Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
28. pro 2010

dobré dopoledne 🙂
dávám pár foteček z vánoc 😉

anta
28. pro 2010

@prchalka - no to se mě ptej, to je záhada 😀 😀 😀

hancazivocich
28. pro 2010

Dobrý den,
u nás neveselo, truchlivo... Nejen, že děda má nádory, praskl mu vřed, prodělal záchvat mrtvičky, atd.. Dnes ho pustí domů. Ale v noci odvezli babičku MP - je na JIp a je to blbé... Opět další zhoubná choroba v rodině. Omlouvám se, moc tady teď nebudu - čeká mě úklid u ní doma... Naházeli to všechno někde v komoře na zem..Chjo, tak si na nás vzpomeňte! Já to přestávám zvládat... ☹ 😒 😖 😢

ined77
28. pro 2010

ahojky,
u nás dnes škoda mluvit.jako noc celkem v pohodě, ale dopoledne katastrofa....mám tak 100 chutí se raději někam zahrabat... no comment..nebudu tady kazit náladu 😔 .
jdu se někam ''podívat'' na trička pro matýnka.
všem krásný den, pááááááá

sherry 🙂 ..krásné fotečky 🙂

gina 🙂 ..také krásné fotečky 🙂

lehna 🙂 ...moc pěkné přáníčko 🙂 ...já se snažila vytvořit 23. večer také něco, ale nějak jsem to za ten rok zapomněla a bylo to pořád nějaké maličké, tak jsem to sem ani nedávala 😅 .

prchalka 🙂 ...super, že už máte téměř půlku za sebou 🙂 .
''za co'' se ptám teď každý den, fakt 😢 ...u nás je ta depka asi oboustraná ☹ ...zima, není kam jít..atd. 😒 .ani na to plavčo už se nedá jet...já už jsem jako velryba, navíc jsme všichni pořád nějak nachlazení 😖 a tady není v zimě fakt kam pořádně jít ☹ .
včera jsme byla s matýnkem odpolko na hodinku v kavárničce(provozuje to naděje-postižení), je tam malý dětský koutek, dobré čajíky a kafíčka, tak aspoń chvilku jsme se zabavili.matýnek byl vcelku taky fajn..sice zkoušel lumpačit, ale dal si říct 😉 .
ovšem dnes jsem něco na bázi semtexu...dotkni se mě a já vybouchnu 😔 ...no, zítra bude snad líp 🤐 😔 .

ined77
28. pro 2010

@hancazivocich ...jejda, to je mi moc líto 😢 .
tak se moc držte a posíláme hodně sil!!!

prchalka
autor
28. pro 2010

@sherry28 Eli na té detailní fotce - kouzelnej 🙂
@hancazivocich U vás je to samá nemoc - budem posílat energii ☹
@ined77 U nás to druhý den držíme v mezích, je v pohodě, předtím to taky bylo na psychárnu - možná i tím zubem. Tak vydrž a mysli na miminko, až tě bude ořežproutek vytáčet. Já vím, je to děsně vyčerpávající 😠 ☹ 😝 😔

anta
28. pro 2010

Holčinky, koukám samý srandy máte. Honza je vcelku v pohodě, ani Vánoce nám kupodivu nezkazil 😀
@hancazivocich - no to je děsný, achjo, myslíme na Tebe a na všechny u vás v rodině 😔

anta
28. pro 2010

Jo a mám fotky v albíčku nové, pokud budete chtít juknout 😉

matova
28. pro 2010

Ahojte žienky, aby som aj k zubom ešte dačo napísala- ako malému všetky vyliezli, máme aspoň konečne už po tých riedkych a častých stoliciach 😉, ale o nočníku pomlčím 🤐 😝 😠 😝 😀
anta: ahoj, no, deti sa umúdrili asi tak že s malou nieje zďaleka toľko práce (napriek častému kojeniu) ako s Monkom, teda zatiaľ...cez obed proste nespáva vôbec a čím pokročilejšia hodina tým viac so sebou narába a robí blboviny, on už je chronicky nevyspaný a ani ráno nevyzerá sviežo 🙄. Najhoršie zo všetkého je večerné uspávanie krpcov, lebo malá než uspím šimona u mm plače, a to ju zvykáme od narodenia 😕, ešte keď mi krpček zdrhne po neúspešnom uspávaní z postele tak som úplne bez seba 😝. Je to fakt prípad, bohužiaľ to tak napíšem, milujeme ho ale hrozne ťažké je to s ním, bude to brutal ťažká povaha asi (dúfam že nie porucha) 😔.
gina: veru, Juli je riadne vlasatá od narodenia, ztiaľ jej to nevypadáva 😅
ined: no vidíš, mne sa vtedy tiež nejak nedarilo tú tašku zbaliť 😀...Už bývate v novom? je to lepšie? dúfam že hej 😉
náš šimon nevravel pri rozbaľovaní ešte ešte 😀, ale keď narazil na oblečenie, hneď ho hodil oblúkom 😀

