Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
21. led 2010

holky mě klepne ☹ ,
dala jsem prát naše bílé spolu s matýnkovým novým oblečením a jedna utěrka,nová,tvářila se jako že patří do bílého,ale pustila.tak máme vše růžové 😨 .
už to peru znovu,ale jestli to nepustí,tak se zblázním 😒 .
to jsem si fakt pomohla,chjo ☹

matova
21. led 2010

Tak ahojte 😎 , ono to bolo dva dni určite tými zubami- máme poslednú štvorku hore 🙂 ale len jej vonkajšiu polovičku ☹ ,no čo, aj to je niečo 😀
ale aj tak, predsa keď má človek bolesti, tak by mal poležať, pospinkať, či? ale malý nie, to on oko nezavrie. inak keď on vidí čo len malinké svetielko nad ránom alebo večer spoza dverí, tak koniec spánku- on je hrozne zvedavý. včera čo sa večer zobudil po tých 30 min- to som mala vyrátané, že zaberie naplno ten Panadol-v čase prebudenia bol akurát jeho vrchol účinku (2h od podania)-tak som si myslela že bude kráásne spinkať a on potvorka sa asi prebral že už mu nič nieje a chcel tie svoje hry na ktoré nemal náladu asi počas dňa dohnať? alebo neviem. no ešteže bol manžel doma, poverila som ho a to zabralo 😉 , radšej potom teda po 2. večeri išiel malý do hajan...uf.
skúsenosť s lepším spaním mám však podobne ako Ined- keď spí lepšie cez deň tak potom aj večer, nesmie byť predráždený kopou impulzov a večer potrebuje postupne stišovať aktivity, hlučné vyvádzanie už nie, (len keď nieje unavený 😉).len mám pocit že už ho nejak neviem vyšťaviť- keďže ja som už vyšťavená 😀. a odstup po spaní je preňho tak asi najlepší tak 5- 5,5h. ale prchalka, pri zúbkoch nič z toho neplatí.
Inak vonku máme overal-zimný ale keďže sotva chodí za 1 ruku, neviem ako ho mám vyšťaviť, lebo kozmonautík takto stále padá, rukavičky má hneď dole - škoda že to nieje overal s všitými rukavičkami 😀. Poraďte mi, čo s ním ???inak vnútri je celý deň na nohách a obchádza, loziť už nechce 😅
Prchalka 😉 : ešte malinká soplí? inak Ti nezávidím to nočné a nadranné vstávanie kôli zarábaniu mlieka 😨 Môj malý stále nechce nič piť, akurát včera vnoci keď sme nespali som zarobila čaj- vypil asi 40ml (to je u nás výkon) a tak som sa tešila že už nebude každú chvíľočku s cicou ma trápiť, a figu borovú, jak sme si ľahli, musel ešte aj tú 😅. aj ma napadlo že sa z toho musí pokakať už, ale hlavné pre mňa bolo nech už kooonečne spí.
Ined 😉: ty si ale šikulka dnes. ja mám síce polievku ale druhé zvýšilo našťastie odvčera 😅. A ty ešte robíš malému v noci mliečko? A držím palce nech sa Ti dobre teda vyperie 😉
všetkým prajem úspešný deň a rýchle obedňajšie uspávanie 😎

matova
21. led 2010

ozaj, spomínali ste tu bolenie brušiek keď sa prerezávali zúbky? mnee sa zdalo že malého bolí bruško asi dva dni predtým. a včera mal aj zväčšené uzlinky na krku, dnes už nie,.

prchalka
autor
21. led 2010

Dočtu asi později, jen vám chci napsat naše krásné horoskopy na dnešek. Mrkám na tv na přehled zpráv a tam jede:

čorízo - sněhu stále neubývá, dejte pozor na padající ze střech
MM - od dnešního rande očekávejte hodně, ale to vás uvede jen do nejistoty (tak copak dneska asi má?)
JÁ - dnešní pohled do diáře vám prozradí, že se nezastavíte ani na minutu.. (je mi to jasný... čorízo... čorízo... a pak zase čorízo) 😀 😀 😀

katzi
21. led 2010

ahojte kočenky,

tak asi jsme dnes vyhráli soutěž o NEJ noc z vás všech - usnula sama v postýlce v 20.00,od té doby spala v kuse do 3h, pak stačil jen dudel, spala do 4.30 to bylo mlíko a vstávačka v 8h. Ale jak už jsem psala včera, nelezou nám ted žádný zuby, musím si to honem honem užívat 🙂

Ined: tak vám takhle zlobila Tesco plínka? My je máme už dlouho a nedám na ně dopustit. To mě mrzí teda.
S tím obarvením - když se daří, tak se daří, co? Zkus to třeba nějak vyvařit v hrnci na sporáku s Arielem, nebo Vanischem,to by mělo pustit.

