Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
24. bře 2010

U nás obed: polievka už tretí deň ale jesť ju poobede asi už nebude, nejak teraz zasa polievky neidú. Druhé mal pred spaním:paradajková omáčka, zemiaková kaša.
Moje brucho-poctivo som ho v teho mastila, prišiel šiesty/ siedmy mesiac-vyrástlo ako huba po černobyľskom výbuchu- celé sa mi potrhalo 😒. Som vtedy vravela mm že snáď už viac narásť nemôže a oino ešte rástlo a rástlo...Po pôrode povedala predomnou sestrička dr.:Pán doktor, a že ona má také zvláštne brucho? také som ešte nevidela. A on len ahm. Keby dr. nebol známy môjho otca, ktovie čo by skonštatoval on. Jediné "pozitívum" mojich stríí- sú zoradené okolo pupka ako lúče slnka 😀 😀 😀.Keby to bolo lepšie vidieť tak to fakt pre srandu nafotím, ale sú vyblednuté 😀
prchalka 🙂 : čože to včera čorí ochutnala- kočičák??? 😕 😕 😕
- no super, o chvíľu aj jazdiť začneš 😉
lehna 🙂 .super noc, bodaj by ste ich mali viac.
katzi 🙂 : mne sa niekedy zdá že keď sa príliš nachodí- či ho aj nohy nebolia vnoci- keď som ja kedysi mávala svalovú horúčku-to sa teda dobre nespalo 😒 . A teda zabaviť malého cez deň-mne už to ide na mozog, už jak malinký neznášal sedieť chvíľu vo vajíšku alebo len tak na kolenách-v jednom kuse sa mu musím venovať, v aute čítať a robiť blboviny, doma mi nosí hračky keď sa len chvíľku s ním nehrám ...začínam sa už fakt báť ako to bude ďalej ☹ -ja proste nemôžem robiť nič,všetko musíme len spolu a jasne že je milión vecí ktoré sa nedajú robiť s malým. Keď spí tak zasa nemôžem, lebo by som ho zobudila...
Ako vyzerá Adu po pieskovisku? ja som dala raz malého ešte v jeseni do pieskoviska-mal to úplne všade 😀.
sherry 🙂 : ja som si chcela pozrieť to tvoje bruško a vôbec tu u teba nevidím fotoblog- len pošli poštu do IP a výkričník 😕

matova
24. bře 2010

ženy, ďakujem, dnes je mi fakt vkuse do revu.
gina:ja som proste od toho článku nevedela odtrhnúť oči 😒 . Moja kolegiňa prenášala dva týždne, naštvala sa a šla energicky povysávať, do dvoch hopdín sa to spustilo 😀
sherry: jej, tak držím švagrinke palce, nechsa jej lepšie tlačí bez vody ako mne 😖 😉
katzi:uspávanie s tatíkom stále nehrozí, večer ho nesmie ani kúpať, ani prebaliť,ani večeru...no vôbec nič, keď sa s malým lúči pred spaním ( a potom sa zdekuje na dolné poschodie), tak malý naňho už ani nekukne, len dá ruku do strany a kýve (akože papa), ale oči má v knihe... -v predklade- už konečne vypadni a vypni TV 😀

gina333
24. bře 2010

baby akurat my doniesol kurier novy kocik pre Sophi, idem rozbalit, potom hodim sem aj foto. 😀

katzi
24. bře 2010

matova: to praskání je daný bohužel asi hlavně geneticky - někdo má velký břicho a nic, někdo malý a popraská mu to i přesto že maže, je to nespravedlivý 😒 Mám i kamarádky, který po prvním těhu v pohodě a popraskalo jim až po druhém těhu - takže už se předem bojím jak to bude u mě....

