Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
16. čer 2011

@anta - jako kterej?

@prchalka - Víly......
A co Víly, čerti, vodníci a jiní bubáci? 😅
Já jsem kaput, začínám mít z tý ,,zasloužený" dov fakt nervy.. Zítra navečer odjíždíme.. Asi.. Asi koupím tubu i pro sebe (homeo)

hancazivocich
16. čer 2011

Ke všemu budu muset vařit a to mě celkem sejří 😝 Holky - nenapadají vás nějaké jednoduché recepty.. Rychlé - a aby to neroztopilo chatu na 40 stupňů 😝 😝
Myslím, že bych si dala řízek - malá též, pak to vidím na nějakou masovou směs s čínskou nudlí 😀 , eventuelně čínu, pak možná.. no - pečená masová roláda, nebo nějakou yambalaju, třeba i omáčku - houbovou, ale ... nepálí mi to
Večeře - MP bude chtít asi něco na gril, že... Možná tousty? Večeře takovej problém nebude, snad.

anta
16. čer 2011

@hancazivocich - s těmi pidipubouši 😉

gina333
16. čer 2011

@anta : pidibuposi znie super. 🙂

@hancazivocich : co tak upiect kura, rizoto, uvarit hustu polievku s masom a so zeleninou. 😉 To homeo si kup a vydych nadych uzi si tu dovcu prosim ta. 😵 😵

My sme poo boli na chate umyt a povysavat auto.Sophi statocne asistovala, bola cela mokra ale krasne dnes svietilo slniecko takze to neva. 🙂 MM mi pripravil super veceru, klobasu, slaninu, chlieb, horcica, k tomu pripitok + pivko, no nelubte ho. 😉

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

anta
17. čer 2011

Dobré ranko, holčiny. Dnes Honzík otevřel oko v 5,45, to jde 😉
@gina333 - pidipuboši vymyslela Hanča, mně se to také moc líbí, tak to nějak zkloubit a mizíme 😵

hancazivocich
17. čer 2011

Dobré ránko,
noc - no, no..... O chlup lepší... 😒 Ale došlo mi, že minimálně tři dny nekadila, možná je to dnes už čtvrtý den, tak jestli ji už netlačí bobek.. Jinak to nevyvvětratelný dusno jí dává taky zabrat. Jo a po dlouhý době si zas řekla o čůrání i v noci..

@gina333 - jo, kuře je výborný nápad - jen právě nevím, jestli ho nebude chtít spíš grilovat.. Ještě, že jsi mi připomněla ty polívky - musím vzít z domu nudle 😉 A rizoto je taky dobrý nápad.. Ta yambalaya je podobná rizotu - je to výborný..

Jo a včera nás chytl u tesca déšť, tak jsem s ní musela k našim-je to k nim kousíček. Máma na ní solidně vyzvídala.. Holky - to byly hlášky - jsem čuměla..
Prej chodíte s dědou na houpačky do hospody. A ty chceš pivo - tobě chutná.. Jo, ale je hořký, ne nechutná - je moc studený.. A kdo ti ho dal ochutnat to pivo? Táta?
Ale babičko - já jsem malý dítě a to nemůže pít pivo - přeci 😲 😲 😲 😀
A ty pojedeš s mámou a tátou na chatu, viď? Ale celý týden se ti tam určitě nebude líbit - to nevydržíš 😠 😠
Jooo - vydržím - mám tam hračky a....(mlask)...houpačku, píseček, knížečku, je to tam hezký..Taky je tam rybníček, žabáček, rybičky, dinosaurus (ještěrka), had.... 😅 😕
A Krisýtno - čůráš a kadíš do nočníku? Jo? Kecáš, viď?
Nekecám! Za čůrání je jedna nálepka, za šíšu jsou dva nálepky

