Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
15. led 2010

tak všem přejeme dobrou noc 🙂
😢 😢 😢

matova
15. led 2010

Ined nechoooď už som tu, neskoro?

matova
15. led 2010

Čaute baby, tak tu sa už aj pije? a kde som bola?
Aj vam mudre tety a babky rozprávajú, že oni ani nevedeli kedy ich deťom zúbky vyšli a to nepoznali žiadne lieky asirupy a čípky....To potom musí hryzkanie makovíc zaberať celkom dobre. 😅 A nič to nestojí !!!!

wandeirra 🙂 : vitaj medzi nami, Na rok a 4 mesiace je to super že už má malý všetky zúbky. Keď sa mu prerežú, tak tým našim drobcom pôjdu zas ďalšie a ďalšie... 🙄
prchalka 😉: mama je z dvojičiek? môj otec je tiež. a tiež som rada že ja nemám dvojčatá- zatiaľ 😖. ale na druhej strane lepšie dvoj ako trojčatá 😀
Ined 😉 : keby som nešla žehliť tak ťa stihnem, vidíš vidíš, nabudúce to žehlenie zas odignorujem.
S tým ďalším bábom- tak to cítim tiež kúrnik šopa, ešte sa nedá, nezvládla by som to, ale malý by mal kamoša na druhej strane a potom zas ma napadne- ale čo dovtedy kým bude bábo len plakať a šimúnek zas búchať na dvere že chce ísť von, alebo nevie zaspať, alebo jesť.....teraz a hneď...mama daj!!! až si niekedy pomyslím, že by tie moje dilemy vyriešila "nehoda"- jasne že s manželom 😉
Fakt škoda že nebývame bližšie tu všetky. Vytvorili by sme štvrť s nespavými deťmi a matkami s kruhmi pod očami 🙄 Ined, mňa sa tu zas každý deň na prechádzke tetky pýtajú, tak čo, vy ešte stále nechodítéééé? 😠 . A ten príbeh s empatiou dievčatka- neprišlo tomu dievčatku náhodou tak smutno kôli tomu že jej maminka niečo tak veľmi smutne rozprávala a pritom sa tak veľmi smutne tvárila? asi sa zľakla že maminke sa niečo stalo 😀 😀 😀 (tak toto je odo mňa už asi dosť škaredé...to preto že mi nemá kto do pivnice po to vínečko zájsť. mužík si vystačií aj s Jacky Chanom 😎. Tak predsa poň išiel- dávajú reklamu 😀
ps: ja prebaľujem na starom stole v kúpelni, len to volám prebaľovací pult 😉 dala som na neho molitan a gumený obrus navrch. To bola chyba- sú na ňom zvieratká- tak sa stále pretáča zvedavec. a mám tam aj milión vecí na pozeranie, kým ja sa snažím rýchlo konať. ale on už nechce na ten stôl ani položiť...a tiež by behal v tej kajde aj pol dňa 😎. Do nočníka zatiaľ nič 😢
😲 Na zdravie, dobrú noc. len aby sme všetky tak nedopadli, že deti z postele popadajú a my to ani počuť nebudeme 😎

matova
16. led 2010

wandeira- myslela som keď sa mu prerežú - dorežú úplne 😉

prchalka
autor
16. led 2010

Ahoj, žiju, nebojte, i když dneska trochu bídnějc 😝 Čtvrtý Becher přímo z flašky a pak ještě víno a mé nejedení v poslední době udělaly svoje 😅 Sice to byl hezkej večer, ale ty následky... A chce se mi spát a čorízo je moc aktivní, protože vstávala o půl 9 až 😖

ined77
16. led 2010

ahojky 🙂 ,
u nás se dnes spinkalo celkem dobře a pozor!!!až do 7.30 😀 .matýnek teda od 23h se mnou,ale ani se nějak nevrtěl,jednou zakňoural a jednou teda trošku zaplakal,jinak jsme spali jako dudci 😵 .
taky teď nechtěl potfůrka zaspinkat 😠 ,ale už bucká 😉 .
dnes mám vyloženě pracovní sobotu a odpolko se chystám zajet do baumaxu mrknout se n předsíňovou stěnu,ale moc se mi tam nechce 😝 .ještě uvidím 😅 .

prchalka 🙂 ...no jo,když se píje musí se i papat ☹ .a pročpak nepapáš 😕 ?to přece nejde,nějakou energiii do sebe musíš dostat,už kvůli tomu,že malá je takový divočáček 😵.nejzením ti lépe nebude,spíš naopak a ještě si přivodíš nějaké zdr.problémy ☹.
tak kočko,a šup se pěkně napapat 🙂.