Matova: naprostý soucit 😢 Ale jednou to skončit musí až se tu zubáky proklubou. Drž se! Jo a s tím nočním mlíkem: já ho teda taky nad ránem dělám, ale vůbec mě to nezatěžuje. Mám teplou vodu u Adélčiné postýlky v termosce, ve flaštičce už odměřený počet odměrek, takže jen zamíchám a v rychlosti je hotovo 😉

Prchalko: zajímavé horoskopy. Na rande musíš muže vytáhnout ty 😉

ined77
21. led 2010

ahojky 😅 ,
tak už spinká,uf.ten mi zase dal 😅 .
oběd-fiasko,vařím se mu s koprovkou(fakt výborná),dětská a prd.3 sousta a už to plival 😒 .tak jsem honem vymýšlla co mu dám místo toho,tak tedy dostal pomačkané brambory se zbytkem kuř.masíčka a zeleninkou z polévky 😅 .ale šmakovalo mu to 😉 .většinou mám v zásobě nějakou skleničku,ale jako na potvoru...znáte to 😒 .
prádlo 😠 ...jeden overálek,ten byl úplně bílý má trošinku nádech do růžova a spodní lem u jednoho bodýnka,jinak to pustilo 😉 .tak aspoň tak 😅 .třeba se to ještě vypere příště.

lepší zpráva 🙂 ...jedna 4 už malililinkato vykukuje,jen špičečka 😀 .ale aspoň to 😉 .

prchalka 🙂 ...tož máš nad čím přemýšlet 😀 .
ven teda nechoďte,
manžu okamžitě povolej domů...to by tak hrálo 😠 ,
a ty? 😅 ,nedívej se do diáře 😀 .
a co rýmečka?je to lepší? 🙂

matova 🙂 ...ty naše chuďátko ☹ .tak snad se bobek trošku víc dospinká po obídku 😉 .
já mléčko v noci nedělám už od matyho 9.měsíců.pořád se čas posouval a jednoho dne už ho prostě nechtěl 😅 .je fakt,že jsem ho chystala vždycky jako v mrákotách 😀 ,byť jsem měla připravenou vodu v termosce,ale i tak,otrava.s kojením to bylo lepší,to stačilo otevřít jen jedno očko 😀 .

katzi 🙂 ...já se s tebou přestanu bavit 😠 😀 ,provokatérko 😝 .ne,to je legrace,já vám to samozřejmě přeju,že aduš spinká tak pěkně 🙂 .nám všem bych to přála 😅 .
ty plenky...ale já jsem s nima spokojená,mě tohle udělaly i pampersky 😒 .malý se moc vrtí a noruje,tak se ani není čemu divit 😅 .budu ho holt muset v noci přebalovat,to mám radost 😅 .
to prádlo mě fakt zvedlo mandle...no jo,utěrky kdesi z jakéhosi výprodeje 😠 .já mám štěstí na takové šunty 😒 .
přitom ona je jako bílá,akorát je protkaná červenou nití,druhá zas oranžovou.prostě jsem to měla jasně za bílé prádlo.no škoda mluvit,přesně jak píšeš,když se daří....... 😅 .

