Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
3. kvě 2011

Řev, vztek, zalykání... tak jsme zakončily dnešní dopolko. Od 12ti spí 😝 😠

stvura
3. kvě 2011

@hancazivocich no kojene deti sa vacsinou ukludnuju na prse 😉 ...mam doma dve, takze ich troska poznam...xixi...no hladna urcite nie je, mliecka je dost, len ona v noci iba cucka, nepije tak poriadne, ale ani sa necudujem, ked ju tie zuby bolia.

anta
3. kvě 2011

Tak jdeme do toho marastu, pěkně ven, tak se těším, sněží a sněží, mám vytaženou bundu na zimu a je v ní fajn 😀 😀 😀

gina333
3. kvě 2011

@anta : to nemyslis vazne ze u vas snezi, ze ? 😲 tu je zatial celkom pekne, sice zimsie, ani slnko nesvieti, ale da sa to.

Dnes sa chystam do Tesca, nebola som tam hadam pol roka, potrebujem pre Sophi ponozky aj teplacky na doma by sa zisli. 🙂 Poo preslo super, bola tu kamoska, tak sa s nou hrala, kym ja som varila obed. 😉

lehna
3. kvě 2011

u nás se pořád ještě nespíí 😠 , zdá se že ani nebude, asi umřu do večera. MM dnes výjmečně dojede kolem 19h, uááá, pomooooc.

anta
3. kvě 2011

@gina333 - no vážně sněží celý dopoledne a dosud nepřestalo 😀 😀 😀

lehna
3. kvě 2011

a ted sněží i u nás 🙂 😀 😅

prchalka
autor
3. kvě 2011

U nás se spí už 2h, s jednou přestávkou, což jsem čekala, když předtím nebyla v pohodě!
To je ale hezký květen 😝 😝 😝 😒 😒

anta
3. kvě 2011

@prchalka - krásný květen, radost se z okna podívat 😀 😀 😀

lehna
3. kvě 2011

no u nás se fak nespí. čučí z okna a volá - děda bude stavět sněhuáka,sněhííí. Pipa nemůe ven, sněhííí 😀

sante81
3. kvě 2011

ahojte maminky, chcem sa aj ja podelitť o svoju skusenosť so spánkom, Maly bude mať v septembri 2 roky a do teraz sa nestalo že by prespal celu noc. Od narodenia sa budi s prestavkami každé 2-3hod, niekedy je to viac, inokedy menej. Ked mal rok, mal všetkych 16 zubkov vonku, Potom bol pokoj asi 3mesiace, kedy sa zobudil možno raz okolo polnoci a potom ráno. V mojom okolí su vačšinou detičky ktoré už prespia celu noc, a ja už dávno neriešim, či sa maly budí kvôli zubkom, alebo na mlieko, alebo je to len hlupy zvyk. vyskušala som už všetko, prečítala kopec diskusii, čítala rady ako nechať dieťa vyplakať, doktorka predpísala homeopatika na spanok, sirup, a nezabralo nám nič. Teraz čakám ešte pokial sa prerezu posledné 2 stoličky 5tky a dufam že sa mi opať vrátia tie krásne noci prespaté doružova. Obdivujem mamičky ktoré maju už 2 dieťa, a ako to nočné vstavanie zvládaju.

prchalka
autor
3. kvě 2011

No holky, tak mám kámošku ze střední, má holčičku, čerstvě 4 roky a nevzali jí do školky, protože je doma s druhým dítětem. Tak je teda dost nasr....! Tím spíš, že třeba vzali nás.. Ale nejsme ze stejného města. Jsme to na FB rozebíraly proč... Vím, že je to děs-běs a taky by mě to mrzelo, ale furt lepší, než mít MD na 3 roky, a kdyby jí nevzali, tak být doma zadara, bez práce, bez hlídání, ne? Vždyť na tohle jsem se celou dobu připravovala já 🙄 😝 Vím, že je to masakr, že neberou 4leťáky, ale oni stále ještě pobírají peníze 😒 ☹
@sante81 Já tě trochu potěším. Už jsem nevěřila ničemu, ale ve 2,5 letech se nám to zlepšilo. Budí se tak 1x za noc a nebo celou i prospí 😕 🙂 To je blaho! Taky se dočkáte 😉 A to jí rostou poslední 5tky!!!! Prostě se to nějak zázračně upravilo!!