matova 🙂 ...to už jsem byla včera v peří 😔 😅 .
tetky bych poslala k šípku 😎 .však on miláček začne ťapkat až k tomu dozraje 😵 ...mojí kamarádky malý začal až v 19 měsících,a co...je zdravý v pohodě a dnes už nejde poznat rozdíl mezi stejně starými dětmi 🙂 .
ta kamarádka s příběhem...vidíš,to je docela dost možné,ačkoliv já když se zatvářím na matýnka móóóc smutně,začne se chechtat 😀 .ona do ní pořád něco hučí (učí).já se malému samozřejmě taky věnuju a doufám,že hodně,ale s mírou,nechci do něh vše tak nějak tlačit 😉 .on kolikrát udělá nebo ukáže něco,co netuším kde k tomu přišel 😅 .děti jsou vnímavé,samy se toho hodně naučí,to by člověk ani nevěřil 😉 .
tatínek mi tady do psaní chrupe po obídku,tak si říkám jestli se též na chvilku nesvalím 😎 .
jo a ta ''nehoda''...vidíš,to by bylo úplně ideální,akorát bych musela vysadit prášky a to už by pak nebyla náhoda,že 😀 ...asi nemá cenu nad tím moc špekulovat,nějak se to určitě zvládnout dá.taky už by matýnek byl větší a prý už s dvouletým prckem je daleko lepší domluva 😉 .
doufejme 😅

katzi
16. led 2010

ahojte,

tak jestli jsem včera byla mrtvá, tak dnes jsem totální zombie 🙄 Po té čtvrteční pařbě s kamoškou mě včera ještě vytáhly kolegyně z práce, že jedna z nich slaví 40let a to že prostě aspoň na chvlíli MUSÍM. Takže jsem teda na chvíli šla a vrátila jsem se opět v 23.30 a zas se pilo nějaký to vínečko 😝

By the way: čím maskujete kruhy pod očima? Máte nějakej tip na dobrej korektor 😀 😀 😀

Ještě vám chci napsat: teď kdysi jsem se dívala na Příběhy slavných s herečkou Ninou Divíškovou a ta tam říkala, že měla holky po roce. Ta nově narozená v noci prostě vůbec nespala a řvala, ona ji nosila celý noci po bytě ať nezbudí tu starší dceru a do toho ještě hrála divadlo, učila se texty a tak. Vyspala se až jim oběma byly tak ty tři roky. Takže my ženský když musíme tak prostě musíme, jsme tak asi od přírody uzpůsobený abysme přežily všechno 😉

Užívejte si víkend.

prchalka
autor
16. led 2010

Dneska jsem se mohla krásně vyspat až do nějakých 1.30, kdy si malá vzpomněla, ale já ne... já se radši opiju, laškuju s tatínkem, pak chvíli spím, pak je mi těžko, pak se vzbudí malá, vykopnu tatínka z postele, protože pokud se zvednu, tak se asi poblinkám... on si jí bere k sobě do pracovny, já se vzchopím asi do 20ti minut a jdu ho vystřídat, protože jí slyším občas zabečet...spí se mi těžko... přitom to mohla být dobrá noc! Takže jsem dneska taky zombice 😝
Ráno jsem taky měla co dělat, abych se ještě nemotala a nehodila kačku, ale spravily to 2 sušenky a Fanta 😀 A k obědu ovárek 😀 A to jsem měla jen 4 panáky Bechera a sklenku vína. Nejím moc, nějak jsem si zvykla, ani mi to nechybí, jím už fakt, když mám hlad. Včera přijela kámoška a děsila se, že jsem hubená, ale to říkala vždycky a snažila se mi vnutit 2 párky, já dala jen jeden, víc nemůžu, z masa a hlavně párků je mi těžko.. a pak ještě venku prosila manžela, ať prej začnu jíst. No musím uznat, že jako vážím čím dál míň, ale to je tím kolotočem a nespaním hlavně.. Ale ta váha mi fakt neva. Nikdy jsem neuměla zhubnout, teď to jde samo..
katzi: Nina Divíšková ještě nebyla prohlášena za svatou? Neviděla jsem to, asi si to někde dohledám, to je teda borka!!! 😨