S tím chozením - člověk fakt kolikrát neví, jak jim ten program a pohyb správně naordinovat - aby byli vylítaní, ale zase ne už přetažení,... 🙂 No pískoviště - teď už je Adu rozumná, už ten písek nejí 😀 Když jsme s pískem začinaly, tak si párkrát dala 🙂 A jinak ho má taky všude - snažím se ji vždycky vyklepat, než vejdem do bytu 🙂

katzi
24. bře 2010

matova: šimonek je číslo teda 😀

prchalka
autor
24. bře 2010

matova: kočičí hovínko, než jsem stačila doběhnout tak bylo mňamííí 😝

prchalka
autor
24. bře 2010

Já má vybledlé strie na stehnech, ale na břiše ani jednu, tak je mi to taky divný 😕 😅

ined77
24. bře 2010

ahojky 🙂 ,
tak jsem trošku letmo dočetla...
dnešní noc u nás také děs ☹ ...plakal těsně po 21h,pak jsem jen stihla ještě zavolat mm do práce a u jsem šla za ním.
motanice,norování a vrtění celou noc,budík v 5h,co víc si přát že 😅 .
včera přišly fotky z pohřbu...akorát pan fotograf poslal fotky cizí rodiny a cizího pohřbu 😅 ...naštěstí jsou to známí,takže jsme si fotky prohodili,ale i tak že 😒 .
taky došel úmrtní list a faktura za pohřeb a já dnes zjišťovala co všechno ještě musím oběhat a mám z toho všeho hlavu v pejru ☹ .
taky jsem včera trošku odpadla fyzicky,bylo mi fakt strašně zle,motolice,bušilo mi srdce a bylo na zvracení celý den.mm v práci,tak jsem měla sama dělat co sebou a samozřejmě s matýnkem.po o jsem si na chvilku lehla a trošku to pomohlo,ale do včera to byl dlouhý den 😔.
matýnek byl dnes venku s kámoškou a její malou,sice jen 1.15h,ale i tak,moc mi to pomohlo.
já se omlouvám,že nebudu moc reagovat ...ještě mi to nějak nejde,spíš jsem přišla všechny pozdravit 🙂 .

matova 🙂 ...nene,ještě se nestěhujeme..nejdříve se musí dům vyklidit a prodat.pak chceme koupit byt tady někde poblíž.večer jsem kukla zběžně do jedné realitky...ceny bytů jsou až neuvěřitelné.tady jsou dražší byty než ve zlíně,přitom je to pr...světa 😅-prý krize 😅...
držte se,moc na vás myslím 😵 .

katzi 🙂 ..i my se přidáváme a adélce přejeme vše nej nej nej 😵 .posíláme velikého hudlánka 😵 .
fotky přihodím časem,to teď vůbec nestíhám.

prchalka 🙂 ...a co medvídci chutnají 🙂 ?super,že jsi do toho auta vůbec sedla,i 4 metry jsou fajn 😉 .

sherry 🙂 ..také se držte a pozdravuj mimíska 😵 .

gina 🙂 ...vidíš,nakonec bude ze sofinky největší jedlík 😀 😵 .

všem přejeme krásný den 😵

sherry28
24. bře 2010

matova: já taky nevidím u tebe fotoblog nai u giny, ale klikni na můj pas a tam jsou všechny moje alba tak je můžeš otevřít 😉

prchalka
autor
24. bře 2010

matova: Nerev! I když mně je někdy taky tak, protože už nevím, co s ní, aby jí to zabavilo, já si bez ní taky neprdnu ani 🙄 🙄 ☹ ☹ Takže naprosto chápu!!

prchalka
autor
24. bře 2010

Já se loučím, za chvíli bude určitě budíček. Pracanti byli dneska v klidu uff 😉

sherry28
24. bře 2010

tak se jdu obléknout sedím tu v županu a za chvíli mi sem veze sestřin muž Davídka 😀 tak pojede s náma do školky pro Lukase, babička si prej pro něj pojede na večer, že prý by tu nebyl, on bez mámy a ní nedá ani ránu, tak uvidíme, zítra mi ho zase přiveze ráno(jde do práce)a možná ho tu i nechá do pátku 😒

gina333
24. bře 2010

ined: davaj si pozor na seba moja, viem mas toho teraz vela 😢

Kocik je paradny, take male, lahke nic, oproti tomu co sme mali. 😉 😉 Len aby tam chcela Sophi sediet. Hodila som aj fotku do albumu, este som chcela odfotit aj z predu, ale dosli my baterky. 😎

