Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
6. dub 2010

ahojky 🙂 ,
tak konečně po velikonocích,uf 😅 .
jsem ráda,že je dnes zase konečně normální den 😉 .spinkáme od 11.35 🙂 .
noc celkem v pohodě,akorát se před půlnocí pročůral,zase po nějaké době.ale po přebalení a převlečení okamžitě usnul 🙂 (u mě).
včera pohoda,domů jsme dojeli až v 17.15.ale teda to počasí....byla jsem zmoklá jako myš 😒 .
dnes ráno úklid,procházka..normálka 😉 .
jdu dočíst 🙂

katzi
6. dub 2010

prchalko: tak kdyby to mělo dlouhodobě nelepšící se tendenci, tak ty čípky vám zas snad chvilku pomůžou. Já se teď čípkům omlouvám,že jsem o nich tvrdila, že je to placebo 🙂 - u nás teď týden asi opravdu fungují - z hrozných, promotaných a prokňouraných nocí tam teď jdu tak 2x, celkově spí klidněji. Jj ten bobek - je fajn, že si to už začíná alespoň uvědomovat 🙂 čorí je opravdu šikulka a chytrá.

gina333
6. dub 2010

no baby u nas bobek nehorozi 😀 zase som ju skusala dat sadnut na nocnik, ale ona spusti rev a hned sa postavi. Neviem preco ma taku paniku z toho? 😒 😒 Aj ked je pokakana, vobec jej to nevadi, nehlasi my to. Inak je strasna sikulka, vie kopec veci pomenovat, donesie vsetko co jej poviem, vie vzdy kde co dala, az na to kakanie do plienky. ☹ ☹ N aobed zas nic moc nezjedla. no klasika, mlieko to isti. 😉 😉

katzi
6. dub 2010

gino: Sophi je přece jen ještě mladší než ty naše, máte čas 🙂 Adélka mi na nočníku sedí delší dobu taky jen když ji tam něčím bavím (knížka), nebo něco na DVD, nebo v televizi.

prchalka
autor
6. dub 2010

katzi: Jo, čípky to snad zas pojistí... jen nevím kdy, máme stále poslední a nějak nemáme nakoupeno 😖
gina: U nás jak je bobek v plíně, tak je nejhodnější, potichu, sama si hraje, taky jí to vůbec netankuje.. to furt musím kontrolovat 😝
Teráska už skoro je, akorát zase začali rachtat pod barákem, tak doufám, že čorí je fakt ve velkým limbu.. 😕 😔

sherry28
6. dub 2010

ahojík 🙂 tak spíme

konečně tady, měla jsem tu sestru s malou Kájou a s jejím mužem 🙂 takže čas opravdu nebyl 😅
něco jsem letmo četla 😉

janulkama: první syn měl teploty k zubům 40,5°C, nejsou to obvyklé teploty (většinou jde spíš o zánět, když jsou takové teploty), my jsme byli v nemocnici na vešerých vyšetřeních, aby se nic nepodcenilo, dělali mu všechny možný stěry, krev, moč atd. vůbec nic nenašli 😒 , byl naprosto zdravý, takže řekli, že skutečně to bude k zubům 😕 jestli máte takovýhle teploty, tak pokud jste nebyli na krevním obraze a jiném vyšetření 😕 tak bych ihned žádala o rozbory, aby se právě vyloučilo něco jiného

gina. postřehla jsem, že jste byly vytopený na velikonoce 😅

sherry28
6. dub 2010

k tomu záchodu, včera jsme se nasmáli se sestrou, pozorovali jsem Marka jak šel na záchod(máme naproti záchodu zrcadlo, takže o nás nevěděl)přišel, nadzvedl prkénko stáhl si punčochy a naklonil se a dělal, že čůrá(tak měl samozřejmě ještě ještě body a plínku, takže to dělal jen jako)ale já jsem v tom k němu přiskočila a stáhla mu plínu a držela ho, smál se ale nevyčůral se(myslím, že to udělal do plíny před tím jak tam stál 😀)no je vidět, že od Lukase všechno okouká 😉 🙂

