Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
21. led 2011

@gina333 - co to čtu? Ty máš narozeninky? Všechno nejlepší a pusu od Honzuláčka, hlavně zdravíčko a z věku si nic nedělej, jsi krásná žena, hodně ti musí ostatní závidět, dbáš o sebe, holčinky máš nádherný, mužíčka aspoň hodného 😀 😀 😀

gina333
21. led 2011

@prchalka : dik, mozno, ze oslavam zase pridem na chut. 😀 😀 😀 To je super, ze Cori bola za velku kocku v skolke. U nas je zapis do skolky az 15.2. , teda v tej kde chcem zapisat Sophi, takze este mame cas sa trocha uclovecit. 😀 Ako ten cas leti,ved teraz sa narodili a uz ich zapisueme do skolky. 😲 😉

Sophi uz spinka, idem k Nati. 😵

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

anta
21. led 2011

@prchalka - jů, tak to vám moc držím palečky, teeeda a závidím, se přiznám, sama nevím, jak na to bude Honzulák reagovat, kéž by byl podobný Čorízovi 🙂 🙂 🙂

prchalka
autor
22. led 2011

Dobré ráno,
u nás noc ušla. Tentokrát buzení někdy kolem 1.20, MM měl službu, pak v 5 vykládala a hledala dudel, ale v 6.15 byla vzhůru.
@gina333 To nebyl zápis, my jsme se tam šli jen sami od sebe podívat, když mě do toho každý tlačil, že už je pozdě apod... Vyzvedla jsem si přihlášku a podávají se někdy v dubnu..
@anta No doufám, že v tomto je úplně jiná, než já, já v 5ti letech řvala rok pro maminku a školka pro mě byla utrpení, ale čorí ty děti potřebuje a zdá se mezi nima šťastná. Sama jsem to ředitelce i říkala, že jsem ráda, že není taková pecka a zapojila se tam mezi holky, i když ona mě teda hnedka upozornila, že to může být jen zdání, že 3 dny jsou děti v pohodě a pak se šprajcnou a stýská se jim.. No ale že do 14ti dnů by to zase mělo přejít.
Nakonec jsme odcházeli jako poslední, všechny děti už byly pryč a jí se furt nechtělo 😅

gina333
22. led 2011

dobre rano 🙂
U nas noc katastrofa, bola hore od 030-3:00 😲 😲 😲 Ja neviem co jej je, ona je jednoducho vyspata, nic ju neboli, neplace, no jednoducho nespi. 😝 😝 Neviem si vysvetlit preco, toto robila ked mala koliky, alebo ked jej sli zuby, ale teraz z nicoho nic to uz urobila 3x tento tyzden. 😒

anta
22. led 2011

Dobré ranko, holčinky. Od rána jsem zase v jednom kolečku. Byla jsem pro pleny, sháněla origoš Huggies, na které jsme zvyklí, ale nakonec jsem sehnala nějaké Huggies, které ale nejsou prostě origoš, ale co, neřeším to, protože kluk stejně nosí doma slipáče. Ty se mi taky podařilo sehnat 1 kus za 9 Kč 😀 😀 😀 Brala jsem míry podle kalhotek, které má a na které si nestěžoval, že ho tlačí apodobně.
@prchalka - no já si pamatuju, jak jsem řvala ve škole, že mi vyměnili učitelku, protože byla nemocná, já z toho byla úplně v hajzlíku, no tak to teda bude věc. Ale díky za ty detaily, že by vše mělo být za 14 dní v pohodě, tak doufám. 😉
@gina333 - jů, tak to je teda divoška 😕

