Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
2. dub 2010

prchalka: 😀 . 😀 😀 . No ja s malým proste už chodiť takmer vôbec nemôžem -jednoducho sa to nedá, tak čo už 😅

matova
2. dub 2010

ozaj, ja som sa hrozne bála toho ultrazvuku, keďže môj otec je dvojča 😲

sherry28
2. dub 2010

prchalka: no a byla by jsi na tom stejně jak já 😉

ne fakt dvojčata ne, teda teď už si asi těžko vyberu 😒 jestli tam jsou, tak hold jsou 😅 co se týká náboženství tak žádné neuznávám, mám svou víru 😉 a k lidem se chovám podle svého nejlepšího svědomí a vědomí 😉 vždyť ani v bibli se nepíše, co se musí a co ne a lidi náboženství kazí ☹ a teď už jdu také spát, Lukas čeká, tak všem klidnou noc 😔 😔

matova
2. dub 2010

padám, idem ešte požehliť pár vecí a potom s mm posedíme trochu.
tak všetkým pokojnú nôcku 😉 . Zajtra neviem neviem či budem, možno až večer.. 😎

luci_enka
2. dub 2010

ahoj holky, ja vas vubec nestiham, mrzi me to, vzdycky, kdyz tu jsem tu, jeste nikdo neni nebo tu uz nikdo neni 😅
prchalce moc diky za odpovedi na ty cipky a sirup! uz jsem ho zkusila dat a uvidime, co bude 😔 dam vedet...

tak dobrou a hlavne klidnou a nerusenou noc! 🙂

gina333
3. dub 2010

dore ranko 🙂

sherry: tak manzel ta veru nepotesil 😒 ale hadam okolo obeda uz bude pouzitelny. 😉 Kedze moj je takmer abstinent, obcas si da pivo, alebo deci cerveneho vina nastastie taketo trampoty nemam doma. Ale mam zase ine. 😉 😉

Tak Sophi prvykrat sa zobudila o 00:20 na mlieko potom az 4:20 samozrejme medzitym sa aj mrvila obcas plackala, ale nebolo to zle. 🙂 🙂 Vstala uz ale o 6:00. 😠 😠 Ona ale rano je riadne samostatna, chodi si po byte, hra sa, zas pride s dacim ku mne, do tej 7:00 v pohode este lezim. 😉 U nas svieti slniecko tak dufam, ze bude pekne. 🙂

sherry28
3. dub 2010

dobré ráno 😉 dnes já první 😕

tak noc pohodová, jen 2x zamrčel, ale hned spal a ještě spí 😉 já se chystám do města pro velikonoční balíčky pro kluky 🙂 snad to tady MM zvládne s nima 😅 budu hned zpátky 🙂 😅 MM jsem vzbudila 😀 ať si jako nemyslí, že bude vyspávat, když je nejvíc práce 😝 na oběd jedeme k mamce a pak na pouť 🙂 dneska je jedinej den, kdy má být hezky 😠

sherry28
3. dub 2010

tak gina mě předběhla 😉 mě už to bylo divné 😀

sherry28
3. dub 2010

gina: nepotěšil, MM taky nepije, sem tam pivko, tohle se stane tak 1x do roka 😉 ale vždy v nevhodnou dobu a není to domluvené 😒 ale už komunikuje a dost mu je trapně, na nic si nepamatuje ani kdo ho dopravil domů 😅 to je tak, když někdo není zvyklý pít 😀

gina333
3. dub 2010

sherry: veru, to vacsinou tym je po opici najhorsie, ktory si vypiju 2x do roka 😀 My dnes poo mame ten Natalkin basketbalovy turnaj, potom ku svokre, aj cvicit som dnes chcela ist, ale asi to nestihnem. 😝 Na obed spravim Sophi kuracie prsia na smotane s kolienkami a my s Nati si objedname pizzu. 😀 😀

prchalka
autor
3. dub 2010

Já jen v rychlosti, uklidňovala jsem už ve 21.50 😝 ale otočila se nakonec a zabrala v postýlce až někdy do 1.20 😨 To se nestalo už dloooouho! Pak si ji vzal MM, prý se nejdřív motala, ale pak spala, i k ránu jsem jí slyšela a pak ještě usnula do 6.20 takže už i to jim jde.
Malá odjela na hlídání k tchánům, no to bude asi chvíli řev... ☹ My se pustíme do úklidu garáže, pak tam pojedem na oběd a asi s ní uděláme poo nějaký výlet autem, aby se prospala.
PS: Objevili jsme v našich programech asi po roce BEBE tv - pro mrňátka, tak se na to čorí prý včera koukala a dneska ráno trochu taky 😀
Hezký den.. 😉