sherry28
24. bře 2010

tak jsem oblečená a koukám, že tu jsem asi sama 😒 , psychicky se připravuju na tři děti 😀 vždyť mě to čeká za nedlouho a bude t horší, protože to třetí bude mimčo a ne skoro 4letý klučina 🙂

matova
24. bře 2010

ined🙂: ahooj, a nemohol by si tvoj manžel dať viacej voľna teraz? 😕 však sa naozaj úplne zničíš 😢 , aj svokrovci by mohli k vám zájsť aspoň malého trošku zabaviť,každá voľná chvíľka pomôže...to ty však vieš len to asi nejde že? 😢.
prchalka: takže kočičáky? 😀 😀 😀 😝
sherry. no ty brďo......., ja sa nefotím 😝 😀

sherry28
24. bře 2010

gina333: ten je pěknej, taky jsme loni měnili těžký za lehký(nebavilo mě tamten skládat do auta)tady u tho uděám jenom hup a je to 😀 a malej v něm sedí mnohem radši než v tam tom

gina333
24. bře 2010

sherry: nie si tu sama, ved aj ja tu oxidujem, este cakam na Nati. 🙂 🙂 🙂

este ma napadli dnes dve krasne dievcenske mena: Manon a Malena. Viem, su dost zvlastne, ale mne sa strasne pacia. 😉

sherry28
24. bře 2010

matova: jaký nefotím.... 😠 já jsem těžce přemýšlela jestli tu svůj pupek vystavím 😅 ale nakonec jsem se odhodlala, přeci nejde o břicho, ale o to co je v něm 😉 🙂

sherry28
24. bře 2010

gina333: tak to jsou vaše jména ty u nás nejsou 😉 ani jejich podoby neznám 😕

matova
24. bře 2010

sherry: však ale ty sa nemáš za čo hambiť 🙂 . Radšej hodím ultrazvuk keď už ide o ten obsah 😀 . No, uvidíme,nejak to už prežijem 😉
gina: kočiarik vyzerá byť šikovný, do mesta super 😉
mamon- to sa mi zdá povedomé z literatúry Manon Lescout? a Malena- to som zaregistrovala v nejakom seriáli.francúzskom, hrozne pekná herečka ju tam hrala.nespomínam si ani na jej meno ani na názov filmu...

matova
24. bře 2010

pozrela som ten Pregnium.- neviem kôli jódu- ja užívam tyroxín - chodivem so štít. žľazou na kontroly, či by tam toho jódu nebolo už priveľa. Aj by som sa spýtala na to dr. keby, ale má toľko pacientov, že po poslednom odbere už si len pozrela výsledky a skonzultovali sme len so sestričkou cez telefón.

katzi
24. bře 2010

ined: máš teď hodně náročný období ☹ Držím moc palce aby bylo brzo líp! Snaž se každou volnou chviličku odpočívat a relaxovat, nic doma nedělej, jen to nejnutnější 😉 A Adelí děkuje za přáníčko i hudlánka 😵

matova
24. bře 2010

gina: poplietla som to-jasné že Manon a nie mamon-to už je niečo úplne iné 😀 . už tu oxidujem asi len ja 😝

katzi
24. bře 2010

k těm jménům, trošku statistiky jak je to v ČR:

ttp://www.novinky.cz/zena/deti/195628-nejcastejsi-jme...

sherry28
24. bře 2010

matova: nene 😝

sherry28
24. bře 2010

já čekám na Davídka, Mára stále ještě chrupká, měli by tuu být za 25min 🙂

sherry28
24. bře 2010

ktazi: jojo, moje jména tam nejsou a překvapil mě Lukášv době jeho porodu to nebylo vůbec časté jméno, teď už je na 4. místě

sherry28
24. bře 2010

já jen doufám, že se Marek vzbudí dřív než přijedou nebo pak bude neskutečně protivný 😅

katzi
24. bře 2010

mě zase překvapila Anička - netipovala bych, že je to tak oblíbené jméno. Líbila by se mi taky, mě se nějak ty jména na A líbí 😉