matova
21. led 2010

Tak dnes malý zaspal pekne o 12:05 🙂
a všetkým vám ďakujem za podporu po predvčerajšku a včerajšku 😎 ešteže nás je viac. Už aby tie zubále všetkým vyšli, minule som rozmýšľala že kým vyjdú, táto téma bude mať 200 strán 😀
predtým spapal ešte polievku, druhé bude mať až po spaní. Poobede chcem ísť s malým na poštu, ale asi to nestihneme, je otvorená len do 15h.
Baby, vy dávate deťom desiatu? a čo na desiatu? v poslednej dobe mi veľmi desiatu už nechce a čaká na obedík, ale nechcem mu ho zas dávať už o 10:30-11, lebo je to potom skoro, ešte nechce spať a kým by zaspal zas bude hladný, tak zatiaľ tá polievka... 😕 Ale musí byť krémová alebo hustá - ako pre chlapa! 😀
katzi: fíha, to si si dobres tým mliečkom vymyslela. ja bysom asi behala dole poschodoch do kuchyne, malý by mi asi zatiaľ plakal na rukách....a taký nápad by som dostala asi keď by už mal 18 😀

inak, ono to tak u mňa býva, že som vkuse v nejakom strese a aj to čo je ľahké je vtedy pre mňa balvanom 😉. A čo vy?

prchalka
autor
21. led 2010

Tak jsem ji uvedla do stavu spacího 12:35 a jestli mě naštve, tak uvidí!!! 🙄

katzi
21. led 2010

Matova: o té desiaté myslíš jako svačinku? My jíme: mlíko v postýlce cca v 4.30, snídaně v 8.00, pak už oběd v 11.00, svačina v 14.00, večeře v 17.00 + pak ještě mlíko v 19.00. Takže dopoledne svačinku nemá.

matova
21. led 2010

ined: jój prvá špička na štvorke, to bude na dlhšie ☹ , najprv jedna, potom druhá špička a potom sa musí to ďasienko medzi nimi pretrhnúť...(malý si pomohol zubnou kefkou ako som spomínala- krvavé body a úsmev na tvári ale potom prišla tá blbá noc 😖 muselo to poriadne bolieť...
a potom príde tretie špička a štvrtá a zas tá procedúra, my máme na jednej švorke hore vonku už štyri špičky a v strede je stále ďasno 😖 😖 😖 .......
tak prajem aby to vyšlo čím skôr!!!!§
prchalka: a u čorízo sa niečo chystá? nejaký ďalší zúbok???

matova
21. led 2010

ahojte 😎 , tak ešte na skok (musím tú absenciu včera dobehnúť 😀 )
manžel včera kúpil v lekárni gel pri prerezávaní Citrovital- neviem či ste ho tu už spomínali. Príbalový letáčik niekde odpravil môj expertík 😀 , ale čo si tak zbežne z neho pamätám- nie je proti bolesti ale antiseptikum- protizápalový- obsahuje výťažok z grepfruitu, tiež z aloe a kurkumy, takže môže sa hodiť v "medziobdobí". a je dobrý - teda chutný, asi si ho nechám 😀

prchalka
autor
21. led 2010

ined: Já si takhle jednou obarvila světlý prádlo čoríza od jednoho overálku oranžovýho 🙄 To jsem byla ale nasr...!!

matova: Nám taky ten Nurofen sirup prd zabral - o 2h později byla stejně horká jako na začátku, ale třeba začal zabírat až pozděj, nevím... ještěže už je to pryč ta teplota, to je fakt horší, než norování a kňourání, když dítě ještě hicuje ☹ ☹ ☹ Takže si pak vážím toho, co mám!
"hlučné vyvádzanie už nie" - tak to se týká toho, když se jdu umýt nahoru, dole si pustí ti 2 diskotéku na plný koule a jančí tam! Stokrát už jsem říkala, ať s ní neblbne před spaním - výsledek??? Nikdo mě tu neposlouchá!!!
Mlíko - no já jí ho dávám, ani nevím, jestli je potřeba, už asi ne, ale vypije ho. Nevím, jak by zabrala bez něj někdy ve 3-4h ráno, no ale kdybych nedala, nedalo by se nic dělat. Termoska je dobrej nápad - víte, že já to mám pořád ještě vedle v koupelně v ohřívačce? 😖 😝 No jo, ale jak tam našolichat tu správnou teplotu vody, aby to v tu chvíli nebylo studený nebo moc horký??? Taky mi koukám nedocvaklo 😅 😅
Jídlo - ráno kolem 8-8.30 snídaně a pak má oběd tak 11.30 a když je mezitím třeba času víc, tak ovoce, my to s tím jídlem fakt nemusíme přehánět 😀 😀 že..

katzi: Noc fakt vůbec nezávidím 😠 vůbec 😠

ined: Minule jsem taky vařila koprovku, ale i pro nás a hlavně jsem chtěla, aby měla změnu, ale nevím, jestli se jí to zdálo moc tekutý (já jí dávám všechno hustý), tak si taky dala pár lžiček a konec jako 🙄 A to byla fakt luxusní!!