prchalka
autor
3. dub 2010

Našla jsem svou ztracenou a oplakávanou čepicíííííí 🙂 🙂 🙂 🙂 Špinavou a hozenou v igelitce mezi starými botami na výhoz! No já jí tam nedala!!! 🙄 🙄 Tak už mám dvě 😀
To je tak super pocit něco udělat, lítat po baráku a nemít za sebou bulící ocásek 😅 Tak konec a jedem na ten oběd a za čorí 😎

gina333
3. dub 2010

prchalka: tak ten ocasek by som niekedy chcela odlozit aj ja 😀 😀 ja prave robm poriadky medzi zimnymi topankami a zhanam moje oblubene Pumy, zatial beznasledne. 😒 Zeby som ich mala hladat medzi starymi vecami na vyhodenie? 😀 😀

katzi
3. dub 2010

ahojky,

sherry: tak to jsi měla včera s mužem "veselo" 🙂 😖 A dobře že jsi ho ráno vzbudila do "služby" 😉

prchalko: teda tolik relaxu najednou - včera kafíčko a dnes čoří u tchánů. Z těch nabraných sil budeš žít další rok zase 😉 🙂

lucienko: co Viburcol? Pomohl?

No jinak u nás noc dobrý (berem 3tí den čípek) - poprvé až někdy v 1.40, pak teda zase i ve 3h, tak jsem jí dala mlíko kolem 3.30 a vstávala až v 7.30. Ráno s ní vstal MM, takže já vylezla z postele až v 8.30 😵

Odpoledne chceme jet někam na výlet - je tady kousek obora se zvířatama, snad tam nebude i houpačka - Adélčina láska😀 To bysme tam asi dlouho nebyli 😒

gina333
3. dub 2010

katzi: uzite si vyletik aj za nas. 🙂

My sme akurat spraskali s Nati 2 pizze 😀 😀 😀 to bolo riadne obzerstvo. Sophi spi od 11:20, vonku je krasne slniecko. Dufam, ze dnes prezijeme krasne popoludnie. 😉

katzi
3. dub 2010

gino: děkujeme 😵 Tu pizzu mám pořád taky v hlavě - příští sobotu zřejmě nevařím 😉 Tady je taky slunečno, od zítřka se to má kazit, musíme si to honem užít.

prchalka
autor
3. dub 2010

Škoda, asi tu nebude s kým pokecat 😖 Už jsme doma, do 12ti jsme všechno stihli. Čorí byla zrovna s babí na balkoně v 7.patře, jak nás viděla přijet a zajít za barák, tak bylo zas divadýlko pro celý sídliště béééééé 😅 Pak jsme se nacpali, MM odmítl dělat okružní jízdu v autě na spaní, než jsme za 10 min.dojeli domů, tak byla tuhá, jen jí vytáhl z auta a dal do postýlky ve 12h, tak fajn. Akorát leží ve svetru 😅 😝

ined77
3. dub 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc docela dobrá,kupodivu se ani večer nějak nebudil,poprvé ve 23h a šel ke mně 🙂 .
pak se 2x kdesi noci cvilku převalovl,ale nic velkého.akorát teda budík v 6h 😝 .a to už dobře hodinu před tím seděl na posteli a cosi mi ukazoval,dělala jsem že spím 😔 😀 .
teď spinká od 12.05,ale uspávala jsem 15 minut!!! 😒 (tatínek je doma)
včera jsme byli na těch trzích,dali jme pivečko a medovinu 😝 ,něco pokoupili a jeli zase domů.tam vláčkem,zpátky trolejbusem,malý spokojený 😉 .a jšt dstal balonek,tak co by mu chybělo že .
😀
dnes jsem vařila,uklízela a prala a odpoledne musím zajet kuknout na barák.
obídek...drůb.polévka s nudlemi,peč.kuře s peč.bramborem(my),matýnek s duš.zeleninkou a vař.br. 😉.
jdu vás dočíst konečně pořádně a snad bude čas i reagovat 🙂 .nějak to poslední dobou nestíhám,jinak než po o se sem nedostanu ☹.buď je práce nebo jsme venku 😅.tak se tímto omlouvám 😵.

gina333
3. dub 2010

prchalka: ja som este tu. 😉 To ste sa riadne rychlo vratili domov. Ja som si myslela, ze budete prec do vecera. A co mate v plane na poo?