ined77
22. led 2011

ahojky 🙂 ,
tak noc u nás fajn, akorát teda budík v 6.15 😝 , ovšem co bych chtěla, když včera odpoledne spal matýnek 2.45 a večer ve 20.10 už byl opět tuhoněk 😀 😉 .
teď spinkáme opět od 12.30...to je nějak poslední dny pravidlem, vlastně od té nemocnice.
jinak teda musím říct, že matýnek začal konečně pěkně papat 😵 ..fakt veliký rozdíl 😵 .mám z toho hroznou radost, akorát se teda bojím chřipky, na zlínsku už vypukla epidemie, dokonce už i nemocnice zavírají a nesmí tam návštěvy 😒 .tak snad to ustojíme a já se nějak nerozrodím 😅 .
dnes máme doma taťku, ale od rána to bylo spíš na pytel 😒 ...až se vrátili z venku, tak už byla pohoda.já ráno uklidila(luxoval MM!) a uvařila, odpoledne chci ještě vyžehlit...ven dnes nejdu 😝 ...bude venčit tatínek 😉 .stejně mě hrozně bolí bříško, kačenka už je veliká a nevím no..jak se tam nějak roztahuje nebo vystrkuje prcku, tak mám to místo úplně bolavé 😅 .
no jinak matýnkův kašel už se lepší, chrble teda pořád, ale v noci už daleko míň 😉 .i ta rýma už je v pohodě 🙂 .

@gina333 🙂 ...vše nej nej nej k narozeninkám!!! 😵 😵 😵 mně připadá, že jsi měla narozeninky nedávno 😕 😅 ...strašně to letí 🙂 .
no jak to budu pak zvládat s dětma to teda nevím, ale sama dobře nejlíp víš, že nějak se to udělat nakonec musí 😉 .spousta mamin je na tom podobně a taky žijou ....no, slabá útěcha, ale aspoń něco 😅 .

@prchalka 🙂 ...tak to mám velkou radost že se čorí ve školce tak líbilo 🙂 .no jo, ony ty dětičky sice po čase někdy začnou vzdorovat a poplakávat, ale to je asi běžné a za chvilku si zvyknou 😉 .
přesně ty stejné pocity mám u matýnka..prostě že je mezi dětmi šťastný, kdyby byl nějaký ťuntínek, bojácný, tak asi ještě i ten rok se zápisem počkám 😉 .

@anta 🙂 ...jak nejsou origoš? 😕 ..to se dělají i nějaké ''padělky''? 😅
pohodářka fakt nejsem 😅 ...to by se ti MM vysmál 😀 ...ovšem taky nemůže čekat že budu od ucha k uchu že 😝 ..mě nejvíc strašně štve, že pak to slízne matýnek 😢 ...já se teda snažím, abych ho ušetřila , jenže někdy toho mám prostě fakt už plné zuby, on je samozřejmě z toho taky protifka a pak to všechno stojí za 2 věci 😒 .ale zařekla jsem se, že tohle půjde prostě co nejvíc to bude možné mimo něj..takže naposled i když jsem byla na MM vzteklá až neuvěřitelně, o to víc jsem byla milejší k matýnkovi 😵 ...až jsem z toho měla radost 😅 , jakože to dokážu 😀 .

lehna 🙂 ...krásné fotečky a ten dortík, hmmmmmm 😝 😵 .štěpánek už je teda taky pěkně veliký 😵 .

katzi 🙂 ...každý je zvyklý na něco..já si taky kolikrát říkám, že třeba můžu být ráda, že nejsem úplně sama 😝 .mám takovou blbou zkušenost, že vždy když si tak nějak v sobě stěžuju na život tak přijde nějaká pecka..to asi abych věděla, že může být hůř 😝 ...ale je to pravda...fakt je, že důležité je, že matýnek je zdravý, já taky i MM a doufám bude i malá...jinak to ostatní kolem je prostě dočasná záležitost..za rok to bude zase jiné..ony ty dvě děti dají zabrat i když ta pomoc je větší.ale málokterá mamka má k dispozici nějaké větší hlídání a pod., tak je stejně asi zbytečné si nějak stěžovat 😅 .i když teda spoň vykecat to ze sebe musím, to jo...mně se tak pěkně uleví, když si postěžuju..hlavně tady u vás, protože vím, že najdu pochopení 😉 😀 .