No a rýma u nás - když chrochtá, snažím se odsát, ale není celkem co, jen takový hustý soplíky, ale má vlhký nosní dírky a usychá jí to kolem nosu 😖 😖 Zakašle občas jako tuberák, dávám jí aspoň sirup na kašel, ale bůhví, jestli to má nějaký účinek. Ale včera mi už u toho mlíka nechrochtala. Nastydnout neměla kde, doufám, že je to od tý teploty!

prchalka
autor
21. led 2010

matova: najprv jedna, potom druhá špička a potom sa musí to ďasienko medzi nimi pretrhnúť...
Se mi udělalo nevolno 😝 😝 Já myslím, že netřeba do detailu popisovat!
A další zúbok u nás? No asi se chystají všechny, protože jinak bychom spaly jako u katzi 😠 🙄

prchalka
autor
21. led 2010

Na tohle se u nás taky paří

https://www.youtube.com/watch?v=uyVGDEOpX6w

dneska mi ho poslal MM, tak se musím podělit, to je prostě sympouš! Ale když jsem ho na tuhle písničku viděla poprvý v klipu, tak jsem z něj moc nadšená nebyla, teď už jo, šel nějak do sebe 🙂

prchalka
autor
21. led 2010

samomluva... 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

katzi
21. led 2010

koukám, že jsem tady fakt za provokatérku 😀 Néé, že mě vyškrtnete z této diskuze, nám se ty blbý noci zas vrátí. Já tady chci plkat s váma dál 😀 😀 😀

Moje kamarádka má stejně starou dceru jak já a spí jí od 20.00 - 8.00 v KUSE + po obědě 2 hodiny. To je teprve pořádná provokace.

Jinak mlíko a teplota : já to večer ohřeju v mikrovlnce na 2 minuty, je to úplně vřelý, do těch 4.30 do rána to v té termosce schládne tak akorát, mám to tak už za těch 15 měsísů vychytaný 🙂

katzi
21. led 2010

prchalko: jj, sympaťák 😉

katzi
21. led 2010

naše Adu je víc komerční co se týká hudby: líbí se jí Lady Gaga, Robbie Wiliams a spol. Manžel (hudebník, saxofonista) si ji bude muset vzít zřejmě do parády 😀

prchalka
autor
21. led 2010

Tak dneska opět jen cca 45 minut, ale už fakt neuspávám, na to je pozdě a stejně by to byla ztráta času 😠
katzi: Lady Gaga u nás taky jede na tom Účku, ale já už to fakt nemůžu poslouchat. My paříme vlastně i na dechovku 😀 😀 😀 Nám je to jedno!
Jinak pan Ládek je fakt prdelka 😅 😉

katzi
21. led 2010

jj, Aduš by na dechovku taky trsala 😀 My zas pouštíme Óčko a tam právě jedou tyhle Lady Gaga a spol taky furt dokola 😝

Pan Ládek je Xindl X? Jestli jo, tak souhlasím. Je faakt dobrej 😉

Nic, Adel už tam piští, tak končím. Jdem do města mezi lidi, musím se sebou něco udělat 😒

prchalka
autor
21. led 2010

katzi: Jo Xindl to je 😀 Mě to tady taky piští, taky musím.. 😖

ined77
21. led 2010

holky,ani nedočítám,valíme ven.matýnek spinkal 2.30h,ale z toho v postýlce jen 30 minut,vzbudila ho ta kráva nad náma 😠 .klasika.tak se všichni mějte moc pěkně,snad sem ještě dnes nakuknu 😅 .
papa 🙂

ined77
21. led 2010

tak jsme už zase doma,je tam teda kosa fakt jak z nosa 😅 .
chtěla jsem péct dnes bábovku,ale matýnek chce pořád nosit a vyžaduje si trvalou pozornost,tak to nechám na zítřek 😉 .
jdu si dát malinký svařáček na zahřátí 😀 😔 .
jak to jde jinak? 🙂

ined77
21. led 2010

holky v rychlosti dočteno 😅 .