hancazivocich
17. čer 2011

Jo a taky doufám, že až přijedu, tak mě do tý skupiny vezmete? 😅 😅 😅 😅 😅 😅

gina333
17. čer 2011

dobre rano 🙂
@anta : ze mizime, dobreeeee 😀

Sophi spala do 6:20, tiez fajn, 🙂 v noci posmrkovala, dufam, ze ju nechytia sopliky. 😲

gina333
17. čer 2011

@hancazivocich : super kocku mas doma, nedala sa od babi vytocit. 😀 😉

hancazivocich
17. čer 2011

@gina333 - jo, spíš se značně zvedal tlak mámě 😀 😀 😀

prchalka
autor
17. čer 2011

a co (KONEČNĚ) OZUBENÍ PIDIPUBOŠI??? 😀
Jinak dobré ráno, mám jen chvilku, od našich jsme dostali mrkve,ale pidi mrkve, třeba i 2-3 cm a očistit je na vaření....fakt zábava asi na hodinu a nastrouhat na struhadle... sedřela jsem si kousek palce už u toho čištění a teď se to konečně vaří 😝

gina333
17. čer 2011

@prchalka : ja som za 😀

hancazivocich
17. čer 2011

Jsem též pro 😀
U mě vrcholí cosi jako cestovní horečka (někdo by řekl, že mě sklátila střevní chřipka 😀 😝 😝 )
No jo - to jsem celá já - uzlík nervů... Kdyby to dítko aspoň spalo... Myslím tam.. Do tý rýmy to bylo ok - budila se jednou, max dvakrát - na pití nebo tak. Občas teda noci horší, ale to bolelo bříško.......

Počkáme, až se navečer vrátí MP z práce a snad vyrazíme.. Protože původně se to mělo o týden odložit..
Jo a máme slíbený výlet parním vláčkem a na parník (takže kupuju krátký vodítko, signalizaci na blížící se vodu, identifikační náramek se jménem, tel. číslem, prášky na nervy - plnej bágl a možná ještě pouta 😅 😀 😀 😀 )

Zapomněla jsem vám říct - že jak jsme včera spolu nakupovaly, tak... chvíli chtěla sedět přímo v koši 😖 , chvíli na sedátku, pak ťapat - tzn...pořád ve střehu - kudy se řítí, buď se mi motá před košem, nebo ji sejmuli tři lidi s košem - protože prostě jednou a nečumí kudy (v tomhle byla fakt nevinně).. A ještě řekla - Pardon - já nechtěla 😅 , u kasy mi zdrhla, tak já nervy aby nevylítla z tesca - pořád jsem po ní jedním okem pokukovala... Naštěstí jsme stály u tý pokladny na konci tesca - jakoby před lékárnou, tam byl jeden houpací koník, autíčko - koš a autíčko na houpání, tak blbla tam. Z lékárny ji pozorovaly prodavačky a bavily se. Pak jsem s ní šla do lékárny, ona se s nima dala do řeči!!! Prej - dobrý den paní, máte nějakou kartu? (můžem platit kartou), máte lízátko?
A paní a jaký chceš? Takový to dobrýý.... Paní mrtvá smíchy, dostala reklamní šáteček a omalovánky...
Omalovánky - na ty fakt nemáme, my tak čárat a kreslit déšť a sníh...
Já jsem se prostě děsila toho, aby něco neprováděla, protože v týdnu jsme dostaly vynadáno v jednom obchodě..
Cestou ze hřiště jsme šli s kámoškou, dětma a jejím mužem nakoupit. Já na ní pořád koukala co dělá - prohlíželi se s Tobíkem v zrcadle, pak objevila v polici časák, vzala ho, donesla kámošce, ta ho vrátila. A jedna z prodavaček na mě vlítla - čí je to dítě, ať si jí laskavě hlídám, že tohle tam dělat nebude.. Já rudá až na pudeli, rychle jsem zaplatila, omluvila se a zmizela.. Tak tam už nejdu... Stydím se ještě teď...
Od tý doby se děsím tuplem - někam jít. I když ona prostě nic neničí, v malých obchodech si bere koš do ruky, já jí fakt hlídám! Ona pozdraví, zeptá se - paní - máte takový ty moje dobrý párečky? A salámek? Maminko - ještě musíš koupit housku, můžu si koupit tohle? A maminko - pojď tam - zaplatíme u pána a půjdem, jo?