sherry 🙂 ...krásné fotečky, elík roste krásně 😵 .ty jsi zase jako luntík...no bodejť taky 😅 😉 .
je fajn, že ti maminka pomůže...doufám, že už je to opravdu pomoc, že ještě nemáš práci s ní 😅 .
co luki v té škole? 😕 doufám, že už dali darebáci pokoj! 😠
my v té nemocnici..no nakonec jsme tam byli týden...vyklubala se z toho angína..třetí den vyrašily matýnkovi v krčku čepy a bylo..dostal horečky, tak mu dávali 1x denně penicilin, ale do prcky, tak ji měl chudáček celou modřinatou ☹ .po příchodu domů jsme si ještě oba užili takovou 1-2 denní stř. chřipku a pak teda ještě někde pochytil kašel a rýmu..to asi jak byl ještě oslabený, ale už to odeznívá a je to lepší a lepší 😉 .krásně zase začal papkat..však byl jak luntík..při příchodu do nemocnice mu navážili 12kg a pak v podstatě 3 dny nic nejedl 😢 .ale už se spravuje, už má papulku zase pěkně kulatou 😵 .
já držím stále 2v1..někdy si říkám kupodivu 😅 , ale poslední tři večery jsem měla nějaké ty poslíčky..tak uvidíme 😉 .
nachystaná myslím jsem, ještě mi dojdou poslední maličkosti z MMB...tak kačenka může za chvilku za námi 😵 .
už ať je tu...jsem přesvědčená, že to těhu je náročnější než to co bude následovat 😀 ..myslím to ale s nadsázkou, tak doufám, že za to nebudu patřičně potrestaná 😝 😀 .

včera jsem ještě zkoušela psát matove 🙂 ..jenže..mám nový telefon a některé kontakty jsem musela přepsat a mám takový dojem, že jsem si to její číslo asi napsala špatně, neboť mi to pořád psalo, že zprávu není možné odeslat 😒 .
tak jí aspoň písnu IP 😉 .

hanca 🙂 ..myslíme na tebe!!! 😵 😵 😵

ined77
22. led 2011

@anta 🙂 ..já kupuju slípky v tescu a jsou super 😉 .teď máme ještě 1-1,5r 😅 , ale pár jsem jich koupila před vánocema 2-3 roky a taky jdou už nosit, sice jsou maličko volnější kolem stehýnek, ale to je u nás tak ve všem..matýnek je ten pavouček 😀.
ale to jsi koupila teda hodně polevnu 🙂..to je super 🙂 ...já tak včera pořídila sobě 6x nízké ponožky, 2 termo (do porodnice) a matýnkovi 2 punčocháče a vyšlo to jen na nějakých 180kč 🙂 .

ined77
22. led 2011

holky...ještě 🙂 ..anketa jo? 😀
lukáš? jáchym? jonáš?daniel?
já prostě vážně ale vážně nevím a nejsem schopná se rozhodnout 😅 ...

hancazivocich
22. led 2011

@ined77 - děkuji, dám vědět co a jak.. Už je to trošku lepší.....
A za mě Lukášek

ined77
22. led 2011

@hancazivocich 🙂 ...děkuju 🙂 .taky k tomu tak nějak víc tíhnu..jáchymem a jonášem mě nahlodal MM 😠 😀 a daniel už byl v úmyslu i u matýnka 😅 .asi to nechám na té první volbě, ono sice je lukášků hodně, ale to se holt nedá 😉 .těch klučičích jmen zase tolik pěkných není mi přijde 😒 .já chtěla chvilku i františka..ale nelíbí se mi franta 😝 ..je to takové ''vesnické''(jejda, bez urážky vesnic 😅 😉 ..jen že mi to zní jak franta co se právě vrátil z pole 😅 ).
jsem moc ráda, jestli je ti opravdu lépe 😵 !!!