všetkým želám pokojnú nôcku. Nieje nič krajšie ako spiace dieťa 😀

matova
28. pro 2010

hanzazivocich: ahoj, čo to čítam ☹ , drž sa, myslím na vás 😉

gina333
28. pro 2010

dobry vecer 🙂

@matova : tak ako citam u vas sa este stale bojuje. 😲 Moja Nati bola taka vlasata ako Juli, dodnes ma nadherne haro, Sophi ma tiez dost vlaskov je my luto ju aj strihat. 😉 Super, ze aspon tie zuby vas u Simonka netrapia. 🙂

@anta : Fotky krasne, Honzulak je slniecko ze sa nechava fotit, Sophi odfotit je riadna fusky, nechce sa pozerat do fotaku, furt sa otaca inam. 😉

@sherry28 : tvoje princatka su nadherny, Eli ma krasne ocka. 😵 😵 😵

Sophi dnes bola uplny andilek, spala 2 hodky a to som ju uz budila. poo bola s Dedom na sankach, samozrejme Deda zatiahla na ihrisko, poometala vsetky hojdacky, smykacky, aj sa hojdala. 🙂 🙂 🙂 Cely den u nas snezi, samozrejme sluzbu mam ja 😲 😲 😲 az 3x som bola okolo panelaku zametat a odchadzat sneh. 😝 Sophi uz spinka idem k Nati.

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

anta
28. pro 2010

@matova - děkuji za zprávičku, to se "pan Monk" takhle podobně choval před narozením malé? Já mám dojem, že to je pro něj asi šok, ze kterého se ta jeho malá hlavička vzpamatovává velmi velmi pomaličku, ale chce to nejspíš čas, ale nemyslím si, že by to byla nějaká porucha, prostě tak reaguje a je to na něm, aby si to v kebulce srovnal. Ani nevíš, kolikrát si na Vás vzpomenu, jak to zvládáte. Jůlinka je malá na to, aby se jí u tatínka tolik líbilo, to víš, tatínek nemá prsa, tak není pro ni tak zajímavý 😀 😉

gina333
28. pro 2010

@hancazivocich : prajem vela sil, hlavne aby sa Novy rok zacal lepsie a bol dobry, drzim palce. 😒 😉

anta
28. pro 2010

@gina333 - jůůůůů děkuji za pochvalu 🙂 🙂 . Vy všechny jste taky kočky, to si nemysli, já být tebou, tak si pomalu pořídím brokovnici na nápadníky Natálky a posléze Sophinky 😉 🙂

gina333
29. pro 2010

dobre rano 🙂

@anta : nestras s tou brokovnicou, ved Nati je este len dieta. 🙂

U nas konecne dobra noc, 😵 😵 spinkala do 6:30, len mna akosi skriabe v hrdle a mam plny nos. 😠

prchalka
autor
29. pro 2010

Dobré ráno, u nás budíček 0.30 a v 5 a vstávačka v 6.30, to už jsem svítila a pobíhala. Při prvním ranním zasmrkání mi začla téct krev z nosu, ale jen chvíli.
Poslední dny zase hláškuje k počůrání 😀
Hrála si po Ježíšku s dárkovou taškou a najednou říká: "To je výborná taška" 😀 😀
A včera jsem si nějak kýchla, ona se otočila a řekla mi: "Seš čuňátko, mami?!" 😅 😅 No a ty další si už ani nepamatuju!