gina333
6. dub 2010

sherry: zlaty Marecek 😀 Sophi ta s nami chodi na zachod stale, stoji tam, kuka, niezeby brala priklad co treba robit, uz sme jej aj sedatko kupili, ale ani tam nechce sediet. 😉
To je fajn, ze si mala sestru cez sviatky pri sebe. Ja sa na svoju tiez vzdy tesim ked pride, lenze oni byvaju v Spanielsku, nevideli sme sa od minulej zimy, takze sa neviem dockat kedy bude leto aby sme mohli ist za nimi. 🙂 🙂 🙂 Esteze je skype, volame si skoro kazdy den. 😉

ined77
6. dub 2010

tak,dočteno v rychlosti a mám okno 😀

katzi 🙂 ...velká gratulace k bobečku a hlášení 😵 .u nás se taky někdy zahlásí,někdy doopravdy,někdy planý poplach,ale povícero vůbec---hlásí se až smrádek 😀 .ale to přijde,jsou to ještě prďolkové 😉.

prchalka 🙂 ..teda ty noci ☹ ,to není co závidět.s tím dřevěným zadkem 😀 ...on spal dohromad 3h,z toho 2h na mně 😉 .tři bych nedala 😀 .víš jak mě chytaly křeče do kolene 😕 ,čůrat se mi chělo...no škoda mluvit 😀 .jsem já to obětavá(nebo pohodlná)maminka 😀 .hlavně že spí 😝 .
s tím pitíčkem je to super..i malý mě tak kolikrát překvapí a já se nestačím divit 😵 .
mám historku z předešlého večera,ale přemýšlím jak ji co nejvíc zkrátit 😅 ...zkrátka..
uspávala jsem,večer...ležíme na posteli,já oči zavřené,dělám že spím a malý..potichučku si mě z blízka prohlédl a NENÁPADNĚ začal slézat z postele dolů 😠 ,v tom jsem otevřela oči a houkla kam jdeš? 😕 ,malý zdřevěněl 😀,ale už stál u postele.říkám mu..počítám do tří,jinak jdeš do postýlky a budeš spinkat SÁM.usmál se 😠 ...jedna(nic),dvě(zase úsměv,já si sedám),tři a říkám,tak a jde se do postýlky-velice kroutil hlavičkou že nenenene.tak mu říkám...tak okamžitě švihej,lehni si a spi 😀 .v mžiku vletěl na postel,lehnul a zavřel oči 😀.on rozumí fakt všemu,jen prostě neposlouchá 😠 😀 .
a čorí dnes takový pokrok???myslím s tím samostatným hraním,super 🙂 .
joi,to jsem ještě chtěla...s tím atopákem...švagrová maže malou výhradně modrou indulonou,prý to zabírá nejvíc.alsama nevím,naštěstí nemáme zatím takovou zkušenost .

matova 🙂 ...o jéééé,u vás vidím pořád zápřah ☹ .
ty košilky se dělají dětské nebo takové jakoby kraslicové,ty jsou krásné 🙂.
matýnek včera koledoval,no..doma to vypadalo slibně,mě šlehal s radostí 😀.ale jinak se všude styděl,tak jsem šlehala já 😎 .
včera spal přes den jen hodinu,ale za to v noci chrňkal jako méďa brtník 😀.

janulkama 🙂 ...tak se zoubkama takové strašné zkušenosti také nemáme ☹ .to je fakt hrozné 😢 .matýnek měl 40C jen při šesté nemoci.jinak nejvýše kolem 39C,ale při bronchitidě.při zoubcích maximálně do 38C.a říkáš,že už leze poslední stolička?tak snad už budete mít pokoj a skončí to 😵 .

gina 🙂 ...jasně že neuspáváš sama na rukách.já tak uspávám po O,ale večer s ním ležím a je to už opravdu o nervy 😖.dřív usnul za 15-20 minut,ale dnes je to 45 minut a to už mě nebaví,protože za tu dobu bych krásně třeba vyžehlila 😒 .jenže tady nezbyde než radikální řez a to je...nechat ho trošku vybrečet a naučit usínat zase samotného 😒 .ale na to už nějak nemám sil 😖 .možná by ještě pomohlo ho uládat později,ale to zase nechci.snad by to ještě pomohlo vřešit léto,bývat déle venku,třeba ho to zmůže a bude rád,že jde do hajan.uvidíme 😉 .
to sesterské haštěření..taky nevím,jak byh to řešila 😅 .ale ty jsi to určitě zvládla na výbornou 😉.