prchalka
autor
16. led 2010

A buď jí nebudu dávat čípky nebo mlíko 😀 😀 - ráno jako ještě o půl 9 hnípala a poo šla až ve 13h... co mi to dělá?! Byly doby, když spala ještě 2x denně, kdy jsme koupali až po 21h, protože odpol se probouzela pozdě a usínala kolem 22h, teď už spánku tolik nepotřebuje, vydrží dlouho, a když nejde ve 12, tak se to prodlužuje a nakonec bude chodit zase někdy po 21h spát... to snad ne... 😖

matova
16. led 2010

Tak ahojte, to som tu dnes večer prvá? Aha, venujete sa svojim polovičkám? alebo skleničkám? alebo detičkám? alebo všetko naraz? 😕 🙂
Včera som si už myslela že nastal kľud konečne po už určite prerezanej poslednej štvorke. k večeru však malý začal byť nessvoj, ukazoval že chce zubnú kefku, potom mi ju nechcel vrátiť tak som mu ju nechala, nech sa pohrá. Šibrinkoval s ňou v pusine ostošesť, pritom si zapínal hudbu na detskom klavíriku, mykal sa do rytmu a zrazu pozerám, celé body ružovo sfarbené....z pusiny sa valia slinky s krvou mixnuté 😕 a on sa ešte pritom smial 😅. No do pol hodky už mu do smiechu nebolo, nechal si namazať gel- zistila som, že si prešúchal ďasienko a začína vykúkať druhý vrcholček z tej štvorky. ☹. Tie zuby- hlavne stoličky sú fakt potvory riadne. Taký bol ubolený že aj spať chcel ísť skôr, dala som mu nakoniec ešte Panadol sirup, lebo nevedel zaspať a zas sa vrtel a ryl hlavou do zeme a plakal...........tak čakáme zasa ďalšiu prebdenú noc 😔
A ešte mi totálne tečie z nosa, takže super, sotva sme sa konečne vyhrabali z nádchy, už je to tu zas...
prchalka 🙂 Pozreli sme s malym tie pesničky ako "puci" s vypleštenými očami (ja som mu dopredu povedala že mu pustim niečo pre detičky 😀. Ps:mne už rastie taký pupek, že si ma ľudia začínajú obzerať, či sa náhodou zas niečo nechystá 😅
ined77 🙂 : zle som to napísala, to by fakt nebola nehoda. A u mňa by to zas bola náhoda 😅
šuškin celý deň odrána dovečera zváral, takže sme boli zasa sami, ani sme nešli na vychádzku kôli mojej nádche...zajtra sme chceli ísť k mojim rodičom, tak som sa celý týždeň tešila že zmeníme s malým na pol dňa vduch ateraz toto ☹ A ako si dopadla v Baumaxe? 😎
katzi 🙂 : fíha, ja som šťastná keď sa večer sama dostanem aspoň do sprchy a Ty takto do 23:30, no teda...
tip na dobrý očný korektor- zváračské okuliare 😎

prchalka
autor
17. led 2010

Tak my zatím jen v rychlosti, noc průměr, o půl 12 byla u mě a motala se a pak hodinu před mlíkem taky.. No nic moc tedy a vstávala 6.45 zadkem nahoru, zahazovala dudlík apod.. takže to asi bude ukňouraný den, minimálně dopoledne 😝
A k ránu se mi zdál zas horor, jakože o mě měl "zájem" vlastní táta, takže jsem z toho rozlámaná a svářeč hadr 😖 😠
matova: Nezkoušeli jste čípek? Já bych řekla, že ty naše 2 předešlé noci byly super a to spaní klidné, být tebou vyzkouším. Jo a ty písničky... opravdu něco pro dětičky 😀 😀 Co na to malý říkal? 😀 A nestěžuj si na stoličky, všude straší, že trojky jsou pocuc 😖 😠 😠