matova
3. dub 2010

ahojte, my spíme už od 11:05h 😔 ,zas bez obeda-len trochu mlieka vypil... bola som robiť hrudku.
V noci spal malý ako drevo, zobudil sa až o 0:30 a fňukal že tam niesom-konečne som si pozrela film, akurát bol hrozne dlhý, a nakoniec som nevidela posledných 20 minút ☹ , dnes ho už neopakujú 😠 . Ráno vstávačka o 6h.
Doobedie sme prežili vďaka jazde v aute do obchodu a nazad 😀 . om rada že som sa nechala prehovoriť na kúpený mazanec a vianočku, akurát pre malého chcem upiecť baránka ešte bez vajec a éčok...Na zemiakový šalát je takmer všetko nachystané, akurát ešte očistiť tie zemiaky a večer to všetko hodím dokopy...bábovka-tiež večer, podlahy tiež večer- no neviem neviem. Keď sme išli do obchodu malý už jačal - myslel že ja neidem. Inak všetko po starom- unavený, nechce papať, očné neprerezané, nehrá sa absolútne, nedá sa s ním vydržať, vkuse je na nohe- jediná záchrana-vonku- ale padá...Dnes som mu kúpila krhličku na vodu, ták ju už aj vyskúšal, pekne si popolieval topánky 😀.
Ja som si myslela že ešte stihnem dočítať ale nič- je po spaní 1:25, no to zas bude do večera 🙄.
Všetkým pekný deň- no a už sa tu plače 😒

gina333
3. dub 2010

matova: chudatko moje, celkom vycerpavajuce dni prezivas. Este, ze tie noci mate celkom v pohode. U nas zase tie noci pokulhavaju 😉 ale nastastie dni su bezproblemove klop klop klop. 😵 😵 😵 Mna este hrudka a plneny sendvic este len cakaju, ale robime to spolu so svokrou takze to bude coby dup. 🙂

prchalka
autor
3. dub 2010

gina: Poo asi kolem baráku. Kéž by každý den byl takový akční 😉

gina333
3. dub 2010

prchalka: ja len dufam, ze kym sa budem motat po kuchyni Dedo sa s nou pojde poprechadzat okolo panelaku 🙂

ined77
3. dub 2010

prchalka 🙂 ...gratulačka k znovunalezené čepici 😀 .vidíš jak to všechno pěkně čorí zvládá 😉 .
četla jsem to o té sedalii,já ji doma mám,ale nevyzkoušenou,tak že bych? 😕 😅
špatné svědomí ze včerejška neměj,já jsem taky trumpetila,malinko 😀 .

sherry 🙂 ...super to zvládáš a teda TM...ti chlapi umí překvapit že 😅 .ani my nebudeme mít tatínka na velikonoční pondělí doma ☹ ,živnostník,už jsem si i zvykla 😒 ,doba je zlá 😒
pěkná profese 🙂

matova 🙂 ...to jsem ráda,že aspoň nemusíš tolik péct 🙂 .my máme koupený mazanec,zítra jen upeču velikonoční hlavičku na oběd a udělám studený jahodový dort 🙂 .vajíčka také zítra,ale já používám ''košilky''.vypadá to krásně a je to hned 😅 .
navíc půjdu s malým v pondělí koledovat,tak co bych to přeháněla,ať pak nejíme vajíčka měsíc že 😀.ale jdeme jen ke kámošce za matýnkovou kamarádkou sylvinkou a pak jen na rodinu,tety,neteř,babi 😉 .dnes ještě potřebuji pokoupit nějaké sladkosti 😉 .držte se,moc na vás myslím 😵.
a jak jsi psala,že šimonek přestal polévkovat,tak u nás začalo to samé ☹.sní 2,3 lžičky a už ukazuje,že chce další 😒.
jo a i já včera viděla po douhé době celý film 😅 -cellular,ale ohryzala jsem si u toho všechny nehty na levé ruce 😀.

gina 🙂 ...2 pizzy??? 😕 😀 ,to jste dobré 😀 .taky to tak občas dělám..nejlepší na tom je,že pak umyješ dva talířky a máš uklizeno 😝 😀 .

katzi 🙂 ...takže adélka tak lumpačí? 😀 matýnek je naštěstí v tomto takový splachovací,maximálně protestuje tak,že začne mávat ručkama a kňourat-jako holka 😀.ale to ještě přijde...vidím to na starších dětech,jak se obávají o své věci jen se kolem někdo nachomejtne 😀...to je hned mamíííííí,on mi to chce vzít!!!!!! 😀 .
přejem pěkný výletík 😵 ...my ještě uvidíme,možná pojedeme zkuknout barák všichni a pak třeba někam do cukrárny nebo uvidíme.ve městě jsou i kolotoče,tak se možná stavíme tam 😉 .