luci 🙂...super výletík a piknik,mňám,to bych si také dala líbit 🙂.ty noci máte také krušné..dobře to znám,taky bych býval dala cokoliv za 3 h spánku v kuse 😅.my teď máme docela klid i bez různých preparátů,ale nevidím to nadlouho.než bych byla pesimista,ale prstíky má pořád kdesi vzadu v pusence,tak čekám zase nějaký přírůstek 😅.
babičku si pěkně užívej,hlavně že je maličká spokojená a ty si můžeš trošku orazit 😉.

zapomněla jsem a někoho? 😅

ined77
6. dub 2010

gina 🙂 ...vidíš,jse zapomněla reagovat na to vytopení 😨 .to potěší teda,ikdyž musím říct,že nám se to už povedlo také 😎 .sice jen malinko,ale i tak 😔 .a minulý týden,ani nevím jestli jsem to tady zmiňovala mi vytáhl matýnek hadici od pračky z vany,samozřejmě při vypouštění.naštěstí jsem se zrovna šlechtila,tak jsem si toho všimla téměř hned,ale i tak.myslela jsem,že ho zastřelím 😅.
no ještěže jste neměli aspoň nově vymalované,to je fakt 😨.a co tam té sousedce ruplo?

sherry28
6. dub 2010

malý byl vzhůru, ještě spíme 😉

gina: no tak to závidím, taky bych jela hned do španělska nebo kamkoliv k moři 😉 to jsme si plánovali jak příští rok už pojedeme, že bude Mára větší a už se to dá, ale zase nic 😅

gina333
6. dub 2010

ined: oni stale nemaju vymeneny odtok vody pod vanou. 😒 Len tam podlozili akusi misku, samozrejme, ze voda odtial pretekala dole k nam. No idioti, od Vianoc to neboli schopny vymenit. 😒 😒

ined77
6. dub 2010

sherry 🙂 ...ale pak dostanete aspoň skupinovou slevu 😀 😀 😀

gina333
6. dub 2010

sherry: my sme boli na dovolenke aj vlani v Chorvatsku, Sophi mala 7 mesiacov a bola tam uplne perfektna. Krasne jedla, este lepsie spala no kde su tie casy. 😀 😀 😀 A ke som bola tehotna cca 6 mesiac, tak sme sli autom do Spanielska a bolo to super. Cez Rakusko, Taliansko, Francuzko videli sme kopu miest, co by sme nikdy asi nevideli, keby ze ideme letecky. Ale tento rok sa chystame lietadlom, to by Sophi asi taku dlhu cestu nezvladla. 😉 😉

sherry28
6. dub 2010

ined: to jo 😀

ined77
6. dub 2010

gina 🙂 ...jéjda,no je fakt,že když už vás vytopili jednou,mohli to dát už dopořádku 😠 .no jo,sousedy si nevybereš 😒 .
já byla včera na ty dole,protže ve 20.30 se od nich ozývaly šílené rány a pán mi řekl,že nutně potřebuje opravit dveře 😠 .fakt už to nechápu ...a pak se mám divit,že ten jejich kluk je takový nevychovný sígr že 😒 .naštěstí se pak ozvaly asi ještě dvě rány a byl klid.tady je problém komora,je ve středu bytu a přes ni se všechno hrozně rozléhá 😖.