matova
17. led 2010

ahoj prchalka 😎
ano, to sa na tie očné už všetci veľmi tešíme 😖. A čo hovoril malý na tie pesničky?- no ako som pisala, nič len vypliešťal oči 😕 . Vieš to my žijeme ďaleko od modernej civilizácie 😀
Naša noc tiež "super zváračská", v jednom kuse sa krútil a nevedel spať, a len by cucal, mne škubalo od nadádchy očami a z nosa mitieklo (a stále aj teraz), strácala som po tme vreckovky.....a nad ránom som už začala nahlas hundrať- že to sa takto už nedá, nevládzem, nachcípaná som... a že odchádzam do druhej izby, na čo sa manžel vôbec neprebudil a naďalej si chrápal ako celú noc... Malý sa rozplakal a kupodivu na toto zaspal 😨ale nie nadlho....ja to nechápem v noci nespí, zato sa zobudí 7:15............asi už tú posteľ neznáša alebo čo. ale žeby to dospal cez deň......ani náhodou, to sa ešte nestalo.......... 😝 .
Ráno mi manžel malého obliekol a nakŕmil ale nedospávala som nič, lebo jasné že "zabudol" zavrieť dvere...a jeho hlasné spievanie a ujúkanie akože je polhodinky super s malým, asi aby som to počula, ako je to jednoduché...vyhnala som ich potom z kuchyne a konečne umyla sporák...a keď sa vrátim, po izbe rozmetané hračky a aj gombíky kade tade- čo mi on vyčíta že niekedy keď sa s nimi hráme zostane krabička otvorená- aby náhodou nejaký nespapal. A teraz že by som ja pvšetko išla prehľadávať, kde všade môžu byť...nepočítala som ich nikdy predtým 😅, mala som? 😅.
No ale začína to vyzerať na manželskú poradňu pre zváračky, tak ahojte 😵
Dnes som sa rozhodla, že k mame predsalen ideme, je to odomňa nezodpovedné, ísť ich tam nakaziť, ale tu budem smalým zas len trčať namieste, aspoň ja si trošku uľavím a mama sa s ním pohrá....
Ined77 😎 : hodíš tam prosím ťa recept na tú polievku s pangasiom? díky.
a ostatné baby, keď máte trošičku čas, nehodili by ste do témy Strava po 1 roku nejaké tipy na rýchle jedlo?

prchalka
autor
17. led 2010

U nás by se taky musela stát "nehoda" s druhým, dobrovolně se k tomu nehlásím. Jen jsem ráno ještě v posteli s malou prohlásila, že si to vůbec neumím představit, mít břicho, nosit jí a aby po mě pořád lezla, narážela do mně, v noci mlátila a kopala.. 😖 uff!
Manžel dnes taky pronesl super hlášku - že druhý ani nechce, když vidí, co je s touhle práce 🙄 To říká ten pravej, ten, kterýho uvazovali do postýlky na kšíry, jinak by asi nikdy nespal, kterej se vztekal, až ho polívali vodou a kterej se krásně vyspí, domů přijede odpoledne a jediná jeho povinnost je na ní občas dohlídnout, když se vzdálím, vykoupat a ustrojit do pyžama... Zbytek všeho obstarávám já.. No není to na tečku mezi voči?
matova: Rýmu nezávidím, já když mám rýmu, tak je mi jak když mám nevyléčitelnou chřipku, blbě pod vobraz, sotva lezu, naštěstí takovou, kdy teče z nosu jak z vodovodu, jsem za celou dobu, co mám malou neměla 😉
Tak jako papu malý vařím, ale budu muset mrknout do toho tématu, abych se neopakovala, něco kdyžtak hodím sem nebo do IP, taky už občas ztrácím inspiraci a připadá mi to pořád na jedno brdo.. Zas bych měla něco uvařit a namrazit.. 😕

ined77
17. led 2010

ahojky holčinky 🙂 ,
u nás včera proběhl tv večer,teda spíš pro mě,tatínek multimediálně sledoval časopis a tv se zavřenýma očima 😔 .ohromně jsem se bavila 😀 .
malý kňoural zase už v 8,ale pak spinkal do 22.30.pak už šel ke mě,opět 😔 .
už musíme konečně pořešit to spaní a malý bude v pokojíčku sám 😝 .myslím,že bude spinkat lépe.sotva tam vejdu,chvilku ležím,přitom se snažím být potichu co nejvíc to jde,stejně mě nějk vycítí a už to začíná 😖 .
ale jinak celkem spinkal dobře,chvilkama se teda vrtěl,ale dalo se to.nebo už je mi to šumák 😅 ?
dnes jedeme odpolko k babi,co sami doma 😉 .proto jse dala malého spinkat už ve 12h,tak jse zvědavá kolik vydrží.včera spinkal ''jen''2h,ale zase vstával o hodinu později než obyčejně.dnes také 🙂 .

matova 🙂 ...jj,receptík přihodím 😉 .
ti chlapi jsou snad všichni stejní 😠 😎 .já bych je pěkně doma zavřela s prckem minimálně na týden a pak bychom si popovídali 😉 .jasně,ona je to pohoda...když se neuklízí,nepere,nežehlí,nevaří...já bych je hnala 😝 😀 .
holky o jakých písničkách prosím vás mluvíte 🙂 ?