luci 🙂 ..k tomu viburcolu ještě...kdysi jsem tu na něj dávala odkaz a psali tam,že při potížích je možno ho podávat každou hodinu!ptala jsem se na to i naší dr. a ta to potvrdila,homeo podporuje 😉 .já jsem dávala ráno a večer 😉 .snad vám zabere 🙂.
kouzená školka u nás frčí od 1 roku 😀 .

gina333
3. dub 2010

ined: ake taniere? my sme jedli rovno z krabice 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

prchalka
autor
3. dub 2010

Dávat čípek každou hodinu, to se ani nemůže vstřebat, ne??

prchalka
autor
3. dub 2010

Už jsem teď vybírala záclonové tyče na netu, což je levnější 😉

ined77
3. dub 2010

u nás spánek 3h 😅 ,2h na mně 😔 ,mám dřevěnou pr.... 😀

gina 🙂 .... 😀 😀 😀

prchalka 🙂 ...nevím,naše dr.říkala že jsou homeo,které se podávají i každou hodinu 😅 .ale konkrétně čípek se za hodinu určitě vstřebá..např.nurofen nebo paralen 😉 .

všem pěkný zbytek soboty,papa 🙂

luci_enka
3. dub 2010

ahoj holky, taky nic nestiham... jak to delate, ze tady tak hezky kecate? 😅

vecer jsem dala tu Sedalii.. ale dala jsem ji to do kase, protoze veskere sirupy odmita, tak taky nevim, jestli je to tak dobre.... vy, kdo jste davaly, tak normalne na lzicku? vadi tomu to pridani do kase, nevite? vim totiz, ze pri tech homeopatikach kulickach se musi dodrzovat jakesi pravidla (piti, jidlo, cisteni zubu atd, zadny kov, zadne dotykani rukou atd...)

uspavani bylo fajn, akorat uz o pulnoci byla vzhuru a pak se to vezlo kazdou hodinu snad 😒 nad ranem vytuhla tak od 6 do 7.15, spala u me v posteli zavrtana do polstare s prdelkou nahoru 😀 fakt pohled pro bohy 😵 takze samozrejme to musi dohnat dopolednim spankem od 10 do 11.30...a od 16 uz zase spi...

zkusim jeste davat tu Sedalii, kdyz uz jsem s tim zacala a pak prejdu na ten Viburcol...

my mame vzdycky v sobotu velky uklid, bydlime v baraku a sluzku bohuzel nemame 😝 😀 😀 takze to zbyva na me, pak jsem varila obed plus na veceri cockovou polivku, hrala si s malou a kdyz konecne usnula, tak jsem se mrkla na Preslapy na netu, protoze to v tydnu nestiham, bo zrovna krmime a koupem... no, jsem rada, ze jsem si mohla sednout, po tech silenych nocich to fakt potrebuju...

doufam, ze zitra bude volneji, navareno mam, tak snad si ten den vsichni spolu uzijem... a v pondeli mi prijede na tyden mamka, tak to pro nas bude takova mensi "dovolena"... mala ji ma strasne rada, jsou to dny, kdy se me dite stava zavisle na babicce 😎

jinak diky vam vsem za rady ohledne tech cipku a sirupu, cenim si toho 😉

no a jak tady pisete, ze se vam deticky vztekaji, to se mame asi taky na co tesit, ze? 😝
musim vyzkouset tu Kouzelnou skolku, ale nase "tryskomys" je tak akcni, ze ona u niceho moc nevydrzi... ale bylo by to fajn se nekdy "v klidu" nasnidat 😅

jo, holky, a chtela jsem se jeste zeptat... vim, ze je tady o tom diskuse, ale moc se mi tam uz po tech neprijemnych zkusenostech z te jine diskuse nechce psat, tak snad se nebudete zlobit, ze se zeptam vas... mela nektera z vas problem pri uceni prcka na postylku po obede? uz se obavam, ze se nam brzy zkrati spanek na 1x denne a mala mi totiz jeste nikdy (za cely rok!!!) pres den nespala v postylce, furt spi venku v kocare a problem je, ze uz ji je taktak a chceme/potrebujeme ho predelat na sportak 😝
a kdyz jsem to zkousela, ona proste pred den v postylce neusne a muze byt unavena jak chce... jsou to hystericke sceny (ale zkousela jsem to jen 3x)