prchalka
autor
29. pro 2010

Jo a ještě mi včera před obědem řekla: "Jdem na papáníčko, vypni počítač" 😅 😀

anta
29. pro 2010

@gina333 - dělám si legraci, ale holčičky máš vážně moc pěkné, jsou celé ty 🙂
@prchalka - jů ta má vyřídilku 😀 😀 Honzík tátovi ráno řekl:"táto nenuť na nočník" a bylo vymalováno 😀 😀 😀

ined77
29. pro 2010

ahojky 🙂 ,
noc u nás dá se říct dobrá a budík dokonce až v 7.30 😅 .a to už kupodivu i spinkáme 🙂 , od 12.10..ale potřebuji matýnkovi ošmikat ještě levou nožku, včera se mi při stříhání pravé začal budit 😒 ...tak bych řekla, že pomalu s po o spánkem budeme končit 😝 ..stačí mu už fakt tak hodinka...i když..když jsem u něj, vydrží klidně i 2h..jako včera.no aspoń se dostanu ke čtení že...na chvilku opět 😅 .
matýnek je nějak pořád stejný..samý vzdor a na všechno to jeho mééééé...a mééééé 😠 a to ještě v lepším případě.jinak sebou mrskne na zem, začne ječet a mlátit okolo sebe..no comment. 😔 .
včera večer to u nás vygradovalo..ale popisovat to raději nebudu....já viděla opravdu temně rudě 😨 .
no a dnes...zařekla jsem se, že se nenechám vytočit..není to jednoduché, ale mně bylo z těch nervů až na zvracení 😔 .
tak se držím..dnešní podávání léčků...sirupu na kašel ....30 minut 🙄 ...i bych se na to vyprdla, ale zahleněný je fakt dost, tak to nejde a holt musím vyhrát já 😅 .
co vám to tak připomíná???šimonka??? 😅 ...mně teda hooodně ☹ .
venku jsme ráno nebyli...matýnek nechtěl a já ho nahánět nebudu, naštěstí tam stejně byla dost zima, tak jsme si hráli doma 😅 .

@matova 🙂 ...jj, bydlíme a právě proto jsem nic moc nestíhala.než jsme se jakžtakž zabydleli, byly tu vánoce...takže tak no.jinak bych ji měla nachystanou už dávno 😉 .
ale oblečky pro kačku už mám nachystané všechny, i mantinely, nebesa a zavinovačku...ještě potřebuji dokoupit osušky, i pro matýnka, asi sehnat nějaký košík na začátek na spaní do obýváku (přes den) a stupátko na kočárek (raději), jinak se z tady té řiťky s matýnkem na bus dostanu tak za 40 minut 😅 .
a jinak si zvykáme ...no...v zimě je tu prdlačky, v létě to bude lepší..taky s tím bříškem někam už dojít je umění 😀 .
to je mi líto, že pořád tak bojujete ☹ ...šimonek bude holt temperament a bude s ním asi víc práce, ale časem se určitě zklidní 😉 .super, že máte všechny zoubky už venku...u nás jsme stále před 5...to si ještě užijeme 😅 .a do toho kačenka...nooo, bude to asi masíčko 😅 😀 .

@prchalka 🙂 ...super hlášky má čorí 😀 .
na miminko myslím, to víš že jo..chuďátko..no jestli ji všechny tyhle výlevy poznamenají, tak bude uplakaná a nevrlá 😢 .
ale co bude..na to raději nemyslím, nebo se spíš snažím nemyslet...až to bude, budu to nějak řešit...i když je to taky jeden z důvodů proč mě chytají vážně obavy 😅 ...pořád jsem si myslela, že 9 měsíců je dlouhá doba a matýnek bude tak nějak dál a ono je to nějak pořád stejné, kolikrát mi přijde že i horší 😅 ...člověka napadají prostě samé voloviny 😝 .

no, jdu raději na ty matýnkovi nehétky, už tak myslím, že jsem vhodný čas propásla 😝 😅 .