prchalka 🙂 ...po ránu,po ránu,mokrý háááádr na tlamu 😀 😀 😀 .těžká rána opilcova 😀 .
2 sušenky a fantu?z toho bych asi hodila tyčku i bez alkoholu 😀 .

katzi 🙂 ...matova dala tip na super korektor 😀 😀 😀 .
s tou diviznou jsem to viděla,ale teda....jako makačka,ale zároveň do toho říkala,že to vše přečkala i díky divadlu,že hráli dopoledne,odpoledne zkoušeli a večer zase hráli...to se podle mého asi musela minimálně rozpůlit 😅 .ať počítám jak počítám,nějak mi tam chybí ty dvě děti 😅 .
ale teda že žili v jakési chatce,za barákem studánku,zuby myli v potoce 😕 ...i plenky tam prý prala,děs 😨 .

ined77
17. led 2010

prchalka 🙂 ...tady aspoň vidíš,po kom malá je 😝 😅 .
právě s tím druhým mimískem si to moc nedovedu představit i z těchto důvodů.zase je fakt,že pak(po narození druhého)už budou větší,myslím,že to bude zase jiné.no nějak to jít musí 😅 .
ale to těhu teda...nedokážu si vůbec představit,jak mu vysvětluju,že ho prostě nemůžu pořád chovat 😀 .
to mi stačí,když se matýnek po mě začne pravidelně plazit při vaření nebo mytí nádobí...říkám,počkej miláčku,za chvilinku si tě vezmu 😵 ...pchááá,to určitě....teď hned a hotovo,jinak spustí totální řev 😅 .holt by si musel zvyknout 😎 .
a v posteli?jsem dokopaná jako fotbalista 😅 .
tak leda,že by tatínci spinkali s prvorozenými a my pěkně jen s bříškem 😀 ...
ne,dnes jsem pila jen kafe a vodu,přísahám 😎 ...

prchalka
autor
17. led 2010

ined: No to asi bude chtít vlastní pokojíček (ale nepočítej se spaním celou noc 😀 😀 😀 jen s víc naběháš 😀 😀 ). Nám se každý diví, že s náma malá nespí, že si je sama vedle, nechápu proč, když je to podle mě normální, děti i rodiče mají na spaní svůj klid 😅 😅 že.... do určité doby... 😅 😅
Házela jsem tu odkaz na písničky, na který mi malá paří a malej matova kulil oči. Si totiž mysleli, že to bude asi Dáda Patrasová 😀
Jinak vím, pokom malá je - po mně fakt nééé, já byla hodná, poslušná a nesmělá jak pecka! Né nadarmo má přezdívku monstrum 😅
No moje babička porodila před 65 lety dvojčata, měli hospodářství, krávy, prasata, chodila ještě do kravína, voda nebyla v domě... jo nevím, jak to dělala, to musel být teprv horor! 😔 😔

ined77
17. led 2010

prchalka 🙂 ...my jsme se stěhovali v červnu z garsonky,takže to společné spaní bylo tak nějak nezbytné,zvlášť když jsme byli v novém.ale už to chceme taky zrušit,sice se naběhám,ale myslím,že matýnek je na to už dost velký 😉 .
ty jo,dřív to byl vůbec záhul ☹ .proti tomu jsme opravdu na dovolené 😅 .
odkaz zkusím zpětně vyhledat,nějak mi to asi ušlo 😎 .
monstrum???to snad nééééé 😅 😕
matýnek už je vzhůru,tak dáme svačinku a vyrážíme.už mě tahá za nohu 😀 .

matova 🙂 ...baumax padl,byli jsme na procházce a pak v cukrárně 😝 😵 .to byl jasně lepší program 😉 .
tak já letím,krásný zbytek neděle 🙂 !!!
papa

prchalka
autor
17. led 2010

Tak tu byla návštěva, ale co malá předváděla celou dobu, to jsem ještě nezažila 😖 Bylo nás 6 dospělých, 5 se jich bavilo mezi sebou, já s nikým, jen a jen s ní a ona na mě visela, nemohla jsem sedět na židli - no to je normální, ale ani na zemi, chtěla ke mně, pak zase pryč, jen se válela a bez přestání kňourala, nic jí nezabavilo ☹ ☹ Takže jsem si to moc užila, horší, než kdybychom byly samy dvě.. Já už si to fakt půjdu hodit ☹

katzi
17. led 2010

ahojte holky,

Matova: diky za tip na korektor 🙂 Někdy si říkám, škoda,že není léto. Bych si na ven nasadila alespoň sluneční brýle a maskovala se 😀 A kdy jedete k mamce? Snad si tam trošku odpočineš.