katzi
3. kvě 2011

@stvura : tak ještě chvilku zatni zuby a vydrž. Až bude větší a odstavíš ji, tak se to snad spraví. Jednou to skončit musí 😉 Naše Adeli začala konečně vcelku slušně spávat až teď ve 2,5 letech. Snad už jí to vydrží. Každopádně pokud ne, tak na zuby už se vymlouvat nemůžem. Má je už skoro komplet 🙂

@lehna : hmm, tak to jsi mě nepotěšila, že jim chutná i rozkousanej dudel 😒 🙂

@lehna @anta : to je mazec s tím sněhem u vás 😀 Tady je taky kosa jak v Rusku. A to jsem se těšila na jarní miminko a na prosluněné procházky, počítám že květen proprší 😖

bufina: tak to teda čirá závist ty vaše prospaný noci ze začátku s Adámkem. Kájinka se budí někdy klidně po hodině a maximum co dá v kuse jsou tři hodiny. Vyspím se asi až v hrobě 😀 A jak snášela Nikolka když se Adámek narodil? Žárlila? Adeli teda žárlí - směrem ke Káji se to neprojevuje, tu jako na oko má ráda - pusinkuje ji, pomáhá mi přebalovat a tak. Ale celkově vyžaduje dost mojí i Peťové pozornosti, dost si vymýšlí různý blbiny a taky se vzteká 😝

anta
3. kvě 2011

@katzi - no jo, i ve zprávách to hlásili, já myslela původně, že špatně vidím 😀 😀 😀 Co Karolínka? Má se s váma dobře? 😀 😀 😀

bufina
3. kvě 2011

@katzi No u nás to bylo trochu jiný... Díky tomu že se Adámek narodil dřív, tak hodně spal. Se najedl, tři hodiny spal, pak zase jídlo... Dokázal být vzhůru max hodinu, takže sem na Nikolku měla spoustu času.... Taky byla taková pečovatelka, když brečel, tak mu jednou dala lízátko atd. 🙂 Byla s ní sranda. Ale taky sme jí věnovali víc pozornosti aby sme se všichni nějak sžili. Dostala novej kočárek a panenku, aby měla jakože taky svoje miminko atd. Dej Adélce čas, si zvykne a bude v pohodě. A až bude Karolínka větší, tak 4-5 měsíců, tak už budeš mít aji ty větší klid, protože bude na Adélku hodně reagovat a zabaví se. A s tím spaním, Adámek se taky dřív budil v noci, ale od těch tří měsíců spal celou. Tak se třeba ještě dočkáš 😀

gina333
3. kvě 2011

ahojte 🙂

@anta : ja len dufam,ze ta zima nepride ku nam. 😲

U nas cele poo prsalo, Tesco ma sklamalo, teplaky nemali aj ponozky boli dost drahe, ale som jej 2 pary zobrala. 😠 Sophi spinka, nastastie skoro zaspala, a mozme pozerat hokej. Dnes to bude riadny masaker ! 😉

Pokoju noc prajem. 😔 😔

anta
4. kvě 2011

Dobré ranko, holčiny, dnes dítě vstávalo v 6,45 hodin, krása, je i dobře naložený, tak super, to se hned líp žije 😉 🙂

gina333
4. kvě 2011

dobre rano 🙂

aj u nas sa spalo krasne, do 6:30, takze ro ruzova 😵 vonku je krasne slniecko, no co nam treba viac? 😉

@anta : a co vy, sanky uz mate vytiahnute z pivnice ? 😀

anta
4. kvě 2011

@gina333 - to je jasný 😀 😀 😀 Dneska tady svítí sluníčko, no je to blázinec, sněhuláci už tají 😀 😀 😀

lehna
4. kvě 2011

ahojky,

já byla ráno zas na krev.