anta
17. čer 2011

Tak holčiny, příští čtvrtek opět jedeme s Honzíkem k zubákovi, upadla mu plombička z předního zoubku 😒

anta
17. čer 2011

@prchalka - super název, to beru! 🙂

anta
17. čer 2011

Holčiny, Honzík nakreslil krásná autíčka! Dávám teď foto, jeden obrázek věnujeme babi, aby nebyla smutná 🙂

princeznal
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anta
17. čer 2011

A už jsme vytvořili i krásný autobus, kuk

gina333
17. čer 2011

@hancazivocich : u nas sa v nakupnom kosiku nesedi, vlastne ona si sadne ale do tej nakupnej casti, tam stoji, vyklana sa odtia no hroza. Pri pokladni ju musim vylozit, to mi vzdy ujde a kym zaplatim, ulozim nakup a vratim kosik som polomrtva od strachu ci ju najdem. 😲 A to mi robi denno denne. 😝

@anta : krasne kreslite. 😵

Sophi spi a u nas leje a leje. 😠 Poo zase mozme trcat doma, alebo u svokri, no zabava jak hrom. 😉

prchalka
autor
17. čer 2011

Tak jo a budete to chtít i s tím KONEČNĚ? Hlavně konečně bude volná a nešmírovaná komunikace uff! Měly jste fakt dobrý nápad, jsme to měly udělat dávno!
Teda uspávání dnes... oči už poloviční a vyřvávala - nebud spát, nebudu, nechci do postele a lezla pryč! 🙄
A dopol na procházce jsme se zastavily u staré paní s mopsem. Pak jdem domů a něco si o nich vyprávíme, myslela jsem, že se jí líbili a ona na to, že to byla ošklivá... ošklivá paní.... mrtvá...! To jsou fakt hlášky! A někdy mi ještě říká - nebuď lakomá! 😅
@anta Honzík je fakt umělec! U nás se jako ještě cíleně nekreslí něco, jen dost "vybarvuje" 😅 😅 😅 Ale u babi první den nakreslila svůj opravdu asi regulérně první výtvor - sluníčko. Neviděla jsem jí, jak to dělá, ale tvar kulatý to mělo, nějaký 2 tečky a čárka tam byly a ještě prý paprsky. Opravdu už to tak vypadalo, což mi úplně vyrazilo dech. A má docela dobrou představivost. Poslední den jsme šly ještě poo ven, koukla na oblohu a řekla, že ten mrak vypadá jako medvídek - viděla oči, pusu... fakt to tak bylo a mně spadl pant 😨 😨 😕

prchalka
autor
17. čer 2011

@hancazivocich To byla nějaká divná pani, ne? Se přece nic nestalo tak strašnýho!! Já na ní taky pořád koukám, dneska třeba opřela opřela ten malinký nákupní vozíček o flašky s vínama, už jsem myslela, že něco shodí a to jsem stála hned vedle ní a minule jim tam zase začala odloubávat semínka z pečiva. To je hned, jen se člověk otočí. Jedna paní jí viděla, já jí sjela, že se to nedělá, ale ta paní teda měla pochopení, ještě si tu housku vzala a dala jí uloupnout ze svýho 😅 😝 😝

hancazivocich
17. čer 2011

@gina333 - právě, že u nás se chce sedět též v nákupní části..
Jo a holky - bacha na ty vozejky - jsou strašně dobře překlopitelný - já to viděla v drogerce u nás, když jsem byla těhu - nějakej chlapeček se na něj pověsil a strhl ho na sebe plus do police.. Prodavačka vylítla - taky nejdřív zjišťovala, jestli mu něco není, pak teprve rovnala police..