Ined: já jsem to s tou Divíškovou taky nechápala jak to mohla dát. Možná to maličko přibarvila, přece jen je to herečka 😕 A spaní v samostatným pokojíčku - u nás je to v duchu "jak básníci přicházejí o iluze" -doufala jsem taky, že se to zlepší. Áda tam sice spí líp než s náma, ale fakt jen o trošku a mezi ložnicí a pokojíčkem mám vyšlapanou dálnici 🙂

Prchalko: nezoufej, nejsi v tom sama. Já taky většinou na všech návštěvách pacifikuju a bavím naše umrčený dítě 😝 U nás si nemám na co stězovat, u nás byl pohodový dítě manžel a já jsem byla umrčenec. A vyrostla jsem z toho, teď v noci neřvu a ve společnosti jsem příjemná a kamarádská 😀

matova
17. led 2010

ahojte 🙂 vám asi niečo uniklo baby, som písala už vyššie, že naše staré mamy síce nepoužívali žiadne lieky ani homeo...ále makovice- zabalené do handričky a detičky si cmúľali a tak si asi pekne spinkali, že sa na to babky už nepamätajú, ako deťom rástli zúbky a že by mali s týmto nejaký problém...alebo majú proste len sklerózu.
A s viacerými deťmi - asi to fakt ide lepšie- dúfam. tie detičky sa spolu pohrajú, nevnímajú asi tak veľmi bolesť a vnoci sa im nesníva o tom, ako im mamka hovorí že majú ešte počkať, kým niečo dokončí...ale o tom ako pekne sa cez deň pohrali...čo vyviedli za mamkiným chrbtom kým ona si tam zas niečo v kuchyni porábala...
Ja som zo štyroch detí a sme narodení - pozor - rok po roku !!! škoda že mamu nemám tu u nás, je asi superžena. vlastne je 😉

prchalka 🙂: ja som si myslela že to bude z U parády, aj s obrázkami k pesničke ako Jede jede poštový panáček......dokonca som si overovala či som dobrý link tam hodila...asi ma to tu tá moja klauzúra od okolitého sveta výrazne poznačuje 😎. Sa nečudujem že malinká spí v svojej postieľke, keď už je taká rozkukaná po svete 😕 . Moje zlatíčko keď sme v meste v obchodnom dome, tak ešte ani nevie, že to všetko čo vidí by mohol aj mať, keby urobil nejaký malý záchvatík 😀
Ined77 🙂:no len si tie pesničky s matýnkom pozrite, som zvedavá ako zareaguje. Keď sa mu tie pesničky zapáčia, tak je jasný na vlastnú izbu (minimálne vlastnú posteľ) 😀. Ále nie, veď nie sú až také brutal,to asi len mňa dostalo 😉. Tá cukráreň, sakra si mi teraz také chute narobila, hneď by som si nejaký koláčik dala. A dík za receptík, pangasius už je v mrazáku a čaká 🙂
katzi 🙂 :návšteva u mamky bola síce príjemným spestrením dňa, ale odpočinutím ani náhodou. mamka totiž varila raz jedlo pre malého, potom zas pre nás, potom prišiel brácho, tak preňho....ale hlavne- Malý tam zas nevedel zaspať, takže išiel v kuse a odpadol o 18 h v aute, ešteže sa doma neprebral z tej únavy ani po prebalení a obliekaní do pyžamka (hoci pritom tááák plačkal, slzy sa mu kotúľali ako hrášky....) a zaspal celkom dobre. som zas zvedavá dokedy 😵.

prchalka
autor
18. led 2010

U nás nic nového, noc klasika, sotva usnu, tak ve 22.30 budíček 😝 A sníh padá a padá a padá... 😝

ined77
18. led 2010

jj,u nás také padá a padá 😖 .dopolko jme byli s matýnkem odhrabovat,měl z toho obrovskou prču,jak maminka dřela 😀 .
jdu ho přebalit a dát spinkat 😵 .
zatím 😉

matova
18. led 2010

u nás bola noc kľudná, zobudil sa len 3x. Teraz už spinká, ale bol doobedu nejaký podráždený a zas chcel zubnú kefku, tak uvidíme čo z toho bude...