hancazivocich
22. led 2011

Jo, je - opravdu - sice se to občas zhoupne a já ,,ulítnu", ale pořád lepší, než to, co bylo v týdnu....... To už snad nikdy....Nahromadilo se toho moc a nějak mě to skoliko.... Zvlášť, když jsem zjistila, že i věci, které můžou vyřídit naší - kolem dědy, prostě přenechávají na mě.. Takže místo toho, aby prarodiče pomáhali s vnučkou - hahaha, tak já pomáhám jim. No, do toho se zhoupla MP babička, můj druhý děda se stal ležákem a už to jelo.. Poslední kapkou byly hovory tady o školce - a rozjelo to brutální slzavý údolí, který prostě nešlo zastavit. Pak hrozný sny, k tomu zoubky malý - spala jsem tak dvě hodiny -a když jsem konečně usnula, tak se mi zdály strašný sny - že mě buď chce někdo zabít, nebo mi unést nebo ublížit Kikouškovi..... Bulela jsem asi do 4 do rána - na telefonu naštěstí kamaráda, který to se mnou přes smsky probíral - to bude účet 😖 😀 Vlastně to nikdo neví - ani moje rodiče, ani MP rodiče - MP .... No - k tomu se nechci vyjadřovat........
Nelíbí se mi, že toho na mě navalují čím dál víc - opravdu mi nepomůžou vůbec s ničím - nákup, hlídání - nic... A já už od nich ani hlídání nehci...Psala jsem jedné psycholožce, vypadá to na nějakou hraniční poruchu - možná přímo panickou........ Nevím - jsem od malička citlivější a podle mě toho na mě bylo moc a tělo nebo hlava to nezlády....
Vím, že toho tady máte každá dost a původně jsem vás nechtěla zatěžovat - tak se nezlote!!

lehna, gina - dodatečná gratulka!

A Kikoušek je zlatej - i když má nárok bejt protivka, tak to tak nějak zvládáme, pomáhá... Sice v marketu ukradla fidorku a ožrala ji i se staniolem - z čehož jsem měla málem infarkt, druhý den jí naštěstí svítilo hovínko, tak dobrý.. Den na to jsem šla na wc, doma MP, tak si tam v klidu čtu, najednou... TICHO - tak vyletím - a madam vypatlala celý kelímek rybilky na sebe, sedačku, oblečení - ani mrkat nemohla... A když jsme se hádali s MP - kdo za to může, tak to vzala ještě po zdi.... Ale jinak to je zlatý dítě 😀

ined77
22. led 2011

@hancazivocich 🙂 ...od toho jsme přece tady 😵 .
nemusíme pořád jen probírat to spaní nespaní, zoubky nezoubky a vztekání nevztekání 😉 .
houby můžu radit, ale....s dovolením..rodičům to řekni..jsi jen člověk a svých starostí už máš tak dost...nemůžou na tobě přenechávat takové věci...nebo alespoň ne jen na tobě ☹ .
ovšem opět musím přiznat že i dnes jsi mě pobavila..resp. teda kikoušek tou fidorkou 😀 ..to je bobek 😀 .no hlavně že jak to šlo lehce dovnitř šlo to lehce i ven 😉 😀 .
ovšem ta rybilka....fůůůj 😅 ..to se muselo hoodně blbě čistit 😅 .

prchalka
autor
22. led 2011

Dneska se doma moc nevyskytujem. Dopolko zastávka u kámošky v krámě, koupila jsem nám pár hadříků - teda tentokrát hlavně sobě a jedny tepláčky malý a platila jsem pár korun přes 1000 a mám 5 věcí 😉 Pak oběd u tchánů, spánek v autě, jen asi 45 minut a valíme ke švagrové. O to víc nudy máme v týdnu, že.. 🙄
@ined77 Abys mi náhodou neodjela mezitím do porodky, tak za mě Lukáš, popř. Jáchym (tam je teda ale velmi málo možností oslovení, bohužel). A Daniel snad až jako poslední ze všech jmen v kalendáři, to jméno mě prostě nikdy nebralo 😖 Dan už je lepší! 😅

anta
22. led 2011

@ined77 - za mě Daniel a druhý Lukášek 🙂

sherry28
22. led 2011

ahojky 🙂
@gina jo téměř jsem na svých kilech, jen ještě dvě kila dolů a budu tam kde jsem byla 😉 a děkuju za obdiv, ale zase i já se budu opakovat, každá by to musela zvládla, když už by tak bylo....a s nadhledem bych neřekla 😀 i já se kolikrát naštvu a jsem protivná 😉

sherry28
22. led 2011

@gina a dodatečně hodně zdraví, co nejmíň stresů a ať jsi stále tak krásná, minimálně dalších 10 let 😉 😵