hancazivocich
29. pro 2010

Ahoj, všem moc děkujeme!! Opravdu moc........ Nechci tu kazit náladu - pravda je ta, že každý telefon, ketý MP zvedne, čekáme, že... no..... ☹ 😖 Je to blbé a jde to rychle......... Ale naděje umírá poslední, že? 😔

anta
29. pro 2010

@ined77 - jů, ty musíš Matýnkovi stříhat nehtíky na nožkách během spaní? No to bych se bála, že ho probudím. Já, když Honzíkovi stříhám nehty na rukách, tak si řekne sám, že chce i na nohách, což je fajn 🙂 Matýnek včera řádil, jo? Achjo, že tě tak trápí? 😕

ined77
29. pro 2010

@anta 🙂 ...jjj, bohužel 😅 .na ručkách stříháme v pohodě, ale nožky nedá ☹ .horší je, že už se mi u toho taky budí, takže si asi budu muset pořídit baterku a stříhat mu je snad v noci 😀 .dnes jsem střihla 3 nehtíky a už měl očka otevřené 😲 ..tak jsme honem dělala šššš a lehla si k němu a teda spinká ještě teď 🙂 ...já si aspoň početla a na pár minut očko taky zavřela 😉 .
matýnek vyvádí, jj...a kdyby jen včera, poslední dobou pořád ☹ .

@hancazivocich ... ☹ ..to věřím, to musí být hrozné 😢 ...bylo toho teď poslední dobou u vás opravdu nějak příliš 😢 .
myslíme na vás!

lehna
29. pro 2010

ahoj holky,

MM je doma,tak se pořádně k PC ani nedostanu, věčně tam vysedává on.
Noci u nás jsou pořád podobné, poslední dobu se zas budí kolem půlnoci nebo jedné a chce mlíko,pak spí a vstává až kolem 6.30, balada 🙂. akorát přes den si to celkem zkracuje, o soboty spí každý den jen hodinu 😖 , no takže se hrozím dne,kdy to skončí 🙂

a ještě jednu novinku mám,
PRCHALKA -ať tě neklepne pepka 😀 😀

dneska na testu // 😲 🙄

prchalka
autor
29. pro 2010

@lehna Fakt se mi zastavilo srdce i mozek 😨 😨 😨 😨 😝 😝 😝 😝 Není tady nikde vřeštící smajlík 😔
@ined77 To jsem ale radilka, když se mi vzbudila dneska po 1.15, že?!? Usnula rychle, ale pak prostě přicupitala na chodbu, tak jsem s ní šla už dolů a tam na mě chrněla ještě asi 15minut 😅

ined77
29. pro 2010

@lehna 🙂 ...no nekecej 😀 ???gratuluji 😵 !!!

@prchalka 🙂 ..v pohodě 😀 .u nás spánek nakonec 2h, pak jsem ho chvilku nosila, chtěl se tulit, pak zvolna přešel do vzteku a teď se mi válí v kuchyni na zemi a ječí 😅 ...
nerozumím, nechápu a prdím na to 😝 .

tak ho jdu překročit a něco dělat 😉 ..snad ho to brzy unaví 😠 ...nudle mu visí snad už i z uší 😅 .
tak všem pěkný den a páááá 🙂

anta
29. pro 2010

@lehna - gratulace velikááááá 😵 😵
@ined77 - tak ho překroč a pozor, ať neuklouzneš na nudli 😀 😀 😀 Nic jiného se nedá stejně dělat, jak jsou ty děti v amoku, tak naprosto nevnímají, ale zkusila bych mu otřít obličej studenou vodou 😉

ined77
29. pro 2010

@anta 🙂 ..však já mu už hrozila studenou sprchou 😝 ..do toho ale přišel tatínek, tak to trošku přestalo, ale už kňourá zase 😝 ...
nejsou na to nějaké kapky? 😅 😀

@lehna 🙂 ..ještě teda..a co ten smajlík??? 🙄 😀
to byl jako omyl jo?
náhodou je to pěkný dáreček pod stromeček 😀

prchalka 🙂 ...žiješ??? 😀

lehna
29. pro 2010

@prchalka -já věděla,že to s tebou málem sekne 😀 .

@ined77 - no omyl, trošku brzo neplánovaně. ehm, no jednou jsme si nedali pozor a tak to dopadlo, jsem netušila,že to vyjde na první šup,tak jsem trochu v šoku 🙄 😀 .

ale jinak díky za gratulace 🙂

ined77
29. pro 2010

@lehna 🙂 ..aspoň si s tím nemusíte lámat hlavu 😉 .
hlavně ať je vše tak jak má být 😵 .
tak to asi víš kdy to bylo že?takže který týden myslíš? 🙂

ined77
29. pro 2010

kluci šli na hodinku k babi 🙂 ...bylo mi doporučeno nedělat nic..tak nedělám 😀 .udělala jsem si kafíčko a dám si fakt hodinku klidu 😉 .