katzi
18. led 2010

Ined: odhrabuješ sníh? Já jsem myslela, že bydlíte v bytě jako my. Teda vlastně ani nevím proč jsem si to myslela 😅 Buďte holky z baráčku rády, že při těch blbých prořvaných nocích nemusíte řešit ještě sousedy. Já musím vždycky honem honem Adulu zpacifikovat ať nevzbudí celý barák, je to stres navíc 😖

Matova: jj, dřív naše babičky a prababičky měly různé fígle na dětičky, hlavně neměly čas při vší práci se s nima tak piplat jak my, děti byly často napospas samy sobě, odvykly si plakávat když se stejně nedovolaly,....A v dospělosti je to vidět. My vychováme šťastný, spokojený lidi (snad).

Jinak tady taky padá a padá a mě už to nebaví. Nevím jestli se v tom dostanem ven 😒

ined77
18. led 2010

ahojky kočenky 🙂 ...
tak matýnek usnul ve 12.05 😵 ...
včera se ke mě maťulka nasomroval až ve 23.30 😅 .zpočátku se vrtěl,ale pak toho nechal.akorát nad ránem se opět pročůral...takže přebalit,převléct,chjo.sice pyžamnko měl jen trošinku vlhké,ale i tak,nechat ho v tom přece nenechám,ale nedávala jsem v duchu jako pes 😅 .a to se ještě nechtěl nechat obléknout!!!asi chtěl spinkat nahatý,či co 😠 😅 .
dnes mi venku spadl přímo do ho... 😠 ,naštěstí to bylo zmrzlé a zasněžené,ale i tak.bylo to na chodníku,nechápu pejskaře,co je za problém to po svém miláčkovi sebrat 😠 .no jo,sídliště 😖 .
dnes odpolko máme tatínka doma,tak chci skočit něco pokoupit matýnkovi,je tu nějaká prodejní akce-pyžamka za 80,-,bodýnka za 40,-...tak to se dá 😉 .uvidím co je to zač 😅 .
jo a dnes malý už 3x kakal,sice průjem nemá,ale i tak...zoubky se nám stále hlásí 😒 .a myslím,že žádný zatím venku.dnes jsem ještě nepátrala 😀 .

prchalka 🙂 ...jj,to znám 😒 .i v létě...jdeme na pivečko,tatínek vesele sedí v družném hovoru a já naháním malého,resp.v létě ještě nechodil,takže jsem poponášela a huškala 😖 .
ale zase nemůžu říct,že by se o malého nepostaral,nebo ho nepohlídal.u nás je to spíš o tom,že je věčně v práci.
ten odkaz na písničky jsem hledla dnes před obídkem a nenašla.ale já jse to probíhala jen v rychlosti a matýnek mi do toho ještě pořád mlátil do klávesnice,takže není divu 😅 .
ačkoliv jak znám malého,bude se toho určitě bát 😅 .

katzi 🙂 ...jj,bůhví jak to tam doopravdy bylo,ale i tak.mít děti po roce musí být fakt makačka,hlavně teda pro mě by to byl docela velký nápor na nervy 😀 .
s tím samostatným spaním jsi mě věru moc nepotěšila,malovala jsem si,že bude spinkat daleko lépe 😅 .
takže je vlastně luxus spinkat v pokojíčku s prckem 😀 .já jen vyskočím,udělám dva kroky a je to,ale zase možná potom...než uslyším,že pláče,než se proberu a zmobilizuju síly...tak třeba zase usne 😀 .to určitě 😝 .
jenom jestli s tu pohodovostí nekecáš 😀 😀 😀 .mám dojem,že jsem tě v noci slyšela křičet 😀 😝 .

matova 🙂 ...takže makovičky???já jsem už psala něco o opiu 😀 😀 😀 .
no jo,ale nebyly ty děti potom poněkud blboučké 😅 ?
já jsem se včera bavila s tchýní o spánku malého....že jako spinká tzv.na pejska a tak.a ona že náš tatínek to samé,že se ještě houpal u toho na kolínkách,ale prý jestli se nějak vrtěl nebo noroval,to už si nepamatuje 😎 .takže je to jasné...zbydou nám jen příjemné a veselé vzpomínky 😀 .
a že ten váš maličký fakt tak dlouho vydrží...já myslím,že matýnka by to nejspíš přemohlo,ale zase třeba jen na 20 minut 😅 .je fakt ale,že já se program vždycky snažím uzpůsobit tak,aby prostě spinkal...třeba i venku v kočárku,ale je zase fakt,že už si odvykl na spaní venku a na štědrý den spinkal jen hodinu a dalo se s ním 😉 .
pak dej vědět,jak vám polévečka chutnala 😉 .