sherry28
22. led 2011

@ined tak jste si taky užili, tak snad máte nemoci vybrané na tento rok a už bude jen líp 😉 a je fakt, že s tím bříškem ke konci je to šílené 🙄 taky jsem byla ráda, když už mě to chytlo, vlastně jsem koukala, že jsi už 36.tt, já za 14 dní rodila 😕 a říkala jsem si jak bude zase strašné to vstávání a to kolem a Elík moc překvapil, hodné miminko 😵 a Luky ve škole? Tak ten největší lotr se s ním skamarádil a teď se ho zastává a je s ním proti ostatním darebům 😉 hodně zapracovala třídní, mají hodně odměřenou učitelku a přísnou, ale zase férovou 🙂

gina333
22. led 2011

ahojte 🙂
dakujem vsetky za zelania. 🙂

@ined77 : ja som za Daniela, MM sa tak vola. 🙂

@sherry28 : to je fajn, ze Luky ma ochrancu, aspon to nemusis riesit ty. 😉 😵

Dnes je my mimoriadne zle. 😒 Ani nevravim, ze mam natchu a hlavu ako balon, koli Sophi, ale mam asi crevnu chripku alebo co, strasne my je na zvracanie, bojim sa aj najest, ach to bude desna noc uz teraz to vidim. 😲 😖

sherry28
22. led 2011

@ined k jménu, jsem taky pro Daniela nebo Lukyho 😉 Daniel měl být Mareček(ale narodil se přímo na něj 😅 ) a Lukyho mám doma, takže tohle jsou mý favoriti, ale musím říct, že Jonáše chtěla moje mamka, abych dala už při Márovi 😀 ale mě se moc nelíbí nějak mě neoslovil 😒 ale k Matýnkovi mi jde líp ten Lukáš (Matyáš) 😉

gina333
22. led 2011

tak Sophi konecne spinka, idem pozmyvat podlahy a spat. 😉

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
23. led 2011

Ahoj,
noc opět asi tak 🙄 🙄 ve 23h nástup MM někdy mezi 1-2h já a motáky motáky, dnes jsem pro sebe měla asi tak 10 cm, hlavu jsem měla až na zábraně ve vzduchu 🙄 napláclá na mě, ale jen jsem se hnula, už si sedala 😠 Ve 2h jsem byla fakt vzteky bez sebe a po půl 3 se konečně trošku uklidnila, už jsem chtěla jít pro sirup, ale už spala líp! Šla za MM na wc, za mnou na wc...
Vše zas ukazuje na zuby, jak jinak, ale nahoře zatím fakt NIC nevidím 🙄 😝 😠 chjo, to se zase bude táhnout!!

gina333
23. led 2011

dobre rano 🙂

@prchalka: aj ja vsetko valam na zuby, ale ziadny nevidiet. 😲

Nasa noc: tentokrat od 3:00-4:00 bola hore, potom sa motala aj o 5:00, ale spala az do 7:30. Neviem co s nou, normalne zavolam v pondelok doktorke nech my poradi homeopatikum na spanie, lebo ma z nej uz chytaju fakt nervy. 😝 Stale my je zle, :- bojim sa najest, uz aby bolo leto, nech je aspon pocasie pekne ked my je naprd. ☹

prchalka
autor
23. led 2011

@gina333 No, jak víme, asi vidět být nemusí, ale jak se tlačí, tak jim to nedá spát. U vás to asi bude to samé. Jen když už je to viditelné, má se člověk čeho chytit - už vidí nějaký posun, takhle prd. Koukám jí tam snad denně 😖 A to měla čípek 🙄

gina333
23. led 2011

@prchalka : aj Sophi ma kazdu noc Chamomillu a prd. ☹ Skusim jej dat tuto noc tie na ukludnenie, tiez homeo, nazov som zabudla mam ich uch svagriny, dufam,ze to pomoze. 😉