@prchalka - tak to prosím byl s dovolením můj nápad 😅 😅 😕 ... Já si to myslím už dlouho, ale nebyla odvaha sem s tím přijít - abyste mě náhodou .. třeba neukamenovaly 😀 😀 😀 😀 😀

U nás se cíleně kreslí..............................po zdech a nábytku 😠 jo a po mamince, že..

Jo - to konečně je na tom to nejlepší - ne? 😵

No, paní vypadala na menzes nebo na velmi těžký premens. syndrom 😅 😅 Ale stejně reaguje i moje máma - spratek nevychovanej, parchante - s tebou bych byla rychle hotová, tak už mám trénink... Ale stejně... Mý nervy, teda...

Tak jako hodný zlatíčko to naše teda určitě není, ale .... okolí většinou tvrdí, že je k sežrání (ale stačí těch pět minut, než se přejde k někomu jinýmu) 😎

A je to neuvěřitelně vychčůraný - minule mi říká - dej mi to, nebo budu brečet... A já cože? Jak brečet? A ona takhle - píchla pěsti do očí a bébébé...... A prej - takhle... Stačilo?

hancazivocich
17. čer 2011

Malá je vzhůru, já jdu dobalit poslední věci, pak už jen počkat na MP a můžem vyrazit...
Držte mi pěsti - mně se tam fakt nechce.. Nevím proč.. Vlastně asi i vím, ale nechci být zaujatá.. Mějte se tu moc a moc krásně!!

anta
17. čer 2011

@hancazivocich - neboj, jak se ti tam nechce, tak o to víc si to užiješ, uvidíš 🙂 Dnes byl se mnou Honzík poprvé v knihovně a hned si tam půjčil knihu Bořka stavitele, tak měl premiéru 😀 😀 😀

gina333
17. čer 2011

@hancazivocich : ty s tvojim pesimizmom si este nieco privolas 😲 uzi si tu dovolenku prosim ta, urcite sa budete mat super. 😵 😵 😵
@anta : no Honzik je uz velkac, ked aj do kniznice chodi. Je to zlaty chlapcek, niet pochyb. 😵 😵

anta
17. čer 2011

@gina333 - ano je to zlatý chlapec, děkuji, ale občas ho v myšlenkách žeru na česneku 😀 😀 😀 😀 Milujeme ho s mm jako vlastního, fakt 😀 😀 😀

gina333
17. čer 2011

@anta : to poznam. Ja mam obcas zo Sophi fakt nervicky,hlavne ked mi ustavicne pripominaju, ze je hrozne ziva, stale beha, neobsedi a tak. Ale to doma nerobi, ona je doma andilek, ja nemozem zato, ze sa niekde musi vysaliet. 😀 😉 Ale je nasa takze ho milujeme ako kone. 🙂

Uz konecne spi, idem si vylozit nohy k telke. 😵

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
18. čer 2011

Ahojky,
já opět jen v letu. Naše noc - bez probuzení a s čistou plínkou, to prostě pohladí po duší 🙂 🙂
Máme dítě na hlídání, tak letím makat a makat.. Až bude chvíle, tak vlítnu na to nové téma atd.. Hezký den všem 😎

gina333
18. čer 2011

dobre rano 🙂
@prchalka : u nas je vacsinou sucha plienka rano, zato cez den s v poho cika do kalhotek aj ked ma vedla seba nocnik. 😉

Tiez spinkala celu noc, do 6:40. 😵

gina333
18. čer 2011

Zas cely den nikde nikoho ? 😉 Ja len v rychlosti, dnes sme boli v Poprade na mensich nakupoch, MM potreboval par veci z Baumaxu, my s Natali nieco pekne na leto a Sophi sa vyhrala v herni a na ihrisku. 🙂 🙂

Pekny vecer prajem. 😔 😔