekala vyrážku a nic.V noci kvílel bolestí a má nateklý vrchní dásně.A to co předvádí dneska je na palici.Chodit vůbec nechce, drží se za tepláky ječí jako když ho na nože berou, unavenej je až hrůza,ale dal za celej den 30 minut a to se mnou.Pokusy uspávání asi 9x za den a nic.Fakt se zas těším na noc.Když už skončily horečky,kdy už vyleze ten zub????

kukuca
17. pro 2010

Pardón,mám to 2x..

katzi
17. pro 2010

Tak jsme byly vyprovodit mamku na autobus a teda co tady se děje ve městě 😝 😝 😝 Kombinace pátku a blížících se vánoc je fakt vražedná - doprava v podstatě stojí, všude mraky lidí....

gino: úplně chápu, že tě to štve, že s váma TM nebude 😖 Zvlášť když jsou v rodině děti ☹ Taky bych to těžce nesla.

No jinak u nás není až tak vyhrocený vztekání, ale zato je teď tááák umrčená a ukňouraná 😠 Prostě to je furt něco - něco jí nejde, je jí zima, má na ruce vlas, chce něco podat, něčeho se bojí, nechce být sama v pokojíčku,......a dalších milión věcí a kvůli všemu se kńourá 😝 A jako vztéct se k tomu umí samozřejmě taky, ale asi už bylo i hůř s tím vztekáním.

anta
17. pro 2010

@sherry28 - moje oblíbené je "nedám ho ani za zlatou svini" a to prostě tak je. Občas jsem vytočená, i když velmi zřídka, ale i tak prostě je to taky moje zlatíčko. Jeden pán mi za něj nabízel 6 Kč za 1 kilo, tak jsem řekla, že nedám 😀 😀 😀

anta
17. pro 2010

Tak kuk, holčinky, to je z dnešního řádění venku. Tu jednu "kouličku" si chtěl odnést domů, naštěstí jsem mu to rozmluvila. Všimněte si toho ksiftu na té první fotce, ten je výbornej 😀 😀 😀

gina333
17. pro 2010

@anta : teda snehu mate aj vy neurekom, krasne fotky, asi mu ta zima nevadi. 🙂

My sme sa tiez boli trocha vyvetrat, ale po 5 minutach uz clovek prestava v tej zime artikulovat, teda poviem vam je to des. 😉 😲 Sophi som dala do postielky spinkat bez toho aby my zaspala na rukach, teda zatial este lezi tichucko, no som zvedava ci zaspi. 😵

Prajem pekny vecer. 😔 😔

katkabg
18. pro 2010

dobre raaanko,tak my zase sme nespali moc,teda spali ale mala sa asi 7 x zobudila teda nezobudila asi snivala lebo zacala mrncat a ked som ju pohladkala tak spala dalej,akurat ze mi vypila celu flasu caju,mam pocit ze ju fakt trapia zubky,lebo vcera chcela aj poobede hajat a nemohla zaspat bola taka nervozna apri tom mala uz take cervene ocka od unavy,no ale manzel povedal nech jej dam panadol lebo oba palce si nervozne zuzvala,tak potom sa upokojila a zacala sa hrat no a tak zalomila az o 19 50 a sa zobudila az teraz rano o 7 00,podla mna to ale ziadna choroba nemoze byt,ked takto mrnci,neviem ci zo sna alebo zo zubkov,chuda moje.A tak dnes oslavujeme svoje prve narodeninky,Katka ma jeden rocik 😅 😅 😅

gina333
18. pro 2010

dobre rano 🙂

@katkabg : krasne narodeniny prajem Katuske 🙂 🙂 daj potom fotky ako ste oslavili. 😵

Tak vcerajsie uspavanie zase na dlhe lakte 😲 samozrejme sama v postielke nevydrzala, tak som ju dala na postel a MM isiel k nej ze ju uspi. Akurat ju este viac prebral, lebo vkuse sa s nou rozpraval. 😉 Tak som isla ja a zaspala az po 21:00, vkuse nieco mlela, nechcela si ani oci zatvorit, no bola podarena. Ale spinkala krasne celu noc, zobudila sa o 6:30, takze sme vyspate. 😵 😵

katkabg
18. pro 2010

@gina333 DOBRE DAM FOTO NEBOJ 😵 TO TI ZAVIDIM TAKU SUPIS NOC 😀 😀

gina333
18. pro 2010

@katkabg : raz za cas aj dobra noc sa nam pritrafi, ale zatial stale je to iba vynimka. 😉

katkabg
18. pro 2010

@gina333 to je dobre,lebo ja faskt neviem,je to normal taketo plackanie ci mrvenie ci co to je zo sna abo co 😒 neviem

anta
18. pro 2010

@katkabg - Katušce vše nejlepší k narozeninkám, ať si je aspoň trošku užije i přes ty zoubečky 🙂 To už je holka na vdávání 😀 😀 😀