matova
6. dub 2010

ahojte 😎
u nás bola noc celkom ok, okolo 21h už síce šimonko sedel na posteli a mrnčal ale poriešil to cumlík a že som si hneď ľahla a robila sa že tam s ním spím...Potom som o ňom už nevedela do 5:30, spravila som mlieko, vypil a jedno šťastie že bolla ešte relatívna tma kôli mrakom, lebo ležal a čumel do okien 😒ja som sa robila že spím, pred 6h mm odchádzal do práce a len som tŕpla, malý mal vtedy ešte oči pootvorené ale už sa ani nepohol, nakoniec ešte zaspal do 7:15. Keď vstával tak spustil veľký rev- to mi pripadalo asi že sa zdesil že zaspal alebo čo 😀. Musím povedať, že ešte je stále chvostíkom umrnčaným, ale vidím na ňom už zlepšenie tááák som rada, nezje ani nevypije síce veľa ale má o to aspoň už záujem 🙂. Spí od 12:10. Neviem čo sním budem robiť poo lebo u nás tu normálne fúka severák ako v zime 😝 😲.

prchalka: to je fakt na nervy, keď je malá cez deň v pohode a vnoci tak vystrája- človek nevie čo to má potom vlastne znamenať 😒. Naozaj ako katzi vraví, či zas nie je čas na nejakú medicínu? a klasický bylinkový čaj- napr. medovka, alebo vraj ľubovník bodkovaný- to je vraj dobré-ja som ho síce neskúšala ešte tak neviem...
luci: len tú mamku využi 😉 , aby si nabrala síl k tým vašim nociam 😒
ined: zlatý šibač matýsek pod vedením mamky 😀. Moja mama dala včera malému do ruky korbáč- on nechápal čo s tým tak ma ho s ním začala šibať- šimonko ho držal a keď to videl, spustil rev, pustil korbáč, nalepil sa mi na nohy, plakal 😵.zlatúšik
katzi: super že sa vám vrátili lepšie noci
sherry: Marek pišajúci za stoja 😀 . Moj malý to ešte ani nevidel 😀
gina: my máme tiež aj nočník aj sedák na wc a nič, nezájem, len keď tam s ním knihy pozerám, ale to sa asi tak sústredí že ani nekaká. Presne inak ako prchalka písala- môže byť neviem ako chorý, ale keď už naloží do plienky, zrazu je ticho a hrá sa, tak neznáša prebaľovať 😒
Ozaj-- a ten môj švagor- chuvička- to by bolo fajn viac ho zapojiť, ale on chodieva len tak raz za dva, niekedy tri týždne k svokre- žije apracuje v inom meste...

sherry28
6. dub 2010

gina: no jestli by to mimi bylo jak Mára loni v létě, tak radši zůstat doma 😉 ono ho nic nebavilo, furt jen mrčel ☹ a to člověka nic nebaví 😒 no uvidíme, ale mě se nechce tahat plínky a ostatní věci, už nás bude hodně 😉 🙂

ined77
6. dub 2010

gina 🙂 ...tak to tě obdivuju.já bych se s malým mimčem tak daleko bála.a asi bych si to ani nedokázala užít,nevím,jsem taková povaha ☹ .když si představím to balení atd 😀 .my jsme s říkali,že k moři nejdříve v matyho 3 letech,aby z toho také něco měl.ale když zase chceme ještě druhé mimi,tak uvidíme jak to vyjde 😉 .no letos určitě ne,to budou ještě jiné starosti.a příští rok,podaří-li se budou zase jiné starosti 😵 .

matova
6. dub 2010

gina: fíha, ty si teda nielen akčná ale aj odvážna žena, ja sa bojím na dovolenku v tehotenstve aj tu niekde na Slovensko-tááák by som chcela, ale šimonko pri tom svojom monkovštení by tam asi ani nezaspal...
sherry: ja som tesne pred šimonkom vyberala dovolenku do teplého slnečného Grécka- bola z toho tiež materská. Tento rok som začala zasa vyťahovať tie staré katalógy že možno ďalšie leto ale zasa materská 😅
ined: vidíš- skupinová zľava- no to je tiež pekné pozitívum 😀 😉

sherry28
6. dub 2010

matova: 🙂

sherry28
6. dub 2010

co se týká včerejška, tak jsem byla řádně zbitá, těhu netěhu 🙂 mára jak zjistil, že může dát mamince a ona se nebrání a nic neříká, tak mě mlátil pomlázkou až do večera průběžně, v sedm jsem ji už musela uklidit, aby si nemyslel, že je to normální 😅 jinak se nebál dát nikomu, mlátil všechny co mu přišli pod ruku 😀

