Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
11. bře 2010

prchalka: ja to chcem vedieť, čo si našla pekného??? 😎

matova
11. bře 2010

sherry: to je ale fakt pokrytectvo, že to oblečenie si bola vziať, normálne som pobúrená zo ženskej jednej 😠
tiež by som to radšej dala na charitu alebo cigánom čo sahrabú v bedni-a tak aby to videla 😀 😀 😀

sherry28
11. bře 2010

matova. nic nenaděláš, jsou to vesnické babky i když nová sousedka je původem z Prahy a má nosí nahoru, přitom už žije 20 let na vesnici a dceru má závislou na drogách (vychovává své dvě vnučky), místo toho, aby chodila s hlavou dolů nebo slušně jednala, tak má nosík nahoru 😅 těším se, až odtud půjdeme 😉 🙂 ale ještě to bude trvat ☹

ined77
11. bře 2010

tak jsem dočetla a nevím co dřív 😅 .

sherry 🙂 ...to mě vždycky hrozně baví...lidi,kteří mají co nejmíň mluvit,před vlastním prahem nas...do haleluja a nosí se jako pávi nebo jsou moooc chytří 😠 .prostě lidi 😖 .
s těma odloženýma věcma je to teda síla 😕 ...že jí není vážně hanba 😠
ta vaše noc...chuďátka 😢
prý makovou telku 😀...matýnek včera ujídal křupky,arašídové 😎...blbosti,ty by mu jely 😠 😅
co sestra?už se něco ví?

matova 🙂 ...já bych matýnka v obchodě z vozíku nevypustila ani za zlaté prase 😀 .ten by jim tam nadělal v momentě takovou paseku,že by mě ještě přemlouvali ať ho tam vrznu zpátky 😉 😀.
tomě mrzí,že to se šimonkem před den tak mlátí a ještě ty zoubky... ☹...aspon v tu noc ale spinká,odpočinek teď potřebuješ hodně 😵 .

gina 🙂 ...já ti věřím,je to trápení,když dítko nechce papat ☹ .matýnek je teď taky vybíravý,nic pořádného nesní...ale teda oproti vám aspoň ten jogurt nebo tvaroh dá.ale snídaně,oběd...houbelec,pár lžiček hotovo 😒.zouky,proklaté zoubky 😢.

prchalka 🙂...také jsme ještě neměli červenou tvářičku 😕 ...no uvidíš.možná se fakt někde trkla 😅 ...nebo se něco chystá 😕 .
copak jsi našla???pochlub se 😀 a ten kabát?také mě to zjímá 😎

lehna 🙂 ...až nám jednou ty děti prospí durch celou noc,tak se někde v půli cesty všechny sejdeme a dáme si do frňáku 😀.
ale pořád si myslím,že příchod jara a teplého počasí všem a hlavně dětem jen a jen prospěje a i ty nezdolné nezmárky pořádně unaví 😉.

katzi 🙂...zapomněla jsem co jsem ti chtěla napsat 😅.
jo,taky vypadám jako můra 😉...a ten sníh 😠...ráno jsem měla stejné překvápko...mm vykřikl..no to snad ne!!!já šok,že co se nestalo a on to sníh 😅...nevadí,věřím tomu,že od pondělka bude tepleji a běda jak ne 🙄 😀..
matýnek už ukazoval na sklep kde jsou boby 😅...

a zase jsem toho moře zapomněla 😅

sherry28
11. bře 2010

ined77: tak jediné co vím o sestře, že by ji snad měli pustit zítra domů 😉 pokud bude dobrá křivka 😕 a bude denně dojíždět na ozvy, má v neděli 27.narozeniny 😀

katzi
11. bře 2010

jak je dnes tak zataženo, tak jsem neodolala, vlezla si na chvíli do postele a kafe - nekafe, na hoďku jsem usnula 😅 Po probuzení vyoraná myš, ale teď myslím, že mi to bodlo. Což se nedá říct o Aduš - protivson největšího kalibru 😠 No snad jí sváča spraví náladu 🙂

Pa pa a fajn zbytek dne.

ined77
11. bře 2010

sherry 🙂 ...aha,tak to je fajn zprávička.i když každodenní dojíždění taky nic moc,ale hlavně že budou sledovaní a bude vše o.k. 😵 .v kolikátém tt vůbec je?asi mi to uniklo 😅

katzi 🙂 ...jj,tady je také fakt hnusně.dnes už ven nejdeme,to je až o nachlazení 😖 .
zrovna máme puštěného krtečka a přišel tatínek 🙂 .

mýnek spinkal 2.45h 🙂 ...hodinku u mě 😕 ,překvápko,skoro po týdnu 🙂
tak hezký zbytek dne všem,i přes to fakt škaredé počasí 😉 .
pá 😵

rimmel
11. bře 2010

baby spytam sa aj vas tu, je pravda ze nocne kojenie je zle na zubky? ze sposobuje kazivost? my totiz stale v noci kojime, viackrat 😒

ined77
11. bře 2010

rimmel 🙂 ...kojení určitě ne,ale um nebo slazené čajíky a šťávičky vadí 😉 .