ined77
23. led 2011

ahojky 🙂 ,
jen na skok...mám uvařeno, ale ještě potřebuji sklidit prádlo a usušit si vlasy..a kluci tu za chvilku budou 😝 .
odpoledne jdeme popřát dědovi, má dnes svátek 🙂 .
noc byla v pohodě, ale matýnek usnul až ve 21h!!! 😠 😅 ...teda poprvé nějak před půl devátou, ale sotva jsem odešla za chvilku začal vřeštět 😕 ...tak jsem šla zalehnout znova 😖 ..a to byl na nově můj oblíbený film na který jsem se fakt těšila 😝 .klasika 😝 .
psala jsem matove 🙂 ....více méně je to pořád stejné, i ten reflux u maličké, ale prý nebýt toho tak je to vzorové miminko 😵 .šimonek teda vzdoruje pořád a v noci se budí 2x na mléko 😝 ..tak chuďátko poletuje z jednoho pokoje do druhého 😒 .tak jsem ji tak nějak shrnula novinky 😀 .
se jmény děkuji za účast..včera jsem k tomu sedla a dopsala tam tedy lukáška 🙂 ...rozhodla ta podobnost s matyášem 😉 .ale všem moc děkuji 😵 .MM jsem řekla, že to bude herbert 😝 😀 a pak se to zamluvilo, takže on ještě ani neví co tam je 😝 😀 .

@gina333 🙂 ...jejda, to mě moc mrzí, tak hlavně brzké uzdravení přejeme! 😵

@sherry28 🙂 ..tak to jsem moc ráda, že se to ve škole tak vyřešilo...to je naprosto ideální 😉 .
jj, já bych klidně už v tom 38tt rodit šla 😀 ...už mě bolí snad vše...kačka je divočík, hlavně večer, tak doufám, že jí to nevydrží 😅 .

@prchalka 🙂 ..pěkně jsi včera pokoupila 🙂 .
já co te´d kupovala matýnkovi ty dvoje punčocháčky, tak jsou na 2-3 roky a co myslíš?jsou mu tak tak 😖 ...přitom je to takový prcek 😒 .no snad je ještě tuto zimu unosíme.
jména...no právě..jáchym i jonáš...jak jim říkat? 😅 ...a miminku nebudu přece říkat jáchyme ne 😀 ...už to je rozhodnuté a basta 😉 🙂 .
ta vaše noc zase ☹ ..ale ber to z té lepší stránky, čím dřív bude mít ty zubáky venku, tím líp 😉 .
u nás pořád nic..to se mi to určitě pěkně sejde 😝 😅 .

jejda, to je hodin, letím..zatím páááá...po o potřebuji ofikat matýnkovi pařátky, ale bojím se, že ho vzbudím a že budu muset zůstat u něj 😝 .tak nevím jestli se sem dostanu ☹ .
ale jinak všem pěknou neděli 😵 .

ined77
23. led 2011

tak tady stejně nikde nikdo, spinkáme od 12.20, tak jdu na ty nehétky..má je opět jako krt 😠 😀 .

gina333
23. led 2011

@ined77 : no matova to ma dost tazke, Simonko je dost ojedinely pripad, ja na jej mieste by som druhe dieta naplanovala ovela neskor. 😝 Teraz chudatku neostava nic iba vydrzat. 😖
Fajn, ze Maty sa ti uz pekne rozpapal, my s jedenim zvadzame neustaly kazdodenny boj, uz to ani neriesim. Sophi proste neje rada nic, je malinka, chudunka, nic s tym nenarobim. 😒

Na obed spala 1:40, sli sme trocha k svokre, vonku je teda riadna klendra, fuka, snezi, zda sa, ze zima sa vratila. 😅 Mam pre nu to homeo na ukludnenie, uz to mala raz ked sme sli nato kardio vysetrenie, vtedy to zabralo, uvidim co teraz. Spanok uz potrebujem ako nic ine na svete. 😉

katzi
23. led 2011

ahojte,

zdravím po víkendu 🙂 V rychlosti jsem vás prolítla a čtu, že převážně u všech spíš na levačku 😖 To mě mrzí 😒 My jsme se u mamky měli fajn, Adeli sice chvílema dost umrčenec vyžadující hodně pozornosti, ale tak bylo tam nás tam na ni dost takže v poho 😉 Od zítra zas klasika.

Pohodový zbytek neděle a všem nemocným, nebo nevyspaným přeju ať se dnes v noci chrupe 😉 😔

gina333
23. led 2011

@katzi : tak vitaj doma, aspon si ty oddychnuta. 🙂

Sophi som uspesne uspala, dala som jej to homeo na upokojenie, Natali sa smiala, ze to asi nezabera, lebo vyvadzala za troch. 😀 Idem na chvilu k telke a tusim zase pojdem skoro spat. 😵

Prijemny vecer prajem. 😔 😔