matova
6. dub 2010

sherry: fíha, no ešteže sa k nemu nepridal aj Lukáš 😕 😲
Malý je už hore 😢 , spal len hodinu- prehnala sa tu motorka bez tlmiča 😠 ☹ . tak pôjdem, všetkým pekný zvyšok dňa 😉

ined77
6. dub 2010

matova 🙂 ...jsem moc ráda,že je šimonek lepší 😵.ty noci teda máte božské,fakt paráda 😵.aspoň tak,však ve dne toho máš až nad hlavu ☹ .
vás ta skupinová sleva taky nemine...tak nějak to tuším 😀 .

sherry 🙂 ..ještě že jsou ty velikonoce jen jednou za rok 😀.

jééé,pláčemééééé 😕

ined77
6. dub 2010

u nás spánek 2.30 🙂 .1.50 v postýlce!!! 😵
jdeme posvačit a valíme ven,je tam krásně 🙂 .
pěkný zbytek dne všem,papa 🙂

prchalka
autor
6. dub 2010

My spaly 1.10 hmmm a celkově asi 1.45! Odpol jsme šly na chvilku na zahrádku naší, ale jako katastrofa, nechtěla tam být, válela se po trávě, vztekala, pořád chtěla za bránu, což jsem nechtěla zase já, byla jsem jen tak halabala oblečená, špinavá a honit jí po celý vsi jako fakt né, tak jsme po 3/4h skončily opět doma a hrála si v křesílku.. Hlavně že je venku hezký počasí, že jo.. 😅 😖 🙄

gina333
6. dub 2010

ahojte,
tak to krasne pocasie vam zavidim 🙂 tu fuka tak, ze vam ide hlavu odtrhnut. Sme po oslave, bolo fajn, jedla kopu, dobra torta, joj, som najedena na tyzden dopredu. 😀 😀 Vsetci sme sa napraskali, az na moju Sophi. Dam aj fotecky, aby ste videli aku sme mali tortu. 😉 😉

katzi
6. dub 2010

matova: plánovat dovolenou takto dopředu je hodně nebezpečný - já v prosinci plánovala, že pojedem v létě do Itálie a v lednu jsem zjistila, že jsem těhu s Adelí 😀 Takže jsme nejeli nikam - měla jsem rizikový těhu 🙂

sherry: to je fakt, ty sis "mlácení" včera musela užít, se třema chlapama doma 😀

prchalko: jako bych viděla naši Aduš - s tím válením po zemi na zahrádce a lomcování brankou 😀 Někdy by mě bavilo vidět ty dvě vedle sebe, jak by na sebe reagovaly. No nejspíš by se pozabíjely 😀

gino: dortík pěknej a velkej, věřím jste si dali 😵

ined: Matýnek je taky chytrá hlavička, člověk kolikrát kouká čemu už rozumí. Adu třeba naprosto přesně ví, který ze tří skoro stejných ovladačů, které máme doma spouští Krtka 😀 Takže ten konkrétní mi nosí do ruky ať to rozjedu. Nebude myslím dlouho trvat a bude to umět sama 😅

Jinak my byly venku - nakoupit nějaké jídlo, něco v DM-ku a cestou zpět hřiště.

prchalka
autor
6. dub 2010

Taky jsme byli všichni 3 na hřišťátku, všichni před ní utekli zase 😖 Jako nějaký dítě si běží, ona jen natáhne ruku a chytne ho u krku nebo za rameno.. Já mám fakt dost z ní a je mi trapně před ostatníma a pořád za ní jen utíkám a odtrhávám jí od dětí 😖 🙄 to je zábava!
Jinak určitě leze druhá spodní stolička, řekla bych, že už je jí skoro tak půlka a i si tam cpe prsty!

gina333
6. dub 2010

prchalka: to bud rada, ze Cori ma okolo seba deti a ze sa ich neboji. My tu nemame nikoho, Sophi je stale sama, kamosky byvaju inde, takze sa malo stretavame. 😒 Uz sa tesim na leto, budem s nou chodit aj do mesta, okolo fontany pobehat, na namestie, mozno, ze si najde kamaratku. 🙂