prchalka
autor
18. led 2010

Tak my už taky od 12.15 spíme, měly jsme špagetky z takovým napolo boloňským mišmašem a stíhala jsem se u toho najíst i já!
katzi: Jo, taky jsem měla stresy, když byla narozená a pak do půl roku, taky jsme bydleli ještě v paneláku a já se cítila provinile, abych někoho nebudila apod.. ☹
A děti hlídali starší sourozenci, proto taky tak neřvaly, někdo je zabavil, když máma nemohla..
By mě zajímalo, jak to dělají všechny ty hvězdy, jako Maláčová, Verešová, Saudková nebo Haidi Klum, co si nasekají haranty (to berte s rezervou 😀 ) a ještě se u toho stíhaj usmívat do médií 😖 Bych se taky chtěla tak mít, ale nemám služku, chůvu atp. 😝

ined77
18. led 2010

katzi 🙂 ...jj,bydlíme v bytě,ale minulý týden jsme měli službu ve společných prostorách a vedle sousedi nebývají věčně doma,tak mi to nedalo a šla jsem to dopolko odhrabat,ale klíč od úklidovky jsem už pověsila paní vedle na kliku 😉 .však mi taková hodná stará paní z patra nad námi hned šla''vynadat''(jako v dobrém),ať to prý nedělám,že se na to mám vykašlat a tak.je fakt,že tady v tom baráku bydlí skoro samý exot 😒 .tady ta paní a ještě jedna rodina pod námi jsou v pohodě,jinak to stojí za starou belu.a hlavně nejlepší jsou tady mastodonti nad námi....mají asi plovoučku a to dupání,to jsem ještě nezažila...radost mít takové sousedy 😖 .(děti nemají,jsou jen 2)
a pod námi zase bydlí rodina s 18-ti letým frackem,který si pouští muziku kdykoliv totálně na plné pecky.už jsem tam na něho x krát byla a jeho matka mi sdělila,že už mu říkala milionkrát ať to ztiší,ale že ji prý neposlechne...tak nevím 😒 .
už jsme se s mojím bavili i o tom,že jestli chceme druhé mimi,tak se asi budeme muset stěhovat,tady je to fakt děs 😒 .
baráček bych brala hnedka,ale kde na něj vzít a nekrást ☹.

matova 🙂 ...a spinkal bobek sám v postýlce?3x vzhůru,to je paráda 😵 .
matýnek byl před obědem také podrážděný,doufám,že se prospinká do lepší nálady 😅 .

katzi
18. led 2010

Ined: je fakt, že na téma moje pohodovost by můj muž v poslední době zřejmě dost polemizovat a řekl by ti něco o tom, že mi ta protivka z dětství zůstala😀
A ještě k tomu pokojíčku: na začátku Adélčina odstěhování do pokojíčku jsme měli zapnutý chůvičky abych byla stále v obraze. Postupně jsme je zcela vědomě nezapínali a občas když jen tak pomrčává, tak to vlastně ani neslyším a spím 😉 A ona toho někdy i nechá a spí taky 🙂

ined77
18. led 2010

s pláčem matýnka jsem si hlavu teda nikdy nedělala.to by na mě mohl někdo dojít a hnala bych ho svinským krokem 😠 😀 .každý byl malý a každý plakal.nejlepší jsou ty staré babky,co si stěžují že dítko třeba dupe,už asi zapomněly,že jejich děti také dupaly a křičeli,to jaksi k dětství patří 😉 .
zase ale neuznávám,nechat třeba děti běhat po chodbách,nebo je nechat doma hrát fotbal atd..a také je potřeba děti ''venčit'',nesedět s nima doma 😉 .

katzi
18. led 2010

No baráček je i můj sen (sama jsem v domku vyrostla). Když byla Adeli úplný miminko i jsme se po nějakých dívali, chodili po prohlídkách ...vzdali jsme to, neutáhli bysme to. Snad jednou až se vrátím do práce. Jinak my tu máme sousedy vcelku dobrý, ale je tu slyšet opravdu všechno ( i když je to cihlový byt, ne panelák). Tak na druhou stranu chápu, že v noci je protivný poslouchat něčí řvoucí dítě když ráno vstávají do práce. Ale nikdo mi nikdy zatím nic neřekl a sousedka zleva dokonce říkala: jen ji nechte ať si popláče.