rimmel
11. bře 2010

diki a to ti povedal zubar?? lebo vedla jedna baba mi zase hovori ze to vadi..tak ja neviem? odnaucovat od nocneho kojenia nechcem..len co bude zbytocny stres ☹

sherry28
11. bře 2010

rimmel: kojení nevadí, vadilo by sání UM z flašky, ono MM je přírodní a mě zubařka říkala, že vadí pouze sání z flašky dlouhodobé(pití slazené, ono v MM zase tolik cukrů není) takže ani občasné napití neuškodí, kojení je přirozené a nemělo by to vadit 😒

ined77
11. bře 2010

naše dr. 😉 ...kdysi jsme se o tom bavily 🙂 .
znám maminky,které kojily do dvou i více let a jejich děti mají zoubky jako perličky 🙂 .

rimmel
11. bře 2010

jezis baby diki moc, neviete ako ste ma potesili 😵 😵

rimmel
11. bře 2010

ale baby bavime sa o nocnom kojeni ano? 😅 len pre istotu pisem 😉

sherry28
11. bře 2010

rimmel: ono je jedno jaké kojení 😉 z kojení se zuby nekazí i kdyby si kojila 5x za noc 😉 🙂 u kojení je úplně jiná technika sání než u flašky

sherry28
11. bře 2010

a hlavně MM fakt není o cukrech, je to nejpřírodnější pití, které existuje 😕

rimmel
11. bře 2010

to je fakt to ma nenapadlo, tam to ide rovno do krku ze? 😅

rimmel
11. bře 2010

oki este raz diki! 🙂

ined77
11. bře 2010

jj,přesně..není mléko jako mléko 🙂 .zoubky se hlavně ničí třením o savičku a cukry 😉.

ined77
11. bře 2010

sherry 🙂 ..myslíš prosím tě,že můžeme po dnešním očko MMR zítra do kroužku? 😕
zapomněla jsem se dr.zeptat 😅

prchalka
autor
11. bře 2010

Tak jsem měla poo ještě rozepsáno, ale odvedle se zase ozvalo békání, tak zbytek jsme dospaly na posteli - 2h celkem 😉 Ale jinak je celý den milá, fakt jí nic nebaví, vše okoukané, já už fakt nevím, co s ní. Vše nám podkresluje tv, aby nebylo takový ticho a toť vše.
Nemáte někdo zkušenost s tímhle? www.aaobchudek.cz/detail.php?zbozi=653663 Objevila jsem to na to čmarykování, ale na bazárku a tam to je tak o třetinu levnější, tak o tom přemýšlím... Zrovna dneska ráno jsem to posílala MM, co by na to řek a pak jsem to našla za dobrou cenu 😉 Ale fakt nevím, jestli si to zaslouží 😅 😀

prchalka
autor
11. bře 2010

Jo, tak jsem vám vlastně odpověděla, co jsem našla. Prolítla jsem jen pár příspěvků a zas letím.. Snad večer.. pá

sherry28
11. bře 2010

ined77: ona je ve 38tt, za 14 dní má termín (25.3.) 😕

sherry28
11. bře 2010

ined77: já myslím, že jo ni ty reakce jsu až 8. a 10. den ne? Takže pokud nemáte teplotu nebo něco, tak určitě 😉 🙂

sherry28
11. bře 2010

prchalka: to jsem ještě neviděla, ale je to fakt dobře vymyšlený 🙂 také pak něco takového pořídíme 😉

katzi
11. bře 2010

rimmel: já tady budu za kazičku radosti ☹ Ale mě zas doktorka říkala, že v noci se nemá pít nic - teda jak už je to dítě starší (ani čirá voda, ani mateřské mlíko), že dětem to naruší to prostředí v pusině a můžou se začít dělat kazy. Ale já bych to neviděla tak černě - jak psaly holky, rozhodně jsou nejhorší slazený čaje, šťávičky, taky umělý mlíko (který mimochodem pijem v noci my, nejsem schopná to odnaučit 😒 Taky na tu kazivost má určitě vliv genetika a tak. Prostě se tím netrap 😉

Jinak my teda byly asi 40 minut venku - do obchodu pro pečivo, vrátily jsme se mokrý a otrávený 🙂 Takže u nás už jede taky Krteček.

prchalko: Krteček by čorí nebavil? To je největší hit. Co znám děcka, tak na to žerou. Adu na to dokáže koukat fakt hodně dlouho v klidu. Až jí to musím redukovat, aby si taky třeba chvili hrála....

ined77
11. bře 2010

sherry 🙂 ..jj,jsou,ale nebyla jsem si jistá,děkuju 😵 .pokud bude matýnek o.k.,tak půjdeme 🙂 .

katzi 🙂 ...u nás krtek taky nic moc,ale docela ho baví maxipes fík 🙂 .
no jdu dovařit.matýnek se po mně sápe ač je doma tatínek,přísafka jedna malá 😅

rimmel
11. bře 2010

katzi dik, ja kazy mam, ale muz, ten ani jeden, zuby ma fakt krasne a maly je jeho dvojnik tak budem dufat ze aj tie zuby zdedi 😝 😀
ale uvedomujem si ze najlepsie by bolo kbyze v noci nic nepije, aj kolo zaludku a celkovo.nuz ale nemozne 😀

este raz diki.

katzi
11. bře 2010

ined: Adu je Krtečkem naprosto fascinovaná - já mám časák přečtenej, čaj vypitej, net prosurfovanej, byt docela uklizenej 🙂 Ale dala jsem jí limit tak max. tu hodinku, takže za chvíli to jdu vypnout (za velkého řevu a protestu) a půjdem si zas chvíli hrát. Jsem na sebe přísná 😀

katzi
11. bře 2010

rimmel: určitě 😉 Ani my nemůžeme zatím být v noci bez mlíka 😒