matova 🙂 ...ježiš,já vím co mě čeká,nepotřebuji tak detailní popis 😀 😀 😀 .
svačinku dávám...většinou mléčnou-tvar.activii,různé tvarohy s ovocem a tak 😉 .
my snídáme v 7h,svačinka bývá těsně po 9h,neboť matýnek snídá málo a obídek má okolo 11.30 🙂 .

prchalka 🙂 ...večer uvařím vodu a termosku nechám otevřenou,voda je pak akorát 😉 .dělala jsem to tak odjakživa,co byl matýnek na um 😉 .
už mě tahá za nohu,musím 😅

ps:dnes jsem měla pro sebe celých 30 minut!!!snědla jsem studený párek a srkla kafe 🙄 .
bomba
😅

katzi
21. led 2010

Tak jsme taky zpátky z města.

Jsem vymrzlá a vylítaná - DM-ko, Tesco, knihovna,...Táhla jsem kočár s metrákem věcí (drogérka, 2 balíky těch akčních plínek z Tesca, knížky,..). Dále mě ted ještě čeká úklid, pečení štrůdlu (zítra čekám kamarádky s dětičkama na návštěvu), pacifikace dítěte a v osum se zhroutím k Ordinaci. Už aby to bylo 🙂

Mějte se a nenáročný večer přeju.

ined77
21. led 2010

katzi 🙂 ...ty jsi také akční 😀 .na ordinaci se už také těším,jen abych z ní něco viděla 😅 .
také se měj a užij klidný večer i noc 🙂 .zítra nám zas popovídáš,jaké to,když dítko v noci spinká 😀 😉 .
tvé kamarádce nevěřím,nemá dítko,ale ufounka 😝 😀 .
😵

prchalka
autor
21. led 2010

U nás se furt řve a motá pod nohy, někam jdu, otočím se a vrazím do ní, rychle něco udělat je fakt nemožný!!
Mimichodem, odpol vyštětkovala záchod, a to byla z dohledu asi půl minuty. Namočila tam štětku a vytáhla ven a mávala s tím, takže potopa.. Jestli já tohle přežiju a do toho furt mamíííííí, mamíííííí a mňamíííííí, mňamííííí a béééééééé 😝

ined77
21. led 2010

prchalka,to znám 😖 .dnes si říkám to samé 😅 .
no,jdu toho ďáblíka okoupat a snad brzy usne 😉 .
dnes už ho mám opravdu ažaž 😅 .

ined77
21. led 2010

tak matýnek spinká 😔 ,ovšem.....známe svoje lidi 😒 .
jdu dát rychle sprchu,kdyby náhodou 😅 .
pak ještě nakuknu,ale asi tady nikoho ještě nechytím,že? 😅
dětičky jsou ještě v expedici 😀 .
tak kdyby náhodou,tak pěkný a pohodový večer všem a hlavně...
klidnou prospinkanou celou noc 😵

prchalka 🙂 ...jsem zapomněla...mě to prádlo taky pěkně nas.... 😠 ,naštěstí to je jakžtakž dole,ale i tak a vše nové 😢 .zajímavé je,že starší kousky jsou v naprosté pohodě,nechápu 😖 .fakt se obarvilo jen to nové,ale říkám,je to jen nádech,doufám,že se to ještě praním ztratí 😅 .
to jsem prostě celá já 😒 .
záchod je u nás zavřen a zakázán.stačil ten ovladač 😅 .

prchalka
autor
21. led 2010

Já už holky dneska nebudu, mám po náladě. Šlo zase o pouštění muziky, když já se koupala a když jsem se odvážila znova říct, že to není nejlepší, že by dítě mělo mít před spaním spíš klid..... všechno se to obrátilo proti mně a opět jsem se dozvěděla, absolutně zcestně, ať jdu vydělávat já... že dám na kecy z netu atp... Sakra, ale vždyť to dá zdravej rozum, že dítě nemá jančit na noc, ne? Tak po koupání a uspání už asi zůstanu nahoře, chce se mi bulit z toho všeho.. pá a všem dobrou noc 😔