včera Pipa vytuhl v 17.20,jsem měla radost, ale kolem 18h jsem ho teda budila, do 18.45 mi usínal na rukách, pak přijel MM,tak se trochu probral,ale spát chtěl pořád. nakonec šel do postele normálně 19.30 a usnul někdy kolem 20, začal pak vymýšlet a vypadal probraný.
Vstávačka 6.20 🙂

Dneska už je hezky,ale kosa jak z nosa. a to jsem se chtěla jít podívat na Majáles, no v té kose nejdu 🙂

prchalka
autor
4. kvě 2011

Ahoj,
u nás se taky vstávalo 6.45 až! Tady už svítí sluníčko, už je to zas veselejší, ale kosa teda je!! Šly jsme ale aspoň do krámu a do pekárny, abychom se hnuly. Hlavně, že už neleje a bude se to zlepšovat 😉

katzi
4. kvě 2011

ahojte,

tak jsme úspěšně zvládly první dopoledne samy doma. Napřed sice Adu protivson,protože Kájka chtěla být dlouho na prsu, pak nemohla usnout, když jsem jí prso už vzala, takže jsem se musela věnovat jen jí a na Adeli jsem neměla čas. Takže ta vymýšlela blbiny 😠 Pak ale Karolínka usnula a spala dlouho, takže se situace uklidnila a probíhalo to v poklidu 🙂

@anta :jj, Karolínka se s nama má jako v ráji. V příštím životě bych se chtěla narodit jako naše dítě, mají prostě full time servis 😀

@bufina : musím říct ,že se fakt těším až bude mít Kájinka těch 4-5 měsíců - jednak bude léto a snad sluníčko a teplo, jednak jak píšeš,snad už holky budou sehraný. Ty začátky jsou na prd. Tak na to lepší spaní se těším, ale jestli bude Kája jako Adélka, tak to s přibývajícím věkem bude jen horší. Adélka spí fajn až teď - snad už jí to vydrží.

prchalka
autor
4. kvě 2011

Já nevím, co jsem dělala v noci, ale bolí mě rameno pořád 😒
Jinak holky - nesetkaly jste se u dětí se žlutým povlakem na zubech? Čistíme - já teda pečlivě. Už poprvé u zubaře jsem se ho ptala, protože se mi zdálo, že tam něco má, jestli to třeba není kámen. On mi řekl, že to má dobrý a že děti kámen nemají 😕 😕 což já fakt nevím. Před asi 14ti dny jsem se opět lekla a vydrbala jsem jí to pořádně a zdálo se mi to potom lepší, dneska zas žlutej snad každej zub a po vyčištění poo se mi to teda o moc lepší nezdálo ☹ Help!

prchalka
autor
4. kvě 2011

No už jsem si o tom něco přečetla ještě teďka na koňovi, tak to zkusím ještě pak nějak vyčistit. Jedna mamča radila gázu.. a vyměním asi kartáček..
Můj zubař je dlouhodobě nemocný a bude asi až v létě a ona mu tam pusu stejně asi neotevře, to bude zas boj..!

hancazivocich
4. kvě 2011

@prchalka - mě bolí levé rameno z toho jak jí pořád někam přemísťuju a vyndávám odněkud.. Jo a vážila jsem jí - nahatou, před počůráním lina - 16,1 😅 😕 😝

prchalka
autor
4. kvě 2011

@hancazivocich Dík ještě za ten odkaz. Samože hledám, jen mě zajímalo, jestli to neměl někdo tady z "rodiny" 😅 Taky mě bolí levý ramínko ☹

prchalka
autor
4. kvě 2011

To jsem teda zvědavá, jestli s těma zubama ještě něco zvládnem, ale minule po tom vyčištění se mi to zdálo lepší..

hancazivocich
4. kvě 2011

@prchalka - já jí víc tahám na levý straně a upozorňuju, že mě to kolikrát i v noci vzbudí. A záda taky trpí. Asi bych ji neměla tak tahat. Hlavně je pro mě nejhorší vytahovat ji z postýlky - máme ji staženou na pevno, aby nám madam neodpochodovala i s částí postýlky.. Rumpluje s ní celkem dost. Jak stará bába 😝

prchalka
autor
4. kvě 2011

@hancazivocich Já to mám asi nějaký přeleželý, nosím jí vpravo. O zádech ani nemluvím 😝